SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".
SFRJ4EVER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Similar topics
Latest topics
» MUZIKA KOJA POGAĐA U DUŠU...
NA MUCI SE POZNAJU JUNACI! EmptySun Mar 17, 2024 1:07 am by Valter

» DOKAZI, CEGA ....
NA MUCI SE POZNAJU JUNACI! EmptySat Jan 20, 2024 10:57 pm by Valter

» "KUD PLOVI OVAJ BROD?"
NA MUCI SE POZNAJU JUNACI! EmptyMon Jan 15, 2024 12:48 am by Valter

» DALI ZNATE ZA OVO?
NA MUCI SE POZNAJU JUNACI! EmptySat Jan 06, 2024 1:01 am by Valter

» TKO SNOSI NAJVEĆU ODGOVORNOST?
NA MUCI SE POZNAJU JUNACI! EmptyMon Dec 25, 2023 11:43 pm by Valter

» KRIVI SMO MI!
NA MUCI SE POZNAJU JUNACI! EmptyMon Dec 25, 2023 12:38 am by Valter

» ISTORIJA JUGOSLAVIJE
NA MUCI SE POZNAJU JUNACI! EmptyTue Nov 28, 2023 11:15 pm by Valter

» GOVORI DRUGA TITA
NA MUCI SE POZNAJU JUNACI! EmptyTue Nov 28, 2023 10:48 pm by Valter

» TEžINA LANACA(BORIS MALAGURSKI)
NA MUCI SE POZNAJU JUNACI! EmptyTue Nov 28, 2023 10:40 pm by Valter

Gallery


NA MUCI SE POZNAJU JUNACI! Empty
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Affiliates
free forum
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

NA MUCI SE POZNAJU JUNACI!

2 posters

Go down

NA MUCI SE POZNAJU JUNACI! Empty NA MUCI SE POZNAJU JUNACI!

Komentar  Slaven Fri Nov 15, 2019 5:50 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

NA MUCI SE POZNAJU JUNACI! Empty Re: NA MUCI SE POZNAJU JUNACI!

Komentar  Slaven Mon Nov 18, 2019 1:59 am

NA MUCI SE POZNAJU JUNACI! Istina13
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

NA MUCI SE POZNAJU JUNACI! Empty Vedrana za antologiju...

Komentar  Slaven Sat Apr 25, 2020 1:03 am

Mi smo zaista za dragim Bogom kamenje bacali.

Naš prvi predsjednik bio je Titov general,partizan i šef Fudbalskog kluba Partizan.

Kad je Hrvatsku krenula jebati demokracija postao je cronacić,ostrašćeni srbomrzac,sve je Srbe namjeravao objesiti na vrbe osim svojih unuka.

Neću glasati za gospođu Grabar-Kitarović,nisam ni za Franju ni za Stipu ni za Ivicu.

Gade mi se partizani koji preko noći to više nisu,pjevači ustaških pjesama i nogometaši koji i dok sviraju klavir razmišljaju kako se dočepati još jedne nekretnine.


http://www.rudan.info/kolinda-u-zemlji-muzjaka/

Komentar:

Nema šta,precizno rečeno gde se nalaze žene u svetu politike na ovim prostorima.

One više služe kao dekor i lep enterijer u svojim strankama.

Ali,s obzirom da pomenuta persona pripada stranci kojoj je šef neko kao što je Karamarko,a pre toga Sanader i Tudjman,
za oprezne i pametne dovoljno govori.

Što se tiče dalje pomenutog Mesića,u stvari kad bolje porazmislim,on mi je odvratniji od Tudjmana i njegove politike.

Ipak je Tudjman bilo veliki prijatelj i finansijski ortak sa mojim bivšim predsednikom Miloševićem.

Mesića u Hrvatskoj zovu Burduš,za mladje da pojasnim,to je Ciganin,šef orkestra “Trio La kampanela” koji su sačinjavala trojica muzičara i koji su se raznim sredstvima i marifetlucima služili da bi se dokopali nekog dinara.

To ime je možda i dobio verovatno,jer je po potrebi partizan,ustaša, Europejac

Niko ga ne voli,jer je opet po potrebi Srbin,Hrvat ili čak i Bošnjak.

Osoba koja konstantno voli da je u centru pažnje,što bi rekli,ciganska posla.


Od 2008. godine u Americi ni jedan visokopozicionirani bankar nije otišao u zatvor iako su američki bankari uništili 40% svjetskog bogatstva.

Teza je i Obamina,da bankari ne rade “krivična djela” nego “etičke prekršaje”.

Autor teksta naglašava kako u Americi postoji snažno izražen prezir prema siromašnima.

Hrvatski sudovi koji poput američkih bez prevelikih zašto tisuće klinaca bacaju u smrdljive pritvore ili zatvore ne žure kad se treba uhvatiti u koštac sa bankama.

Ni u Hrvatskoj bankari ne čine zločine,njihova su zlodjela ipak samo “etički prekršaji”.

Zato još uvijek ne znamo kako će presuditi u slučaju “Franak”,bolje rečeno znamo,ipak smo i mi Amerika.

Mađarski premijer Orban bankare drži kriminalcima, ato su ga naši mediji promovirali u “fašistu”.

U Hrvatskoj nije bilo nemoguće,u posljednje vrijeme su malo olabavili,da te sudac ili sutkinja spraše na dugogodišnju robiju zato jer je Marko na sudu izjavio,dokaza nigdje,da si dilao drogu.

Istovremeno,ako si sin hrvatskog bogataša,možeš na zebri pobiti dječji vrtić i išetati iz sudnice.

Uz pomoć “uglednih” odvjetnika još ćeš od države izvući lovu za duševne boli.

Nećeš u zatvor ni ako Hrvatskoj duguješ milijun kuna a istovremeno si “ugledni” kolumnist.

Što bi se meni dogodilo da ne platim struju?

Sve češće srećem ljude koji poput mene imaju neke nekretnine.

Samo nam je jedno na pameti.

Prodati sve što imamo,otići iz ove zemlje koja je čak veća Amerika od Amerike,unajmiti negdje garsonijeru,grickati ono što smo godinama stvarali,a kad progutamo zadnji euro sprašiti si metak u glavu.

Za normalne ljude jebena Hrvatska gora je od Auschwitza jer su u ovom jezivom logoru Ameri čuvari.


http://www.rudan.info/usa-iz-naseg-sokaka/

Komentar:

U skolama se ENGLESKI JEZIK UCI OD PRVOG RAZREDA OSNOVNE SKOLE…
pitam se ZASTO?

To je PREDSTAVLJENO kao…
VELIKA PREDNOST…
jer…
Kad ZNAS ENGLESKI-mozes nauciti SVAKI JEZIK…
dakle…
Pametnom dovoljno da shvati-TKO VODI GLAVNU RIJEC…

Kad se netko PRAVI ENGLEZOM-
znaci da je fin i otmjen,ali u isto vrijeme i ‘pravi se malo mutavim’…
Ustvari…
Mulja…’nista se nije dogodilo,nisam ja’…
Englezi su poznati po ‘radu u rukavicama’,a rukuju se kulturno i pristojno…
Mislim da je to vrhunski…
Sjebati nekog na ‘posten i kulturan nacin’,sa smjeskom na licu…
Bas u dzentlmenskim rukavicama…
I jos cestitati pred svijetom-da svi vide kako se NAPREDUJE kad se kulturno primi zguza…

Mi smo BALKANCI…
Ne shvacamo FINI NACIN-pa se to lako krivo protumaci…
Kao napredak…
Mi smo navikli na prostakluk,pa nam nije jasno?

Sto porucuje onaj tko prica ENGLESKI-iako SVI ZNAMO ENGLESKI
To je vec najnormalnije…
(Ako nista…svatko zna sto je SELFI?
Pitam se-odakle rijec?
Ah…da!
Neki tamo ‘anglo…nesto…amer…englez dao dijagnozu za LJUDE STO SE FOTKAJU OPSESIVNO…
SELFICNOST je vec najnormalnija…
Svi koji NE ZNAJU-neka pogledaju u rijecnik...



Kapitalizam je ozakonjeni “reket” vladajuće klase.

Godinama, u vreme Titove Jugoslavije,gledali smo američke propagandne filmove.

Niko nije ni pomišljao da u Americi ima bede,gladi…
Holivud se pobrinuo da nam prikaže ulepšanu sliku Amerike.
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

NA MUCI SE POZNAJU JUNACI! Empty MLADI KAZU

Komentar  Valter Mon Dec 13, 2021 12:38 pm

https://www.tacno.net/rijec-mladih/pismo-gradanima-i-gradankama-upuceno-od-organizatora-revolucija-protesta/

Dogovarali smo se cijeli dan šta da napišemo. Koji li je to pravi put da probudimo i potaknemo mase, kako da podijelimo sa vama prostim pismom sve ono za što čvrsto mislimo da nas sve ovdje tišti. A onda…zaustavili smo se sa pitanjima…i odlučili pisati vam iz srca.

Mi smo neformalna grupa studenata, koja je shvatila da je došao vakat kraju ćutanja. Odlučili smo se biti i mangupski hrabri, izaći na ulice i glasno iskazati svoje nezadovoljstvo. Zapravo, sve ove godine mi učili smo vrijedno, obogaćivali svoje životopise, radili na sebi za bolje sutra. Možda na vrijeme i nismo razmišljali u kojoj sredini živimo i da je ovdje nebo pretežno oblačno. Ma nismo ni htjeli da mislimo, vjerovali smo kako će ovdje biti bolje, biće nafake za sve nas, ali…

Erasmus + je kap koja je prelila čašu. Ljuti smo. Tužni. Ogorčeni. Potlačeni. Ne znam da i postoje riječi u vokabularu koje bismo mogli prenijeti na papir, a da budu dovoljno jasno precrtane onim što osjećamo. Živimo u tamnom vilajetu. Ovdje se rijetko ko kome nasmiješi. Ljudi su najcešće tužni. Nemaju nade, a ona je obično posljednje što čovjeku ostaje. Boli nas nepravda. Nisu fer čike i tete koje vode ovu državu. Igraju se vješto sa nama, imaju dugogodišnje iskustvo, priznajemo… Ali, mi imamo znanje.

Zar više nigdje ne vrijedi ona izreka: “Na mladima svijet ostaje?”

Baš nas briga više ko je odakle i ko je ko, je li Hrvat, Srbin ili Bošnjak. Nećemo više da nas iko svađa. Previše mudri smo za to. Ne nasjedamo ni na političke igrice i obećanja. Ne vjerujemo im. Odbijamo to. Hoćemo da damo zadnji atom svoje snage, pa makar pali sve ispite u ovom roku, ali da podstaknemo vas, naše prijatelje, pametne, lijepe i mlade ljude. I jednoga dana svi zajedno imati ćemo priliku voditi ovu zemlju. Otjerati ćemo oblake, jednom će i u našoj Bosni i Hercegovini sijati sunce i biće puno radosti. O, koliko samo osmijeha će biti, kada naša omladina napokon dobije priliku da bude radosna…

RVI, penzioneri, poljoprivrednici, aktivisti za zaštitu životinja, školarci, sindikati, zaposleni, nezaposleni, ljudi umorni od preživljavanja, stari i mladi… U SUBOTU NAMA TREBATE SVI! Hajdemo dostojanstveno izaći na ulice i pokazati da nama nije svejedno. Da vapimo za promjenama i boljoj budućnosti. Pokažimo da nismo praznoglavi i uspavani mediokriteti u masi koji klimaju glavom i pristaju na sve. Znamo da niste, inače vi ne biste bili ovdje. U svima vama leži mrva nade da ćemo jednoga dana imati prilike kao i sva druga omladina na ovom svijetu.

Naše namjere su čiste. Budite dobri ljudi. Pridružite nam se i ne zaboravite da je ovo prvi korak ka onome sto slijedi. Vjerujemo u vas, probajte i vi nama. Ovo su mirni protesti, dostojanstveno izađimo na ulice. Ništa ljepše na dunjaluku od međusobnog odnosa povjerenja. Pokažimo da smo ozbiljni u svojim namjerama i da je došlo vrijeme za sve nas, mlade. Zajedno smo najjači. Pozovite porodicu, prijatelje, roditelje, poznanike. SVE!

Subota, 21.12.2013. u 11h. Svi. Zajedno. Na ulice!

Organizatori (R)EVOLUCIJE +
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

NA MUCI SE POZNAJU JUNACI! Empty Re: NA MUCI SE POZNAJU JUNACI!

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu