SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".
SFRJ4EVER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Similar topics
Latest topics
» MUZIKA KOJA POGAĐA U DUŠU...
LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 EmptySun Mar 17, 2024 1:07 am by Valter

» DOKAZI, CEGA ....
LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 EmptySat Jan 20, 2024 10:57 pm by Valter

» "KUD PLOVI OVAJ BROD?"
LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 EmptyMon Jan 15, 2024 12:48 am by Valter

» DALI ZNATE ZA OVO?
LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 EmptySat Jan 06, 2024 1:01 am by Valter

» TKO SNOSI NAJVEĆU ODGOVORNOST?
LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 EmptyMon Dec 25, 2023 11:43 pm by Valter

» KRIVI SMO MI!
LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 EmptyMon Dec 25, 2023 12:38 am by Valter

» ISTORIJA JUGOSLAVIJE
LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 EmptyTue Nov 28, 2023 11:15 pm by Valter

» GOVORI DRUGA TITA
LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 EmptyTue Nov 28, 2023 10:48 pm by Valter

» TEžINA LANACA(BORIS MALAGURSKI)
LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 EmptyTue Nov 28, 2023 10:40 pm by Valter

Gallery


LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Affiliates
free forum
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST

3 posters

Stranica 2/10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty Re: LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST

Komentar  Lune Sun Jun 07, 2015 10:51 pm

Lune
Lune

Broj postova : 430
Location : Beograd
Registration date : 2013-05-17

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty Bla bla bla

Komentar  Slaven Wed Jun 10, 2015 5:14 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty Svi putevi(tragovi)vode u Rim!

Komentar  Slaven Sun Oct 25, 2015 9:27 am

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty ATEIST

Komentar  Valter Mon Nov 02, 2015 2:51 pm

Ja sam ATEIST

https://hr.wikipedia.org/wiki/Ateizam

Pored toga (ili bas zbog toga) ja nemam nista protv svih onih koji nisu "ateisti".

Zasto onda mene "ateiste" crkva (katolicka) nonstop napada?

Gde je tu ona: "Ljubi bliznjeg svoga".

Da sad ostale i ne spominjem.

Razmislite malo o tome.

Zasto nekome ide u interes da se ljudi "negativno" odnose jedni prema drugima.

Licno imam svoje misljenje o tome.

Zato i smetam onima koji obozavaju "ovcice".

Jer,"ovcice" ne razmisljaju puno.

One sve prepustaju "onima koji su jaci" i cekaju (ovcice)  da svevisnji to regulise.

Licno se (ako vec treba ) drzim one nemacke: "Pomozi sam sebi,pa ce ti i Bog pomoci".= "Uzdaj se samo u sebe i svoju moc inteligencije".

Tako se treba ponasati,smatram ja.

I nikada nisam imao nesto protiv verinka.

Zato se i pitam,zasto oni imaju stalno nesto protiv ateista (mene)?

U medjuvremenu sam naravno razjasnio sve.

Ucinite to i vi,i bicete iznenadjeni kako je resenje jednostavno.

Mrznja stvara "polove"= jednu i drugu stranu.

To koriste profiteri.

Primer kriza u Siriji.

Dok se veliki broj ljudi nalazi na rubu opstanka,drugi na njima (situaciji) zaradjuju ogromne sume novca.

Po reagovanju politicara se vidi da se i "oni" nalaze na "jednoj" od tih strana.

Ali da se neudaljavam od teme.

Ukljucite svoj mozak.

Budite slobodni gradjani u slobodnoj zemlji

Nemojte dopustiti da u danasnje vreme kada je informacija oko vas "neki" od vas prave "OVCE".

I necu vise da cujem: "Mi tu itako nemozemo nista"

Ako svako tako misli,smo svi vec sada izbubljeni.



Valter


Crying or Very sad
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty I popovi kradu zar ne?!

Komentar  Valter Sun Nov 15, 2015 12:21 pm

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/gresni-popovi-krali-pare-iz-hrama-svetog-save-na-vaskrs-maznuli-35-miliona-clanak-2017495?utm_source=widget&utm_medium=banner&utm_campaign=StvarUkusa


GREŠNI: Popovi krali pare iz Hrama Svetog Save, na Vaskrs maznuli 3,5 miliona!


Krađa se desila na Vaskrs, kad je u Srbiju stigao blagodatni oganj iz Jerusalima. Ljudi su davali ogromne novčane priloge, a devetoro sveštenika strpalo je novac u svoj džep.


BEOGRAD - Patrijarh Irinej promenio je skoro kompletno sveštenstvo Crkve i Hrama Svetog Save u Beogradu nakon što je otkriveno da su popovi na dan najvećeg hrišćanskog praznika, Vaskrsa, ukrali čak 30.000 evra koje su vernici dali kao prilog.

Kako saznaje Kurir, proterano je šest paroha i tri đakona. Od toga je jedan penzionisan, a ostala osmorica su upućena u nove parohije u rubnim delovima Beograda, od Malog Mokrog Luga do Kaluđerice, Ripnja i Umčara.

Patrijarh šokiran

- Krađa se desila na Vaskrs, 11. aprila ove godine, kad je prvi put u istoriji u Srbiju stigao blagodatni oganj iz Jerusalima. Vernici su davali ogromne priloge, ali je umesto u centralnoj kasi uprave hrama, novac završio u džepovima sveštenika. Otkriveno je da su prisvojili čak 30.000 evra, odnosno da je svaki uzeo oko 350.000 dinara. Tada su u Hramu bili i mnogi predstavnici države, poput predsednika Tomislava Nikolića i ministra pravde Nikole Selakovića, koji su verovatno i sami dali određenu sumu novca - otkriva izvor Kurira iz vrha SPC.

Kako kaže, patrijarh Irinej bio je šokiran kad je nedavno saznao za ovu krađu i odmah je doneo odluku da se oni hitno udalje iz Hrama.

- Sveštenici su pokušali da se opravdaju govoreći kako su mislili da taj novac i jeste bio namenjen njima, iako se zna da se novac od vernika nikada ne prisvaja i da ide isključivo u centralnu kasu. Na njihovo mesto postavljeni su sveštenici iz drugih beogradskih parohija, a njima će rukovoditi vikarni episkop toplički Arsenije - dodaje naš sagovornik.

Među smenjenim sveštenstvom nalaze se i već poznata crkvena imena, kao što su sveštenik Miodrag Popović, koji je obavljao funkciju v. d. starešine hrama, i paroh hrama Dragomir Ubiparipović. Miodrag Popović odbio je da komentariše navode o krađi, ali je potvrdio da je premešten.

Izbegavaju komentare

- Mi smo kao vojska. Kad stigne odluka, odmah po njoj postupamo. Patrijarh je odlučio da nas premesti i tako je i učinjeno. Ostalo ne bih komentarisao - odgovorio je Popović.

Da bi prikrili ono što se dogodilo, proterani popovi i njihovi sledbenici šire priču da je sve ovo zapravo smena sveštenika tradicionalista da bi se na njihovo mesto doveli „modernisti“. Ipak, naši izvori u SPC demantuju takve tvrdnje i ističu da je pljačka vernika jedini razlog za čistku.

Od SPC i patrijarha do zaključenja broja nismo uspeli da dobijemo zvaničnu potvrdu o ovom incidentu.

Draško Đenović
PREMEŠTAJ SVEŠTENIKA NIJE NIKAKVA KAZNA


Verski analitičar Draško Đenović kaže da je činjenica da u crkvama cirkuliše mnogo novca i da se ovakve stvari dešavaju, ali da je suštinsko pitanje da li će Crkva zažmuriti pred tim ili će uvesti kontrolu i strože kazne:- Premeštaj sveštenstva u druge parohije nije kazna. Ja bih to pre nazvao guranjem problema pod tepih. Sveštenicima za koje se utvrdi da su ukrali novac od vernika mora se zabraniti služenje ili naći adekvatnija kazna. Uostalom, oni su počinili i krivično delo i, da država ima volje, tužilac bi pokrenuo istragu.

Sledeći na tapetu
STRAH U SABORNOJ CRKVI I RUŽICI


Kad je patrijarh razotkrio krađu u Hramu Svetog Save, strah se proširio i među sveštenstvom u drugim bogatijim beogradskim crkvama.- Trebalo bi ispitati rad Saborne crkve i crkve Ružice na Kalemegdanu. Mnogi sveštenici su već u strahu zbog svega što se dogodilo i žure da prikriju tragove finansijskih malverzacija koje su činili - kaže izvor Kurira iz vrha SPC.

Velike čistke u SPC / I vladike prisvajale novac /

4. 5. 2010 - vladika raško-prizrenski Artemije smenjen je nakon što je optužen za brojne finansijske malverzacije

15. 12. 2012 - vladika Konstantin smenjen s trona episkopa srednjoevropskog u manastiru Uspenja Presvete Bogorodice u Himelstiru kod Hildeshajma (Nemačka) zbog sumnjivog finansijskog poslovanja i loših međuljudskih odnosa

23. 5. 2015 - vladika Filaret razrešen zbog neadekvatnog raspolaganja crkvenim novcem i maltretiranja sveštenstva

19. 5. 2015 - vladika Georgije trajno je razrešen upravljanja Eparhijom kanadskom zbog problema u crkvenim poslovima
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty Re: LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST

Komentar  Valter Fri Nov 20, 2015 7:50 pm



Valter
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty Re: LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST

Komentar  Valter Mon Jan 04, 2016 10:04 am

http://www.dnevno.hr/vjera/poruka-mira/ovo-je-zapovijed-moja-ljubite-jedan-drugoga-kao-sto-sam-ja-ljubio-vas-877328


Ovo je zapovijed moja: ljubite jedan drugoga kao što sam ja ljubio vas
Autor: (Iv.15: 9,10, 12-14,17)
Ponedjeljak, 04. Siječanj 2016. u 07:28

Današnja poruka mira glasi:


“Kao što je Otac mene ljubio, tako sam i ja vas ljubio. Ostanite u mojoj ljubavi! Ostat ćete u mojoj ljubavi ako budete vršili moje zapovijedi, kao što sam i ja vršio zapovijedi Oca svog te ostajem u njegovoj ljubavi. Ovo je zapovijed moja: ljubite jedan drugoga kao što sam ja ljubio vas! Nitko nema veće ljubavi od ove: položiti vlastiti život za svoje prijatelje. Vi ste moji prijatelji ako učinite što vam zapovijedam. Ovo vam zapovijedam da ljubite jedan drugoga!”

Autor: (Iv.15: 9,10, 12-14,17)
Ponedjeljak, 04. Siječanj 2016. u 07:28


Ja vam kazem,niko nije gori od laznih vjernika.

Toliko ljudi,toliko "vijernika."

Toliko RATA

Kako u crkvi (misle da se novcem moze sve resiti),tako i kod jugoslovena.

Uopste nije cudo sto svet ide pravo u ponor.

Sa takvim "prijateljima",vam neprijatelj nije potreban.


Razmislite malo o tome.




Valter



Surprised
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty Konstatacija

Komentar  Valter Sun Jan 17, 2016 1:12 pm

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/komunisticki-ubojice-imaju-mozak-dresiranih-zvijeri-881816


Ovo je poslednji prilog ovakve vrste,sa moje strane.

U ovom listu Dnevno.hr se velika pozornost stavlja na veru i vernike.

Sa ovakvim prilozima taj list pokazuje da nije u pitanju "ljubi bliznjeg svoga".

Ocito da se radi o "Vuku u jagnjecoj" kozi.

Kako se moze postici to stalno propagirano pomirenje u regionu dok se isticu zlodela jednih.

Naravno bez da se spominju zladela "drugih".

Pogledajte sta je bilo u Jasenovcu ako zelite da vidite kako se radi sa "cekicima".

I sada bi mogli do "sudnjeg dan" da se prepucavamo.

To ja ne zelim.

Nezelim zato sto meni stvarno lezi na srcu,ono sto izgleda ne lezi svima na srcu.

Da se nasi narodi istinski pomire.

Jasno je meni da je to tezak i dugotrajan proces.

I jasno je meni da svi oni koji su morali patiti to nece zaboraviti.

Cinjenica je da politika drzave mora da radi na buducnosti celokupne drzave.

To se moze postici samo ako se prestane u javnosti stano "podbadati i provocirati" druga strana.

U koliko politika jedne drzave nije u stanju da prevazidje neke od " sukoba" medju svojim vodecim ljudima,kako da to postignu obicni ljudi?

Postavlja se i pitanje,dali je nekome u interesu da se stvara sto veci haos u drzavi?

Po staroj poslovici: "U mutnom se love najvece ribe".

Apelujem na sve ljude koji zele svojim drzavama dobro za buducnost,da rade na pomirenju,a ne na rasturanju iste.

To se jedino moze postici ako se gradjani upucuju na saradnju,a ne na mrznju.

Budcnost ce pokazati ko je u pravu.

Ja ili nacionalisti.

Licno smatram i danas da je politika miroljubive koegzistencije,mira i saradnje jedini ispravan put ka boljem sutra za sve nas.

Dokazite i "VI" koliko je vama stalo da se to sprovede.



Valter


Sad
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty Re: LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST

Komentar  Valter Thu Feb 04, 2016 9:55 am

Kako se ovo slaze sa gledanjima crkve ?


http://www.inbox.com.hr/2016/01/autor-serije-x-files-kaze-da-ga-je-fbi-pokusao-zaustaviti-jer-se-previse-priblizio-istini/


Mogu "Ovce" i dalje cekati da ih spase svevisnji.

Dok je vecina onih koji kuhaju "juhicu" koja unistava svet ,bas iz njihovih redova.

Priupitajte se,koliko je od onih ljudi koji sve ratove planiraju i sprovode na svetu iz redova "nevernika"?

Ako hoceste istinu da znate.

Nije ni cudo sto nam je ovako.

Pored takvih "vernika",nam neprijatelji nisu potrebni.

Bitno je da redovno idu u crkvu i ubace novcic......

Nema napredka bez licne inteligencije.

Ko neveruje,neka se proseta nasim ulicama i neka se malo "okrene" oko sebe i sve ce mu (ako to stvarno zeli) biti jasno.



Valter


Twisted Evil
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty Vještice...

Komentar  Valter Mon Feb 15, 2016 12:58 am

http://www.zagreb.info/ritam-grada/zagrebacki-misteriji/sok-velika-istina-o-spaljivanju-vjestica-zene-su-mucile-gradske-vlasti-a-ne-crkva/20280


Često se pogrešno misli da je kod progona vještica glavnu ulogu imala Crkva.

Legende i priče o vješticama i dan danas izazivaju jezu i tjeraju strah u kosti. Iako više nije tajna, nego je dapače i povijesna činjenica to kako su se žene pod optužbom da su vještice palile i mučile na najokrutnije moguće načine.  U povijesti je možda najpoznatiji slučaj vještičarenja onaj iz Salema gdje je između veljače 1692. i svibnja 1693. godine utamničeno oko 150 osoba nakon što su optuženi da prakticiraju vještičarenje. Na kraju, optuženo je 29 osoba, a 19 ih je  završilo smrtnom presudom.

”Začaranost” stanovnika ovog malenog sela dugo se pripisivala histeriji ili halucinogenom kruhu (kojeg su navodno zahvatile halucinogene gljivice), no novi dokazi otkrivaju da su u Salemu svi optuženi bili iz istočnog dijela sela, dok su tužitelji bili sa zapadnog. Mještani koji su živjeli u brdima na zapadu i koji su se okupljali u puritanskoj kući su optuživali stanovnike bogatijeg istočnog dijela, koji su se zalagali za smjenu svećenika koji je vodio kuću.

Naravno, čvrsti dokazi da je neko bio vještica nisu postojali, pa su često svjedočila i djeca, a jedno od njih je izgledalo ovako: ”Sarah Good mi je jako nasilno povukla glavu prema dolje, vezala mi ruke obručem i gotovo me ugušila.”
“Examination of a Witch” (1853) by T. H. Matteson

Jeziva strana Zagreba

Iako danas najčešće odmahujemo rukom na spomen vještica i vještičarenja, činjenica je kako ukoliko se vratimo u prošlost, dolazimo do spoznaje kako je grad Zagreb također bio jedno od mjesta gdje su žene brutalno mučili, a potom spaljivali na lomačama.

Naime, upravo jedno takvo mjesto (određeno za spaljivanje vještica) nalazilo se na križanju Streljačke ulice s Tuškancem, a Zagrepčani su to mjesto nazivali Zvedišće. Žene optužene da su vještice dovodili su onamo iz Mesničke ulice, kroz današnju Streljačku. Često se događalo da su ih trebali dovoziti na kolima jer su im mučenjem slomili noge.

Do Zvedišća bi je pratili gradski sudac, krvnik i stražari. Često se pogrešno misli da je kod progona vještica glavnu ulogu imala Crkva. To nije točno, jer su se tim progonima zapravo bavile svjetovne vlasti. Vještice nisu bile toliko religijski, koliko socijalni i kulturni fenomen. Mučenje vještica obavljao je gradski krvnik, a ono se primjenjivalo zapravo u svim kaznenim istražnim postupcima. Usporedimo li s današnjicom, progoni vještica bili bi područje djelovanja pravosuđa. Moglo bi se reći da su krvnici bili profesionalni mučitelji koji su imali ulogu koju danas imaju policijski i sudski istražitelji. Djelovanje vještica tj. čarobnjaštvo bilo je samo jedno od civilnih kaznenih djela. Prilikom mučenja bila su uz krvnika prisutna i dva izaslanika gradskog suda, zatim pisar, tamničar, vratari i stražari. Cilj mučenja bio je ishoditi priznanje od optuženice.

Navodno nijedna vještica u europskoj povijesti nije spaljena, a da nije priznala da je vještica. To jasno govori o učinkovitosti metoda mučenja koje su primjenjivane.

Na zagrebačkom Zvedišću bi se uoči spaljivanja okupio velik broj gledatelja, a gradski bi sudac okupljenima predočio zločine koje je počinila dotična vještica. Zatim bi proglasio smrtnu osudu i prelomio štap nad tom ženom. Na to bi bila predana krvniku i njegovim slugama. Krvnik bi privezao ženu za stup, oko kojeg bi njegovi sluge naslagali tzv. operte, tj. drva koja brzo gore. Da se nesretnoj ženi skrate muke, drva bi bila namazana smolom, pa bi se brže i jače razgorila. Ako smrtna osuda nije izričito tražila da osuđenica bude spaljena živa, krvnik bi joj prvo odsjekao glavu, što se smatralo lakšom smrću. Zatim bi glava i tijelo bili spaljeni na lomači.

A_Visit_to_the_Witch_1882

13 ZNAKOVA DA STE VJEŠTICA (prema sudu u Salemu)


1. Žena ste. Još od srednjeg vijeka, “aspekt ženskog” je povezan s vješticama. Povijest je prepuna dokaza da su tisućama godina ljudi vjerovali da su žene sklonije grijehu od muškaraca, a grešnik je u ovakvim situacijama bio jasan štovatelj vraga.

2. Jako ste siromašni / ne možete se sami izdržavati. Siromašni, beskućnici i oni koji su prisiljeni da se oslanjaju na zajednicu za pomoć su često bili optuženi kao vještice. Na primjer, Sarah Good, obješena 1692. godine je optužena da je vještica jer lutala od kuće do kuće, moleći za hranu.

3. Jako ste bogati/ možete se sami izdržavati. Ako ste odrasla žena i možete se financijski izdržavati bez pomoći muškarca, vjerojatno ste vještica. Svaki pokazatelj da žena može živjeti bez pomoći ili nadzora muškarca je podizao uzbunu. Između 1620. i 1725. godine, bogate žene bez muža, braće i sinova, u strahu da ne budu optužene su u većini slučajeva dijelile svoje bogatstvo i nakon toga napuštale Salem.

4. Imate jednu ili više prijateljica. Skupina žena bez pratnje muškarca bio je jasan pokazatelj sastanka na kojem se obožava vrag.

5. Posvađali ste se. Važna stvar za zapamtiti je ta da je u Salemu bilo ko mogao optužiti bilo koga. I to su upravo i činili. Niko nije morao da vas vidi kako letite na metli da bi vas optužio da ste vještica, dovoljno je bilo da ste se s nekim iz sela posvađali.

6. Jako ste stari ili jako mladi. Starije žene, udate i neudate, bile su izuzetno osjetljive na optužbe. Dorothy Goode je imala samo 4 godine kada je priznala da je vještica (istovremeno optužujući svoju majku, koja je obješena 1692.). Dorothy je provela 9 mjeseci u zatvoru.

7. Pomažete ženama pri porodu.

8. Imate previše ili premalo djece.

9. Ponašali ste se tvrdoglavo i borbeno.

10. Imate mladež.

11. Imate pokvaren maslac ili mlijeko u domu.

12. Izvanbračni partner.

13. Prekršili ste bilo koje od ovih pravila:

– Ako ste izvršili preljub

– Ako ste navodili ljude na druge bogove

-Ako ste silovani

-Ako ste posadili više od jedne vrste sjemenki u polje

-Ako ste dotaknuli mrtvu svinju

-Ako ste nosili odjeću od više vrsta tkanine

-Ako imate ”okruglu” frizuru

-Ako imate pletenice u kosi

-Ako ste dopustili vještici da živi…
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty Komentar

Komentar  Valter Mon Feb 15, 2016 1:02 am

Treba se informirati i znati ko je bio na vlasti u odredjeno vrijeme?

KARDINAL ili......,a da nije crkva bila kriva.

Verojatno su to "komunjare" ucinile.

No bilo kako bilo.

Krivi su svi iz vlasti koji nisu sprijecili takvo "neljudsko" ponasanje,je moje licno misljenje.



Valter


Surprised
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty Obljetnice koje se ne spominju...

Komentar  Slaven Wed Feb 17, 2016 7:08 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty Pogledaj dom svoj anđele!

Komentar  Slaven Sat Feb 27, 2016 10:02 am

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty Ovce u akciji...

Komentar  Slaven Sat Feb 27, 2016 10:52 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty DA TE NEŠTO PITAM...

Komentar  Valter Thu Mar 10, 2016 6:05 pm




Ako je Bog stvorio svet.

Ko je stvorio boga?

Slusajte ovo.

Nacin prenosa....

Ko moze danas u ovo da veruje? "Ovcice" naravno,ko bi drugi.

Steta sto je "kratkovidost" vecine tako beskonacna.




Valter


Razz tongue
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty Re: LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST

Komentar  Valter Thu Mar 10, 2016 6:07 pm




"Bog je apslolutan.

Bog je vecan,jer je on jedini.

Bog je bice od kojeg nista bolje nema."

Pričam ti priču za laku noć...



Valter


tongue Razz
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty Re: LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST

Komentar  Valter Thu Mar 10, 2016 6:15 pm

Mi smo (u SFRJ) imali onoga ko se brinuo o radnicima.

Brinuo se o gradjanima.
Pored svega toga ga posebno danas u velikoj vecini negiraju?

Usporedite jedno sa drugim.

Proanalizirajte,ko je protiv onoga koji stiti radnike,stare,decu i daje ravnopravnost polovima.

Kako u zivotu tako i na radnom mestu?

Upravo tako.

Potreban je "MOZAK" pa da covek shvati da sam mora da se bori za sebe.

Jer vidi se kako bude kada to prepusti drugima.

Pored cinjenice da su ti "drugi" skoro svi (konacno)"vernici."

Razmislite,procitajte i zakljucite.



Valter


Rolling Eyes Suspect
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty Beeeeeeeee!

Komentar  Slaven Thu Mar 17, 2016 10:55 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty NEK OPROSTI BOG

Komentar  Valter Wed Mar 23, 2016 7:09 pm

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty Udar crkve na obrazovanje...

Komentar  Slaven Sun Mar 27, 2016 1:25 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty LIST " DNEVNO"

Komentar  Valter Sun Apr 17, 2016 10:02 am

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/propali-politicar-josipovic-opleo-po-hrvatskoj-strahuje-li-zbog-afera-koje-bi-se-napokon-mogle-naceti-913898

BIVŠI PREDSJEDNIK PO SVOM

Propali političar Josipović opleo po Hrvatskoj: Strahuje li zbog afera koje bi se mogle otvoriti?
Autor: I. Delić
Subota, 16. Travanj 2016. u 17:42


Zaboravlja pri tome Josipović da progovara za srpsku publiku, da progovara za državu kojom vladaju notorni fašisti, četnici fašističkog bandidta i ratnog zločinca Vojislava Šešelja koji je nedavno sramotnom odlukom Haaškog tribunala oslobođen odgovornosti za zvjerstva koja su činili srpski nacisti tijekom agresije na Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu.

Bivši predsjednik Ivo Josipović s pravom se može nazvati propalim političarem, jer drugi mandat nije osvojio, a nakon toga uslijedio je debakl njegove strančice Naprijed Hrvatska na parlamentarnim izborima. A tristotinjak osvojenih preferencijalnih glasova na zadnjim izborima Josipović nije iščitao kao poruku građana da ih njegova politika i stajališta ne zanimaju previše, već je eto sa svojom retorikom odlučio nastaviti gdje drugdje doli u srpskim medijima, jer svakoga iole racionalnog u Hrvatskoj njegovo mišljenje ne bi trebalo zanimati.

Tako je za srpski Blic optužio vlastitu državu, baš kao što je to nekoć učinio u Knessetu za ustaštvo, dakle za fašizam. Zaboravlja pri tome Josipović da progovara za srpsku publiku, da progovara za državu kojom vladaju notorni fašisti, četnici fašističkog bandidta i ratnog zločinca Vojislava Šešelja koji je nedavno sramotnom odlukom Haaškog tribunala oslobođen odgovornosti za zvjerstva koja su činili srpski nacisti tijekom agresije na Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu. Umjesto da progovori o Šešelju bivši je predsjednik napao vlastitu državu i aktualnu vlast, istodobno progovarajući za beogradske medije o bojkotu državne komemoracije žrtvama jasenovačkog ustaškog logora jer se unatoč snažnoj antifašističkoj tradiciji u Hrvatskoj tolerira pojava ustaštva. Takvo što izjavio ne bi niti najveći veleizdajnik, ali Josipović se ne libi izreći ove teze koje i inače nisu ništa neobično. Ta ne treba zaboraviti da je i u Sarajevu Hrvatsku optužio za agresiju na BiH, što se nakon toga više moglo očekivati od njega.

Što uostalom očekivati od bivšeg predsjednika koji ne mari niti je ikada mario za stvarne probleme svojega naroda. Dok su se problemi gospodarske prirode gomilali, on je nametao ideološke rasprave progovarajući o ustaškoj guji čiju glavu nije uspio odrezati u mandatu koju mu je neočekivano i naglo izmakao iz ruku, baš poput pobjede na parlamentarnim izborima. Glavu joj nije srezao niti u Izraelu, kada je po tko zna koji put uvrijedio svoj narod, govoreći o toj istoj ustaškoj guji u hrvatskim njedrima. U zadnje vrijeme, pronalazio je guju na društvenim mrežama i o njoj piskarao na propalom Pilselovom portalu financiranom od strane hrvatske sirotinje. Ali kako to da pored svih problema osiromašenog i opustošenog hrvatskog nam puka Josipović ima vremena za šuplje razgovore, fejsanja i nametanja ideoloških debata. Kako to da ga muči ustaška zmija, ali ne i zvijezda petokraka koja se crveni iznad Hrvatske. A kako bi ga i mučila petokraka, kada se sve do nedavno dičio kipom Josipa Broza Tita, smještenim u njegovim, danas bivšim odajama, s kojim se već u startu obračunala prva hrvatska predsjednica Kolinda Grabar Kitarović.

No, trebaju li narodu gladnom kruha ideološke debate, kojima uvijek iznova u drugi plan padnu njihovi egzistencijalni problemi, ali i afere koje u hrvatskoj politici niču kao gljive nakon kiše? Muče li Josipovića doista zmije ili je bivši predsjednik u strahu od nekih drugih životinja koje bi mogle proviriti iz ladica u kojima se krije pomno čuvana dokumentacija o njegovim aferama.

Hoće li se sa skidanjem imuniteta Ivi Josipoviću skinuti i prašina s tih ladica? Hoće li proraditi (ne)ovisne hrvatske institucije i je li nametanje još jedne ideološke i bespotrebne debate tek njegov spin? Je li to ona ruska KGB-ova škola dobro znana na ovih prostorima, osobito onima sklonim petokrakama? Petlja li se kakva čudna gusjena oko predsjednikove afere ZAMP? Petljaju li se guje i oko afere Zlatica na koju nikada nitko ozbiljnije nije obratio pažnju? Je li njegovo učestalo zazivanje pravde samo još jedan od trikova u koje hrvatski narod očito je više ne vjeruje? Spinova, kako iz Josipovićeva tako i iz kuhinja hrvatske političke elite, narod se naslušao. Hoće li i kada će doći vrijeme za okretanje nove stranice, one u kojoj ćemo, kao što je to Kolinda Grabar Kitarović na inauguraciji rekla, pogledati jedinstveni u sigurniju budućnost hrvatske djece, koja pune avione odlazeći u bolji svijet? Svijet koji će znati cijeniti njihovo znanje i sposobnost, i to bez adekvatne uhljebničke partijske kartice. Svijet koji ih neće pitati je li im djed bio ustaša ili partizan. Svijet koji ih neće vraćati unazad, već će im servirati budućnost kakvu zaslužuju. Budućnost o kojoj hrvatska djeca, ona koja u domovini vode svoju egzistencijalnu bitku, pored ovakvih propalih političara mogu samo sanjati.


Pisanje u "interesu" gradjana Hrvatske?

Procitajte i proanalizirajte i sami.

Sta zeli pisac reci.

Ocito je da je tesko uskladiti ono sto zeli "Vera"= Crkva  i ono sto je potrebno gradjanima.

Licno smatram da treba svakome dopustiti da veruje u sta zeli.

To je licna stvar.

Pitanje je samo gde je granica izmedju licnog verovanja i "zavodjenje" gradjana u "STADO ovcica".

Danas se "osvetnicki" svaka mogucnost koristi kako bi se sve ono sto "nekima" neodgovara prikaze kao delo "crvene petokrake".

To je dokaz velikog besa prema toj "crvenoj petokraci".

Ona medjutim nije za ono sto se dogadja odgovorna.

Nepravedno je ono sto se dogodilo gurati "drugima".

To je velika "neistina",i dokazuje koliko "neistina" moze ljude jos vise da zavadi u mesto da ih spaja.

Komentari kao sto su ovi gore napisani nisu odraz velikodusnosti lista koji finansira verska zajednica,nego upravo se dobija suprotan utisak.

Verujem da ce ipak sami gradjani imati dovoljno "dalekovida" da shvate sta je prava istina u svemu tome.

Zato treba uvek imati na umu: "Mir se moze samo mirnim komunikacijama sirit".

Nikako ne "sipanjem ulja na vatru".

Sta se ovde cini zakljucite i sami.

A svi znamo da je "ovcice" lako naterati u "Tor" sa pravim "recima".

To nije u interesu (stvarnom) gradjana.

To je u interesu  mrznje i razdora.

Zato smatram treba promenuti nacin komunikacije ako se stvarno zeli napredak u drustvu.



Valter

cyclops
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty DALI VAM JE JASNO NA CIJOJ STRANI JE CRKVA?!

Komentar  Valter Sun May 01, 2016 8:59 am

http://www.dnevno.hr/vjera/vjera-kultura-i-znanost/stravicna-istina-o-1-maju-koja-se-taji-ako-slavite-klanjate-se-luciferu-slavite-valpurgijsku-noc-najdemonskiji-dan-u-godini-797160


Nasjeli na prijevaru!

STRAVIČNA ISTINA O 1. MAJU KOJA SE TAJI: Ako slavite, klanjate se Luciferu i slavite Valpurgijsku noć, najdemonskiji dan u godini!

Autor: Zrinka K.
Subota, 30. Travanj 2016. u 11:18


Katolici, vjernici budite oprezni i ne slavite “praznik rada” već taj dan u srcu posvetite Kristu i svetcu Svetom Josipu Radniku kojega je Katolička crkva dodijelila za taj dan.

Još večeras mnogi će ljudi krenuti u slavlje popularnog 1. maja, potpuno zavedeni s mišlju da slave svoj rad. No, u pitanju je prijevara, odnosno  demonsko-sotonistički praznik koji nema nikakve veze s radom  i zabavom.

Ovo je jedan od važnijih praznika naših Kontrolora-Vrhovnih Prosvjetitelja čovječanstva, i vjerojatno će se večeras po cijelom svijetu vršiti ritualna žrtvovanja ljudi.

Pa, ljudi slavite 1. maj-“praznik rada”, upalite vatru, pijte, pjevajte i slavite jer očito nije bitno da tim slavljem vi slavite pad čovječanstva, slavite nastavak mizerije u kojoj živite, slavite ono što hrani tu mizeriju, slavite vaše kontrolirane umove. Jeste li znali da je večeras najdemonskija noć u godini, a 1.maj također dan posvećen Luciferu. U pitanju je Valpurgijska noć. Po narodnom njemačkom vjerovanju Valpurgijska noć (ona s 30. travnja na 1. svibnja) noć je kada se vještice skupljaju na Brocken planini i kada se savjetuju sa svojim bogovima. Inače, ta Valpurgijska noć jedan je od najvažnijih sotonističkih blagdana i redovno podrazumijeva rituale i ljudsko žrtvovanje. Anton LaVey, pak, američki pisac, sotonist i okultist je u toj Valpurgijskoj noći osnovao svoju sotonističku crkvu. On je smatrao Valpurgijsku noć najdemonskijim praznikom u čitavoj godini. Kada vještice i demoni krstare zemljom, orgijama slaveći rođenje proljeća i Sotonu. LaVey je obrijao svoju glavu prilikom stvaranja sotonističke crkve kako bi podsjetio na egzekutora, odbacujući Sveto Trojstvo i duhovni život u zamjenu za odanost paklu i materijalnim zadovoljštinama.

Korijeni ove teorije nalaze se u  i životu Adama Weishaupta, rimokatoličkog svećenika, jezuita i profesora kanonskog prava na Sveučilištu u Inglostadtu koji se rodio 1. svibnja 1748. godine u židovskoj obitelji koje je početkom 17. stoljeća bila pokrštena od strane rimokatolika u njemačkom gradu Inglostadtu. Weishaupt je u povijesti poznat kao rimokatolički svećenik koji je odlučio da će pod svaku cijenu postati poznat te je u jednom trenutku u svom životu skrenuo s crkvenog puta i počeo se baviti vještičarenjem i sotonizmom.

Na taj dan osim sotonističke Valpurgijske noći, slavi se i rođendan Iluminata. Prema jednoj predaji, Adam Weishaupt se zapanjio kada je saznao da je dan njegovog rođenja vezan za drevno pogansko vjerovanje i običaj poganskog praznika Beltan koji se slavio u čast prirode i plodnosti, a kojeg su pogani praznovali 30. travnja, te sotonističkog praznika Valpurgijska noć koji se slavio u noći između 30. travnja i 1. svibnja.

Tada je odlučio da ćer svoj 28. rođendan, 1. svibnja 1776. godine, osnovati tajno sotonističko bratstvo pod nazivom Iluminati. Cilj tog bratstva posvećenog Luciferu bio je i ostao  jednom svjetskom revolucijom srušiti dosadašnji način života, poredak i moralne norme, te izazvati stvaranje Novog svjetskog poretka s Luciferom na čelu!

Nadalje, pojedini povijesni zapisi govore u prilog činjenici da je Adam Weishaupt s Iluminatima odlučio cijelom svijetu nametnuti organizirani ‘doček 1. svibnja’ i praznovanje sotonističkog praznika Valpurgijska noć, čijim bi se praznovanjem cijeli svijet poklonio Luciferu, na prijevaru.

Iluminati su potom, koristeći svoj veliki utjecaj u Americi, organizirali demonstracije radnika u Chicagu i sukob radnika sa policijom 1. svibnja 1886. godine. Nakon toga, službeni dogovor dogodio se 1889. u Parizu kada je održan prvi kongres komunističke Druge internacionale. Na tom kongresu osim komunista sudjelovali su masoni svih vrsta, spiritisti i okultisti. Tamo je odlučeno da se svake godine praznuje proljetni praznik rada te da to bude su spomen “palih ” radnika u obračunu s policijom u Chicagu.

Pojedini istraživači Iluminata izvlače iz ovih podataka činjenicu da je to tajno društvo uspjelo ishoditi da cijeli svijet 1. svibnja, pod krinkom ‘humanizma i zaštite prava radnika’, zapravo slavi njihov rođendan, odnosno dan osnivanja i na taj način zajedno s njima veliča slavi u svetkuje Lucifera odnosno Sotonu.

Zbog svega ovoga, katolici, vjernici budite oprezni i ne slavite “praznik rada” već taj dan u srcu posvetite Kristu i svetcu Svetom Josipu Radniku kojega je Katolička crkva dodijelila za taj dan.


Sve je teze i teze zadrzati pregled situacije i zdrav razum.

Vi sami jedino mozete zakljuciti,ko ovde koga......

Tako ce vam i biti.

Dokazite svoj nivo inteligencije.



Valter

Embarassed
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty Re: LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST

Komentar  Valter Fri May 20, 2016 2:44 pm

http://www.zagreb.info/ritam-grada/zagrebacki-misteriji/sok-velika-istina-o-spaljivanju-vjestica-zene-su-mucile-gradske-vlasti-a-ne-crkva/20280


Često se pogrešno misli da je kod progona vještica glavnu ulogu imala Crkva.

Legende i priče o vješticama i dan danas izazivaju jezu i tjeraju strah u kosti. Iako više nije tajna, nego je dapače i povijesna činjenica to kako su se žene pod optužbom da su vještice palile i mučile na najokrutnije moguće načine.  U povijesti je možda najpoznatiji slučaj vještičarenja onaj iz Salema gdje je između veljače 1692. i svibnja 1693. godine utamničeno oko 150 osoba nakon što su optuženi da prakticiraju vještičarenje. Na kraju, optuženo je 29 osoba, a 19 ih je  završilo smrtnom presudom.

”Začaranost” stanovnika ovog malenog sela dugo se pripisivala histeriji ili halucinogenom kruhu (kojeg su navodno zahvatile halucinogene gljivice), no novi dokazi otkrivaju da su u Salemu svi optuženi bili iz istočnog dijela sela, dok su tužitelji bili sa zapadnog. Mještani koji su živjeli u brdima na zapadu i koji su se okupljali u puritanskoj kući su optuživali stanovnike bogatijeg istočnog dijela, koji su se zalagali za smjenu svećenika koji je vodio kuću.

Naravno, čvrsti dokazi da je neko bio vještica nisu postojali, pa su često svjedočila i djeca, a jedno od njih je izgledalo ovako: ”Sarah Good mi je jako nasilno povukla glavu prema dolje, vezala mi ruke obručem i gotovo me ugušila.”
“Examination of a Witch” (1853) by T. H. Matteson

Jeziva strana Zagreba

Iako danas najčešće odmahujemo rukom na spomen vještica i vještičarenja, činjenica je kako ukoliko se vratimo u prošlost, dolazimo do spoznaje kako je grad Zagreb također bio jedno od mjesta gdje su žene brutalno mučili, a potom spaljivali na lomačama.

Naime, upravo jedno takvo mjesto (određeno za spaljivanje vještica) nalazilo se na križanju Streljačke ulice s Tuškancem, a Zagrepčani su to mjesto nazivali Zvedišće. Žene optužene da su vještice dovodili su onamo iz Mesničke ulice, kroz današnju Streljačku. Često se događalo da su ih trebali dovoziti na kolima jer su im mučenjem slomili noge.

Do Zvedišća bi je pratili gradski sudac, krvnik i stražari. Često se pogrešno misli da je kod progona vještica glavnu ulogu imala Crkva. To nije točno, jer su se tim progonima zapravo bavile svjetovne vlasti. Vještice nisu bile toliko religijski, koliko socijalni i kulturni fenomen. Mučenje vještica obavljao je gradski krvnik, a ono se primjenjivalo zapravo u svim kaznenim istražnim postupcima. Usporedimo li s današnjicom, progoni vještica bili bi područje djelovanja pravosuđa. Moglo bi se reći da su krvnici bili profesionalni mučitelji koji su imali ulogu koju danas imaju policijski i sudski istražitelji. Djelovanje vještica tj. čarobnjaštvo bilo je samo jedno od civilnih kaznenih djela. Prilikom mučenja bila su uz krvnika prisutna i dva izaslanika gradskog suda, zatim pisar, tamničar, vratari i stražari. Cilj mučenja bio je ishoditi priznanje od optuženice.

Navodno nijedna vještica u europskoj povijesti nije spaljena, a da nije priznala da je vještica. To jasno govori o učinkovitosti metoda mučenja koje su primjenjivane.

Na zagrebačkom Zvedišću bi se uoči spaljivanja okupio velik broj gledatelja, a gradski bi sudac okupljenima predočio zločine koje je počinila dotična vještica. Zatim bi proglasio smrtnu osudu i prelomio štap nad tom ženom. Na to bi bila predana krvniku i njegovim slugama. Krvnik bi privezao ženu za stup, oko kojeg bi njegovi sluge naslagali tzv. operte, tj. drva koja brzo gore. Da se nesretnoj ženi skrate muke, drva bi bila namazana smolom, pa bi se brže i jače razgorila. Ako smrtna osuda nije izričito tražila da osuđenica bude spaljena živa, krvnik bi joj prvo odsjekao glavu, što se smatralo lakšom smrću. Zatim bi glava i tijelo bili spaljeni na lomači.

A_Visit_to_the_Witch_1882

13 ZNAKOVA DA STE VJEŠTICA (prema sudu u Salemu)

1. Žena ste. Još od srednjeg vijeka, “aspekt ženskog” je povezan s vješticama. Povijest je prepuna dokaza da su tisućama godina ljudi vjerovali da su žene sklonije grijehu od muškaraca, a grešnik je u ovakvim situacijama bio jasan štovatelj vraga.

2. Jako ste siromašni / ne možete se sami izdržavati. Siromašni, beskućnici i oni koji su prisiljeni da se oslanjaju na zajednicu za pomoć su često bili optuženi kao vještice. Na primjer, Sarah Good, obješena 1692. godine je optužena da je vještica jer lutala od kuće do kuće, moleći za hranu.

3. Jako ste bogati/ možete se sami izdržavati. Ako ste odrasla žena i možete se financijski izdržavati bez pomoći muškarca, vjerojatno ste vještica. Svaki pokazatelj da žena može živjeti bez pomoći ili nadzora muškarca je podizao uzbunu. Između 1620. i 1725. godine, bogate žene bez muža, braće i sinova, u strahu da ne budu optužene su u većini slučajeva dijelile svoje bogatstvo i nakon toga napuštale Salem.

4. Imate jednu ili više prijateljica. Skupina žena bez pratnje muškarca bio je jasan pokazatelj sastanka na kojem se obožava vrag.

5. Posvađali ste se. Važna stvar za zapamtiti je ta da je u Salemu bilo ko mogao optužiti bilo koga. I to su upravo i činili. Niko nije morao da vas vidi kako letite na metli da bi vas optužio da ste vještica, dovoljno je bilo da ste se s nekim iz sela posvađali.

6. Jako ste stari ili jako mladi. Starije žene, udate i neudate, bile su izuzetno osjetljive na optužbe. Dorothy Goode je imala samo 4 godine kada je priznala da je vještica (istovremeno optužujući svoju majku, koja je obješena 1692.). Dorothy je provela 9 mjeseci u zatvoru.

7. Pomažete ženama pri porodu.

8. Imate previše ili premalo djece.

9. Ponašali ste se tvrdoglavo i borbeno.

10. Imate mladež.

11. Imate pokvaren maslac ili mlijeko u domu.

12. Izvanbračni partner.

13. Prekršili ste bilo koje od ovih pravila:

– Ako ste izvršili preljub

– Ako ste navodili ljude na druge bogove

-Ako ste silovani

-Ako ste posadili više od jedne vrste sjemenki u polje

-Ako ste dotaknuli mrtvu svinju

-Ako ste nosili odjeću od više vrsta tkanine

-Ako imate ”okruglu” frizuru

-Ako imate pletenice u kosi

-Ako ste dopustili vještici da živi…
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty Pogotovo nije stari zavjet!

Komentar  Slaven Tue Jul 19, 2016 6:15 pm



Slaven: komentar modifikovan dana: Sat Oct 01, 2016 11:37 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST - Page 2 Empty Re: LAŽNA:CRKVA,VJERA,RELIGIJA VS PRAVA DUHOVNOST

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Stranica 2/10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu