SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".
SFRJ4EVER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» MUZIKA KOJA POGAĐA U DUŠU...
"U IME OPTUZBE" EmptySun Mar 17, 2024 1:07 am by Valter

» DOKAZI, CEGA ....
"U IME OPTUZBE" EmptySat Jan 20, 2024 10:57 pm by Valter

» "KUD PLOVI OVAJ BROD?"
"U IME OPTUZBE" EmptyMon Jan 15, 2024 12:48 am by Valter

» DALI ZNATE ZA OVO?
"U IME OPTUZBE" EmptySat Jan 06, 2024 1:01 am by Valter

» TKO SNOSI NAJVEĆU ODGOVORNOST?
"U IME OPTUZBE" EmptyMon Dec 25, 2023 11:43 pm by Valter

» KRIVI SMO MI!
"U IME OPTUZBE" EmptyMon Dec 25, 2023 12:38 am by Valter

» ISTORIJA JUGOSLAVIJE
"U IME OPTUZBE" EmptyTue Nov 28, 2023 11:15 pm by Valter

» GOVORI DRUGA TITA
"U IME OPTUZBE" EmptyTue Nov 28, 2023 10:48 pm by Valter

» TEžINA LANACA(BORIS MALAGURSKI)
"U IME OPTUZBE" EmptyTue Nov 28, 2023 10:40 pm by Valter

Gallery


"U IME OPTUZBE" Empty
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Affiliates
free forum
March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

"U IME OPTUZBE"

2 posters

Go down

"U IME OPTUZBE" Empty "U IME OPTUZBE"

Komentar  Valter Fri Jul 17, 2015 6:38 pm

Knjiga koju je napisala Carla del Ponte ja preporucujem svima.

Nije samo zbog napora koje je ova zena ulozila da se krivci za  "Gradjanski" Rat uhvate i kazne.

Pored toga se jasno moze procitati da je imala velike poteskoce,pored vlasti iz drzava bivse SFRJ i sa vlastima u svetu.

Da sada nebi opisivao sve sto je napisano u ovoj knjizi,smatram da je veoma poucno procitati sa koji sve ova zena
(ona to zasluzuje) problemima susretala u toku svoga rada u Haagu.

Knjiga je napisana prvo na italijanskom jeziku sa kog je prevedena na nemacki i engleski jezik.

Carla Del Ponte

Im Naman der Anklage = U ime Optuzbe.






Valter

affraid
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

"U IME OPTUZBE" Empty Komentar

Komentar  Valter Sat Jul 18, 2015 10:23 pm

Citajuci knjigu,sam se sve vise pitao.

Kako je moguce da je toliki broj visokih vojnih "sluzbenika" svesno (ili ne) dopustilo da ih "neko" uvuce u taj rat?

Kako je moguce da ljudi,koji su skoro pedeset godina imali samo jednu duznost ovako nesto ucine?

Bez obzira o kojoj "strani" se radilo.

Kako je moguce da oni "ljudi" koji su jedino imali zadatak da cuvaju mir ucine tako nesto?

Kako je moguce da oni ljudi,koje je radnicka klasa cele SFRJ placala da ih cuvaju od napada sa s "spoljne " strane urade ovako nesto?

Nikada mi to nece biti jasno.

Jos manje ce mi biti jasno,kako je moguce da ljudi koji imaju visoka odlikovanja i visoko su "obrazovani" dopuste da ih neko tako na "led" (navuce) odvede.

Ni dete iz zabavista nebi dopustila da se tako nesto dogodi.

Sto znaci da je sve "neko" planirao ili je nivo inteligencije odredjenih "ljudi" bio toliko nizak da ....

Kako bilo da bilo.

Smatram da su gradjani zasluzili da saznaju celu istini svih dogadjaja i imena svih krivaca.

Velika tuga me obuzima kada citam da su nasi ljudi (radnici,deca,zene......) bili napadnuti od onih ljudi koji su ih trebali stiti.

Nemam reci sa kojima mogu izraziti svoje zaprepastenje,tugu i zalost.

Jedna drzava (SFRJ  koja je bila jedna od najlepsih na celome svetu je uvucena u "blato" zbog pohleposti,neinteligencije i nacionaistickih "pobuda".

Umesto da se danas savko od nas ponosi sto je clan jedne takve zemlje se vecina stidi (mada ta vecina nije za to kriva)to je bezgranicno tuzno.

Zato je potrebano da svi koji imaju mogucnost sve nase gradjane obaveste o svemu  ispravno i detaljno) onom sto nas je do ove situacije i dovelo.

Mi(smatram licno) obicni ljudi (radnici i gradjani) nikada nismo mrzeli nikoga.

I danas volimo sve gradjane bivse SFRJ.

Zato smatram i nemozemo da budemo odgovorni za zla dela koja su cinili odredjeni ljudi.

Neka svako odgovara za svoje postupke.

Svako.

Ne samo neki.

Svi koji su cinili zla dela treba da odgovaraju za to.

Ako se to ne desi,nece biti nikada mira.

U ime mira,prijateljstva i zdravog razuma pozdravljam sve ljude dobrih namera sa podrucja bivse SFRJ.


Valter

I love you
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

"U IME OPTUZBE" Empty Odgovor

Komentar  Slaven Fri Jul 24, 2015 10:23 am

Valter (citat):Kako je moguce da je toliki broj visokih vojnih "sluzbenika" svesno (ili ne) dopustilo da ih "neko" uvuce u taj rat?

Kako je moguce da ljudi,koji su skoro pedeset godina imali samo jednu duznost ovako nesto ucine?

Kako je moguce da oni "ljudi" koji su jedino imali zadatak da cuvaju mir ucine tako nesto?

Kako je moguce da oni ljudi,koje je radnicka klasa cele SFRJ placala da ih cuvaju od napada sa s "spoljne " strane urade ovako nesto?

Nikada mi to nece biti jasno.

Jos manje ce mi biti jasno,kako je moguce da ljudi koji imaju visoka odlikovanja i visoko su "obrazovani" dopuste da ih neko tako na "led" (navuce) odvede.

Ni dete iz zabavista nebi dopustila da se tako nesto dogodi.

Sto znaci da je sve "neko" planirao ili je nivo inteligencije odredjenih "ljudi" bio toliko nizak da ....

Kako bilo da bilo.

Valter



Moguće je jel su većina ljudi oduvijek bili,jesu,i bit će nezahvalni oportunisti i sitničave inteređije i vole iznad svega "ovce" se prepucavat na obostranu štetu(pogotovo Balkanci),a vrijeme je pokazalo i da su svi sem Srba ušli u Jugoslaviju s "figama u džepima"(neiskreno)Evil or Very Mad

Vremena se mijenjaju brzo,ljudi još brže,nije bitno većini kako,bitno je da su "promjene" i da se "ide naprijed" Rolling Eyes

Jer kad se sve zbroji i oduzme kako i sami tekst jedne pjesme kaže:"Jer ljudi su pokvarena rasa". Twisted Evil



Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"U IME OPTUZBE" Empty ODGOVOR

Komentar  Valter Sun Jul 26, 2015 2:04 pm

Druze Slaven,

voleo bih da mogu barem jednom da kazem NISI U PRAVU.

Izgleda ce mi ta zelja ostati zauvek neispunjena.

Ocito da ova pesma gore dobro opisuje "ljude".

Pored toga mislim da se zbog onih (ljudi) iz proslosti ipak treba boriti za bolje sutra.

Nesme se prihvatiti da su milioni ljudi u proslosti uzaludo izginuli.

Ako oni nebi ziveli u nama,kao nasa vodilja u zivotu bi i mi bili samo "roboti" i nista vise.

Po nekima postoje "ljudi lavovi " i " ljudi ovce"

Mozda to i jeste tako.

Samo svako od nas sam odredjuje dali ce biti "Lav" ili ce celoga zivota biti "Ovca".

Kako se ono kaze:"Vise puteva vodi u RIM".

Ko shvati je shvatio. Oni drugi neka i dalje "bleje".



Valter

Rolling Eyes
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

"U IME OPTUZBE" Empty Re: "U IME OPTUZBE"

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu