SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".
SFRJ4EVER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» MUZIKA KOJA POGAĐA U DUŠU...
PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI EmptySun Mar 17, 2024 1:07 am by Valter

» DOKAZI, CEGA ....
PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI EmptySat Jan 20, 2024 10:57 pm by Valter

» "KUD PLOVI OVAJ BROD?"
PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI EmptyMon Jan 15, 2024 12:48 am by Valter

» DALI ZNATE ZA OVO?
PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI EmptySat Jan 06, 2024 1:01 am by Valter

» TKO SNOSI NAJVEĆU ODGOVORNOST?
PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI EmptyMon Dec 25, 2023 11:43 pm by Valter

» KRIVI SMO MI!
PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI EmptyMon Dec 25, 2023 12:38 am by Valter

» ISTORIJA JUGOSLAVIJE
PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI EmptyTue Nov 28, 2023 11:15 pm by Valter

» GOVORI DRUGA TITA
PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI EmptyTue Nov 28, 2023 10:48 pm by Valter

» TEžINA LANACA(BORIS MALAGURSKI)
PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI EmptyTue Nov 28, 2023 10:40 pm by Valter

Gallery


PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI Empty
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Affiliates
free forum
May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI

3 posters

Go down

PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI Empty PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI

Komentar  Valter Fri Jul 03, 2009 9:24 pm

Draga moja domovino,

evo sedim i gledam u kisu koja se spustila na moje mesto.

Gledam kroz prozor i razmisljam.

Svake godine sam sve stariji a nikako da prihvatim ovaj kapitalisticki sistem.

Mada se cini da neznam zasto je u stvari sasvim jasno zasto ja nemogu da prihvatim ovaj kapitalisticki sistem.

Dok sam u svojoj (kod tebe) domovini bio radnik samoupravljac,sam ovde (u kapitalizmu) niko i nista.

Samo jedan od milion brojeva koji rade do iznemoglosti da bi sebi omogucili kakav takav zivot,dok se kapitalisti slade i gomilaju svoj novac.

Nakon toliko godina (odkako su nastale nove (stare) drzave) vec i vrabci na granama znaju da nije bio razlog rasapada Jugoslavije (tvoga) zbog netrpeljivosti gradjana pojedinih Republika,vec zelja odredjenih politicara da se obogate na racun tih istih gradjana.

Izdajice domovine svoje,nisu samo izdale tebe (Jugoslaviju) vec su nakon tvoje izdaje izdali i novo nastale (stare) drzave.

Skoro svi politicari su u svim novo nastalim drzavama prodali sve sto je moglo da se proda i danas tvrde da su te drzave "slobodne."

Cini mi se da su neki politicari pobrkali "Loncice" ili su velike lisice i misle da su svi gradjani "Ovce" koje ce i tako samo da bleje na sve sto oni cine.

Draga moja domovino (Jugoslavijo) bez obzira sta se desilo u buducnosti,bez obzira koliko neki politicari tvrdili da je tek sada prava sloboda,ja znam istinu.

Niti ce ikada i jedna drzava koja je bila u sastavu Jugoslavije (tvome) biti stvarno slobodna,jer sloboda je nesto sasvim drugo.

Sloboda je veselje,sloboda je radost,sloboda je druzenje,sloboda je komunikacija,sloboda je ponos.

Mogao bih satima nabrajati sta je sloboda,tu slobodu smo osecali u tvom "krilu" draga domovino moja i svak onaj,ko tvrdi da je danas slobodan,taj ili nema pojma sta  ta rec znaci ili je "politicar".

Niti ce  i jedan politiacar koji te je izdao,naci mir u zivotu.

Mozebiti da su danas "druga vremena",moze biti,da treba gledati "napred",ali kako da gledam napred,kad ispred sebe vidim samo "Maglu" i "provaliju".

Sva sreca sto sam ja jedan od onih koji su ziveli u tvom "okrilju" i ja,kao i svi ostali koji su zivali tada imam u svom srcu toplinu AVNOJ-skih baklji koje me greju,tako da cu,do zadnjeg daha biti zahvalan svojim roditeljim i tebi,domovino moja draga,sto sam bar jedan deo svoga zivota ziveo onako,kako to covek i zasluzuje.

Ponosno,dostojanstveno u miru i slobodi.

Na tome ti hvala.

Neka ti je vecna hvala i slava.

Nikada me niko nece moci ubediti da postoji bolji zivot od onoga sto si mi ti,domovino moja (SFRJugoslavijo) podarila.

Pogotovo nakon jasnog usporedjivanja sa svetom oko tebe
(Jugoslavijo) i onim sto imamo danas.


Valter

silent
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI Empty I SADA KADA MALO KO NA NJU MISLI

Komentar  Valter Sun Jun 01, 2014 9:39 pm



Nikada te zaboraviti necu.

Valter

I love you
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI Empty "kud plovi ovaj brod".." na moru ljubavi, na pucini sna"...?

Komentar  Lune Tue Jun 03, 2014 12:25 pm

Да подсјетимо. Од почетка финансијске кризе (2008) Федералне резерве су у америчку економију упумпале (одштампале) 3,4 трилиона (хиљада милијарди) долара. Импресиван неуспјех! И умјесто да погледа стање у свом дворишту, предсједник Обама је био на пацифичкој турнеји на којој је не само критиковао Кину него је и војно окружио храбрећи своје савезнике и штићенике, зарад чије ће „независности“ употребити и војна средства против ње. Потпредсједник Бајден је, разумије се, био задужен за „лакши“ дио посла − препуцавање са Русијом преко пуцања кичме Украјине.

Згрожен нечињењем у области економије и више него забринут за своју домовину, Џек Крокс (Блек свон капитал) духовито је представио своје виђење америчке спољнополитичке стратегије (у шест корака): /1/ Накваси кажипрст; /2/ Подигни влажан прст у ваздух; /3/ Одреди смјер вјетра; /4/ Крени у смјеру дувања вјетра; /5/ Прогласи побједу или окриви друге за неуспјех и /6/ Настави и свуда помажи да се створи све већи хаос.  affraid 
Lune
Lune

Broj postova : 430
Location : Beograd
Registration date : 2013-05-17

Na vrh Go down

PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI Empty Re: PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI

Komentar  Valter Mon Jul 03, 2017 10:04 pm

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI Empty Re: PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI

Komentar  Slaven Mon Jun 10, 2019 12:33 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI Empty Sta znaci biti Jugosloven?

Komentar  Valter Mon Jun 10, 2019 10:05 pm

Pitanje, na koje danasnja omladina nema odgovora a ni mnogi stariji. Na zalost.

Zbog pohlepe i nezrelosti velike vecine,smo izgubili raj na zemlji. Da tako je. Imali smo sve ono sto je opisano kao raj. Nismo cenili, pa smo svi komplet izbaceni iz tog raja.

Biti stanovnik raja nije lako biti, a nasa radnicka klasa je bila "mlada" i neiskusna. Bila je i slabo obrazovana, da shvati da se nemoze izboriti za svoju poziciju cuvajuci trenutnu situaciju. Potrebno je konstantno raditi na sebi i svemu ostalom vezanim za napredak drustva.

Biti Jugosloven znaci biti sa moralom, licnom samokritikom i svemu vezanom za napredak celokupnog drustva ispred svih ostalih. Malo je takvih bilo. A posle Tita, je vecina politicara htela da sedne u "prvu" fotelju i dokaze da su bolji od Tita. Sta su napravili gledamo svakoga dana iznova.

Jugoslavija je bila nevrstana zemlja. Slobodan je bio gradjanin u njoj. A danas se izseljava iz svoje domovine. Politicari se jos i hvale time sto ljudi odlaze. Ponekad imam utisak da to jos i podupiru. Verovatno gresim. Ma nije to tako.

Posto je tako kako je ce nam tako i biti.

Onaj ko samo cuti, nije u stanju da se bori za svoja prava, netreba ni da ocekuje da ce ih dobiti.

Ne secaju se ljudi koji su ziveli u jugoslaviji bezveze i nakon toliko godina onog vremena.

Zato vam preporucujem da citate sve priloge na nasem forumu. Mozda cete i vi da shvatiti sustinu zivota.

" SAMO ZAJEDNO SMO JAKI"



Valter
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI Empty Re: PISMO MOJOJ DOMOVINI -JUGOSLAVIJI

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics
» SNOVI

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu