SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".
SFRJ4EVER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Similar topics
Latest topics
» MUZIKA KOJA POGAĐA U DUŠU...
HRVATSKA 2 - Page 3 EmptySun Mar 17, 2024 1:07 am by Valter

» DOKAZI, CEGA ....
HRVATSKA 2 - Page 3 EmptySat Jan 20, 2024 10:57 pm by Valter

» "KUD PLOVI OVAJ BROD?"
HRVATSKA 2 - Page 3 EmptyMon Jan 15, 2024 12:48 am by Valter

» DALI ZNATE ZA OVO?
HRVATSKA 2 - Page 3 EmptySat Jan 06, 2024 1:01 am by Valter

» TKO SNOSI NAJVEĆU ODGOVORNOST?
HRVATSKA 2 - Page 3 EmptyMon Dec 25, 2023 11:43 pm by Valter

» KRIVI SMO MI!
HRVATSKA 2 - Page 3 EmptyMon Dec 25, 2023 12:38 am by Valter

» ISTORIJA JUGOSLAVIJE
HRVATSKA 2 - Page 3 EmptyTue Nov 28, 2023 11:15 pm by Valter

» GOVORI DRUGA TITA
HRVATSKA 2 - Page 3 EmptyTue Nov 28, 2023 10:48 pm by Valter

» TEžINA LANACA(BORIS MALAGURSKI)
HRVATSKA 2 - Page 3 EmptyTue Nov 28, 2023 10:40 pm by Valter

Gallery


HRVATSKA 2 - Page 3 Empty
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Affiliates
free forum
May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

HRVATSKA 2

2 posters

Stranica 3/28 Previous  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 28  Next

Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty Re: HRVATSKA 2

Komentar  Valter Tue Mar 26, 2019 1:59 pm

/www.vecernji.hr/vijesti/novo-poskupljenje-goriva-benzin-vise-od-10-kuna-1309093
Novo poskupljenje goriva: benzin više od 10 kuna
Eurosuper 95 je negdje premašio 10 kuna, a najskuplji Eurodizel je 9,72 kune.
Prosječni spremnik Eurosupera popeo se za 3,5 kune, a tank autoplina i dizela jeftiniji je za 2 kune. Ministarstvo gospodarstva priopćilo je da je na nekim postajama cijena Eurosupera 95 prešla 10 kuna. Tako je ona viša od 10 kuna na Lukoilu i Petrolu (10,01kn) te na Croduxu (10,03kn). Na Ini i Tifonu Eurosuper 95 je 9,98 kuna po litri. Eurodizel je između 9,69 i 9,72 kune.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/novo-poskupljenje-goriva-benzin-vise-od-10-kuna-1309093 - www.vecernji.hr
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty Re: HRVATSKA 2

Komentar  Valter Tue Mar 26, 2019 2:13 pm

www.vecernji.hr/vijesti/britanski-parlament-izglasao-preuzimanje-kontrole-nad-brexitom-1309047
Britanski parlament izglasao preuzimanje kontrole nad Brexitom
Britanska vlada pozvala je zastupnike da glasaju protiv tog amandmana, no i tri ministra premijerke Therese May dala su ostavku kako bi ga podržali
Zastupnici britanskog parlamenta izglasali su kako Donji dom parlamenta preuzima kontrolu nad pitanjima u vezi Brexita s 329 glasova za i 302 protiv, javljaju britanski mediji.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/britanski-parlament-izglasao-preuzimanje-kontrole-nad-brexitom-1309047 - www.vecernji.hr
Britanska vlada pozvala je zastupnike da glasaju protiv tog amandmana, no i tri ministra premijerke Therese May dala su ostavku kako bi ga podržali. Riječ je o ministrima Richardu Harringtonu, Alistairu Burtu i Steveu Brineu. Zastupnici će tako moći odlučivati o 'blažem obliku Brexita', ali i ponovnom izlasku na referendum.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/britanski-parlament-izglasao-preuzimanje-kontrole-nad-brexitom-1309047 - www.vecernji.hr
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty Istodobno najgluplja al i najlicemjernija!

Komentar  Slaven Thu Mar 28, 2019 11:27 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty Re: HRVATSKA 2

Komentar  Slaven Fri Mar 29, 2019 9:32 am

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty Nikad,jel Hrvati žele bit zapad,a ne braća Slavenima!

Komentar  Slaven Fri Mar 29, 2019 9:33 am

HRVATSKA 2 - Page 3 Sfrj14
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty kra de ze zna!

Komentar  Slaven Fri Mar 29, 2019 6:37 pm

http://hr.n1info.com/Vijesti/a381067/Pavic-Nije-na-Vladi-da-trazi-rjesenja-za-radnike.html?fbclid=IwAR2UKMVYxSNpyynCvQUXCgJBxeFHrqbkRRt8Xk07RC3gG-qaRcZTqh6X-7o

Uništavaju Uljanik zbog antihdza Istre,kra de ze su gori i od ustaša i četnika zajedno,sjebali:SFRJ,HR i BiH!
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty Re: HRVATSKA 2

Komentar  Slaven Sun Mar 31, 2019 12:47 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty Hrvati uvijek nezadovoljni!

Komentar  Slaven Wed Apr 03, 2019 7:57 am

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty 21 VEK

Komentar  Valter Fri Apr 05, 2019 9:25 pm

www.24sata.hr/news/nokaut-hdz-ovca-usao-je-u-auto-i-ostavio-krvavog-mladica-622847

Nokaut HDZ-ovca: 'Ušao je u auto i ostavio krvavog mladića' Ivica Modrić, član uprave državne tvrtke, nije stao mladiću na zebri. Posvađali su se, a Modrić mu je jednim udarcem slomio četiri kosti

Pročitajte više na: https://www.24sata.hr/news/nokaut-hdz-ovca-usao-je-u-auto-i-ostavio-krvavog-mladica-622847 - 24sata.hr


Čuo sam žestoko kočenje i vidio mladića kako stoji nasred pješačkog prijelaza. Taj tip je izašao iz auta, prilazio mu i derao se, rekao je svjedok napada.

Ivica Modrić, HDZ-ovac i član uprave državne tvrtke Hrvatski operater prijenosnog sustava, prošlog je četvrtka oko 16.30 sati u zagrebačkom Vrbiku brutalno udario mladića P. P. Sve je počelo nakon što se Modrić, ispričao je mladić za Index, nije zaustavio kako bi ga propustio iako je već stupio na zebru.

- Zakoračio sam preko pješačkog i napravio otprilike dva koraka. Auto je bio desetak metara daleko. Ja sam usporio, a on je ubrzao. Prošao je 30-ak cm ispred mene. Bio sam tako blizu da mi je instinktivno došlo podignuti ruke. Kad je prošao, jagodicama sam pljusnuo po prtljažniku. Nije bilo nikakve štete. On je zakočio i izašao iz auta te upitao: ‘Kome ti diraš auto?’. Rekao sam mu da me mogao pregaziti, pitao sam ga koji mu je k***c, a on meni da ne znam u što sam se uvalio - ispričao im je mladić.
SUSPENDIRALI GA SA SVIH FUNKCIJA
HDZ ga je suspendirao: Udario me šakom i slomio mi kosti lica

Svjedok, koji se zatekao u obližnjem kafiću, vidio je kako Modrić prilazi mladiću i udara ga šakom u glavu.

- Mladić se srušio na pod. Dok smo mu mi krenuli pomoći, taj je čovjek sjeo u auto i otišao. Dečko je bio sav krvav, a lice mu je bilo deformirano. Pozvali smo Hitnu i policiju te ga posjeli u kafić. Dali smo mu maramicu i čašu vode da popije - ispričao je svjedok.

Kriminalistička obrada još traje, zbog čega iz policije nisu željeli iznositi nikakve detalje. Napadnuti mladić je rekao da su ga prevezli u KBC Sestre milosrdnice, gdje su utvrdili da ima četiri frakture kostiju lica. Dvije na jagodičnoj kosti, jednu na čeljusnoj te jednu između čeljusti i jagodice. Zbog tih prijeloma morali su ga operirati u KB-u Dubrava. U HOPS-u kažu da apsolutno osuđuju svako nasilje, no za sankcije moraju sačekati policijski zapisnik. HDZ je Modrića suspendirao sa svih stranačkih dužnosti dok traje postupak.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty Re: HRVATSKA 2

Komentar  Valter Fri Apr 05, 2019 9:29 pm

Valter (citat):www.24sata.hr/news/nokaut-hdz-ovca-usao-je-u-auto-i-ostavio-krvavog-mladica-622847

Nokaut HDZ-ovca: 'Ušao je u auto i ostavio krvavog mladića' Ivica Modrić, član uprave državne tvrtke, nije stao mladiću na zebri. Posvađali su se, a Modrić mu je jednim udarcem slomio četiri kosti

Pročitajte više na: https://www.24sata.hr/news/nokaut-hdz-ovca-usao-je-u-auto-i-ostavio-krvavog-mladica-622847 - 24sata.hr


Čuo sam žestoko kočenje i vidio mladića kako stoji nasred pješačkog prijelaza. Taj tip je izašao iz auta, prilazio mu i derao se, rekao je svjedok napada.

Ivica Modrić, HDZ-ovac i član uprave državne tvrtke Hrvatski operater prijenosnog sustava, prošlog je četvrtka oko 16.30 sati u zagrebačkom Vrbiku brutalno udario mladića P. P. Sve je počelo nakon što se Modrić, ispričao je mladić za Index, nije zaustavio kako bi ga propustio iako je već stupio na zebru.

- Zakoračio sam preko pješačkog i napravio otprilike dva koraka. Auto je bio desetak metara daleko. Ja sam usporio, a on je ubrzao. Prošao je 30-ak cm ispred mene. Bio sam tako blizu da mi je instinktivno došlo podignuti ruke. Kad je prošao, jagodicama sam pljusnuo po prtljažniku. Nije bilo nikakve štete. On je zakočio i izašao iz auta te upitao: ‘Kome ti diraš auto?’. Rekao sam mu da me mogao pregaziti, pitao sam ga koji mu je k***c, a on meni da ne znam u što sam se uvalio - ispričao im je mladić.
SUSPENDIRALI GA SA SVIH FUNKCIJA
HDZ ga je suspendirao: Udario me šakom i slomio mi kosti lica

Svjedok, koji se zatekao u obližnjem kafiću, vidio je kako Modrić prilazi mladiću i udara ga šakom u glavu.

- Mladić se srušio na pod. Dok smo mu mi krenuli pomoći, taj je čovjek sjeo u auto i otišao. Dečko je bio sav krvav, a lice mu je bilo deformirano. Pozvali smo Hitnu i policiju te ga posjeli u kafić. Dali smo mu maramicu i čašu vode da popije - ispričao je svjedok.

Kriminalistička obrada još traje, zbog čega iz policije nisu željeli iznositi nikakve detalje. Napadnuti mladić je rekao da su ga prevezli u KBC Sestre milosrdnice, gdje su utvrdili da ima četiri frakture kostiju lica. Dvije na jagodičnoj kosti, jednu na čeljusnoj te jednu između čeljusti i jagodice. Zbog tih prijeloma morali su ga operirati u KB-u Dubrava. U HOPS-u kažu da apsolutno osuđuju svako nasilje, no za sankcije moraju sačekati policijski zapisnik. HDZ je Modrića suspendirao sa svih stranačkih dužnosti dok traje postupak.


To je upavo pokazatelj ponasanje nasih politicara.

Kao za vreme Turske okupacije. Interesira me, Sta ce uciniti vlasti?

Vjerojatno nista, ili mozda ipak ?

To je nama nasa borba dala.
I posle meni neko govori o ponasanju Tita. Ma, on je bio Bog za sve ove posle njega. Mada u boga neverujem. Ali ako su ovi politicari ovakovog ponasanja, eeee onda je Tito bio i ostao Bog za njih u svakom slucaju.


Valter
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty HDAZ

Komentar  Valter Fri Apr 05, 2019 9:32 pm

www.24sata.hr/news/sanaderu-blokirana-imovina-a-putovao-je-po-svijetu-i-krstario-623015

Sanaderu blokirana imovina, a putovao je po svijetu i krstario TRAŽI RJEŠENJE: Ivo Sanader mora državi uplatiti 17,45 milijuna kuna. Ima toliko, ali mu je blokirano. Mirovina mu je 9000 kuna i od tog iznosa mogu mu skidati trećinu mjesečno

Pročitajte više na: https://www.24sata.hr/news/sanaderu-blokirana-imovina-a-putovao-je-po-svijetu-i-krstario-623015 - 24sata.hr

Ivo Sanader je prvu noć nakon povratka u Remetincu proveo u ćeliji koju je dijelio s još jednim pritvorenikom.

Ujutro ga je pregledala zatvorska liječnica, nakon čega su ga trebali iz bolnice odvesti na specijalistički pregled. O nalazima specijalista ovisit će hoće li ga zadržati na liječenju u bolnici izvan zatvora, hoće li ga uputiti u Bolnicu za osobe lišene slobode ili će nastaviti boraviti u istražnom zatvoru.

Pogledajte video
Bivši premijer ima mogućnost od uprave zatvora zatražiti i da u ćeliji bude sam kako bi mogao spremati obrane jer mu i dalje traju suđenja na Županijskom sudu u Zagrebu. Već u ponedjeljak trebao bi se ponovno sresti oči u oči s nekad bliskim prijateljem Robertom Ježićem, svjedokom u postupku Ina-MOL, koji će odgovarati na pitanja Sanadera, Sanaderove obrane te na pitanja branitelja Zsolta Hernadija, među kojima je i britanski odvjetnik William Boyce.
Bivši premijer mora razmišljati i kako će prikupiti 17,45 milijuna kuna koje mora uplatiti u državni proračun.

Kad Vrhovni sud napiše svoju presudu s obrazloženjem i uruči je Sanaderu, on u roku 15 dana u državni proračun mora uplatiti traženi novac. Ako to ne napravi, Državno odvjetništvo pokrenut će postupak s prisilnom naplatom postupajući po pravilima koja se primjenjuju kod ovršnog postupka. To neće ići niti brzo niti lako iako Sanader ima poprilično vrijednu imovinu. No milijuni na računima su mu blokirani od otvaranja istrage u Fimi mediji, kao i skupa zbirka umjetnina, procijenjena na 10-ak milijuna kuna, te dio vile u Kozarčevoj.

Ostat će i bez Baroni odijela?

U postupku za Planinsku, zbog koje je ponovno završio u zatvoru, Sanader je osuđen jer je od Stjepana Fiolića u kutijama za hrenovke u kešu primio 10 milijuna kuna i milijun eura. Zbog toga se tužiteljstvo u ovom slučaju ne može naplatiti imovinom njegove supruge ili drugih članova obitelji. Sanader ima mirovinu od oko 9000 kuna i od tog iznosa mogu mu skidati trećinu mjesečno, a izvanredne prihode - honorare, zaradu od prodaje knjiga - u cijelosti. Ovršitelji mogu zaplijeniti sve osim onog što mu je nužno za život: odijela, kravate, manžete itd.
ZATVORI MU NISU STRANI
Ivo je dosadan cimer: 'Samo je čitao spise, nije se htio družiti'

Poziciju mu može olakšati eventualna presuda Ustavnog suda koja bi išla u njegovu korist, ako mu se, nakon što primi presudu Vrhovnog suda, odluči obratiti. Namjerava li to učiniti, u petak nismo uspjeli doznati jer nam se Sanaderovi branitelji nisu javili na pozive.

Podsjećamo, sudac Županijskog suda u Zagrebu Ivan Turudić u predmetima Hypo te Ina-MOL Sanadera je nepravomoćno osudio na 10 godina, a Vrhovni sud potom i pravomoćno osudio na osam i pol godina zatvora, no nakon žalbe Ustavni sud je predmet vratio na ponovno suđenje.

“Pa gdje su ti HDZ-ovi lopovi?! Zašto nisu u zatvoru? Pa nije valjda da ih nema?!,” pitao se Sanader u filmu “Gazda” Darija Juričana.
Krstarenje platili prijatelji

Kad je dao tu izjavu, bio je na vrhuncu moći. Jedrenja i sunčanja na jahtama, krojačke probe za odijela i frak u Beču, putovanja avionom na privatne rođendane, letove kćeri u London... Troškovi su bili golemi! No Sanader je već godinama umirovljenik, ali to ga nije spriječilo da često putuje. Lani je u lipnju i srpnju bodrio “vatrene” na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji. Tko je platio putovanje i smještaj, nikad nismo saznali. Hrvatski nogometni savez tvrdi da oni nisu.
IVO OPET U REMETINCU
Doktor za afere: Sude mu više od 7 godina, a kraj se ne nazire

Nakon početka suđenja u predmetu Ina-MOL novinari su lani pitali Sanadera, budući da mu je imovina blokirana, od čega živi.

- Nameće se pitanje, je l’? Ako vam se nameće pitanje - nađite odgovor na njega, odbrusio je ljutito bivši hrvatski premijer i otišao. Dvije godine ranije, u kolovozu 2016., otkrilo se da je s obitelji na jahti čiji tjedni najam košta 125.000 eura krstario uz zapadnu talijansku obalu.

Foto: Instagram

“Sanader djevojke plešu na mamin rođendan prošlog tjedna dok su dečki u pozadini DJ-evi”, napisala je Petra Sanader, koja je na svom Instagram profilu objavila fotografije na kojima na palubi broda pleše s majkom i sestrom. Uz nekoliko slika na profilu Petre Sanader stoje i tzv. hashtagovi: gettingdrunkwithparents, partytime, goodtimes, foreveryoung, familygoals, ili na hrvatskom: opijanje s roditeljima, tulumarenje, dobra vremena, zauvijek mladi i obiteljski ciljevi. Sanader je nakon toga putem svojih odvjetnika poručio da boravak na jahti nije platio jer je gostovao kod prijatelja, dok je za medijske napise rekao da predstavljaju novi pritisak na sud.
Često se odmarao na Malo vitra

Hrvoje Jelavić/Pixsell | Autor: Hrvoje Jelavić/Pixsell Foto: Hrvoje Jelavić/Pixsell

Dok je bio premijer, često je baterije punio na jedrenjacima i jahtama. Uživao je krstareći na Malo vitra, a 2006. i 2007. jedrenjak Romancu dijelio je s tadašnjim predsjednikom Sabora Lukom Bebićem, tadašnjim ministrom kulture Božom Biškupićem te Marijem Zubovićem.

U prosincu su Sanadera fotografirali u Parizu. Dan poslije nije došao na sud. On tvrdi kako je u Parizu, kad su ga snimili, bio pod temperaturom i kako se vraćao da bi došao na suđenje, no da je bolest bila jača.



Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty Re: HRVATSKA 2

Komentar  Valter Fri Apr 05, 2019 9:35 pm

www.24sata.hr/news/bunjac-o-incidentu-bilo-je-to-u-afektu-zao-mi-je-zbog-tih-rijeci-622967
Bunjac o incidentu: Bilo je to u afektu, žao mi je zbog tih riječi Pernar je počeo vikati i zabrinulo me kada ga jedan počeo gušiti. Savija mu ruku i počinje ga gušiti. Tad sam se sav se uplašio da će mu nešto napraviti. I onda sam povisio ton, objasnio je Bunjac

Pročitajte više na: https://www.24sata.hr/news/bunjac-o-incidentu-bilo-je-to-u-afektu-zao-mi-je-zbog-tih-rijeci-622967 - 24sata.hr
Kao što se Milijan Brkić skriva iza saborske straže, tako se sad Andrej Plenković skriva iza HNS-a. HDZ želi uvesti političku državu i toj tiraniji se treba suprostaviti. Oni misle nas prijavama zastrašiti, ali me to uopće ne dira ni dva posto, rekao nam je u petak Branimir Bunjac (Živi zid) nakon što su iz HNS-a priopćili da pripremaju kaznenu prijavu protiv njega jer je noć prije prijetio smrću saborskim stražarima kada su mu oteli mobitel iz ruke i odnosili njegovog kolegu Ivana Pernara iz sabornice.

Dan kasnije, zbog izgovorenih riječi, žali.
To je bio afekt, to što sam izgovorio je apsolutno neprimjereno. Žao mi je zbog riječi koje sam izgovorio, ali mi nije žao što sam branio kolegu, prijatelja, a prije svega čovjeka i što sam se suprotstavio stražarima. Trebao sam pregristi jezik, ali mislim da nije bilo razloga za takvu silu. Oni su sami započeli agresiju, a kad se netko brani, onda se čude - poručuje Bunjac pojašnjavajući kako on nije apsolutno ništa napravio niti pokušao spriječiti izbacivanje Pernara van iz sabornice pa je "pukao" kad su mu stražari oteli mobitel iz ruke.

- Ja sam mirno sjedio na svojem radnom mjestu, nisam učinio nikakvu aktivnu radnju s kojom bih pokušao spriječiti stražare da iznesu Pernara. Već su ga iznosili više puta i nikad nije bilo problema. Ja sam ih samo snimao, ali i ostali zastupnici su isto. Ako ja sjedim mirno i oni mi otmu mobitel bez ikakvog razloga, recite mi tko je koga tu napao, da li je napadnut onaj koji otima mobitel ili onaj kome je mobitel otet - pita Bunjac dodajući i kako se zabrinuo za Pernara.

- S druge strane, Pernar je počeo vikati i zabrinulo me kada ga jedan počeo gušiti. Savija mu ruku i počinje ga gušiti. Tad sam se sav se uplašio da će mu nešto napraviti. I onda sam povisio ton, izletjele su neprimjerene riječi i onda su se stražari smirili - kaže Bunjac dodajući kako nije stigao u petak u Saboru popričati sa stražarima oko ovog ružnog incidenta.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty Re: HRVATSKA 2

Komentar  Valter Fri Apr 05, 2019 9:37 pm

Valter (citat):www.24sata.hr/news/bunjac-o-incidentu-bilo-je-to-u-afektu-zao-mi-je-zbog-tih-rijeci-622967
Bunjac o incidentu: Bilo je to u afektu, žao mi je zbog tih riječi Pernar je počeo vikati i zabrinulo me kada ga jedan počeo gušiti. Savija mu ruku i počinje ga gušiti. Tad sam se sav se uplašio da će mu nešto napraviti. I onda sam povisio ton, objasnio je Bunjac

Pročitajte više na: https://www.24sata.hr/news/bunjac-o-incidentu-bilo-je-to-u-afektu-zao-mi-je-zbog-tih-rijeci-622967 - 24sata.hr
Kao što se Milijan Brkić skriva iza saborske straže, tako se sad Andrej Plenković skriva iza HNS-a. HDZ želi uvesti političku državu i  toj tiraniji se treba suprostaviti. Oni misle nas prijavama zastrašiti, ali me to uopće ne dira ni dva posto, rekao nam je u petak Branimir Bunjac (Živi zid) nakon što su iz HNS-a priopćili da pripremaju kaznenu prijavu protiv njega jer je noć prije prijetio smrću saborskim stražarima kada su mu oteli mobitel iz ruke i odnosili njegovog kolegu Ivana Pernara iz sabornice.

Dan kasnije, zbog izgovorenih riječi, žali.
To je bio afekt, to što sam izgovorio je apsolutno neprimjereno. Žao mi je zbog riječi koje sam izgovorio, ali mi nije žao što sam branio kolegu, prijatelja, a prije svega čovjeka i što sam se suprotstavio stražarima. Trebao sam pregristi jezik, ali mislim da nije bilo razloga za takvu silu. Oni su sami započeli agresiju, a kad se netko brani, onda se čude - poručuje Bunjac pojašnjavajući kako on nije apsolutno ništa napravio niti pokušao spriječiti izbacivanje Pernara van iz sabornice pa je "pukao" kad su mu stražari oteli mobitel iz ruke.

- Ja sam mirno sjedio na svojem radnom mjestu, nisam učinio nikakvu aktivnu radnju s kojom bih pokušao spriječiti stražare da iznesu Pernara. Već su ga iznosili više puta i nikad nije bilo problema. Ja sam ih samo snimao, ali i ostali zastupnici su isto. Ako ja sjedim mirno i oni mi otmu mobitel bez ikakvog razloga, recite mi tko je koga tu napao, da li je napadnut onaj koji otima mobitel ili onaj kome je mobitel otet - pita Bunjac dodajući i kako se zabrinuo za Pernara.

- S druge strane, Pernar je počeo vikati i zabrinulo me kada ga jedan počeo gušiti. Savija mu ruku i počinje ga gušiti. Tad sam se sav se uplašio da će mu nešto napraviti. I onda sam povisio ton, izletjele su neprimjerene riječi i onda su se stražari smirili - kaže Bunjac dodajući kako nije stigao u petak u Saboru popričati sa stražarima oko ovog ružnog incidenta.



MIROLJUBIVA KOEGZISTENCIJA??

Postovanje misljenje drugih??

Saradnja i razumevanje prema drugim nacionalnostima??

.................................................................???
21 Vek HAHAHAHAHA
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty Re: HRVATSKA 2

Komentar  Valter Sat Apr 06, 2019 11:05 am

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty NA BALKANU NISTA NOVO

Komentar  Valter Sun Apr 07, 2019 2:34 pm

www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/597592/cijenjeni-povjesnicar-o-jasenovcu-i-dvama-komemoracijama-39ignoriranje-ove-problematike-od-strane-vladajucih-hrvatskoj-samo-donosi-nove-nevolje39



Piše Hina

Foto Tomislav Krišto/Hanza Media
Podijeli na Facebook-u Podijeli na Twitter-u Pošalji na email

Kultura sjećanja mogla bi nas poučiti kako je svaki ekstremizam uzaludan i potaknuti nas na suosjećaj za sve civilne žrtve, no ona je u Hrvatskoj i dalje okvir za političke borbe u kojima se žrtve koriste kao argumenti.

To je jedan od zaključaka istraživanja četverogodišnjeg projekta „Uokvirivanje nacije i kolektivni identitet u Hrvatskoj: politički rituali i kulturno pamćenje traumâ dvadesetog stoljeća“ (FRAMNAT) koji je nedavno završen na Sveučilištu u Rijeci.

Zaključak vrijedi i za Jasenovac, oko čijih se važnih pitanja vlasti i sljedbenici žrtava već četvrtu godinu ne mogu dogovoriti, pa organiziraju odvojene komemoracije. Analiza tih komemoracija na Spomen području Jasenovac (JUSP) pokazala je da su dvije najveće stranke i mainstream mediji neprestano u prvi plan gurali pripovijesti o Drugom svjetskom ratu kao i podjele koje te pripovijesti potiču.

Međutim, voditelj istraživanja, povjesničar na Sveučilištu u Rijeci Vjeran Pavlaković, kaže da te teme opća javnost ne smatra pitanjima od vitalne važnosti. Opća javnost u Hrvatskoj, a posebno mladi, većinom je zainteresirana za posao ili pitanja ostati ili iseliti, a ne za to koja je strana u povijesti bila odgovornija za hrvatsku državnost, dodaje Pavlaković, koji je sve stupnjeve obrazovanja prošao u Sjedinjenim Američkim Državama.

Doktorirao je povijest na Sveučilištu u Washingtonu 2005. godine. Od početka 2008. zaposlen je na Kulturalnim studijima u Rijeci, trenutno u statusu izvanrednog profesora. Istražuje probleme kulturne memorije, tranzicijske pravde u bivšoj Jugoslaviji i Španjolski građanski rat.

Vodio je skupinu mladih istraživača koji su četiri godine pratili najvažnije komemorativne događaje, među kojima su izdvojili sedam njih. Te se komemoracije odnose na koncentracijski logor Jasenovac, žrtve Bleiburga i Križnog puta, žrtve Jazovke i Vukovara, te na Dan antifašističke borbe u Brezovici, Dan ustanka u Srbu i Dan pobjede u Kninu.

Analizirali su govore vodećih hrvatskih čelnika i oporbenih vođa, kao i govore predstavnika Katoličke crkve, antifašističkih udruga, ratnih veterana i udruga žrtava rata. Također, analizirali su medijske prikaze tih događaja, te pokušali mjeriti njihove učinke na hrvatsko društvo. Rezultati istraživanja trebali bi se uskoro pojaviti u obliku knjige kod uglednog izdavača znanstvenih publikacija „Routledge“. Ta izdavačka kuća ima tradiciju dugu gotovo 170 godina i godišnje izda od oko pet tisuća novih knjiga.

Revizionisti i propagandisti

Komemoracije u Jasenovcu su pozornice političkih borbi u Hrvatskoj. Desnica nastoji ušutkati ili barem marginalizirati sjećanje na mjesta poput Jasenovca, koja upozoravaju na opasnosti koje ekstremizam poduzima u ime nacionalne države. Antifašisti kritiziraju vlast da toleriranjem revizionizma dovodi Hrvatsku u konfuziju, jer je Europska unija, čiji je Hrvatska dio, uvelike izgrađena na antifašizmu.

Trenutni val revizionizma prvenstveno nastoji minimizirati broj srpskih žrtava i ustaških zločina, tumačeći ih kao mitove koje su stvorili srpski nacionalisti. Revizionisti tumače Jasenovac kao radni logor u kojem se za zatvorenike odvijao bogat kulturni program, što je jednako poricanju holokausta, ocjenjuje Pavlaković.

Jasenovac je bio najveći i najpoznatiji sabirani logor u NDH, koji je služio kao radni logor i logor smrti. Južni dio logora nalazi se u Donjoj Gradini, na području Bosne i Hercegovine. O broju ubijenih u logoru vodile su se žestoke polemike. Prema muzejskoj mrežnoj stranici, utvrđene su 83.145 žrtve, no to vjerojatno nije konačan broj, dodaje.

Godišnja komemoracija održava se u čast pokušaja proboja zatvorenika, koju je od 600 njih preživjelo samo 100. Od 2016. udruge Srba, antifašista i Židova u Hrvatskoj bojkotiraju službenu komemoraciju i organiziraju svoju jer smatraju da vlast „tolerira historijski revizionizam i porast netolerancije“.

No Pavlaković smatra da „strategija potkopavanja institucija kao što je JUSP Jasenovac ili ignoriranje pitanja kojim se JUSP bavi“, koju, prema njemu, provodi vladajući HDZ, donosi vlasti još više nevolja. To otvara veći prostor drugim akterima, u čemu je Srbija posebno vješta, drži.

Ona koristi skandale kako bi stalno optuživala Hrvatsku za rehabilitaciju ustaštva i fašizma, osobito u međunarodnim odnosima, ističe Pavlaković i podsjeća na izložbu u zgradi Ujedinjenih naroda u New Yorku početkom 2018. godine. Izložba koju je sponzorirala srbijanska vlada nije dala objektivan povijesni pregled tog tragičnog mjesta sjećanja, nego ga je iskoristila kao propagandu protiv Hrvatske, kaže on.

Pavlaković upozorava da stalna politizacija jasenovačkog pitanja u konačnici ugrožava sposobnost zemalja u regiji da izađu iz traumatične prošlosti i rade na poboljšanju života svih građana.

Mjesta koja uče toleranciji i upozoravaju na univerzalnost zla

Pri izgradnji nacije i države uvijek je lakše iskoristiti povijesna sjećanja koja usmjeravaju pažnju na žrtvu i viktimizaciju domoljuba, nego na neugodne priče koje vlastitu zajednicu prikazuju kao počinitelje, objašnjava Pavlaković.

Jasenovac je jedno od najmračnijih mjesta sjećanja na Drugi svjetski rat i holokaust u Hrvatskoj i nipošto ga se ne smije zaboraviti. Dapače, trebamo ga upamtiti kako bismo vratili dostojanstvo žrtava i kako bismo onemogućili ideologiju koja stoji iza njega da ih ponovi, ističe.

Jako je važno iz niza razloga kako se sjećati prošlosti, ne samo Jasenovca nego i svih mjesta masovnih ubojstava. Prvo, kako prošlost iskoristiti za oblikovanje sadašnjosti i za izgradnju puta u budućnost. Drugo, važno je kakve se moralne pouke mogu izvući iz državnog mehanizma koji je stvorio sustave koncentracijskih logora smrti, objašnjava.

Primjerice, Jasenovac se može upotrijebiti za prikazivanje Hrvata kao krvožednih, sadističkih ubojica povezanih s nacistima i fašistima, ili pak Srba kao manipulatora koji preuveličavaju vlastitu viktimizaciju kako bi postigli i zadržali političku moć, kaže Pavlaković. On dodaje da takvi pogledi imaju osnovu u stvarnosti, ako se odlučimo usredotočiti na taj aspekt prošlosti.

No Pavlaković smatra da je bolje razumijevanje prošlosti ono koje ističe uzaludnost ekstremnog nacionalizma i nedopustivost degradiranja drugih na temelju njihove religije, etničke pripadnosti, seksualnosti i sličnog. Takva interpretacija poziva na dijalog i na suradnju kao načine rješavanja razlika, i što je najvažnije, na sposobnost poticanja suosjećanja za civilne žrtve bez obzira na njihovu nacionalnost, kaže on.

Ako se mjesta holokausta u drugim zemljama mogu upotrijebiti za podučavanje tolerancije i ako mogu upozoriti na univerzalnost zla, onda mjesta poput Jasenovca i Jadovna u Hrvatskoj ili Starog Sajmišta u Srbiji, mogu biti platforma za slanje poruka pomirenja, a ne samo popis brutalnih zločina “drugog”, ističe Pavlaković.

On naglašava da mora postojati suosjećanje za žrtve koje su stradale na poraženoj ili ideološki suprotnoj strani. To ne znači da se može i treba izjednačavati fašizam ili komunizam, niti da treba reći da su žrtve Bleiburga iste kao one u Jasenovcu, budući da se povijesni kontekst i sastav skupina žrtava znatno razlikuju, kaže Vjeran Pavlaković i zaključuje: Prihvaćanje da je druga strana imala žrtve i da je vlastiti etnički ili politički kolektiv počinitelj, ne umanjuje vrijednost ni čast vlastitih žrtava.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty Re: HRVATSKA 2

Komentar  Slaven Sun Apr 07, 2019 7:52 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty Re: HRVATSKA 2

Komentar  Valter Wed Apr 10, 2019 3:58 pm

https://www.24sata.hr/news/pernar-hakirali-mi-facebook-uzmi-vitamin-c-i-idi-u-prirodu-623783
Pernaru su 'hakirali' Facebook; 'Uzmi vitamin C i idi u prirodu' Moja stranica je hakirana i preuzeta od 'instant articles'. Vlasništvo nad stranicom nije u mojim rukama. Molim bilo koga tko ima ikakve kontakte u Facebooku da se javi, objavio je Pernar i izazvao lavinu reakcija

Pročitajte više na: https://www.24sata.hr/news/pernar-hakirali-mi-facebook-uzmi-vitamin-c-i-idi-u-prirodu-623783 - 24sata.hr

Saborski zastupnik Živog Zida Ivan Pernar tvrdi kako mu je netko hakirao Facebooku.

- Dragi prijatelji, moja stranica je hakirana i preuzeta od “instant articles” i s glavnog računa sam maknut kao admin, dakle, vlasništvo nad stranicom više nije u mojim rukama. Molim bilo koga tko ima ikakve kontakte u Facebooku da se javi kako bi mogao povratiti stranicu jer ne znam proceduru. Hvala!! - napisao je Pernar u srijedu ujutro na Facebooku.

Njegova objava je izazvala lavinu komentara. U dva sata stiglo ih je čak 198. Dok mu jedni daju podršku, drugima je objava smiješna pa Pernaru daju razne savjete, aludirajući na Pernarove ranije objave u kojima je govorio da vitamin C liječi gripu i da šetnja prirodom pomaže ljudima koji boluju od depresije.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty Re: HRVATSKA 2

Komentar  Valter Wed Apr 10, 2019 8:42 pm

https://direktno.hr/direkt/prve-dame-hrvatskog-i-kineskog-premijera-obilasku-prekrasnih-plitvickih-jezera-152474/

Prve dame hrvatskog i kineskog premijera u obilasku prekrasnih Plitvičkih jezera
Tijekom prvog službenog posjeta kineskog premijera Lija Keqianga Hrvatskoj, organiziran je i damski program za supruge kineskog i hrvatskog premijera, gospođe Cheng Hong i Anu Maslać Plenković, koje su obišle Nacionalni park Plitvička jezera.

Nakon vožnje brodom jezerom Kozjak, obišle su Donja jezera i Veliki slap.

Također, razgovarale su i o drugim prirodnim, kulturnim i turističkim znamenitostima Hrvatske, koju svake godine posjećuje sve veći broj kineskih turista.

Gospođa Cheng Hong izrazila je oduševljenje ljepotom Nacionalnog parka, u Kini poznatog kao “16 jezera”.

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty Re: HRVATSKA 2

Komentar  Valter Wed Apr 10, 2019 8:44 pm

Valter (citat):https://direktno.hr/direkt/prve-dame-hrvatskog-i-kineskog-premijera-obilasku-prekrasnih-plitvickih-jezera-152474/

Prve dame hrvatskog i kineskog premijera u obilasku prekrasnih Plitvičkih jezera
Tijekom prvog službenog posjeta kineskog premijera Lija Keqianga Hrvatskoj, organiziran je i damski program za supruge kineskog i hrvatskog premijera, gospođe Cheng Hong i Anu Maslać Plenković, koje su obišle Nacionalni park Plitvička jezera.

Nakon vožnje brodom jezerom Kozjak, obišle su Donja jezera i Veliki slap.

Također, razgovarale su i o drugim prirodnim, kulturnim i turističkim znamenitostima Hrvatske, koju svake godine posjećuje sve veći broj kineskih turista.

Gospođa Cheng Hong izrazila je oduševljenje ljepotom Nacionalnog parka, u Kini poznatog kao “16 jezera”.



Jugoslavija je totalitarni sistem, a Kina je prva liga. Dali shvatate, kako vas sankaju. Ako ne, pogledajte istoriju Kine. Mozda cete tada shvatiti. Ako ni tada ne shvatite ste....ce.



Valter
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty Stižu Kinezi!

Komentar  Slaven Thu Apr 11, 2019 6:05 pm

“U dobro uređenoj državi siromaštvo je nešto čega se treba sramiti. U loše vođenoj državi bogatstvo je nešto čega se treba sramiti.”
– Konfucije


https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/zasto-je-kineska-megabogatasica-zagrizla-bas-za-kumrovec-mesic-ima-objasnjenje-kinezima-je-tito-pojam-foto-20190411?fbclid=IwAR3kKQI-ZMJBZTHBzHjnNFHn3aZVOLxcC3egO6AN1SGNI85qSUx8naS3wxE



https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/foto-kineski-premijer-u-banskim-dvorima-citao-prve-hrvatske-novine-na-kineskom-posebno-izdanje-hanza-medije/8714786/?fbclid=IwAR2ldvQGlN_VtKFYx_aL4Smz21WqDGA7t_bM0seWMtV-Dq7YHd6L4Rd5uXM



https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/otkrivamo-detalje-prekretnickog-posjeta-kineskog-premijera-hrvatskoj-li-keqiang-u-4-ujutro-zvao-sefa-mocnog-kineskog-brodogradilista-za-spas-uljanika/8718410/?utm_source=linkerjl&utm_medium=widget&utm_campaign=linkerjutarnji


Balili Šime
U pravu ste Nino. Hrvatska je prije nekoliko godina sa Amerima, Junkerom i EU kompanijom htjela sprovoditi nekakvu demokraciju u Kini. Pokušali rušiti njihov komunizam. Sada od te komunističke zemlje bez srama tražimo pomoć. Nije mi sada jasno, čiji smo mi ovdje u Europi. Da li će sve to pasti u "vodu" jer mi smo "zaključani" u raljama NATO-pakta Amera koji vjerojatno neće pristati na takvu suradnju sa komunističkom Kinom. Američki interesi još uvijek predvladavaju Europom i jako teško će se tu nešto promjeniti. Nalazimo se stalno u nekakvoj okupaciji. Nismo sposobni ništa sami napraviti. Čudimo se kako drugi uspijevaju. Posvađali smo se sa čitavim okruženjem a našom vojskom u Ukrajini prijetimo Rusima. To je naša stvarnost.

Dragan Rozic
Balili Šime
Nasa stvarnost je da su Balkanci najnegativnija bica na planeti. Tek sto se stvaraju temelji za nove, bolje odnose izmedju Hrvatske i Kine, Balkanci tu odmah vide probleme i predvidjaju da nece biti nista od toga. I vi tako rezonirate.
Puni smo negativnosti i svaku pozitivniu stvar odmah pokusavamo prikazati negativnom. Zbog te negativne atmosfere mladi odlaze u drzave s vise optimizma i mogucnosti.

[Josip Gale
"žele investirati u Kumrovec i zbog poveznice s Josipom Brozom kojeg u Kini jako cijene"

Psst, nemojte im reći da se danas kod nas više cijene Pavelić i Hitler.
Iako će biti zabavno gledati Kolindu kako nabrzaka gura Titovu bistu natrag na Pantovčak.
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty Re: HRVATSKA 2

Komentar  Valter Fri Apr 12, 2019 8:46 pm

http://www.poslovni.hr/kompanije/kinezi-u-dalmaciji-grade-tvornicu-automobila-na-razlicitim-pozicijama-zaposlit-ce-se-i-do-500-radnika-351885

Kinezi u Dalmaciji grade tvornicu automobila: Na različitim pozicijama zaposlit će se i do 500 radnika
Vojska nezaposlenih, njih gotovo tri tisuće na zavodima za zapošljavanje u Metkoviću i Pločama, s velikim je oduševljenjem dočekala vijest.

Kinezi će preporoditi dolinu Neretve, piše Slobodna Dalmacija. Osim što naveliko već rade na gradilištu pelješkog mosta, Kinezi bi uskoro trebali krenuti i s drugim velikim projektom – tvornicom električnih automobila i skutera u poslovnoj zoni Nova sela, u do sada poprilično nerazvijenoj neretvanskoj općini Kula Norinska.

Ali to će se itekako promijeniti kada tvrtka "Green Tech Group", koju je u Zadru registrirao Kinez Karl Soong skupa s hrvatskim poduzetnicima Mladenom i Antonijem Ninčevićem, u Novim selima počne sa sklapanjem električnih vozila namijenjenih tržištima srednje i istočne Europe.

Vojska nezaposlenih, njih gotovo tri tisuće na zavodima za zapošljavanje u Metkoviću i Pločama, s velikim je oduševljenjem dočekala vijest da je općina Kula Norinska počela s radovima na infrastrukturi u budućoj poslovnoj zoni na Novim selima, čime je ovaj kapitalni projekt stvarno započeo na terenu.

Za početak bi se zaposlilo dvadesetak radnika. Međutim, kad se investicija proizvodnje električnih skutera, automobila i baterija za njihovo pokretanje zaokruži, na različitim poslovima u pogonima proizvodnje električnih vozila moglo bi se zaposliti i do 500 radnika.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty Re: HRVATSKA 2

Komentar  Valter Fri Apr 12, 2019 8:56 pm

https://www.vecernji.hr/vijesti/poceo-je-summit-16-1-u-dubrovniku-premijer-plenkovic-obratio-se-okupljenima-1312800
Potpisani sporazumi za izgradnju pruge Rijeka – Zagreb i novi stadion u Rijeci
Kineski premijer Li Keqiang najavio je snažnije otvaranje kineskog tržišta, čime će povećati veze s Europom, ali i podići standard kineskoga naroda
Završen je summit 16+1 koji nakon današnjeg dana postaje 17+1, naime inicjativi se pridružila i Grčka odnosno njezin premijer Aleksis Cipras. Na završetku summita kineski premijer Li Keqiang je pozvao sve premijere u Kinu gdje će se dogodine održati ovakav summit. U Dubrovniku je otvoren Deveti poslovni forum zemalja srednje i istočne Europe i Kine. Organizator je Poslovnog foruma Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom, a okupilo se oko 1000 poduzetnika iz Kine i 16 europskih zemalja. Na Devetom poslovnom forumu zemalja SIE i Kine potpisano je sedam sporazuma.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/poceo-je-summit-16-1-u-dubrovniku-premijer-plenkovic-obratio-se-okupljenima-1312800 - www.vecernji.hr
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty Re: HRVATSKA 2

Komentar  Valter Fri Apr 12, 2019 9:01 pm

https://www.24sata.hr/news/ustaski-dernek-u-splitu-kraus-napada-policiju-a-trebao-bi-sud-624295
Ustaški dernek u Splitu: Kraus napada policiju, a trebao bi sud Lani je Prekršajni sud u Splitu Skeju i Banića oslobodio optužbi i krivnje jer smatra da u njihovom nastupu nije bilo elemenata kaznenog dijela

Pročitajte više na: https://www.24sata.hr/news/ustaski-dernek-u-splitu-kraus-napada-policiju-a-trebao-bi-sud-624295 - 24sata.hr
- Ekstremna desnica jača. Ustaški dernek u Splitu održan je uz sve počasti, prisustvo gradskih vlasti i zaštitu policije. Reakcije nema. Do kada, ministre policije i premijeru - upitao je predsjednik Koordinacije židovskih općina Ognjen Kraus na komemoraciji u Jasenovcu optuživši policiju i resornog ministra Davora Božinovića za izostanak reakcije na ustaške povike u Splitu prije dva dana. Od vlasti traži da poštuje hrvatske zakone kao što će poštovati austrijske.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty Re: HRVATSKA 2

Komentar  Valter Fri Apr 12, 2019 9:02 pm

https://www.24sata.hr/news/plenkovic-kinezi-ce-vrlo-brzo-doci-pogledati-stanje-u-uljaniku-624294
Plenković: Kinezi će vrlo brzo doći pogledati stanje u Uljaniku Kinezi danas grade 40 posto svjetskih brodova. Ja želim biti vrlo realan. Ovo je jedna prilika koju smo željeli staviti na stol, rekao je premijer Plenković

Pročitajte više na: https://www.24sata.hr/news/plenkovic-kinezi-ce-vrlo-brzo-doci-pogledati-stanje-u-uljaniku-624294 - 24sata.hr

Završena je euforija zbog dolaska kineskog izaslanstva. Dubrovnik može odahnuti od nikad većeg policijskog osiguranja jer su lideri zemalja članica Unije iz srednje i istočne Europe napustili grad.

A ono što je delegacija najmnogoljudnije zemlje za sobom ostavila su većinom potpisani dokumenti i to ne ugovori nego tek pisma namjere.

O svemu ovome u RTL-u Danas govorio je premijer Plenković.

Prema svim usporedivim dimenzijama, jedan od najvećih skupova u novijoj hrvatskoj povijesti. Što će građani najkonkretnije osjetiti od ovoga što se danas razgovaralo?

Ovim današnjim događajem poslana je poruka ne samo Kini, nego i poruka Hrvatskoj. Oni su spremni dignuti razinu naših odnosa na jednu novu razinu. Ponudili smo dva projekta - ulaganje u luke i željezničku infrastrukturu.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 2 - Page 3 Empty Re: HRVATSKA 2

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Stranica 3/28 Previous  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 28  Next

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu