SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".
SFRJ4EVER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Similar topics
    Latest topics
    » MUZIKA KOJA POGAĐA U DUŠU...
    ZAKLJUCITE I SAMI EmptySun Mar 17, 2024 1:07 am by Valter

    » DOKAZI, CEGA ....
    ZAKLJUCITE I SAMI EmptySat Jan 20, 2024 10:57 pm by Valter

    » "KUD PLOVI OVAJ BROD?"
    ZAKLJUCITE I SAMI EmptyMon Jan 15, 2024 12:48 am by Valter

    » DALI ZNATE ZA OVO?
    ZAKLJUCITE I SAMI EmptySat Jan 06, 2024 1:01 am by Valter

    » TKO SNOSI NAJVEĆU ODGOVORNOST?
    ZAKLJUCITE I SAMI EmptyMon Dec 25, 2023 11:43 pm by Valter

    » KRIVI SMO MI!
    ZAKLJUCITE I SAMI EmptyMon Dec 25, 2023 12:38 am by Valter

    » ISTORIJA JUGOSLAVIJE
    ZAKLJUCITE I SAMI EmptyTue Nov 28, 2023 11:15 pm by Valter

    » GOVORI DRUGA TITA
    ZAKLJUCITE I SAMI EmptyTue Nov 28, 2023 10:48 pm by Valter

    » TEžINA LANACA(BORIS MALAGURSKI)
    ZAKLJUCITE I SAMI EmptyTue Nov 28, 2023 10:40 pm by Valter

    Gallery


    ZAKLJUCITE I SAMI Empty
    Navigation
     Portal
     Index
     Članstvo
     Profil
     FAQ
     Pretraľnik
    Affiliates
    free forum
    April 2024
    MonTueWedThuFriSatSun
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    2930     

    Calendar Calendar

    Affiliates
    free forum

    ZAKLJUCITE I SAMI

    2 posters

    Stranica 1/9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

    Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty ZAKLJUCITE I SAMI

    Komentar  Valter Sat Mar 14, 2015 10:47 pm

    http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Frljic-o-Karamarkovoj-najavi-nacionalne-kulturne-politike-Na-korak-smo-od-fasizacije-kulture

    Posebno interesantno je pored priloga,procitati i komentare.
    Tek u kometarima se moze uvideti osecaj gradjana.


    Frljić o Karamarkovoj najavi "nacionalne kulturne politike":Na korak smo od fašizacije kulture


    Autor: Boris Pavelić
    Objavljeno: 26. veljače 2015. u 12:46



    »Takve izjave predsjednika najveće oporbene stranke vrlo su opasne. Karamarko ne ostavlja prostora ni za što drugo što bi propitivalo nacionalni identitet, kako se formirao, kako je nastala država i koga ona predstavlja«, kazao nam je Frljić

    ZAGREB »Na korak smo od potpune fašizacije kulture. Sljedeći od tih koraka najavio je Tomislav Karamarko: da će politički vrh propisivati što je to nacionalna kultura, i tko autentično reprezentira nacionalni identitet«. To je jučer za naš list izjavio intendant Hrvatskoga narodnog kazališta u Rijeci Oliver Frljić, komentirajući najavu predsjednika HDZ-a da će se, osvoji li vlast, posvetiti gradnji »nacionalne kulturne politike«.

     »Danas, nažalost, nemamo nacionalnu kulturnu politiku. Dapače, ono što se događa u nekim segmentima kulture je nacionalna sramota. Tome ćemo odlučno stati na kraj, a podržat ćemo razvoj mjesnih, zavičajnih i nacionalnih kulturnih projekata koji su autentičan izraz našeg identiteta«, kazao je šef HDZ-a u utorak, na obilježavanju 25. obljetnice Prvoga općeg Sabora HDZ-a.
    Opasne izjave

    »Takve izjave predsjednika najveće oporbene stranke vrlo su opasne. Karamarko ne ostavlja prostora ni za što drugo što bi propitivalo nacionalni identitet, kako se formirao, kako je nastala država i koga ona predstavlja«, kazao nam je Frljić. On, čini se, sumnja na što Karamarko misli kad spominje »nacionalnu sramotu«, pa smatra da će HDZ, osvoji li vlast, »na svaki mogući način nastojati skinuti sadašnje vodstvo riječkoga HNK, samo treba vidjeti kojim će se metodama poslužiti«. »Ali HDZ nikada nije zanimala sama kultura, uvijek je ona njima bila sredstvo ili za obračunavanje ili za vlastitu političku promociju«. Ipak, samosvojni se kazalištarac nada da bi ova »fašizacija društva«, ma koliko neugodna bila, mogla »dovesti do promjene diskursa o ratu«.
    Rudan: Dvostruka mogućnost interpretacije

    Izjavu vođe HDZ-a za naš je list komentirala i spisateljica Vedrana Rudan, ironično je kontekstualizirajući s informacijom da je Karamarkova partnerica Ana Šarić suvlasnica lijevoga kulturnog dvotjednika Zarez.
     – Ovu Karamarkovu izjavu možemo komentirati na dva načina, neozbiljno i ozbiljno. Netko neozbiljan i naivan, da ne kažem glup, mogao bi gospodinu Karamarku poručiti da kultura nikad nije nacionalna. Ozbiljan i obaviješten čovjek zna što ova izjava znači, a uskoro će tu tezu potvrditi i svi nacionalni portali. Na njihovim će stranicama osvanuti naslovi: »Karamarko ostavio curu Anu Šarić«, »Ana Šarić izjavila: Kultura je presudila našoj vezi«, »Tomislav i Ana ipak neće pred oltar«, »Ana Šarić nakon dugogodišnje veze ostala bez partnera jer nije promicala zavičajni i kulturni identitet«. Ne znam što se dešava između Karamarka i njegove dugogodišnje cure ali mislim da nije pristojno svoje privatne frustracije liječiti na ovakav način. Opće je poznato da je Ana Šarić suvlasnica kulturnog dvotjednika »Zarez« koji promiče sve ono čemu se Karamarko protivi. Nadam se da će se poznati hrvatski dvojac vrlo brzo pomiriti pa ćemo tako svi mi biti pošteđeni izjava rastrojenog ljubavnika, kazala je Rudan.

    »Već se govori da rat ne može biti svetinja. Polarizacija je dobra, dobro je da nema konsenzusa o onome o čemu ga ni ne može biti. Mi danas imamo posebnu društvenu kastu, udruženu s jednom političkom partijom, i oni ucjenjuju cijelo društvo. Dobro je da se o tome govori«.
    Izostale reakcije

    Filmski producent i utemeljitelj Zagreb film festivala Boris T. Matić za naš je list kazao da se »malo plaši izjava« poput Karamarkove. »Nije ugodno slušati o razračunavanju u kulturi. Nisam sklon da se u kulturi ičemu 'staje na kraj'. Stati na kraj treba recesiji, a kulturu pustiti da slobodno živi«, kaže Matić, pa dodaje da ga Karamarkova izjava podsjeća na »devedesete u kulturi, kada nas tadašnji nacionalni identitet nije baš predstavio u najboljem svjetlu«.

     »Uopće ne znam što se pod 'nacionalnom kulturom' misli. Svaki oblik kulture iz Hrvatske ima nešto nacionalno. Hrvatski identitet treba graditi kroz europsku kulturu, a ne obratno, i to baš sad, kad smo se počeli okretati Evropi«, kazao nam je Boris T. Matić.

     Karamarkovu je izjavu za naš list kratko komentirao i pisac Miljenko Jergović. Ma koliko rezignirana bila, njegov stav mnogo kazuje o Karamarku, ali i o Jergovićevom razočaranju izostankom reakcija kulturne javnosti na izjave predsjednika HDZ-a: »Uvjeren sam da se golema većina hrvatskih pisaca, književnika, kazališnih redatelja i redateljica, intelektualki i intelektualaca već danas spremno podčinjava »nacionalnoj kulturnoj politici« gospodina Karamarka. Kada ta politika, kako je i najavljeno, bude formulirana i zapovjeđena, njihova će spremnost iz šutnje prerasti u klicanje. Nisam više spreman da ih u tome ometam.«


    Komentari


       Ovako što..pa ovo ne prolazi niti u beogradskom pašaluku, a ne u hrvatskoj Rijeci-jugoslovenima budite-to je normalno, to je 'demonkracija', ali ovi navedeni..pa to su 'neočetnici' Ofrljić, Jergović, još fale Dežulović, Lucić.. to su podvale(Karamarkova partnerica Ana Šarić suvlasnica lijevoga kulturnog dvotjednika Zarez.), to je zlo o čemu Vi pišete i pripremate se za nerede.. MFP!
       

       Oliver Frljić, intervju, Peščanik.net od 20.05.2012

       Tamara Nikčević: Koliko vidim, ne odustajete ni od bivše Jugoslavije, od tog jedinstvenog kulturnog prostora: radite i u Podgorici i u Beogradu i u Sarajevu, Sloveniji, Zagrebu… Na neki način, Vi ste zapravo pravi jugoslovenski reditelj!

       Oliver Frljić: Jesam. Bez obzira na državne granice, na administrativne peripetije, Jugoslavija je moje kulturno i emocionalno nasljeđe; formirao me je taj jugoslavenski prostor. Naprosto, razumjem sve te jezike i, što je veoma bitno, ne osjećam nikakvu nacionalnu pripadnost. Pojedinačno, niti jednu od tih zemalja ne osjećam kao svoju domovinu; ali cijeli taj prostor je – moja domovina! Vidim da je to teško shvatljivo, naročito kada se dođe u neku od ovih sredina. Pa jedno od prvih pitanja koje se, vezano za rad na ovoj predstavi, postavilo u kuloarima, bilo je: šta Hrvat iz Zagreba ima raditi predstavu o Zoranu Đinđiću. Nešto slično me je pitala novinarka na konferenciji za štampu. Rekao sam da je najprije moram ispraviti u bar dva netočna navoda: jedan je da sam Hrvat, a drugi da sam iz Zagreba.

           
    Komentari

       frljić će govoriti o nacionalnoj kulturi ?...Marš, smeće jedno jugoslavensko, jebem tebe i onog tko te doveo u Rijeku...
           
       SVE_SAM_SHVATIO
       SVE_SAM_SHVATIO   Objavljeno: 27. veljače 2015. u 18:55

       DRUG STALJIN je bio u pravu:

       "NIŠTA ZDRAVOG, LIJEPOG, PLEMENITOG NEMA U TOJ BURŽUJSKOJ KAPITALISTIČKOJ UMJETNOSTI KOJA JE ZAPRAVO NEGACIJA SVEGA UMJETNIČKOG. To će samo ubrzati PROPAST TRULOGA ZAPADA koji će slabiti iz dana u dan na demografskom, duhovnom, kulturnom, pa i samom MATERIJALNOM PLANU koji je i jedini smisao zapadnjačkog izopačenog bužuja i njegova bolesnog roba- dekadenta tzv. umjetnika"
           

           Hrvatska kulturna strategija:

           NI ISTOK NI ZAPAD! SAMO ZA SVOJU , ORIGINALNU KULTURU TEMELJENU NA TRADICIJI I DUHU HR naroda koje će onda i drugi cijeniti jer ne će biti zapadnjački plagijat.

           Od bratske Rusije i Vladimira Putina preuzeti najbolja iskustva, a BOLESNI, DUHOVNO DEGENERIRANI KAPITALISTIČKO-MATERIJALISTIČKI IZOPAČENI ZAPAD POTPUNO IGNORIRARTI !!!
               
       ISPRAVAK! Odgovor samoreklameru i antitalentu Frljiću, lopini kojega zanimaju samo novci Matiću i prolupaloj, bezveznoj babetini čije su IZMETINE u formi nesuvislih prostačkih rečenica duhovna hrana bolesnim, izopačenim zapadnjačkim dekadentima!

       1. IZGRADNJA NACIONALNE KULTURE je IMPERATIV svake države pa i HR. Tu bi doslovno trebalo PRESLIKATI ISKUSTVO BRATSKE RUSIJE gdje je citiram "DEKADENTNA liberlano-fašistička gamad " kao ih je nazvao Aleksandar Dugin "ZATROVALA SVAKI OBLIK DUHOVNE UZVISIDBE I KULTURNE POLITIKE NAŠE RUSKOG NARODA". I dalje "Mi ništa nemamo sA ZAPADNJAČKIM LUĐACIMA ČIJE DRŽAVE PROAPDAJU DUHOVNO, MATERIJALNO I MORALNO. MI NIŠTA NEMAMO S ANTIKULTUROM KOJE PROMIČI ZAPADNJAČKI OBIJESNI LUĐACI." I još "Ti IZOPAČENI SMRADOVI su djeca KRUPNOGA KAPITALA i POKVARENE degenerirane bande samozavnih nazovi " umjetničkih kritičara", a zapravo plaćenika TRGOVAČKE KUKAVNE KLIKE koja je razorila sve umjetničko i plemenito . Civilizacija (zapadna)koja iz DANA U DAN nezaustavljivo PROPADA NIJE NAŠA CIVILIZACIJA (misli naravno na rusku)!!!!"

       Sve ovo gore vrijedi i i za HR!!! PUTIN niti lipe nije dao toj zločinačkoj " bandi narkomana, lijenčina i PARAZITA koji uživaju VALJATI SE U VLASTITIM GOVNIMA i to nazivaju performansom" (Andrej Fursov).

       KARAMARKO MORA POTPUNO UNIŠTITI I IGNORIRATI TE DEKADENTE I LUĐAKE i sve novce usmjeriti i razvoj nacionalne kulture POTPUNE OSLOBOĐENE DUHOVNOG ZAGAĐENJA BOLESNIH ZAPADNJAKA !!!!!

       2. Drugo, ta "DEKADENTNA liberlano-fašistička gamad , banda narkomana, lijenčina i PARAZITA koji uživaju VALJATI SE U VLASTITIM GOVNIMA“ NE SHVAĆA DA TEK S ORIGINALNOM NACIONALNOM KULTUROM MOGU NEŠTO ZNAČITI U propadajućoj EU i SAD i u ostalom SVIJETU. Ovako, koga je briga za GOVNARE PLAGIJATORE KOJI PLAGIRAJU ZAPADNJAČKE BOLESNIKE I CIVILACIJU U PROPASTI. Pa takvih oni imaju na TISUĆE i svake godine ih na tisuće i produciraju na propalim akademijama.

       KADA ĆE TE TO SHVATITI NAŠI LIBERALNI FAŠISTI i smiješni kavijar ljevičari koji veze nemaju s ljevicom kao ni njihovi POKROVITELJI , BIZARNI DEKADENTI ??? KOGA doslovno BOLI K*RAC ZA VAS NA TRULOM I PROPADAJUĆEM ZAPADU zA VAS NOTORNE KLOŠARE I PARAZITE I ZAPADNJAČKE PLAGIJATORE ili u MALOJ HR ili na MALOM BEZNAČAJNOM BALKANU I koga UOPĆE zanimaju VAŠE DRKOTINE ?

       ODJEBITE U TROSKOKU I PRESTANITE KRASTI I OTIMATI NOVAC OD ONIH KOJI NEŠTO RADE TJ. RADNOG NARODA I SELJAKA ILI POREZNIH OBVEZNIKA , ŠAČICO BOLESNIH, DEGENERIRANIH, DUHOVNO PROAPLIH I ISPRAZNIH LUĐAKA !!!
           

           Staljin je bio u pravu: "NIŠTA ZDRAVOG, LIJEPOG, PLEMENITOG NEMA U TOJ BURŽUJSKOJ KAPITALISTIČKOJ UMJETNOSTI KOJA JE ZAPRAVO NEGACIJA SVEGA UMJETNIČKOG. To će samo ubrzati PROPAST TRULOGA ZAPADA koji će slabiti iz dana u dan na demografskom, duhovnom, kulturnom, pa i samom MATERIJALNOM PLANU koji je i jedini smisao zapadnjačkog bužuja-dekadenta i njegova roba tzv. umjetnika"
               

       Sve ovo gore vrijedi i i za HR. PUTIN niti lipe nije dao toj zločinačkoj bandi narkomana, lijenčina i PARAZITA koji uživaju VALJATI SE U VLASTITIM GOVNIMA i to nazivaju performansom. KARAMARKO MORA POTPUNO UNIŠTITI I IGNORIRATI TE DEKADENTE I LUĐAKE i sve novce usmjeriti i razvoj nacionalne kulture.


           A od cega si ti tak' trknut?
             

       Frljiću ti si zaista fin i kulturan čovjek, ma kakvi korak, 10 cm do fašizacije kulture.
         

           @despot

           Veliš, bolje i fašizacija nego naše kulture nego srbizacija?
           

           Ali zato miljama daleko od Srbizacije naše kulture.
           
       Patriot
       Patriot   Objavljeno: 27. veljače 2015. u 10:58

       I ja bi - kao i Rudanica glede komentiranja bračnonebračnog statusa Karamarkove aktualne životne družice - ironično dodao slijedeće. Ako se Rudanica uspjela udat, valjda će to Karamarkovoj družiti punolakše poć' za rukom ...

       Rugala se svraka sjenici. A Karamarko je u svemu tome i tako nebitan, pitanej je samo zlouporabe dobrog ukusa, koji kod Rudanice već desetljećima u nje ne stanuje.
           

       Intervju s Frljotinom: ˝Bla bla bla fašizam bla bla bla fašizam bla bla bla fašizam...˝
         

       Ako mi se itko gadi više od Karamarka onda je to Frljić!
           

       O KARAMARKOVOJ NACIJONALNOJ KULTURNOJ POLITICI.
       Mislim da je izvorište kulture čovjek pojedinac, i da se ona (kultura) bazira i da proizlazi iz sustava i razine obrazovanja čovjeka pojedinca,a nikako iz susatav deviacije zdrave logike i razuma.Dakel kultura nacije je integracija kultura pojedinjaca koji čine tu naciju.Posjedovati kulturu i misliti da je posjeduješ nije isto.Deviacija razuma je u potpunosti opasna stvar može probuditi duhove tame koje su se jednom u povjesti podignuli i stvorili socijalnacijonalizam-nacizam koji je prouzrokovao utjelovljene smri duše i tijela.Mislim da bi Karamarko morao malo smiriti duhove dok još nije kasno,u vodama u koje je uplovio mogao bi se utopiti i u tom utapljanju sam sebi prouzroćiti "drugu smrt",smr duše.
       Rečeno je:"Nebojte se... ".Pisano je:"Da mi je i dolinom smrti proći zla se ne bojim jer ti (KRIST) si samnom".
           
       
       kekec   Objavljeno: 27. veljače 2015. u 7:17
    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty Komentar

    Komentar  Valter Sat Mar 14, 2015 10:51 pm

    Ponekad je interesantnije citati komentare nego glavni clanak-prilog.

    Tek u komentarima se pokazuju pravi osecaji onih koji pisu.
    Znajuci da to celi svet moze da cita,je komentar odraz nivoa (kako sam vec istako) inteligencije gradjana,odnosno onih koji pisu komentar.
    Procitajte i sve ce i vama biti jasno.


    Valter

    Crying or Very sad
    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty Radnik je višak i trošak,kad su već roboti tu!

    Komentar  Slaven Sat Mar 28, 2015 4:31 pm

    http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:540597-Dr-Goran-Nikolic-Roboti-otpustaju-radnike


    Dr Goran Nikolić: Roboti otpuštaju radnike


    Postoji rizik da će automatizacija oboriti broj zaposlenih u proizvodnji



    Ne marširaj na Moskvu

    U Srbiji je nakon 2000. produktivnost u prerađivačkoj industriji udvostručena. To jeste dobar pokazatelj, ali taj se pomak nije desio zahvaljujući rastu proizvodnje, već zbog prepolovljavanja broja zaposlenih kojih je pre deceniju i po bilo preko 600.000 (a pre četvrt veka preko milion).

    Jasno je da nisu samo nova oprema, tj. tehnologija, doveli do ovoga, već da je dobar deo radnika koji su izgubili posao praktično bio neuposlen. Ipak, primeri dramatičnih unapređenja tehnoloških procesa u "Henkelu", Tigru", cementarama, "Fijatu" ukazuju da je automatizacija i napredna oprema oterala radnike na biro. I to nije ništa novo, i tokom tri decenije rapidne industrijalizacije zemlje od pedesetih do sedamdesetih dešavalo se isto, ali su tada nove fabrike i novi pogoni u okviru istih fabrika primali neuposlene (a i višak radnika bio je opšta pojava). Međutim, to je mogla da radi država koja je brinula o dohotku, a ne profit. Danas, kada privatno vlasništvo dominira, nedovoljno uposlen radnik je jeres za preduzetnika. Najgore od svega za srpsko radništvo što, po svemu sudeći, dolaze gora vremena.

    Naime, nove proizvodne tehnologije stvaraju grozničavo uzbuđenje povodom onoga što neki vide kao treću industrijsku revoluciju, koja ne može mimoići Srbiju. U narednim godinama, tehnološka poboljšanja u robotici i automatizaciji znatno će povećati produktivnost i efikasnost, što podrazumeva značajne ekonomske dobiti i za srpska preduzeća. Ali, ostaje neizvesno da li će potražnja za radnom snagom nastaviti da raste kako tehnologija grabi napred.

    Dosadašnji tehnološki napreci imali su tri različite posledice. Prvo, imali su tendenciju da budu kapitalno-intenzivne (favorizuje one koji već imaju finansijska sredstva). Drugo, bili su skil-intenzivni (dakle favorizuju one koji već imaju visok nivo veština, odnosno tehničkih znanja). Treće, štede rad (čime se smanjuje ukupan broj nekvalifikovanih i polukvalifikovanih radnim mesta u privredi). Dakle, postoji značajan rizik da će robotika i automatizacija oboriti broj radnika u proizvodnim delatnostima.

    Softver inovacije, zajedno sa 3D tehnologijom štampanja, otvaraju vrata za one radnike koji su dovoljno obrazovani, ali za sve ostale revolucija kao da se dešava negde drugde. Na primer, fabrika budućnosti može imati hiljadu robota i jednog radnika. Čak i u marketima robot se može uskoro pokazati produktivnijim nego ljubazna prodavačica.

    Za Zapad ovo može izgledati kao već viđeno budući da se poslednjih 30 godina baza za proizvodnju izmestila ka Aziji. Međutim, nema garancija da će potreba za novim zapošljavanjem u uslužnom sektoru nastaviti da neutralizuje gubitke radnih mesta u industriji. Problem je u tome što tehnologija čini mnogo poslova u uslugama razmenjivim, odnosno što se dešava autsorsovanje tih poslova u prema tržištima u razvoju. Danas, npr. radiolog u Bangaloru može odraditi analizu za pacijenta u Njujorku digitalno, za četvrtinu cene. Grafički dizajner iz Beograda može uspešno, pre svega cenovno, da konkuriše kolegama iz Severne Amerike ili Zapadne Evrope. Onlajn studentski kursevi bi mogli da zamene hiljade profesora. Čak imamo revoluciju u sabraćajnoj tehnologiji: automobile bez vozača.

    Problem je da tehnološke inovacije koje su kapitalno intenzivne i radno štedljive prete da povećaju nejednakost. Rast nejednakosti onda smanjuje tražnju i privredni rast, koji je izvor društvene i političke stabilnosti.

    Sličan problem desio se krajem 19. i početkom 20. veka sa industrijalizacijom. Mere koje su preduzele političke elite poput ukidanja dečjeg rada, smanjenja radnog vremena, humanijih uslova rada, snažnijih mreža socijalne sigurnosti radi zaštite ugroženih radnika i stabilizacije makroekonomije, pokazale su se kao dobre. Na sličnom fonu treba tražiti rešenja i za izazove treće industrijske revolucije, i to na način da dobar deo koristi koju ona donosi bude usmeren na šire baze stanovništva.

    Mere kao dodatno jeftino obrazovanje, smanjivanje radne sedmice, veća zaštita od gubtika posla, verovatno neće biti dovoljne da gubitnicima obezbede podršku u "sporu" sa softverom i novim mašinama. Međutim, to je ipak najmanje što se može uraditi.

    Srbija ne bi trebalo da kaska za merama koje će izvesno preduzeti vlade zemalja EU, i po cenu sporijeg rasta i manjeg profita za kapitaliste. Kako je sam koncept socijalne države u Evropi pod velikim pritiskom, dobrim delom usled postepenog gubljenja globalne tržišne utakmice od azijskih zemalja u usponu, održavanje kakve-takve države blagostanja za domaće kreatore politike neće biti lako.


    Slaven: komentar modifikovan dana: Sat Apr 25, 2015 9:45 am; prepravljeno ukupno 1 puta
    Slaven
    Slaven

    Broj postova : 6432
    Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
    Registration date : 2008-08-23

    https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty Skrivene poruke!

    Komentar  Valter Fri Apr 24, 2015 10:30 pm




    Ako ste sve procitali,evo jos nesto.

    Pa sami (kao i do sada) donesite sami zakljucak.

    Ko u stvari radi protiv radnicke klase.


    Valter

    Evil or Very Mad
    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty DALI ZNATE...

    Komentar  Valter Fri Apr 24, 2015 10:36 pm








    Nemojte dopustiti da vam drugi namecu svoje zakljucke.

    Donesite ih sami. Exclamation




    Valter
    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty Zaključak

    Komentar  Valter Sun Apr 26, 2015 8:41 pm

    Ako ste se interesovali,a verujem da jeste ste sigurno primetili da se situacija u svetu sve vise pogorsava.

    Kako je to moguce,kada toliko broj diplomata stalno pokusava mirnim putem da uvede red u trenutnu `zbrku`.

    Neki naivni bi mogli dobiti utisak,da jedni grcevito pokusavaju da spasu svoje `prijatelje` od   onih `drugih`.

    Samo dali je i stvarno tako?

    Ako to zelite stvarno i da doznate se vratite na pocetke konflikata.

    Veoma brzo cete imati priliku da shvatite da je stalno u pitanju uvodjenje `demokracije` u zemlje koje je nemaju.

    Pogledajte malo (filmove) pobunjenike (njihove odevne) predmete.

    Naocare za sunce...

    Ocito je da su `demokratske` snage puno toga ulozile da ti pobunjenici dobro izgledaju pred kamerama.

    Dali shvatate?

    Kadija te tuzi,kadija ti sudi` bi se moglo reci.

    Tu mi pade na pamet recenica koju je jedan oficir US armije juce na tv N24 izjavio:`Naredjenje koje dobijaju generali armije (SAD-a) je jasno.

    Nije bitno koliko ljudi izgubi zivote u borbi,vec cilj koji zelimo postici`.

    Zadatak Genarala je da sto `skuplje` proda zivote vojnika.

    Mislim da je sa ovim `demokratski` sve receno.

    Dali je uopste potrebno dalje diskutovati o pravcu kretanja `demokracije`.

    Nama je taj pravac vec odavno jasan.

    Nazalost jos uvek ima veliki broj ljudi koji (ocito) nezele da vide pravu istinu stanja na nasem lepom planetu.

    Velika steta.

    Ne samo za sve te ljude sa veoma niskim nivoom inteligencije,vec (nazalost) i za sve ostale ljude naseg,tako lepog planeta.

    Sada imamo (konacno) visepartiski sistem,ali samo jedan sistem."Demokratski. "

    Postavlja se pitanje,sta je gore.

    Imati vise sistema ili samo jedan sistem?

    Imati visepartiski sistem ili jednopartiski sistem sa jedne strane i visepartiski sistem sa druge strane?

    Ako se ovako bude nastavilo,na to pitanje niko nece moci da odgovori,jer nas uskoro nece vise ni biti.

    Zahvaljujuci velikoj zrtvi `demokracije` da sve ostale sisteme pretvori u jedan.

    Sad,nakon citanja pokusajte o onome sto ste procitali i da razmislite i donesete svoj zakljucak o tome.


    Valter

    Surprised
    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty OD POCETKA PA DO.....

    Komentar  Valter Mon Aug 31, 2015 10:44 pm

    Procitajte sve.

    Najbolje.

    Mozda je bolje da uopste vise nista ne citate.

    Neznam sta da vam u ovoj situaciji savetujem.

    I sam imam utisak da je i tako sve uzalud.

    Znam da je to neispravno.

    Jer to znaci predaju.

    Dali nas uopste jos neko nesto pita?


    http://www.novi-svjetski-poredak.com/category/us-world-news/


    http://www.novi-svjetski-poredak.com/category/the-truth-is-out-there/


    Procitajte ipak sve.

    Nakon toga donesite svoj zakljucak.

    Ko je kome ko?



    Valter

    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty PREPORUCUJEM

    Komentar  Valter Fri Sep 11, 2015 10:35 am

    Nemojte verovati svemu sto citate na internetu.

    Usporedite i (kao sto sam vec napomenuo) donosite sami svoj zakljucak.

    Dogadjaji "oko" nas nisu od "juce" planirani.

    Kada se zna sta je bilo "pre" i sta se i dan danas dogadja navodi svako ljudsko bice (sa imalo mozga u glavi) na razmisljanje.

    Scenario se konstantno ponavlja.

    Prvo "baci kosku" medju ljude.

    Zatim "pomozi" pobunjenima da sprovedu svoje "prolece".

    Sve ostalo je "normalan" tok dogadjaja,koji se vec  visestruko ponovio.

    Zalosno je samo sto jako mali broj ljudi to i vidi.

    Vecina,a posebno "oni" kojima takvo stanje odgovara to i dalje koristi za svoje "dugorocnije" pozicinoiranje.

    Zato vam svima preporucujem,ukljucite svoj Mozak.

    Informiste se na ispravan nacin.

    Usporedite "jednu" i "drugu" stranu komentara.

    Na taj nacin cete moci sami shvatiti sta se ustvari dogadja oko "nas" i oko "vas".

    Vremena nisu laka.

    Kako izgleda nece u narednom periodu ni biti laksa.

    Dobija se utisak da ce se dogoditi suprotno od "zeljenog".

    Ocito da je profiterima sve jedno sta ce biti sa gradjanima.

    Bitno je da oni zaradjuju!

    To je trenutak dokaza nivoa inteligencije svakoga pojedinca.

    Dali je bitnije "podupirivati" nestabilnost u regionu ili izgradjivati "MOST" mira u sadasnjem trenutku?

    Razmislite dobro, o svemu.

    Zar nije Hitler poceo osvajanje sveta sa povecanjem proizvodnje naoruzanja??

    Kako je moguce da se niko ne pita,od kuda dobijaju naoruzanje "vojnici" islamske drzave?

    To naoruzanje neko proizvodi?

    Taj neko pri tom naoruzavnju (islamske drzave) debelo zaradjuje.

    Bez obzira na posledice.

    To je velika tragedija za sve ostale.

    Svakoga ko proizvodi naoruzanje i prodaje to "islamskoj drzavi" bi trebalo najostrije osuditi.

    Dali je to do sada neko ucinio?

    Razmislite o svim dogadjajima i zakljucite i sami sta se u sustini "dogadja".

    Koliko ste "vi" i "mi" vredni politicarima danas?  

    Nezaboravite:"Samo oni ljudi koji drugacije misle,menjaju svet".

    Na "ovaj" (ocito) ili "onaj" nacin.

    Zelim vam svima,da skupite snagu i razmislite.

    U vasem je interesu.



    Valter


    clown
    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty KO JE KOGA PODKOPAVAO

    Komentar  Valter Sun Sep 13, 2015 6:24 pm

    http:god//www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/imam-dokaze-da-su-hrvatski-izdajnici-planirali-vojni-udar-u-rh-jos-1983-godine-829195


    Procitajte i donesite sami svoj zakljucak.

    1982god. neko pokopava nekoga.

    Samo ko tu ustvari koga podkopava?

    Nakon svih ovih (a i ostalih saznanja ) je mislim svakome jasno,ko je "svesrdno" podkopavao koga.

    Tako da je danasnja situacija samo "plod podkopavanja".




    Valter


    Twisted Evil
    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty Izbjeglice pristižu!

    Komentar  Slaven Tue Sep 22, 2015 6:07 pm

    Slaven
    Slaven

    Broj postova : 6432
    Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
    Registration date : 2008-08-23

    https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty Re: ZAKLJUCITE I SAMI

    Komentar  Valter Mon Nov 23, 2015 7:35 pm

    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty Konstatacija...

    Komentar  Valter Sat Feb 13, 2016 12:35 am

    No,izgleda da to sve nije dovoljno.

    Nacionalisti i "kratkovidi" su danas "jaci" od sve logike i istine.

    Gradjani kopaju po kontejnerima da bi nasli sta za jelo.

    Toga u Jugoslaviji nije bilo.

    Sve vise Radnika se nalazi na listama za odpustamje.

    Toga u Jugoslaviji nije bilo (u tolikoj meri).

    Gradjanima se oduzimaju stanovi i kuce ako nemaju da plate odredjene dugove bankama.

    Toga u Jugoslaviji nije bilo (zato sto se kontrolisalo dali je radnik gradjanin finansiski sposoban da uzme kredit).

    To su samo neki od primera koji bi trebalo da su dovoljni da jedan radnik sa malo sposobnosti prosudjivanja bude za Jugoslaviju.

    Ipak je vecina za "demokratiju" koja od radnika pravi robove,koji svojim radom doprinose daljnjim bogacenjem onih koji su vec bogati dok su oni (radnici) sve siromasniji.

    I svako onaj ko ovo cita a poseduje sposobnost za procenjivanje situacije ce i znati zasto je sve tako kako je.

    "Kratkovidost" i jako velika "naivnost" je celu radnicku klasu,a time i sve gradjane na podruciju bivse Jugoslavije "gurnula" u ponor.

    No,nije bitno.

    Bitno je da je konacno "upaljeno svetlo" i da "smo progledali u pravcu sunca".


    Tako ce i ostati sve do onoga dana,kada "neki" budu shvatili sta su (ako ikada i shvate) svojim narodima ucinili.

    "ZIVEO" nivo inteligencije.



    Valter


    pale
    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty Pa ti sad piši...

    Komentar  Slaven Thu Feb 18, 2016 9:31 am

    Slaven
    Slaven

    Broj postova : 6432
    Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
    Registration date : 2008-08-23

    https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty Komentar

    Komentar  Valter Sat Feb 20, 2016 1:06 pm



    Dali je to moguce.

    I to u "Demokraciji".

    Ma za nevjerovati.

    Dali ste "VI" toooo trazili ?



    Valter


    Twisted Evil
    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty A ISTINA JE TU...

    Komentar  Valter Tue Oct 11, 2016 4:55 pm




    Sad vi donesite sami svoju odluku.

    Dali je ovaj "kratkovid" ili je genijalac?

    Okrenite se oko sebe i stavite prst na celo
    .


    Valter


    Sleep
    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty STA SAD ZAKLJUCUJETE?

    Komentar  Valter Mon Oct 31, 2016 8:11 pm

    http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/establishment-se-boji-promjena-zato-ce-udarati-na-pernara-968358#axzz4OgQdgTK4

    Establishment se boji promjena, zato će udarati na Pernara
    Autor: Romana EIBL/28. listopada 2016.
    Ponedjeljak, 31. Listopad 2016. u 10:22


    Pernar viče - 'Car je gol!' - u kokošinjcu koji je svojim radom bacio Hrvatsku na koljena, među najzaostalije zemlje u EU, a carevi bi da lakirovka izdrži barem još toliko koliko im treba da se i oni potkože

    Svi su se posljednjih dana, i vlast i oporba, novine i televizije, portali i društvene mreže, uzjebali oko Ivana Pernara, kako je to sočno i pejorativno napisao hiperproduktivni Indexov kolumnist, Goran Vojković. Ali, nisu se uzjebali samo zato što narodni zastupnik Pernar gotovo po svakoj točci izlazi za govornicu, brani svoje stavove i zastupa svoju biračku bazu, neumorno raspravlja i replicira, rušeći sve rekorde Hrvatskoga sabora od stoljeća sedmog. Ne, nisu se svi uzjebali zbog toga jer Pernar puno govori, nego zbog toga – što govori.

    Već prvog radnoga dana u Saboru ukrao je šou novom premijeru Andreju Plenkoviću, a i idućih je dana jednakim tempom i žarom okupirao govornicu, elaborirajući svoje stavove o imperijalističkoj Americi i NATO-u, Izraelu i Palestini, Hrvatskoj narodnoj banci i Ini, muci malog porobljenog čovjeka i beskrupuloznim tajkunima; bivše je vlade nazvao zločinačkim, novu Vladu marionetskom, slugom Bruxellesa i Washingtona, ministricu gospodarstva Martinu Dalić prozvao je glasnogovornicom krupnog kapitala, medije zlim silama, a kolege hohštaplerima i kukavicama.

    Efektno se narugao bijedi hrvatskog pravosudnoga sustava: „Da nam pravosuđe funkcionira, ne bi bila vijest u medijima da je kriv pas Medo. To je doseg hrvatskog pravosuđa, pas Medo je kriv, a vi gospodo iz HDZ-a, a vi niste, jer vas je sud oslobodio.”

    Pernar ima materijala za dva života

    Pernarovi su nastupi postali melem za stotine tisuća obespravljenih, nezaposlenih, ovršenih, blokiranih i krajnje osiromašenih građana Lijepe naše, Pernar je postao glas maloga čovjeka u najvišem Domu, u dva se dana prometnuo u narodnoga tribuna: što narod misli, Pernar govori! U samo nekoliko je dana u Saboru izgovorio više istina nego svi sazivi Sabora u posljednjih 20 godina, a svima onima, i s lijeva i s desna, koji su se našli na Pernarovu udaru, te se tješe da će se nametnutim tempom brzo umoriti i ostati bez tema, sve brojnija vojska Pernarovih sljedbenika poručuje: „Malo morgen! Zahvaljujući vama i vašim prethodnicima, zahvaljujući svim našim vlastodršcima u proteklih 25 godina, Pernar ima materijala za dva života!“ Pa, evo ukratko zašto su se svi, osobito politički i medijski establishment uzjebali oko Ivana Pernara.

    Kao prvo: Pernar (i ekipa) je u Saboru, a da iza njega ne stoje nikakve organizacije i pojedinci poput Crkve, Kaptola i biskupa, ni Opus Dei (ni Opuzen Dei), kao što stoje i iza i ispred Petrova i MOST-a, a koji su im stavili na raspolaganje svoju infrastrukturu i utjecaj. Iza Pernara i ekipe ne stoje ni velike stranačke mašinerije koje financijski podmazuju raznorazni “kontroverzni” poduzetnici i ostali prvaci grabeži . Dakle, ako je itko izraz volje glasača bez da im je palamudio ili prodavao rog za svijeću, onda su to Pernar i njegova ekipa. Kraće, iza njih stoje samo glasači nezadovoljni postojećim stanjem i svojim položajem u društvu.
    Drugo: kad bismo usporedili koliko su Pernar i ekipa uložili novca u predizbornoj kampanji s tim koliko su zastupničkih mjesta osvojili, onda bi oni bili izborni pobjednici. To nešto, zapravo to mnogo govori.
    Treće: Pernar govori isto što je govorio i prije izbora. Ne reterira kao MOST, ne reterira kao HDZ, ne reterira kao HSS, ne upada u dilove i kompromise. Mali šiba brojke po onoj Oreškovićevoj: „Giv mi d nambers!” Pa, evo vam brojevi, a vi ih osporite ako možete… I, što je najvažnije: govori istinu, a to mu ne samo establishment ove zemlje, nego i brojni umreženi uhljebi, ne mogu oprostiti… Znate ono, mali viče – „Car je gol!“ – u kokošinjcu koji je svojim radom bacio Hrvatsku na koljena, među najzaostalije zemlje u EU, a carevi bi da lakirovka izdrži barem još toliko koliko im treba da se i oni potkože.

    Turbulencije oko Živog zida

    Pernar, u stvari, pere pravosuđe koje se dalo instrumentalizirati od politike sa svim konzekvencama tj. govori da nemamo  pravnu državu. Pa ako laže, raskrinkajte ga!
    E, da… Zato se sad cijelo paraobavještajno podzemlje razapelo da uništi taj Živi zid kao što su to uspjeli u početku njihovog djelovanja. Otud i sve te silne turbulencije oko njih. Ubacili su im provokatore, tiskovine ih blate, TV kuće također… Mo’š mislit krimena: mali si je kupio bicikl od stranačke love!? A u čemu se voze ostala gospoda?
    Sve je to samo simptom straha koji stvarni gazde Hrvatske imaju od njih. Boje se da će na idućim izborima imati 30 posto glasova, a možda i više, jer oni nisu klasična stranka, već pokret nastao kao kritika i negacija postojećeg stanja što kod nas ima veću prođu, jer je velikoj većini građana dosta ovog uštogljenog i otrcanog pseudoparlamentarnog cirkusa. A mogli bi uzeti 30 posto glasova, nastave li Pernar i ekipa kako su započeli. Jer, nemojmo zaboraviti, najveća stranka u Hrvatskoj su apstinenti, pa ako oni prepoznaju u nekom vrijednost zbog koje se isplati izaći na izbore, ode duopol k vragu. A znate čega se svaki sistem najviše boji? Promjena!

    Zato je Pernar sa i te kako dobrim razlozima objavio u srijedu na svom Facebook profilu sljedeći tekst:

    „Jedini način na koji mogu diskreditirati istinu je da omalovažavaju onoga tko ju govori i to je žalosna činjenica. Život zastupnika je onakav kakvim ga zastupnik odabere, ja sam odabrao borbu za vlastiti narod, te suverenost i samostalnost vlastite zemlje. Zbog toga sam izložen svim mogućim napadima i pritiscima od strane kontroliranih medija. To je cijena koju mora platiti svatko tko podigne svoj glas protiv tihe i prikrivene okupacije. Što se tiče kolega, volio bih da nisu samo lutke na koncu, već samostalne strukture, ličnosti koje iskazuju svoju, a ne samo od drugih nametnutu volju i stavove.“

    Pernar kao Rolling Stones

    Dan, dva ranije izrekao je i ovo: „Najstrašnije od svega je to da sam ja u ovih tjedan dana govorio isto ono što sam govorio proteklih pet godina. Jedina razlika je u tome što sada govorim sa saborske govornice, ništa više. Vlasnici medija dobro su znali što imam u glavi i htjeli su spriječiti pod svaku cijenu da uđem u Sabor. Zato pet godina nisu birali sredstva i način kako bi me ocrnili i ogadili. Sada kada govorim s govornice, kada su sve maske pale, mogu pisati protiv mene što god žele, ali svima je jasno tko su i što su. Medijski napadi na mene od danas na dalje jasno pokazuju biračima na čijoj su strani mediji, a ne tko sam ja. Do jučer su mediji govorili o meni, od danas govoreći o meni, govore o sebi i onima kojima služe.“

    Obzirom da je meteorskom brzinom pridobio velike simpatije tisuća ljudi koji se u znak podrške javljaju u eter i, češće, na internetskim forumima, ovaj ćemo tekst o novom narodnom tribunu u Hrvata završiti s nekoliko opaski Pernarovih fanova:

    „Ivan Pernar me podsjeća na pojavu Rolling Stonesa u Velikoj Britaniji. Kako su oni uzdrmali svojom glazbom, odjećom i ponašanjem ondašnju konzervativnu Britaniju, tako je to Pernar uradio u Saboru na zadovoljstvo širokih narodnih masa“, javio se neki dan SMS-om jedan od gledatelja u emisiju Otvoreno HTV-a.

    „Pamtimo da je Pernar svojedobno organizirao i prosvjede protiv nečega protiv čega danas priča u Saboru. Znači, očito je konzistentan, a bio je i dovoljno sposoban da uđe u Sabor. I priča sve glasnije i to mi je baš fora, a kad vidim kako su se svi uzvrpoljili, još mi je zanimljivije.“

    „Ono što se meni sviđa kod Pernara je HRABROST, to nama nedostaje u ovoj zemlji, izaći za nekakvu govornicu i prozvati kriminalce, uprijeti prstom i reći – ti si lopov, ti si uništio našu mladost, ti si ukrao budućnost našoj djeci. Vjerojatno će ušutkati Pernara na ovaj ili onaj način, nema alternative, kada se zamjeriš interesnim skupinama jednostavno te eliminiraju. Pa najmoćniji ljudi planeta su bili likvidirani jer su govorili istinu – npr. JFK. Još nešto vrlo važno, Pernar i ostali ljudi koji pokušavaju govoriti istinu nemaju našu podršku, sjetimo se samo gospođe Vesne Balenović, ona je otkrila što se radi u Ini. I što je dobila za nagradu? Svi su ju eliminirali, svi su je se odrekli. Mi kao narod moramo podupirati one koji govore istinu, bez obzira sviđa li nam se ona ili ne, jer nas jedino istina može spasiti.“

    Kupleraj u kirurškim rukavicama

    „Čestitka Pernaru na briljantnoj izvedbi gerila marketinga. Bez novca, utjecaja i kupljenih novinara/novina, dospio je u udarne termine. U sadržaj ne ulazim, u ovom kontekstu to je nebitno.“

    „Zanimljivo mi je gledati neke nove, ne nužno i mirisno-ugodne vjetrove u RH real-politici. Divno je promatrati lagano zbunjene i iskreno sretne face zamrlih SDP-ovaca koji si otprilike misle: ‘Uh, da barem nismo tako duboko blazirani, uhljebljeni i slizani, pa da i mi iz kvazi-oporbe udaramo tako suvereno i precizno.’ Glavno je pitanje, u što smo mi to kroz milenije evoluirali i u što se pretvorila pozornica te dinosaurske politike koja se uporno distribuira kao najuzvišeniji koncept društveno-uljudbenog uređenja, dok i vrapci znaju da je u pitanju kupleraj u kirurškim rukavicama i hlebinski tip narcisoidnog uhljebizma, te treba li uopće više spominjati HDZ=SDP = iluzija demokracije = dvostruka diktatura? Mislim da tu Pernar vraća stvari na početak, u aristotelovska vremena i predškolske klupe, odnosno u pradavninu kad još nisu postojali kvalifikacijski turniri za ulazak u tzv. zakonodavnu vlast: politološki, a kamoli pravni fakultet na Trgu maršala.“

    PRIJEDLOZI ŽIVOG ZIDA ZA BOLJU HRVATSKU

    Živi zid želi pošteno pravosuđe, a ne Hanžeković državu!


    Bivši ministar u Milanovićevoj vladi, Siniša Hajdaš Dončić, osvrćući se na Pernarove nesmiljene istupe u Saboru, rekao je kako vjeruje da će i Živi zid uskoro imati i konstruktivne prijedloge, ne samo kritiku. Na to mu je odmah odgovorio predsjednik Živoga zida, Ivan Vilibor Sinčić:
    „Živi zid ima i te kako konstruktivne prijedloge.
    Živi zid želi da se odluke o našoj zemlji donose u Hrvatskom saboru, ne u Bruxellesu. Živi zid želi da se ukine PDV na repromaterijal, čime bi se pokrenula poljoprivreda. Živi zid želi da se ukinu valutna klauzula i nerealan tečaj, što bi spasilo naša sela.
    Živi zid želi da se zabrani GMO, što bi spasilo naše zdravlje.
    Živi zid želi da Hrvatska narodna banka financira Hrvatsku, a ne privatne banke, čime bi se spriječila rasprodaja imovine.
    Živi zid želi da se ukinu dugovi i da građani dobiju priliku za novi početak.
    Živi zid želi da se financiraju mladi inovatori, a ne političke stranke. Živi zid želi zakon o porijeklu imovine, čime bi se ‘uspješne’, poput Todorića, zaustavilo u suludom bogaćenju na teret građana.
    Živi zid želi normalne plaće za zaštitare, a ne njihove gazde koji financiraju HDZ.
    Živi zid želi javnu televiziju, a ne HDZ TV.

    Živi zid želi pošteno pravosuđe, a ne Hanžeković državu.
    Ako ne znate kako, mi ćemo vam reći. Samo trebamo priliku.“

    Read more:

    http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/establishment-se-boji-promjena-zato-ce-udarati-na-pernara-968358#ixzz4OgSD7uEZ
    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty DALI JESTE ILI NIJE?

    Komentar  Valter Thu Aug 24, 2017 1:10 pm

    http://www.globalno.org/ruski-strucnjak-upozorava-obruc-se-steze-nato-planira-atentate-krvavi-ustanak-u-srbiji-video/

    RUSKI STRUČNJAK UPOZORAVA: Obruč se steže, NATO planira atentate i krvavi ustanak u Srbiji! (VIDEO)

    NATO pakt planira da u Srbiji izazove državni udar i niz atentata za koje bi potom okrivio Rusiju i tako uvukao našu zemlju u zapadnu vojnu alijansu!


    Ovo dramatično upozorenje stiže od Igora Pšeničnikova, rukovodioca Centra za odnose sa javnošću Ruskog instituta za strateška istraživanja, koji smatra da NATO neće birati sredstva za ostvarenje svojih ciljeva. Šefovi ovog vojnog saveza, tvrdi Pšeničnikov, za destabilizaciju Srbije i BiH iskoristiće „recept“ koji je već viđen u Crnoj Gori i Makedoniji!

    Obruč se steže

    Pšeničnikov podseća da je većina država na Balkanu već u NATO paktu i da pritisak na Srbiju i Republiku Srpsku svakodnevno raste.

    Od bivših jugoslovenskih republika u NATO su već ušle Slovenija, Hrvatska, Crna Gora. Ipak, postoji nekoliko zemalja koje ne popuštaju. To su Makedonija i BiH. Dani slobode tih država su odbrojani! U finalu dugogodišnje balkanske tragedije glavni cilj je ulazak Srbije u NATO. To je moguće samo pod uslovom da se raskine veza Srbije i Rusije! – upozorava Pšeničnikov, podsećajući da su se zapadne sile i ranije služile prljavim metodama koje će samo ponoviti:

    U Crnoj Gori su uoči parlamentarnih izbora na jesen prošle godine inscenirali pokušaj državnog udara i atentat na crnogorskog lidera Mila Đukanovića, a krivicu svalili na Rusiju! Političari u ‘nepopustljivim’ državama u regionu treba da se plaše da im njihovi američki pokrovitelji nisu dali ulogu sakralnih žrtava, da bi potom sve svalili na Rusiju i uvukli ih u Severnoatlantsku alijansu!

    Komentarišući ove navode, analitičar Saša Borojević ukazuje da su pritisci na Srbiju sve jači.

    Srbija se posle akcije „Milosrdni anđeo“ našla usred akcije koju bih ja nazvao „Milosrdni piton“. Obruč oko naše zemlje steže se sve jače, a na čelu te akcije su Amerikanci, uz potporu raznih NVO. Jedan od mogućih scenarija jeste ne samo državni udar već i krvavi sukobi u regionu! Krajnji cilj je geopolitičko „gušenje“ Rusije i suzbijanje njenog uticaja – poručuje Borojević.

    Slično misli i stručnjak za terorizam Dževad Galijašević, koji kaže da je NATO spreman za „napad“.

    Postoje ozbiljni planovi osvajanja Balkana i odvajanja Srbije od Rusije. Kad je reč o namerama i sposobnostima NATO za antiruske i antisrpske akcije, to su sasvim realne opcije – objašnjava Galijašević.

    Izvor: balkanbreakingnews.com
    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty JASENOVAC

    Komentar  Valter Fri Aug 25, 2017 12:08 pm

    www.express.hr/life/izvjestaj-iz-jasenovca-to-je-svinjac-jednog-su-izjele-usi-11904

    Izvještaj iz Jasenovca: "To je svinjac, jednog su izjele uši..."
    Piše Raif Okić

    Brojna svjedočanstva govore o strašnim uvjetima i stalnim smaknućima koji su vladali u Jasenovcu


    Izvještaj Vojislava Prnjatovića, Srbina iz okolice Jasenovca koji je jedno vrijeme proveo kao zatočenik logora, koristili su brojni autori i amaterski povjesničari. Jedna od zanimljivijih pojava tvrdnji iz tog izvješća je u filmu Jakova Sedlara "Jasenovac - Istina". Na stranu što je kasnije raskrinkano da je Sedlar lažirao naslovnicu Vjesnika, čini se da je lažirao i kada je prenosio Prnjatovićeve izvješće o tome da je u veljači 1942. godine u logoru bilo tek 110 zatvorenika u tri barake. Kako stoji u izvješću, objavljenom u trećem tomu opsežnog djela Antuna Miletića "Koncentracioni logor Jasenovac", bilo je riječi o 1.100 zatvorenika u te tri barake.

    U nastavku pročitajte čitavo izvješće predano u Beogradu odboru za izbjeglice u sastavu vlade Milana Nedića. Izvještaj je originalan i nijedna riječ, kao ni jezik nisu promijenjeni.

    Jasenovac je varošica, koja leži na samome ušću rijeke Une u Savu. Od željezničke stanice Jasenovac varošica je udaljena 20 km. U sred varoši nalazi se jedna veća dvokatna zgrada u kojoj je smješten „ustaški tabor-Jasenovac". Nizvodno niz Savu jedno 2—3 km, a na ušću rijeke Lonje u Savu podignut je na imanju i tvorničkom prostoru firme Bačić i drug, Jasenovac, sam sabirni zatočenički logor. Logor se nalazi na močvarnom i podvodnom terenu, te je opkoljen nasipima, koji ga štite od poplava. Kako je logor sa svih strana opkoljen vodom i močvarama, a sa selom Jasenovac vezan jedino jednim jedinim dobro čuvanim putem, te je bijeg iz logora pod normalnim prilikama posve nemoguće. Logor Jasenovac se zove „sabirni" s toga, što je od rujna mjeseca 1941. god. postao centralni logor u koji se upućuju novi zatočenici, a Jasenovac ih zatim dalje raspoređuje po ostalim filijalnim logorima.

    Ante Pavelić
    Ustaško blago
    Pavelić ukrao čak i zlatne zube žrtava Jasenovca


    Tako je Jasenovac od rujna mjeseca u neposrednoj svojoj blizini imao 4 filijalna logora i logor u Staroj Gradiški. Tijekom jeseni i zime 1941. i 1942. u Hrvatskoj su likvidirani svi muški zatočenički logori osim Jasenovca sa njegovom filijalom u Staroj Gradiški. Koncem januara 1942. god. konačno je likvidiran logor „Danica" u Koprivnici, a njegovi zadnji zatočenici Srbi su premješteni u Jasenovac. Tako da danas postoji samo jedan jedini muški zatočenički logor i to Jasenovac sa filijalom u Staroj Gradiški. Imanje i fabrički prostor firme Bačić i drug u Jasenovcu izabra to je za jasenovački logor po mom mišljenju zbog sljedećih razloga:

    a) što je na podvodnom i nepristupačnom terenu, pa je bijeg iz njega nemoguće, a osim toga vodom i močvarama odsječen je od ostalog sveta, pa se ne može ni na koji način održavati kontakt između logora i vanjskog sveta,

    i b) što se na tom terenu nalaze tvornička postrojenja firme Bačić i drug, a što je sve zaplijenjeno u korist Hrvatske države, jer je Bačić emigrirao u Srbiju.

    Naime, namjera je ustaša, da od Jasenovca naprave jedan ne samo sabirni nego i jedan radni industrijski logor, budući da su na terenu podignute već veće i dobre tvorničke radionice za izradu lanaca, kovačnice, bravarije, kleštara, limarija, tapecireraj, puškarnica, auto mehanička radionica, stolarija, kolarija, elektroinstalaterska radionica, ciglana, parna pilana, te parna električna centrala, koja podjednako daje svjetlo i samom mjestu Jasenovac.

    Stara Gradiška zadržana je kao filijala logora Jasenovac upravo također s naprijed iznijetih razloga jer je logor smješten u staroj kaznionici, a u kojoj se također nalazi niz važnih i dobro uređenih radionica. Posebna se pažnja poklanja šnajderskoj i cipelarskoj radionici. Te dvije radionice danas rade sa velikim brojem zatočenika mahom Židova a za potrebe ustaške, Hrvatske vojske i sl. Na prostoru od Jasenovca do Stare Gradiške ima nekoliko većih i lijepih poljoprivrednih imanja, čiji su vlasnici Srbi.

    Kako su oni dijelom svojevoljno, a dijelom prisilno iseljeni, to su ta imanja sada zaplijenjena pa predana logoru Jasenovac na iskorištavanje. Na obradu tih imanja upućeni su zatočenici iz Jasenovca i Stare Gradiške i to mahom samo Židovi, budući da ustaše u njih imaju vjeru, da neće pobjeći. Tek tu i tamo je poslat po koji Srbin i to kao stručnjak kada se među Židovima nije mogla naći zamjena.

    Logor Jasenovac

    Stambene prilike treba podijeliti u dva vremenska perioda i to: 1) period do dolaska međunarodne komisije u logor (6. 1-1942. g.) i 2) od toga dana pa na ovamo. Za vrijeme prvog perioda tj. do 6. I. 1942. 1.100 zatočenika bilo je smješteno u tri male i vrlo primitivne barake, koje nisu imale prozora nego samo po dvoja vrata. Te barake su više ličile na svinjce nego na stanove za ljude. Dužine su bile oko 20 m a širine oko 6 m, dok visine oko 3 m.

    Takva jedna baraka je određena samo za zatočenike Srbe. U toj baraci je stanovalo prosječno 300 do 450 zatočenika Srba pod strahovitim nehigijenskim uvjetima, formalno nabacani od patosa do krova jedni na drugima, puni ušiju, svakovrsne nečisti, blatnjavi, zdravi, mokri i bolesni. Upravo strahota, koja bi se mogla mjeriti samo sa paklom.

    Kada se saznalo, da će doći međunarodna komisija da pregleda logor i zatočenike, tada je ustaška uprava odredila, da zatočenici na brzu ruku, konac mjeseca januara i početkom mjeseca veljače 1942. g. podignu 6 komada modernih baraka Njemačkog sistema za sklapanje, zatim jednu baraku za bolnicu, 1 baraku za ambulantu, te jednu baraku za kuhinju. Srbi zatočenici radeći danju i noću sve su to podigli u jednom rekordnom roku od par dana.

    Pri tom treba istaknuti da je sav rad obavljen u sred najveće zime, a pri temperaturi od 20 do 33 stupnja Celzijusa ispod ništice. To zidanje baraka zatočenici Srbi su u velikom broju platili svojim životima, jer su se razboljeli, a kako su već bili iscrpljeni te su naglo umirali, ili su ih pak ustaše ubijali kao dalje nepotrebne i balast.

    Kada su početkom veljače bile gotove nove barake za stanovanje zatočenika, tada su zatočenici prešli na stanovanje u njih, a stare su barake srušene. S tim datumom počinje novi bolji period za zatočenike u pogledu nastambe. U svaku baraku stati oko 160 zatočenika. U baraku su smješteni boksovi sa dva kata ležaja. Svaki boks ima po 6 zatočenika i to na prvi kat trojicu i na drugi kat trojicu.

    Alojzije Stepinac, Ante Pavelić
    Mračna tajna
    Otkrivamo kako je Vatikan spasio Pavelića od izručenja Titu


    Tako je konačno nakon toliko mjeseci svaki zatočenik dobio bar svoj ležaj, i omogućeno mu je koliko toliko, da se brine o svome ležaju i svojim stvarima. Nažalost te su barake podignute na podvodnom terenu, pa su prilikom zadnjih poplava Save i Lonje probijeni nasipi, a barake poplavljene, dok su zatočenici po noći evakuirani na stanovanje po radionicama gdje rade i na ciglanu. Zbog toga su zatočenici ponovo ostali bez jedinog svog dobra — ostali su bez svojih stanova, svojih ležajeva, pa se s toga danas nalaze u teškom položaju. Ustaška uprava uvidjevši i sama neodrživost novostvorenog stanja odlučila je, da jedan dio zatočenika premjesti privremeno u logor Stara Gradiška.

    Tako je u vremenu od 23. do 24. ožujka 1942. iz Jasenovca prevedeno u St. Gradišku oko 500 zatočenika i tamo su privremeno smješteni. Oni će dijelom biti poslani na razne ekonomije na rad (mahom Židovi), a drugim dijelom će biti vraćeni u Jasenovac čim voda opadne i mogne se opet stanovati u barakama u Jasenovcu. U Jasenovcu je ostalo oko 400 zatočenika, koji? imaju za dužnost da održe rad radionica, te da sukcesivno kako voda opada sakupljaju poplavljeni materijal i urede logor.

    Higijenske prilike u logoru Jasenovac su više nego očajne. One su stvarno ubitačne - obrtne. Pored loših stanova treba istaknuti u Jasenovcu u logoru nema tekuće vode. Postoji jedan jedini bunar pokraj ustaške kuhinje. Na taj bunar zatočenici ne smiju dolaziti. Zatočenicima tako nije preostalo ništa drugo nego da konzumiraju vodu iz zagađenih bara; koje su leglo bolesti. Voda nije za piće. Može se piti samo prokuhana. Tom vodom se služe i zatočeničke kuhinje. Zbog nestašice vode zatočenici se nisu mjesecima i mjesecima prali, a o nekom kupanju nije moglo biti ni govora. Za vrijeme zimskih snježnih dana zatočenici su koristili snijeg za pranje (trljanje snijegom).

    Tek pred dolazak međunarodne komisije ustaše uviđaju potrebu, da se za zatočenike podigne kakav takav bunar. I zbilja bunar je iskopan za 2 dana kod nove kuhinje. Time je omogućeno zatočenicima da dođu do vode neophodno potrebne za piće (i ako tu bunarska voda nije zdrava) i za pranje. Od toga dana zatočenicima je pružena prilika da se umivaju i kako tako očiste i peru. Kako je u logoru zavladala velika ušljivost, pa su uši sa zatočenika prešle i na same ustaše, to su ustaše pred dolazak međunarodne komisije dovezli dva poljska vojnička kotla dezinfektora, koji su smješteni u jednu primitivnu baraku.

    Zatim je prema skromnim i primitivnim sredstvima pristupljeno dezinfekciji i dezinsekciji zatočenika i njihovih stvari. Rezultat je bio taj, da su poslije dezinfekcije zatočenici po desetak dana bili čisti i bez ušiju, ali su se zatim opet zaušili od drugih. Ustaše bojeći se da ne dođe do kakvih infektivnih bolesti a posebice tifusa naredili su da se dezinfekcija vrši stalno po grupama i na taj način suzbije ušljivost. No te sve mjere su poduzete toliko kasno da se može slobodno tvrditi, da će zatočenici i nadalje u jakoj mjeri ostati ušljivi. Kanalizacije u logoru nema. WC-i - latrine su poljske (poljske jame iskopane pozadi baraka).

    Po noći se nužda vrši u samim barakama u kante, koje se izjutra iznose i prazne. Obzirom na to smrad po noći u barakama je veoma velik, a sa zdravstvenog gledišta je to posve i jako štetno. Poljske latrine kada se napune zatrpaju se plitkim slojem zemlje, koga kiše speru a nečisti po okolici izliju. Tek koncem mjeseca siječnja 1942. god. pred dolazak međunarodne komisije podignuta je ambulanta i bolnica.

    Prije toga ni ambulanta a kamoli bolnica nisu postojali. Do tog vremena bolesnici su ležali u stambenim barakama sa ostalim zdravim zatočenicima. Nisu imali nikakve njege niti pomoći, te su bili posve prepušteni sami sebi i Božjoj milosti. Redovita je pojava bila, da je svakog jutra u baraci osvanulo po nekoliko mrtvaca.

    Od početka februara 1942. otpočele su radom ambulanta i bolnica. Međutim, zatočenici su se veoma nerado i tek u najvećoj nuždi služili ambulantom i bolnicom, a to s stoga što su ustaše svake dvije do tri tjedna upadale predvečer u ambulantu i bolnicu, te bolesnike podigli i istjerali, te ih zatim „likvidirali" (ubili). Ubijanja su se djelom vršila pred bolnicom dijelom na samom groblju. Zbog te činjenice zatočenici su teškom mukom išli u ambulantu i bolnicu, ali sila Boga ne moli, pa tako i bolest je natjerala — hoćeš nećeš — već rezignirane i apatične bolesne zatočenike da traže lijeka pod smrtnom opasnošću.

    Dinko i Nada Šakić
    Veliki feljton
    Ovaj dokument spasio je tisuće ustaških zločinaca


    Ishrana bolesnika je bila ispod svake kritike. Čak i za zatočenički logor ispod svakog očekivanja. U principu zatočenici su trebali dobiti tri put hranu na dan (izjutra, u podne i na veče), međutim u praksi smo dobivali mahom samo dva obroka hrane i to u podne i na veče, a tek tu i tamo pokatkad i izjutra. Jutarnja supa (kada smo je dobili ) bila je tzv. "ajnpren" juha. Kakva je ta juha bila neka kaže sama činjenica, tj. na 1.000 zatočenika dato je svega 4 kg brašna na zapršku bez masti.

    Ručak se sastojao od kuhanog graha ili kupusa pripremljenih bez masti. Tek tu i tamo je kad kada data po koja kila masti za začin jela. Večera se također sastojala od juha od graha ili kupusa, a katkada od kuhanog krumpira u ljusci (3 komada za večeru). Kruha nismo mjesecima ni vidjeli a kamoli ga dobili.

    Tek od 22. ožujka 1942. god. a obzirom na iscrpljenost zatočenika i predstojeće velike proljetne radove odlučile su ustaše, da zatočenicima daju dnevno po 1/4 kruha kukuruznog (20 dkg). Tako slaba ishrana, a težak rad i nehigijena, izvršili su svoje. Svi zatočenici su odreda jako mršavjeli i slabili a što ih je direktno zatim vodilo u smrt, jer kad obole i iznemognu tada bivaju redovno „likvidirani".

    Za cijelo vrijeme logorovanja zatočenik se sam ima da brine za svoje odijevanje, obuvanje i posteljinu. Prilikom dolaska u logor ustaše zatočenicima oduzmu sve vrednije stvari, pa tako i svu suvišnu obuću, odjeću, rublje, deke, toaletni pribor itd. dakle zatočenik u 90 od 100 slučajeva ostane samo u jednom odijelu, jednim parom cipela, jednim na sebi odijelom itd.

    Kako svi zatočenici moraju da rade i to po svakom vremenu, ta se odjeća i obuća brzo poderu. Sada je zatočenik primoran da si nabavi drugu odjeću i obuću. Mahom zato svaki to postizava preko „grobara" koji sa mrtvih zatočenika prilikom sahrane skidaju odijelo i veš. Grobari te stvari daju svojim prijateljima dijelom bez naknade, a dijelom traže naknadu u hrani ili cigaretama (šverc cigareta). Na taj način zatočenici postizavaju da ne ostanu goli i bosi.

    Po propisu ustaša svi zatočenici moraju bez izuzetaka da rade. Nitko ne smije biti besposlen osim bolesnika smještenih u bolnici i ambulanti. U principu razlikujemo dvije vrste rada:

    1) vanjski rad,

    i 2) unutarnji rad. Radnici određeni za vanjski rad vrše najgrublje i najteže poslove kao: istovar i utovar robe i materijala u željezničke vagone (logor ima industrijski kolosijek vezan sa glavnom željezničkom prugom), prenos građevinskog i ostalog materijala, podizanje baraka, zidanje zgrada, čišćenje snijega, podizanje i održavanje nasipa itd.

    Alojzije Stepinac, Ante Pavelić
    Svi u Argentinu
    Otkrivamo: Kako je počeo bijeg ustaša iz NDH


    Drugi dio zato ekipa mahom zanatlija zaposlen je u „lančari" i „obrtnoj grupi" i to kao: kovači, podšivači, limari, bravari, tapacireri, puškari, auto-mehaničari, elektroinstalateri, stolari, kolari, šnajderi, cipelari, brijači, keramičari, staklari, vešeri itd. te kao radnici ciglane. Oko 15 zatočenika zaposleno je na logorskoj ekonomiji, kao: stalari, kočijaši, kravari i muzari, senari, mesari, kobasičari, čuvari i njegovatelji peradi, kuhari, nosači drva i vode.

    Na koncu oko 25 zatočenika tzv. „GROBARA" zaposleno je svakodnevno na kopanju grobova i sahrani mrtvaca. Njihova je dužnost da svakoga dana postoji iskopana dugačka raka oko 15 metara za sahranu ubijenih i umrlih. To je svakidašnja predostrožnost jer svakog dana može ustašama da se pruži prilika za masovno ubijanje (ubijanje pri dolasku u logor, ubijanje iz „nastupa", ubijanje na radu, ubijanje iz bolnice, ubijanje po kazni, te umrli). Svi radovi obavljaju se pod strogim nadzorom zatočenika — grupnika kao i samih ustaša. Rad kroz cijelo vrijeme mora biti brz, energičan i intenzivan.

    Radi od 8 do 12 sati prije podne i od 1 do 6 poslije podne. U važnijim slučajevima, koji su vrlo česti radi se bez obzira na vrijeme neprekidno dok se rad ne završi. Svaka labavost u radu, svaki propust i si. kažnjavaju ustaše na licu mjesta smrću.

    Disciplina je u logoru „gvozdena". Logor nema propisanog nikakvog pravila o životu i disciplini u njemu, niti postoje disciplinske kazne i postupci. Svaki pojedini ustaša ima pravo bez ikakve odgovornosti da ubije zatočenika čim to nađe za shodno. Što to znači nije potrebno opisivati nego savjesno i s tim samo konstatirati da ne prođe niti jedan dan a da bar jedan jedini ustaša ne iskoristi to svoje pravo.

    Kao što je naprijed izloženo logor Jasenovac je ograđen 5 m. visokom žičanom ogradom, koja je široka 3 m osim toga oko logora je voda i močvare. Logor sa ostalim svijetom vezan je samo jednim jedinim strogo čuvanim putem. Zbog toga svaki kontakt između zatočenika i vanjskog sveta je posve nemoguć. Nadalje isto je tako nemoguće civilima posjetiti logor ili zatočenike, to je najstrože zabranjeno. Dalje zatočenici ne mogu pisati nikome, a niti pisma ma od koga primati. Isto tako ne mogu primati niti slati pakete. Svaki ma i pokušaj dopisivanja ili si. kažnjava se odmah smrću.

    Objavljeno je do duše da će zatočenici počev od 1. aprila 1942. god. moći dva puta mjesečno pisati i dopisnice službenog formata svojim bližim, te od njih primati odgovore, a sve u veličini od 20 riječi. Isto tako da će zatočenici moći primati jedanput mjesečno pakete u težini do 5 kg. Dali će se to u istinu i ostvariti nemoguće je reći.

    Židov ostaje Židov, pa i u logoru Jasenovac. Oni su i u logoru zadržali sve svoje mane no s tim, da su one sada vidnije. Sebičnost, lukavstvo, nesolidnost, tvrdičluk, podmuklost i konfidentstvo su njihove glavne odlike. Odmah po osnutku logora u Jasenovcu Zidovi su kao prvi zatočenici dopremljeni i to u većem broju. Tek za njima su počele pristizati grupe Srba. Brojčana nadmoć Židova u logoru nad Srbima bila je na prvi pogled očitovidna i ona je stajala prema prilikama u srazmjeru 1 : 5 do 1 : 8.

    Ante Pavelić i Benito Mussolini

    Vatikan je pomagao ustaškim krvnicima u bijegu


    Zbog toga što su Židovi u logor došli prije Srba i u velikom broju to su oni uspeli da u zatočeničkoj hijerarhiji prigrabe sve važnija mjesta. Tako da je danas unutarnja logorska uprava stvarno u njihovim rukama. Oni ljubomorno čuvaju, da se Srbi ne uvuku na položaje, pa s toga stalno i vješto intrigiraju protiv Srba. Kako ustaše imaju više povjerenja u Zidove to im intrigiranje i uspjeva. Tako Srbi, pored toga što stradaju od ustaša, stradaju i od Židova.

    Židovska logorska uprava svjesno i smišljeno protura Zidove na lakša radna mjesta i razne položaje i zvanja, koja se virtuoznošću izmišljaju samo da jedni drugima olakšaju radni položaj. Međutim, i pored svega toga smrtnost među Zidovima je veća nego među Srbima, a to s toga, što su neotporniji, nisu navikli na teške radove, te što se ne čiste i ne uređuju. Rijetko je koji Židov čist i uredan. Većina ih predstavljaju leglo i rasadnik ušiju i nečistoće. Primjera radi iznosim da je Pordes, bivši dirigent beogradske opere, umro od nečistoće i ušljivosti. Po njemu su upravo bili grozdovi ušiju, koje su ga formalno jele. Pordes služi kao primjer .. ,
    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty INFORMIRAJTE SE DA BI BILI PAMETNIJI...

    Komentar  Valter Tue Sep 12, 2017 1:52 pm

    Danas se nemoze vise reci "NEMAM POJMA".....

    Svako ima mogucnost da se informira ako to zeli.

    Nemojte dopustiti da vas manipulisu

    Neverujte ni nama.

    Sami se informisite i donesite sami svoj zakljucak.

    Jedino na taj nacin cete moci ici dalje i biti sigurni da idete u pravom smeru.



    Valter

    What a Face
    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty Re: ZAKLJUCITE I SAMI

    Komentar  Valter Sat Jan 20, 2018 1:50 pm

    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty Re: ZAKLJUCITE I SAMI

    Komentar  Valter Sat Jan 20, 2018 1:59 pm



    Jedan stari Cheroki indijanac sedi sa unukom pored logorske vatre. Zeli joj pricati o zivotu. On kaze,:" u zivotu postoje dva lava koji se medjusobno bore."
    !. Prvi je, mrznja, nepoverenje, neprijateljstvo, strah i borba.

    2. Drugi je, Ljubav, Poverenje, Prijateljstvo, Nada i Mir."

    Mala devojcica gleda neko veme u logorsku vatru..., koji vuk pobedjuje, pita zatim.

    Stari indijanac cuti. Nakon duzeg vremena kaze. " ONAJ, KOGA BUDES HRANILA"


    Dobro razmislite. Kog "VUKA" vi hranite celo vreme.
    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty Re: ZAKLJUCITE I SAMI

    Komentar  Valter Wed Apr 04, 2018 8:56 pm

    [url=/www.logicno.com/politika/uoci-sastanka-opcw-a-o-slucaju-skripal-britanski-vojni-laboratorij-amnestira-rusiju.html]/www.logicno.com/politika/uoci-sastanka-opcw-a-o-slucaju-skripal-britanski-vojni-laboratorij-amnestira-rusiju.html[/url]

    Uoči sastanka OPCW-a o “slučaju Skripal” britanski vojni laboratorij amnestira Rusiju
    04/04/2018 N. Babić 22 comments

    Danas se na zahtjev Rusije održava sastanak Izvršnog vijeća Organizacije za zabranu kemijskog oružja OPCW na kojem će se raspravljati o slučaju Skripal. Predsjednik Izvršnog vijeća, Sheikh Mohammed Belal iz Bangladeša, ranije je za TASS potvrdio da je sjednica zakazana, a na njoj bi se trebali pojaviti predstavnici devet zemalja iz Azije, devet iz Afrike, pet iz Latinske Amerike, pet iz istočne Europe i deset iz zapadne Europe i Australije.

    Ruska Federacija, koja zajedno s Poljskom, Azerbejdžanom, Estonijom i Slovačkom želi da OPCW razmotri i da jasne odgovore na pitanja u slučaju Skripal, navodnog trovanja bivšeg ruskog agenta i njegove kćerke Julije u Salisburyu u Velikoj Britaniji, zbog kojega je London optužio Moskvu da je provela napad kemijskim oružjem na njezinom teritoriju.

    Zapadni blok u Izvršnom odboru OPCW-a predstavljaju Australija, Belgija, Francuska, Njemačka, Italija, Španjolska, Švedska, Švicarska, Velika Britanija i SAD.

    Ruski ministar vanjskih poslova Sergej Lavrov je izjavio kako će nedolazak ili napuštanje sjednice predstavnika Velike Britanije i najglasnijih zemalja u optužbama Rusije smatrati priznanjem njihove krivice i da nemaju nikakvih dokaza protiv Ruske Federacije o odgovornosti za navodno trovanje Sergeja i Julije Skripal.

    No, neposredno uoči najavljenog sastanka, službeni London se suočio sa šokom i priznanjem britanskih znanstvenika da nisu mogli dokazati da je nervni agens navodno korišten u napadu proizveden u Rusiji. Podsjetimo da formulu takozvanog “Novičoka” imaju i SAD, vjerojatno i druge zemlje NATO pakta koje imaju razvijene laboratorije za istraživanje kemijskog i biološkog oružja. Na ovom je otrovu radio Vil Mirzayanov, sovjetski i ruski vojni znanstvenik koji od ’90-ih živi u Sjedinjenim Državama.

    No, sada imamo preokret u istrazi i izjava britanskih stručnjaka bi uoči sastanka u OPCW-u mogla potkopati sve optužbe Therese May protiv Rusije.

    Stručnjaci iz britanskog vojnog laboratorija Porton Down nisu uspjeli odrediti točan izvor kemijskog oružja korištenog u napadu na oca i kćer Skripal u Salisburyu prošlog mjeseca, priznao je glavni direktor ovog odjela u sklopu britanskog Ministarstva obrane. Dodao je kako je britanska vlada koristila druge izvore kako bi došla do zaključka da iza napada stoji Kremlj, prenosi The Independent.
    Porton Down

    FOTO: Porton Down i mjesto trovanja Skripala

    Priznanje je došlo nakon što je Rusija zahtijevala da joj Britanija predstavi “sve moguće elemente dokaza” da je ona odgovorna za navodni pokušaj ubojstva koji je izazvao globalni diplomatski sukob i doveo do najlošijih odnosa Moskve i brojnih zapadnih zemalja još od Hladnog rata.

    Kremlj poriče bilo kakvu umiješanost u napad od 4. ožujka, ali britanska vlada i dalje tvrdi kako “nema drugih uvjerljivih razloga” i da samo Rusija može biti odgovorna za napad.

    “Mi smo uspjeli identificirati otrov i potvrditi da se radi o “Novičoku”, te identificirati da se radi o bojnom nervnom otrovu”, rekao je Gary Aitkenhead, glavni direktor vojnog laboratorija u Porton Downu.

    “Nismo identificirali točan izvor, ali smo pružili znanstvene informacije vladi koja je zatim koristila brojne druge izvore kako bi došla do zaključka”, rekao je Gary Aitkenhead i odbio je odgovoriti na pitanje posjeduje li njegov laboratorij zalihe “Novičoka”.

    Odbacio je bilo kakvu mogućnost da je otrov korišten u napadu u Salisburyu došao iz laboratorija Porton Down.

    Ruski predsjednik Vladimir Putin je rekao kako se nada da će se na sastanku globalnog tijela za nadzor kemijskog oružja podvući crta pod slučaj trovanja bivšeg ruskog dvostrukog agenta Sergeja Skripala.

    Ruski predsejdnik je napomenuo kako je čelnik britanskog vojnog laboratorija jučer rekao da još nije moguće reći gdje je proizveden vojni nervni otrov kojim je napadnut Skripal i da takve tvari stručnjaci proizvode u najmanje oko 20 zemalja.

    Putinov glasnogovornik Dmitrij Peskov je novinarima rekao kake se britanska teorija o tome tko je otrovao Skripala “ionako neće potvrditi”.

    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty Re: ZAKLJUCITE I SAMI

    Komentar  Valter Thu May 17, 2018 9:26 pm

    www.logicno.com/politika/ivan-pernar-iz-irana-iranska-industrija-je-puno-naprednija-od-nase-oni-proizvode-gotovo-sve.html

    Ivan Pernar iz Irana: “Iranska industrija je puno naprednija od naše. Oni proizvode gotovo sve”
    Često pišemo o Iranu, zemlji koja je kontinuirano pod reflektorima svjetske scene. Naši novinari nisu bili u ovoj, nama nepoznatoj, zemlji. Informacije crpimo iz svih izvora i pokušavamo od svega složiti što objektivniju vijest. Kako bismo vam što bolje približili Iran, zamolili smo saborskog zastupnika Živog zida Ivana Pernara da nam kaže iz prve ruke što on misli o ovoj zemlji. Ivan Pernar je dobio pozivnicu Vlade Irana da nazočuje sumitu na kojem će glavna tema biti Jeruzalem. Donosimo vam vrlo slikovit opis Irana s lica mjesta, a kojeg nam je poslao Ivan Pernar.

    “Prvo čemu se morate naučiti u Iranu je strpljivost, sam ulazak u zemlju je potrajao zbog vize koja je bila potrebna djevojci. Ja ju na sreću nisam trebao jer posjedujem diplomatsku putovnicu.

    Moram napomenuti da Srbi koje smatramo manje razvijenima od nas ne trebaju vize za Rusiju, Kinu, Tursku i Iran. Mi iz Hrvatske bez vize ne možemo niti u Tursku niti u SAD, što smatram velikim propustom naše diplomacije, tim više što te dvije zemlje smatramo našim partnerima i saveznicima.

    Tursku vizu djevojka je platila 25 eura, ali je njena izrada bila gotova u 10 minuta, dok je ona za Iran bila besplatna, ali smo na granici čekali 2 sata da ju naprave. U svakom slučaju, ako nemate diplomatsku putovnicu, to će vas koštati ili novaca (Turska) ili vremena (Iran).
    Što se tiče same zemlje, ljudi su izrazito srdačni i pozitivni, plaće su im manje, ali su i cijene neusporedive. Litra benzina je 70 lipa, otprilike toliko košta i kruh. Iranska industrija je i puno naprednija od naše, oni su jedan od najvećih proizvođača automobila na svijetu i gotovo sva vozila koja vidite na njihovim ulicama su domaće proizvodnje. Isto je i s hranom i ostalom robom široke potrošnje.

    Grad u kojem boravim zove se Mashhad i drugi je po veličini iza Teherana. Ima otprilike 3 milijuna stanovnika i jako je lijepo uređen, po ulicama su drvoredi i pazi se na hortikulturu. Sve je živo i s bezbroj trgovina. Postoje i ulice u kojima se nalaze samo trgovine s kompjuterima ili mobitelima. Imaju i velike trgovačke centre koji izgledaju jednako moderno kao i u Zagrebu, puno se gradi i to velikih i suvremenih zgrada, a pogotovo hotela jer je u Mashhadu i šijitsko svetište pa ima puno i vjerskog turizma.
    Odazvao sam se na poziv iranske vlade koja je organizirala međunarodnu konferenciju na temu statusa Jeruzalema, ali zapravo je to bio više povod, nego stvarni razlog njenog održavanja jer su teme kojih smo se doticali većim dijelom bile nevezane uz palestinsko pitanje.

    Puno se govorilo o utjecaju izraelskog lobija na politiku američke vlade, Trumpovoj odluci o nastavku sankcija, imperijalističkoj i neokolonijalnoj politici američke administracije, kao i otporu takvoj politici na Bliskom istoku i šire.

    Što se tiče samih Iranaca ima ih i dobrih i loših, ali prevladavaju dobri, ono na što morate paziti jest da vas ne prevare mjenjači novca zato što njihove novčanice imaju jako puno nula i ako niste upoznati s njihovim novcem šanse da će vas prevariti su 100% što nam se i dogodilo prvog dana kada smo se sami zaputili u grad. Ispričao sam to iskustvo organizatorima i oni su nam dali vodiča koji nam je pomogao razmijeniti novac, kao i kod kupnje. Naime, Iranci nemaju arapske brojeve kao mi na zapadu nego neke svoje koje ja ne znam čitati, tako da bez lokalca ne znate niti cijenu proizvoda, pa se ne možete niti tako zaštititi. Treći problem je njihovo slabo znanje engleskog.

    Međutim, ako riješite ta tri problema uz pomoć nekog lokalca tada je Iran vrhunsko mjesto u kojem vlada opća sigurnost jer nasilnog kriminala de facto nema. Možete se bez straha kretati u bilo koje doba dana i noći, cijene su jako niske i zapravo s malo novaca možete kupiti puno toga.

    Što se tiče medija, doživio sam prvi put u životu da je novinare mainstream medija uistinu zanimala moja poruka, da ju nisu pokušali izvrtati ili vaditi moje rečenice iz konteksta, napadati me na osobnoj razini i slično.

    U par dana koliko sam bio tamo doslovce su me salijetali njihovi novinari i svaki od njih je htio izjavu baš za njihov medij, imao sam nastup čak i uživo 10-ak minuta na njihovoj državnoj televiziji.

    Takav odnos od strane medija je nebo i zemlja u odnosu na ono što imamo u Hrvatskoj ili bolje rečeno – što je ostalo od novinarstva.

    Za kraj bi htio istaknuti kvalitetu gostiju na samoj konferenciji, npr. Miko Peled – autor knjige “Generalov sin” i poznati izraelski anti-ratni aktivist, Alexandr Dugin – poznati i na zapadu demonizirani filozof, Michael Maloof – zviždač iz Pentagona koji je zbog svojih stavova ostao bez posla, dr. Scott Bennett – bivši američki vojnik zadužen za psihološke operacije, aktivist Jim W. Dean, Maria Pumier – anti ratna aktivistica iz Francuske, Alain Corvez – bivši savjetnik za strategiju u ministarstvu vanjskih poslova Francuske, Alison Weir – britanska povjesničarka, Udo Voigt – zastupnik u EU parlamentu, Lauren Booth – novinarka i polusestra Cherie Blair (žene bivšeg britanskog premijera), kao i Greta Berlin – aktivistica za ljudska prava koja je organizirala humanitarnu pomoć za Gazu.
    Ivan Pernar u Iranu - konferencija za Jeruzalem - Logicno

    Ivan Pernar u Iranu – konferencija o Jeruzalemu
    Ivan Pernar u Iranu - konferencija za Jeruzalem - Logicno

    Ivan Pernar u Iranu
    Ivan Pernar u Iranu - konferencija za Jeruzalem - Logično

    Konferencija o Jeruzalemu u Iranu
    Ivan Pernar u Iranu - konferencija za Jeruzalem - Logično

    Konferencija o Jeruzalemu u Iranu
    Konferencija o Jeruzalemu u Iranu

    Konferencija o Jeruzalemu u Iranu
    Ivan Pernar u Iranu - konferencija o Jeruzalemu - Aleksandar Dugin - Portal Logično

    Ivan Pernar u Iranu – konferencija o Jeruzalemu – Aleksandar Dugin

    U Hrvatskoj nisam dobrodošao na političkim diskusijama i panelima, ne zato što nisam zanimljiv kao gost, o čemu svjedoče milijuni pregleda mojih videa. Razlog nije ni nepopularnost jer sam saborski zastupnik kojeg prati 250.000 ljudi. Čak i moja politička stranka Živi zid, koja je u kontinuiranom političkom usponu nije interesantna. Zanimljiv sam i u međunarodnim krugovima, budući da sam davao izjave za brojne strane medije, međutim u Hrvatskoj postoji negativna selekcija. Guraju se prosječni ili ispodprosječni ljudi. Svatko tko odstupa od prosjeka eliminira se iz medijskog prostora. Usudio bi se reći da se vodi rat protiv intelektualaca koje se sustavno omalovažava, a o čemu svjedoči svakodnevni odljev mozgova iz naše zemlje. Ako se trenutna politika nastavi, bijeg mladih, školovanih i sposobnih ljudi će se nastaviti, a to zapravo predstavlja tragediju za naše društvo. Političke elite ne samo da ne čine ništa da to zaustave, već naprotiv svojim postupcima koji vrijeđaju zdrav razum doslovce tjeraju te mlade ljude.”

    Izvor: Izjavu za portal Logično poslao Ivan Pernar

    Ivan Pernar u Iranu - konferencija o Jeruzalemu
    Ivan Pernar s rabinom Davidom Weissmanom, borcem protiv cionizma

    Ivan Pernar s rabinom Davidom Weissom, borcem protiv cionizma
    Ivan Pernar u Iranu - konferencija za Jeruzalem - 13


    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty Re: ZAKLJUCITE I SAMI

    Komentar  Valter Thu May 17, 2018 9:41 pm

    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    ZAKLJUCITE I SAMI Empty Re: ZAKLJUCITE I SAMI

    Komentar  Sponsored content


    Sponsored content


    Na vrh Go down

    Stranica 1/9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

    Na vrh

    - Similar topics

     
    Permissions in this forum:
    Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu