SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".
SFRJ4EVER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» MUZIKA KOJA POGAĐA U DUŠU...
KRIVI SMO MI! - Page 2 EmptySun Mar 17, 2024 1:07 am by Valter

» DOKAZI, CEGA ....
KRIVI SMO MI! - Page 2 EmptySat Jan 20, 2024 10:57 pm by Valter

» "KUD PLOVI OVAJ BROD?"
KRIVI SMO MI! - Page 2 EmptyMon Jan 15, 2024 12:48 am by Valter

» DALI ZNATE ZA OVO?
KRIVI SMO MI! - Page 2 EmptySat Jan 06, 2024 1:01 am by Valter

» TKO SNOSI NAJVEĆU ODGOVORNOST?
KRIVI SMO MI! - Page 2 EmptyMon Dec 25, 2023 11:43 pm by Valter

» KRIVI SMO MI!
KRIVI SMO MI! - Page 2 EmptyMon Dec 25, 2023 12:38 am by Valter

» ISTORIJA JUGOSLAVIJE
KRIVI SMO MI! - Page 2 EmptyTue Nov 28, 2023 11:15 pm by Valter

» GOVORI DRUGA TITA
KRIVI SMO MI! - Page 2 EmptyTue Nov 28, 2023 10:48 pm by Valter

» TEžINA LANACA(BORIS MALAGURSKI)
KRIVI SMO MI! - Page 2 EmptyTue Nov 28, 2023 10:40 pm by Valter

Gallery


KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Affiliates
free forum
May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

KRIVI SMO MI!

4 posters

Stranica 2/16 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty Ko je kriv

Komentar  Valter Fri Jan 13, 2012 12:06 pm


Evo ko,






Valter
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty Na koga cekate?

Komentar  Valter Sun Apr 08, 2012 8:02 am

Jasno mi je da vidite sta se dogadja i u kom pravcu sve ovo vodi.

Pitam se samo,koga cekate?

Dani prolaze.

Prosle su i mnoge godine bez da ste ista konkretno pokrenuli.

Ako budete i dalje cekali da "svevisnji" resi vas probleme cete do vecnosti na to cekati.

Razmislite dali je stvarno to zivot o kom ste sanjali?

Valter

No
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty ODGOVOR

Komentar  Valter Thu Apr 11, 2013 8:16 am

Godine prolaze,sa njima i zivot svkoga od nas.

Neinteligencija medjutim ostaje kao betonski blok.

Nacionalisti,kapitalisti i neinteligencija i dalje tvrde da je socijalisticki sistem bio los Embarassed Shocked mada se svakoga dana sve vise vidi koji sistem unistava ljudsku rasu. Twisted Evil

Sada kada vise nema socijalistikog (SFRJ) sistema,se nema vise kome gurati krivica.

Tako da svak onaj ko malo inteligencije poseduje i zeli se pravilno informisati to moze i uciniti.

Kada se to ucini se jasno vidi,kapitalisticki sistem unistava svakog ko drugacije misli.

Ko u to neveruje neka malo pogleda po internetu.

Osim toga mislim da i na nasem forumu ima dovoljno dokaza za to

Poledajte po temama.

Valter

Sleep
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty KO DO SADA NIJE SHVATIO

Komentar  Valter Wed Apr 24, 2013 8:04 am

Ko do sada nije shvatio u kom "grmu" lezi zec,je sam kriv.

Prosle su mnoge godine od "smrti" Jugoslavije.

Puno se toga izmenulo.

Nazalost su sve promene samo pogorsale zivot svih gradjana na teritoriji bivse SFRJ.

Sada bi trebalo i onaj najokoreliji pristalica demokratije da shvati da je pogresio.

Umesto da svi priznaju gresku se i dalje drze (vecina) puta ka "demokratiji" kao pijan plota.

Time jos vise vuku sve ostale ka ponoru.

Pitam se samo kada ce se opametiti?

Sa druge strane je jasno da uz pomoc "bratskih" SAD-a poneki imaju lep zivot.

Sta je sa ostalima??

Ako jednoga dana gradjani shvate ko je glavni krivac svemu,ce se sve poboljsati.


Do tada " lipsi mago do zelene trave".


Valter pale


Valter: komentar modifikovan dana: Mon Apr 29, 2013 9:36 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty KADA BI SE...

Komentar  Valter Thu Oct 17, 2013 9:10 am

Kada bi se bar neko usudio da kaze istinu.Shocked 

Ali ne.

 Vecina zna istinu,ali i dalje tvrdi da je SFRJ bila vestacka tvorevina,a  svim silama zeli u EU. Koja je to tvorevina??

Ko tu koga "farba" ?flower 

Vecina zna istinu,ali i dalje tvrdi da je "demokracija" bolja od radnickog samoupravljanja. rendeer 

Dali ti citaju dnevnu stampu i dali gledaju vesti na tv? lol! 

Svakodnevna odpustanja radnika jocolor u celoj Evropi dokazuju suprotno.

No,vecina i dalje tvrdi da je to "demokracija" i da je to bolje od radnickog samoupravljanja. santa 

Nema nista jadnije od nedostatka nivoa inteligencije. study 

Jos kada je takva osoba docepa politicke pozicije je buducnost unapred predodredjena.

Vecina zna i cuti,cuti cuti. scratch 

Mozda i nezna.

A ako stvano nezna je (ta vecina) neinteligentna. bounce 

Ako se danas u eri kompjutera neko moze izvuci sa recenicom
" neznam ili nisam znao" je to samo jadan pokusaj izvlacenja od licne odgovornosti.

I sam sud kaze: "Neznanje ne oslobadja od odgovornosti".Suspect 

Zato sto je to zivotna cinjenica,ce nazalost svi,pa i oni koji nisu za ovo stanje krivi,da ispastaju to cutanje. What a Face 

Samo vi i dalje cutite i mislite samo na svoj profit,i daleko cete dogurati.

A buducnost nase-vase  dece??No 

Koga danas interesuje recenica poput: "Samo zajedno smo jaci" ili "Cuvajte bratstvo i jedinstvo kao zenicu oka svoga". I love you 

Nikada se jasnije nije videlo znacenje ovih recenica.

Nikada vise " gluho nemih" na nasim prostorima nije bilo.

U buduce ce i sve vise Lezbejki i Gejeva biti.

"Divna buducnost nas ocekuje."

Cutite vi samo i dalje. Embarassed 


Valter

 Evil or Very Mad 
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty PONASANJE "POJEDINACA"

Komentar  Valter Mon Nov 25, 2013 7:32 pm

Ponašanje "pojedinaca" može da poljulja stabilnost cijeloga društva.

Ako se zakonodavac pridrzava zakonskih odredbi i sprovodi odredbe iz zakona,a neki "pojedinci" to sto je zakonodavac sproveo uništavaju nasilno, se postavlja pitanje dali ti "pojedinci" znaju  sta cine?

Ako je zakonodavac sproveo odluku vise instance a "pojedinac" to krsi je taj (po meni) "pojedinac" učinio prekršaj protiv zakona u državi.

Neko bi mogao čak reci da je to protiv odluke vlade u državi.

Dali ja to vidim ispravno ili ne.

Pitam se pitam? Rolling Eyes 

Posto "pojedinac" vjerojatno nije ispravno bio upućen,mu treba oprostiti jer "on" ne zna sta cini.

Treba ga pravilno poučiti,kada je u pitanju zakon u državi.

Možda bi mu trebalo omogućiti prisustvo na odredbenim seminarima,bar nekoliko tjedna pa možda i do godine dana.

Na taj način bi sasvim sam ubjedjen taj "pojedinac" imao dovoljno vremena da shvati sta znaci zakon u državi,koji su svi gradjani ili bar veilka vecina tražili.


Ne kužim se ni ja toliko u sve zakone,ali ono sto ne znam ili gdje sam nesiguran,pitam.

Kao sad ovo.

Zar nije tako.

Hvala na pomoći.study 

Valter

Cool
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty ODGOVOR

Komentar  Valter Fri Aug 01, 2014 11:41 am

Znaci i dalje, niko nista.

Svi znaju,cutanje je odobravanje.

"Jer ste vi to trazili".

"Pa uzivajte i dalje."

Valter Rolling Eyes
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty Zašto ćute?

Komentar  Slaven Fri Aug 01, 2014 12:10 pm

Cijeli svijet je opijen tzv. ja pa ja "američkim vrijednostima" Twisted Evil (što više imati i što više hebati Embarassed te što se više zabavljati Suspect  )i koliko vidimo iz priloženog nema namjeru izaći iz tog "pijanstva",tja,čemu ga siliti na to. Sleep  
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty Komentar

Komentar  Valter Fri Aug 01, 2014 8:42 pm

Slaven (citat): nema namjeru izaći iz tog "pijanstva",tja,čemu ga siliti na to. Sleep  


To "pijanstvo" je isto bolest kao i sve droge,koje nazalost mnogi ljudi koriste.

Tek kada ih ta "droga" privede pred vrata smrti se probude.

Neki nazalost ni tada.

Nasa duznost je upozoravati ljude od te "droge".

Tako nemogu kasnije reci: "Nismo znali.

Niko nam nije rekao da je to stetno ".

Ako su i dalje pod punom svescu za tu "drogu" neka je i dalje koriste.

Neka nedolaze kod nas kada shvate sta su svojim ponasanjem naneli sebi i svojoj deci.

"Za buducnost nase dece (djece) su i do sada govorili"...

Onaj ko umre nema vise "osecaja",samo oni koji ostanu iza njega.

Tako je isto i sa gluposcu.

Onaj ko je glup ne oseca nista,samo oni koji su oko njega.


Valter study
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty Odgovor

Komentar  Slaven Sun Aug 03, 2014 12:45 pm

Valter (citat):Nasa duznost je upozoravati ljude od te "droge".

Tako nemogu kasnije reci: "Nismo znali.

Niko nam nije rekao da je to stetno ".

Ako su i dalje pod punom svescu za tu "drogu" neka je i dalje koriste.

Neka nedolaze kod nas kada shvate sta su svojim ponasanjem naneli sebi i svojoj deci.


Prošli su svi  mogući i razumni rokovi upozoravanja rulje koja se smijala i nije marila Evil or Very Mad  za upozorenja i zato dolazi do ovog što imamo danas. No 

Odsada neka se snalaze sami. tongue 

"Kako siješ,tako ćeš i žnjeti" silent 

"Ćutanje je odobravanje kao i sistem noja to se mene ne tiče" Twisted Evil 
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty Odgovor

Komentar  Valter Tue Aug 12, 2014 3:53 pm

Rokovi jesu prosli ali nije nada.

Sve dok i tracak nade u nama postoji cemo pokusati da "probudimo" ljude.

Ako pak u tome ne uspemo,znamo da smo sve ucinili.

Sve dok su u nasim srcima plameni bratsva i jedinstva,necemo posustati na putu ka boljoj sreci za nasu decu i sve nas.

Svako ostalo ponasanje bi bilo mazohisticko "Ovce" koja dobrovoljno stoji u redu za "sisanje".

Posto mi "Ovce" nismo,necemo ni izdati nasu zakletvu datu domovini i "Bravaru".

Kako glasi ona recenica:

"Mnogi putevi vode u Rim".

Prema tome,mi smo na pola puta zaustavljeni.

To neznaci da necemo ici dalje.

Situacija u svetu ide nama u prilog.

Sve je vise ljudi koji shvataju buducnost "demokracije" Twisted Evil 


Valter Rolling Eyes
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty Odgovor

Komentar  Slaven Fri Aug 15, 2014 12:33 pm

Sam je drug Valter svojedobno upotrijebio sintagmu:"Naši su ljudi postali ko zapadnjaci,od bivših građana samoupravljača,sebična i narcisoidna rulja koja gleda samo svoje osobne interese i ponaša se o načelu:"Pošteno,pa ko koga prvi zajebe"" Evil or Very Mad 

No,nisu samo Balkanci postali takvi,cijeli svijet se amerikanizirao(egoizirao,pervertirao)ponajviše zahvaljujući američkim filmovima i serijama i popustljivom i "ja pa ja sistem noja to se mene ne tiče" ponašanjem njihovih roditelja. Twisted Evil 

Dakle,kao zaključak možemo navesti,da nije čudno da je takvo ljudsko ponašanje izazvalo ćorsokak i ovu svjetsku "krizu" koju će nikad ujedinjeniji "uberčobani" iskoristiti za sticanje što više moći nad "ovcama" koje su svojim ponašanjem to i izazvale. Mad 

Stoga,kad vrlo brzo dođe taj dan,nikakvo zapomaganje većinske rulje neće više pomoći,treba se solidarizirati samo s manjinom ljudi koji su sve ove godine bile bar djelomično na našem tragu i putu,a ostale mediokritete(licemjere) šutnuti nogom u guzicu. Razz 
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty Re: KRIVI SMO MI!

Komentar  Lune Sat Aug 16, 2014 3:10 pm

Lune
Lune

Broj postova : 430
Location : Beograd
Registration date : 2013-05-17

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty Krivi smo mi

Komentar  Valter Sat Nov 08, 2014 11:35 pm

Nakon toliko godina se ova cinjenica samo moze potvrditi.

Nakon izdaje iznutra se nista nije promenulo.
Izgleda da je na Balkanu "Snaga" koja klade valja bitnija odnosno vise ima uticaja od inteligencije
Tako sada imamo "konacno" ono sto ste vi trazili,"Demokraciju".

Na sve napade koji se vrse na radnicko samoupravljanje i taKo niko vise ne reaguje.
To "Demokracija" koristi svim silama da unisti i zadnje pokusaje za oporavak SFRJ.

Mada danas od kad je "Svetlo" upaljeno svakim danom sve vise ljudi kopa po kontejnerima za hranom,niko nista ne preduzima protiv toga.
Ocito su danas gradjani Balkana mazohisti kada sve to i dalje trpe.

Valter


Neutral
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty Re: KRIVI SMO MI!

Komentar  Lune Sun Nov 09, 2014 12:39 pm

Колико дивизија има ОЕБС

Пошто већ имамо кључну улогу у решавању перманентне кризе на северу Косова, сад ћемо кључно утицати и на збивања у држави од 45 милиона становника

Одушевила ме је изјава премијера Француске, господина Мануела Валса, како ће „Србија на челу ОЕБС-а имати кључну улогу у решавању украјинске кризе”. Ма браво, пошто већ имамо кључну улогу у решавању перманентне кризе на северу Косова, о нашој кључној улози јужно од реке Ибар неки други пут, сада ћемо кључно утицати и на збивања у држави од 45 милиона становника. Фантастично, има да нам се од данас јавно удварају Москва, Вашингтон, Брисел, Кијев и Доњецк. Од данас је Србија најтраженија „удавача” у Европи. Јер ОЕБС на чијем ћемо челу бити ми, одлучиваће о судбини Украјине. Не слути ми то на добро за Украјину, кад год су о судбини неке државе одлучивали политички фактори са простора бивше СФРЈ та се држава распала...

Да ли ћемо паметно и, пре свега, корисно за Србију одиграти улогу најтраженије „удаваче” у Европи? Какве су нам шансе да останемо „невини пре венчања”? Ако је „венчање” уопште тај датум уласка у ЕУ? Имамо два просца, ЕУ, односно, Запад и Русију. Да би остали „невини пре брака”, можемо се од неморалних понуда и притисака бранити формалностима у одлучивању и гласању на седницама ОЕБС-а, можемо да се строго придржавамо правилника о раду ОЕБС-а, а можемо и да ништа не радимо. Ко се сећа неког претераног рада Швајцарске на челу ОЕБС-а? Уосталом, шта је то данас ОЕБС, каква му је улога? После Хелсинкија 1975. године и декларације ОЕБС-а о непромењивости граница у Европи, границе у Европи су промењене. Неке силом, неке мирно: немачко уједињење, разлаз Чеха и Словака, распад Совјетског Савеза, крвава трагедија Југославије... Ни у једном случају мењања тих граница ОЕБС се није огласио ни изјаснио. Као да се све то дешавало на Јупитеру.

Дакле, шта може ОЕБС данас у ситуацији грађанског рата и почетка дисолуције Украјине, у атмосфери нове фазе хладног рата? Можда је најбољи одговор питање које је Стаљин поставио Черчилу, када га је крајем Другог светског рата наговарао да у разговоре о послератном уређењу Европе укључе и светог оца у Риму: „Са колико дивизија располаже свети отац?”. Са колико дивизија располаже ОЕБС?

Србија на челу ОЕБС-а биће несумњиво изложена великим притисцима да се потпуно приклони ставовима ЕУ по питању кризе у Украјини, то нам је већ неколико пута директно поручено, а то нам је у Београду сада рекао и француски премијер Валс када је изјавио „да сваки кандидат за чланство у ЕУ мора да се прикључи европском консензусу”. Европски консензус око Украјине јесте признање државног удара у Кијеву у фебруару 2014. Ако Србија прихвати европски консензус по том питању, онда Србија постаје адвокат бесправља. Можда нам се то може и опростити, можемо се код Руса правдати да су наши адвокати ионако већ дуже у штрајку...

Када чланице ОЕБС-а буду евентуално од Србије, као председавајућег, тражиле да се на гласање стави резолуција о територијалном интегритету Украјине, очекујем да наша офанзивна дипломатија то услови стављањем на дневни ред резолуције о територијалном интегритету Србије, са Косовом и Метохијом у њеном саставу. Наравно, да су то пусти снови, али ако стварно желимо да задржимо Косово онда се за то треба борити на сваком месту и у сваком тренутку.

Ако Србија буде као председавајући ОЕБС-а тек пуки извршилац жеља Запада онда испоруке гаса из Русије могу да падну и више од 28 одсто. Јер, Запад је Русији објавио економски рат, а такав рат је често био увод у онај други рат. Свако ко учествује у економском рату против Русије мора бити свестан да батина увек има два краја. И да ту неће бити милости.

Живимо у времену када је објективност права замењена субјективношћу силе. Међународно право селективно се тумачи, каже се да међународно право гарантује интегритет државе само онда када је тај интегритет угрожен спољним насртајем. Ни у једној одредби међународног права не спомиње се да метропола има право да силом задржава под својом јурисдикцијом нетитуларни народ, ако услове које је створила он сматра неподношљивим, било да је реч о економији, односу према националном достојанству, или о методама социјално-политичке и административне праксе. Ако узмемо поређење са идентичним принципима грађанског права, није се тешко уверити да овде важи иста логика.

Хоће ли и може ли Србија као председавајући ОЕБС-а уопште указати на ту демагогију интегритета и када је Украјина у питању и када је Косово у питању? У контексту историјске предисторије која диктира правне, а не политичке приступе? Само политички слепци, или сплеткароши са гнусним циљевима игноришу чињеницу да је државни удар у Кијеву претворио Украјину у високоексплозивну бомбу. А од те бомбе се не може направити бокал са добрим вином.

Српска „удавача” мораће да буде проклето способна да преживи прву „брачну ноћ” између интегритета права и демагогије интегритета. Лично сумњам да то умемо, да сам неко ко одлучује лепо бих се захвалио на месту председавајућег ОЕБС-а. Уштедели би велике паре, поштедели би себе додатних притисака...

Мирослав Лазански
Lune
Lune

Broj postova : 430
Location : Beograd
Registration date : 2013-05-17

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty KRIVI SU (velikim delom) TITOVI PIONIRI

Komentar  Valter Sun Nov 30, 2014 9:41 am

Kada se (nazalost) vidi kako se vecina titovih " pionira" danas ponasa,se vise niko necudi sto je sve ovako doslo.
Sasvim je sigurno da oni nisu sami krivi za ovo sto se desilo, ali su premalo ucinili da se to stanje promeni.
Ko se danas jos seca SFRJ?
Ko?
Prema posetama forumima,mali broj ljudi.
Uglavnom starije generacije.
Zar to nije zalosno.

Kao i vecina danasnje dece,koje se nesete da posete svoje oceve i majke koje su u bolnici ili su u starackom domu.
Apropo staracki dom.
U Nemackoj svakog meseca umre po nekoliko stotina starih ljudi,koje nema ko da isprati do groba.
Zasto je to tako?
Zato sto je kapitalizam vaspitavao ljude da misle smao na sebe i profit.
Od starih ljudi nema profita,pa prema tome se netreba o njima ni brinuti.
Ima tu,medjutim jedna mala zackoljica sto bi rekao crni gruja.
Svi cemo jednoga dana biti starci i starice.
Svako od nas ce dobiti svoj racun.
Oni koji su se brinuli o svojim starijima ce isto (jer su i oni svoje mladje tako vaspitavali) imati ko da ih isprati do groba.
Ostale ce kao i u Nemackoj,samo grobar da odnese i spusti u crnu zemlju.
Zalosno je to.

To je medjutim ono sto ste sami (vecina)  trazili.
Neka vam tako (vecini) i bude.

Mi koji smo nauceni da postujemo svoju domovinu i sve ono sto nam je dala,cemo to prenositi na nase naslednike (ako ih ima) da to postenje cuvaju i prenose na svoje naslednike.
Pojavice se jednoga dana generacije koje ce znati da cene ono sto je nama nasa domovina dala, a malo ko joj je to vrati.

Kada se to sve prenese na "Porodicu" bi sada nasa ubujena domovina mogla da se pita: "Sve sam im dala,gde sam pogresila kada su tako skrenuli s pameti".

I kao i u proslosti ce i ovoga puta surova istina da pokaze,ko ne postuje svoju porodicu, lose prolazi u zivotu.

"Jer ste vi to trazili"


Valter

No
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty Re: KRIVI SMO MI!

Komentar  Lune Sun Nov 30, 2014 7:52 pm

Lune
Lune

Broj postova : 430
Location : Beograd
Registration date : 2013-05-17

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty Re: KRIVI SMO MI!

Komentar  Valter Mon Dec 01, 2014 10:31 am

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty MEDJU NAMA

Komentar  Valter Fri Dec 05, 2014 6:22 pm

Iskreno receno sasvim sigurno se nebi dizala prasina da je "demokracija" dokazala da je bolja od radnickog samoupravljanja.
Da je,ali posto je upravo suprotno dokazala se ljudi i dalje rado secaju (mada se malo ko i pomice) one razlike.

Razlike koju je cinio sistem u SFRJ.

Prava radnika= prava gradjana.

Ravnopravnost polova na radnom mestu = za isto radno mesto ista plata,za zene kao i za muskarce.

Socijalna sigurnost svih gradjana u drzavi= zdravstveno osiguranje za sve gradjane.

Predstavnici radnika u preduzecima = radnicki saveti.

Baza ostvaruje dohodak,zato treba da ima i pravo na ucesce u raspodeli istog.

Jos mnogi primeri se mogu navesti,zbog kojih je SFRJ ostala i ostace u srcima vecine njenih gradjana.


Valter

cherry
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty SAMO VI CEKAJTE

Komentar  Valter Sat Dec 13, 2014 2:14 pm

Vecina nasih ljudi se ponasa po sistemu: "Ko ceka taj i doceka".
Taj sistem je pogresan.
Ako i dalje budete cekali da sve "neko" drugi za vas uradi,nikada nece imati ono sto zelite.
Zato pocnite da mislite svojom a ne "tudjom" glavom i uzmite svoju sudbinu u svoje ruke.


Valter

No
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty Životopis

Komentar  Lune Sat Dec 13, 2014 3:06 pm

Iskreni CV

Potpuno sam nespreman za rad pod pritiskom,kao i prekovremeni rad,osim ako nije debelo plaćen.
Iskreno me zabole za ciljeve Vaše kompanije,ako platom ne mogu da pokrijem sve tekuće troškove,plus,da mi ostane za malo garderobe,knjige,putovanja,izlaske,sport i provod.

Funkcionišem po principu,koliko para toliko muzike.
Takođe me savršeno ne zanima što ste u problemima i očekujem da sve vaše zakonom predviđene obaveze,izvršite na vreme, kao i da poštujete sve praznike i godišnji odmor.
Sva je prilika da ću vas napustiti čim nađem nešto malo bolje.
Komunikativan s pristojnim i ljubaznim svetom,za budale imam kratak fitilj.

Psujem na nekoliko svetskih jezika,al ozbiljnu prepisku i razgovor vodim samo na srpskom i engleskom i ne preseravajte se s multinacionalnim korporativnim tripom,jer vam je i to previše.
Studirao sam 100 godina,ali smatram da je uspeh što sam uopšte završio bilo šta u ovoj zemlji,ovakvoj kakva je.

Usavršavam se stalno i bez vas,jer sam radoznao i mislim da život ima smisla i bez umiranja na poslu.
Reagujem samo na pozitivnu stimulaciju.
Ne gušite me testiranjima i timbilding budalaštinama.

Ako se već preseravate s tim zapadnjačkim forama,onda ponudite i zapadnjačku platu i uslove rada.

To što ste pohađali dva,tri seminara ne čini vas obrazovanom osobom.

Šta ne znam- naučiću,nisam debil.

I da,postoje stvari koje bih u životu radio iz čistog entuzijazma,ali žalim što moram da Vas obavestim da to nije posao koji Vi nudite.
Lune
Lune

Broj postova : 430
Location : Beograd
Registration date : 2013-05-17

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty Konstatacija

Komentar  Valter Thu Dec 18, 2014 11:54 am

Stvarno iskren,ocito mlad covek.
Danas,kada su samo interesi u prvom planu ima i radnik pravo da pocne tako da se ponasa.
Mada licno nisam za taj sistem,je kapitalisticki sistem nametnuo taj tempo.
Jedina zackoljica u toj stvari je da stvarno samo visoko obrazovani "radnici" tako da komentarisu.
Svi ostali moraju da cute i rade.
I zato smatram taj sistem nepravednim.
Sa jedne strane opet kapitalisticki sistem dobija.
Njemu nije problem jednom coveku platiti vise,ako je to po njihovom misljenju zasluzio.
U kapitalistickim sistemu se sa svakim radnikom sklapa radni ugovor posebno.
U toku rada se povecava ili smanjuje plata.
Sve po "zaslugama radnika".
Sve to u teoriji izgleda i logicno u jednom momentu.
Postavlja se samo pitanje,dali su oni koji ocenjuju realni i sta se dogadja sa masom?

Da taj sistem nije "sretno" resenje pokazuju stalno restuci strajkovi po celoj zapadnoj evropi.

Godinama unazad se primecuje da pravilno nagradjivanje radnika sve vise da opada.

U sustini to nimalo ne iznenadjuje.
Kako je moguce da stalno spustanje cena,koje treba da privuce kupce od kokurencije donese vece plate uposlenima?
Nikako.
Sto se vise cene spustaju uposleni dobijaju manje plate.
Sto je i logicno.
Samo masa "Ovce" jure i dalje tamo gde su rasprodaje.

Kapitalisti ce uvek napraviti takvu racunicu da oni na kraju zarade.
Sta ce ostati ostalima,je pitanje sad?

Problem je u tome sto ni kapitalisti nevide da se tako unistava sve,pa ce na kraju i oni sami ostati bez prihoda.

To znaci,takva politika moze da bude interesantan samo kratko vreme.
Na duge staze to nedonosi nikome koristi.
Pa ni kapitalisti.

Zato je potrebno vrsiti razmatranje i procenu ispravosti sistema.
Jednino se na taj nacin moze uspostaviti pravilan sistem.
Sistem koji ce radnicima i kapitalistima doneti zeljeni prihod.
Tako da svi mogu da zive kao posteni ljudi.


Valter
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty BLATO NA "NAS" IZ YU

Komentar  Valter Tue Dec 23, 2014 5:32 pm

Cujes,i to veoma cesto, "mi " smo u YU previse trosili.

"Mi" smo u YU ......

Ako smo pak stvarno objektivni se jasno moze videti da "oni" danas vise gresaka imaju nego sto smo to "mi" imali.

Lepo je rekao onaj:
"Neka svako cisti ispred svojih vrata".

Sad sakupite toliko "iskrenosti" kao kada ste je imali pri napadu na YU,pa saberite sve greske koje se danas u "demokraciji" svakoga dana cine prema gradjanstvu.



Valter

Twisted Evil
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty Zaključak

Komentar  Valter Sat Feb 14, 2015 7:38 pm

Dali ste shvatili u cemu je problem?

U zadnje vreme se vise (ponovo) pocinje govoriti o tome sta nije bilo dobro u Yu.
Zasto?
Zato sto se zeli skrenuti sa sustinskih problema koji nas danas muce.
Nekoliko puta sam vec naglasio.
Da je danas u "Demokraciji" bolje nogo sto je bilo u YU,vec odavno niko YU nebi ni spominjao.
A to znaci?

Zakljucite i sami.
Toliko ste dugo na nasem forumu da ja verujem u vasu sposobnost da to i sami zakljucite.

Citajte dnevne listove i shvatit cete.

Neki od "nasih" sugradjana se jos uvek nalaze u "kruznom toku".
Izgleda da ni nezele iz njega da izadju.
Naprotiv.
Dobija se utisak,da zele i druge da uvuku ponovo u njega.
Dali ce uspeti u tome?
Citacemo u istoriskim udzbenicima.
Ako pravda uspe da prezivi sve ove trubulencije koje sada vladaju u Evropi.



Valter

albino
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty Zaključak

Komentar  Valter Tue Feb 17, 2015 5:03 pm

Imali smo:"slobodu kretanja,radna mesta,zdravstvenu zastitu,radnicka odmaralista na moru.
Radnicko smaoupravljanje u kom je baza imala mogucnost da ucestvuje u izgradnji preduzeca.
Imali smo pasos koji je bio rado vidjen u celom svetu.
Imali smo redovno radno vreme.
Imali smo redovne plate svakog meseca.
Dali da nastavim?
Imali smo preduzeca domaca sa domacim proizvodima.

A sta sada imamo,od kada nam je dosla demokracija?

Ko ovde koga "farba"?

Zakljucite sami.

Ako vam to dogovara,cutite i dalje.



Valter

No
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KRIVI SMO MI! - Page 2 Empty Re: KRIVI SMO MI!

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Stranica 2/16 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu