SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".
SFRJ4EVER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Similar topics
Latest topics
» MUZIKA KOJA POGAĐA U DUŠU...
"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" EmptySun Mar 17, 2024 1:07 am by Valter

» DOKAZI, CEGA ....
"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" EmptySat Jan 20, 2024 10:57 pm by Valter

» "KUD PLOVI OVAJ BROD?"
"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" EmptyMon Jan 15, 2024 12:48 am by Valter

» DALI ZNATE ZA OVO?
"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" EmptySat Jan 06, 2024 1:01 am by Valter

» TKO SNOSI NAJVEĆU ODGOVORNOST?
"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" EmptyMon Dec 25, 2023 11:43 pm by Valter

» KRIVI SMO MI!
"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" EmptyMon Dec 25, 2023 12:38 am by Valter

» ISTORIJA JUGOSLAVIJE
"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" EmptyTue Nov 28, 2023 11:15 pm by Valter

» GOVORI DRUGA TITA
"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" EmptyTue Nov 28, 2023 10:48 pm by Valter

» TEžINA LANACA(BORIS MALAGURSKI)
"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" EmptyTue Nov 28, 2023 10:40 pm by Valter

Gallery


"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Affiliates
free forum
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA"

2 posters

Stranica 1/3 1, 2, 3  Next

Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty "TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA"

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:48 am

Neki od komentara sa hrvatskih foruma  Arrow


”Hrvatska ne spava nego je s ekonomskog aspekta gotovo
mrtva.

U dubokoj je komi.

Mogao bi je poljubcem probuditi samo princ na bijelom konju.

Poljubac princa, a ne bijelog konja.

Dosadašnji poljubci bijelog konja nisu dali nikakav rezultat.

Kakvu perspektivu imamo?

Nikakvu.

Izvoz nikakav,proizvodnja nam je slaba,a trebala bi prehraniti zaposlene,nezaposlene,ogromnu birokraciju, gomilu
umirovljenika,razminirati Hrvatsku,izgraditi porušeno
i pokradeno,nadomjestiti ono privatizirano,vratiti zaduzenja,kredite…

Još se možda zavaravamo uspješnom turističkom sezonom?

Pa hotele smo,kao i gotovo sve ostalo,prodali,a u njima se servira i jeftinija uvozna hrana.

Jedino je porez prihod.

Pred nekih 12 godina za njemačku se marku placalo 4,44 kune,a to bi prevedeno bilo oko 8,88 kuna (bez inflacije Eura) za Euro

Međutim,zbog naše velike "uspješnosti" danas euro vrijedi 7,3 kune,a realno bi trebao
biti 11 kuna.

Takav kurs potiče na zaduživanje i uvoznu robu čini jeftinijom od domaće.

Zbog toga je kod nas pšenica 50% skuplja od njene svjetske
tržišne cijene.

Čija je roba 50% skuplja od tržišne cijene i konkurencije ne može je izvoziti.

Tržišnu se ekonomiju treba provoditi u potpunosti.

Realan
kurs i realne tržišne cijene.

Bez dogovorne ekonomije u bilo kojem segmentu.

Ili jedno ili drugo.

Naučili smo živjeti na kredit.

Na dug.

U svijetu one koji žive iznad svojih mogućnosti smatrau hoštaplerima,a onaj tko je zadužen mora slušati.

Da li kome pada na pamet da svi oni koji nam posuđuju novac,namjerno ili možda
ne namjerno guraju Hrvatsku sve dublje u blato?


Banke smo prodali i one su se u Hrvatskoj obogatile,imaju mnogo novaca.

Nikako da dođe vrijeme ze realan kurs kune koji će stimulirati izvoz,razvoj privrede,zapošljavanje,destimulirati uvoz i kreditno zaduživanje,
pojeftiniti kapital,smanjiti kamate što bi otvorilo daljnje mogućnosti ulaganja kapitala i daljnji razvoj privrede.

Tko radi i proizvodi može zaraditi za vraćanje dugova ma kako veliki oni bili.

Tko ne radi mora se i
dalje zaduživati.

Nije ni to jednostavno jer onaj tko je već zadužen morati će vratiti svoje realno zaduženje,mnogo novaca,ali ovako nikada se nećemo razviti,nikada nećemo zaraditi novac koji moramo vratiti i u nedogled ćemo se zaduživati - do dna.


Još malo toga,osim svoje duše,imamo za prodati.

Rasprodaja je pri kraju.

Kad bi neka vlada počela doista ulagati u razvoj provincije,ujedno bi se zaustavila beogradizacija/istambulacija Zagreba,a cijene u cijeloj državi bi krenule k realnosti.


Nema sumnje se taj suludi rast još nije stao,mi na ovom forumu često spominjemo pitanje:

do kada?!

Hrvatska ionako živi usprkos bilo kojoj logici tržišne ekonomije,pa ni te cijene nisu izuzetak.

Vjerojatno je da će se raspasti sve zajedno,samo je pitanje koliko može trajati ta produžena agonija i na što će ličiti i zemlja i ljudi kad ona jednom napokon prođe.

Postoji neugodno iskustvo Portugala koji je 50 godina živio u diktaturi i mimo svih evropskih tokova,a zadnjih 15 godina se oporavlja,i još su daleko,daleko od nekog srednjeg stanja.

Mi nemamo neku osobu kao diktatora,ali imamo svojevrsnu diktaturu - diktaturu izopačenog mentaliteta...

Bizarno,broj stanovnika HR se smanjio za 400 000 zbog demografskih razloga.

Logično bi onda bilo da se ima više životnog prostora,ali logika ovdje,kao i svemu ostalom kad je ekonomija HR u pitanju,ne vrijedi.

Nekome su važniji ekonomski pokazatelji od onih stvarnih.

Ja više
volim biti sit,nego da mi gladnom,Antičevićka(SDP) i Sanader(HDZ) govore kako prema ekonomskim pokazateljima zapravo živim u izobilju.


Briga me koliko je formalno GDP ukoliko znam da papir svašta trpi,i zbog čega trpi.

Moje mjerilo je pun želudac,papir i ekonomski pokazatelji se ne
jedu.


Često se pitam da li smo mi doista tako nesposoban narod ili nam je propast netko režirao.

Da li je ekonomska propast Hrvatske planirana?

Razmislimo."


Nariču i kukaju desničari po forumu…

A,ja  njima u svom prepoznatljivom ciničnom  Wink  stilu ovdje sada kažem:

“Ma,kako nam to može biti loše kad više nema:tamnice Juge,zločinca Tita,iskorištavajućeg Beograda,mrskih Srba…" :roll

U čemu li je sad problem Razz  Razz  Razz



"HRVATSKA PRETVORBA I PRIVATIZACIJA:

TOTALNA PLJAČKA,U KOJOJ JE OSIM NENADOKNADIVIH POSLJEDICA I STVARANJA SISTEMA NEDODIRLJIVIH ŠERIFA GDJE JE DEMOKRACIJA KAO I SVUGDJE U NOVOM "SLOBODNOM” SVIJETU NA KORAKU OD BANKROTA":

"SUDITI,ALI NE I OSUDITI;

BEZ POSLA OSTALO 386 HILJADA LJUDI"


HUMOR I BARAKE

"Neću da radim za dolare

Neću da radim za lopovsku družinu

Zašto da moje čelo znoji se

Zato da netko drugi goji se"



"RADIKALNA REFORMA ZDRAVSTVENOG SUSTAVA-NI ZA DJECU NEMA BESPLATNO!" Twisted Evil



"Prvi put u Hrvatskoj dio zdravstvenih usluga,a ne samo takse,plaćat će i: branitelji,trudnice kao i oboljeli od najtežih bolesti kao što su:karcinom(rak),dijabetes(šećerna bolest),srčane ili teške bubrežne bolesti,ali i nezaposleni Twisted Evil .

Takva politika bi priskrbila državi,prema procjenama ministra Ljubičića,dodatnih 1,6 milijardi kuna"



"Imadosmo Kaliforniju,

Dobismo mu,piju,ciju,utopiju.

Ponosih se svojim pogledom i vidom,

sad me plaše sidom,

a mozak peru istarskom idom.


Izgradismo besplatno državu,brat bratu,rod rodu,

sad prodasmo zemlju,more,obalu i pitku vodu.


Imamo hrvatsko čudo,provodimo se ludo,

hvala Bogu da imamo drogu,pa ne padamo s nogu.


Voljeli smo crvenu,voljeli smo vraga,

sad se kunemo u Boga,vijori se crna,toliko nam draga,

pozdravlja vas cijela država,iz Haaga.

Imadosmo sigurne penzije,

sada su nam draže tenzije,

privatizacija,demokracija,croazija najljepsa nacija,

muče nas id,usaid(*),alkaid,i naročito paid.

Bila mi je besplatna škola,

a sad se za nju skidam gola.

Bio mi je besplatan i doktor,

svaki drugi dan mi stiže naplatni državni ukor.


Imadoh besplatan i aspirin,

kad me boli zub,plaćam,patin,i pizdin.

Bio je free i vitamin,

sad miriše na idi amin,u leđima mi klin.

Vikaše Evropa,

ispade neuropa.

Vikaše euro,

dobismo neuro,

Molimo se amen,

sve nas brzo čeka nadgrobni kamen.

Rekoše da pukosmo zbog duga,10 i 9 nula,da sam bio mula,

zapadni dug,nit ne znam napisat,toliko puno ima nula
.

Seignorage(**),frakcijsko bankarstvo,magični multiplikator novca,

sve bez ikakvog pokrića,
baš sam ispao ovca.

Evo me,gušim se,pojma nemam otkuda veliki dug,

Luda rekao umjetni,ko kad alkos zamišlja cug,


kad evo ti banke,plati kamate;il haps,konj i plug.

Imali smo masovni,

turizam nam stigao bijedni,

obećaše nam elitni,

sad im sami plaćamo račun,ogromni.

Na kraju umjesto republike,dobismo i novog kralja,

plastična operacija uspjela do jaja,


sad se još vise plašim malja,

gore pucaju od smijeha: Paja i Čkalja,

gdje je nama radnicima kuća,

jučer naša,danas putujuća."


Slaven: komentar modifikovan dana: Mon Jul 23, 2018 1:52 am; prepravljeno ukupno 2 puta
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty "DALMACIJA POSTAJE STARAČKI DOM EU-a"

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:49 am

TONČI TADIĆ(HSP) O VIJESTI DA NAS ČEKA LIBERALIZACIJA TRŽIŠTA NEKRETNINA 2009 IZJAVLJUJE:


"DALMACIJA POSTAJE STARAČKI DOM EU-a"


"Hrvatska javnost je ostala zabezeknuta pročitavši u novinama da će već u ožujku 2009. nastupiti liberalizacija tržišta nekretnina u Hrvatskoj te će stranci moći bez ikavih ograničenja kupovati po Lijepoj Našoj.


Odjednom je postalo jasno da Hrvatska neće imati prijelazni period koji su usvojili baš svi kandidati i novi članovi Unije,upravo zato da bi njihovi građani došli do daha i koliko toliko dobre kondicije za natjecanje s bogatim EU građanima u kupovanju nekrenina.

Hrvatski građani takvog prijelaznog perioda neće imati,jer smo tako tražili,vjerovali ili ne.


EU će građani kupovanjem hrvatskih kuća,parcela,uvala i vidikovaca startai odmah 2009.,a a već su i stratali preko puno novoosnovanih fiktivnih firmi,opremljeni s daleko debljim novčanicima nego građani Hrvatske kojima ništa drugo ne preostaje nego prodavati djedovinu.

Jer valja školovati ili oženiti djecu,ili obnoviti kuću,ili izgraditi još koji partman ili jednostavno živjeti,jer posla je sve manje,i sve je potplaćeniji i potlaćeniji.


No,stranci danas mogu i bez liberalizacije tržišta postati vlasnici nekretnina u Hrvatskoj na dva načina.

Darovnim ugovorom ili registriravši tvrtku u Hrvatskoj,napominje Tadić(HSP).



Obratite pozornost na prezime i stranku(inače ex ustašku Razz ),tako "različito" prezime Razz od Srba Rolling Eyes


]Već sada stranac u Hrvatskoj može kupiti nekretninu ako u Hrvatskoj ima registriranu tvrtku,jer to dopušta sporazum o Stabilizaciji i pridruživanju sa EU,koji govori o "poslovnom nastanu" u Hrvatskoj.

Nekretninu tada kupuje njegova firma.

Dakle,otvoriš npr.agenciju za prodaju nekretnina i dalje možeš šta hoćeš.

Takve strane agencije nikle su svuda po obali.

Druga varijanta po kojoj stranac dolazi do hrvatskih nekretnina je ova:

domaći čovjek kupi nekretninu i onda je darovnim ugovorom daruje strancu,a kako je riječ o daru,izbjegava se plaćanje poreza.


Procjenjujem da će se Hrvati rastrijezniti za jedno 15-ak godina,odnosno tek će iduća generacija Hrvata shvatiti što se zapravo dogodilo s rasprodajom nekretnina strancima.

Dobro je da narod makar zna kad je ta cijela stvar (za)počela.


Kakvu budućnost čeka Hrvatsku,odnosno Dalmaciju,koja je prema iskazanom interesu stranaca najzanimljiviji dio Hrvatske?

Što će se dogoditi?


Evo,što će se dogoditi.

Hrvatska,a poglavito Dalmacija će se pretvoriti u Floridu za EU,posebno naši škoji (otoci,op.a. Wink ),i mala mjesta po obali.

To će biti mjesta u koja bogati Europljani dolaze umrijeti i proživjeti posljednje dane,dok će njihova djeca koja će vodit njihove firme ovdje stvarati svoja strana potomstva.

Domaće stanovništvo će biti sve starije,mladi se sve manje ženme jer je sve manje posla,i već bježe iz tih krajeva.

Bit će i to mjesta rastućeg kriminala.tj.raznih lešinara koji pljačkaju staračka domaćinstva,kako već na Floridi u SAD-u rade,a zdravstvo i komunalne službe neće moći odgovoriti novim izazovima,budući da će privatizirane ustanove preutezeti tu brigu,naravno,ne besplatno,već uz masnu nadoknadu"



Nadam se da su moja braća Hrvati već počela učiti buduće domaće jezike:talijanksi,njemački,francuski,engleski... Surprised

Jebiga,ipak su nam ti jezici bliskiji i jasniji od srpskog. Razz Rolling Eyes

A,i morali bi(svi južni Slaveni) naučiti se i cirkuskim vještinama zabavljajući stare i bogate Evropljanje,prije no što demografski izumremo,i odemo,bilo u zoološke vrtove Razz ,bilo natrag u postojbinu na Karpate Razz ,gdje ćemo se sa ostalom braćom i dalje dokazivati tko je bolji,i tko je prvi,i čiji je veći Razz Rolling Eyes Surprised ,dok će na nekadašnje prostore ex Yu,uživati i naseljavati ga:Anglosaksonci,Germani,Romani,ali ne i Slaveni više. :? Shocked Surprised ...
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty "DEMOGRAFSKA PUSTOŠ"

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:49 am

"DEMOGRAFSKA PUSTOŠ"


"S desetaka tisuća više umrlih nego rođenih ljudi tijekom prošle godine nastavio se crni trend u Hrvatskoj u kojoj je bilanca života i smrti već gotovo 15 godina na strani smrti.

Prošle je godine Hrvatska tako svakih 55 minuta postajala manja za jednog stanovnika,a od 1991. do 2001. smanjila se je za 350 000 stanovnika više no što ih ima cijeli Split sa svojom okolicom.

Nastavi li se taj trend,do 2031.Hrvatska će imati 757 000 stanovnika manje nego danas,ili 17,1% tj.čitav jedan Zagreb.

Hrvatska će svake godine gubiti prosječno do 25 000 stanovnika,odnosno grad veličine Bjelovara te će se vratiti na broj stanovnika koji je imala 1928.godine!


Svakog sata,Hrvatska ima tri stanovnika manje.

Udio mlađih do 14 godina do 2031.,prema istoj projekciji,smanjit će se za 300 000,a broj starijih od 65 godina povećat će se za 130 000.

Drugim riječima,starijih od 65 godina bit će dvostruko više nego djece.

Žena u mlađoj reproduktivnoj dobi od 20 do 29 bit će manje za više od trećine.

Prosječna dob Hrvata iznosit će 44,5 godina.

Radno sposobnog stanovništva bit će 587 000 manje nego 2001.

Žene će prosječno rađati 1,19 djece.


Crna je to projekcija Hrvatske za 25 godina,koju su izradili prof.Ivo Nejašmić s zagrebačkog Prirodoslovnog-matematičkog fakulteta te dr.Roko Mišetić s Instituta za migracije i narodnosti.

Obistine li se njihova predviđanja,Hrvatska će biti država iznimno starog stanovništva,negativnog natalitetnog rasta i malog broja radno sposobnih građana.


Na demografski negativan trend,objašnjavaju stručnjaci,osobito je utjecao rat,no,upozoravaju,on je taj trend samo ubrzao,ne i pokrenuo.

Starenje stanovništva pripisuje se prije svega modernizaciji i olakšavanju života,kao i napretku medicine,zbog čega je posljednjih desetljeća,ozbiljno produžen čovjekov životni vijek.

Takva situacija u kojoj je sve manje i djece i sve manje radnika,a sve više umirovljenika,dovodi do izrazito loše gospodarske i socijalne politike
,upozorava dr.Gelo"


Dugoročna perspektiva južnih Slavena je odumiranje i izumiranje te postajanje nacionalnim manjinama,u vlastitim državicama. Razz Surprised

No,tko im je kriv kad su se cijepali u 6 dijelova(ko zna,možda će još,svatko svakome očito smeta Shocked Suspect Surprised ),mogli su svi ostati zajedno Very Happy ,pa bi se lakše oduprili tim stranim utjecajima Evil or Very Mad

Posla je sve manje Shocked ,plaće su isto tako sve manje Suspect ,a troškovi života su sve veći Surprised te samim tim uvjeti za osnivanje familije su sve teži Shocked Suspect ,a ne treba smetnuti i sa uma porast homoseksualizma i hedonizma u kojima nema mjesta i žrtve za "nove ljude" Surprised

Sve je to jedna perfidna svjetska politika u kojoj "velika riba" Rolling Eyes jede "malu ribu" tj."veliki narodi" se šire Twisted Evil ,"mali izumiru tj.odumiru" Evil or Very Mad ,a ono što su generacije radnika stvorile,u tome će uživati generacije vlasnika tj.buržuja-kapitalista. Twisted Evil


Najžilaviji,najspretniji i najpromućurniji(najlukaviji) te nadasve najproračunatiji su oduvijek opstajali Twisted Evil Evil or Very Mad (to je zakon prirode,uostalom Rolling Eyes )
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty "BOLNI SUDAR S ABECEDOM KAPITALIZMA"

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:50 am

ZAKON PROFITA-POUKE SLUČAJEVA "COCA-COLE" I TVORNICE DUHANA ZAGREB"

"BOLNI SUDAR S ABECEDOM KAPITALIZMA"

"Prokleti imperijalisti",poručuju transparentima radnici "Coca-Cole" upravi tvrtke čija im glasnogovornica Maja Tafra odgovara kako više ne živimo u socijalizmu.



Uopće ih mi nije žao. Very Happy

Dapače,drago mi je. Laughing

Ne zato što sam zloban Twisted Evil ,već zato što sam realan. Cool

Računi na naplatu za ukidanje Mad i dopuštanje(dozvoljavanje) Evil or Very Mad istog SOCIJALISTIČKE FR Jugoslavije dolaze na naplatu,i bit će ih sve više i više i bit će sve neugodnije. Razz

1990. su pjevali(pogotovo Hrvati):

"Puši k****
Tko te je*e
Možemo i mi bez tebe
Jugoslavijo,Jugoslavijo!".

Kao što je poštovani drug Valter govorio,doći će i dolazi vrijeme kada će radnici zavijati kao vukovi za SFRJ Arrow

GDJE STE BILI KAD JE GRMILO" Exclamation Evil or Very Mad



Iz ove dvije oprečne i paradigmatske parole razvidan je surovi sudar radničkih naivnih očekivanja u kapitalizmu,ali i grubi odgovor kapitalista.

Naravno,obje strane pretjeruju u svojim stajalištima,jer niti se dijalog i dogovor između rada i kapitala" može ostvariti bukom radnika o "prokletim imperijalistima",niti bešćutnim ponašanjem kapitalista.

Slučaj "Coca-Cole",temelji se na potrebi racionalizacije(štednje) poslovanja zbog loših rezultata,zbog čega se dio proizvodnje iz Splita i Zagreba treba navodno treba preseliti u srpsku Vojvodinu,a drugi u hrvatsku liku.

Radi se o sasvim legitimnom potezu uprave,jer bi,prema njihovim računicama,preseljenjem pogona,smanjili troškove proizvodnje.

U Srbiji je,među ostalim,na snazi povoljniji porezni sustav dok je u Lici,kao u regiji od posebnog državnog značaja,također povoljniji sustav za poduzetnike.



Radnici "Coca-Cole" iz nacionalističih gradova poput Solina,ako žele zadržati posao,trebaju otići u Suboticu raditi Very Happy,kao što su i radnici Tvornice duhana iz nacionalističkog Zadra morali otići raditi u Vranje Laughing da bi zadržali isti posao.

Htjeli se izdvojiti iz Srbije,a sad moraju otići tamo raditi. Very Happy Laughing

A u Solinu,razvile budale Razz transparent da Coca-Cola(na latinici) nikad neće biti Coca-Cola(na ćirilici) Razz .

Budale još ne kuže kako će morati ići kao zečevi sa mrkovom Razz ,danas raditi u Srbiji,sutra u Bangladešu,prekosutra na Mars,samo da je kapitalistu trošak niži,a profit viši. Twisted Evil



No,ako radnici baš i nemaju razlog za kritiku uprave zbog seljenja proizvodnje(sličan je slučaj i s dislociranjem Tvornice duhana Zagreb u istarski Kanfanar,od strane Tvornice duhana Rovinj=TDR-a),imaju legitimno pravo prosvjedima i legalnim sindikalnim akcijama zahtijevati veću otpremninu i povoljniji kolektivni ugovor,odnosno veće plaće.

Naime,u ovakvim slučajevima,"racionalizacije poslovanja",bolji kapitalistički običaji nalažu da se otpremionine isplaćuju iznad predviđenog kolektivnog ugovora i zakonom o radu.

Štrajkaše,koji već peti dan "logoruju" na svojim radnim mjestima,posjećuju članovi njihovih obitelji i prijatelji...



Epilog je bio taj,da su radnici,pritisnuti ucjenama kapitalista,kao i njihovim prijatnjama angažiranjem zaštitara(čitaj tučara Twisted Evil ),a možda i policije i vojske sa strane tzv.države Twisted Evil ,morali pristati na otkaze i minimalne otpremine,kao i to da od tih istih otpremnina plate potrošene tvrtkine kamione. Twisted Evil


...koji u izjavama za javnost često znaju postaviti staro pitanje:

"Jesmo li se za to borili?"...


Tko im je kriv što su okrenuli leđa "tamnici naroda" Razz

Sad(a),neka pate. Very Happy Laughing



...te pozivaju ljude na solidarnost te da im pruže potporu.


Sada,kada,su "njihove guzice" Twisted Evil u pitanju,onda traže solidarnost,a kad su bile nečije druge,onda ih nije bilo briga Evil or Very Mad Exclamation

Neka sada jedu govna,jer nema više "tamnice naroda" Surprised ,samoupravljanja s kojima su se sprdali Mad ,Tita kojeg su oklevetali Evil or Very Mad,pa stoga neka se koprcaju sami u onome što su napravili. Exclamation Idea

Nismo više u socijalizmu,da bi se solidarizirali jedni s drugima Razz Evil or Very Mad Exclamation



Tako se jedan klasični radno-socijalni spor sve više pretvara u otvorenu "klasnu" borbu zagrebačkih "proletara" i multinacionalne "imperijalističke kompanije."
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty Kolaps tj.bankrot sistema(sustava)

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:51 am

Sportaši i pjevači idu u Sabor da bi zaslužili mirovinu.

Sistem se urušava,vlastodršci sebi dižu plaće,mirovine,a iz prazne se kante više ne može vaditi.

Povećanje njihovih plaća i mirovina u Saboru je prva točka.

Mi vjerojatno nećemo ni doći do penzije.


A zdravstvo?

Ne daj Bože da ti zatreba.


Ljudi rade 40 godina i ne mogu platiti osnovno.

U penziju s crkotinom.


Već sedam godina žena mi je u komi.

Svaki recept,svaku uputnicu treba platiti.

U bolnici vam uredno uruče vizitku da dođete na pregled privatno.

Sve treba platiti.

Ukinuli su i masažu mojoj ženi jer joj,kažu,to ne treba.

Ljudi su ogorčeni...

Nerad,otimačina.


Ne može sabornik imati više od osam tisuća kuna mirovine,a mi se tu po 36 godina ubijamo za 1.500 kuna.

Iduće godine idem u mirovinu.

U ovih 35 godina mjesečno sam za zdravstvo izdvajala više no što će mi iznositi mirovina.

Gdje je taj novac?

Ti koji odlučuju o reformama i koji su sebi izglasali mirovine od osam tisuća kuna neka dođu pred ove ljude i objasne im gdje je novac...


"DJECA MI SPAVAJU U OSTAVI"


"Četrdesettrogodišnji branitelj Ž.K.je dragovoljac(dobrovoljac)domovinskog rata od 1990.-1995.te se je borio na mnogim ratištima,a danas je nezaposlen kao i supruga te živi sa njom i djecom od penzija roditelja koje su ih zaradili u državi protiv koje se je borio te da nema njih da oni ne bi imali šta za jesti.

Zar sam se za to borio
da moja djeca spavaju u ostavi,te da mi djeca nemaju niti svoju sobu jednu gdje bi mogli spavati i učiti."
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty Hrvatski poslodavac...

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:51 am

"Ja sam poslodavac male firme sa četvero zaposlenih.

Moji radnici su svi uredno prijavljeni,no međutim zamislite apsurda ja koji sam ih zaposlio sam sebe nisam prijavio.

Neka njima idu doprinosi,meni moji ne trebaju,jer ovoj državi ionako ne vjerujem pa zašto bih im davao novce.

Ako ću ih već dati dat ću ih u svoj fonda pa ću penziju moći oročiti,povući kada ja hoću,i moći je nekome pokloniti,jer na kraju krajeva to je isključivo moj novac !

Naša vlada je pokazala da se zakoni o penzijama,njihovoj visini,i ostalom vezanom za njih,mijenjaju gotovo svaki dan,a kakti napravili su MIROVINSKU REFORMU na koju su spiskali brdo love samo u propagandne svrhe.

Ne slažem se sa ocjenom da poslodavci koče Hrvatsku i njen razvoj,to bi se eventualno dalo naslutiti za velike profitabilne kompanije koje ne žele podijeliti svoj extra veliki profit na bolje plaće.

Poslodavci poput mene,nisu stimulirani da daju svojim radnicima veće plaće,nego ih država destimulira na više načina.

Krenimo redom !

Da biste isplatili plaće kao poslodavac morate na računu poslovne banke imati sredstva za to,odnosno novac.

Recimo da se radi o deset tisuća kuna.

Taj novac ste tržili i na njega ste dužni platiti PDV iako će on biti upotrijebljen za isplatu plaće.

Dakle dali ste državi 2200 kn na tu sumu.

Radniku se bruto plaća obračunava i sa nje skida jedan dio koji država zove POREZ NA DOHODAK.

Dakle i sam radnik plaća u startu novac koji se tretira gotovo kao i porez na profit?!,umjesto da ga se oslobodi toga jer je to njegova osnovna plaća,a ne ekstra zarada ostvarena putem neke trgovine.

Na kraju radnik od sume novca koju je dobio,na sve što kupi plati PDV !

DRUGI PUT !!

A poslodavac mora još k tome platiti i doprinose čija je visina regulirana samim iznosom plaće,a iznosi približno jednu njenu polovinu.

Naravno da nije čudno što se svi prijavljuju na minimalac,kako bi i doprinosi bili manji,a ostatak se isplaćuje na ruke !

Ovo je takoreći JAVNA PRAKSA I JAVNA TAJNA !

Zašto država tri puta oporeziva istu sumu novca ?!

Zašto radnik plaća porez na dohodak,kada ionako za sve što kupi tim svojim novce plaća PDV?!

Zašto je poslodavcu onemogućeno da ne plati porez na sumu koja je isključivo za plaće dakle nije njegov profit ?!

Jel ljudi u ovoj državi znaju zbrajat i razmišljati ?!

Meni se čini da ne.

Jer ovo je istina koja traje već punih 15 godina,i nigdje na svijetu ista suma novca ne bude više oporezivana nego u Hrvatskoj.

Meni je žao što je država prodana,ali nisam je ja prodao,i ne plaćaju se meni tuđe penzije koje su sada stigle na naplatu.

Dakle na stotisuća kuna,država uzme šezdeset!!!!

Ako mi itko kaže da je ovo normalno,taj je teža budala,ili radi za one koji svakodnevno kradu i mene i vas.

Tu ne želim ubrajati nebulozne poreze koje firma plaća a iščitat ću ih sa uplatnica koje imam ispred sebe

Hrvatska Gospodarska komora mjesečno 275 kuna (što ja dobivam za taj novac i zašto ja to plaćam nitko mi nije rekao.

Da dobijem jedan posrani letak u sandučić možda ništa ne bih ni rekao

Turistička članarina godišnje 700 kuna ?!!

MOLIM?!!

Pa što ja imam s tim ?!!

Naknada za šume ??

200 kuna.

Jel ih ja iskorištavam ?!

Ako su već uveli jedinstvenu stopu od jebenih 22 % ! i rekli kako je to zapravo porezu na sve i za sve,što mi naplaćuju ovakve idiotarije !

I to je naravno službeno,jer nitko ne može da to ne plati !

Automobilski porezi posebna su priča !

Porez plaćate u cijeni benzina,pa plaćate godišnji porez vozili se ne vozili,pa onda plaćate i veću cijenu za malo snažniji motor ?!

MOLIM ?!!

Dakle Clio od 1,1 i 1,4 imaju drugačiji porez,jer nije bitno što ste Vi u startu taj auto i njegov porez platili skuplje nego to morate još i godišnje platiti pri registriranju !

Tehnički pregled,eko test,i sve te stavke se posebno naplaćuju kako bi se mi izgubili,i na kraju ne znali koliko smo zapravo novca ostavili svojoj državi koja se pobrinula da nas potkrade na svakom ćošku !

To je sve od mene. !

Nadam se da vam je ovo otvorilo oči,ali prava borba protiv toga tek slijedi,jer se nećemo tako lako izborit da se te stvari promijene preko noći.


Država je prodana,više se gotovo ništa od tih velikih državnih firmi ne slijeva nazad u proračun,a to su INA;T-com i Banke.

Naravno da država više nama novca za tekuće obveze,a o zaradi nećemo ni pričati, jer nju su prodali !

Trebalo bi okupiti sve poslodavce da se pobune protiv ovoga,i natjerati ljude da ne daju pare državi,jer je ona dokazala da je nesposobna raditi s njim i jamčiti vam za njega.


Hrvatska vlada je od sada pa unazad donijela niz TROŠARINA,OBVEZA,PDV-A, POREZA NA DOHODAK i tako dalje.

Naravno da je onda apsurd da je glavni porez,dakle PDV velik jer ja savvršeno jasno da on može biti velik samo ako se iz njega stvrano sve podmiruje.

Tvoja opaska kako ista stvar ne može biti oprozevana dvaput po istom osnovu,od hrvatskih je sileđijskih zakonodavaca lako preskočena.

Porez se jednostavno drugačije zove,pa ti vidi ko je tu lud.

To je isto kao da ti kažeš ja nisam Martin Sagner,nego Sagner Martin.

To je dečko,prijatelju ili građaninu kako želiš,
jednostavno pitanje koliko si ti ili netko glup da popušiš tu foru.

To je harač,od kojeg se pobjeći ne može,jer zakon o njemu donosi onaj koji zna da bez tog novca ne može.

Bunio se ne bunio,lako ga promijeniti nećeš.

Meni nisu jasni hrvatski poslodavci i jadan broj odgovora ilitiga komentara na ovoj stranici

Valjda je bitnija neka Christina Aquilera i njeno dupe,nego ova tema.

Problem je i u tome što svi samo konstatiramo problem,ali nitko ga ne želi riješiti ili sam nije dovoljno moćan da ga riješi.

Opet ću se poslužiti paralelom.

Zamisli da stojiš pored velikog požara zajedno sa još stotinu ljudi.

Svi gledate i plačete.

A nedaleko ima vode,jezero i rješenje.


Hrvati su gledaoci.

I ja znam koji je uzrok tomu.

50 godina bili su naviknuti da država ima odgovor na sve.

Dobili su državu,ali je nestao i sustav koji je koliko toliko davao sigurnost.

Došli su legitimni lopovi iz Hercegovine i napravili zakone koji su i danas na snazi.

(nikome ne paše da ih mijenja jer zašto da narodu bude bolje)


Kad je Tito govorio TUĐE NEĆEMO SVOJE NE DAMO,ja sam mislio da je to samo još jedna u nizu ponosnih parola koje sam viđao.

Danas znam šta je Tito mislio.

I bio je u pravu.

Mi tuđe hoćemo,a svoje smo (ras)prodali.


Lijep pozdrav svima!"

HRVATSKI POSLODAVAC
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty Vedrana Rudan

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:51 am

VEDRANA RUDAN-KNJIŽEVNICA IZ RIJEKE


https://www.youtube.com/results?search_query=vedrana+rudan


"Prema hrvatskim bogatašima osjećam istinsko gađenje,obogatili su se na leševima naše djece i naših unuka.

Prva rečenica mafijaškog američkog filma "Kum"(Godfather) glasi:"Iza svakog velikog bogatstva krije se veliki zločin".


Naravno da sam "luda" za novcem:da imam novca,moje dijete ne bi crnčilo za tri i pol tisuće kuna mjesečno(cirka 450 eura,op.a. Wink ).

Znam da mnogi ne mogu ni do takvog posla.

Neki mi zamjeraju to što sam često bijesna.

Pitam se pitam zašto svi Hrvati ne pobjesne.

Pa da krenemo na jebene dvorce.

Ali Hrvati nisu Srbi".
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty Pravo lice i naličje "demokracije"

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:52 am

"NEVIĐENI PROGON GLADNIH RADNICA SINJSKE TVORNICE KONCA
KOJE SU SE USUDILE ZAPITATI TALIJANSKE VLASNIKE:

MOŽEMO LI DOBITI SVOJE PLAĆE?

USTANAK SINJSKIH ROBINJA-KAKO JE "DALMATINKA" POSTALA RADNI LOGOR BRAĆE LADINI IZ ITALIJE



Izgladnjivanje,šikaniranje,prijetnje i zastrašivanja,kažnjavanje radnika držanjem u iznimno hladnim i vlažnim prostorijama,nelegalne suspenzije, novčani penali od nekoliko stotina kuna jer su radnici išli na WC ili su se odmakli od stroja,suze -sve je to,nastavak višegodišnje torture u sinjskoj tvornici konca "Dalmatinka Nova",koju su kupili talijanski magnati i braća Gianfranco i Livio Ladini.

Sudeći po izjavama sindikalista i djelatnika,zbog višegodišnjih tortura u tvornici koja je postala,kaže Krešimir Sever,jedno od najgorih mjesta za rad u Hrvatsko,mnoge radnice,jer tu mahom rade žene su psihički oboljele


Sav taj jad mirno gledaju lokalne vlasti i ne podizimaju ništa!


Navedeno šikaniranje dobilo je proteklih dana epilog na Općinskom sudu u Sinju koji je napravomoćnom presudom naložio vraćanje nezakonito suspendiranih radnica na posao.

Radnice su od Ladinija kažnjene suspenzijama jer su se,zamislite, odvažile tražiti plaću,te su organizirale štrajk.

Braća Ladini nisu stali na suspenzijama i daljnoj neisplati plaće devetorici radnika:

zatražili su od njih 750 tisuća kuna,jer su ih za toliko novca radnici,kako drže,oštetili u štrajku.

Čak su digli i tužbu tražeći da im se uplate ti novci!



"GLADNA SAM KRUHA"


Neviđen progon u režiji talijanskih vlasnika i dalje,kako nam govori predsjednik Nezavisnih hrvatskih sindikata Krešimir Sever,doživljava povjerenica tog sindikata,Iva Radonja,za koju Sever kaže da je trenutno jedna od najšikaniranijih radnica u zemlji.

Naziva je ženom herojem koja se zajedno s nekoliko svojih kolegica upustila u borbu s bogatom braćom Ladini.

"Gladna sam kruha,čistim po polju kod drugih ljudi da bih preživjela.

Zbog toga što sam povjerenica sindikata u tvornici izbacili su me na cestu,pa me sud vraćao na posao,a oni su me opet po treći put suspendirali ne dajući mi plaću.

Samo sam tražila da se radnicima isplate plaće.

U čemu sam pogriješila?


Ogorčeni mojim traženjima,iz tvornice su me prebacili da čistim podrum, a potom su mi dali da tijekom najveće zime u termoodijelu(kakvo nose radnici u hladnjačama) teškom kaputu i sa šljemom na glavi stojim u zgradi iz koje prokišnjava,sve klapa,škripi,puše na sve strane,nema ni struje ni vode.

Zamislite bila sam prisiljena biti na buri na minus deset ispod nule osam sati i raditi Sizifov posao:

čistiti nešto što se ne može očistiti.

I ja sam čovjek,žena - ne znam s čime sam zaslužila takav prijezir i kažnjavanje",kaže nam Radonja.

Pitali smo i njezinu kolegicu Mariju Jadrijević
,koju su Talijani također suspendirali,čemu je Iva sve bila izložena.

"Kad sam vidjela tu zgradu skamenila sam se.

Rupe na krovu,a tu je jadna Iva morala boraviti.


Tako se čovjek ne ponaša ni prema životinjama",kaže Jadrijević,koja nastavlja svoju priču.

"To su ljudi bez srca"

"Već peti mjesec smo na toj nelegalnoj suspenziji i ne daju nam nikakve plaće.

Jedva preživljavam.

Imamo nešto vrta,jedemo zelenilo,a o govedini ja i obitelj sanjamo.


Netko će se rugati kada ovo pročita,ali tako je",kaže nam Marija,dok njezina kolegica Jagoda Bogdan,koja je također suspendirana,kaže da ih je borba s braćom Ladinijima iscrpila,ali i ujedinila.

"To su ljudi koji nemaju srca,kapitalisti kojima su samo novci na pameti.


Vjerojatno su "veliki kršćani i katolici" te redoviti na nedjeljnoj misi Twisted Evil


Mi radimo, oni dolaze u tvornicu u jedan-dva sata u noći i provjeravaju nas,viču na nas,tuku nogama od pod i govore kako je "Dalmatinka" njihova kuća,kaže Bogdan.

Progonu,po tvrdnji sindikata,najviše je izloženo devet radnika koji su bili u štrajkaškom odboru,a koje su talijanski vlasnici nezakonito suspendirali i gladne ostavili na cesti,jer su se suprotstavili politici nečovječnog odnosa prema radnicima:

kašnjenju plaća,kažnjavanje drastičnim novčanim penalima, manipuliranja s uplaćivanjem rata kredita,što je radnike bacalo u financijsku krizu.


Naime,kako tvrde sindikalisti,radnicima je u obračunu plaća pisalo kako su njihova dugovanja prema bankama uredno podmirena i taj im je iznos sukladno tome odbijen od plaće,da bi se zatim ispostavilo da uprava "Dalmatinke" bankama nije uplatila novce radnika,iako je te iznose odbila od njihovih plaća.

Radnice se tuže i da nemaju nikakvog razumijevanja od Gospodarsko socijalnog vijeća Splitsko-dalmatinske županije kojemu je na čelu 25-godišnja Anđelka Vuko,dodajući da se GSV više brine o braći Ladini nego o radnicima.

Dodaju i da je sud odluke braće Ladini redovno proglašavao ništavnima, ali "oni i dalje nastavljaju po svome".


"DOPUSTILI SMO JOJ DA SE ZAGRIJE"


Na naše pitanje kako komentiraju riječi čelnika sindikata Severa o nečovječnom postupanju prema radnicima predsjednik Uprave"‘Dalmatinke",Gianfranco Ladini,je ustvrdio kako na to nema komentara.

Ladini nije htio odgovoriti ni na tvrdnje radnika da manipuliraju s isplatama obroka za kredite,iako radnike uvjeravaju na obračunskim listama da su iste uplatili.

Na primjedbe Ive Radonje kako su je namjerno mjesecima držali svakog dana osam sati na hladnoći Ladini navode:

"Gospođa Radonja nije smještena u,kako navodite,neuvjetne prostore na kojima je stajala (valjda je trebalo raditi,a ne stajati) na velikoj hladnoći jer smo izvršili ispitivanje radnog okoliša od ovlaštene tvrtke za zaštitu na radu,koja je u svome nalazu zaključila da isti prostori zadovoljavaju radne uvjete.

Činjenica je da u tom prostoru nije bilo grijanja,pa se istoj radnici osigurao prostor za povremeno zagrijavanje uz osiguranje adekvatne odjeće".

Na naše pitanje zašto se radnicima na licu mjesta propisuju penali i kazne od više stotina kuna,jer nisu bili za strojem,ili su,prema tvrdnjama radnica,išli na WC,predsjednik Uprave "Dalmatinke" kaže.

Ladini:

"To su objede"

"Pitanje naknade štete koju radnik uzrokuje poslodavcima na radu, namjerno ili krajnjom nepažnjom,je regulirano odredbama zakona o radu,kao i internim aktima poslodavca",kaže Ladini,dok pravnica sindikata Jelka Kljaković - Gašpić kaže da zakon ne predviđa takve sankcije penalima radnicima i da Ladini ne znaju što piše u zakonu ili namjerno ne govore istinu.

Iako je Općinski sud u Sinju donio nepravomoćno presudu s kojom se nalaže da je suspenzija radnika nelegalna i treba ih vratiti na posao, Ladini kaže da presudu ne može komentirati,a za ostale optužbe radnica kažu kako "subjektivne procjene radnica s kojima ste razgovarali proizlaze u prvom redu iz netrpeljivosti prema poslodavcu.

To su obične objede".

Na kraju jedan od braće Ladini nam kazuje sljedeće:

Radnici u Hrvatskoj i u ex Jugoslaviji su neradnici koji su naučili lagodno živjeti u komunističkoj Jugoslaviju,a toga više nema!



LICEMJERNIJE Twisted Evil izjave imajući u vidu sve ovo iznad iznešeno,teško da će se naći. Evil or Very Mad


]"ZBOG ODLASKA NA WC KAZNA OD 100 KUNA"


Tipično za kapitalizam Twisted Evil , ZA SITNICU PREplaćena kazna Evil or Very Mad ,a ZA TRUD k.... Twisted Evil odnosno VELIKO NIŠTA Mad


Tri hrabre,ali gladne Sinjanke,nam govore kako su i kažnjavane na licu mjesta po nekim nakaradnim pravilima.

"U tvornici imaju nekoliko špijuna,domaćih ljudi,koji hodaju po tvornici i sve čekaju kada će se neka radnica maknuti od stroja i onda je kazniti kao policajci s penalom od 100 do 500 kuna!


Toliko o ljudskoj,konkretnije hrvatskoj,"solidarnosti" Twisted Evil

Ja mislim da ne trebam niti spominjati,kako bi se navedene ULIZICE i ŠPIJUNI Twisted Evil Evil or Very Mad nijekali ispred TV kamera da se tako ponašaju. Mad Twisted Evil



Ne pomažu objašnjenja ni da smo bile na WC-u,njih to ne zanima.

Pa ljudi moji moram ići na WC!

Nas su tako kažnjavali i onda nam otkinu od mizerne plaće koja iznosi 2000 kuna,100 - 200 kn.

Tko je više od tih špija kazni propisao bio je bolji u očima vlasnika",kažu nam Iva Radonja,Jagoda Bogdan i Marija Jadrijević.

Zašto nas muče?

Nismo životinje...

Ne znamo od čega su satkani Ladinjevi i zašto nas ovako muče.

Kažu da smo lijene,neradnice - ovakve,onakve,vrijeđaju.

Mi smo žene,majke koje žele raditi,ali nismo robovi - imamo svoja prava i želimo tu mizeriju od plaće,koja iznosi 2000 kuna.

Životinje nisu zaslužile ovakav tretman.

Zbog dotrajalosti strojeva radnice se ozljeđuju,neke su završile kod psihijatara,a druge nesnosno plaču,
kažu nam radnice Marija Jadrijević, Iva Radonja,Jagoda Bogdan.
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty "ŽIVOT NA KRVAVOJ PETI"

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:52 am

"ŽIVOT NA KRVAVOJ PETI"


"Onda,hoćete li napokon kupiti knjigu:

"Nova knjiga Lane Biondić"?

Autorica je jedna od domovinskih rodonačelnica buržujskog tzv.chick lita,objekt svekolikih zanimanja emsija o slavnima i poznatim "zvijezdama" poput "Spitze","Red Carpeta" i sl.

Ona u svojim knjigama najčešće savjetuje kako ujedno biti bogata i sretna,gdje kavalitetno kupovati,o čemu tračati s prijateljicama...

Medijski uspjeh prvog romana:

"Život na visokoj peti",

ponukako ju je da se u naslovu drugog romana samopromovira u "zvijezdu" samu po sebi.


Zahvaljujući vještoj distribuciji,ta knjiga otvoreno pretendira na široku publiku i stremi tiražnim vrhuncima domaćeg izdavaštva.

I baš u toj bolesnoj ambiciji je njezin feler.

Jer,suprug književne domaćice Lane Biondić je vlasnik "Heruca",zagrebačke tvornice tekstila,u kojoj upravo traje mala lokalna bitka velikoga globalnog rata između čovjeka i kapitala-one iste čije ruke proizvode skupocjene Herucove kapute od 15 tisuća kuna,omogućujući Lani Biondić da bezbrižno pisucka svoje brljotine,trača s prijateljicama i intenzivno šopingira već 15 godina radeći za plaću 1700 kuna(22o eura),dok njene radnice od umora padajući s nogu,svakodnevno ponižavane i vrijeđane živeći u permanentnom strahu od otkaza.

Te jadne žene,od kojih je većina pred mirovinom,nakon odrađenog prosinačkog štrajka,upravo danas izlaze na pregovore o povećanju plaća u upravom nadajući se-većina da će prvi put u životu upoznati svoga "brižna" direktora.

Gdje je tu grijeh same Lane Biondić?

U izostanku klasne svijesti?

U nesolidarnosti s ženskim rodom?

U pokondirenosti njezine neangažirane literature?

U svemu od toga pomalo,no najviše u manjku dobra ukusa kad naciji na veliko-po:trafikama,benzinskim crpkama,samoposlugama pokušava prodati priču tipa:

"Svi smo mi Lana Biondić".

A vrlo dobro zna da nismo"



DAVOR KRILE


Zato su i bivši samoupravljači rušili Mad i srušili Evil or Very Mad naposljetku SFRJ jer su mislili da će baš oni biti ti kao npr.Lana Biondić i još i dan danas mnoga njihova djeca Holivuda Twisted Evil skupa sa roditeljima iz socijalizma misle. Twisted Evil
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty "KAPITAL MAFIJU NASLIJEDILA ONA GRAĐEVINSKA"

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:52 am

Dr.Dražen Kalođera (citat):"KAPITAL MAFIJU NASLIJEDILA ONA GRAĐEVINSKA"


"U Hrvatskoj postoje dvije jake mafije,narkomafija i građevinska mafija,a ova potonja koristi sve manjkavosti hrvatskog pravnog sustava kako bi došla u posjed nekretnina,a posebice na Jadranu,te ih uz proviziju,prodala strancima.

Obje mafije su u sprezi sa političkom(državnom i lokalnom) i ekonomskom mafijom.

U Hrvatskoj je na djelu druga faza pljačkaške privatizacije.

Prva pljačka se odigrala 1990-ih i bila je pljačka kapitala,a sada se provodi pljačka zemljišta,putem jeftine kupnje istog kao poljoprivrednog,te kasnije skupe (pre)prodaje istog kao građevnog


Prema nekim analitičarima,pljačka zemljišta se dobrim dijelom provodi upravo novcem uprihođenim iz prvobitne pljačke kapitala,te predstavlja zapravo pranje novca iz kojeg se stvara "nova vrijednost"


Situacija je postala tako "transparentna",da čak i uglkedniinozemni investitori,javno tvrde i žale se da je nemoguće doći do kvalitetna zemljišta na Jadranu,bez prethodna "podmazivanja" lokalnih političara,što samo dokazuje visoko mjesto koje Hrvatska drži po stupnju korumpiranosti u Evropi.

Takvo ponašanje lokalnih političara je umnogome kumovalo zaobilaženju mnogih inozemnih ulagača i odvraćanja istih od možebitnih ulaganja.

No,unatoč tome što je "svima sve jasno",ne buni se nitko,a građevinska mafija kao sljednica kapital mafije se,očito,neće zaustaviti,prije nego do kraja ne opustoši hrvatski zemljopisni krajolik,i značajno oplodi svoj prljav novac"


Dok se narod raspravlja tko je koga više i prvo klao Shocked i što ima novoga na televiziji Razz na nekim mjestima na Jadranu,čak su porušeni i cijeli kvartovi,kako bi tu nakon toga,stranci mogli izgraditi svoje vile,opasane zidovima,na kojima piše(znamo iz američkih filmova Twisted Evil ) Arrow

"PRIVATE PROPERTY-KEEP OUT"("PRIVATNO VLASNIŠTVO-ODBIJ")

Vjerojatno će za koju godinu(kad uđemo u EU)imati pravo te i upucati Shocked ako budeš prolazio i ometao njihov posjed Twisted Evil ,nastojeći se okupati Surprised tu npr.
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty Valteru

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:53 am

valter (citat):Izgleda da je radnom narodu jos uvek predobro.

Valter Sad


Nije ljudima predobro,da se zato ne bune Rolling Eyes ,već zato što su oni,koji bi se trebali buniti(mladi) Exclamation Idea ,"zauzeti" Surprised i opčinjeni Twisted Evil :filmovima,glazbom,sportom,fakultetima,bezbrojnim TV emisijima,drogom,seksom te jednostavno nemaju vremena za bunit se Shocked Mad ... Arrow

Oni koji skuže sistem Smile ,mu se prilagođavaju Evil or Very Mad i misle da će baš oni bit među tih 10% "čobana" Twisted Evil Arrow

A,oni koji još uvijek ništa ne kuže Suspect ,samo tupo i besciljno te krajnje nezainteresirano promatraju svijet oko sebe. Sad

Oni,koji nisu ni u jednoj ni u drugoj skupini Wink ,rezoniraju na sljedeći način Arrow




alien12345 (citat):"Hrvatski narod je mazohistički raspoložen,jer nakon šta oni(kako ih ja zovem

HDZ=HAJDE DA ZAJEBEMO)

(o)pljačkaju državu 10 godina,narod opet glasa za njih nakon 4 godine,pa onda oni 4 godine smišljaju kako to napraviti još bolje,hrvatski mazohisti opet glasaju za njih,a tonije ni čudno kad nam 40% stanovništva ima završenu samo osnovnu školu i još uvijek pada na njihove domoljubne fore i finte.

Katastrofa,djeca će nam raditi za 20 eura nakon što za nekih 10 godina objavimo bankrot


Ako uopće izdržimo i toliko...

Nikad u ovoj državi neće biti dobro,treba gibati dok je vrijeme"


"Kako komentirate stanje u Hrvatskoj?


Panonski (citat):"OPLJAČKANO,RASPRODANO,PREZADUŽENO.

Još malo,pa ćemo prodavati guzicu ko na Tajlandu.


Da mi je samo znati na kojim su drogama glasači HDZ-a koji od njih nemaju koristi,mada mi nismo izabrali HDZ,jer političkom trgovinom i glasovima tzv. dijaspore-BiH je došao na vlast,čini mi se da su oni nad odabrali da nas upropaste i dovoljna im je još ovaj manadat,pa da rasprodaju što je ostalo,i onda im možemo "soli staviti na rep" kad pobjegnu na Sejšele i Maldive"
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty "HRVATSKA PLJAČKAŠKA PRIVATIZACIJA"

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:53 am

"HRVATSKA PLJAČKAŠKA PRIVATIZACIJA"


"Najnoviji pozdrav iz Rovinja gdje su radnici dioničati TDR(Tvornica duhana Rovinj) postali milijunaši,spektakularan je dokaz da je stotine tisuća ljudi u hrvatskoj privatizaciji teško prevareno:ostali su ne samo bez dobitka nego i bez svojeg dijela poduzeća,a nerijetko i bez zaposlenja.

Otkud ta stravična razlika u ljudskim sudbinama?

Rovinjski "jackpot" izvučen je zahvaljujući tome što se TDR privatizirao po Markovićevu,a ne po Tuđmanovu i Šupkovu zakonu i modelu!
Ante Marković je tada tražio buduće vlasnike u radnicima,tada još samoupravljačima i menadžerima,uvjeren da će oni podići efikasnost proizvodnje.

Tuđman je vlasnike tražio u svojih 200 obitelji,koje je želio obogatiti.
A Gojko Šušak u Norvalskoj i tko zna kojoj još mafiji.


Mi,u Ekonomskom institutu smo polazili od toga da imovina pripada građanima i radnicima koji su je stvarali,a oni u Norvalu-Kanada s Šuškom na čelu i njegovim društvom,unaprijed su dogovorili da će je,čim dođu na vlast,podijeliti između sebe,odnosno kome oni žele!

Što bi se dogodilo,da su nekim čudom prihvaćeni prijedlozi zagrebačkoga ekonomskog instituta,pokazalo se poslije u Sloveniji,koja je uglavnom nastavila Markovićevu reformu!

Neki drugi su također imali dovoljno brze reflekse da se odmah,još 1990.,privatiziraju po Markovićevu zakonu.

HDZ je sve to poništio,osim u Istri kamo nije imao utjecaja jer nikada nije pobijedio!

Po Markovićevu zakonu,npr.,privatizirane su dnevne novine:

"Novi list"(Rijeka) i "Slobodna Dalmacija"(Split).

Ali kako Split "nije bio Rijeka",novi vlasnici "Slobodne" su razvlašteni,a ona ponovno privatizirana po Tuđman-Šuškovim zakonima.

Tako je umjesto novinara i drugih zaposlenih,njezin vlasnik postao tajkun Miroslav Kutle,što je bio potpuno prirodan slijed događaja.

Malobrojne tvrke koje su izbjegle HDZ-ovu privatizaciju(ili kadrovsku metlu tj.čistku),poput puljskog brodogradilišta "Uljanik",danas dobro posluju.

Jesu li tako mogle proći i brojne druge tvrke,koje su u međuvremenu opljačkane,a nerijetko i uništene?

Slovensko iskustvo daje potvrdan odgovor.

Slovenija je za Hrvatsku danas ono što je nekoć SFRJ bila za Bugarsku ili Madžarsku-obećana zemlja!"



"FERAL TRIBUNE"
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty NAJPOZNATIJE HRVATSKE KAPITALISTIČKE PLJAČKE!

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:54 am

"HRVATSKA PLJAČKAŠKA PRIVATIZACIJA"


"Stipe Gabrić-Jambo,metkovićki gradonačelnik i faraon i većinski vlasnik
Dubrovačko-neretvanske županije,jednog će dana ostati zabilježen kao,možda,najlukaviji ovdašnji tajkun i najpromućurniji ovlašeni pretvaratelj društvene imovine u privatno vlasništvo.


Ne bi se trebalo iznenaditi ako se Jambo pojavi kao financijer predizbornih kampanja predsjednika Mesića i SDP-a.

Uostalom,već je izjavio da će Mesiću pomoći koliko god bude mogao,a sa SDP-om ionako godinama njeguje vrlo prisne odnose,veli naš izvor.

Dok je "ljubav" između Mesića i neretvanskog gazde relativno friškoga(svježijeg)datuma,Jambina skladna veza s Račanovom partijom traje već godinama i odvija se preko Ivana Šprlje,dubrovačko-neretvanskog župana-koji se obogatio zahvaljujući nesebičnim asistencijama HDZ-ove političke i vojne mafije-postane gradonačelnik Metkovića:

Šprljin je SDP-uz blagoslov Ivice Račana-1997.sklopio koaliciju s nezavisnom listom Jambe,te su tako udareni temelji jednom skladnom braku iz interesa.


SDP-ov je interes isključivo financijski,a Jambin je cilj da ostane s ove strane rešetaka i da svi oni kilogrami kaznenih prijava profunkcioniraju tek ako dokaz da pojedinac može biti jači od sistema.


Metkovićki je gradonačelnik u svom naumu uspio,jer istrage protiv njega poslušno miruju pune tri i pol godine:partijski funkcionari na istaknutim dužnostima u Državnom odvjetništvu i policiji,nemaju,naime,ambicija da narušavaju ljubavnu idilu svoje stranke i lokalnog kabadahije(bega,valjda) koji je poharao dolinu Neretve,tisuće ljudi ostavio bez posla i stekao kapital na notornoj pljački ove države.

Početkom 90-ih Stipe Gabrić bio je komercijalni direktor metkovičkog trgovačkog div "Razvitak"(društveno poduzeće!) koji je tada zapošljavao blizu tri tisuće radnika.

Istodobno,bio je i suvlasnik privatne tvrtke "Jambo":

dotično poduzeće,čiji je formalni vlasnik bio Jambin brat Božo Gabrić,uspostavio je prisne poslovne odnose s "Razvitk-om" i uskoro postalo glavni dobavljač za taj trgovački lanac.

Bio je to model za brzopoteznu pljačku i uništavanje "Razvitk-a",te paralelno bogaćenje složne braće Gabrić,kojima je nužnu pomoć pružao Jambin vjenčani kum Tonči Jerković,tadašnji generalni direktor "Razvitk-a".

Marljivo su,naime,izmišljani "Razvitkovi" enormni dugovi firmi "Jambo",a zaigrani trio nije se previše zamarao prilaganjem dokaza o dugovanjima.

"Razvitk-ov" novac i nekretnine ubrzo suprelazile u Gabrićev vlasnički portfelj,a radnici nekad moćne trgovačke firme ubrzo su svoja radna mjesta zamjenjvali ulicom.


1995."Razvitak" je zabilježio deficit od 22.5 milijuna maraka,apromet između "Razvitk-a" i "Jamb-a" te je godine inosio znakovitih 20 milijuna maraka.

Pred kraj HDZ-ove vladavine,"Razvitk-ova" se dubioza procjenjivala na 50 milijuna DEM,što otprilike odgovara tadašnjim procjenama Jambina bogatstva.

Radnici i mali dioničari metkovićkog poduzeća svih su tih godina uredno skupljali papire o Gabrićevu kriminalu i predano su pisali kaznene prijave,no od toga nije bilo nikakve koristi:Jambu su štitile moćne HDZ-ove glavešine

:Šušak,Bebić,Šeks i Kovač.

Kasnije su ulogu zaštitnika preuzele glavešine koalicijske vlasti 2000.

Za to vrijeme,više od 2000 radnika "Razvitk-a"(kojeg je Jambo službeno oštetio za 18 milijuna Kn)završilo je na burzi rada,a sva su im prava oduzeta:

godinama su skupljali dokumente i pisali krivične prijave,slali ih na sve državne adrese,ali nitko se nije na to pretjerano osvrtao.

Čovjek,koji je danas vlasnik svega onog što je posjedovala firma u kojoj su radili-ili čiji su mali dioničari bili-smije im se s malih ekrana,u društvu najvrlijih domaćih muževa.


I još po novinama priča da je bio "žrtva"prošle vlasti,jer je morao plaćati reket Tuđmanovoj hunti.

Stipe Gabrić Jambo uparavo pokušava pomiriti naizgled nepomirljivo.

Držati do prijateljstva s Pašalićem,ali se pri tom ne klati s Sanaderom;biti dobar s Rojsom i ulagivati se Mesiću;njegovati sladne odnose s račanom i Šprljom,a istodobno prijateljevati s Glavašem i Šeksom.

Najbizarnije u čitavoj priči jest to što trenutačne aktivnosti Stipe Gabrića uopće ne predstavljaju nemoguću misiju:

upućeni procjenjuju da uspjeh ovisi jedino o tome koliko Jambo ima novaca.

A nije pametno vjerovati da mu toga manjka.


Uostalom,u ovoj se zemlji,uostalom,najbolje živi od nedostatka dokaza."


"FERAL TRIBUNE"
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty "DOMAĆI EKSPLOATATORI"

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:54 am

"DOMAĆI EKSPLOATATORI"


"Najnoviji argument naših euroskeptika glasi otprilike ovako:
"U EU će HR postati eksploatirana zemlja,u kojoj će stranci ubirati profit i odnositi ga u svoje zemlje,a hrvatski će radnici biti plaćeni ispod svakog standarda-i daleko manje nego što su plaćeni radnici u zemljama iz kojih dolaze ti novi vlasnici.


Ova kritika međutim "ZABORAVLJA" jednu važnu činjenicu:

da u ovih petnaestak godina otakako je u Hrvatskoj obnovljen kapitalizam,naše ljude nije nijedan stranac izrabljivao i pljačkao više i gore od "naših" domaćih,hrvatskih tajkuna!

Nijedan se stranac-bio iz EU-a ili drugog kraja svijeta nije toliko obogatio na pljačkanju hrvatske imovine kao što su to činili neki "gore naše listovi",da ih sad ne imenujem.

Nikakva EU,nikakav strani kapital nije stajao iza onih koji su doveli do bankrota naših(političkom odlukom "privatiziranih")poduzeća,koji su uveli mafijaške i ucjenjivačke metode poslovanja i doveli do masovnog i beskrupuloznog otpuštanja radništva.

To su bili "naši",domaći,novostvoreni kapitalisti.



(eto,zato ja osobno PREZIREM Mad RH,za razliku od SRH I SFRJ KOJE OBOŽAVAM!) Cool


U tome,naravno,Hrvatska nije bila jedini primjer.

Slično je-ili čak još i gore u nekim rugim zemljama,koje su daleko od EU

Rusiji,Srbiji,Crnoj Gori,Bjelorusiji...


Gotovo po pravilu-što je zemlja dalje od unije(a ne bliže,kako tvrde naši euroskeptici),to je eksploatacija radništva od kapitalista brutalnija.

Samo nacionalizam-i ništa drugo-uspijeva(bar donekle i bar privremeno) prikriti to nezakonje i nepravdu,pa su zato upravo brutalni kapitalisti u njegovim prvim redovima.

Uostalom,treba pogledati tko se u Evropi i izvan nje najviše protivi EU

upravo oni moćnici,krupni kapitalisti,kojima smetaju europski standardi zaštite radništva.


Nije čudno da je upravo najkapitalističkija zemlja zapadne Europe-Velika Britanija-eurosketičnija od ostalih.

I da u njoj upravo ultrakonzervativni zemljoposjednici("lordovi")i krupni kapitalisti koji su spremni i sposbni izdvojiti milijune funti iz privatnih džepova da bi financirali antieuropske stranke-promoviraju eurofobiju.

Kapital eksploatira svugdje gdje može i svakoga tko mu se da.

Ali,od svih postojećih ekonomsko-političkih sustava i nad sustava,upravo je EU otišla najdalje u zaštiti svog radništva."



DEJAN JOVIĆ
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty "CARSTVO KRIMINALA"

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:54 am

"CARSTVO KRIMINALA"


"Dr.Ivan Urlić,ugledni splitski neuropsihijatar,javnosti je ovih dana objelodanio poražavajuću statistiku o ugroženosti mentalnog zdravlja nacije.

Njegov je argument neoboriv:

od svih bolničkih kreveta u HR,četvrtina pripada psihijatrijskim bolesnicima!

O.K.,rat je učinio svoje,
no nije to jedino stratište na kojem su građani ove zemlje gubili zdrav razum.


Dobar ih je broj "pao na tjeme" pokošen procsom tzv.tranzicije kojim je pauperizirao(osiromašio) "nesnalažljivu većinu" za račun "spretne i pragmatične manjine".

Na tisuće ljudi ostalo je bez posla i prihoda,bez socijalne "milosti" i egzistencijalne sigurnosti,zbog čega se prirodno velik broj "kapitalističkih proletera" našao na rubu društva i-pameti.

Stvorena je nova društvena stratifikacija u koju su obnoć u zoru,priželjkivanog kapitalizma,stasali "novi stupovi društva" što su do jučer nosili gaće na štapu,a danas ne mogu ni nabrojiti sve svoje tvrtke.

Narod je svoju zlehudu sudbu prihvatio kao "domoljubnu žrtvu".

No,reprezentativni primjerci novokomponiranih hrvatskih poduzetnika i tajkuna,kao i pridružena im politička elita,svojom su "žrvom",razmjerno širini "hrvatskih prsa",uvećali vlastiti konto kao temelj novog društva,oslonjenog na dvjestotinjak odabranih "prosperiteta".


Počelo je s pljačkaškom privatizacijom,koja je dovela do prodora kriminala u sve pore sustava.


Kada mi je svojedobno jedan visokopozicionirani policajac,posve dešperetan(razočaran) povjerio kako je u Hrvatskoj na djelu političko-policijsko-mafijaška sprega koja kreira stanje u ovoj zemlji visoke korumpiranosti,i kako je krim-policija de facto nedodirljiva jer je ključna karika u tom lancu,ostala sam osupnuta!)"


DAVORKA BLAŽEVIĆ
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty To je nama NJIHOVA borba dala

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:55 am

TO JE NAMA NAŠA BORBA DALA...


"Proteklih je godina socijalizam preokrenut u kapitalizam,društveno i domaće vlasništvo u državno,privatno i strano,više stotina tisuća radnika kronično je ostalo bez stalnoga posla...

Kockice su se posložile:

na novoj karti političke vlasti i gospodarske moći u Hrvatskoj,16 godina nakon početka kapitalističke revolucije i 11 godina od završetka Domovinskog rata,stvorena je nova,prebogata i gotovo svemoćna elita.

I to,ne varaju li nas osjetila - na dulji rok!

Doista,u proteklih je 16 godina socijalizam preokrenut u kapitalizam,društveno i domaće vlasništvo u državno,privatno,strano i mješovito,više stotina tisuća radnika je kronično ostalo bez stalnoga posla te se znatan dio društvenog bogatstva,državne imovine i nacionalne štednje otkotrljao u većinski ili strateški posjed nekolicine velikih EU-banaka i kompanija,i - kolateralno - u privatne imperije manje od jedan posto građana,koji su u toj revoluciji posredovali ili se,kao krivi ljudi na pravom mjestu,ogrebli o najveću šansu u hrvatskoj povijesti.



POD KAPOM:SAD-a,EU-a I KAPTOLA


Odlučivši da Hrvatsku,nakon izlaska iz SFRJ,što prije uključi u Europsku uniju i NATO,demokratski izabrana nova vlast je unazad desetak godina sve veći dio nacionalnog,osobito gospodarskog,suvereniteta podčinjavala nadmoći EU-ustanova,što se u konačnici odrazilo i na novi raspored vlasti i moći u Hrvatskoj,u kojem ključni utjecaj na strateške hrvatske odluke,na najvišem,prvom krugu moći,sada imaju čelnici EU-a,SAD-a i Katoličke crkve.


S tih adresa,kojima Hrvatska teži,prema Zagrebu se upućuju stalno novi i novi zahtjevi,koji se,tobože,moraju ispunjavati bez pogovora (i u privatizacijskim najvažnijim projektima,i u preobrazbi pravnog sustava,i u liberalizaciji tržišta nekretnina ili u odnosu na zaštitu Jadrana,i u suradnji s Haaškim sudom,i u slanju sve većeg broja vojnika na najteža ratišta u svijetu,i u prepuštanju gotovo cjelokupne nacionalne štednje i domaćega tržišta velikim mrežama sa Zapada pa i u pretvaranju Katoličke crkve u Hrvatskoj,kao u doba feudalizma,u jednu od najbogatijih kompanija na hrvatskom prostoru).

Uostalom,kad će Hrvatska ući u EU i NATO konačno odlučuju njihove političke vrhuške (pa i o tome koliko će hrvatskih potencijala prije toga uzeti za sebe),a ne vlast u Zagrebu.


VELIKI IZ EU-u BANKARSKIH MREŽA


Za njima,u drugom krugu,slijede moćnici iz velikih EU-bankarskih mreža i kompanija,poput UniCredita ili Intesa grupe koji su preuzeli dvije najveće hrvatske banke Zagrebačku i Privrednu,pa top-menadžeri iz Deutsche Telekoma,koji posjeduje ovdašnji T-Com,i friško doseljeni moćnici s vrha američke farmaceutske kompanije Barr,koji su nedavno osvojili Plivu.

Njima su,na hrvatskom tlu,u trećem krugu,na usluzi (jer,zastupaju krupne zapadne interese u tranzicijskoj Europi) i lideri MMF-a,i mozgovi Svjetske i Europske banke za obnovu i razvoj,i meštri s vrha Europske središnje banke (koji de facto upravljaju monetarnom politikom i u Hrvatskoj).

Tek je četvrti krug stvarne moći u Hrvatskoj ostavljen prvorazrednim hrvatskim državnim ustanovama i njihovim čelnicima (ali,prije svega u ispunjavanju svih preuzetih ili uglavnom nametnutih međunarodnih obveza).

U tom krugu moćnika prvi je hrvatski premijer (u ime izvršne vlasti,a na temelju vlasti nad državnim proračunom,kompanijama u privatizaciji te javnim sektorom,razdiobom sinekura i tumačenjem dežurnih,vrlo prevrtljivih istina),za njim predsjednik Sabora (u ime zakonodavne vlasti, pa - u osobnom slučaju Vladimira Šeksa - i tehnike vlasti),potom predsjednik Hrvatske biskupske konferencije kardinal Josip Bozanić (u ime Crkve,njezina rastućeg kapitala,i vjernika) te uz njih još i predsjednik Republike Stjepan Mesić (kao reprezentant strateških nacionalnih interesa i vrhovni vojni zapovjednik) i guverner Hrvatske narodne banke Željko Rohatinski (kao predstavnik ostataka monetarne suverenosti zemlje).



DOMAĆINI TEK NA PETOM MJESTU


U petom po redu važnosti i utjecaja nalaze se najmoćniji i najbogatiji hrvatski poduzetnici,vlasnici i menadžeri:

među njima prednjače Ivica Todorić,predsjednik Uprave koncerna Agrokor (ne samo kao jedan od petorice najbogatijih građana u Hrvatskoj,nego kao gazda najvećeg domaćeg trgovačkog i prehrambenog lanca,sa značajnim utjecajem na zapošljavanje u sve potisnutijem domaćem agrarnom sektoru i s visokim uplatama u državni proračun),Ante Vlahović,suvlasnik i predsjednik Uprave Adris grupe,koja objedinjava duhanski i turistički dio te rovinjske kompanije (ne samo kao jedan od petorice najbogatijih građana u Hrvatskoj,nego kao gazda čija tvrtka puni pet posto državnoga proračuna te ima značajan ulog i u jednoj od vodećih banaka),Tomislav Dragičević kao predsjednik Uprave Ine,najveće kompanije u većinskom državnom vlasništvu (koja puni blizu devet posto državnoga proračuna) te Milan Bandić,gradonačelnik koji Zagrebom vlada kao kompanijom (čiji je godišnji proračun težak sedam milijardi kuna,a moć začinjena sve skupljim i atraktivnijim prostornim potencijalom i kadrovskim vezama svih vrsta).


KRAJ PRIPADA RUBU ZAKONA


Tek u zadnjem,šestom krugu,nalaze se moćnici s ruba zakona:

gospodari sivog i crnog biznisa,mafijaši koji su svoju mrežu ispleli na ratnom profiterstvu,"pljački stoljeća",trgovini drogom ili u kriminalu balkanskih razmjera.

Po najkonzervativnijim procjenama,oni vlasnički ili poslovno nadziru više od 15 posto ukupnog bruto domaćeg (službenog,sivog i crnog) proizvoda i prerastaju u protivnika Vlade,stranih kompanija i banaka te građana,koji više nije za zanemarivanje,nego za totalan obračun (za koji je,sudeći prema odnosu snaga i transgraničnih savezništava - prekasno)."
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty A,sad Hrvatska adio,i ko zna gdje i ko zna kad...

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:55 am

Amerika traži od RH uvođenje biometrijskih putovnica

--------------------------------------------------------------------------------

Vidim mali naslov na Jutarnjem.

SAD traže od Hrvatske uvođenje biometrijskih putovnica (s čipom,za kontrolu i špijuniranje građana)


Pa zašto takve putovnice Amerika ne može uvesti svojim građanima a traži to isto od Hrvatske?

Valjda zato što znaju da je ovde izdajnička marionetska vlast koja izvršava sve što joj se naredi!!

Ovo je kriminal!

Vojska SAD-a koja će boraviti u Hrvatskoj imat će
pravo besplatno koristiti sve potrebne radiofrekvencije,što znači da imaju na raspolaganju kompletni frekvencijski opseg kojim raspolaže Hrvatska,uključujući i onaj koji koriste
televizijske i radijske postaje.

U tome se predviđa zajedničko dogovaranje s hrvatskim vlastima i nadati se je da američka vojska za svoje potrebe neće koristiti frekvencije na kojima emitira primjerice HTV.

Također neće morati plaćati pretplatu
HRT-u.


Sporazumom vlada Hrvatske i Sjedinjenih Američkih Država o pravnom položaju snaga SAD-a u Hrvatskoj pripadnicima američke vojske,zatim civilnoj komponenti,članovima obitelji, ali i određenim kategorijama zaposlenika dana su vrlo široka izuzeća od hrvatskog pravnog poretka kada borave u Hrvatskoj.

Tako se,piše Novi list, Hrvatska priznajući posebni značaj stegovnog nadzora vojnih vlasti SAD-a odrekla primarnog prava primjene kaznene jurisdikcije.

Inače,stegovni nadzor u vojskama je pitanje održavanja discipline,dok je kaznena odgovornost nešto sasvim drugo.

To konkretno znači da će vojnik koji bude pod istragom ili u očekivanju suđenja pred hrvatskim sudom biti u pritvoru vlasti SAD-a.

Međutim,u slučaju da sudski postupci pred hrvatskim sudovima ne budu gotovi u godinu dana vojne vlasti SAD-a bit će "oslobođene bilo kakvih obaveza na temelju ovog članka".

U objektima koje će na temelju ugovora koristiti,američka vojska će imati pravo ustrojiti svoje sigurnosne jedinice,a te će jedinice na zahtjev i u suradnji s hrvatskim vlastima moći koristiti u zajednicama u blizini tih objekata.

Dakle,budu li koristili vojni poligon u Slunju imat će određene ovlasti i u samom mjestu Slunj.


Snage SAD-a i njihovi "ugovarači" oslobađaju se plaćanja PDV-a na dobra i usluge koje su stečena u korist snaga Sjedinjenih Država,a plovila neće plaćati nikakve pristojbe u hrvatskim vojnim bazama,dok plaćanje lučkih pristojbi u civilnim lukama ovisi o pregovorima s lučkom upravom i koncesionarom.

Vojska SAD-a moći će otvoriti vlastite kantine,trgovine,uslužne radnje,pa i društvene,obrazovne i rekreacijske centre.

Ostanu li dulje vrijeme u nekom objektu shodno slovu sporazuma moći će,ako požele,otvoriti trgovačke centre i fakultete i praktično te objekte pretvoriti u zasebne gradove s vlastitom unutarnjom kontrolom reda.


Amerika želi putovnice s čipom da bi oni mogli preko satelita špijunirati hrvatske građane kuda putuju gdje se kreću itd. i iznad svega - samo teroristi žele uzimati tjelesne podatke ljudi.

Oni najopasniji teroristi koji planiraju svjetsku vladu tiranije.
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty HRVATSKA PRED IZRUČENJEM I BANKROTOM!

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:56 am

HRVATSKOJ PRIJETI FINANCIJSKA KRIZA


Finacial Times 22.10.2007 20:53


ZAGREB - "Hrvatskoj prijeti financijska kriza jer spada u grupu zemalja čiji je vanjskii dug premašio 80 posto bruto društvenog proizvoda (BDP),čime je dospjela u veću nevolju od azijskih zemalja prije velike krize 1998. godine,navodi se u izvještaju Međunarodnog monetarnog fonda (MMF).

Pozivajući se na ovaj izvještaj,"Finacial Times" piše da je MMF upozorio da zemljama čiji je vansjki dug premašio magičnu granicu od 80 postoBDP-a,u koje spadaju Hrvatska i Bugarska,prijeti obustava dotoka stranih ulaganja i financijska kriza.


List navodi da su ranije ekonomske krize dale mnoge lekcije dužnicima u jugoistočnoj Evropi - veliki deficit nosi rizik od naglog "zamrzavanja" stranih kredita,povećava razlike u valutama i kamatnim stopama,generira "loše" dugove i te nejednakosti mogu voditi u zlokobni začarani krug povećanja deficita i opasnosti za likvidnost ovako krhkih privreda.

MMF u izvještaju upozorava i da je vrijeme da vlade zemalja jugoistočne Evrope zaustave ovakvo pregrijavanje u dizanju kredita u stranim bankama,deficitu,vanjskom dugu i zaduživanju u stranim valutama,kako bi umanjili rizik od financijskih kriza.

"Veliku prisutnost stranih banaka u tim zemljama mnogi tumače kao znak snage lokalnih ekonomija,međutim,to može da predstavlja opasnost jer velike multinacionalne grupe znaju da potcijene rizik u malim državama",navodi se u izvještaju.

MMF navodi da ulazak u EU umanjuje rizik zemalja jugoistočne Evrope povezan sa velikim deficitom i zaduživanjem,ali da ni to ne može riješiti sve probleme u manje razvijenim zemljama.


Za razliku od Hrvatske koja se suočava sa prezaduženošću,BiH je u mnogo povoljnijem položaju i sa vanjskim dugom koji obuhvaća 23 posto BDP-a nalazi se među umjereno zaduženim zamljama."


Šta je ono Strikane rekao Karl Marx o Hrvatima još prije 150-ak godina(nije puno falio,zar ne Wink )

"Puši k...,tko te j... Twisted Evil ,možemo i mi Hrvati bez tebe

Jugoslavijo,Jugoslavijo".



Nahuškani Twisted Evil vojnici i generali su izručeni Haagu,a sad se sprema "izručenje" Twisted Evil cijele Surprised države Bruxellesu i Washingtonu.

Na Jadranu i u unutrašnjosti Hrvatske su nedavno bile velike NATO vježbe. Suspect

Hrvati će konačno vidjeti svoju pradomovinu Razz -Iran,a Hrvatice će se uvjeriti da li su zaista NATOV-e alatke,poglavito one čokoladne,mit ili stvarnost. Twisted Evil

Zadnje zalihe iz "tamnice naroda" Evil or Very Mad se troše,a za to vrijeme je narod zabavljen Dinamom,Hajdukom i Big Brotherom. Mad

Još malo,pa nestalo,navalite zapadnoevropljani. Twisted Evil

Eto,postadoh ciničan Very Happy Laughing kao drug Milan Wink Cool

A,tko je za to kriv?

ZNA SE-ZLOČINAČKA ORGANIZACIJA SKH-NDH-HDZ ZNA Twisted Evil

U vrhu HDZ-a je i dalje SFRJ birokratija iz SKH i SKJ koja je 1990-ih iskoristila glupe Razz ustaše da bi ih 2000-ih izbacili jer su svoj posao obavili(rušenje SFRJ) i nisu više bili potrebni Twisted Evil

A,oni su samo pijuni "novog svjetskog poretka" Twisted Evil u kojem ce "otpisani"(radnici) izgraditi "Diznilend" Twisted Evil (svijet) za "odabrane"(kapitalisti),a kad ga šljakeri izgrade,buržuji će im dati otkaz,a banke izbaciti na ulicu,a Gestapo pospremiti u Guantanamo jer nemaju osobnih dokumenata(novac,a fotokopirat ga ne smiju Twisted Evil)



https://www.youtube.com/watch?v=3xAKoKIysyI


Gdje je Isus,što je još na godisnjem Rolling Eyes

A,Bog Question

"Bog vozi mercedes"(Zabranjeno pušenje) Twisted Evil

Zato "Majka Priroda" Cool radi punom parom,ledenjaci se tope,ima da se "ljudi" Twisted Evil podave kao štakori Laughing
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty Tuđi komentar na skori ulazak u NATO

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:56 am

Ivl (citat):Nato nam se "smije" a ne smješi,jer narod nema što jesti,a političari nam gule meso i kožu samo da bi se svojim nalogodavcima,koji su ih postavili na čelna mjesta u hrvatskim strankama da bi im se dodvoravali.

Narod mora dati nekoliko milijardi eura za modernizaciju i podudarnost oružja,dok ovdje gladujemo.


Pa zna se kako je Španjolska prošla sa natom i evropskom unijom, a ista od turizma ubire tridesetak milijardi eura samo od turizma dok mi nekakvu siću,i sada nam treba NATO.

Hrvatima netreba nato jer ih on nece braniti niti će isti ratovati za hrvatskog čovjeka,već samo za svoje interese i interese sistema, koji nam je nametnut,o čemu se nije moglo u ratu trezveno razgovarati,uz ustaške bukače koje je zapad i pro zapadni elementi kao sto je Hebrang i njima slični dizali bukačku tenziju i sve osuđivali za komunjare čim bi im protuslovio.


Zato nece biti referenduma za NATO,jer govna koja su se domogla bogatstva bez rada kao i crkva,koja ih podržava tajno,ali javno kritizira i poziva gradjane tj."ovce" da i dalje glasaju ponovno za pljačkaše iz HDZ-a.



http://www.net.hr/vijesti/page/2008/01/16/0462006.html




Hrvatski političari nam u biti govore da ono što vidimo vani nije noć nego je pomrčina sunca koja će "brzo" Twisted Evil završiti. Razz
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty Idemo dalje,tj.dolje!

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:57 am

"ZAGREBAČKE VLASTI NE ŽELI SIROMAŠNE DA KOPAJU PO KONTEJNERU,PA IH KAŽNJAVA PO 5O EURA!!


Ovu odluku je donio SDP!(bivši SKH) Exclamation


"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" 0413007.17


http://www.net.hr/vijesti/page/2008/03/10/0406006.html


Sanaderov HDZ,odustao od ZERP-a(zaštićeno-ekološko ribolovni pojas) i tako omogućio Talijanima da i dalje nekažnjeno ribare Evil or Very Mad i pljačkaju Mad ribu u hrvatskim teritorijalnim vodama. Surprised

Idemo dalje(slogan HDZ-a Twisted Evil ),bolje rečeno dolje,sve dublje i dublje... Shocked



"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Socstructure
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty Kretenizacija Hrvatske

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:57 am

"Na djelu je potpuna infantilizacija Hrvatske.

Cirkusanti svih boja dominiraju javnom scenom:kojekakvi celebrityji glupiraju se u udarnim terminima na tri nacionalne televizije.,pedofili nas gledaju s naslovnica,u showu ovom ili onom plešu oni što imaju drvene noge,a pjevaju oni što nemjau sluha.

Poruka koja se šalje više nego je jasna:što si veći redikul,to više "pizaš" u javnosti.

Dovoljno se iskreveljiti i eto te u novinama,na televiziji.

Kakav rad,kakva vježba i samoprijegor-pokaži golo dupe i bit ćeš glavna baja.


Pogaženi su svi mogući kriteriji,a ništa se drugo nije moglo ni očekivati.

Imali smo rat,a nemamo ratne heroje.


Novca se nisu domogli:vrijedni,pametni i pošteni već sasvim suprotno:pokvarenjaci,gramzljivi i lopovčine!

Na kraju su takvi i skorojevići i javnu scenu okrenuli naglavačke:neovisni intelektualci,vrhunski glazbenici,pisci,slikari,znanstvenici...svi oni koji su u svoj rad uložili silan trud i odricanje,sve koje su priroda ili Bog nagradili talentom,kreacijom,nikomu više nisu zanimljivi.

U prvom planu su bizarni likovi napumpanih usnica,oni koji nemaju što reći,klonovi idealni za hladno konzumerističko društvo u koje se,po globalističkoj matrici,pretvorila mala Hrvatska.

Ne kužite?

Pa,kome danas treba jedan Duško Kečkemt da upozori javnost na betonizaciju Jadrana,kad je građevinarima samo do toga da grade i zarade.

Ili sad kad nema više Borisa Dvornika,ljudi koji su otišli jer jednostavno nisu pripadali ovom vremenu,tko će današnjim klincima rastumačiti što je to dobra kazališna predstava ili kako se igra pred kamerom,a kako na kazališnim daskama?


Koja kultura,koji bakrači.

Postojiš samo ako si u službi profita.

Lova drma i gotovo!

Istina nikog ne zanima.

To je Evropa?

To je Zapad?

Najobičnije sranje zapakirano u fini celofan s roza mašnom na vrhu."



SAŠA LJUBIČIĆ
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty Kako ste zadovoljni hrvatskom državom?

Komentar  Slaven Sat Sep 13, 2008 5:58 am

KAKO STE ZADOVOLJNI HRVATSKOM DRŽAVOM?


http://www.monitor.hr/anketa/?SID=30d9cc4670d156abafec628274fabbf3&page=vote,results,654


Komentari Arrow



"Nije ovo Hrvatska država nego europska kolonija!

Uz Sanadera - NIKAKO !

Taj bi sve rasprodao,pardon,poklonio za smrdljivu EU.

Ova vlada je hrpa govana,lažljivaca,umišljenika,nesposobnjakovića i beskrupoloznih primitivaca.


EU-PROPAST!

Sanaderu,daj prestani jednom više srati i uvlačiti sebe i sve nas u to GOVNO!


...........................................................................................................

"Ideali moje generacije pretvorili su se u pljačku nemoralnih ljudi koji su se odlučili za robovski status Hrvatske u EU.

KADA DOĐEMO U EU HRVATSKA ĆE BITI STVAR PROŠLOSTI JER SANADER I NJEGOVI PIJUNI KOJIMA JE SVRHA POKUPI ŠTO VIŠE,PRODAJ,A LIJEPU NAŠU KO JEBE!"

...........................................................................................................

"Postali smo robovi Zapada,Yuga je bila raj na zemlji!

Živjela SFRJ!!!!!

...........................................................................................................

"Uskrsnite nam Tita!!!

On je zadnji nekom rekel "NE" !!!

SFRJ ZAKON!!!!!"


...........................................................................................................

"Toliko sam zadovoljan svojom državom da sam emigrirao u Sloveniju jer tamo barem svoje ne kradu!

Tak zločesta država kak je Hrvatska prema svojim građanima nije niti jedna država .


Vratite nam Jugoslaviju!!!!!!!!"

...........................................................................................................

"Dok su jedni krvarili za Hrvatsku drugi su je pljačkali i sad su oni drugi na vlasti oni prvi se ubijaju ili umiru od gladi a,oni drugi imaju na izbor saborske privilegije ili mirovine
...a ako odemo u Europu onda ce sve biti stvarno gotovi!!! "


...........................................................................................................

"Ko je imalo pametan mora reci malo,jedino lopovi mogu reci jako sam zadovoljan dosta sam nakrao od običnih vrijednih i hrabrih ljudi koji su oslobodili Hrvatsku.

Gladan sam već godinama...Sanaderu...čuješ li meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee glaaaaaaaaaadaaaaaan sam"


...........................................................................................................

"OVO JE ŽABOKREČINA A NE ZEMLJA!

Izdaja!


Tužno je za što su izginuli mladi Domoljubi,da se reformirani komunisti obogate."

...........................................................................................................

"Država koja je nastala na pljački vlastitih građana hrvatske nacionalnosti i ubojstvima vlastitih građana srspke nacionalnosti ne može pružiti zadovoljstvo nikome tko ima imalo ljudskosti."

...........................................................................................................

"Da li mi imamo svoju državu ili je to već Eng- Njem.- Austr. kolonija (bivša Austro ugarska)?"

...........................................................................................................

"Lijepa naša-svijet u malom-PREKRASNA-more,planine,njive,šume...Narod-radišan,strpljiv.

Političari-pohlepni,korumpirani,bahati...prodali bi svoju majku za proviziju i svoju korist.

Sramota!

Do sad su nas pljačkali drugi,a sad nas pljačkaju i prodaju naši.


Narode,probudi se,više nas je,ajde da mi živimo normalno,a oni nek slažu kamen na Golom otoku!"

...........................................................................................................

"KADA DOĐEMO U EU HRVATSKA ĆE BITI STVAR PROŠLOSTI JER SANADER I NJEGOVI PIJUNI KOJIMA JE SVRHA POKUPI ŠTO VIŠE, PRODAJ, A LIJEPU NAŠU KO JEBE!"

...........................................................................................................

"SKJ=SDP=HDZ=UDBA nas sve manipuliraju i slušaju iluminate i masone,a vi bedaci ljubite nercisoidne mediokritete:Pusićku,Mesića,Zokija,Sanjadera!"


...........................................................................................................

"Nisam zadovoljan, ako sam Hrvat,vjerujem u to da živim u rasističkoj i nacionalističkoj državi i iznad svega lopovskoj!

Sramota za što su ginuli naši dečki!


Rasprodana nam je Hrvatska,rasprodali ju veleizdajnici na čelu sa ZNA SE KIME  - crkli dabogda!!!!

...........................................................................................................

"Jebo ti ovakvu državu gdje kriminalci i lopovi samo profitiraju,a što je najgore retardiran i umno bolestan narod ih još brani.

A onda im je teško.

Pa neka majmuni retardirani bolje niste ni zaslužili!"


...........................................................................................................

"Hrvatska je poslije rata prema broju resursa,mora i svih bogatstava mogla biti nova Švicarska ali naša vlada je sve to upropastila.

Inflacija je sve veća i sve smo ovisniji o stranoj pomoći.


Hrvatska je slobodna samo na papiru.

Sve zahvaljuči gospodi iz HDZ i Ivi Sanaderu."

...........................................................................................................

"ADZ i hasanader.

Jebala ih rukometna dvorana.

Dabogda srao one betonske stupove.

Jebali ih vatreni!!!

Najzadovoljniji je premijer-homoseksualac i njegova stranka HDZ ("kra-de-se").


Dolje političari,vi ste sramota za sve nas,dole stari kenjci-treba ih sve strijeljati!!!!!"

...........................................................................................................


"Sve gore i gore... Politika naravno!

Prodali smo što imamo i sada čekamo red za najamnu rad snagu u EU!

Za šta smo ginili jadne nam majke,da šupci i mamini i tatini sinovi kradu i da nan se smiju,bezakonje,jad i bijeda!"

...........................................................................................................

"Vlastodršci (svi, od 1990. do danas) iznevjerili su sva moja očekivanja.

Uskoro će se na vlasti dogovorno smjenjivati dvije mafijaške organizacije HDZ i SDP,a mi,narod,pomalo ćemo crkavati.

Jedino ne znam što će paraziti kad sve prožderu i unište."

...........................................................................................................

"Zemlja u kojoj su narod rob i sluga nekolicini neradnika,lopova,korumpiranih lažljivaca itd.

Zemlja u kojoj je narod izgubljen i bira vladu koja uopće ne brine za svoje ljude kako žive i kakva će im biti budućnost nego samo kako će rasprodati Hrvatsku za svoj interes i uvalit je u EU!


...........................................................................................................

Ko je jos zadovoljan ovom državom?

Totalno sranje,samo nas pljačkaju i to nazivaju legalnim...a kad netko napravi plačku onda je kriminalac,a isti takvi nas,nažalost,vode u propast!"


http://www.monitor.hr/anketa/?SID=30d9cc4670d156abafec628274fabbf3&page=vote,results,654


Slaven: komentar modifikovan dana: Sun Feb 15, 2015 3:21 pm; prepravljeno ukupno 2 puta
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty To je nama naša pardon njihova borba dala

Komentar  Slaven Sat Sep 27, 2008 3:05 pm

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2008/09/26/0434006.html


"Vrhunski cinizam je slaviti odlazak u ropstvo...sve su nam uzeli (nacionalnu imovinu,uvjerivši nas da nije dobro da to bude naše jer da će njihove korporacije biti efikasnije od naše države),onda nas razoružali (ukinuli služenje vojnog roka)-da se ne pobunimo kad shvatimo da smo njihovi robovi) a ono malo vojske šta nam je ostalo ratovat će za njihove interese...a šta će nam vojska,ako nas netko napadne neka nas brani onaj čije su banke,INA,Telekomi,Pliva..ah,da branit će nas globalna mafijaška organizacija NATO koja funkcionira po principu prave mafije:

plaćat ćemo joj reket(članarina) i nitko neće moći da nas "bije" i pljačka (osim njih),
tiskaju Dolar- falsifirani novac bez pokrića u bilo kakvoj vrijednosti osim što nam daju bezvrijednu potvrdu (američke obveznice) da su nam dužni (a dužni su toliko da nema niti matematički teoretske šanse da to ikad vrate),kontroliraju dilanje droge i od tog novca financiraju prljave operacije i rušenje onih koji im se odupru...

Slavite narode,sad smo i mi dio te mafije..."
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty "Živimo kao u kraljevini"

Komentar  Slaven Wed Mar 04, 2009 9:42 pm

"ŽIVIMO KAO U KRALJEVINI"


"Jeste li vidjeli kako zg gradonačelnik Bandić "hrani" staricu od 106 godina u ZG domu,a ona mu popevke peva.

Lukav je taj Hercegovac,ništa ne propušta slučaju,glas po glas i eto njega opet u gradonačelnikovoj fotelji odakle će upravljati poslovnom hobotnicom koja je ugušila Zagreb.

No,pustimo mi malo Mikija,on ionako iskače iz svake paštete,pozabavimo se malo za promjenu,ljudima treće dobi.

A,tko su bolji svjedoci vremena od onih koji su tu cijelo stoljeće i više,i koji su pregrmjeli razne ratove i različite države koje su prohujale na ovim prostorima prošlo stoljeće.

I može li netko vjerodostojnije od njih usporediti život onda i danas?


Itako pričamo mi sa jednim od takvih,živi u istom ZG domu kao i ona spomenuta najstarija njegova štićnenica.

Pitam li ga jel sretan što živi konačno u Hrvatskoj nezavisnoj državi veli na to:

"Ja sam mladii gospon već živio u ovakvoj HR 1920-ih!


Vidite,morao sam proživiti cijeli svoj život,zatvoriti jedan krug,a sve da bi se vratio tamo gdje sam i počeo,u Kraljevini Jugoslaviji,zemlji moga rođenja situacija je bila identična ovoj današnjoj.

Ljudi su kraljevini Jugoslaviji,kao i dan-danas,bili razočarani u političare,nezaposlenost je bila velika,šverc i uvoz također.

Bilo je i međunacionalne mržnje,primitivizma,zatucanosti.

Dvjestotinjak obitelji kontroliralo je privredu i ako ste hteli uopće nešto raditi,morali ste ih na koljenima molit za posao,a to je onda išlo po:susjedskim,rodbinskim i političkim vezama.

U državnim sluižbama radili su samo podobni,ako si bio Pašićev radikal,onda bi te čekao kruh u žandarmeriji,tamo po selima,u šumarijama je bilo posla za Radićeve seljake.

Crkva je i tada,baš kao i danas u HR imala izuzetno povlašten status:gomilu zemlje i nekretnina,i tko je imao privilegiju poslovati s njima,dobro je prolazio jer ih nitko nikada nije pitao za poslovnwe transkacije,financijske knjige ili ne dao Bog porez.


Kako je sve to skupa kasnije završilo,znate i sami kaže rezignirano starac,a iznad naše glave počeli sijevati upitnici.

I onda i danas imali smo moćnike koji su politiku,umjesto za opći interes,uprezali u svoja kola ne bi li što brže namaknuli osobno bogatstvo prazneći gradski ili državni budžet;i onda i danas,visoki crkveni velikodostojnici upozoravali su o Uskrsu i Božiću na slabe kojima treba pomoći,a u stvarnosti se priklanjali bogatima i moćnima gledajući uskogrudno isključivo svoju korist.

I onda i danas carevali su:javašluk,nerad,podobnost pa su i prva i druga Jugoslavija otišle u ropotarnicu povijesti nakon krvavih sukoba,a šta mislite,šta će se desiti onda po toj logici sa Hrvatskom i EU?

Dobro veli stari na kraju,rodiš se,živiš,umireš,a ono sve u krug"



SAŠA LJUBIČIĆ


Dobro je rekao William Shakespeare:"Život je kazalište,a ljudi samo glumci u njemu"Twisted Evil

A i jedan svećenik vjernicima pred fašnik(poklade,maškare):"Šta će Vama maske,Vi ih nosite i mijenjate svaki dan drugu!"Twisted Evil

Također je dobro rekao Fridrih Niče(njemački filozof):

"Čovjek je biće opsjednuto moći i potrošnjom"-cjelokupna ljudska povijest to samo potvrđuje. Twisted Evil
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty Milanu

Komentar  Slaven Tue Mar 10, 2009 10:55 pm

milan (citat):Pepo Bandic..? hrani staricu od 106 godina...izlapio sam ne secam se koja je to ofanziva...

VIII ili IX...?, znam da je bio pratilac Vladimiru Nazoru..ali za ovu staricu nisam cuo...?


Nije Pepo Bandić nego Milan Bandić Laughing iz malog hercegovačkog mjesta Pogana Vlaka Rolling Eyes

Još ju je k tomu poljubio staricu u usta.Razz

Valjda je tako njega njegova baka ljubila dok je bio mali,pa sad joj vraća "milo za drago". Rolling Eyes

Čitam u novinama kako će Talijani koji su rođeni na Jadranu(slavenskom)tražit da se kao država rođenja ne piše više Jugoslavija,nego Italija.Evil or Very Mad

Imaju pravo Rolling Eyes ,popljuvali Mad je Jugoslaveni,pa zašto je ne bi Talijani. Twisted Evil


A u knjizi lekcija povijesni razvoj hrvatskog novca,spomenuti su svi oblici novca od Rimljana i Grka preko Austro-Ugarske i Otomanskog carstva pa sve do Kraljevine SHS,pa HR,do EU.

Gdje je Kraljevina Jugoslavija i SFRJ,upitaše zainteresirani Surprised ,profesorica kaže da to nije relevantno i da je bolje ne postavljat takva pitanja! Mad


Neki dan na TV-u novi američki film znakovita naziva Apokalipsa u kojem vlast eksperimentira za nekim virusom kojim je zaprašila ljude koji su se pretvorili u zombije bez svijesti-žive mrtvace koji okolo jedu nezaprašene ljude,a nekima od njih su genetskim inžinjeringom dodani životinjski geni koji su ih učinili snažnijima od drugih i na ljestvici ispred živih mrtavca Shocked

Nakon što su vidjeli učinke ponašanja pučine Razz u "izmijenjenim okolnostima",stvarni vladari svijeta:masoni,templari,iluminati jednom riječju sotonisti Mad su bacili nuklearnu bombu na grad New York,za to optužili Rusiju i Kinu i krenuli u treći svjetski rat Shocked

Sve je više ovakvih američkih filmova katastrofe koji kao da poručuju što nas čeka u bliskoj budućnosti Twisted Evil

To su te euroantlantske integracije Evil or Very Mad u koje nas uvlače naši političari,to su te američke "vrijednosti" za kojima teži naša pučina Twisted Evil
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA" Empty Re: "TO JE NAMA NAŠA TJ.NJIHOVA BORBA DALA"

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Stranica 1/3 1, 2, 3  Next

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu