SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".
SFRJ4EVER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Similar topics
Latest topics
» MUZIKA KOJA POGAĐA U DUŠU...
AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! EmptySun Mar 17, 2024 1:07 am by Valter

» DOKAZI, CEGA ....
AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! EmptySat Jan 20, 2024 10:57 pm by Valter

» "KUD PLOVI OVAJ BROD?"
AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! EmptyMon Jan 15, 2024 12:48 am by Valter

» DALI ZNATE ZA OVO?
AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! EmptySat Jan 06, 2024 1:01 am by Valter

» TKO SNOSI NAJVEĆU ODGOVORNOST?
AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! EmptyMon Dec 25, 2023 11:43 pm by Valter

» KRIVI SMO MI!
AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! EmptyMon Dec 25, 2023 12:38 am by Valter

» ISTORIJA JUGOSLAVIJE
AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! EmptyTue Nov 28, 2023 11:15 pm by Valter

» GOVORI DRUGA TITA
AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! EmptyTue Nov 28, 2023 10:48 pm by Valter

» TEžINA LANACA(BORIS MALAGURSKI)
AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! EmptyTue Nov 28, 2023 10:40 pm by Valter

Gallery


AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Affiliates
free forum
May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU!

2 posters

Stranica 1/2 1, 2  Next

Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU!

Komentar  Slaven Sun Sep 14, 2008 4:02 am

sfrj4ever (citat):SAD

Jedan gradjanin ulazi u poslovni prostor i puca na ljude koji sede za stolom.

Ubijeno je nekoliko predstavnika sefovske etaze.

Kada ce kapitalisticke zemlje da shvate da se ovako vise nemoze?

Nikada?

Za rukovodeci kadar ove firme (nije ni bitno koje) je to samo jedan od onih,umno obolelih koji i tako ne privredjuju nista.

A radnicka klasa je u Americi razjedinjena i zapostavljena,bez mogucnosti da nastupi udruzeno.

Sve dok to i u buducnosti bude tako,ce i dalje pojedincima pucati
"osiguraci" i zavrsice mrtvi,sto nikome u sustini ne donosi nista.


U mnogim zemljama,pa i u nasoj mnogi mladi zude za "slobodnim zivotom "Amerike,zato sto nemaju pojma sta taj "zivot" krije iza" paravana"

Samo pravilna informacija medija pa i licno informisanje moze da stvori pravu sliku o jednoj zemlji.

Valter Idea


Što se tiče ovog konkretnog slučaja Shocked ,ubojica je Bošnjak(Musliman) iz BiH koji je preživio strahote Shocked Srebrenice,pa i samo Ameri komentiraju da nije čudno da je tako reagirao. Suspect

No,ima mnogo ljudi koji isto tako reagiraju,a nisu preživjeli nešto slično. Surprised Arrow

Neki od njih tako reagiraju pod dojmom i inspirirani holivudskim filmovima Twisted Evil ,a drugima "pucaju osigurači" Sad ( kako je slikovito drug sfrj4ever rekao :wink: ) ,zbog njihove osobne osjetljivosti(senzibilnosti) na nepravde Evil or Very Mad i iznad svega licemjernost Twisted Evil koju kapitalistički sistem prouzročava. Mad Arrow

Jer,ako neki ljudi žive u izobilju Twisted Evil na temelju perfidnog i zakonitog iskorištavanja drugih Twisted Evil ,a ti drugi žive doslovno na rubu gladi Mad ,normalno Rolling Eyes je da će se kod tih drugih javiti osjećaji bijesa i mržnje prema ovim prvima i da će reagirati tako kako će reagirati. Sad Shocked Arrow


A,to vrlo dobro znaju i ovi prvi,al to neće nikada priznati :badgrin:,pa ove druge proglašavaju luđacima Evil or Very Mad

A,što se tiče razjedinjenosti radničke klase u SAD-u,ona nije prisutna samo tamo,već i na mnogim drugim prostorima,pa čak i na prostorima nekadašnje SFRJ. Sad

Činjenica jest da većina mladih teži za "američkim snom" Evil or Very Mad ne govori samo o (ne)inteligenciji istih,već i o njihovom karakteru. Twisted Evil

Uostalom,i sami pravi,a ne falši(lažni) vjernici,koji ne trče za "američkim snom" Evil or Very Mad ,u svom životu gledaju samo sebe i cjelokupnu svoju životnu energiju usmjeruju u tom pravcu Twisted Evil

A,Isus im je rekao onomad Rolling Eyes Arrow

"Ljubite druge kao što sebe ljubite" Exclamation Arrow

Izgleda da i oni koji su se trudili razumjeti ga su to shvatili doslovno(bukvalno) Surprised ,pa umjesto u kolegijalnost i solidarnost koja iz toga proizlazi Cool ,idu u seksualne perverzije i nastranosti. Embarassed

Amerikanci se neprestano pozivaju na Boga i Isusa,a rade i ponašaju se skroz suprotno Twisted Evil

Neprestano govore:

"God bless America"("Bog blagoslovi Ameriku") Razz Mad ,

a na novčanicama američkih dolara piše:

$"In God we trust"$("U Boga mi vjerujemo"),sa oznakama dolara(novca) sa strane Twisted Evil Arrow

To je njihov jedini i pravi Bog$ Twisted Evil $-

NOVAC-MAMON-SOTONA Idea Twisted Evil

ONI HULE PRAVOGA BOGA Exclamation Evil or Very Mad


U svijetu nije dosad bilo niti će biti,a vjerojatno i u cijelom univerzumu,

LICEMJERNIJE Twisted Evil DRŽAVE OD SJEDINJENIH AMERIČKIH DRŽAVA Exclamation


,koja je taj svoj "američki san" Twisted Evil u kojem manjina "prodaje maglu" Razz i živi na račun Twisted Evil većine koja za njih radi Razz ,što milom Rolling Eyes ,što silom Twisted Evil ,uspjela nametnuti cijelom svijetu(osim južnoamerikancima i Arapima Laughing koji SAD zovu "Velika Sotona" Twisted Evil ),što samo govori ne samo o (ne)inteligenciji ljudi diljem svijeta Razz ,već i o njihovom karakteru Twisted Evil ,te ako ikad(a) Rolling Eyes (van)izvanzemaljci napadnu Zemlju ili ako reagira "Superman"(Bog putem Isusa Krista) Rolling Eyes ,ili navjerojatniji scenarij Wink "Majka priroda",nadam se da će prvo napasti i sredit SAD Twisted Evil i da će vratit tu zemlju njenim prvobitnim stanovnicima-Indijancima Laughing koji su kudikamo bili humaniji i iskreniji i prema ljudima i prema životinjama i prema prirodi... Exclamation Idea


No,doći će i njima kraj-kad-tad Very Happy Arrow

Ništa u životu ne traje vječno Laughing

Rekao bi starogrčki filozof Heraklit:

"Pantha rhei..."("Sve prolazi,sve se mijenja"...)

Propalo je i rimsko carstvo,iako nitko nije vjerovao u to Surprised ,propast će i američki imperij. Twisted Evil Laughing

Samo je pitanje kad Surprised i uz koju cijenu. Suspect


Slaven: komentar modifikovan dana: Mon May 18, 2020 9:00 pm; prepravljeno ukupno 4 puta
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty I to su Ameri...

Komentar  Slaven Sun Sep 14, 2008 4:04 am

Neki dan čitam na netu da je jedna zaposlenica tužila svoga šefa za seksualno napastvovanje,a ono se "odigralo" Razz ,kad je dotični nju poljubio u obraz čestitavši joj sretan Uskrs. Surprised

Nedavno je bio slučaj da se jedan čovjek malo dulje pogledom zadržao Rolling Eyes na licu jedne lijepe žene Cool Arrow

Epilog tog "incidenta" Razz ,dotični je dobio kaznenu prijavu za seksualno uznemiravanje(vrlo bi vjerojatno da ju nije pogledao Rolling Eyes bi dobio tužbu za seksualno zanemarivanje Razz ),da budem ciničan u svom stilu. Cool

A,poznat je i slučaj da je slučajni prolaznik tužio Twisted Evil vlasnika radnje jer se poskliznuo i ozlijedio,a ovaj nije pomeo snijeg,iako je bilo dosta dalje od njegih vratiju. Surprised

Čitam na teletekstu,kako je jedna 12-godišnja djevojčica sa lisičinama sprovedena u policijsku postaju,zato što je šarala na školskoj klupi. Shocked

Puštena je kući tek kad su njeni roditelji platili globu,koja je iznosila gotovo pola očeve plaće. Suspect

A,njeni vršnjaci koji su crtali po cesti Suspect ,su još gore prošli jer ih je policija za to "kazneno djelo" Razz premlatila. Evil or Very Mad Shocked

Iz svega je vidljivo da Amerikanci od "buhe prave slona" Razz tj. SVJESNO I NAMJERNO Evil or Very Mad Mad prave probleme(TE IH SVEGA ŽELE NEŠTO PROFITIRATI Twisted Evil ) tamo gdje ih nema i nad onim ljudima koji rade benigne(beznačajne) Razz prekršaje,a krupne stvari poput:pljački,razbojstava,iskorištavanja,neplaćanja,manipulacija,prijevara... Evil or Very Mad Mad i mnogim drugih kapitalističkih "poslastica" Twisted Evil jednostavno ignoriraju Evil or Very Mad ,a njihove protagoniste-kapitaliste Twisted Evil uvažavaju kao ugledne članove društva. Twisted Evil
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty Tko su najveci licemjeri svemira?-Pa,anglosaksonci dakako!

Komentar  Slaven Sun Sep 14, 2008 4:05 am

Milan Cvijanović (citat):Amerika je,orvelijanskim obrtom,svoj cuveni *melting pot* proizvela u uspesnu multietnicku pricu i takav mit imbecilnom revnoscu godinama sa uspehom izvozila u svet.

U samom procesu nastajanja ove imperije,anglo-saksonska elita samlela je sve druge etnicitete u tom *melting potu*.

I,umesto etnicke tolerancije,iz tog lonca za topljenje nacija rodila se anglo*saksonska Amerika sa engleskim jezikom kao dominantnim i jedinim.

U tom klasicnom uzorku etnickog ciscenja nastali su,zatim,svi ostali koji su u *obecanu zemlju* pridosli iz belog sveta-Nemci,Svedjani,Italijani,Portugalci...zajedno sa njihovim jezikom i tradicijom.

Bendzamin Svarc svojevremeno je napisao *Danasnja Amerika nastala je na genocidnom ratu protiv domorodaca i mlevenju etnickih manjina.*


Ratovi u Americi nisu bili naseljavanje nego invazija.

Rec je o najduzoj seriji etnickih konflikata koja se nije okoncala podelom vlasti nego likvidacijom protivnika*.

Americki multietnicizam,tolerancija,i demokratija jednostavno mit,lazna prica.


*Krstaski pohodi u podrsci demokratiji,multinacionalnoj i multietnickoj toleranciji u svetu,jesu samo pokusaji da sami sebe operemo od operemo od sopstvenog greha...

Znaci kamarati...svako kopiranje Amerike...svako usvajanje americkog nacina razmisljanja i resavanja problema vodi ne dvosmisleno u fasizam!
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty Prokleta je Amerika...

Komentar  Slaven Sun Nov 09, 2008 8:24 am

Krajem veljače trebao sam ići u Los Angeles na ono što Microsoft već sada najavljuje kao softverski događaj godine.

Istovremeno se javnosti objavljuju čak tri golema produkta,pa se čini da naziv zaista nije pretjeran:

nastupaju novi Visual Studio,Windows Server i SQL Server,mega mrcine softverskog svijeta.

Unatoč događajima iz nastavka teksta,Mreža i Bug imat će svog čovjeka na licu mjesta,i odgovarajuće praćenje u časopisima i na Bug On Lineu.

Microsoftov poziv na ovaj događaj me obradovao,jer volim putovati,ne previše,ali par puta godišnje – da.

S druge strane oceana je,najzad,i profesionalno bitan događaj.

Nastupa i Ballmer!

Tko zna,možda nam priredi novu točku iz svog Monkeyboy repertoara po kojem je postao poznat na Jubitu!

Inače,ovih dana smo dobili poziv za još jedan,s ovim nevezan događaj u Americi.

Taj put sam prvo ponudio kolegi I.V., jer je riječ o tematici koju ima u malom prstu.

Voras me odbio jer mu "religija brani da ide u zemlje za koje mu uzimaju otiske prstiju".

Smijao sam mu se kad je to rekao,smatrajući da je razlog blago rečeno blesav,no pokazat će se da je Voras bio u pravu,a ja glup.

I tu je počelo...

Za put u Ameriku trebalo je srediti vizu – za razliku od nekih drugih država,to ne može srediti ni poslodavac,ni organizator,ni putna agencija,pa niti Veliki Microsoft,već je nužan osobni odlazak do nakaznog bunkera na rubu Zagreba,to jest Američke ambasade,ružnog zdanja sa svih strana opasanog sigurnosnim kamerama, zaštitarima, pregolemim zidovima...

Vjerojatno se negdje,skriven iza bedema,hrabro krije i uobičajeni odred marinaca.

Konzularni ured prima stranke samo bizarno rano,u terminima od 7 do 9 što mora da stvara goleme probleme ljudima koji ne žive u Zagrebu.


Postupak dobivanja vize je neobično ponižavajući, dugotrajan i ljudski odbojan.

Totalitarni birokrati,skriveni iza neprobojnog stakla – da im ljudi kojima su oduzeli mobitele,žlice za kavu i ključeve ne bi nekako naudili – u sobi kojom dominiraju američke zastave i portreti Busha,Cheneya i gospođice Rice,zaprimaju papirologiju.

Dekor sa strane predstavljaju posteri u kojima vas se upozorava na zatvorske kazne u slučaju da ste na zahtjev upisali pogrešne podatke!

Domaći,hrvatski zaštitari s američkim zastavama na uniformi upozoravaju vas ako napravite i jedan po njima pogrešan korak ili prekoračite neku nevidljivu liniju za nešto.

Totalitarka,koje se ne bi posramio ni Staljin!


OK shvatio sam,vi nikoga od ovih ljudi zapravo ne želite u svojoj zemlji i stvorit ćete sve moguće prepreke kako mi u nju ne bismo došli ne bismo željeli doći,ili ako baš i dođemo,u tome ne bi uživali.

Što se mene osobno tiče,nema nikakvih problema,samo to netko treba kazati.

Volim otvorene i poštene domaćine:

"Ne dolazi jer mi smetaš!".

Nema nikakve frke,neću.

U jednom trenutku više jednostavno nisam trpio da me skidaju,razvlače, dižu mi nogavice,pipaju,ponižavaju,ispituju,oduzimaju mi mobitele,olovke,novac,sadržaj džepova s nekim intimnim pojedinostima,foto aparate i tretiraju kao posljednji ljudski otpad i kriminalca.

Ja to,jednostavno ni za koga i ni za što neću prolaziti.

Moj problem,ili neki širi problem,je što uopće nisam imao najblažeg pojma koliko je cijeli postupak ponižavajući,dugotrajan,mučan,besmislen i jadan.

To jednostavno nigdje ne piše.

Nema informacije.

Nitko ne priča o tome.

Držim da je za one koji su to "uspješno" prošli cijela stvar tabu kao,ne znam,silovanje – nešto što je mučno i traumatično i o čemu ne govoriš drugima ako ne moraš.

Pokazuješ im slike New Yorka ali ne opisuješ što si prošao da tamo dođeš.


Kap gađenja je,dakle,prelila čašu i jednostavno sam odlučio da ovakvu nakaradnu,negostoljubivu zemlju,koja ponižavanjem i vrijeđanjem dočekuje goste već i kod predaje zahtjeva za vizu,nemam želju otići ni privatno ni profesionalno.

Zatražio sam da mi vrate putovnicu i otišao sam,ostavivši im 131 dolar nepovratnog pologa koji je u moje ime uplatio Microsoft.

(Očekujem mailove podrške od strane open source zajednice za ovakvo nanošenje izravne financijske štete softverskom divu.)

Da se razumijemo,predaja zahtjeva za vizu je – gotovo ništa.

U sigurnosnom pogledu to je niže od odlaska na banku da se podigne novac,niže od dnevne inventure utrška na trafici.

Čitavo vrijeme boravka u bunkeru nalazite se u super ograničenom,sa svih strana ozidanom prostoru,a jedini kontakt s konzularnim službenicima imate kroz neprobojno staklo,što je također element koji služi samo da ponizi korisnika,odnosno (nesuđenog) gosta.

Ne postoji razgovor,samo naređivanje i ispitivanje.

Nemam osobnu,a ni profesionalnu želju ići u zemlju koja goste i poslovne putnike tretira na način kojem ne bi podvrgao niti psa s ulice.


U mom slučaju,sve se moglo izbjeći samo da negdje postoji jasan opis onoga što podnositelja vize čeka – sati čekanja pipanja,oduzimanje osobnih stvari,novca,mobitela,ponižavanje na sve moguće načine...

Tada se ne bi ni prijavio.

Proučio sam sve linkove i dokumente,međutim,opis postupka na samom licu mjesta nigdje nisam našao a mislim da ga je netko,negdje,dužan staviti,čisto da ljudi unaprijed znaju što ih čeka,pa odluče žele li to,ili ne.

Nevjerojatno mi je da su ovakvim životinjskim ponižavanjima izloženi čak i uposlenici američke kompanije (Microsofta) i ljudi koje Microsoft službeno šalje na put!

Zbog čega američke kompanije ne traže neku klauzulu da se barem njihove ljude toga poštedi?

Oni poslom često idu u SAD,najzad tamo im i je vlasnik.

Ne mogu zamisliti da i netko kao Goran Radman prolazi,s oproštenjem,pregled donjeg rublja,podizanje nogavica i oduzimanje novčanika i mobitela?

Čitav niz pitanja koja se postavljaju u podnesku za vizu su protuustavna i protiv međunarodnih normi i pravila.

Koliko mi je poznato,po Ženevskoj konvenciji,ratni zarobljenik dužan je kazati samo svoje ime,čin,vojni broj i datum rođenja.

U podnesku za vizu,od ljudi čiji status je kilometrima daleko od ratnog zarobljenika,Ameri traže mnogo više – kompletno vojno,i eventualno ratno iskustvo, pecijalistička vojna zvanja i tome slično.

Da li je ijedno tijelo u Hrvatskoj protestiralo protiv ovog postupka,makar simbolično,ili savjetovalo hrvatskim građanima da ga bojkotiraju?


Najveće poniženje u cijeloj priči,i glavni razlog zašto sam ponukan pisati ovaj tekst,je što mi za Amerikance nemamo vize.

Oni nas gnjave i ponižavaju,mi njih ne.

Bilo koji Amer može sići s "kruzera" u Zadru ili Dubrovniku i šetati se gradom,da možda ni ne zna u kojoj je državi,a da ga nitko neće pitati za vizu.

Shvaćam da su nam njihovi dolari bitni (mada dosta loše stoje) i da smo receptivna turistička zemlja, ali i opet – neki minimum časti i ponosa treba postojati.

Zagovaram uvođenje viza za bezobraznike koji nas maltretiraju.


Sezonski zaposlimo nekoliko desetaka branitelja da im ubiru lovu u našim ambasadama,ali ako treba i ad hoc na rivama,aerodromima i kopnenim prelazima!

Zaradit ćemo.

Na webu sam našao podatke da u Hrvatsku zadnjih godina ulazi oko 130-180.000 Amerikanaca,što u moru turista koje primamo i nije mnogo.

Podatke o broju Hrvata koji posjećuju Ameriku nisam našao,ali držim da je ipak osjetno manji.

Dakle,u apsolutnim iznosima,oni žele u Hrvatsku znatno više nego mi "želimo" u Ameriku!

Zašto im to ne naplatiti,vodeći se onim što je Amerima ionako najbliže,a to je miris novca?

Pa što ako ponekog i uvrijedimo,oni nas usred naše zemlje,vrijeđaju i ponižavaju svakodnevno!


Predlažem cijenu vize od 300 dolara.

Plus,za one koji se sjete tražiti vizu na samom carinskom prijelazu,nužan zahtjev da kupe tri razglednice s motivima Hrvatske i dvije paintball loptice u glavu.

Zašto?

Pa,službenici koji izdaju vize moraju imati neki ventil za stres koji se nakupi od obrade toliko papirologije.

Znate što je najbolje?

Jamčim da uvođenjem ovog postupka broj američkih turista ne bi pao niti za 1% a možda bi se i povećao.

Uvjeren sam da bi se mnogi fotografirali sa flekama od paintball loptica,pokazujući to rodbini kao najbolje fotke s ljetovanja i iznimno zanimljiv običaj graničara u tamo nekoj "Kroejši".

Uostalom,unatoč poniženjima,nisam primijetio da je u mojoj grupi itko od Hrvata odustao od vize,osim ovdje potpisanog kolumniste,mada su je nekima vjerojatno odbili naknadno.

Simbolična je i sama adresa američke ambasade – ulica Thomasa Jeffersona!

Zagrepčani znaju,ali oni izvan glavnog grada možda ne – do pred koju godinu "ulica Thomasa Jeffersona" bila je obična ledina.

Iskreno,ne znam je li tu bila kakva ulica,a i ako jest vjerojatno se zvala Odranski jarak IV ili 2. blatni odvojak.

Nakon instalacije američkog bunkera ulica u kojoj je američka grdosija jedino zdanje zove se ulicom Thomasa Jeffersona,da im se bolje dodvorimo?

Koliko ja vidim,ulicu u kojoj se u Washingtonu nalazi naša ambasada nitko nije nazvao ulicom Kralja Zvonimira,ili barem Nikole Tesle,koji je zgodna poveznica jer je dobar dio života bio i Amerikanac.


Zbog čega toliko udvorništvo,za one koji su nas došli ponižavati?

Ima li u ovoj zemlji još mrva nekog ponosa ili uopće svijesti koliko vrijedimo?

Čega se bojimo?

Da će nas početi zaobilaziti?

Stvar je u tome da – neće.

Hrvatska je globalno turistički,obzirom na veličinu,znatno atraktivnija od Amerike.

Možda je čak atraktivnija i poslovno,kao mamac za ulagače,prostor za ekspanziju...

Mislim,ako mi nećemo sami u to vjerovati,tko će?

Ali ne,nama bolje leži sluganski mentalitet,tiho se,još prije svitanja,slažemo u red ispred konzularnog ulaza u nakazni bunker američkog zdanja,i čekamo da nas "domaći izdajnici" (redari i zaštitari su Hrvati,puni sebe što su umjesto rada za gazdu Sokol Marića dobili američke zastavice na uniforme i plaću u dolarima) počnu maltretirati kao stoku,a kasnije preuzmu i sami Ameri...


I tako,nakon svega,pa i ovog teksta, kojeg "netko negdje" prati i zapisuje,vjerojatno Amerike neću vidjeti barem dok se ne izmjeni vizni režim.

Kad bi i tražio novu vizu,što ne namjeravam,vjerojatno je ne bi dobio jer sam od danas valjda zaveden kao neko problematično kenjalo,ako im IT sustav išta vrijedi,a i za manje ljudima odbijaju vize.

Bit ću informatičar koji nije vidio Kalifornije i Seattla,otprilike kao katolik koji nije vidio Rim i Papu,ili musliman koji nije išao na hadž!

I još protiv te tradicije ovako otvoreno rogobori!

Heretik,bože me sačuvaj!

Nikada dosad nisam bio protivnik Amera,čak dapače,u mnogim tekstovima sam zastupao njihovu umjereno pozitivnu ulogu.

To se,nažalost od danas djelomično mijenja.

Valjda je izravno iskustvo ophođenja s nekom zemljom i njenom prvom linijom gostoljubivosti ipak nečemu pomoglo?

(Molim HULK-ovce da mi jave u kojoj zemlji se proizvodi Linux,možda pređem u prve linije Linuxaša!

No kako kažu da sam potkupljiv prvo mi trebaju platiti ćevape i putovanje u narečenu zemlju!)



Nepoznati (citat):"Bravo Hrvati!"

Naprijed,Huraaaa!

Trč' za Ameriku!


Služi Americi (čifutu bez duše!)

A Amerika vas tretira kao zadnju STOKU iz pećina...


Ukratko:

Gdje je hrvatski protuodgovor?

Gdje su vize za američke bahate majmunčine?

Ali jao! tzv. "hrvatski političari" se uvijaju kao snaše i dovlače američki obavještajni ološ u Hrvatsku da "podučava" našu policiju,onakav ološ kao FBI - koji po Sjedinjenim Državama proganja i maltretira bijele ljude,koji neće biti cionistički moron!


Vidite li na novom Vjesniku,VIŠNAR opet... bljuje u bunilu o nekakvoj "industrijskoj špijunaži i slika majmuna s natpisom na leđima FBI!

Kako da Višnar nikako pronađe sliku s natpisom neke druge službe iz druge države svijeta?

Što je taj FBI? Možda,kao i H... hrvatska tuga,ruga, buga...?

Dovoljno je u sezoni ljeta vidjeti naše majmunice i majmune,šetaju Zagrebom, nose majicu s natpisom CIA i FBI!

Jesu li oni svijesni (ili je svijest njima nepoznat pojam) da na sebi nose natpise najvećih svjetskih TERORISTIČKIH ORGANIZACIJA koje ubijaju,muče i proganjaju nevine ljude po svijetu!

Huraaaaaaaa!!


Hrvati,svi u red po vize u američki "bunker" nek vas ponižavaju,nek vas maltretiraju,nek vas gledaju kao balkanske vaške...kao sitne slavenske gnjide...

Znate li vi DA ONI NAS MRZE jer smo Slaveni!

O je,nitko vam "nije rekao" mada... valjda očekujete da vam ova izdajnička vlast to kaže!?"


Slaven: komentar modifikovan dana: Mon May 18, 2009 2:08 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty GMO otrovna hrana,naravno iz sotonske USA!

Komentar  Slaven Sat Apr 25, 2009 12:19 am

"Željko Mavrović(bivši boksač,današnji proizvođač zdrave hrane):

GMO(GENETSKI MODIFICIRANI ORGANIZMI-SAD) je sotonska priča koju treba što prije završiti!


OSIJEK - GMO je sjeme zla i obmane,nešto što ne može donijeti dobro čovječanstvu,rekao je danas predsjednik Hrvatskog seljačkog saveza Željko Mavrović na radionici dr. Jeremyja Sweeta:"

Suživot GMO-a s ekološkom poljoprivedom" koju je u Osijeku organizirao Zavod za sjemenarstvo i rasadničarstvo.

Mavrović je na spomenutu radionicu došao iskazati svoje,ali i,kako je rekao,nezadovoljstvo svih hrvatskih poljoprivrednika činjenicom da se GMO u Hrvatsku uvodi na mala vrata.

- Naslov ove radionice je toliko bešćutan,ružan,neprimjeren i perfidan.

To bi bilo nešto poput toga da je papa Ivan Pavao II. čitao Hitlerove spise pa se išao malo duhovno obnavljati.


Način na koji ovaj čovjek ovdje dolazi pričati preko EU fondova je strašan.

Ovo je jedna sotonska priča i nju bi trebalo završiti što je prije moguće - kazao je Mavrović okupljenim novinarima,a isto je ponovio i nešto poslije na samoj radionici,nekon čega je napustio skup kazavši da ne želi u tome sudjelovati.


No,državni tajnik Ministarstva poljoprivrede Stjepan Mikolčić ne dijeli Mavrovićevo mišljenje i tvrdi da u radionicikao ni u cijeloj priči oko GMO-a nema ništa sporno.

- Ovom radionicom privodimo priču o GMO-u.

Mi smo to područje uredili Zakonom iz 2005. godine,a sve je usklađeno s legislativom EU."



Genetičko inženjerstvo je loša znanost u službi velikog biznisa.

U našoj Vladi se nalazi krtica,no ja ne mogu reći tko je to.

Što to znači krtica?


Multinacionalne kompanije koje imaju ogromnu financijsku moć kupuju ljude,utjecajne političare i znanstvenike i preko njih ulaze u pojedine države i bojim se da se to događa i u Hrvatskoj.

Ovakav skup,s ovakvim čovjekom je na žalost ruglo.

Naš Zavod za javno zdravstvo tvrdi da u 3000 uzoraka nijedan nije bio pozitivan na GMO,a prije nekoliko godina osječki Zavod je u 30 uzoraka našao 14 pozitivnih,nakon čega je ravnatelj bio smijenjen.

To vam sve govori - zaključio je Jošt.



http://jutarnji.hr/vijesti/clanak/ar..._gmo,160329.jl







AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! 90890


"Protivite li se vi zeleni izboru znanstvenika od kojih je politika zatražila mišljenje?

Smatrate li ih nestručnima,ili nedovoljno stručnima?


Znanstvenici imaju svoju "težinu",ali desetak ili dvadesetak znanstvenika samo su ljudi,dakle potkupljivi su kao i većina ljudi na ovom planetu.

Znamo koliko je GMO profitabilna priča.

Dati desetke ili stotinu milijuna dolara da bi se kupila mišljenja dvadesetak znanstvenika za bilo koga tko se bavi GMO-om nije nikakav problem.


Optužujete li te ljude,ili ih samo želite pojačano nadzirati?

Idemo ih promatrati.

Idemo vidjeti što to oni rade.

Treba,između ostalog,vidjeti tko ih financira.

Sve im je na raspolaganju.

Putni troškovi,dnevnice...


Da vidimo tko to plaća.

Rijetko će Vlada ili Ministarstvo organizirati skup na razini kao ovaj kongres u Osijeku.

Ali ako je u pitanju GMO...


Je li na hrvatskoj zemlji posađeno išta GMO-a?

U jednom trenutku je bilo posađeno,ali su nasadi kukuruza uništeni prije nego što su sazrijeli.

Nisu bacili svoje sjeme,koje bih ja nazvao sjemenom zla.


Zašto GMO ne valja?

Stradaju unutarnji organi.

Stvaraju se nakupine koje poslije vrlo lako prelaze u karcinom.

Imunitet pada.

Čovjek koji jede GMO ne može imati energiju kao čovjek koji se normalno hrani.


Što kažete na tezu zagovornika GMO-a da je GMO atomsko oružje budućnosti i da se zemlja koja ne želi razvijati tu znanost zapravo odriče obrane i prepušta se na milost i nemilost zemljama koje su razvile tu tehnologiju?

Upravo smo primljeni u NATO i ne treba nam takva obrana.

Prigovori velikoj poljoprivrednoj kompaniji Monsantu iz SAD-a su poznati.

No što je od toga provjereno?

Je li Monsanto išta bio prisiljen priznati pod snagom argumenata oponenata?


Pročitajte knjigu "Sjeme uništenja" pa ćete vidjeti koliko zla GMO hrana može napraviti kod životinja,a kamoli kod ljudi.

U vrlo kratko vrijeme.

Nijedna životinja,ako joj se ponudi i GMO i neka druga,ekološka hrana,nikad neće jesti GMO,sve dok ne bude jako,jako,jako gladna.


Kako su se zemlje EU odredile prema GMO-u?

Većina država je zabranila GMO.

Vidimo li sebe i svoju budućnost u čistoj državi,gdje će ljudi dolaziti obnoviti svoje zalihe prirodne energije i imuniteta,okrijepiti dušu,onda to zaista ne ide uz GMO sjeme.


Koliko daleko ste vi farmeri spremni ići u svojoj borbi protiv GMO-a?

Teško je reći.

No želimo da Hrvatska dozna koliko je GMO opasan.

Velike kompanije,proizvođači GMO-a,žele u tišini "progurati" GMO u Hrvatskoj.

Želimo da javnost sazna sve o GMO-u."
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty Šahovsko polje...

Komentar  Slaven Wed Apr 29, 2009 7:22 pm

Rečeno je sa moje strane da je Tito očito bio naivna budala Embarassed kad je mislio da će se unutrašnji i vanjski neprijatelji Jugoslavije promijeniti na bolje Suspect kao što je i rečeno sa moje strane da su Srbi kao najbrojniji i najbuntovniji narod Balkana bili glavna meta ocrnjivanja zapada jer nisu pred njim "skinuli gaće" ko ti pred svojim mentorom,a on pred svojim itd. Razz

Stoga,po običaju:lažeš Mad ,podmećeš Evil or Very Mad klevećeš Twisted Evil i kakiš i to naveliko Razz po običaju,ko te ne zna,"skupo bi te platio" Evil or Very Mad Mad Rotore-Euromanu.

U tom smislu,nedavno preminuli filozof i fizičar te humanista iz Dalmacije Ivan Supek je "in cognito" priznao da je debelo pogriješio što je obustavio program izrade nuklearna naoružanja Jugoslavije jer kako vidimo sa SILEĐIJSKIM Mad i LICEMJERNIM Twisted Evil zapadom drugačije se ne može. Evil or Very Mad



"Jugoslavija je primila udarac za Rusiju i Kinu da bi iz toga oni mogli izvući zaključke i pouke da sa zapadnom podmuklom i lažljivom aždajom nema razgovora i pregovora!


Kina,Rusija,Sjeverna Koreja,Iran su primjeri koji to potkrepljuju Surprised jer da nemaju nuklearno oružje,(za)sigurno bi ih Angložidovi "oslobađali" Twisted Evil kao što su uostalom "oslobodili" Twisted Evil cijeli svijet,pa čak i jedne velike nacije kao šo su Francuzi i Nijemci(međusobno ih posvađavši kao i Hrvate Srbe da bi zavladali nad njima Twisted Evil )

Slično žele napraviti sa Kinezima i Rusima,ali oni neće nasjesti na tu "patku" jer nisu Kinezi i Rusi maloumni i prokleti ko ovi spomenuti evropski narodi Razz



"Ruski predsednik Medvedev izjavio je da nova Vojna alijansa ne zaostaje za glavnim i jedinstvenim suparnikom (protivnikom),Nato Paktom.

U novom formatu,od Belorusije do Tadžikistana,raspoređene su snage za brzo delovanje,antiterorističke akcije,borbu protiv organizovanog kriminala i odbranu od potencijalnog protivnika,na beloruskom pravcu,gde su koncentrisane značajne Nato snage, a potezu kavkasko-jermenskom,prema Turskoj,gde SAD pokušavaju da proniknu u Kaspijski bazen,to jest rusko istorijsko geopolitičko dvorište,i konačno u Centralnoj Aziji,gde su prodorom u Avganistan,
Amerikanci pokušali da isteraju Ruse po receptu patrijarha globalne geostrateške brutalnosti SAD,Zbignjeva Bžežinskog,iz njegove knjige Velika šahovska tabla!

Elem,tamo je on prerano otpisao Rusiju,predlažući američku strategiju u 21. veku,kao globalnu hegemoniju,sa jedinim priznatim vazalom,Velikom Kinom,kojoj SAD poklanjaju Centralnu Aziju(bivše SSSR republike,članice Moskovskog Pakta) i ruski Sibir!

I drugi veliki vezir globalne američke diplomatije pseudo plišanog stila,
Kisindžer predlaže smanjivanje Rusije do srednjevekovnih granica,putem njenog neizbežnog sukoba sa Kinom,sve do američke pobede!


Obojica su 40 godina gradili veliku Ameriku,iako su rođeni Evropljani,Bžežinski poljski,a Kisindžer nemački Jevrejin.

Obojica su rusofobi,za savez sa Kinom,koja ima otvorene teritorijalne pretenzije prema 11 svojih suseda,što SAD podržavaju,žrtvujući čak Tajvan,kao Englezi Hong Kong!


Njihova ideja je sprečavanje rusko-kineske saradnje,i potsticanje konflikta.

Po njihovom receptu SAD su se privremeno,posle perestrojke ugnezdile u bivše sovjetske vojne baze,nastavljajući sa prodiranjem u meki trbuh Rusije."


http://www.dejanlucic.net/Lat/moskovski_vojni_pakt_LATINICA.html


Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty Bezdušni Amerikanci

Komentar  Slaven Wed May 13, 2009 3:35 am

"IRAČANKA KAŽE-AMERIKO,MRZIM TE"


AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Burn13


"Evo moj uvod u ovaj tekst kog sam preuzeo iz bloga jedne djevojke iz Iraka.


Pogledajte što narod Iraka misli o "američkoj demokraciji",mislim da je djevojka koja je ovo pisala bila na rubu,na rubu na koji su je natjerale bezdušne američke životinje koje harače po Bliskom Istoku.

Meni je osobno žao ove djevojke i pomolit ću se za njezinu dušu,jer su njezin mladi život uništili monstrumi-"roboti bez duše" Amerikanci kako ih ona naziva.


Ovo je sunitski pogled na stvari iz Iraka!

Tužno...

America - I HATE YOU."





http://www.theodora.com/flags/burning/


Strašno ali istinito!

Amerikanci su danas samo hodajući sotonski kosturovi... s oružjem u rukama.

Odavno umrle duše... vampiri...


Sijači zla i trovatelji civilizacije.

Mrtvi zombiji...


Bog je prokleo Sjedinjene Države pa će one biti tako šibane (takvim Božjim oružjima) kako nije ni jedno carstvo u povijesti ovoga svijeta,(proročanstvo kaže... da će kad Bog završi s njima... USA biti "ruševine sablasne","vječna pustoš..."),a poslije Sjedinjenih Država- Engleska i Hrvatska!

Za sve grijehe njihove i služenje ĐAVLU!


Kako je rekao onaj legendarni forumaš da su nebeski ljudi oni na dnu društvene ljestvice obični ljudi,a ovi na vrhu,da se tu ne traži Božja skromnost. Evil or Very Mad

Ovi citati vrijede za njih Twisted Evil

''Tko ljubi novce,neće se nasititi novaca;i tko ljubi bogatstvo,neće imati koristi od njega.

I to je taština......

Sladak je san onome tko radi,jeo malo ili mnogo;a sitost bogatome ne da spavati.''


A,ovo za mene(ne volim da me se hvali,čak više od toga da me se kudi) Embarassed

"Ljubav je dobrostiva,ljubav je milostiva,ne hvasta se,ne oholi se,ne traži svoje,sve pokriva,sve podnosi,svemu se nada,sve vjeruje...

Ljubav da ne bude lažna.

Mrzeći na zlo držite se dobra.

Bratskom ljubavi budite jedan k drugom ljubazni.

Čašću jedan drugoga većeg činite.

Ne budite u poslu lijeni;budite ognjeni u duhu služite Gospodinu."


Slaven: komentar modifikovan dana: Wed Feb 10, 2010 2:12 pm; prepravljeno ukupno 2 puta
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty Soto-glazba u službi velikog sotone(SAD-a)

Komentar  Slaven Mon May 18, 2009 1:51 am

"Amerika je najsotonskija zemlja na svijetu.

Jenkiji će za dolare učiniti sve.

Ljudi su tamo u svojoj pohlepi prava noćna mora.


Čudi me što barem pola njih ne dolazi na koncert s mrtvačkim sandukom."(Ozzy Osbourne-vokal engleske rock skupine Black Sabbath)


Ovo sluša i ovome teži Twisted Evil yu pučina,koga zanima Stričevo mahanje Marxova Kapitala. Rolling Eyes


"Ljude je moguće hipnotizirati glazbom,kada ljude na taj način pogodimo u najslabiju točku,možemo njihovoj podvijesti reći sve što želimo....

Glazba struji iz zraka,stoga mogu stupiti u vezu sa demonima"(Jimy Hendrix-frontman The Doors)


Uskoro će i svekoliko yu pučanstvo Razz biti službeno dio te obitelji. Twisted Evil


"Sotona,zna da,ako u ove posljednje dane prije Isusova ponovnog dolaska želi biti djelotvoran,mora zadobiti kontrolu nad mladima.

Antikrist se koristi masovno hard rockom kako bi (za)ovladao tom generacijom."(Bob Larson-bivši rocker)


"Higway to hell"(auto-put do pakla Shocked) pjeva složno pučina Razz i "hand shaka"(vrti glavom i kosom Rolling Eyes) na zvukove pjesme australske skupine AC/DC,a znate od čega je to kratica Question

Anti christ/dead to Crist Twisted Evil

A,znate li tko je osnivač sotonizma Question

Englez Twisted Evil Aleister Crowley 1896.

A,znate li ko je Anton La Vey Question

Amerikanac Twisted Evil osnivač prve sotonske crkve 1969.u San Francisku,SAD naravno. Twisted Evil
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty World War 3... SCO vs WEST

Komentar  Slaven Mon May 18, 2009 3:01 am

World War 3... SCO vs WEST


https://www.youtube.com/watch?v=9iUQN7QpMBI&NR=1


Znak američke vojske je super prikazan- dva muška znaka- pederčine... fagoti! Razz

Bog blagoslovio Istok Wink

Bog prokleo Zapad! Evil or Very Mad Mad


Kaže jedan da kako naš čovik samo razmišlja o tri stvari:jiću,piću i ženama Wink i zato ne vidi dalje od vlastita nosa Suspect ,a Englez samo kako Evil or Very Mad porobiti Mad i opljačkati Twisted Evil druge narode i rase na svijetu. Surprised
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty Ima li većih licemjera od Amera na svijetu?Naravno da nema!

Komentar  Slaven Fri Oct 09, 2009 8:31 pm

Licemjerni Twisted Evil Amerikanci koji se vole dičiti svojom "vjerom u Boga" pardon Mamona(boga novca Mad ) $ IN MONEY WE TRUST $ Twisted Evil prosvjeduju protiv zdravstvene reforme kojom bi se svim Amerikancima omogućilo besplatno OSNOVNO zdravstveno osiguranje za koje je,uzgred budi rečeno,potrebno daleko manje novaca(što Amerolicemjerima Twisted Evil ionako nije problem jer ga štampaju bez pokrića naveliko)nego za imperijalističke ratove SAD po Aziji.Evil or Very Mad

Problem tim bijelim rasistima je što je Obama crnac koji bi "lijenim" AfroAmerikancima(nisu bili "lijeni" dok su bili robovi Twisted Evil)dao dostojanstvo da u eri visoke tehnologije imaju zdravstveno osiguranje i to ono najnužnije. Surprised


Vele američki desničari kako su oni izgrađeni na kapitalizmu te kako ih se ne može tjerati na socijalizam kojeg oni ne žele Suspect(a tjerali su druge:istočnoevropljane,Balkance,Azijate,JužnoAmerikance... na kapitalizam kojeg oni ne žele i ti silom-bombama. Twisted Evil Evil or Very Mad Mad )



AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Eat-the-rich


AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Article-1213056-0666E255000005DC-603_634x438
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty Velika Sotona-SAD glavni kreator raspada SFRJ

Komentar  Slaven Fri Oct 16, 2009 8:10 pm

RAZGOVOR SA EMILOM VLAJKIJEM
O ZLOČINIMA,SLUGAMA,LAŽIMA


Profesor dr. Emil Vlajki, analizirajući stanje u Jugoslaviji i Srbiji u protekle dve decenije, primećuje da je srpska samodemonizacija,koja je krenula na svim medijima od 2000. godine vrsta mazohizma neviđenog u savremenoj istoriji
Pofesor dr Emil Vlajki, autor dvadesetak knjiga iz oblasti političke filozofije,
komunikologije i socijalne problematike budući da je Hrvat po ocu a Jevrejin po majci,te da je predavao na uglednim univerzitetima na Zapadu, mao je sve predispozicije da o raspadu SFRJ i učinku Srba u toj drami,piše i govori kao većina zapadnih intelektualaca,ili bar kao oni iz beogradskog kruga "dvojke".
Umesto toga,napisao je istinski vrednu knjigu "Demonizacija Srba",kojom je razotkrio fabrikovane laži o srpskim zločinima,uzrocima rata u SFRJ, tako na naučno utemeljen način razobličio demonizovanje Srba koje je označio kao nove Jevreje.
Knjiga je kod nas gotovo prećutana,a sam profesor Vlajki nije rado viđen gost u Beogradu.
Hrvat po ocu Jevrejin po majci,Emil Vlajki, rođen je 19?? godine u Splitu.
U Zagrebu je diplomirao ekonomiju i FPN,a na Sorboni u Parizu magistrirao i doktorirao. Desetak godina bio je profesor na FPN u Sarajevu a onda su ga vetrovi rata odneli na Zapad.
Predavao je na uglednim univerzitetima u SAD (Jejl),Kanadi,Francuskoj,Belgiji. Trenutno je profesor na Fakultetu za političke i društvene nauke u Banjaluci i na Filozofskom fakultetu u Istočnom Sarajevu.


Ispisujući uporno i istinito hroniku raspada SFRJ,odavno ste napisali da će Srbi ispasti najveće žrtve raspada države.
Šta je po vašem mišljenju uzrok tome?
Nije bilo teško to predvidjeti.
Kada su postali jedina svjetska supersila,SAD su za jedinog istinskog konkurenta imali potencijalno ujedinjenu Evropu.
Ujedinjenje je trebalo usporiti.
To su postigli serijom balkanskih ratova u kojima su Srbi označeni kao glavni krivci.


Bilo je jasno da Amerika,koja oduvjek u Srbima gleda potencijalne saveznike Rusa,želi da razbije Srbiju.
Cjelovita Srbija je po njihovom viđenju najveća opasnost za američke interese na Balkanu,ma kako to čudno zvučalo.
Oktobarski puč 2000. godine značio je dolazak na vlast jedne prozapadne i proameričke marionetske vlasti u Beogradu.
Uprkos svemu što je ova vlast uradila po nalogu Zapada a što se zove demokratizacija, proces razbijanja Srbije nastavlja se na razne načine ali uvijek sa istim ciljem:
otimanje djelova zemlje i smanjenje države.
Sada je,vidim,na redu ponovno uspostavljanje autonomije Vojvodine,u kojoj je već sve srpsko zamjenjeno vojvođanskim.
Vojvodina ulazi u projekat regionalizacije koja će dati osnova za slijedeće "autonomne oblasti" a one će na mig "velikog brata" tražiti samostalnost.
Ukratko - srpstvo je u agoniji koja polako vodi ka samouništenju.
Srpsko utrkivanje u smišljanju najstrašnijeg samooptuživanja što je bio dokaz navodne demokratije i "ulaznica u svet",vi ste nazvali "prostituirano-mazohističkom kampanjom". Objavili ste tada knjigu "Demonizacija Srba",suštinsku analizu raspada SFRJ.
Razotkrili ste u njoj,između ostalog,neljudskost globalizacije i prateće demonizacije svih neposlušnih protivnika novog totalitarizma.
Danas valjda ne treba dokazivati koliko je najveći dio onoga na čemu se zasnivala demonizacija Srba,bio lažan i isfabriciran proces od strane Zapada.
Kao ne-Srbin ali Jugosloven u srcu,nisam mogao podnijeti da se lažno i beskrupulozno demonizira jedan od mojih naroda.


Ja sam borac,a ne grobar i,za razliku od Srba koji izgleda uživaju u svom samouništavanju,borio sam se pišući knjige i tekstove u kojima sam analizirao stanje u Jugoslaviji i Srbiji u toku posljednje dvije decenije.
Nekoliko tih knjiga su danas postale službeni dokumenti Haškog tribunala.


Devedesetih ste bili profesor na kanadskom univerzitetu u Otavi i takvi kontrastavovi o Srbima mogli su vas koštati.
Moji problemi počeli su u Kanadi onoga trenutka kada se ta zemlja priključila agresiji na SRJ,uz žestoku demonizaciju Srba.
"Demonizacija Srba" je izašla 2001. godine,kada su srušene dvije kule u Njujorku.
Po uzoru na Amerikance,i njihovu tadašnju histeriju,i Kanađani su donjeli patriotski zakon,po kome su mogli hapsiti koga hoće,pod sumnjom za terorizam.
Univerzitetske vlasti su mi skrenule pažnju da bi po tom novom zakonu i moja knjiga mogla potpasti pod iniciranje na terorizam.
Podnaslov "Demonizacije Srba" glasi: "Zapadni imperijalizam,njegovi zločini,sluge i laži". Ta prijetnja je bila kap koja je prelila čašu.
Otišao sam u Francusku i tamo proveo nekoliko godina.
Dobar dio mojih napisa o demonizaciji Srba,o Srebrenici i,naročito,o ponašanju srpskih vlasti posle 05. oktobra,objavio sam u nekim francuskim časopisima.
Prognozirali ste da će se "gušenje Srba" nastaviti uprkos "demokratiji".
Ako hoćete da uništite neku zemlju u razvoju samo uvedite zapadnu demokraciju. Demonizacija Srba se konstantno reproducira u svjetskim razmjerima.
Da bi Zapad opravdao svoje zločine mora stalno dokazivati da su Srbi opasnost po čitavu galaksiju crne rupe.
Taktika je slijedeća:malo ćemo demonizirati narod,nešto ćemo proglasiti genocidom, naći ćemo poltrone unutar srpskog javnog establišmenta poput brojnih NVO koje će nastaviti demonizaciju iznutra.
Usput rečeno srpska samodemonizacija koja je krenula na svim medijima od 2000.godine i tpaje do danas,vrsta je mazohizma neviđenog u suvremenoj historiji. Napisao sam tada da me je obim i intenzitet slugeranjstva dijela političkih i medijskih srpskih elita duboko potresao.


Ja sam naučno pokušavao dokazati da cu pravi zločinci članice "međunarodne zajednice" na čelu sa SAD a Srbi,koji su u stvari njene žrtve,tvrdili da su oni zločinci.
Utrkuju se ko će više poduprijeti američku tvrdnju da su Srbi remetilački faktor. Amerikancima je to potrebno jer,kažu,posao na Balkanu nije završen.
Slijedi dalje razaranje Srbije i njeno utjerivanje zajedno sa BiH,u NATO,što im je neophodno u sklopu novog hladnog rata koji Zapad vodi protiv Rusije.


U jednoj knjizi koja je izašla u Kanadi šest meseci nakon agresije na SRJ a koja se zove "Novi totalitarni poredak i uništenje Jugoslavije",napisali ste da je Slobodan Milošević bio inteligentan ali bez vizije.
Njegovi ovdašnji protivnici i danas govore kako je on isključivi krivac za svu golgotu koju smo doživeli.
Tačno je da nije imao viziju ali nema nijednog državnika na svijetu koji bi obrušenje kakvo se srušilo na vas mogao spriječiti.


Amerikanci su ti koji su razbili Jugoslaviju i embargom i bombama uništavali Srbiju. Planovi za to su napravljeni 20 godina ranije

On je bio anglofonac,proamerikanac i pokušavao je da taktizira,a zauzvrat bi dobio neke mrvice u vidu skidanja embarga sa Jugoslavije i Srbije.
Pa iznova nova ucjena,i tako ukrug.
Bio sam Miloševićev savjetnik u Hagu oko tri mjeseca.
Pitao sam ga kako je moguće da su ga svaki put lažnim obećanjima prevarili i izigrali. Nije imao odgovor.
Ali u odnosu prema Americi nisu prošli bolje ni oni koji su posle Miloševića zagovarali drugačiju politiku.


Servilnost prema Americi koju kao svoju jedinu politiku zagovaraju petooktobarci, tu ne pomaže.
U odnosu na ove marionetske postave na vlasti od 2000. do danas,Milošević je,ipak, bio gigant.
On je jedina osoba na svijetu koja se usudila suprotstaviti koaliciji od 18 najjačih zemalja na planeti.
Da je bio izdržao još mjesec dana,NATO bi se bio raspao kao kuća od karata.


Pisali ste i o smrti i egzekucijama srpskih političara. Uvek iz nekog svog ugla.
Godinu dana pre smrti Miloševića objavio sam na internetu tekst pod naslovom "Prave ubice su u Beogradu" sa podnaslovom "Kako ubiti Miloševića i zašto".
Kada sam sa njim jednom razgovarao,rekao mi je slijedeće: "Emile,kada me nakljukaju sa različitim lijekovima protiv stresa,visokog pritiska i slično,potrebno mi je dva i po sata da ustanem iz kreveta".


Milošević je,dakle,praktično bio ubijen.
Također sam 2003. godine,kada je Đinđić ubijen,objavio tekst "Godine opasnog življenja",gde sam rekao da su njegovi egzekutori samo produžena ruka pravih egzekutora koji potječu iz dijelova "međunarodne zajednice".
On je istinski vladao Srbijom.
Đinđić je počeo tako što je služio Zapadu,bio je na čelu prevrata protiv Miloševića,i kao takav postao nezgodan svijedok za Zapad koji je izvršio taj prevrat.
Njegove nevolje počele su kada je u Vašingtonu rekao da se pitanje Kosmeta neće rješavati u Americi nego u Beogradu.
On je,dakle,progledao.
Čovjek može griješiti ali ima pravo da se korigira.
Po onome što je uradio,Đinđić nije bio velikan,ali po onome što je mogao da uradi. možda bi to postao.


SRBIJU VODE SLUGE AMERIČKIH GOSPODARA

Govoreći da se neće suprotstaviti vojnim sredstvima okupaciji Kosova i proglašenju nezavisnosti,vlasti u Srbiji rekle su izvolite,uzmite nam naš teritorij
Očigledno je da ima malo srpskih političara o kojima imate dobro mišljenje.
Bez obzira na to da li su na vlasti ili u opoziciji.
Svi oni koji su bili protiv Miloševića i socijalizma,sada su na vlasti.
Pokazalo se da je njihova pozicija bila pristajanje uz Zapad,a ne borba za demokraciju i ljudska prava.


Čitava tzv. intelektualna opozicija u jugoistočnoj Evropi bila je prozapadna,mada je to uvijala u oblandu borbe protiv staljinizma.
Danas,međutim,podržavaju duboko antiljudske metode Zapada, koje su mnogo gore od staljinističkih.
Oni su bili i ostali u njegovoj službi.
Tadašnja opozicija,poput Đinđića,Koštunice,Ćosića i ostalih,bila je prozapadne orijentacije.
Protiv sam svakog dogmatskog komunizma,ali su ljudi tada imali sve ono što danas u demokraciji nemaju:pravo na rad,besplatno školovanje,besplatno zdravstvo.


Kako vam zvuči Tadićevo stalno zaklinjanje da se Srbija nikada neće odreći Kosova?
U teoriji i praksi,a naročito u politici,postoji raskorak između onoga što se govori i onoga šta se radi.
Tadić,zapravo,aminuje stvaranje albanske države na Kosmetu;to je ono što suštinski čini.
Može da priča šta hoće i da prodaje maglu ljudima.
On je taj koji je doveo Euleks.
Kada je oko sto hiljada Srba sa Kosmeta potpisalo peticiju protiv dolaska Euleksa, oglušio se o to.
Nije poveo ni jedan sudski proces protiv zapadnih zemalja koje su priznale Kosovo. Jeremić kojeg je izabrao da bude ministar inostranih poslova,i koji,čini se,iskreno misli ono što govori,samo je paravan za antikosmetsko delovanje Tadića.
Govoreći da se neće suprotstaviti vojnim sredstvima okupaciji Kosova i proglašenju nezavisnosti,vlasti u Srbiji rekle su - izvolite,uzmite nam naš teritorij.
Mislim da Tadić nije za politiku,ali isto tako mislim da nije američki plaćenik.
On je figurant koga strukture koje vode politiku i istinski cu u službi SAD podržavaju znajući da se na njega može lako djelovati.
U otvorenom pismu napisao sam mu da bi za Srbiju bilo mnogo bolje da se nastavio baviti vaterpolom.
Šta mislite o onome što radi Nikolić, sada kao naprednjak?
Što se tiče razumijevanja politike,Nikolić je izrastao u dobrog političara.
Oteo se ispod skuta Šešelju i vjerovatno je njihovo odvajanje bilo neminovno.
No meni se čini da on nema formata i snage da očuva istinski patriotski kurs u ovoj teško održivoj situaciji za Srbiju,a u krajnjoj liniji biće rezervna varijanta Tadiću. Podržaće ga kada se bude radilo o suštinskom antisrpskom djelovanju.


Za mene je to neminovnost i bojim se da raspadom radikalne stranke nema više nikakve opozicije ovome što se naziva "srpski put u Evropu" u koju će možda ući dijelovi sadašnje Srbije.
Jedino što će Srbi dobiti sa izdajom Kosova,koju u ovom času živite,to je možda olakšica viznog režima.
Pošto Srbija ima oko 40 odsto nezaposlenih i polovinu stanovnika na granici siromaštva, to običnom svetu ne znači ništa.
Da ponovim,Tadić naivno misli da će dajući Kosovo biti primljen u Evropu.
O tome nema govora,jer je još uvek na dnevnom redu razbijanje Srbije.
To vam je konkretno sadašnji zakon o regionalizaciji koji će rasparčati Srbiju.
Sadašnja marionetska ekipa na vlasti daje Kosovo ni za što.
Postoji velika verovatnost da će se tom kursu pridružiti i Nikolić koji već uživa povjerenje dobrog dijela zapadnog establišmenta.


MUDŽAHEDINI U BIH SU AMERIČKA TVOREVINA

Džihad i Al Kaidu izmislili su Amerikanci.
Alkaida je mit,metafora.
Baba Roga kojom treba plašiti javno mnjenje
Onaj Bin Laden je već odavno mrtav ali oni sintetizuju njegov glas kojim on kao nešto preti.
Sedamdesetih godina dobar deo sveta bio je socijalistički nastrojen.
Da bi suzbili uticaj Sovjeta u to doba,Amerikanci su finansirali sve islamističke pokrete, od avganistanskog do onoga u Egiptu.
Islamizam je počeo cvetati kada su Amerikanci ubacili u njega milijarde dolara da bi se džihadovci borili protiv SSSR-a, i protiv socijalističkog uticaja.
Onda su oni narasli i dobili krila.
Što se tiče naših prostora,opšte je poznata stvar da je mudžahedine i iransko oružje za bosanske islamiste aranžirao Klinton.


Mudžahedini u BiH su američka tvorevina SAD plaše svet terorizmom kao Baba Rogom.
Oni,međutim,unutar tih terorističkih organizacija imaju infiltriraneljude koji namerno provociraju terorističke akte,kako bi potom SAD nekog bombardovala i osvojila neku zemlju.


U ovakvoj geopolitičkoj situaciji može se desiti da se Ulaskom BiH u NATO Srbi sa dvije strane Drine opet gledaju preko oroza
Kao što ste nedavno napisali,srpstvo je u agoniji.
I u Republici Srpskoj.Dejtonski sporazum se sve manje poštuje.
Da li Srpskoj preti ukidanje?
U procesu uništavanja svega srpskog,Dejton je jedan od najvećih uspjelih manipulativnih poteza SAD-a.
Zbog predsjedničkog reizbora Klintonu je tada trebao mir u BiH
Pripremali su i uništenje Jugoslavije bombama i stvaranje "velike Albanije".
Da bi sve to postigli,ponudili su Srbima privremeno republiku entitetskog tipa.
To je bila čista farsa.


Nad BiH je uveden američki protektorat koji je imao za osnovni cilj postepeno smanjivanje srpskih nadležnosti u RS.
Amerika je tamo birala političare po svojoj volji,oni su u praksi sprovodili ono što SAD od njih traže.


Za nagradu im je bilo dozvoljeno da pljačkaju RS do mile volje.
Malo po malo,glavne nadležnosti iz RS prešle su na Federaciju.
Čerupanje "dvoglavog orla" nastavlja se,tako da će RS brzo postati prazna ljuštura. Tako je po drugi put od početka devedesetih godina jedan konstitutivan narol u BiH bio izigran uz pomoć "demokracije".
Zvuči začuđujuće da se srpski političari u BiH zalažu za ulazak u NATO.
Biti u službi Zapada znači i to odraditi
Ovde se misli da je Dodik opozicija američkim protektorima,ali njega su upravo oni doveli na vlast 1998. godine,onda kada se pripremala agresija na Srbiju,kako bi smirio srpsko javno mnijenje u BiH.
Stvara se samo marketinški privid da su u pitanju dve suprotstavljene strane.
Zalaganje srpskih političara u BiH da uđu u NATO može da se tumači dvojako.
Ako je riječ o Srbima srpski političari možda misle da će ulaskom u NATO poboljšati položaj BiH,posebno Republike Srpske,o čemu nema ni govora.
Lobiranje za NATO možda ima veze i sa nekim ucenjenim političarima u RS.


Sa druge strane,Amerika ima za cilj da u novom hladnom ratu sve zemlje istočne Evrope usmjeri protiv Rusije.

Pitanje je samo šta da se radi sa Srbijom.
Teško je donijeti novi zakon kojim bi se derogirala odluka o njenoj vojnoj neutralnosti, što bi ova ekipa na vlasti zapravo htjela.
U ovakvoj geopolitičkoj situaciji može se desiti da se ulaskom BiH u NATO Srbi sa dvije strane Drine opet gledaju preko oroza.
Kao i 1914. godine.
Sve se ponavlja.
Hegel je rekao da se historija ponavlja dva puta,a Marks je dodao - jedanput v obliku tragedije, drugi put u obliku farse
Ova farsa se opet može pretvoriti u tragediju.
U kom smislu?


Ako se prihvati ulazak v NATO to znači da se prihvaća i NATO-država na Kosovu.

Sve skupa diskurs o tome kako se Kosmet nikada neće dati je velika hipokrizija u kojoj učestvuju političke strukture Srbije javni radnici. ntelektualci,nažalost i dio pravoslavne crkve.

Svi učestvuju u farsi,kao brane teritorijalni integritet i sve što uz to ide, a u stvari rasprodaju zemlju služe američke gospodare a dio naroda svode na nivo gladi.
Ne obećavaju im hljeba,ali im obećavaju ulazak u Evropu.


Da li mislite da će Republika Srpska nestati?
Neće.
Apsurd cjelokupne situacije u BiH je u tome što je Zapadu to svejedno.
Njima je stalo da pojačaju korpus topovskog mesa za Avganistan i Irak.
Već su iz BiH vojnici išli u Avganistan u tzv. "mirovnu misiju"
Pošto Amerikanci vedre i oblače na prostoru BiH, oni će deklarativno podržavati političare tipa Dodika,ali samo zbog toga da bi u slučaju potrebe potpalili neki sukob i zabavili Evropu svojim jadom.
Njima je jedini istinski konkurent potencijalno ujedinjena Evropa.
Kada jednom BiH uđe u NATO,onda je SAD potpuno evejedno hoće li ili neće biti Republike Srpske.


U knjizi "Američki teror" veoma iscrpno analizirate razne vrste američkog terorisanja sveta.

Objavili ste je u Francuskoj 2003. godine (srpsko izdanje štampanoje iste godine u Banjoj Luci),ali je u Beogradu,međutim nema.

Suštinski,bez obzira na privid,ova knjiga nije uperena protiv SAD.
Ona nije samo zbir zlodela počinjenih od strane jedne arogantne države.


To je studija koja pokušava da objasni genezu američkog ponašanja načine na koje ova super-sila nastoji da očuva i proširi svoju ekonomsku,kulturnu,političku i vojnu dominaciju.
Ova knjiga konačno uvodi svoje čitaoce u socijaldarvinistički mentalitet američkog naroda gdje puritanizam,maniheizam i indoktrinacija igraju značajnu ulogu.
Moglo bi se naširoko govoriti o moralnim aspektima američkog terora mada brutalnost najjačih nije isključivo njihovo svojstvo
Ono što je specifično u američkom slučaju, to je duh našeg vremena postmodernizma, koji čini američku dominaciju krajnje brutalnom.
Duboka je nehumanost američke socijadarvinističke opcije i stravično je da se Evropa sve više ideološki približava Americi Evropljani se moraju boriti da ne upadnu u čeljusti američkog globalizacijskog utilitarizma i barbarstva koji ne priznaju ni historiju,ni tradicije, ni "bespotrebno filozofiranje"
I ta se borba mora voditi zbog toga da ne bi dosalašnjoj evropskoj socijaldemokraciji alternativa postao američki neoliberalni socijallarvinizam koji slijedi logiku preživljavanja najjačeg,a propast slabih.


SLOBODAN MILOŠEVIĆ

U odnosu na ove marionetske postave na vlasti od 2000. do danas,Milošević je bio gigant.
On je jedina osoba na svijetu koja se usudila suprotstaviti koaliciji od 18 najjačih zemalja na planeti.
Da je bio izdržao još mjesec dana,NATO bi se bio raspao kao kuća od karata

ZORAN ĐINĐIĆ

Đinđić je počeo tako što je služio Zapadu,bio je na čelu prevrata protiv Miloševića, kao takav postao nezgodan svijedok za Zapad koji je izvršio taj prevrat.

Njegove nevolje počele su kada je u Vašingtonu rekao da se pitanje Kosmeta neće rješavati u Americi nego u Beogradu

BORIS TADIĆ

Tadić nije za politiku ali isto tako mislim da nije američki plaćenik
On je figurant koga strukture koje vode politiku i istinski su u službi SAD,podržavaju znajući da se na njega može lako djelovati.
Boris Tadić je taj koji je doveo Euleks na Kosovo i Metohiju

PSIHOPATOLOGIJA SRPSKE POLITIKE

Bajden je poznati srbomrzac.
Predlagao je devedesetih godina koncentracione logore nacističkog tipa za Srbe,ubraja se među najekstremnije jastrebove koji su iz geostrateških razloga hteli da od Srbije naprave logor.
Za srpsku vlast teška je sramota što je takvu osobu dočekala sa velikim počastima. Čak su se i neki listovi u Americi čudili tome.
To polako postaje neslavna srpska tradicija koju stvaraju političari i tzv. intelektualci - sve one koji su antisrpski raspoloženi mazohistički dočekuju kao heroje,a svoje heroje isporučuju Hagu kao zločince.
U novijoj svetskoj istoriji to je jedinstven primer.


Da li u SAD postoji suprotstavljanje američkom neoliberalizmu?
Postoji otpor među intelektualcima na američkim univerzitetima ali njihove profesore ipak,kao i drugdje u svijetu,očekuje reizbor.
Što se događa kada se suprotstave krvavim američkim avanturama,poput onih u SRJ ili Iraku njih više ne izaberu za nastavnike i izgube posao.
Problem je što američko javno mnenje svaki put kada SAD povedu neki svoj mali prljavi rat intenzivno podržava takve akcije.
Intelektualcima koji se tome suprotstave,stižu desetine hiljada prijetećih pisama koji njihovo protivljenje smatraju činom izdaje Amerike.
Takvi intelektualci vrlo su usamljeni jer je običan čovek amerikaniziran do sopstvenog nacionalšovinizma.


Običan čovjek obožava kada Amerikanci vode svoje pobedničke ratove,gledaju to na televiziji kao veliki spektakl uživo,i uživaju u pobjedama svojih "bosova".
A na koji način se Evropa bori protiv američkog neoliberalizma?
Postmoderno doba ne posjeduje više nikakve velike ideje.
Ljevice više nema u zapadnoj Evropi,nema socijalnih programa,nema budućnosti za mlade,nema novih radnih mijesta,nema ničega.
Dominantni intelektualci tamo su desničari i oni sada podržavaju Ameriku,učestvuju u novom hladnom ratu protiv Rusije.
Zapadni intelektualci su protiv progresa bilo koje vrste i podržavaju imperijalističku američku politiku.


RAZGOVARALA:BRANKA ČULJIĆ(PEČAT MAGAZIN)
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty Sve ili ništa?!

Komentar  Slaven Fri Oct 16, 2009 9:01 pm

Zadnji predsjednik SSSR-a Mihail Gorbačov je nedavno izjavio kako je rekao čelnicima istočnoevropskih zemalja 1985.kako SSSR neće intervenirati u istočnoj Evropi i na taj način je izbjegnut treći svjetski rat. Shocked

No,danas 20-ak godina poslije,vidimo da se američka cionistička zvijer ne smiruje Suspect steže obruč("prsten")oko Rusije i Kine koje bi voljela kao i Jugoslaviju rasparčiti na dijelove da bi je mogla konrolirati. Twisted Evil

Da Rusi i Kinezi postanu mazohisti Razz i izdajice Evil or Very Mad ko bivši Jugoslaveni,ne bi ni to zaustavilo američku životinju .Mad

Onda bi krenuli uništavat ljude na planetu "igrom skrivača"-"Tko se nije skrio,spržen je bio" Shocked ,a skrivanje u rupama je ionako rezervirano za zapadne štakore Twisted Evil bilo globalnim virusima,bilo svemirsko-laserskom tehnologijom,bilo bojnim otrovima..."izazova" nikad ne manjka za sotonske sluge. Wink


Zadnji predsjednik SSSR-a Mihail Gorbačov je nedavno izjavio kako je rekao čelnicima istočnoevropskih zemalja 1985.kako SSSR neće intervenirati u istočnoj Evropi i na taj način je izbjegnut treči svjetski rat. Shocked

No,danas 20-ak godina poslije,vidimo da se američka cionistička zvijer ne smiruje :? steže obruč("prsten")oko Rusije i Kine koje bi voljela kao i Jugoslaviju rasparčiti na dijelove da bi je mogla konrolirati. Twisted Evil

Da Rusi i Kinezi postanu mazohisti Razz i izdajice Evil or Very Mad ko bivši Jugoslaveni,ne bi ni to zaustavilo američku životinju .Mad

Onda bi krenuli uništavat ljude na planetu "igrom skrivača"-"Tko se nije skrio,spržen je bio" Shocked ,a skrivanje u rupama je ionako rezervirano za zapadne štakore Twisted Evil bilo globalnim virusima,bilo svemirsko-laserskom tehnologijom,bilo bojnim otrovima..."izazova" nikad ne manjka za sotonske sluge. Wink



Anti-Jenki (citat):Gorbacov je isto tako nedavno izjavio da su mu Ameri obecali da se u slucaju sovjetskog pristanka na nemacko ujedinjenje nece siriti na Istok.

Ako je to istina onda nam to pokazuje koliko treba "verovati Jenkijima i njihovim obecanjima."

Rusi su manje-vise lekciju naucili pa vise nista sto dolazi iz Amerike ne uzimaju zdravo za gotovo.

Pitam se samo kad cemo mi nauciti nasu lekciju...


Mala nadopuna Surprised

Ameri su obećali Rusima da se neće širiti na istok ne samo ako dozvoli SSSR ujedinjenjenje Njemačke nego i ako se uruši komunizam i uvede kapitalizam u Rusiju i onda će "biti vječno Branko-kockica drugarstvo " Razz

Također u START programu za ograničavanje nuklearna naoružanja su se Rusi održali svoga obećanja smanjivši isto,a Amerikanci su po običaju izigrali sve. Twisted Evil

Naravno da ne treba vjerovati Amerikancima,ne vjeruje im niti predsjednik Venezuele Hugo Chavez kad je zaprijetio Kolumbiji ratom ako Amerikanci izgrade baze protiv "terorizma" tamo i pri tom je rekao da se mogu kuniti i u Papu Razz i u Bibliju,da JužnoAmerikanci SAD ne vjeruju jer ih čitava povijest tako naučila i onda je nacionalizirao jedan od hotela lanca Hilton i promijenio mu ime u domaće. Laughing


Polako Francuzi i Nijemci shvaćaju da su bili pioni Engleza u slabljenju Rusije.Suspect

Nedavno pročitah da je Musolini bio tajni agent MI5 i MI6(britanske tajne službe),kao a Hitler Surprised te mnogi Englezi u vrhu ustaškog pokreta koji su posijali sjeme mržnje i razdora između Hrvata i Srba.Crying or Very sad

Zato Njemačka i Francuska ne žele:Ukrajinu,Gruziju,Tursku,Armeniju u EU i NATO jer znaju da će to ne samo pogoršati odnose sa Rusijom,već i biti "okidač" za novi svjetski rat Shocked ,te da će Evropa izgoriti za američke siledžijske interese(a njihov interes je rasparčati Rusiju i Kinu ako ne milom,kao što je napravio Jeljcin i pokušao Hodorkovski,sve do dolaska cara Wink Putina,onda silom. Mad Evil or Very Mad )


Koliko treba "vjerovati" Amerima Mad i zapadnoevropljanima Evil or Very Mad općenito,možete provjeriti na ovom linku ;-)

http://vuk.mojforum.si/vuk-about345.html

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty Prokleta je Amerika i zlato što sja...

Komentar  Slaven Mon Nov 23, 2009 3:47 pm

milan (citat):Slovenija najbolja od zemalja SFRJ

Od zemalja SFRJ,Slovenija je najbolje pozicionirana i sa indeksom percepcije korupcije 6,6 zauzima 27. mesto.

Hrvatska je na 66. poziciji sa indeksom 4,1,Crna Gora na 69. s 3,9,Makedonija sa indeksom 3,8 je zauzela 71. mesto.

Iza Srbije je samo Bosna i Hercegovina,na 99. poziciji,sa indeksom tri.


A,kad tome pribrojimo:pederluk,pedofiliju,nekrofiliju,zoofiliju,licemjerstvo,krađe,ubojstva,razbojstva,laži,nemoral,otpuštanja s posla zbog virtualna profita,raspojasanu egocentričnu omladinu,penzionere koji kopaju po kontejnerima(ko kaže da nemaju posla,sad imaju klizno radno vrijeme,prije je bilo fiksno)... možemo slobodno reći da su se balkanske državice euronatoizirale. Twisted Evil


AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Dejtonskimirotvorci


DAVID ICKE:"UMJETNA KRIZA KAPITALIZMA-KRIZA MORALA I NAMJEŠTALJKA"


https://www.youtube.com/watch?v=LtikECDpxXI


Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty Doktori licemjerstva Amerikanci

Komentar  Slaven Fri Jan 08, 2010 3:43 pm

Englezi,poučeni negativnim iskustvima Francuza i Nijemaca,neće navaliti na Rusiju samo iz smjera Evrope nego i Azije,a kao "topovsko meso" glavno će im poslužiti retardirani i prokleti istočnoevropljani te crnci. Suspect

A,kao priprema za vojni ide i medijski rat protiv Rusa,kao i onomad protiv Srba(glavnih prepreka sotonskom Novog Sotonskog Poretka),na šta su "pali" glupi Bošnjaci i još gluplji Hrvati. Razz

Tako danas čak Vaclav Havel,bivši predsjednik Češke veli da je Rusija zemlja u kojoj se "krše temeljna ljudska prava",a mnoge "prodane duše" iz svijeta "elite" se tome pridružuju u ocrnjivanju i blaćenju Rusije. Idea

Ključnu ulogu će odigrati Kina koju Zapad želi na svoju stranu protiv Rusa. Evil or Very Mad

Kinezi se nećkaju,s jedne strane im za "oko padaju" golema ruska prostranstva kao "rezerva" za njihovu demografiju,a sa druge strane su svjesni da će vrlo lako,iscrpljeni nakon potencijalna sukoba sa Rusima,biti lako poslije "progutani" od strane Engleza kao i Nijemci(pa čak i Japanci) onomad čiji je vođa Hitler bio mason i Židov i Treći Reich je bio samo njihov "trojanski konj" u slabljenju Srbije i napose Rusije. Mad


Eno profesori doktori licemerstva Amerikanci traže pomoć od Rusa u borbi protiv "terorista" Talibana,a sutradan će ih napasti(kao što su i napali Irak kojega su huškali na Iran u ratu 1980-1988)da oslabi jedne i druge,pa da ih onda lakše okupira,pardon "oslobodi". Twisted Evil

Evo,i Obama je dobio nobelovu nagradu za mir i NATO su dali "časnu pionirsku Titovu riječ" da nikada neće napasti Rusiju,a dovlače rakete u Poljsku kao fol protiv Irana-zvuči Vam poznato,zar ne?! Wink

Eno onaj Mesić koji je rekao 1991.da je njegov zadatak gotov da Jugoslavije više nema,a onda bez grižnje savjesti išao na sastanke nesvrstanih zemlje koju je rušio je bio u oproštajnom posjeti Rusiji i rekao da je vidio najveću rusku tajnu,prostoriju gdje se nalazi puce za nuklearni udar u slučaju napada na Rusiju. Shocked

Inače vicevima i šali te sprdanciji sklon Stipe je zanijemio od straha pred onim što je u Moskvi,u tajnoj prostoriji ruskog predsjednika vidio. Exclamation


milan (citat):*EVROPLJANI SE NALAZE PRED KARDINALNIM PITANJEM,KONSTATUJE „ŠPIGL“,
MOGU LI OČUVATI SOPSTVENE, SEKULARNE,LAICISTIČKE I KULTUROLOŠKE VREDNOSTI,A DA PRI TOM NE OGRANIČE LIČNE SLOBODE POJEDINACA I GRUPA.

U OVOM SLUČAJU – MUSLIMANA

Turci su svojevremeno zaustavljeni pred Bečom.

Lako bi,međutim,moglo da se desi da 2050. u Austriji većina mladih ispod petnaest godina budu – muslimanska deca. *


A,nema više Jugoslavjie i "ludih"(hrabrih) Srba da im budu brana u tome. Surprised

Ko Vas hebe zapadni ološu,povijedni bumerang se vraća,osvojili ste svijet puškom,izgubit ćete voje domovine k.... Embarassed tj.nemećanjem istogatamo gdje (ne)spada Laughing

U međuvremenu EU "ispiranje mozgova" ide dalje,Muslimani nek se kote,a bijelci nek se pederišu i pedofilišu Razz


Materijalizam,egoizam i hipokrizija nije unuštilo samo SFRJ i njene krvolsjednice nego će uništiti i cijelu bijelu rasu. Shocked


http://www.delhrv.ec.europa.eu/?lang=hr&content=2169


DA LI JE EVROPSKA UNIJA DO SADA NAJSLOŽENIJI PROJEKAT RIMOKATOLIČKE CRKVE?



http://www.ivonazivkovic.net/ROMPUJ-BELGIJA-EU.html
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty Odgovor

Komentar  Valter Sat Jan 09, 2010 9:52 am

Kako god da ovaj "Projekat" zavrsi bice onako kako to gradjani i zasluzuju.

Onja ko nezna da postuje ono sto ima,nemoze dobro da prodje u zivotu.


Valter

pale
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 72
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty Podrška Sjevernoj Koreji

Komentar  Slaven Fri May 28, 2010 7:13 pm

Anti-Jenki (citat):Stoga se ja pun opravdane ljutnje pitam: koji djavo su nas zamajavali?

Zar ne bi bilo postenije da su jos te daleke 1974 tadasnji drzavni rukovodioci na celu sa Titom izasli pred narod i rekli da je jugoslovenski projekat propao?

Zar to ne bi bilo postenije nego ono sto su napravili ?

A sta su napravili osim sto su lagali narod i ukinuli federaciju?


E,moj Anti-Jenki što si naivan Embarassed

"Ljudi-vjernici" Twisted Evil su bića koja vole zamajavatki druge,kako običan narod jedan drugoga,tako i "elite",naravno one umno inferiornije,jačima se ulizuju,"kršćanski i viteški" Twisted Evil nema šta.

Uostalom,svjesno ili nesvjesno,kako su onda naši političari zamajavali narod(e) o "čvrstoći Jugoslavije" tako i danas zamajavaju ti skoro isti političari narod(e)o "suverenosti" ovih banana državica Razz dok iste polako postaju najobičnije regije unutar rastuće EU imperije. Twisted Evil


Anti-Jenki (citat):Ko god prica o "blagodetima kubanske revolucije" (gde su cak i proizvodnju secerne trske upropastili) a nije u ime "komunistickog internacionalizma" i "proleterske solidarnosti" spreman da zivi kao Kubanci je najobicniji salonski komunista i licemer...

Btw,najjaca privredna grana na Kubi je prostitucija...


Pravih komunista ko i pravih vjernika danas maltene na prste jedne ili dvije ruke možeš nabrojati. Suspect

Sve ostalo su pozeri Twisted Evil kako oni "na vrhu" kako oni "na dnu" društvene ljestvice uz bitnu napomenu kako oni na vrhu žive na račun poreskih obveznika,a oni na dnu na vlastiti račun ili svojih bližnjih-razlika je bitna i očigledna. Wink

Usput rečeno,prostitucija je danas najraširenija privredna grana u cijelom svijetu posebno prostitucija morala(više nego tijela),jedino je još Sjeverna Koreja dosljedna Cool,tamo zapadnjaci ne mogu hebati Sjevernokoreanke ko Kubanke za par dolara Razz


Anti-Jenki (citat):Hebiga taj De Gol kome se ti podsmevas je Francuzima osnovao Petu Republiku koja i dan-danas postoji.

A gde je Titova "avnojevska" Jugoslavija? U istorijskim udzbenicima, eto gde.

Ustav koji je De Gol darovao Francuzima jos uvek je na snazi dok Titov Ustav iz 1974 danas sluzi samo za sprdnju...


Pa se ti podsmevaj i dalje...


Izlišna i deplase je usporedba Francuske kao stoljetnog kolonizatora s 3 puta više stanovnika i 6 puta dužim stažom postojanja od Jugoslavije. Surprised

De Gol je imao dobre suradnike i častan narod za sebe,Tito je imao horde oportunista Evil or Very Mad i izdajica Mad te stoku sitnog zuba iza sebe. Suspect

A,danas i jedni i drugi "rame uz rame" Francuzi i Balkanci ginu za Engleze u prašinama Afganistana i Iraka dok se Francuskinje i Balkanke hebu za dolar sa potomcima Engleza-Amerikancima. Twisted Evil

Kao što vidiš Anti-Jenki i od pete republike ništa ostalo nije. Razz
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty Dozvolite da Vam "operemo" mozak...

Komentar  Slaven Mon Mar 07, 2011 2:19 pm

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Mindcontrol


http://www.4dportal.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1263%3Ahollywood-i-amerike-tv-serije-zabava-kao-sofisticirana-kontrola-uma&catid=61%3Aante-pancirov&lang=en


Ne treba biti veliki genij niti teoretičar zavjere za shvatiti da je globalna svijest,pogotovo ona zapadnjačka,dulje od pola stoljeća pod snažnim utjecajem Hollywooda i američkih TV proizvoda i da su sukladno tome naši mozgovi uvelike isprani onim što nam oni tako fino upakirano kroz zabavu serviraju,a mi konzumiramo zdravo za gotovo.

Gledao sam nekidan dokumentarac u kojem bez prevelike pompe objašnjavaju na koji način američko ministarstva obrane sudjeluje u stvaranju najpoznatijih filmskih naslova,posebno onih koji se svojim žanrom dotiču vojne tematike.

Činjenica da se vojska tako arogantno petlja u proizvod koji bi,usprkos svemu,na kraju trebao biti umjetnički,slobodan od cenzure,a kamoli gaženja vojničke čizme svjetske sile broj 1,u filmu je promatrana kao sociološki fenomen.

I ništa više.

Živimo u svijetu u kojem to uzimamo za «normalno».

I ništa više.

NAZOVI PENTAGON RADI CENZURE

Sasvim je uobičajeno da Hollywoodski studiji svoje scenarije šalju po blagoslov u Pentagon gdje se čitava odjeljenja bave samo filmom.

S crvenim flomasterima u ruci,u kolijevci demokracije,uniformirani likovi križaju tekstove iz originalnih scenarija,brišu sve što im se ne sviđa i sugeriraju alternativni tekst.

Zapravo,prije da insistiraju,nego što sugeriraju.

I tako to ide.

To je uobičajeni dio procesa stvaranja jednog filma pod čijim utjecajem se gradi globalno mišljenje o moćnim,tobože poštenim,borbenim i srčanim američkim vojnicima.
Koji su i u ovom trenutku prisutni u svakoj svjetskoj pripizdini ne bi li neciviliziranu rulju naučili demokraciji.

U tom dokumentarnom filmu prikazani su i sporni detalji iz poznatog filma «13 dana» koji tematizira ključna zbivanja tijekom kubanske krize šezdesetih godina prošlog stoljeća kada je Hladni rat bio u punome jeku.

Vojska je imala pregršt zamjerki na način kako su u scenariju prezentirani glavni generali koji su savjetovali tadašnjeg američkog predsjednika Johna F. Kennedya na rubu trećega svjetskoga rata.

Iako postoje izvorni,autentični snimci razgovora iz Bijele kuće koji su živi dokaz izrazite agresivnosti ratobornih generala koji su pošto poto htjeli zaratiti s Rusima,sravniti Kubu sa zemljom,Ministarstvo obrane je tvrdilo da su konkretni generali u scenariju iskrivljeno,zlonamjerno i povijesno neistinito,prikazani kao agresivni manijaci.

Nikako nisu htjeli pristati na takav scenarij,iako činjenice kroz povijesne zapise tvrde da bilo upravo tako,jer je scenarij pisan prema povijesnim dokumentima.

U konkretnom filmu generali su ipak prikazani onako kako povijene činjenice pišu.

Filmaši su ignorirali cenzore iz Pentagona,a u jednoj sceni,prikazali su generale koji iznervirani politikom JFK i predsjednikova brata Roberta,po izlasku iz ovalnog ureda međusobno komentiraju da bi «tim prokletim Kennedyevima napokon trebalo doći glave».

Kao što je poznato,nedugo nakon Zaljeva svinja i kubanske raketne krize koja je umalo dovela svijet do nuklearnog rata,Amerikanci željni krvi presudili su metkom oba brata Kennedya.

Ne treba biti genijalac niti ugledni teoretičar zavjere za shvatiti odakle su meci došli.



]HOLLYWOOD-TVORNICA SNOVA ILI KONTROLE UMA?

Iz ova dva primjera naivni bi promatrač mogao zaključiti da je samo novac odlučivao o tome hoće li američke poluge vojne moći utjecati na neki film ili TV seriju jer vojska je filmašima bila potrebna radi infrastrukture.

Prije,dok nije bilo moćnih računala i savršene animacije,za snimiti jedan jedan Top Gun,kao savršeni primjer vojnog PR-a i nepobjedive američke ratne mašinerije,filmski studiji morali su napraviti deal s vojskom bez čijih nosača aviona i moćnih mlažnjaka,teško da su mogli snimiti takav film.

Ruka ruku mije….

No to je samo pojednostavljeni,prilično naivan pogled na stvari jer Hollywood oduvijek svojim filmom i TV serijama,smišljeno utječe na svjetonazor prosječnog gledatelja diljem svijeta.

Radili to pod stijegom svoje arogantne potrebe da svima nametnu svoj američki način života ili radi puno dubljih,pokvarenijih razloga,sasvim je svejedno.

Oni su to radili,rade i sada,mijenjaju se samo mehanizmi,pakovanja.

Sadržaj ostaje isti.

To što je Hollywood svojim,tobože zabavnim proizvodima radio ove godine,sofisticirani je oblik kontrole uma.

Ne trude se to ni prikriti jer Hollywoodu laskaju da je tvornica snova.

Može li biti bolje metafore za kontrolu uma?

Čak i da ignoriramo argumente teoretičara zavjere koji, ne bez razloga, sugeriraju na globalno pranje mozgova s predumišljajem,zbog nametanja ekonomskih,političkih ili pak kulturoloških američkih interesa,promocije takozvanog američkog načina života,nema sumnje da su svoj posao odradili besprijekorno.

I slijepac bi vidio da smo zaglupljeni skoro poput Amerikanaca,rekli bi cinici.



FILM "DAN NEZAVISNOSTI" KAO UVOD U NSP(NWO)

Primjera je bezbroj iako,budimo iskreni,ima i iznimki koje potvrđuju pravilo pa čak i takav Hollywood povremeno plasira i istinski artistički proizvod, deološki nezagađene filmove koji,nažalost, najčešće tek kao B produkcija ne mogu polučiti uspjeh tipičnog blockbustera.

Poput primjerice hita «Independence day» koji slobodno možemo uzeti za školski primjer promocije Novog svjetskog poretka.

Svijet su napali nimalo miroljubivi vanzemaljci ali Amerikanci će,tko bi drugi,spasiti svijet.
Mlađahni, tipični JFK tip američkog predsjednika,uoči konačne bitke,dana D u borbi protiv vanzemaljskih dušmana,drži govor.

Baš slučajno je 4. srpnja,dan američke neovisnosti i predsjednik pod čijim zapovjedništvom se pregrupiraju preostale,sada pod jednim stijegom novog svjetskog poretka ujedinjene globalne trupe,u srčanom,tipično demokratskom – Obama govoru sugerira:

«Od danas 4. srpnja više nije samo američki Dan nezavisnosti…
Danas,kada krećemo u konačnu bitku do istrebljenja grezih vanzemaljaca,4. srpnja bit će poznat kao dan nezavisnosti cijeloga svijeta!

Kako tipično.

Nema do američke arogancije.

I hollywoodskih meštara kao nenadjebivog PR-a jedne perverzno moćne i bogate manjine,koja tako uspješno sve ove godine kreira svjetonazor ove sjebane generacije.
Namećući nam sve one najgore ljudske osobine nasuprot istinskim ljudskim vrijednostima koje su baš radi Hollywooda minorizirane i svedene na sprdnju.
Jebo vas American way of life!



http://2012-transformacijasvijesti.com/manipulacije/kontrola-uma/


http://2012-transformacijasvijesti.com/manipulacije/deprogramiranje-uma/


http://2012-transformacijasvijesti.com/manipulacije/smisao-zivota-jenije-u-novcu/


AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Monetarni_sustav_ropstvo


AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Monetarni_sustav_blagostanje


http://2012-transformacijasvijesti.com/opcenito/ego/


http://2012-transformacijasvijesti.com/metafizika/preobrazaj-patnje-u-mir/


http://2012-transformacijasvijesti.com/metafizika/strah-sloboda-sreca-bezuvjetna-ljuba


AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Prosvjetljenje-2



AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Rs-0202
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty poruka velikoj satani(SAD)...

Komentar  Slaven Tue Apr 03, 2012 8:21 pm

данас је 13 год од почетка НАТО агресије на СЦГ
ПОРУКА АМЕРИЦИ

Америко сило нечастива

У теби се зло и туга скрива

Содома те снашла и Гомора

Ти си легло највећих злотвора.

Стићи ће те сузе и ридање

И рањене деце јаукање

Шириш лажи о људским правима

А наносиш неправду људима.

Шириш неке лажне идеале

И удараш на народе мале

А на веће ти кренеш па клонеш

Бог ће дати једном да потонеш.

Ти се правиш демократа да си

А колико живота угаси?

Стићи ће те и клетве и сузе

О несоју гаде и баксузе.

д цицмил бу2



http://www.serbijana.com/


http://www.slobodnasrbija.rs/sr/
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty Skrivena agenda

Komentar  Slaven Sat Sep 07, 2013 7:52 pm

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Robovi-vs-robovi-rat


Ljudima su isprani mozgovi putem sveprisutne filmsko-propagandne američke mašinerije zvane “hollywood”,u kojoj su “dobri dečki” prikazani kako jure loše dečke,usput ubivši na stotine pa i tisuće nedužnih ljudi,ali kog briga, glavno da su na kraju ubili tamo nekog "zlikavca."

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Mediji-6

Ratove uzrokuju i pokreću i više nego bogati ljudi,dok se u njima bore i umiru siromašni,ljudi na čijoj su se grbači upravo bogati obogatili.



AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Rat-marionete-korporacije


http://2012-transformacijasvijesti.com/manipulacije/pravi-razlozi-napada-na-siriju


AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Rat-4


Slaven: komentar modifikovan dana: Mon Sep 23, 2013 9:51 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty Tko sa vragom tikve sadi,o glavu mu se razbijaju...

Komentar  Slaven Wed Sep 11, 2013 6:45 pm

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! 1014232_715893378424610_369349574_n
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty Nema većih moralnih nakaza i gnjida u svemiru od Amera!

Komentar  Slaven Sun Sep 15, 2013 12:28 am

"OPASNA IDEOLOGIJA AMERIČKE IZUZETNOSTI I HISTORIJSKA VAŽNOST PUTINOVE KRITIKE

D.MARJANOVIĆ

Jedna od glavnih tema u američkim medijima danas je Putinov tekst u listu The New York Times (vidi: Vladimir Putin obratio se američkoj javnosti putem teksta u NYT-u:"Nitko ne želi da UN zadesi sudbina Lige Naroda").
Reakcije variraju,no pojedine su poprilično žestoke.
Primjerice,američki demokratski senator Robert Menendez rekao je kako je "skoro povratio" dok je čitao Putinov tekst.

Menendezu i njemu sličnima jako je zasmetalo što se Putin "drznuo" dirnuti u ideologiju tzv."američke izuzetnosti".
Podsjetimo u zadnjem paragrafu svog teksta Putin ističe:
"Ekstremno je opasno svom narodu govoriti da je izuzetan,bez obzira kakva bila motivacija.
Postoje velike zemlje i male zemlje,bogate zemlje i siromašne zemlje, one s dugom demokratskom tradicijom i one koje tek pronalaze put prema demokraciji.
Politike ovih zemalja su različite,ali svi smo mi različiti no kada pitamo Gospodina za blagoslov,ne smijemo zaboraviti kako nas je Bog sve stvorio jednakima".

No,što je uopće sporno u ovoj izjavi?
Za one koju vjeruju da su sve zemlje podjednako vrijedne i imaju podjednaka prava, da su njihove kulture unikatne,kao i njihov način života i upravljanja,ova izjava je itekako dobrodošla.
Putin u ovom historijski važnom osvrtu progovora u ime multi-polarnog svijeta svijeta u kojem bi sve zemlje imale pravo na samoopredjeljenje, da mogu surađivati s drugim zemljama i živjeti u miru sve dok ne predstavljaju prijetnju drugoj zemlji.

SAD jest najveća ekonomska i vojna sila na svijetu to nitko neće osporiti, no zar je to dovoljan razlog da se smatra izuzetnom"?

Što uopće znači "američka izuzetnost"?

Američka izuzetnost je teorija, zapravo ideologija,koja se prvi put počinje spominjati sredinom 19-og stoljeća - govori kako su SAD "kvalitativno drugačija" zemlja od svih drugih zemalja na svijetu.
Sam termin ne označava superiornost,no mnogi konzervativci,ali i liberali, drže da je to tako.
Često se u uz tu teoriju vuče i fundamentalistička misao da je "Bog izabrao SAD".
Koliko je tek takva ideja opasna,znamo i iz mračnih perioda povijesti naše regije.

Da li je zaista opasno,kako Putin ističe "svom narodu govoriti da je izuzetan"?
Itekako.
Ako se vratimo u prošlost,ali i razmotrimo sadašnjost,najveće diktature, naročito fašističkog karaktera,uvijek su narodu "tepale" da su "posebni, izuzetni,moćniji,superiorniji" itd.

Obama i američka vlast svakako se ne referiraju na to,no kada imamo argumentiranje da je jedan narod "superiorniji" od drugih, mnogima će prvo na pamet pasti nacistička Njemačka i "Übermensch" teorija.

Imajući povijest u vidu,uvjeravanje naroda u njegovu superiornost,ili izuzetnost,uvijek je imalo za posljedicu negativne konotacije kao što su rasizam,ksenofobija,nacionalizam,militarizam,narcisoidnost,egoizam itd.


Poznati američki novinar Glenn Greenwald,koji se ovih dana istaknuo kao glavna spona između Snowdenovih dokumenata i javnosti,bavio se upravo ovom temom još u veljači ove godine.
Tada je objavio tekst pod naslovom:"Premise i razlozi američke izuzetnosti".
Povod za ovaj tekst bilo je testiranje nuklearne bombe od strane Sjeverne Koreje i žestoke američke prijetnje i osude.
"Prošlog tjedna,Sjeverna Koreja je testirala nuklearno oružje,a SAD - zemlja s najvećim skladištem tog oružja na svijetu i jedina koja ga je u povijesti upotrijebila - povela je osudu (zajedno sa saveznicima koji imaju velike nuklearne zalihe, kao što su Britanija i Izrael)",piše Greenwald.

Osvrnuo se na poruku novinara lista "The National Review",Charlesa Cookea,koji je izjavio:
"Zašto bismo mi osudili sjevernokorejski test?
Zato jer su oni totalitaristička noćna mora,a mi smo najbolja država u povijesti svijeta".

Ovo svakako nije prvi put da se ovakve izjave viđaju u javnosti.
"Mi smo najbolji na svijetu,najbolji u povijesti" - ovo su izjave koje direktno proizlaze iz ideologije o američkoj izuzetnosti.
U konačnici imamo milijune Amerikanaca koji,možemo se složiti, poprilično slabo poznaju povijest svijeta, no znaju kako je kroz cijelu tu povijest jedna zemlja ipak "najbolja" - SAD.
Treba li uopće trošiti vrijeme i objašnjavati zašto su ovakve ideologije opasne?

Greenwald nastavlja:"Zaista,istina je kako su Amerikanci opravdano ponosni na pojedine nacionalne atribute:
klasna mobilnost,etnički diverzitet,religijske slobode velika imigrantska populacija,otkrića koja unapređuju život predanost nekim osnovnim slobodama kao što su sloboda medija i sloboda govora, historijski progres u korekciji nekih od najvećih zločina.
Ali sve te kvalitete nalazimo u istoj, ako ne do sada već i u većoj mjeri, kod drugih zemalja svijeta.
Pridodajmo tome sramotne američke atribute kao što su povijesni kriminal krađe zemlje genocid, robovlasništvo i rasizam,ogromna zatvorenička populacija,kršenje ljudskih prava,agresija na Irak,stvaranje režima mučenja diljem svijeta,uporna podrška za neke od svjetskih najvećih tiranija - kada sve to uzmemo u obzir, titula'najbolje zemlje u povijesti' postaje neodrživa,čak i smiješna".


Greenwald daje zanimljive pro i kontra argumente,no postoji problem. Ako ćemo biti potpuno iskreni, pro-argumenti imaju velike mane.
Kao prvo, "klasna mobilnost" zaista postoji,ali u kojem smjeru?
Koliko u prosjeku Amerikanaca propada u donju klasu u usporedbi s onima koji iz donje napreduju u gornju?
1 prema 100,1000,1000000?
Klasna mobilnost je mit, kao što je i mit "ako naporno radiš,možeš postići sve" - ne ne možeš.
Ako si u donjoj klasi,bez pristupa kapitalu sav trud,rad,inovacije pasti će ti u vodu ako se, primjerice, razboliš i ne možeš plaćati liječenje.
U većini slučajeva ćeš bankrotirati "loveći san" i postati doživotni rob bankarskim kartelima.

O životu imigrantske populacije bi se također moglo raspravljati.
Jedini element koji se mora priznati da SAD imaju na visokoj razini je sloboda govora i novinarstva.
No,za gotovo apsolutnu dominaciju korporativnih i povezanih medija, koliko su te slobode zapravo učinkovite?
Ipak,da postoje,postoje.
Sloboda govora u SAD-u svakako nije idealna, imamo slučajeve gdje se ljude privodi zbog komentara na Facebooku,no američka sloboda svakako je u ovom trenutku još daleko veća od primjerice "slobode govora" u jednoj Turskoj koja se isto voli prikazivati kao "napredna" zemlja,a ima najveći broj zatvorenih novinara na svijetu.

Najveći problem "američke izuzetnosti" je tendencija "širenja" te izuzetnosti po svijetu.
Mnogi danas zaziru od bavljenja ovom temom i mnogi ne žele stvar nazvati pravim imenom.
Pravo ime za ove tendencije može biti samo jedno - imperijalizam. Problem američkog imperijalizma je upravo u amalgamaciji s teorijom "američke izuzetnosti".

Naime, kada svi argumenti propadnu - kao što sada imamo u slučaju Sirije - SAD se vraća natrag na teoriju o svojoj "izuzetnosti" te nju predočavaju javnosti kao razlog zašto bi trebalo intervenirati.

Ako za sebe egoistički tvrdite da ste "izuzetni",onda to znači da ste vjerojatno i "nepogrešivi".


To zvuči itekako bahato pa su stoga stručnjaci za odnose s javnošću (PR) u Obaminoj administraciji skrojili govore u kojima predsjednik i drugi dužnosnici priznaju kako je i Amerika u prošlosti "radila pogreške".

Ali - isti su spremni pogreške priznati samo u retrospektivi,a što se tiče aktualnosti opet na snagu stupa nusproizvod američke izuzetnosti - nepogrešivost.
Zato Obama u svom obraćanju naciji tvrdi kako je "siguran da je Assad izveo kemijski napad".
Konkretni,čvrsti i opipljivi dokazi postaju nebitni ako sebe smatrate izuzetnim i nepogrešivim.

Propagiranjem takve ideologije Amerikancima se poručuje kako je i njihov sistem vladanja također izuzetan i superioran.
Time se stvaraju argumenti za "izvor američke demokracije",pa makar i silom.
Stvaraju se strašne iluzije da su čak i kolateralne žrtve mala cijena za dostavljanje ovakvog superiornog izvoznog proizvoda "potlačenim narodima".

Zaslijepljeni idejom vlastite izuzetnosti mnogi će danas konstatirati kako je američka invazija na Irak bila pozitivna stvar,jer je Irak danas "demokratska" država,bez obzira što je toj demokratizaciji prethodio 1 milijun mrtvih i aktualno stanje trajnog građanskog rata u kojem svakog dana na deseci stanovnika Iraka ginu u eksplozijama bombi.

Da Amerika nije vodeća ekonomska,vojna,ali i špijunska sila,mnogi bi javno konstatirali kako je ideologija američke izuzetnosti u suštini i više nego opasna teorija.
No,danas nije lako reći tako nešto,mnogi se boje potencijalnih posljedica takvih izjava.

Stoga ovaj Putinov osvrt i jest historijski,jer on je prvi utjecajni svjetski lider koji je javno rekao ono što milijuni diljem svijeta već i misle ali se ne usude reći.
Imajući to u vidu,ovaj njegov tekst nije bio samo obraćanje nar
odu SAD-a,već i narodima svijeta.

Pojedine američke gnjevne reakcije potpuno su neutemeljene.
Naime Vladimir Putin nije iznio nužno stav samo protiv "američke" izuzetnosti,već kontra svih nacionalnih izuzetnosti,pa i ruske.
Ovo je jako trezven stav koji se otklanja od opasnosti nacionalizma Putin zapravo poručuje kako niti jedan narod,ni ruski,ni kineski,ni britanski... pa ni američki,nije "izuzetan" te kako sve zemlje moraju biti jednaki predstavnici u skupini naroda,tj. u organizaciji Ujedinjenih Naroda.

Da je Putin,recimo, sastavio tekst u kojem ističe "jedini izuzetan narod je ruski narod i stoga mi odlučujemo po pitanju Sirije",to bi već bilo zabrinjavajuće.
No,ovdje nema ni traga takvom stavu
Putin i ruska strana i dalje nastoje izaći u susret SAD-u, uporno ukazujući kako je ovo pogrešan put te kako je put suradnje daleko bolja opcija.

Takav nekonfrontacijski legalistički,ali čvrst stav,izaziva neku vrstu panike u redovima američke elite koja je u potpunosti odana ideologiji američke izuzetnosti.
Paniku je izazvala činjenica da je nakon dugo vremena globalne šutnje netko javno prozvao "američku izuzetnost",no za to je možda i najviše kriv predsjednik Barack Obama koji je zadnjih dana skrenuo na jedan jako opasan put.

Naime,kada se ispostavilo da SAD ipak neće uspjeti predočiti dokaze koji bi im omogućili pokretanje napada na Siriju i kada je postalo jasno da američka javnost snažno odbija napad,Obama je počeo davati opasne argumente poput:
"Mi smo SAD" i "Mi smo izuzetni".
Takve izjave upalile su uzbunu u mnogim centrima svijeta naročito u Moskvi,ali zasigurno i u Pekingu i drugdje.
Izjave poput "Mi smo SAD", koje zapravo znače "Mi možemo što hoćemo i kad hoćemo" opasne su za cijeli svijet i opstanak međunarodnog poretka. Ovakvim izjavama Putin se morao suprotstaviti kako bi se o njima povela debata.


Ovdje je važno istaknuti kako Rusija nije SSSR niti je Putin neki novi Che Guevara.
Rusija,koja je danas također kapitalistička zemlja,ne želi slom SAD-a, samo ravnopravnije stajalište SAD-a prema ostatku svijeta.
Rusija ne cilja postati novi "svjetski policajac" i nema tih ambicija.
Čak i u ovoj toliko važnoj siirjskoj krizi,Rusija radi sve kako bi ostali maksimalno neutralni.
Nisu poslali ni trupe na teren,ni napredne oružane sisteme,unatoč činjenici da su - na temelju međunarodnog zakona - mogli to učiniti.

Neki pobornici američke izuzetnosti danas kritiziraju Rusiju za "dvostruka mjerila" ističući kako je Rusija napala Gruziju i vodila rat u Čečeniji.
Ovi argumenti nemaju logike i ne mogu se nikako usporediti s američkim napadima na Irak,Afganistan ili Libiju.
Ruska intervencija u Gruziji bila je kao da SAD uđe vojno na sjever Meksika jer je američka manjina tamo ugrožena.
A ruska intervencija u Čečeniji isto je kao da američka vojska krene u obračun sa separatistima u Teksasu,Floridi,ili nekoj drugoj saveznoj državi.

To ne znači da su ove ruske intervencije posve opravdane,to je daleko složenija tema s brojnim pro i kontra argumentima no jedna stvar je sigurna - ove vojne operacije ne mogu se izjednačavati s jednom američkom invazijom Iraka niti su dokaz "ruskog imperijalizma".

Nadalje,Rusija ne želi destabilizaciju SAD-a, snažan SAD im treba i za vlastiti ekonomski razvoj,ali snažan SAD koji se drži međunarodnog zakona i ne napada druge države.

No,američka elita nije takvog stava.
Rusiju se često naziva prijetnjom i najvećim geostrateškim neprijateljem. SAD su "jako zabrinuti" zbog prava seksualnih manjina i slobode govora u Rusiji,dok u isto vrijeme niti jednom riječju ne spominju daleko veća kršenja tih istih prava u pojedinim zemljama saveznicima,primjerice u Turskoj i Saudijskoj Arabiji.
Naravno,to ne znači da Rusija ne mora poraditi na svojim unutarnjim problemima mora, i na tome će inzistirati ruski narod.
Ali to nije i ne smije biti zadatak SAD-a isto kao što ne očekujemo od Rusije da se primjerice zalaže za prava crnačke populacije u SAD-u koja je i dalje diskriminirana i čini ogroman postotak zatvorenika diljem zemlje.

Rusija,ako želi,ože ukazivati na tuđe probleme,može i SAD.
Idealno bi bilo da se unutarnji problemi pojedinih država rješavaju zbog vanjske kritike.
No, američki angažmman u Rusiji daleko prelaze puko "ukazivanje" (vidi: Prava istina o nevladinim organizacijama u Rusiji).

Aktualna američka politika ne želi ekvivalentne saveznike u svijetu,već isključivo podanike koji će slušati svaki njihov naputak.


Ono što zabrinjava je činjenica da mnogi izvan SAD-a,u stranim državama,unutar američke "sfere interesa",podržavaju ovakav pristup. Ovih dana govorimo kako većina stanovnika SAD-a i Europe ne podržava Obamin plan napada na Siriju,to je točno,no ako 10 ili 20% stanovnika pojedine europske zemlje kaže kako "podržava" plan SAD-a, to je već previše.

Što nam to pokazuje?
Pokazuje nam kako je mitologija "američke izuzetnosti" toliko snažna da prelazi njihove nacionalne granice.
Ona je do sada već duboko ugravirana u narode svijeta,naročito narode Europe,stoga ovi podaci ne iznenađuju.
Pitamo li se ikada zašto je vijest o jednoj tragediji u SAD-u,primjerice pucnjavi na fakultetu,toliko medijski eksponiranija od recimo identične vijesti koja se desila u nekoj drugoj,bilo kojoj, zemlji na svijetu?
Američka izuzetnost nije argumentirana,ali je duboko uvriježena.

Svaka kritika ove ideologije dočekana je s burnom reakcijom,pa i izvan SAD-a.
Legitimna kritika SAD-a može biti nazvana radikalnom,ekstremističkom, anti-američkom i slično.
To je posve krivi stav.
Zašto bi kritika američke izuzetnosti bila kritika SAD-a kao zemlje i naroda?
Problem nije američki narod,njihova kultura i njihovi običaji problem je vladajuća ideologija koja postaje preopasna za ostatak svijeta.


No, kada govorimo o vladajućoj ideologiji, tu postoji još jedan problem. SAD je federacija od 50 saveznih država.
Upravo je ideologije američke izuzetnosti vezivni materijal koji drži sve ove države na okupu.
Ukoliko se mit naruši,svašta je moguće.
Stoga ne čudi kako su Obama, Kerry i ostali visoki dužnosnici aktualne administracije u svojim pro-ratnim govorima protiv Sirije isticali kako je ovo također pitanje američkog "kredbiliteta".

Ako se poljulja ideja o američkoj izuzetnosti te se u bliskoj budućnosti SAD približi "jednakosti" s drugim zemljama,ozbiljno je pitanje može li federacija opstati. Jer mitologija o superiornosti trenutačno je njen glavni temelj,onaj ekonomski već neko vrijeme posustaje i nastaviti će tim putem.

Amerika si ne može dopustiti izgubiti taj mit jer bi njegov gubitak imao dalekosežne,još uvijek nesagledive posljedice.
To čak zna i Rusija - ni u Moskvi nitko ne želi ozbiljnu destabilizaciju SAD-a jer bi tako nešto snažno utjecalo na cijeli svijet.
Pogledajmo samo do koje mjere seže destabilizacija Egipta.

Zato cilj Rusije,i ostalih centara koji se vide kao "bitni" u multipolarnom svijetu,nije destabilizirati SAD, već pronaći način kako "smiriti" američki imperijalizam i "otupiti" njihovu mitologiju o superiornosti kako bi se "posao mogao nastaviti kao i ranije".
Štoviše,predstavnice "novih polova" jako su oprezne da ne "uzrujaju" SAD.
Jako se pazi s izjavama,Amerikance se uvijek naziva "partnerima".
Pa čak i u ovom pismu Putin izjavljuje kako ovaj diplomatski proces oko Sirije treba biti "zajednički uspjeh" Moskve i Washingtona.
Putin je zapravo zaustavio američki vojni stroj i da želi,a ne želi,mogao bi sada znatno glasnije likovati nad tom činjenicom.
Ista stvar je i u slučaju Kine,Peking također oprezno prilazi ovoj temi i pazi da nekom pretjeranom izjavom ne bace američku stranu u histeriju.

Jer u SAD-u očito vlada nekakvo kontinuirano pred-histerično stanje. Izjave najviših dužnosnika postaju nesuvisle,nepromišljene,preagresive (čak i za SAD) i pomalo neuračunljive.
Dobar primjer imamo od prije nekoliko dana kada je sirijski predsjednik Bashar al-Assad u razgovoru za američki kanal CBS rekao da u slučaju američkog napada na Siriju,SAD može "sve očekivati" - ističući odmah zatim kako pritom ne misli "nužno na sirijsku vladu"
Dakle,Assad čak i ako SAD napadne ne potvrđuje da će Sirija uzvratiti, već samo ističe kako je "sve moguće" tj. eskalacija u regiji,napadi nedržavnih aktera na američke interese,izbijanje rata na drugim frontama itd.

Ovaj Assadov komentar poprilično je blag,moglo bismo čak reći i "razvodnjen".
Zapamtimo,komentar dolazi od strane predsjednika jedne zemlje koju bi uskoro mogla napasti američka vojska koja je već raspoređena ispred njihovih obala,vojska iste one zemlje koja već više od dvije godine na sve načine podupire militante u Siriji.

No,američka reakcija u medijima bila je upravo histerična.
Izjave poput "Kako se Assad usuđuje nama prijetiti?" mogu se komotno proširiti u puno značenje istih:
"Kako Assad može prijetiti nama najboljoj i najizuzetnijoj zemlji na svijetu?".
Ovo su komentari na granici uračunljivosti.
Vi pokrećete vojni napad na Siriju,bez dokaza, u kojem ćete potencijalno ubiti na tisuće nevinih civila - i s takvim zgražanjem dočekujete jednu ovakvu blagu prijetnju uzvraćanjem?


Taj primjer idealan je primjer prave prirode "američke izuzetnosti" koja je do sada već poprimila jako opasne dimenzije.
U kontekstu ovog promišljanja,SAD nije agresor zato jer (prvi) napada, već je Sirija agresor ako se usudi braniti (!?).

Imajući ove detalje u vidu,ne možemo ne složiti se s izjavom Vladimira Putina da je "opasno narodu govoriti da je izuzetan".
Gore istaknute histerične reakcije dokaz su te opasnosti.
Da se promocija takve ideologije superiornosti promiče u samo jednom političkom ili medijskom krugu,to bi bilo zabrinjavajuće,ali razumljivo.
No,ovdje imamo predsjednika države - a figura predsjednika u SAD-u blizu je granice "kulta ličnosti" - koji propagira takvu ideologiju,koji svoj govor o mogućoj intervenciji u jednu stranu zemlju završava s "Amerika mora zaustaviti diktatora" i "Amerika je drugačija,Amerika je izuzetna".

Zamislimo da neki europski predsjednik počne davati ovakve govore propagirajući recimo talijansku,francusku,španjolsku ili - recimo i to - njemačku superiornost nad svim drugim državama svijeta?
Budimo iskreni,rekli bismo kako je to povratak u najmračniji period Europe,i bili bismo u pravu.
Zašto onda šutjeti kada iste takve izjave daje američki predsjednik?

Vladimir Putin danas je progovorio o ovom pitanju.
U njegovom osvrtu nema nikakvog militarizma,nikakvih prijetnji,to je poziv na mir i jednakost u svijetu.
Za uopće dotaknuti se "globalne tabu teme",američke izuzetnosti,trebalo je dosta hrabrosti.
Zbog toga ovo je svakako historijski važan osvrt,a činjenica da je autor teksta ruski predsjednik, svakako pomaže.

Nazivanjem ove ideologije "opasnom" pokrenut je jedan proces koji će se teško zaustaviti.
Ruska strana i dalja polaže nade u to da će razum i osjećaj za suradnju prevladati u Washingtonu,no možda je to preoptimistično gledanje na situaciju.

Naime,američka ideologija superiornosti nije potencirana zbog nekih nacionalističkih,pa ni patriotskih,uvjerenja.
Ta ideologija postoji kako bi bila komplementarna s imperijalističkim tendencijama a iza svih ovih procesa stoji ekonomski sustav tj. neo-liberalni kapitalistički sustav kome je imperijalizam tek nusproizvod.

Ako Rusija,uz pomoć drugih sila multipolarnog svijeta,uspije utišati američku ideologiju superiornosti,to bi moglo svijet uvesti u jedan mirniji period.
Ne nužno i pravedniji period,kapitalistička eksploatacija radničke klase i dalje će biti prisutna na svim stranama svijeta,ali o njoj mora progovoriti sama radnička klasa.
No, stišavanje imperijalizma nužno je za svaki revolucionarni pokret.


Primjerice Sirija,da nema imperijalističkog uplitanja,možda bi se inicijalna anti-vladina pobuna zaista razvila u nešto pozitivno,u nešto daleko kvalitetnije i progresivnije od vladavine stranke Baath.
Nažalost, to nikada nećemo znati i sve može ostati samo na pretpostavkama jer već od prvih dana mirnih prosvjeda u Siriji aktiviran je plan destabilizacije zemlje izvana.

Što se tiče ideologije "američke izuzetnosti",samo njeno spominjanje već znači da je ona danas ugrožena.
To znači da će ona pristati na vlastitu sporadičnu dezintegraciju ili će cijelom svijetu pokazati da je još tu i planira ostati.
Jedan scenarij je pozitivan,drugi je katastrofalan.
Koji će postati stvarnost,to nitko danas ne može sa sigurnošću reći.

Živimo u "zanimljivim vremenima",stara kineska kletva naša je aktualnost.
Putin je ukazao na opasnosti ideologije koja je ugrađena u temelj SAD-a i time pokrenuo jedan proces čije posljedice još nisu sagledive.
No,da se to moralo reći, bez obzira na potencijalne posljedice i burne reakcije,moralo se te stoga nema sumnje kako je ova Putinova izjava od povijesnog značaja.
Toga su danas svjesni i mnogi pripadnici političke klase u SAD-u, pa i uvaženi senator Robert Menendez kojem je prva javna i konkretna,s ovakve pozicije,kritika američke ideologije superiornosti izazvala snažnu tjelesnu reakciju.

Komentar:

Još jedna država se smatra izuzetnom,Izrael.
Međutim,glupo je govoriti da ih je Bog odabrao,da su najbolji u Božijim očima,jer kroz većinu religija se govori da treba njegovati poniznost,a ne ponos.
Bog ne voli ponosne.
Tako da kad je neko ponosan i izuzetan u svojim očima,on se udaljava od Boga,tačnije, on razvija tamnu stranu.
Prema tome, nije slučajno da države koje su najviše zle,smatraju sebe najboljima:SAD i Izrael.
To nije samo moje mišljenje nego i Biblijsko:
SAD je Zvijer kojoj je Zmaj predao moć i vlast nad Zemljom (Otkrivenje 13),a za Izrael piše da će postati zao i činiti zlo drugim narodima,što danas čini(Jezekilj 38:10
Za obje države je predviđeno da će biti uništene,SAD ognjem,a Izrael u napadu vojske sa sjevera.
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty Kome,pučini?!

Komentar  Slaven Wed Jul 23, 2014 2:19 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty Nevjerojatna količina licemjerja!

Komentar  Slaven Thu Sep 11, 2014 1:38 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty Zapadna propaganda protiv Putina

Komentar  Slaven Wed Dec 03, 2014 7:29 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU! Empty Re: AMERIKKKANCI-NAJVEĆI LICEMJERI I ZLOČINCI U SVEMIRU!

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Stranica 1/2 1, 2  Next

Na vrh

- Similar topics
» SAD

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu