SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".
SFRJ4EVER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Similar topics
Latest topics
» MUZIKA KOJA POGAĐA U DUŠU...
VEDRANA RUDAN EmptySun Mar 17, 2024 1:07 am by Valter

» DOKAZI, CEGA ....
VEDRANA RUDAN EmptySat Jan 20, 2024 10:57 pm by Valter

» "KUD PLOVI OVAJ BROD?"
VEDRANA RUDAN EmptyMon Jan 15, 2024 12:48 am by Valter

» DALI ZNATE ZA OVO?
VEDRANA RUDAN EmptySat Jan 06, 2024 1:01 am by Valter

» TKO SNOSI NAJVEĆU ODGOVORNOST?
VEDRANA RUDAN EmptyMon Dec 25, 2023 11:43 pm by Valter

» KRIVI SMO MI!
VEDRANA RUDAN EmptyMon Dec 25, 2023 12:38 am by Valter

» ISTORIJA JUGOSLAVIJE
VEDRANA RUDAN EmptyTue Nov 28, 2023 11:15 pm by Valter

» GOVORI DRUGA TITA
VEDRANA RUDAN EmptyTue Nov 28, 2023 10:48 pm by Valter

» TEžINA LANACA(BORIS MALAGURSKI)
VEDRANA RUDAN EmptyTue Nov 28, 2023 10:40 pm by Valter

Gallery


VEDRANA RUDAN Empty
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Affiliates
free forum
March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

VEDRANA RUDAN

2 posters

Stranica 1/4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

VEDRANA RUDAN Empty VEDRANA RUDAN

Komentar  Valter Mon Feb 02, 2015 8:22 pm

http://www.rudan.info/ja-sam-opet-jugoslavenska-kurvetina/


Ja sam opet jugoslavenska kurvetina
Feb 01

Sjećam se devedesetih. Radila sam na Hrvatskom radiju u Rijeci, u svojoj emisiji “S primorske poneštrice” uvrijedila sam Tuđmanovu lentu i dobila otkaz. Nitko od kolega iz redakcije nije stao na moju stranu jer je Tuđmanova lenta bila Hrvatska a sve što je Njega, Njegovu politiku i krpu koja mu je prekrivala trbuh stavljalo pod upitnik bilo je proglašavano “četnikom”, ako je bilo muško. “Četnikušom” ili “jugoslavenskom kurvom”, ako je bilo žensko.

Doduše, tih devedesetih, Hrvata četnika i Hrvatica jugoslavenskih kurvi bilo je jako malo. Kad divlja Domovinski rat nije normalno da si na drugačijoj strani. Na kojoj strani i možeš biti a sve je tako jasno? Mi Hrvati ovdje, četnici i ovdje i tamo. Zato i jest bilo normalno da Glavaš i kompanija u Osijeku u ime hrvatske pravde i slobode Srbe civile poje kiselinom iz akumulatora. Rijetki, da, rijetki, koji se sa tim načinom branjenja od njih nisu slagali bivali su skraćivani za glavu. Reihl-Kir… Reihl-Kir… Zaboravili smo ga. Da uskrsne Osječani bi ga napojili kiselinom.

Vjerovala sam, onih devedesetih, da će u Hrvatskoj svanuti sloboda i da ćemo se sramiti prošlosti u kojoj su “naši” ubijali civile, izbacivali ih kroz prozore njihovih stanova. Mislila sam, bila sam sigurna da ćemo se, kad nam jednom svane, svi stidjeti “generala” od kojih je jedan nemoćnoj ženi pucao u glavu, a drugi…Već sam ga spomenula.

Kad. Ovo je 2015. U Hrvatskoj danas ima Srba koliko i bakterija u mokraćem mjehuru nakon žestoke terapije najjačim antibioticima. Ipak, nije to to. Hrvatska, po nekima, jest čista ali ne i očišćena. Danas se love “Jugoslaveni” i jugoslavenske kurvetine. Love ih deratizatori Hrvatske, ekolozi iskešenih zuba, Hitleri iz našeg sokaka.

Neki od njih već sto dana urlaju, piju, pjevaju i, pretpostavljam, seru u šatoru nasred Zagreba. Podignutom bespravno. Tko jebe zakone države koju treba srušiti. Što zapravo oće šatoraši od koji su neki za Domovinu dali “dijelove svoga tijela”? Oće da ova vlast odjebe. Ako ne odjebe sama oni će je napojiti kiselinom iz akumulatora, izbaciti kroz prozor, pucati joj u glavu, silovati ženski dio vlasti. Uostalom, ministar Fred Matić je četnik, otrovna kombinacija Jugoslavena i Srbina. Glavašević je pederčina koja se zalaže za mir. Pravi pokojni otac kome nije bilo jasno, do smrti, zašto je Tuđman Vukovar uručio četnicima.

Da, tu je i neki Klemm. Nabildani gospodin daje intervjue, slika se i govori kako će nam biti, nama Jugoslavenima i nama jugoslavenskim kurvetinama, ako ga ne budemo slušali. U ona dobra stara vremena, mislim na devedesete, u Rijeci se Srbima civilima razbijalo glave na policiji, otimalo im se osobne iskaznice, izdavalo im putne listove u jednom pravcu, ali rijetko. U odnosu na Split, primjerice. Zato smo mi Riječani bili ponosni. Kod nas jest bilo fašizma ali ne baš svaki dan. Jučer čitam Novi list. Troje Cigana rođenih u Rijeci tjera se Tamo Daleko iako nikad nisu vidjeli ni jedan grad osim Rijeke.

Da li je moguće…Jest moguće. Na isti način na koji je ogromna većina građana Hrvatske šutjela kad su ovdje ubijani civili Srbi, danas pognute glave sluša monstruozne poruke podivljalih šatoraša. Možda ih treba razumijeti, mislim na one koji šute, dok ovi prijete i urlaju. Ipak su to, jelte, Hrv ati. Sjećamo se, Hrvati u Domovinskom ratu nisu mogli počiniti zločin, Hrvati Hrvatima i kad prijete rušenjem legalno izabrane vlasti mogu činiti samo dobro.

Danas će heroji Domovinskog rata koncertom, urlanjem, pjevanjem, suzama radosnicama i domoljubnim urlicima pozdraviti našeg generala Branimira Glavaša. Ja ću sve to rigajući gledati i pitati se zašto mi se gade glupani, manipulatori i fašisti. Da zašto? Zato jer sam bila, zato jer jesam i zato što ću ostati “jugoslavenska kurvetina” dok mi neki od klemmova ne razvali tupu, glupu, hrvatsku glavu.



" Izkljucite mobilni,ukljucite Mozak".

Mislim da treba citati priloge.


http://www.rudan.info/

Valter
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty Brutalno iskreno!

Komentar  Slaven Mon Feb 16, 2015 6:13 am

http://www.rudan.info/predsjednica-i-ja/


Predsjednica i ja*
Feb 15

Bilo je to ove srijede.

Poštovana,

slobodni smo ovim putem prenijeti Vam poziv novoizabrane predsjednice Republike Hrvatske gđe Kolinde Grabar Kitarović na svečanost inauguracije koja će se održati u nedjelju 15. veljače 2015. godine u 12.00 sati na Trgu sv. Marka. Ljubazno Vas molimo Vaš odgovor u što kraćem roku kako bismo Vam pravovremeno osigurali akreditaciju za navedeno događanje. Napominjemo kako je za izdavanje akreditacije potrebno navesti OIB.

S poštovanjem, Gordana Kolak

Čitam ja tako čitam. Mene HDZ poziva na svečanost inauguracije? Na što ja njima ličim? Dvadeset i pet godina dižem glasić protiv lopina i fašista koji su nam opljačkali zemlju, ljude pretorili u roblje, rasprodali sve živo. Uz njihov blagoslov Glavaš je postao general. Njihov je general i Norac. Oni su Hrvatsku pretvorili u rupu u koju ga Crkva u Hrvata uvaljuje kad god joj se digne. Stalno joj se diže. Meni su dali otkaz devedesete jer sam uvrijedila Tuđmanovu lentu a danas me “novoizabrana predsjednica” poziva na svoju feštu. Još ako joj stave onu lentu?!

Odbila sam i zahvalila se na pozivu a onda krenula razgovarati sa bliskim ljudima. Ogromna većina bila je zapanjena. Tko normalan može tebe tamo zvati? Među šatoraše za koje si ti na televiziji rekla da bi ih šmrkom rastjerala? Na skup gdje će biti onaj Klem, onaj, sa dva m ili jednim m, nikako da zapamtim? Zašto taj lik nije u zatvoru nego i on ide na inauguraciju? Što ako budeš stajala uz Klema ili Klemma?

Čuj, oni te provociraju. Žele od tebe napraviti budalu. Misle, stalno pizdi protiv nas ali kad joj se bude pružila prilika da se ukaže pokraj Karamarka… Koja normalna ženska može tome odoljeti? Kolinda je NATO sluškinja u Hrvatskoj. Predsjednica Hrvatske? Hrvatske nema. Hrvatska je baza u kojoj budale vježbaju kako u ime Amerike od života oslobađati Ukrajince i ostale Ince. Sve si to tisuću puta napisala. Nećeš, valjda, ići, budalo?

Nećeš, valjda, ostati doma, budalo? Uvijek si se borila za ženska prava. Konačno se u ovoj mačo vukojebini žena dokopala položaja. Gospođa te pristojno pozvala. Ti si djevojka iz njenog kraja. Što toj ženi fali? Znaš odakle je potekla. Zamisli koju je ona energiju utrošila da bi došla do vrha. Kad je Josipović postao predsjednik svi su ga dizali u nebesa. Intelektualac, profesor, muzičar, pravnik…Pa ipak lopina u pet godina ništa pod milim bogom nije napravila. Ništa! A sirotu ženu pljuju unaprijed.

Daj, ne pravi se blesava, svi hadezeovci su fašisti. Ti ćeš sjesti među njih? Trenutno se u ovoj sprdačini od zemljice nacići kote brže nego devedeset i prve. Prijete, urlaju, dragovoljci su gori nego subnorci, nikad dosta para i privilegija, nema više Srba pa love Jugoslavene. Gdje su danas u Hrvatskoj Jugoslaveni, jebali ih Jugoslaveni? A ona Omejec, šefica Ustavnog suda, Kolinda će se pred njom zakleti da će joj Bog pomoći u pitaj boga čemu. Omejec?! Dobro znaš kako se Omejec dočepala funkcije. Zbog nje se mijenjao zakon da bi mogla stajati na onoj bini, a zakon se zbog nje promijenio jer je ona dala… I ti i ja znamo kome je dala i kad je dala. Zašto žene i u Ustavni sud stižu preko zemičke?

Čekaj, Vedrana! Ne mora ti baš svaka pizda držati predavanje! Okej, Hrvatsku fašizam drži za grlo. Tko vlada Hrvatskom? Jebeni, desničarski, fašistički, lopovski, lažljivi Hadeze je opozicija! Hadeze je opozicija! A onda ti ovi seru kako je stvar higijene ne otići Kolindi na noge. A nije stvar higijene rasturiti jebenu, nesposobnu, uspavanu, korumpiranu esdepeovsku vlast? Svi vidimo naciće, tko se buni protiv Esdepea? Gdje su ti junaci i junakinje koji će reći, Esdepe, da se vi ne davite fašističkom spermom Hrvatska ne bi bila fašistička zemlja.

Zahvaljujem gospođi Predsjednici na pozivu ali na inauguraciju neću otići. Kad bih išla? Išla bih da sutra na Markovom trgu Božju pomoć zazove Ivo Sanader. On je jedini čovjek u Hrvatskoj koji jest i koji bi mogao Hrvatsku očistiti od fašizma. Da on preko sebe objesi lentu u trenu bi sa scene nestali svi glavaši, svi klemovi… Cirkusanti bi u Zagrebu sklopili svoj šator, fašistički spomenici bi se rušili, danju, Srbi bi opet postali ljudi, Jugoslavene nitko ne bi ni spominjao ni tražio. Znam, on je lopov, ali Hrvatskom opušteno šeću veći lopovi od njega.

Jebiga, na moju veliku žalost, Sanader je u zatvoru a fašizam na slobodi.

* Idućeg sam dana nazvala broj naveden u mailu i tražila Kolak, rekla sam da sam se predomislila. S druge strane nije bila Kolak nego bezimena gospođa. Gordana Kolak ne postoji. Mene netko zajebava.
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty Re: VEDRANA RUDAN

Komentar  Valter Mon Feb 16, 2015 9:35 am

http://www.rudan.info/mimi-mini/



Mimi-Mini
Feb 03

Volim kad mi se javljaju ljudi koji pišu bolje od mene i znaju više od mene.

Mimi-Mini je u komentaru na tekst “Ja sam jugoslavenska kurvetina” napisala sljedeće:

Vedrana piše o jugoslovenskom osećaju i opredeljenju, pristojnom i ljudskom životu toga vremena, a mahniti klerofašisti to jednostavno ignorišu i teraju po svom, pri tom, mnogi od njih nisu ni bili rodjeni tada, što je najinteresantnije. I tako unedogled, pri tom, koliko mene sećanje služi, Jugosloveni nisu bili miks Srba i Hrvata, nego svih naših naroda i narodnosti, to je bio jedan od retkih Bravarevih poklona, da je Jugoslavija bila zajednica i država svih naroda i narodnosti, tako da termin jugoslovenstva nije autorsko pravo samo Srba ili Hrvata, evo konkretno na ovom postu javljaju se i Makedonci, Bošnjaci, Bosanci i Crnogorci koji takodje, baštine i prisvajaju izraz jugoslovenstva, čak se desi da se javi neko i iz Slovenije, koji lamentira o tom lepom i mirnom periodu života. Pre neki dan smo odavali počast i Kemalu Montenu koji se isključivo deklarisao kao Jugosloven i to nikom nije smetalo.

Šta vam je ljudi, neka se svako deklariše kako hoće, zašto to smeta nekom stalno. Na moju najveću žalost, izbore doduše i to jedva, dobijaju desničarske stranke i mi smo zato taoci njihove retorike u kojoj se kuvamo i učestvujemo. Mi svi pripadamo grupi malih naroda. Koji su uglavnom celog, svog postojanja osudjeni na ovaj ili onaj način na izumiranje. Izumiremo na razne načine, proterivanjem, pokrštavanjem, ubijanjem, asimilacijom i do sad na najbrži način zabeležen na ovim prostorima, iseljavanjem u normalne džave. Mi smo mali narodi, a mali narodi nemaju istoriju, mi imamo istoriju koja je uprljana na uštrb drugih naroda, na žalost.

Ljudi iz naših krajeva su hipnotisani sopstvenom istorijom, koju niti znaju niti razumeju. Smisao je da mali narodi uglavnom zavise od politike i odnosa velikih naroda. Ako hoćete da proverite ovu moju tvrdnju, pogledajte kako su ove naše države istorijski nastajale.

Nastajale su padom Austro-Ugarske, koju nisu srušile ni Hrvatska, ni Vojvodina, ni Bosna. Srbija je nastala padom Otomanske imperije,koju, takođe, nije Srbija srušila. Jugoslavija je nastala nakon Prvog svetskog rata, u kojem je pobedila Antanta, a ne Srbija, Hrvatska, Bosna ili Crna Gora. Druga Jugoslavija je nastala ne zato što su partizani pobedili sile Osovine, nego zato što su ih pobedili Rusi i Amerikanci. Komunizam je kod nas došao ne zato što smo mi to želeli, nego zato što su nam ga doneli Rusi. A Rusi su mogli to da učine, jer su ih Englezi pustili da nam ga donesu. O nama su drugi odlučivali.
Komunizam u Jugoslaviji nije pao zato što smo ga mi srušili, nego zato što ga je Gorbačov ukinuo.Prema tome, mi NIKADA nismo bili gospodari svoje sudbine ni u ključnim trenucima stvaranja sopstvene istorije. Mi smo, svakako, neki mali doprinos tome davali. Ali to nije bio kauzalni, nužni, već sporedni činilac. Svi naši napori uloženi na upravljanje vlastitom sudbinom su sekundarni: mi sami po sebi nikada ne bismo doveli do tih posledica. Veliki svetski događaji izazivaju te posledice kod nas. To nije ništa čudno, ni za nas ponižavajuće. Tako svet funkcioniše i to je smisao međunarodne politike.

Ono što je ludo jeste da mi, Srbi, kada učimo svoju istoriju stičemo utisak da smo mi srušili Otomansku imperiju,da smo izazvali i dobili Prvi svetski rat, da smo pobedili Nemce u Drugom svetskom ratu, da je naš komunizam autohton i da smo ga mi srušili. A, vi Hrvati mislite da ste Domovinskim ratom pobedili i zaslužili da dobijete državu. Vi ste dobili, kao i ostale bivše republike, a mi Srbi izgubili, protektorat i poligon za eksperiment kako u što kraćem roku uništiti što više privredu, ekonomiju i ljude uz pomoć kapitala i religije, i od onoga što otstane uklopiti u svoje finansijske i teritorijalne interese.

Sve što mislimo da smo dobili, odavno smo izgubili, za stolom velikih moćnika, to što smo još uvek živi, ravno je čudu. Mi posmatramo svoju istoriju izolovano od konteksta, a ona je van konteksta potpuno nerazumljiva. Mi sami sebe ne možemo da razumemo i ne možemo, čak ni danas,da delujemo racionalno u kontekstu svoje sredine, jer negiramo da smo deo ikakve sredine. Svaka od tih novonastalih država želi da bude suverena na način na koji ni SAD nisu suverene, jer zavise i od drugih, naravno.

Mi se ponašamo kao autistično dete: niti nas ko razume, niti mi koga razumemo. Sedimo u svom ćošku i žalimo se na to što nas Srbe svi mrze, a vas Hrvate i ostale niko ne razume. To je teška nacionalna nezrelost. Mi tražimo da se ceo svet prilagodi nama. To je na ivici ludila i šizofrenije. Klasičan primer pocepane ličnosti i svesti, čiji se delovi povremeno sreću, ali pošto smo mali, neobrazovani i krvoločni, ne umemo kao što kažu veliki pisci Iljf i Petrov te pocepane pešake poštovati i nikada nećemo, dok budemo u svinjcu i blatu u kome živimo.

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty Komentar

Komentar  Valter Mon Feb 16, 2015 10:08 am

Dobar opis "nas" Balkanaca.

Mocne drzave su pokretale ratove u kojima su gradjani malih drzava billi najveci gubitnici.
Bas kao na sahovskoj tabli,veliki povlace pijune i zrtvuju ih zbog svojih interesa.
Sve do je neko od tih malih ljudi pokrenuo nesto da to izmeni.
Put ka slobod je bio "trasiran" i ostvaren.
Dali je bitno uz ciju pomoc?
Jeste.
Zato da ne postanemo  prepotentni i sigurni da sve sami mozemo.
Ipak je u zajednisvu sustina uspeha.
Ovo naravno nije moja pamet,vec cinjenica.
Nasa istorija nam je pokazala da se moze odredjeni trenutak iskoristiti ako postoji odredjena inteligencija.

Za sve postoji odredjeni trenutak.
Pitanje je samo,ko je kada u tom trenutku na pravom mestu.
Neki taj trenutak vide i iskoriste,a neki ne.
U zavisnosti od nivoa inteligencije onoga koji "vidi" i koristi trenutak,se razvijaju i sledeci trenutci.
Mi to najbolje znamo.

Licno smatram da je razvoj coveka,njegov nivo inteligencije odlucujuci faktor u svakom trenutku.
Samo inteligencija coveka moze da vodi ka boljem sutra.
Sve dok vlada sistem " Coban" i "Ovca" se to nece promenuti na bolje.
Tu smo mi opet najbolji primer.
Dopustamo da nas odredjeni politicari koriste za svoje uskogrude interese i posle smo mi ti koji kopaju po kontejnerima da bi imali sta jesti.
Dali treba bolji dokaz nedostatka inteligencije?!

Sada,kada je nase okruzenje pocelo da se mesa sa drugim inteligencijama je dosao trenutak pogleda istini u oci. Zasto nama u nasoj zemlji diriguju drugi?
Jednostavno zato sto su inteligentniji od nas.
Dopustili smo da sve bude unisteno samo da bi svi imali svoje drzavice (nedovoljna inteligencija) da bi shvatili da nememo sami sansu na svetskom trzistu.

Sada ce nasa deca da se skoluju po sistemima "onih" drugih i postace "inteligenctnija" sa vremenom.
Doci ce dan kada ce nasi ljudi poceti da uticu (vec je pocelo u drugim drzavama) na ljude u drugim drzavama.
Ko ce koga vise pretvoriti u "Evropljana" ce vreme pokazati.
Naravno ako covek ne unisti sve oko sebe pre toga.

Kako smo mi svi samo u "prolazu" na ovoj zemlji,ce jedni imati svoju korist od svega sto se dogadja dok ce drugi biti samo "prasina" koja se ponekad podigne i drugima zagadi vazduh koji disu.
Dok ce se o jednima citati u knjigama ce vecina biti nakon "tri" dana zaboravljena.
Mada neki tvrde da sve odredjuju drugi,ima ljudi koji su dokazali da se moze i drugacije.


Valter

cyclops
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty Odgovor

Komentar  Slaven Mon Feb 16, 2015 8:14 pm

Valter (citat):Sada ce nasa deca da se skoluju po sistemima "onih" drugih i postace "inteligentnija" sa vremenom.
Doci ce dan kada ce nasi ljudi poceti da uticu (vec je pocelo u drugim drzavama) na ljude u drugim drzavama.
Ko ce koga vise pretvoriti u "Evropljana" ce vreme pokazati.
Naravno ako covek ne unisti sve oko sebe pre toga.


Kako smo mi svi samo u "prolazu" na ovoj zemlji,ce jedni imati svoju korist od svega sto se dogadja dok ce drugi biti samo "prasina" koja se ponekad podigne i drugima zagadi vazduh koji disu.
Dok ce se o jednima citati u knjigama ce vecina biti nakon "tri" dana zaboravljena.
Mada neki tvrde da sve odredjuju drugi,ima ljudi koji su dokazali da se moze i drugacije.


Naivno razmišljanje. Embarassed

Većina ljudi i "elita" i običnih ljudi su uvijek,a pogotovo danas koristili inteligenciju samo i isključivo za osobne koristi i interese. Twisted Evil

Opći interesi nisu nikad,a naročito danas nikoga zanimali zato i je svijet u vječitoj "krizi" jer nema ni poštenja ni morala ni pravde,nikad bilo niti će ikad biti Evil or Very Mad

Što se tiče divljaka i licemjera Balkanaca,oni se asimiliraju gdje god dođu,nema šanse da oni nikoga balkaniziraju pogotovo ne podle i proračunate zapadnjake koji imaju daleko više "utakmica u nogama" od balkanske ljigave stoke Mad

Sve je uostalom prolazno u ovom životu koje je najveći ratni zločinac svih vremena bog(namjerno malim)i postavio na "poštenoj" bazi ovce-čobani,tako je bilo na početku,tako je sada,tako će bit i na kraju za vijeke vjekova amen. Razz
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty Vedrana uz Ruse!

Komentar  Slaven Thu Feb 19, 2015 11:10 pm

http://www.rudan.info/god-bless-rusija/


God Bless Rusija


Ministar gospodarstva Vrdoljak i još stotinjak hrvatskih gospodarstvenika trenutno su u Rusiji i tamo traže bilo kakav posao. Ništa tu ne bi bilo sporno, dapače, neka su se najzad pokrenuli, ali…Američki ambasador, ime mu zaista nije bitno, zbog tog je hrvatskog izdajničkog poteza iskočio iz kože. Rusija je pod sankcijama, Hrvatska je članica NATO-a, odlazak Vrdoljaka na noge Neprijatelju nespojiv je s onim što Hrvatska danas jest.

A što Hrvatska danas jest? Američka sluškinja. Znam da sam otkrila toplu vodu u bojleru pod garancijom ali kako je nitko u Hrvatskoj ne otkriva čini se kao da tople vode i nema. Što ja zamjeram Amerima? Odakle početi? Rušenje njujorških blizanaca. Ukidanje ljudskih prava u Americi i svim američkim kolonijama. Prodavanje teze kako je krađa nafte u nekad samostalnim zemljama borba protiv terorizma. Činjenicu da Amerikom vladaju trgovci oružjem. Potrebu da Evropu pretvore u Afganistan. Brane Putinu da on bude na lokalnoj razini, čitaj Ukrajina, ono što su oni na svjetskoj.

Što Ameri rade meni? Prisilit će nas da kupimo ogromnu količinu njihovog oružja da bismo se mogli obraniti od Rusa. ?? NATO članarina skočit će u nebo da bi nas NATO mogao lakše obraniti od Rusa. ?? Na izborima možemo glasati samo za njihove ljude. Oni odlučuju da li će i kad će američka pionirka pobijediti američkog omladinca.

Uništili su Jugoslaviju. Dvadeset godina prije raspada Juge američki politički analitičar koji uvijek sve zna, Zbigniew Brzezinski, detaljno je opisao što će nam se dogoditi. Amerikanci nisu u svojim procjenama dešavanja na svjetskoj političkoj sceni vidoviti, oni su kreatori. Kad sam pročitala ono što je napisao naježila sam se. Kako je vrijeme prolazilo, opuštala sam se. Sve je išlo po planu, čemu čuđenje? Da li su narodi na prostorima Jugoslavije mogli išta učiniti da se ne prolije toliko krvi? Naravno. Onoliko koliko su mogli Iračani, Libijci, Afganistanci, Sirijci, Egipćani, Tunežani, Ukrajinci…

Sjetite se one scene kad je gospođa, predstavnica Amerike u Ukrajini, prosvjednicima na Maidanu u Kijevu dijelila sendviče jer su ti izmanipulirani sirotani bili borci za slobodu. Možemo li zamisliti što bi se dogodilo ruskoj gospođi, predstavnici Rusije u Vašingtonu, kad bi jednog zimskog dana krenula američkim prosvjednicima protiv američkog fašizma dijeliti votku i ruske specijalitete? Ne možete to zamisliti? Ni ja. U Americi nema prosvjeda protiv američkog fašizma. Ameri svoje prosvjednike razbiju čim krenu dizati šatore a ludoj bi Ruskinji isti čas snajperom razvalili glavu.

Mene posebno smeta, mene jedinu na području Jugoslavije koje ima iako je nema, mene ubija što nitko da bi riječ rekao o genocidu izvršenom nad ljudima koji još uvijek žive na ovim prostorima. Da, mislim na osiromašeni uran. U Hrvatskoj nikad nitko nije službeno zatražio da se ispita kako nas ubija osiromašeni uran kojim je zaprašivana Srbija. Ništa bolje nam ne čine ni neisporučene bombe na dnu Jadrana. Dragovoljci koji šatoruju već mjesecima, pitaj boga na koju temu, ne potežu to pitanje iako su mnogi od njihovih oprašenih kolega pod zemljom a djeca ovih koji šatoruju će biti. Unuci će im se rađati, ako im djeca prežive, sa tri glave od kojih im ni jedna neće pomoći da shvate što znači biti born in Croatia.

Možemo li mi, ovako mali i ovako bijedni i ovako opljačkani i ovako slijepi, učiniti nešto? S jedne strane mi, nekoliko milijuna robova kojima upravljaju američki dečki i poneka cura, s druge strane gospodar svijeta? Ne baš. Ili možda ipak? Evo, možemo učiniti sitnu provokaciju. Naši privrednici ipak su otišli u Rusiju iako im je Amer zabranio. U prvom trenu u sebi sam vrisnula, aleluja, aleluja. A onda sam skužila. Nikamo se naši dečki ne bi uputili bez dozvole. Ako u Rusiji dobijemo neki posao moći ćemo dati više love za NATO, moći ćemo kupiti više američkog oružja, moći ćemo bolje opremiti naše dečke koji moraju osloboditi svijet od terorizma…

Zahvaljujući Americi mali Hrvati za svijet će učiniti velike stvari. Dovijeka obogaćeni osiromašenim uranom. Dosadna sam, je li? Stalno jašem na istoj temi? Budite tolerantniji, dozvolite papigi da govori. A možda ste vi u suštini strpljivi ljudi? Samo, kemoterapija vas čini nervoznima.


Slaven: komentar modifikovan dana: Sun Mar 15, 2015 2:17 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty Nije nostalgija,već pravda!

Komentar  Slaven Sat Feb 28, 2015 6:51 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty O Titu

Komentar  Valter Sat Mar 14, 2015 10:16 pm

http://www.rudan.info/u-ime-tita


U ime Tita

Sinoć sam na Hrvatskoj teve gledala njemački dokumentarni film o Titu ubojici. Autori su mladi Nijemci Gruell i Hofmann. O čem se u filmu radi prepisujem iz Novog lista. “To je najstarija nerazriješena serija ubojstava u Njemačkoj, sve do pada Berlinskog zida u Saveznoj Republici Njemačkoj ubijeno je 30-tak protivnika jugoslavenskog režima. Većinom su to bili Hrvati u egzilu. Ubojstva su naručivana iz Beograda… Jedan od glavnih igrača bio je Josip Perković. Njemačko državno odvjetništvo optužilo je ovog bivšeg visokopozicioniranog agenta tajne službe u slučaju ubojstva Stjepana Đurekovića koje se dogodilo prije više od 30 godina.”

Što sam doznala o Titu a da to prije nisam znala? Začudilo me da je Tito koji je došao na vlast 1945. godine a sišao s nje pola stoljeća kasnije u Njemačkoj dao pobiti “30-tak protivnika jugoslavenskog režima.” Tridesetak? Tito i Udba su u pedeset godina strahovlade mučki umorili tridesetak “uglavnom Hrvata”? Ajmo tih “tridesetak” pretvoriti u pedeset. Tito je u Njemačkoj u pedeset godina ubio jednog, “uglavnom Hrvata”, godišnje.

Kako je Titu, šefu male zemlje, uspjelo ubijati u Njemačkoj? Autori filma su objasnili. Pomogao mu je poznati njemački i svjetski zločinac Willy Brandt. Udbinim ubojicama omogućavao je da ubijaju bez frke i još je, podaci iz filma, milijune maraka slao Jugoslaviji. Njemačka je istovremeno bila obećana zemlja za jugoslavenske gastarbajtere koji su, vjerojatno, “većinom bili Hrvati”.

U filmu koji sam gledala jer je bio najavljen kao “napet poput trilera” govorile su i žrtve i zločinci. Jedna je žrtva ostala bez očiju, metak joj je prošao kroz glavu, drugoj je ubijen otac. Zločinac iz Beograda, udbaš, mrtav hladan, nije negirao masakriranje Hrvata. Ako me uši ne varaju, u filmu se spominje kako je Stjepan Đureković bio njemački špijun. Njegovu smrt je naručio zloglasni Josip Perković.

Moram priznati da me taj podatak zaprepastio. U našim medijima Đureković se najčešće spominje kao borac za demokratsku Hrvatsku u kojoj, hvala i Đurekoviću, danas živimo. Neki ga drže i velikim hrvatskim književnikom. Samo povremeno i onako baš nekako stidljivo znalo se čuti da je Đureković bio njemački čovjek na hrvatskom terenu. U te glasine nitko tko hrvatski diše, ta sam, nije mogao povjerovati. Doduše, Perkovićeva obrana na tome gazi. Tko vjeruje odvjetnicima? Oni su jedini ljudi kojima zakon daje pravo da lažu i da još za to budu plaćeni.

U filmu je jedan od svjedoka rekao kako su “oni” postavljali eksploziv na jadranskim plažama ali ne da bi nekoga ubili nego su željeli “samo prestrašiti” turiste, tada uglavnom njemačke. Zanimljivo. S jedne strane hrvatski borci za demokratsku Hrvatsku na hrvatskim plažama postavljaju eksploziv, s druge strane ih jugoslavenska Udba nevine ubija. Bože, kako smo nekad živjeli u uzbudljivim vremenima?

Tito zločinac žario je i palio po sirotoj Njemačkoj ubijajući Hrvate koji su život dali za ovo što danas imamo. Što danas imamo? Imamo državu koja u Njemačkoj ne žari i ne pali. Danas u Hrvatskoj žare i pale njemačke banke. Brandt je bio Titov šegrt, Merkel je šef svim hrvatskim titićima.

Autori filma “Ubojstvo u Titovo ime” htjeli su reći istinu o zločincu Titu. Nijemcima treba vjerovati. Tito je uz pomoć Udbe u pedeset godina ubio tridesetak Hrvata u Njemačkoj. Njegov general i ekipa su u dvadeset godina ubili nekoliko milijuna Hrvata u Hrvatskoj. ?!

Po Nijemcima, Tito je bio ubojica od kurca. Treba li vjerovati Nijemcima i kad istinu govore?
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty Komentar

Komentar  Valter Sat Mar 14, 2015 10:23 pm

Jedino sto mogu reci jeste,svaka vam cast,gospodjo Rudan.

Nismo jos sasvim izgubljeni.
Ima jos ljudi koji ipak vide istinu.
To je dokaz da se treba i dalje boriti za istinu i pravdu.
Mozda ce jednoga dana ipak vecina shvatiti u kom grmu lezi "zec".
A,ako to nebude,ce imati mogucnost da uzivaju u "demokraciji."


Valter

Razz
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty MARS U VUKOVAR

Komentar  Valter Sat Mar 14, 2015 11:14 pm

Veoma interesantan kometar.

Procitajte i donesite sami svoj zakljucak.


http://www.rudan.info/mars-u-vukovar/

Marš u Vukovar!

   Vlada je osnovala Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar, javnu ustanovu koja će s početkom školske godine u rujnu 2014. godine sve učenike osmih razreda u dva dana posjeta Vukovaru upoznavati s vrijednostima Domovinskog rata i bitke za Vukovar. Učenici će u Vukovaru boraviti i do Vukovara putovati na trošak države. Tamo će ih voziti autobusi koji će nositi imena devet brigada i devet gradova stradalnika iz Domovinskog rata, a spavat će u obnovljenoj vojarni. Posjet Vukovaru za đake će biti obavezan, a cilj je, kako je objasnio ministar branitelja Predrag Matić, razviti kulturu sjećanja, osigurati suvremeno učenje o Domovinskom ratu, ali i pokrenuti turizam u Slavoniji. U Vukovaru će djeca učiti o najvažnijim bitkama i operacijama Domovinskog rata, a svaki posjet završit će “školom mira”, u kojoj će najznačajniji mirotvorci iz Hrvatske i svijeta djeci govoriti o miru, toleranciji i zajedništvu. Dnevno će u Vukovar dolaziti oko tristo školaraca. Uz Vukovar, djeca će morati posjetiti i najbližu značajnu ratnu lokaciju u vlastitom zavičaju….


Vukovar
Ova me odluka Vlade vratila u prapovijest. U Jugoslaviji su nas toliko davili Narodnooslobodilačkom borbom, Titom, Partijom, Kozarom, Neretvom, Sutjeskom I svinjskom glavom koju je Tito kao dijete skuhao i njome nahranio svoju braću i sestre da ni jedno dijete moje generacije nikad nije uspjelo zapamtiti imena sedam sekretara Skoja. Jednostavno, želudac bi nam se okretao kad bi se od nas tražilo da napamet biflamo price u kojima su partizani uvijek bili heroji koji bi ubili i brata rođenoga ako bi ukrao trešnju sa drveta dok su se tifusari probijali kroz oštro granje.

U svim udžbenicima iz povijesti Nijemci i Talijani su bili zlotvori koji su nam djedove i bake, jedni pojili ricinusom, drugi ih ubijali i odvodili u logore. Istovremeno smo mi koji smo živjeli u Opatiji od potomaka tih gadova očekivali da nam kao gosti ljeti ulaze u kuće, kupovali smo od njih najlonke i naplaćivali im noćenja i doručke. Dok su naše pretke od četrdeset i prve do četrdeset i pete Talijani i Nijemci umlaćivali, svake školske godine ispočetka, ljeti su nam njihova djeca plaćala udžbenike u kojima smo morali proučavati dešavanja u Jajcu. Možda baš zato ja ni dan danas ne znam kako se zvao pas koji je Titu spasio život ispred neke pećine u Daruvaru.

Zato sam protiv da za koju godinu moja unuka krene prema Vukovaru. Znam što će joj tamo govoriti ali znam i što joj tamo neće reći. Reći će joj da je Vukovar grad heroj, da ga je napala zločinačka JNA i ostali Srbi. Neće joj reći da je Tuđman žene i djecu koja su pobjegla iz Vukovara a sklonište su našla u Istri autobusima vratio u Vukovar da bi tamo bila pobijena.

Nitko im neće reći da je Tuđmanova Hrvatska uložila nadljudske napore da Vukovara više ne bude. Djeci će se jasno reći da su Srbi bili ti koji su uništili Vukovar, ne samo Vukovar. Priča o mojoj generaciji dokazuje da Vlada ide krivim putem. Djeca koja danas nisu glupa kao što to ni mi nismo bili dva će dana u vojarni slušati priče o četnicima a onda će na ekranu državne televizije vidjeti kako se u nekom Dubrovniku ili Opatiji na rivi ližu srpski predsjedni četnik Tomo i žrtva Hrvat Josipović.

O čemu se tu radi, pitat će se klinci stari petnest godina.  Ako se Tomo preko noći može iz četnika pretvoriti u civiliziranog gospodina možda ni svi Srbi nisu četnici? Po istoj logici, možda ni svi Hrvati nisu sveci? Pročitat će, internet je čudo, da je hrvatski general u Gospiću pucao u glavu bespomoćnoj ženi. Da je drugi hrvatski general u Osijeku civile pojio kiselinom…

Teško da će te priče biti tema u Vukovaru. A još je nevjerojatnije da će netko klince povesti u Ameriku da tamo u nekoj vojarni u Vašingtonu  proučavaju ulogu Amerike u Domovinskom ratu. A još je nevjerojatnije da će im netko u Vukovaru reći kako su banke uz pomoć hrvatskih političara koji nisu ni četnici ni Srbi pobile više građana Hrvatske nego četnici. Službeno, sto tisuća ljudi plus djeca, plus unuci, plus praunuci.

Dokle, jebote? Ako već ova vlada želi djeci reći istinu o tragediji koja je razorila Hrvatsku neka djecu jednom godišnje odvede u bilo koju banku koja posluje u Hrvatskoj.  Djeci ne bi trebala dva dana da shvate tko to već godinama u Hrvatskoj nosi šubaru i kokardu na glavi.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty KVP-Kako vitar puše

Komentar  Slaven Sun Mar 22, 2015 9:04 pm

http://www.rudan.info/misevi-na-dvoru-cara-radmana/



Miševi na Dvoru cara Radmana

Antun Vrdoljak, zloglasni šef “Katedrale duha”, tako je on tepao Hrvatskoj teve dok joj je bio na čelu, upravljao je Katedralom sjekući glave jadnim novinarčićima a da trepnuo ne bi. Srbi, na cestu! Krivomisleći Hrvati i Hrvatice, van, nazad u pizdu materinu nehrvatsku, komunističku! Čak su u Rijeci i Talijani trebali dobiti nogu iako Talijani nisu ni Srbi ni zločesti Hrvati. Vrdoljaku je Italija poručila, mrš! “Razumem”, rekao je drug Vrdoljak.

Sjećam se jednog Vrdoljakovog zanimljivog smaknuća. Kolegica, Riječanka, nije Srpkinja, odbila je Tončiju pomoći da preko njenih veza, uređivala je “morske” emisije, Jugolinijom sebi doveze automobil iz Amerike. Gospođa je na tu temu dala intervju glasilu Udruženja novinara, sve je zabilježeno, sve zaboravljeno.

Vrdoljak mi je posebno mrzak lik jer je inkarnacija spodoba podobnih za sva vremena. Tito mu je bio poput oca, Tuđman mu je bio poput oca, Kolinda će mu biti poput matere. Zašto mi pred oči skače nešto premazano svim mogućim smrdljivim mastima?

Drug Vrdoljak me neodoljivo podsjeća na druga Radmana. Isti način strahovlade, isti podanici. Kao da se od četrdeset i pete ništa u međuvremenu dogodilo nije. S jedne strane drugovi, s druge strane miševi koje drugovi šalju na Goli otok. Osuđeni skupljaju štrace i kreću prema brodu, miševi u kući u kojoj su golootočani godinama bili svoji na svome tiho cijuču sebi pod bradu: “Okreni glavu na drugu stranu! Jebe ti se! Same su krive. Ona hadezeovka je dobila kopito jer je hadezeovka, ona ludara je dobila vritnjak jer nisu mogli samo Hlo šutnuti. Ciju, ciju.


Imam djecu. Imam kredit. Nek se jebu, krave. Da su šutjele, da su šutjele onako kako pravilnik nalaže, bile bi tu sa nama. Valjali bismo se skupa u dreku koji smrdi do neba ali i grije i hrani. Glupače. Ciju, cviju, ciju. Ja sam mali miš koji ne zna niš. Ja sam mali miš, ja ne vidim niš.”

Želim reći, nije u Radmanu problem kao što to nije bio ni u Vrdoljaku. Usrani mišići kojima ne pada na pamet da nama koji ih hranimo demonstriraju trun dostojanstva i hrabrosti, oni su problem. Da li je Radman zaposlio svoga kuma bez natječaja? Jest. Što ste učinili, mišići? Da li će Radman, ako mu se digne, svoga psa zaposliti u emisiji “More i pomorstvo”? Hoće. Tko će od vas reći da nije normalno da pas vodi emisiju o moru i pomorstvu?

Cioran je napisao. “Treba se staviti na stranu potlačenih u svim okolnostima, čak i kada su u krivu, a da se ipak ne izgubi iz vida da su i oni zamiješani iz istog blata kao i tlačitelj.”

Zašto ne čitate Ciorana, mišići?


Slaven: komentar modifikovan dana: Mon Mar 23, 2015 1:03 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty Komentar

Komentar  Valter Sun Mar 22, 2015 11:06 pm

Ko zeli videti nivo inteligencije vecine,neka procita i komentare.

Ne samo ove.

Kod vecine clanaka gde ima komentara se moze jasno videti da nista nije "bez veze".



Valter


Rolling Eyes
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty Vedrana o malograđanima licemjerima!

Komentar  Slaven Fri Apr 24, 2015 8:04 pm



http://www.rudan.info/zasto-psujem/

Komentar:

LENKA
Draga gospodjo,potpuno ste u pravu.

Najstrasnije je to,sto se protiv psovanja,na zadnje noge dizu upravo oni licemijeri kojima dusa toliko smrdi i toliko je odvratna da sami sa sobom ne mogu ostati nasamo.
Oni su jako fini,kulturni i nerijetko jako pobozni,a kada zatvore vrata svoga doma iz njih izbija sav cemer i prljavstina sopstvenog bica.


Neovisno o tome da li su to muskarci ili zene,podjednako ce ih iritirati tekstovi koje pisete-ove prve jer lajete o stvarima o kojima nemate pravo,a ove druge jer podsjecate na gorke kompromise i lose odluke koje jako zuljaju i bole.
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty IDEMO DALJE

Komentar  Valter Sun May 17, 2015 12:41 pm

Neznam samo dokle cemo stici?


http://www.rudan.info/kosti/


Kosti


Kad god se obilježavaju veliki dani hrvatske povijesti meni se okreće želudac. Ne mogu više gledati kosti “mojih” ili “njihovih” predaka. Jednom godišnje mediji mi u oči tresnu fotke izbezumljene djece koja su nestala u Jasenovcu. Preživjeli se još sjećaju kako su gledali ubijanje majke, brata, sestre. Noću, u devedesetoj, urlaju od užasa. A prošlo je milijun godina.

Za koji dan gledat ćemo i slušati žrtve koje su preživjele Bleiburg. Opet plač, strava, politički analitičari, usporedbe. Koja je hrpa kostiju veća? Ona u Bleiburgu ili ona u Jasenovcu? A koja hrpa o “Hrvatima” ljepše poruke šalje? U Jasenovcu smo “mi” bili koljači. U Bleiburgu su zločinci bili “oni”. Jesmo li jedan jedan? Kosti, kosti, kosti, kosti…

Ruku na srce, koga zaista briga za te kosti osim potomaka ubijenih? U ljudskoj je prirodi da ubija, kolje, pali, razara. Da li bismo “mi” u Domovinskom ratu bili bolji ljudi da smo četrdeset godina tri puta dnevno gledali dokumentarac o Jasenovcu? Strastveno bismo voljeli Srbe, Cigane, Židove i potomke krivomislećih Hrvata?

Da li bi “oni” bili milostiviji da su, dok smo bili “braća”, skupa s nama gledali isti film? Da li smo krenuli u rat pedeset godina poslije Rata svih ratova jer “nas” bole blajburške rane a “njih” jasenovačke? Ja u to ne vjerujem. Ljudi, obični ljudi, zovu nas i “mali ljudi”, mi nismo opsjednuti poviješću osim kad to moramo biti.

Dok je Tito bio gazda hodočastili smo u Jasenovac. Danas, glumeći tugu, žalimo one koji su poginuli na Bleiburgu. Ni jedna od te dvije nesreće nas ne gađa u srce, zašto i bi? Mi smo samo bića koja glume suosjećanje sa žrtvama u skladu sa trenutačnom politikom. U posljednjih dvadeset i pet godina, otkako imamo Hrvatsku, kako je znao reći partizan i Titov general i najveći Hrvat među Hrvatima Tuđman, prihvatljivije je žaliti za pobijenim “Hrvatima” nego za “njima”, Ciganima i Židovima. Kakvo vrijeme takve suze.

Čovjek je u svojoj suštini fašist, ubojica, mrzitelj drugog i drugačijeg. Zašto bježimo od toga? Političari, ljudi poput nas samo tisuću puta bolje plaćeni, koračajući polako prema velikom kamenju nabijaju nam osjećaj krivice. Moji su roditelji, naši su preci pred sedamdeset godina klali. Treba li nas na to podsjećati? Zašto? Mi smo klali pred dvadeset i pet godina a klat ćemo opet ako bude zdravlja. Stalno na tom svijetu samo klanje jest.

Razorila bih sve spomenike. Neka kosti počivaju u miru i srcu onih kojima nešto znače. Tuga po zadatku je uvijek ruganje pokojnicima. Nije u kostima spas kako nam to poručuju i najnovije vođe. Mene muče krediti, besparica, boleštine, nezaposlena djeca, kapitalizam koji sve moje najdraže drži za grlo, mračna budućnost obojana crnom prošlošću.

Htjela bih živjeti u zemlji bez spomenika. Da jednom godišnje ne moramo lažne suze liti pred ekranima ili kamenjem lakše bismo liječili rane poslije posljednjeg rata, opuštenije bismo se pripremali za idući.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty V.R.

Komentar  Valter Sun May 17, 2015 12:45 pm

http://www.rudan.info


Koga zanima,ima tu jos interesantnih priloga.

Zahvaljujem se gospodji Rudan.

Ako stvarno zelite da se informirate,citajte.

Citajte.  

Usporedite ono sto smo mi napisali i ono sto su drugi napisali.

Donesite sami svoj zakljucak.

Kakav ste zakljucak doneli,tako cete i ziveti.



Valter

cyclops
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty GDJE JE SVJETLO?

Komentar  Valter Fri May 22, 2015 7:54 pm

http://www.rudan.info/gdje-je-svjetlo/


Gdje je svjetlo?

Često su ljudi koji me čitaju bijesni na mene. Zašto samo pišem o crnilu a ne dajem odgovor kako izaći na sunce. Svi mi znamo u čemu se davimo, svima nama treba recept kako se izvući iz blata. Ne mogu reći da i mene samu ne frustira bezizlaz u kome tapkam. Samu sebe tisuću puta dnevno pitam koliko ima smisla živjeti ovakav život u ovakvoj zemlji?

Onda sebi objašnjavam u čemu je problem. Našu zemlju vode političari koji nas mrze. Mi smo za njih meso od čije će prodaje sebi i svojima osigurati budućnost. Već mjesecima HDZ vodi. HDZ vodi zato jer je SDP skupina gadova koji su za vrijem čitave vladavine pokazali kako im je jedini cilj krasti i obogatiti se.

Banke vladaju Hrvatskom. Guverneri su našu zemlju predali na nemilost strancima da bi sebi strpali lovu u džep, vozili se u ludim kolima, jedan od njih stanuje u kući koju mu je poklonio Todorić. Krediti su nekoliko stotina tisuća građana Hrvatske pretvorili u roblje. Umjesto da se o tome govori naši mediji rastežu lik i djelo druga Tita. Koliko je jedan od najvećih zločinaca u povijesti čovječanstva, prema najnovijim istraživanjima hrvatskih “povjesničara” spada u deset najvećih na svijetu, pobio ljudi? Koliko je Tito pobio ljudi možda jest bitno ali je činjenica da se broj Titovih žrtava ni u ludilu ne može usporediti sa brojem žrtava koje su pobile “hrvatske banke” uz pomoć hrvatskih izdajnika.

Govori se i piše o “ustašama”, o “četnicima” o “crvenim gadovima” sve kako bi nam pažnju skrenuli sa gadova u bankama, Saboru, Vladi, Hrvatskoj narodnoj banci, predsjednice države. Dok se Hrvatska davi u gladi, boleštinama i beznađu ona, manekenka NATO pakta, odlazi u Afganistan i odatle nam majicom navučenom na prebujne grudi poručuje, “mama je in”. Zašto hrvatska predsjednica, ako već mora u Afganistanu na sebe navlačiti četiri broja preusku majicu, ne pošalje hrvatskom narodu glupu poruku na hrvatskom jeziku? Znam, reći ćete, Kolinda je benigna. Da li je Kolinda benigna samo zato jer nema nikakvih ovlasti? Ne bih se složila. Ona je NATO sluškinja i sigurno je NATO nije poslao k nama da bismo se imali čemu podrugljivo cerekati.

Uskoro će izbori. Ljudi zgađeni Esdepeom glasat će za Hadeze. Pred nama je izbor između zla i propasti. Kad čitavoj priči dodamo Crkvu koja zahvaljujući klinču sa svakom hrvatskom vladom iz naših džepova protiv naše volje izbija ogromnu lovu da bi se katolički svećenici mogli ponašati poput silovatelja u odnosu na dijete sa posebnim potrebama razumljivo je da se ogroman broj stanovnika Hrvatske hrani apaurinima, praxitenima, helexima, užadima, skakanjem sa mostova, pucanjem u glavu.

O svemu sam ovome tisuću puta pisala i razumijem vaš bijes kad me ogorčeno pitate, GDJE JE IZLAZ? Što Hrvatskoj treba? Hrvatskoj trebaju pošteni političari koji će voljeti svoj narod. Ima li takvih? Hrvatskoj trebaju svećenici koji će poput trenutačnog Pape brinuti o siromasima a ne o kupnji najnovijeg modela drumske jurilice. Hrvatskoj trebaju pošteni suci. Hrvatskoj trebaju ljudi koji će nam objasniti kako nije normalno da Sabor donosi zakone koji ljudska bića pretvaraju u robove. Hrvatskoj žestoko ne trebaju ni SDP ni HDZ ni oni treći i četvrti.

Možemo li živjeti bolje dok samo sjedimo doma i mlatimo po tipkovnici, moj slučaj, ili slijepo vjerujemo razbojnicima koji nam preko korumpiranih medija poručuju da crkavamo zato jer smo se sami za to izborili. Rasprodani smo jer smo mi to tako tražili. Ljudska sreća je kad možeš otići na posao i tamo raditi dvanaest sati da bi mogao platiti račune, sreća je kad saznaš koliko je Tito ubio ljudi, tko je četnik a tko ustaša. Ostalo ne postoji.

Trenutno, sigurna sam, za nas nema nade. Ali ja znam da u Hrvatskoj ne rastu samo lopine i zločinci. Ima ljudi dobra srca, nije Papa jedini, koji nam žele dobro. Nadam se da će se uskoro pojaviti. Rastu na Islandu, zašto ne bi i u Hrvatskoj. Netko će nam jednom reći, niste vi krivi što živite poput stoke za klanje, promijenimo Hrvatsku. Zločinci sjede u bakama, u Saboru, na sudovima, u Hadezeuu i Esdepeu, život je samo jedan, udružimo se, smaknimo ih.


Evo, mene drži na životu nada da će jednom iz grupe od nekoliko milijuna sirotana koji se muče unutar granica Hrvatske iskočiti dobri ljudi. U međuvremenu ne bismo trebali izlaziti na izbore. Između Hadezea, Esdepea i ostalih nema razlike. Bilo bi krasno kad bismo se nekako mi braća i sestre po muci mogli dogovoriti da ne glasamo ni za jedne ni za druge ni za treće. Kad budu izbori ostanimo doma. Poručimo im da nećemo sebe umlatiti uz svoju pomoć.

Jučer je moj grad Rijeku posjetila časna sestra benediktinka Teresa Forcades iz Barcelone. Ona je trenutno najveće Ljudsko Biće na svijetu. Njena je teza da se kapitalizam ne može mijenjati njega se mora razoriti. Zbog njezine vjere u Dobro radujem se što živim iako živim u odvratnoj zemlji. Odvratna zemlja? Što jednu zemlju čini gadnom? Ako je čine političari, popovi i ostali kriminalci onda je Hrvatska nakaza. Ja još uvijek vjerujem da jednu zemlju čine ljudi u kojima potreba da pobijedi pravda i istina umire posljednja.

Eto, to me drži na životu. Sanjam, rekao je onaj Martin. Sanjam. I ne mirim se s tim da se Terezin i moj san neće ostvariti.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty V.R.

Komentar  Slaven Thu Jun 25, 2015 9:02 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty I Vedrana se povlači...!

Komentar  Valter Tue Aug 25, 2015 5:41 pm

http://www.index.hr/tag/48456/vedrana-rudan.aspx


Nazalost se nivo inteligencije nemoze unaprediti u kratkom vremenu.

Nevredi nista govoriti (vise).

Ako ljudi (masa) ovo hoce, neka to imaju.

Inteligencija vise nema sta reci u ovom "slucaju".

Zelim svima,da dobiju ono sto su pozeleli.

Govor je "srebro",ponekad je cutanje "zlato".

Zato cemo za sada da nastavimo sa "cutanjem".

Dali je dobro tako?

Sigurno da nije.

Samo sto "masa" odredjuje sta je dobro,a sta nije.
Manjina nije mogla nista da ucini ako nije imala podrsku vecine.

Uvek (naravno) ima iznimke.

To je ocito.

Videcemo kako ce proci izbori.

Tada ce konacno biti "sve" jasno.



Valter

Suspect
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty U VEZI KOPANJA PO "NAFTALINU"

Komentar  Valter Thu Jan 14, 2016 12:27 pm

http://spiritus-movens.me/komentari-i-kolumne/07/22/vedrana-rudan-sta-je-oluja/


Vedrana Rudan: Šta je oluja?

Ne znam službenu definiciju Oluje  ali znam što je Oluja.

Nekoliko tisuća hrvatskih vojnika potjeralo je iz Hrvatske  200.000 ili 300.000 tisuća Srba.

Kao da je broj bitan.

Kraće,Olujom smo “mi” Hrvatsku očistili od Srba.

Oni koji nisu na vrijeme krenuli putem koji im je označio Milošević u dogovoru sa Tuđmanom,sve su blagoslovili Ameri,ostali su bez glave ili bili bačeni u bunar.

Zapaljene su i srpske kuće.

Koliko ih je spaljeno?

Ma,koga briga.

Oluja je bila sranje od vojne akcije jer je Oluja u suštini samo organizirana deratizacija Hrvatske.

Svi to znamo pa ipak je  “mi”  slavimo kao nešto iz čega se rodila Hrvatska.

Bože,koliko bi nam svima bilo bolje da se nikad nije rodilo čudovište koje se danas zove Hrvatska.

Da se mene pita nikad se milijuni kuna ne bi trošili na zagrebački mimohod.

Zrakom će letjeti ona dva sirota Miga.

Na jadničke koji će gledati u zrak past će,u boljoj verziji,dva krila,u goroj,čitav avion.

Dok Zagrebom budu gmizala kojekakva i pitaj boga čija oružja u Kninu će biti organiziran narodni dernek.

Thompson će svojim tuljenjem u nazočnim Hrvatima i Hrvaticama buditi sve što je hrvatsko.

Tko zna da li će naša predsjednica u slavu slobodne nam Hrvatske sitnim ovcama osobno rezati vratove? U posljednje vrijeme ženska lijepi pločice, lovi ribu, ne bi bilo fer da ne pomogne i mesarima kraljevskoga grada.

Ukratko,dvadeset godina nakon Oluje presiromašni građani Hrvatske platit će slavlje jednog od najvećih hrvatskih poraza, “oslobađanje” Lijepe Naše koja nikad nije bila i nikad neće biti ni lijepa ni naša.

Hrvatska je teren u šapama nekolicine kriminalaca.

Kad kažem kriminalci mislim na vlasnike banaka koji su pobili nekoliko stotina tisuća građana Hrvatske.

Osim vlasnika banaka od života nas oslobađaju tajkuni koji su prije “oslobođenja” Hrvatske bili opskurni likovi gole guzice: šoferi autobusa,trgovci karanfilima,monteri centralnog grijanja…

Ukratko,smrdljivi jugoslavenski šljam.

“Najhrabriji” hrvatski generali bili su i ostali ratni zločinci.

Uđu u zatvor pa izađu kako im se generalski kurac digne.

Osim što imamo generale ubojice Lijepa Naša ima kriminalce i drugih profila.

Imamo trgovce nogometašima koji izlazak iz istražnog zatvor plaćaju milijunima eura.

Imamo gradonačelnika Zagreba koji se ponaša kao da mu je Zagreb poklonio ćaća dok je iz sebe istiskao posljednji hroptaj u hercegovačkoj potleušici.

Imamo uvaženog predsjednika suda koji javno izjavljuje da svom uglednom prijatelju,blago rečeno suspektnom kriminalcu, ne bi sudio.

Šminkeru,ja te plaćam da sudiš,ne da daješ intervjue češće nego trenutno najpopularnija hrvatska pevaljka.

Ukratko,Hrvatska je javna kuća u koju razbojnici ulaze kad im se digne.

Narod službeno jebu dvadeset godina,traje to i duže,i još od naroda očekuju da im to jebanje životom plati.

Nema čovjeka koji ovdje živi a da to ne vidi.

Pa ipak…Pjevat će se u Kninu i glodati kosti jadnih životinja,pljeskat će stoka pregolema dok bude gledala u tenkove i ostalo što nosi topove uperene u našu goru budućnost.

Ja nešto imam protiv mimohoda?

Imam.

Jebeš mimohod u kome neće stupati oni koji su stvorili ovu Hrvatsku.

Neće biti Miloševića,neće biti Tuđmana,neće biti Amera.

Ameri se prave blesavi a dvojac koji je pred dvadeset godina stvorio Hrvatsku počiva u miru.

Nemirni su samo građani Hrvatske zato jer nemaju što jesti a bit će još nemirniji kad u Kninu oglodaju zadnje rebro mrtvoga janca ili sa kolone puzeće željezne krame skrenu pogled na prazne kontejnere.

Tko im je,dok su oni slavili rođenje Hrvatske,ukrao plastične boce?

[b]Izvor: Blog autorke


Mnogi su vec "umorni" od "kruznog" toka.

Mislim da je stvarno vreme da se krene napred.

Mozda ce to uspeti gospodinu Oreskovicu.

Kada se vecina okrene biznisu.

Posebno kada poneki osete "miris" zarade,ce shvatiti da je veca korist kretanje napred od "kruznog" toka.

Koga danas u Evropi uopste jos interesuje prava demokratija i pravda uopste?!

Odavno smo svi "potonuli" u "mocvaru" profitera.

I "vernici" i vecina ostalih.

Ono malo "sanjara" sto jos ima i tako niko nezarezuje ni za ic.

Kapitalisti uz pomoc zavese "demokratije" i svesrdnu pomoc "Ovaca" su uspeli u svom poduhvatu.

To je cinjenica koja se mora priznati.

Zalosno je samo sto najveci broj tih ljudi (kapitalista= vernika=demokrata) uopste neinteresuje sta ce se "sutra" dogoditi sa gradjanima=okolisem=zemaljskom kuglom".

Sve sto se dogadja se dogadja zbog bezosecajnosti kapitalista,neinteligencije u narodu i kratkovidosti "ovaca".

Zalosno je da malo ko danas misli na nasu planetu,koja je morala milionima godina da se menja da bi mi danas imali savrsenstvo koje unistavamo i time "secemo sami sebi granu na kojoj sedimo".

Pored svega toga jos uvek ima onih koji to smatraju za ispravnim pravcem a ne zajednistvo,razumevanje i toleranciju medju ljudima.

Zalosna je buducnost svih onih (i nasa pored njih) koji to sire svetom.

Posto je "Demokratija",a "VI" ste glasali za nju,mozete sada da uzivate u svom "inteligentnom" izboru.

"Jer ste vi to trazili".

Cestitam,to ste i dobili.



Valter

tongue

What a Face
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty Vedrana o SAD-e!

Komentar  Slaven Thu Jan 14, 2016 2:54 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty Re: VEDRANA RUDAN

Komentar  Valter Sat Aug 27, 2016 12:11 am

http://www.rudan.info/lisn-tu-mi/

Naravno da znate da sam se kandidirala za Sabor na listi SMS-a. Bajthevej neki su nam ponudili da s njima idemo u koaliciju! Da ne povjeruješ. Nemamo tri kune u džepu, nemamo ni šugavog psa kome bismo mogli o rep okačiti naš slogan, Glasaj za SMS, izbaci svoj bijes, ali oni su nas ipak nanjušili. Osjećaju opasnost. Znaju da ih je ljudima pun kurac pa se žele domoći korita preko jedine stranke koja nema leševa u ormaru.

Dragi Bandiću, Milanoviću i ostali plenkovići, neće moći. Malo prije sam se skoro izrigala. Ona esdepeovka koja godinama brine o potrebitima govori kako će oni, kad pobijede, rodiljama plaćati… Jebale ih rodilje! Nema puno rodilja u Hrvatskoj ali sve ih jebale. Ta ženska stvarno misli da su građanke Hrvatske ženske sa posebnim potrebama koje ne kuže da je Mila Anka samo esdepeovska papiga najpoznatija po tome što je u šoping prate tjelohranitelji u crnom Audiju? Ančice, hrvatskim mamama treba kruha, ne otrovnih kolača.

Jako me zanima i tko će glasati za glasnogovornike katoličkih popova. Kad se sjetim njihovih obećanja dobivam trudove u šezdeset i sedmoj. Za vrijeme prošlih izbora glumili su nam dijevce pred prvi jeb koji će biti nježni dok ga budu stavljali objektu svoje žudnje. Kad tamo… Nismo stigli ni gaće svući već su nas s Božjim imenom na ustima nataknuli na njega. Perverzni prvopričesnici, nevermor! Stiže SMS! Oprostite što u tekstu koristim engleske izraze, želim poručiti, ne znaju engleski samo Milanović i Plenković, znam ga i ja. Bilivili to oni meni ili ne.

Jutros sam se vratila od doktora koji mi je rekao da na gastroskopiju mogu doći u svibnju 2025. Zavapila sam: “Ali, doktore, meni se riga danas a rigat će mi se i svakoga dana do 11. rujna.” Uzalud. Kad sam ušla u stan u dnevnom boravku sam naletjela na trojicu koji su mi na zid lijepili džambo plakat #Premijer. Urliknula sam, ja sam članica SMS-a! Neću glasati za nešto što sa komada naranača tri hrani pedesetero dječice u zagrebačkim vrtićima.” Oni su rekli da neće ni oni za njega glasati. “#Premijer” visi na mom zidu. Trenutno ga lijepe i na zastor tuš-kabine. Sve sam im oprostila jer će od zarade dječici kupiti kruha prije nego krenu u vrtić.

Mi iz SMS-a, “glasaj za SMS, izbaci svoj bijes”, odbili smo i koaliciju sa HDZ-om iako su mi ponudili mjesto premijera kad pobijede uz našu pomoć. Šta će meni jahta, šta će meni Remetinac, moj sin ne želi farbati tunele na Dalmatini za milijun eura po metru kvadratnom, kći mi ne želi okolo tegliti tromblon i pucati u Afganistanu, unučić mi je rekao da neće INU prodati ni Rusima ni Amerima i još je viknuo, nona, INA je hrvatska, mi smo Inini, Ina je naša.

Želim reći, GLASAJ ZA SMS, IZBACI SVOJ BIJES!

* SLUŠAJ VAMO!

4945 total views, 83 views today
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty Re: VEDRANA RUDAN

Komentar  Valter Tue Oct 11, 2016 4:30 pm

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/ostro-pero-vedrane-rudan-koliko-u-hrvatskoj-kosta-silovanje-tko-je-nevina-petir-u-ovo-vrijeme-hrvatskog-abortusa-962383


Ženama šutljivicama

OŠTRO PERO VEDRANE RUDAN: Koliko u Hrvatskoj košta silovanje? Tko je nevina Petir u ovo vrijeme hrvatskog abortusa?



"Poruka silovanim Hrvaticama je jasna, nakon silovanja rodite, tako će svaka od vas Hrvatskoj podariti jednog suca. A onda će taj sudac doći u Nedjeljom u dva, ne bih spominjala tu emisiju da nije najgledanija u Hrvatskoj, i pričati nam o dobrobiti silovanja", piše Rudan.

Vedrana Rudan na svojoj se internetskoj stranici osvrnula na goruću temu u Hrvatskoj, ono o pobačajima. O tome, dakako, njezino osebujno mišljenje uvelike se razlikuje od svega što smo o toj temi do sada pročitali. Osim što je začinjeno prostotama i brutalnim stilskim izričajem općenito, njezin je stav drastičan. Prenosimo dijelove njezine kolumne, posvećene, kako je istaknula “ženama kukavicama i šutljivicama”.

“Građanke Hrvatske posebna su bića. Kad vide muško ili se odmah useru ili se poput naše bivše ministrice Vokić dignu sa stolice kad u prostor uđe nešto s ku*cem. Nema u njima ništa poljsko, ne pada im na kraj pameti da izađu na cestu u crvenim, ne crnim haljinama, crno je boja tuge, i pošalju sve perverznjake u ku*ac. I one u mantijama koji su godinama GPS za naše pi*ke i one druge kojima se živo je*e što Država radi njihovim bakama, majkama, sestrama, ženama, kćerima…Muškarci su uvijek ekipa, drže se skupa i oni koji je*u žene, i oni koji je*u muškarce, i oni koji je*u dečkiće i curice s Božjim imenom na usnama i oni koji ne je*u.

Nema toga što će nas građanke ove usrane zemlje izvesti na ulice i trgove da tamo, obučene u boju krvi, radosti i borbe, pokažemo gospodarima srednji prst. Mi smo jednostavno, ne, neću reći pi*de što ste očekivale, sve mi smo obični, tužni, mlohavi ku*ac koji se diže samo kad ga urolog zbog upale prostate uzme u ruku. Nikad ne reagiramo. I ne možemo baš. Mediji su u rukama mušakaraca. Onaj iz Nedjeljom u 2 u ovo vrijeme borbe pritiv abortusa neće pozvati u goste ženu od krvi i mesa, ženu koja se je*e, ženu koja je rodila, ženu koja je abortirala, ženu koja preživljava s tri tisuće kuna mjesečno i brine o roditeljima, mužu i dvoje djece… Ne, on u goste zove patnicu Marijanu Petir, Djevicu Nazionale, koja u Evropskom parlamentu krvavo zarađuje nekoliko tisuća eura mjesečno. Koga ona predstavlja? Kome je ona bitna? Tko je nevina Petir u ovo vrijeme hrvatskog abortusa?

(…)

“Poruka silovanim Hrvaticama je jasna, nakon silovanja rodite, tako će svaka od vas Hrvatskoj podariti jednog suca. A onda će taj sudac doći u Nedjeljom u dva, ne bih spominjala tu emisiju da nije najgledanija u Hrvatskoj, i pričati nam o dobrobiti silovanja.

Ajmo priču malo pojasniti. Hrvatica Anka krene doma. Radi u Konzumu od šest do dvadeset i šest. Noć je. Naleti na devet napaljenih Hrvata. Svi je izjebu, en po en. Anka se krvava, raščupana i poderana digne sa asfalta i krene doma. U duši joj je toplo. Ako je imala sreće ostala je u blagoslovljenom stanju, ako održi trudnoću radeći poput živine u Konzumu rodit će suca. Dok se penje prema podstanarskoj sobici briše suze radosnice.

Zna li Anka koliko košta školovanje budućeg suca? Ne zna. Ne znam ni ja. To nikome nije tema. Uspjela sam saznati da je trošak prvašića koji se “besplatno” školuje, samo pribor, nešto odjeće, udžbenici, 4500 tisuća godišnje. Bez hrane, izleta, rođendanskih poklona… U Jutarnjem listu od prošle godine pročitala sam da je prosječni godišnji trošak školovanja sedmaša i osmaša 14.615 kuna. Zna li uspješno silovana Anka koliko će potrošiti da bi joj sin postao hrvatski sudac? Vjerojatno milijun kuna. Koliko bi života morala imati Anka Silovanka da bi plod razjebane utrobe svoje pretvorila u suca? Matematika mi nije jača strana, možda onom Batarelu jest pa neka računa”, piše među ostalim Rudan na svojoj stranici.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty U IME TITA

Komentar  Valter Wed Oct 12, 2016 10:13 pm

http://www.rudan.info/u-ime-tita/

Sinoć sam na Hrvatskoj teve gledala njemački dokumentarni film o Titu ubojici. Autori su mladi Nijemci Gruell i Hofmann. O čem se u filmu radi prepisujem iz Novog lista. “To je najstarija nerazriješena serija ubojstava u Njemačkoj, sve do pada Berlinskog zida u Saveznoj Republici Njemačkoj ubijeno je 30-tak protivnika jugoslavenskog režima. Većinom su to bili Hrvati u egzilu. Ubojstva su naručivana iz Beograda… Jedan od glavnih igrača bio je Josip Perković. Njemačko državno odvjetništvo optužilo je ovog bivšeg visokopozicioniranog agenta tajne službe u slučaju ubojstva Stjepana Đurekovića koje se dogodilo prije više od 30 godina.”

Što sam doznala o Titu a da to prije nisam znala? Začudilo me da je Tito koji je došao na vlast 1945. godine a sišao s nje pola stoljeća kasnije u Njemačkoj dao pobiti “30-tak protivnika jugoslavenskog režima.” Tridesetak? Tito i Udba su u pedeset godina strahovlade mučki umorili tridesetak “uglavnom Hrvata”? Ajmo tih “tridesetak” pretvoriti u pedeset. Tito je u Njemačkoj u pedeset godina ubio jednog, “uglavnom Hrvata”, godišnje.

Kako je Titu, šefu male zemlje, uspjelo ubijati u Njemačkoj? Autori filma su objasnili. Pomogao mu je poznati njemački i svjetski zločinac Willy Brandt. Udbinim ubojicama omogućavao je da ubijaju bez frke i još je, podaci iz filma, milijune maraka slao Jugoslaviji. Njemačka je istovremeno bila obećana zemlja za jugoslavenske gastarbajtere koji su, vjerojatno, “većinom bili Hrvati”.

U filmu koji sam gledala jer je bio najavljen kao “napet poput trilera” govorile su i žrtve i zločinci. Jedna je žrtva ostala bez očiju, metak joj je prošao kroz glavu, drugoj je ubijen otac. Zločinac iz Beograda, udbaš, mrtav hladan, nije negirao masakriranje Hrvata. Ako me uši ne varaju, u filmu se spominje kako je Stjepan Đureković bio njemački špijun. Njegovu smrt je naručio zloglasni Josip Perković.

Moram priznati da me taj podatak zaprepastio. U našim medijima Đureković se najčešće spominje kao borac za demokratsku Hrvatsku u kojoj, hvala i Đurekoviću, danas živimo. Neki ga drže i velikim hrvatskim književnikom. Samo povremeno i onako baš nekako stidljivo znalo se čuti da je Đureković bio njemački čovjek na hrvatskom terenu. U te glasine nitko tko hrvatski diše, ta sam, nije mogao povjerovati. Doduše, Perkovićeva obrana na tome gazi. Tko vjeruje odvjetnicima? Oni su jedini ljudi kojima zakon daje pravo da lažu i da još za to budu plaćeni.

U filmu je jedan od svjedoka rekao kako su “oni” postavljali eksploziv na jadranskim plažama ali ne da bi nekoga ubili nego su željeli “samo prestrašiti” turiste, tada uglavnom njemačke. Zanimljivo. S jedne strane hrvatski borci za demokratsku Hrvatsku na hrvatskim plažama postavljaju eksploziv, s druge strane ih jugoslavenska Udba nevine ubija. Bože, kako smo nekad živjeli u uzbudljivim vremenima?

Tito zločinac žario je i palio po sirotoj Njemačkoj ubijajući Hrvate koji su život dali za ovo što danas imamo. Što danas imamo? Imamo državu koja u Njemačkoj ne žari i ne pali. Danas u Hrvatskoj žare i pale njemačke banke. Brandt je bio Titov šegrt, Merkel je šef svim hrvatskim titićima.

Autori filma “Ubojstvo u Titovo ime” htjeli su reći istinu o zločincu Titu. Nijemcima treba vjerovati. Tito je uz pomoć Udbe u pedeset godina ubio tridesetak Hrvata u Njemačkoj. Njegov general i ekipa su u dvadeset godina ubili nekoliko milijuna Hrvata u Hrvatskoj. ?!

Po Nijemcima, Tito je bio ubojica od kurca. Treba li vjerovati Nijemcima i kad istinu govore?
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty Re: VEDRANA RUDAN

Komentar  Valter Sat Oct 22, 2016 4:11 pm

http://www.rudan.info/jebe-mi-se-za-bananu/

Alep je grad u Siriji u kome trenutno stoluje tko zna koliko novinara iz “demokratskih zemalja” , čitaj Britanija, Amerika, Njemačka i iz sata u sat nam na našim portalima serviraju fotke ranjenih i mrtvih civila. Novinar BBC-a ide tako daleko da nam poručuje kako neće objaviti sve što je snimio jer je to “prestrašno”. O čem se radi u tom Alepu?

U posljednjih nekoliko desetljeća Ameri su odlučili razoriti sve zemlje koje im zbog ovih ili onih razloga zapnu za oko. Najčešće je to zbog nafte, vode, zraka, lijepog pogleda na more, “diktatora” koji im ne puše… Tko bi mogao nabrojiti razloge zašto Ameri odluče da će svojom demokracijom razvaliti neku zemlju. Nikad nismo službeno, neslužbeno nam je jasno, saznali tko je “proljećem” zapalio i Jugoslaviju.

Jugoslavija je bila u odnosu na ovaj isprdak takozvane države koja se zove Hrvatska ozbiljna država. Dokaz za to su mnogobrojne teve serije i milijuni tekstova objavljeni u posljednjih dvadeset i pet godina koji govore suprotno. Za vrijem Jugoslavije, skraćeno “mraka”, nije bilo banana. Tito je bio diktator, “naše” se “domoljube” ubijalo u njemačkama bez milosti. UDBA je bila zločinačka organizacija koja je za glavu skraćivala sve koji nisu pjevali “Druže Tito, mi ti se kunemo”, sve koji su išli na vjeronauk, posebno je bila osjetljiva na likove koji su u Jugoslaviji bili njemački špijuni. Njima je u Njemačkoj sa osobitim zadovoljstvom uvaljivala metak u glavu. I danas čitamo o tome.

A onda su nam u goste došli Ameri na isti način na koji su kasnije ušli u Irak, Libiju, Afganistan, ne tim redom, Siriju, Ukrajinu… U svakoj od tih zemalja iznenada bi se ukazali borci za “demokraciju”, protivnici opake diktature, i krenuli ubijati krivomisleće i krivočineće. Onda bi Ameri odlučili da je dosta, da je vrijeme da se u te zemlje,u međuvremenu razorene do temelja, uvede red, rad i disciplina. Zato danas Hrvatska izgleda ovako kako izgleda. Predsjednica nam je NATO ženska, šef hrvatske “Udbe” je francuski državljanin, bivši je bio američki. Ušli smo u NATO jer su za to glasali kriminalci iz Sabora koji bi za lovu silovali i vlastitu mater i još se ljutili na nju što nije doživjela orgazam.

Obični građani, bivši Jugoslaveni, pretvoreni su u stoku koja je sretna ako potpiše ugovor o radu na dvadeset i četiri sata, ako joj deca pobjegnu u Irsku, Njemačku ili Kanadu, ako im dijete u zagrebačkom vrtiću ne krepa od gladi, ako u bolnici ne crknu od sepse… Ejakuliraju kad im stigne mirovina od 200 eura i kad im se pruži mogućnost da u nekoj bolnici rade do sedamdeset i pete jer su svi hrvatski liječnici mlađi od šezdeset otišli trbuhom za Njemačku. Hrvatski mediji svršavaju kad naši prastari udbaši budu u Njemačkoj osuđeni na doživotnu robiju jer su pred četrdeset ili pedeset godina u Njemačkoj ubili našeg “domoljuba”.

Tko normalan može povjerovati da se Nijemcima danas diže na “hrvatskog domoljuba” mrtvog četiri desetljeća? Nitko normalan ali normalne danas u Hrvatskoj ionako nitko ništa ne pita. Nijemci su,kao i ostali narodi, osjetljivi kad im netko ubije špijuna. Za vrijeme Jugoslavije Njemačka je dozvolila Jugoslaviji da ubija u Njemačkoj zato jer je Jugoslavija bila evropska sila. Danas kad smo, mi Hrvati, postali ono što smo postali, Švabe, kako smo ih nekad zvali, izvlače na svjetlo danje frku koju su nekad imali sa Jugoslavijom. Bahati Nijemci nas danas jebu onako kako su nas jebali četrdeset i prve ali drugim sredstvima. Mi se danas od njih branimo kako nas je nekad od njih branio Pavelić.

Vraćam se Alepu. Zašto nam naši mediji serviraju prestrašne fotke pobijenih civila, onakve kakve nikad nismo vidjeli u Libiji, Afganistanu, Iranu…Zato jer Sirija u borbi protiv američke demokracije nije sama. Uskočiše Rusi. Putin, najveće Zlo razvaljuje škole, ceste, vrtiće, ubija dječicu i starce na tako surov način da je to negledljivo. Umjesto da bude doma i čitav posao demokratiziranja Sirije prepusti Amerima. Da Putin čuči u Moskvi i tamo tuca dečkiće, vijest iz naših medija, do nas ne bi stizale strašne fotke razvaljenih čeljusti sirotih Sirijaca.

A sad se vraćam Jugoslaviji. Kad god je u hrvatskim medijima o njoj riječ uvijek se posebno naglašava da tada nije bilo banana. Hrvatska je u odnosu na Jugoslaviju obećana zemlja jer u njoj nema građanina koji ne može slobodno hodati ulicama svoga grada a iz usta mu viri banana. Da li je to baš tako? Jučer ste, primjerice, u Rijeci mogli turnuti bananu među zube, 13 kuna kilogram, ili skočiti u Kaufland i gricnuti je za šest kuna kilogram. Reći ćete, ipak, u Hrvatskoj imamo banane. Imamo. Ali nam Nijemci diktiraju hoćemo li je gutati ili ne.

Bože, koliko je u Jugoslaviji poginulo ljudi da bih ja danas mogla žvakati bananu iz Kauflanda?
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty Vedrana u svom stilu...

Komentar  Slaven Wed Nov 30, 2016 8:34 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

VEDRANA RUDAN Empty Re: VEDRANA RUDAN

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Stranica 1/4 1, 2, 3, 4  Next

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu