SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".
SFRJ4EVER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Similar topics
Latest topics
» MUZIKA KOJA POGAĐA U DUŠU...
ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? EmptySun Mar 17, 2024 1:07 am by Valter

» DOKAZI, CEGA ....
ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? EmptySat Jan 20, 2024 10:57 pm by Valter

» "KUD PLOVI OVAJ BROD?"
ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? EmptyMon Jan 15, 2024 12:48 am by Valter

» DALI ZNATE ZA OVO?
ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? EmptySat Jan 06, 2024 1:01 am by Valter

» TKO SNOSI NAJVEĆU ODGOVORNOST?
ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? EmptyMon Dec 25, 2023 11:43 pm by Valter

» KRIVI SMO MI!
ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? EmptyMon Dec 25, 2023 12:38 am by Valter

» ISTORIJA JUGOSLAVIJE
ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? EmptyTue Nov 28, 2023 11:15 pm by Valter

» GOVORI DRUGA TITA
ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? EmptyTue Nov 28, 2023 10:48 pm by Valter

» TEžINA LANACA(BORIS MALAGURSKI)
ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? EmptyTue Nov 28, 2023 10:40 pm by Valter

Gallery


ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Affiliates
free forum
March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ?

+2
Slaven
sarajka
6 posters

Stranica 1/2 1, 2  Next

Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty ZAŠTO SI TI ZA SFRJ?

Komentar  Valter Fri Jan 11, 2008 10:57 pm

Moje licno iskustvo mi je pokazalo da je svugde lepo ali kod kuce najlepse. Cool

Sistem u SFRJ-i je jedan od razloga sto sam ja za SFRJ.

Radio sam dugi niz godina u tom sistemu i smatram da je taj sistem jedan od najdemokratskijih sistem na celoj zemaljskoj kugli,ako nije i najdemokratskiji. cheers

Mnoge zemlje se dice recju " Demokratija" i pri tome je njihov sistem daleko od prave demokratije. affraid

Da nijedan sistem nije idealan,ne lezi uvek u sistemu,smatram da je vise problem sprovodjenja sistema u zivot.  bounce

Za sprovodjenje radnickog samoupravljanja je potreban visok nivo inteligencije svih cinioca,sto kod nas zalost nije bio dovoljno ozbiljno shvaceno. Suspect

Sada postepeno vecina vidi sta je imala,ali malo ko ima tu petlju da to na ulici i kaze. Neutral

Od kako je " ubijena " SFRJ-a je sve krenulo nizbrdo,mada su svi politicari obecali sasvim nesto drugo.  Evil or Very Mad

Ta cinjenica pokazuje da je sistem u SFRJ-i bio ispravan. Idea

Bila je potrebna vec licna odgovornost,pogotvo vodecih strucnjaka u preduzecima. Exclamation

Eto smatram da sam za pocetak rasprave dao nekolko podataka koji ce vam pomoci da iznesete i svoja misljenja. Wink


Drugarski pozdrav

Valter
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty NASA SRECA

Komentar  Valter Sun Jan 13, 2008 10:05 am

Zato sto je samo ona drzava sretna u kojoj je i narod sretan. Surprised

Niko nemoze pobiti cinjenicu,da je narod bio sretan u SFRJ. cheers


Budimo ponosni na nasu istoriju,1940-1980 g.,niko na svetu nema svetliju istoriju od nasih naroda,zato budimo ponosni i postujmo je,da nam se ne osveti. Suspect

Takodjer se nesme zaboraviti u kojoj situaciji se nalazila Jugoslavija na zavrsetku drugog svetskog rata,i sta je postignuto u periodu od 1945-1980 godine. Exclamation

Titova politika miroljubive kooegzistencije,njegovo zalaganje u spoljno politickom pogledu (resavanje sukoba mirnim putem) kao i zalaganje unapredjenja delegatskog sistema u samoupravnoj socijalistickoj Jugoslaviji,su samo delic prikaza genijalnog uma druga Tita. Cool

Radnici celoga sveta,samo mogu da sanjaju o onome sistemu koji su imali radnici u SFRJ,utoliko je manje razumljivo da se bas ti radnici (sa podrucija bivse SFRJ)  ponasaju kao da se njih sve ono sto se desilo u novijoj istoriji nista ne tice? Evil or Very Mad  Twisted Evil

Zato,nezaboravite vrednosti,koje cine sustinu znacaja u  zivotu.

Postujte i informisite se o nasoj proslosti,(1940-1980) koja je casna i herojska. Idea

Upravo ta nasa borba za samostalnost radnika,seljaka i gradjana je bila decenijama trn u oku kapitalistima u inostranstvu kao i u domovini.

Nazalost smo vise vodili racuna o neprijateljima u inostranstvu a zapustili one u domovini koji su samo cekali priliku da poseju sat mrznje medju nasim narodima i iskoriste to da skrenu politiku zemlje u desno. Sad

Sada se nalazimo u odlucujucoj fazi naseg razvoja,ako se radnici nebudu pobrinuli da im se vrati ono sto im pripada,ce svu svoju buducnost provesti,umesto,kao delegati samupravljanja,kao sluge kapitalista. Mad

Dali vi to stvarno zelite? Shocked


Ako se zub koji boli ne obradi na vreme,se sve samo pogorsava. Suspect

Svako neodgovorno ponasanje,prema narodu i domovini se sveti,na najokrutniji nacin,zato citajte knjige u kojima drug Tito jasno govori o zadatcima gradjana,prema svojoj domovini i  slobodi duha,svakoga coveka. Very Happy

Na nama samima je da se odlucimo,dali cemo biti "Ovce" Razz  ili slobodni radnici. bounce

Valter
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty Re: ZAŠTO SI TI ZA SFRJ?

Komentar  sarajka Sun Jan 13, 2008 11:56 am

Postovani druže Valtere , na ovo pitanje "Zašto si za Sfrj" Ti odgovaram mojim riječima to jest mojom pjesmom koja je posvećena Sfrj.
Uz drugarski posdrav.
mascha


NOĆNA MORA

Kažu mi da je više nema,
jer je bila
vještačka tvorevina i
"umjetna stvar"
A ne znaju
da djeca njena
tuguju za njom,
i da im još uvijek u srcima tinja
ljubavi žar.

Poneko sjećanje dodje....
i kao vjetra dašak raspali žar.

Pa se javi plamićak mali,
i treperi
i plamti,

a srce bolno se sjeća i pamti
one divne dane.

Kad bijasmo vel’ki do neba,
kad smo imali mnogo radosti i smijeha
i dovoljno hljeba.

Kad smo imali jedan dom,
a mnoge sestre i braću…..

Sad imamo
mnogo majki što kukaju i plaću.

I tu zaustavim sjećanje.
I srce mi se steže.
Pa šta je eto to, što me za te veze?

Je li sretno djetinjstvo
ili isti pisci i knjige
koje smo zajedno čitali,
Ili prvi ljubavni stihovi
što smo ih skupa pisali?

Pa šta me veže za tu zemlju …..?
A sad ih je više neg pet...

Eh,da mi je ona jedna.
Naša.
Kojoj se divio svijet!

Ali noć je duga i mračna
i tuga i rane bole,
a želja i ljubav
srce lome.

I nada se rađa i
raste,raste,
do neba se vija.

Eh, samo da zarastu rane,
eh samo da prođe
ova noćna mora,
pa da mi osvane........
.....Jugoslavija.
sarajka
sarajka

Broj postova : 77
Registration date : 2008-01-11

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty Odgovor

Komentar  Valter Sun Jan 13, 2008 12:55 pm

Secam se prouke clana jednog foruma: "I ovu moju Vilu i Mecedes bih dao kada bi se YU vratila".
Valter Cool
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty Odgovor

Komentar  Valter Fri Jan 18, 2008 9:16 am

Nase dugogodisnje iskustvo sa drugih foruma nam i pokazuje zasto se sve ovo desilo. Shocked

Moglo bi se reci:"Sto ljudi,sto cudi" Suspect

Bilo je puno foruma,puno zelja ali malo je foruma sa pravom zeljom za vracanje na pravi put.

Po svim forumim se prave planovi,razne varijante,malo ko medjutim tezi za onom Jugoslavijom koja je u sustini najvise vezivala ljude,SFRJ. Sad

Danas je sve manje foruma,sve manje clanova foruma.

Ljudi gube snagu,volju i zelju da se bore za ostvarenje necega sto ce sutra podrzavati polozaj "jacega" a ne napredak radnickke klase. Twisted Evil

Zato cu ostati na svojoj internet stranici i mozda kao vuk samotnjak i dalje biti za SFRJ-u onakvu kakva je stvarno bila,u interesu radnicke klase i svih gradjana a ne pojedinih grupa. Smile

Valter
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty Odgovor

Komentar  Valter Thu Jan 24, 2008 10:06 am

Smatram da je velika razlika izmedju sistema Evrope i sistema u SFRJ-i. Exclamation Idea

Dok je u najvecem delu zemlja u evropi kapitalisticki sistem,je u SFRJ-i bilo radnicko samoupravljanje i socijalisticki sistem. Very Happy Laughing

Dok se kapitalizam bazira na profitu i jedini interes toga sistem je "razmnozavanje " novca je u samoupravnom socijalizmu covek u sredistu sistema. alien

Od coveka za coveka,sto znaci da pored ostvarenja prihoda i uvecavanja = razmnozavanja novca,nesme da se izgubi iz vida i "dusevno " stanje coveka. Cool

Samo onaj radnik koji je veseo,dobro raspolozen,ima stvarnog interesa da se zalaze na radnom mestu. I love you

Onaj radnik koji radi pod pritiskom je sve manje zainteresovan da licno ucestvuje u ostvarenju uvecanja prihoda preduzeca. No


Dok je u kapitalizmu u velikom broju preduzeca radnik nagradjivan prema ostvarenju (procentualno) pogotovo u trgovinama postoji nagradjivanje prema prometu. Twisted Evil

Taj sistem u sustini mozda nebi ni bio los da to nije mizeran procenat koji radnik dobije 0,003% i pored toga je radnik duzan da ostvari odredjeni procenat prodaje po kupcu ( 1,65) u toku dana. Evil or Very Mad

Na taj nacin radnici sami sebi konkurisu. Suspect

Nesme se zaboraviti da pored toga svako ostvarenje ove godine podize
"lestvicu" za iducu godinu,za nekoliko delova procenata. affraid

Takav nacin ostvarenja prometa svake godine vise pritiska na ledja radnicke klase. Mad

Samoupravni socijalisticki sistem neopterecuje radnika u toj meri. Smile

Sasvim je sigurno da nacin nagradjivanja treba da stimulise radnike ali ne i da ih pritiska ka " zemlji".

U SFRJ-i je zao i bilo uvedeno nagradivanje prema radu,koje je nazalost ubrzo bilo ukinuto,posto se desavalo da u pojedinim preduzecima radnik dobija vecu platu od direktora (prekovremeni sati,bez slobodnog dana...) tongue

Birokratija se nazalost pocela sve vise odvajati od baze sto je bio pocetak "kraja" socijalizma i sve vece zelje za kapitalizmom,posebno od strane birokratije. Twisted Evil

Valter
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty Moji osjećaji vezani za SFRJ...

Komentar  Slaven Sun Sep 14, 2008 2:21 am

O SFRJ nisam razmišljao sve do momenta dok nije došlo vrijeme da se zaposlim Rolling Eyes

Po mom mišljenju Wink ,u ovako kratkom životu Sad ,a imajući u vidu današnji tehnološki napredak Very Happy ,to ne bi trebalo predstavljati neki veći napor i problem. Cool

No,kao što vidimo Suspect ,iz poznatih razloga Evil or Very Mad (globalizirani i licemjerni Twisted Evil te pohlepni Twisted Evil kapitalizam),to nije tako. Suspect

Također,društvena komponenta(druženje Cool ) mi je jako važna u životu. Very Happy

Volim i učiti nove stvari i upoznavati nove ljude. Laughing

Ne volim nadmetanje(natjecanje) Evil or Very Mad i konkurenciju Mad radi slave Twisted Evil i izdizanja iznad drugih Evil or Very Mad ,nego radi kreacije Cool i društva. Laughing

No,danas je sve "obratno" Surprised ,a ono što je odgovaralo mom "mentalnom sklopu" Smile ,ne vrijedi više danas Sad ,nego je vrijedilo u SFRJ. Cool

S nestankom SFRJ Sad i svega onoga što ju je sačinjavalo Surprised ,a o čemu sam ja težio Cool i sanjao Laughing ,osjećam se podosta prazno Crying or Very sad ,a ponajviše nazaštićeno(kao kad dijete izgubi roditelje i na taj način izvjesnu sigurnost) Shocked

Nažalost Sad ,kruta sudbina nije mi dozvolila Mad da život(ili barem veći dio Rolling Eyes ) provedem u njoj. Arrow

Kad bi bar postojao "vremenski stroj" Very Happy ,znam vrlo dobro gdje bi išao(u Titovo doba Cool ) i od tamo se ne bi vraćao.Laughing

Blago se onima koji su imali sreće Smile i časti Cool živjeti u Titovoj Jugoslaviji. Very Happy


Slaven: komentar modifikovan dana: Sun Sep 14, 2008 2:36 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty "Tko se tuče,taj se voli"

Komentar  Slaven Sun Sep 14, 2008 2:36 am

Naši narodi ne samo da su prokleti Twisted Evil nego su i nesretni Crying or Very sad ,predugo smo bili razdvojeni različitim okupatorima kroz povijest jedni od drugih i predugo su nas oni trovali Evil or Very Mad Mad jedne protiv drugih koji nas je karakterno dosta udaljio među sobom Sad

Fakat nam je suđeno da živimo zajedno i da sve ove:svađe Twisted Evil ,mržnje Evil or Very Mad i ljubavi Embarassed koji postoje među našim narodima su samo dokaz tome da ne možemo jedni bez drugih.

"Tko se tuče,taj se voli" Laughing

,kaže naša narodna,i mislim da odgovara u cijelosti našim narodima,koji su jedna duša,jedno tijelo,to svi skupa počinjemo svaki dan sve više osjećati,jer da smo indiferentni jedni prema drugima,onda to ne bi bio taj slučaj Exclamation Idea


Uskoro,kada cijeli Balkan bude u EU i NATO-u pa kad stranci preuzmu ostatak "komandi" Twisted Evil ,uvidjet će to i naši nacionalisti desničari kad im budu povrijeđene nacionalne sujete Evil or Very Mad ,da ma kako se njima možda ne sviđalo,u ovom globaliziranom svijetu moramo biti svi skupa zajedno,ili nas neće biti! Shocked

Ali,osjećamo opet neku povezanost među sobom Cool ,ne možemo jedni bez drugih bilo da se svađamo Very Happy bilo da se družimo Laughing ,isti duh i duša slavenski nas spaja jer

"Živi živi duh slavenski,živjet će vjekovma" Embarassed

unatoč crnoj magiji kabali đubradi Evil or Very Mad Mad sa Zapada i njihovog šefa sotone. Twisted Evil
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty Intervju s Josipom Pejakovićem

Komentar  Slaven Mon Sep 15, 2008 5:30 am

BOSNA JE ODVRATNA PREDIVNA ZEMLJA


"Nekad se govorilo da su mladi snaga društva,da na njima sve ostaje…

A što to na mladima ostaje!?

Mržnja i zlo!


"BIH je čudo od države zato što u njoj egzistiraju samo tri zanimanja:Bošnjaci,Srbi i Hrvati.

To je za njih vrlo profitabilno,oni su taj svoj ekstranacionalizam debelo unovčili svojim kriminalnim radnjama"



Čekaju te fukare sa sve tri strane u BiH da mi stariji,koji pamtimo da je ne tako davno bilo bolje od ovoga, pokrepamo.

Pa da mladi,ne znajući da je bilo puno bolje,prihvate ovo zlo kao najbolje rješenje.


Nas vrijeme gazi,na pozornicu dolazi mladež tih fukara koja je puno opasnija od njih samih.

Ta mladež ne zna istinu,nitko joj je ne govori.

Ta djeca su zatrovana permanentnom laži.

Ne znaju što je antifašizam,za njih je Tito najveći zlikovac kojega je svijet ikad vidio.

On je za njih tvorac svakog zla u svim državama koje su nastale raspadom države koja je u svijetu bila netko i nešto.

Danas su na sceni oni koji slijede ideje poraženih iz Drugoga svjetskog rata.

Njihova istina se nameće kao prava istina…


http://www.titoslavija.com/josip_bosna.htm
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty ZAŠTO SAM JA ZA JUGOSLAVIJU -SFRJ-

Komentar  Gerilac Sun Dec 07, 2008 10:33 pm

Ja sam za SFRJ iz prostog razloga što smo svi imali bolji život , viziju za budućnost i neograničenu slobodu . Tada je radnik bio svetinja , bio ravnopravan sa svima , na njemu je počivala industrija i radnički pokret . Radnik je bio stub državnosti . Moglo je da se ide od Triglava do Đevđelije a da niko ništa ne pita . Mogli smo da idemo na more , na planinu , na jezero ... Jednom rečju živelo se idealno , živeli smo kao mali bogovi . Međutim sada je situacija sasvim drugačija . Bivša SFRJ je rasparčana na 7 državica . Svaka država vodi svoju politiku . A to ne valja , to nije dobro ni za koga . Trenutno sada u Srbiji ima 80.000 ljudi koji se deklarišu kao Jugosloveni . Upravo ti Jugosloveni se zalažu za obnovu i stvaranje one iste Jugoslavije koja je bila . Već su u toku razgovori oko toga . Nadam se da će uskoro da dođe do pozitivnog rešenja , jer komunisti nisu demokrate koji bi da unište sve što je dobro . Samo kada se podsetimo na ono vreme videćemo da smo bili jedinstveni i veliki vizionari . Zato treba svi da se angažujemo za isti cilj : ZA OBNOVU I UJEDINJENJE NAŠE STARE I DOBRE SFRJ , NAŠE DRAGE JUGOSLAVIJE . Drugarski pozdrav .
Gerilac
Gerilac

Broj postova : 50
Age : 63
Location : Prokuplje S.R.Srbija SFRJ
Registration date : 2008-11-13

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty SFRJ je zakon

Komentar  Gerilac Mon Dec 15, 2008 3:49 am

Ti isti drugovi , bivši komunisti , sada govore sve najgore i o drugu Titu i o SFRJ , a tada u to vreme svi oni su bili iza brave zbog raznih zločina koji su počinili . Međutim sada se u nekoliko zadnjih meseci situacija naglo promenila , kapitalizam je dokazao da nije najjači kako su ga oni smatrali jer je upao u veliku depresiju , krizu , što znači da mu je došao kraj . Sada je na redu socijalizam i komunisti , došlo je naše vreme . Sada ćemo mi da vodimo glavnu reč , a ovi bivši *komunisti* bi da se priključe . E sada ne može , mi ih nećemo jer su nas izdali , neka idu tamo gde su dosad bili . Ne može sa nama i kraj priče . Oni su izdajice i petokolonaši . Evil or Very Mad Mad confused
Gerilac
Gerilac

Broj postova : 50
Age : 63
Location : Prokuplje S.R.Srbija SFRJ
Registration date : 2008-11-13

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty Odgovor

Komentar  Valter Wed Dec 17, 2008 2:34 pm

Postovani druze,

samo zajedno smo jaci,to je cinjenica.

Samo postovanjem razumevanjem i tolerancijom se nesto moze postici.

No,mi nesmemo zaboraviti da je nas neprijatelj jak i bez milosti.

Ta cinjenica mora stalno da nam je na umu.

Samo oni ljudi,u koje imamo puno poverenje mogu da budu ti sa kojima cemo i dalje da saradjujemo.

Proteklo vreme nam je jasno pokazalo,mnogi su se pravili da su nasi prijatelji,sada znamo ko su oni stvarno.

To za nas znaci:

"Pamet u glavu i d..e uza zid".

Druze Tito,mi sa tvoga puta neskrecemo.

Mi nismo ni do sada skretali,pa necemo ni sada.

Zivela inteligencija,tolerancija i razumevanje medju ljudima.

Valter

cheers
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty Vjerovali ili ne,hrvatski desnicari hvale Jugoslaviju!

Komentar  Slaven Mon Dec 29, 2008 4:16 am

Koji ti dio nije jasan Chater u pogledu Njemačke i Austrije i Jugoslavije?

1918. slaba Njemačka,nastaje Jugoslavija.

1941. jaka Njemačka,raspad i rat u Jugoslaviji.

1945. slaba Njemačka,obnavlja se Jugoslavija.

1991. jaka Njemačka,rasapad i rat u Jugoslaviji.


Jugoslavija je bila štit od Njemačke i Austrijske kolonizacije Balkana i prodora na istok.
SFRJ nije bila loša država za malog čovjeka uz sve mane,u svakom slučaju manje zlo od onog u čemu živimo danas i od ono što nudi Zapad i EU.


Postojala je socijalna sigurnost,kriminala je bilo manje,nije se previše radilo,a solidno se živjelo.


Takva je država smetala Njemačkoj i Austriji,jer bi Jugoslavija da je 1992. ušla u EU,bila izlog za istočno-europske zemlje,imala je na tim tržištima skoro monopol,a sve je to danas preuzela Njemačka.

Banke,telekom... sve je to uglavnom u rukama Njemačkog i Austrijskog kapitala,kako u Hrvatskoj,tako i u svim bivšim europskim komunističkim zemljama.


Jugoslaviju je rušio i Vatikan,koji je ovdje radio najpapskiju državu na svijetu,koja ima 7 ugovora sa njim,i daje najviše para po glavi stanovnika za RKC.(Hrvatska)

Jugoslavija je bila veliki prijatelj arapskog svijeta,pa je kao takva smetala i SAD-u i Izraelu.


Jesi li gledao TAKEN(96 sati) šiptarska mafija hara po Europi,premjer Kosova je bivši diler,imaju svoju državu u srcu negdašnje srpske države,šire se po Balkanu kao epidemija.

Šiptari,nebijeli narod,kazarski svodnici,nekršćani,još malo pa će biti većina i u Makedoniji,a ti bi da se dok oni osvajaju Balkan,mi Hrvati i Srbi (nama nema sličnijeg naroda od Srba) međusobno koljemo?!

Smeta ti što ovdje podržavamo Rusiju,pa Rusija i Iran su jedina,kakva-takva opozicija ZOG(Zionist organised government)-u,jedini koji nisu spustili hlače pred cionistima i anglo-amerikom, o je ono što mi kod njih cijenimo.


Chater tvoj problem je što si polupismen,neobrazovan i intelektualno inferioran za svaku diskusiju.

JEDINO TI(nažalost i mnogi Hrvati) se ovdje baviš Srbima,JEDINO TI si sa Srbima opsjednut!

Zato mi se gadi tzv. hrvatska desnica,dok vam se po Zagrebu šeću pederi,vi bi klali bijele Srbe,dok vaše žene tisuće i tisuće bijelih Hrvata abortiraju,vi bi klali bijele Srbe,dok vam vlast rasprodaje obalu,tvornice,vi bi klali bijele Srbe,dok nam vanjski dug juri prema 40 milijardi eura,vi bi klali bijele Srbe... kakav je to sjebani mentalni sklop?

Kompletnu desnu ideju u Hrvatskoj kreirali sa i vodili nehrvati,Židov Frank,Srbin po majci Starčević,kazar Tuđman,jedino je Pavelić bio Hrvat,ali židovski zet,nije ni čudo da ste takvi ispali.


Veličate Vatikan,šta su bile ustaše nego papina privatna vojska za razračunavanje sa bradatim hereticima?

Zato je osnova i ustvari jedini sadržaj vaše "desničarske" ideologije mržnja prema Srbima,za drugo niste sposobni.

Ko je stvorio Hrvatsku?

"Desnica" je popušila,ustaše su bili najveći jadnici,da ih nije zgazio Tito pojeo bi ih Draža,prošli bi još gore nego na Blaiburgu.

Hrvatsku su stvarili komunisti i radićevci u partizanima,ZAVNOH i AVNOJ,da nije bilo Tita (koji opet nije Hrvat) nebi bilo ni Hrvatske.

Ko je obranio Hrvatsku 1991.?

Opet bivše komunjare


Bobetko,Tuđman,Červenko,Stipetić,sve bivši JNA kadar,da ne pričam o Manolićima,Boljkovcima,Degoricijama i ostalim govnima udbaškim.

Desnicu je Tuđman postreljao na početku,od Parađika do Kraljevića i na njeno čelo doveo svoje ljude,klauna i pedera Paragu i bivšeg udbaša i komunjaru Đapića,lizača židovskog šupka.

Ti koji si sebe prozvao vođom desnice,ti nisi dostojan čak ni da vodiš taj šljam i za njih si dno."


http://otvoreniforum.com/showthread.php?t=3690&page=2
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty Onaj ko je protiv SFRJ-e je i protiv samoga sebe i radnicke klase.

Komentar  Valter Thu Aug 26, 2010 9:53 pm

Ako se proanalizira situacija koja nas danas okruzuje u "konacno na otvorise oci" "demokarciji" se slobodno moze reci sledece:

1.) Samoupravljanje( radnicko) koje je bilo osnov drustvenog sistema u SFRJ-i je u krvi uguseno od "demokrata" (onih koji su sve ove promene i pokrenuli).

2.) Radnicki stanovi koje su dobijali radnici u samoupravnom sistemu,su oduzeti opee od onih koji su zeleli "demokraciju."

3.) Radnicka odmaralista na moru za celu porodicu su ukinuta od "demokrata",oni su tvrdili da je taj sistem los?

Netko je los samo se pitam,ko je to??

4.) Proslave dana zena,dana republika,proslava osnivanja drzave je ukinuto od "demokrata",da se nebi trosilo previse.

5,) Socijalna zastita za sve uposlene je ukinuta,ponovo od "demokrata"( kao i dr. ordinacija u svim velikim preduzecima)

6,) Topli obrok za sve radnike je ukinut od "demokrata" ko sisa radnicku klasu....

7,) Uniforme na racun radnih organizacija,za sve uposlene svake dve godine nove.

Ukinuto od onih koji su pokrenuli "promene na bolje",od koga,pa da od "demokrata"

8,) Osmocasovno radno vreme za sve uposlene,su ukinuli oni koji su zeleli "promene" na bolje, za koga??


Ovo je samo jedan mali deo onoga sto je SFRJ-a pruzala svojim gradjanima.

ada kada ovo sve procitate upitajtete se zasto jos uvek cutite??

Dali ste svesno protiv sebe ili jednostavno nemate "snagu" da kazete ono sto stvarno mislite?

Jedna lasta necini leto.

To je tacno ali ja sam siguran da ima vise doli jedne "laste",samo se pitam, gde su.

Ako jos tece krv u vasim zilama,dodjite kod nas na internet stranicu i javite se.

Napisite svoje misljenje i krenite sa nama zajedno u novu buducnost.

Buducnost koja ce nas sve vratiti na pravi put.

Zbog onih koji dolaze iza nas.

Da nemisle da nismo bili sposobni da shvatimo vaznost trenutka.

Puno vas sve pozdravlja,

Valter,

Ja sam tu i cekam vas.


I love you
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty UJEDINJENJ

Komentar  Valter Sun Jun 15, 2014 12:13 am

Za one koji jos nisu videli.

www.facebook.com/UjedinjenjeJugoslovena/likes


Valter
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty Članak

Komentar  Lune Sun Jun 22, 2014 1:26 pm

СТАЛНА ПАЖЊА ВЕТЕРАНИМА

Састанак Сталног комитета Светске федерације ветерана за европске послове (23. по реду), одржан је на Цетињу. Учествовало је 80 делегата из 30 европских земаља, затим представници ветерана Јужне Кореје, Марока и Свазиленда, председник Светске федерације ветерана (ФМАК), Абдул Хамид Ибрахим. У раду су учествовали и Драгомир Вучићевић, члан СУБНОР-а Србије и Мирослав Лазаревић, председник Удружења ратних и мирнодопских војних инвалида Србије.

Домаћин међународног скупа ветерана била је Унија бивших бораца и антифашиста Црне Горе. На церемонији отварања били су председник Црне Горе Филип Вујановић, који је посебно поздравио учеснике, чланови Владе Црне Горе, градоначелник Цетиња и представници јавног живота. Састанак је отворио председник Абдул Хамид Ибрахим, који је указао да државе и њихове владе морају да показују сталну бригу и помоћ ветеранима.

У тродневној дебати, представници организација су говорили о активности на националном и међународном плану. У говору нашег представника амбасадора Вучићевића, истакнуто је, поред осталог, следеће: стална брига наших организација за побољшање материјалног, статусног и социјалног положаја чланова; неговање и очување традиција антифашистзичког и других ослободилачких ратова Србије; поштовање људских и грађанских права и слобода; борба против свих облика дискриминације; унапређивање сарадање са сродним организацијама суседних земаља, Европе и шире. Поздрављен је позитиван развој ситуације у региону, уз наглашавање потребе трајног и праведног решавања проблема избеглица, расељених и проглнаних лица; решавање проблема Косова и Метохије у складу са Резолуцијом СБ УН 1244. Истичући  да су интерно расељена и прогнана лица, која живе у Србији, жртве бруталног прогона  Срба и других неалбанаца са Косова и Метохије, током и после агресије НАТО 1999, наш представник је потсетио учеснике састанка на то да се ове године навршава 15 година од тог, за народе Србије и Црне Горе, трагичног догађаја и нецивилизацијског чина његових актера. Упознао је учеснике састанка са пригодним  комеморативним активностима које су тим поводом организоване у Србији, под називом „Да се не заборави“. Говорећи о кризи у Украјини, наш представник је, поред осталог, рекао да се организација Србије залаже за хитну обуставу сукоба и мирољубиво решење које ће поштовати  вољу свих грађана Украјине и уважавати њену улогу моста између Истока и Запада.

Одржана је и посебна седница под називом „Помоћ ветеранима“. Уводно излагање о томе дао је Џос Вирц, председник Радне групе за здравље ветерана. Поднета су три реферата, у којима су подробније разрађена следећа питања: ангажовање ветерана добровољаца у пружању помоћи другим ветеранима; ангажовање професионалаца у раду са организацијама ветерана; ангажовање професионалаца у професионалном здравственом систему за ветеране. У другом делу седнице, поднето је неколико реферата у којима су разматрана следећа питања: спорт и рекреативне активности за ветеране; социјално-екононмска и здравствена брига за ветеране.

На састанку је извршен избор потпредседника Сталног комитеа за европске послове. На предлог председника Сталног комитета, Дан Вига Бергтуна, за потпредседника је изабран Драгомир Вучићевић, члан Председништва СУБНОР-а Србије. Тиме је, несумњиво, изражено признање СУБНОР-у Србије за активну улогу и допринос протеклих година остваривању циљева ветерана на националном и међународном плану.

У жељи да се унапреди сарадња организација ветерана на регионалном плану, формирана је Радна група Сталног комитета за Југоисточну Европу. За првог председника Групе је изабран Љубомир Секулић, потпредседник СУБНОР-а Црне Горе.

Поводом кризе у Украјини, на предлог почасног председника ФМАК, усвојен је апел, у којем је, уз дубоку забринутост ситуацијом, упућен позив за обуставу оружаних сукоба, како би Украјина наставила да постоји као независна држава, у добрим односима са суседним земљама, посебно са Руском Федерацијом.
Lune
Lune

Broj postova : 430
Location : Beograd
Registration date : 2013-05-17

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty EKONOMIJA JE ODLUCUJUCA

Komentar  Valter Mon Dec 15, 2014 11:57 am

Kako sad vec svi znaju,je ekonomsko stanje u jednoj drzavi najvazniji pokazatelj njenog napradka.
Velike drzave evrope su toga bile svesne.
Zato su osnovale udruzenje u kom mogu da razmenjuju robu dez placanja zastitnih drzavnih carina.

Osim toga se na taj nacin druge drzave iz okruzenja dovode u ekonomski nepovoljnu situaciju.
To znaci da proizvodi tih (posebno manjih) zemalja imaju otezane uslove za plasiranje svojih proizvoda na teritoriji drzava koje su u saveznistvu.

Tokom vremena se ta teskoca plasiranja robe u manjim zemljama pretvara u ovisnost tih malih drzava od onih koje su udruzene.

Ovo je naravno samo jedan od razloga  zasto nije dobro biti mala drzava,koja je "samostalna".

Drugi faktor je govorno podrucije.

Na govornom podruciju je lakse plasirati proizvode koje ljudi mogu i da shvate (procitaju upute) bez velikh napora.

Vrsenje usluznih delatnosti,sevisiranje je takodjer lakse vrsiti na istim govornom podruciju.

Tih nakoliko (malo) primera jasno pokazuju da je SFRJ bila ispravan model kada je napredak jedne drzave u pitanju.

Licno smatram da je i EU na tom principu osnovana.

Razlika je u sistemu.

Dok je u Eu kapitalisticki sistem osnova,je u SFRJ bilo radnicko samoupravljanje (direktna demokratija) osnovni sistem.

Zato smatram da je SFRJ bila jedina idealna drzava,koja je imala sistem koji moze da garantuje pravilan razvoj celokupnog drustva.

To sto je radnicka klasa u njoj bila nedovoljno svesna (pre kratko vreme da se shvati ) svoje odgovornosti prema sistemu je drugo pitanje.

Osim toga vecina ljudi shvati sta je imala onoga trenutkal kada to izgubi.

Ne zelim sada da spominjem ostale faktore.

Oni su obradjivani u drugim delovima naseg foruma.

Samo cu naglasiti da je pored nedovoljne zrelosti radnicke klase i izdaja kadrova u privredi,kao i "spoljni" faktor igrao veliku ulogu u unistavanju SFRJ.


Valter

pale
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty Odvojeni propadamo!

Komentar  Slaven Tue Jun 30, 2015 10:19 am

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty Re: ZAŠTO SI TI ZA SFRJ?

Komentar  Valter Sat Feb 13, 2016 12:15 am

To misle gradjani 2015god.





Valter


What a Face
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty Re: ZAŠTO SI TI ZA SFRJ?

Komentar  Slaven Mon Apr 11, 2016 4:35 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty RAZGOVORI O JUGOSLAVIJI

Komentar  Valter Thu Oct 13, 2016 10:33 pm

http://www.mij.rs/programi/401/razgovori-o-jugoslaviji-11.html

Razgovori o Jugoslaviji (11)

Pozivamo vas u četvrtak 26. maja u 16 časova u Muzej istorije Jugoslavije  na Razgovore (11) - jednu malu konferenciju na temu:  

Istraživanja i tumačenja jugoslovenskog nasleđa van glavnih institucionalnih tokova


Učestvuju: Nebojša Milikić, Milovan Pisarri, Marijana Stojčić, Rena Redle, Vladan Jeremić, Zorana Simić, Jovan Bukumira, Ana Simona Zelenović i Ana Knežević. Moderator: Tatomir Toroman.

Program:

16:00 - 17:00

Nebojša Milikić, Milovan Pisarri, Marijana Stojčić

Istraživanja i tumačenja jugoslovenskog nasleđa, problemi i perspektive – panel diskusija.

“Kroz raznovrsnu stvaralačku i produkcijsku praksu sretao sam se, voljno ili nevoljno sa mnogim problemima jugoslovenskog nasleđa. U regionu kao da nezvanično vlada čitav jedan sistem izbegavanja tema, autocenzure, potiskivanja i ignorisanja akutnosti i latentnosti ove tematike. Sa druge strane, kada se toj tematici direktno i ciljano okrenemo, ne možemo se oteti utisku nedoraslosti, banalizacije pa često i svesnog ili nesvesnog nipodaštavanja kompleksnog nasleđa jugoslovenske ideje i jugoslovenske političke i društvene prakse...” (Nebojša Milikić, uvod za panel diskusiju)

Nakon izlaganja i diskusije učesnika, slede pitanja iz publike i šira diskusija.

17:00 – 17:15 pauza

17:15 - 18:15

Rena Redle i Vladan Jeremić

"ABC Željezare" i "Nacrt za kritiku istorije umetnosti Jugoslavije" - dve studije slučaja bavljenja istorijom Jugoslavije - istraživačka i (post)umetnička perspektiva.

Nakon izlaganja slede pitanja iz publike i diskusija.

18:15 – 18:30 pauza

18:30 - 19:30

Zorana Simić, Jovan Bukumira, Ana Simona Zelenović, Ana Knežević

Glavne teme i zaključci regionalne studentske konferencije "Književnost i umetnost u Jugoslaviji: (dis)kontinuiteti (1918—1992)", održane u aprilu 2016.

Nakon izlaganja slede pitanja iz publike i diskusija.

O učesnicima:

Nebojša Milikić, kulturni radnik, nezavisni istraživač i aktivista. Od sredine devedesetih uključen u organizacijsku, umetničku i kuratorsku praksu u vizuelnoj i socijalno angažovanoj umetnosti. Od početka dvehiljaditih učestvuje u brojnim aktivističkim, istraživačkim i umetničkim projektima i kampanjama u zemlji i inostranstvu. Već nekoliko godina angažovan u inicijativi NE REHABILITACIJI. Povremeno piše o kulturnoj i umetničkoj produkciji, politikama i praksama istorijskog sećanja. Radi u Kulturnom centru Rex u Beogradu, kao inicijator i koordinator Govornih programa.

https://www.facebook.com/govorni.programi.rex/

Milovan Pisarri, istoričar, doktorirao je na Univerzitetu u Veneciji s radom o zločinima nad civilima u Srbiji i Makedoniji tokom Prvog svetskog rata. Oblasti njegovog interesovanja su politike prema civilima u ratnim okolnostima u Evropi u XX veku, Holokaust, genocid nad Romima, antifašizam u Italiji i Jugoslaviji. Objavio je brojne naučne članke u Srbiji i inostranstvu. Zajedno sa Renom Redle priredio je knjigu “Mesta stradanja i antifašističke borbe u Beogradu 1941-44. Priručnik za čitanje grada” (2013.), objavio je knjigu "Stradanje Roma u Srbiji za vreme Holokausta" (2014.).

http://www.starosajmiste.info/sr/multimedijalna-dokumentacija/prirucnik

http://www.fpi.rs/blog/wp-content/uploads/The-Suffering-of-the-Roma-in-Serbia-during-the-Holocaust-e-book.pdf

Marijana Stojčić, sociološkinja, istrazivačica, feministička i mirovna aktivistkinja. Saradnica Žena u crnom Srbije, Saveza antifašista Srbije, Centra za kvir studije Beograd i Foruma za primenjenu istoriju. Sa Renom Redle, urednica programa javnih vođenja posvećenih promišljanju nasleđa jugoslovenskog socijalizma „Istorija u pokretu“ Foruma za primenjenu istoriju. Oblasti interesovanja: kultura sećanja, politike identiteta, istorija feminizma i socijalni pokreti. Relevantni radovi i publikacije: “Proleteri svih zemalja ko vam pere čarape? - Feministički pokret u Jugoslaviji 1978-1989” (Beograd, 2009); “Gde je nestala Roza Luksemburg? – Recepcija ideja Roze Luksemburg u Srbiji/SFRJ” (Beograd, 2011); “Paradoksi jednakosti – Istraživanje o delovanju institucija u Srbiji na rešavanju problema interno raseljenih žena” (Beograd, 2013); “Homofobija i internalizovana homofobija – Kvalitativno istraživanje” (Beograd, 2016).

http://www.fpi.rs/blog/uvodna-rec-naslede-jugoslovenskog-socijalizma/

Vladan Jeremić i Rena Redle žive i rade u Beogradu. Vladan Jeremić je diplomirao zidno slikarstvo i restauraciju na Fakultetu primenjenih umetnosti i magistrirao digitalnu umetnost na Univerzitetu umetnosti a trenutno je na doktorskim studijama kulture i medija na FPN, Beograd. Rena Redle je diplomirala Kunsthochschuele u Kasselu, Nemačka. Jeremić i Redle u svojoj (post)umetničkoj praksi istražuju polje preseka savremene umetnosti i politike. Oni u radu kombinuju video, prostornu instalaciju i crtež. Njihove nedavne izložbe su Agitprop!, Brooklyn Museum, Njujork; Cold Wall, Studio of Young Artists Gallery, Budimpešta; Crvena zima, SIZ Galerija, Rijeka; Nacrt za kritiku istorije umetnosti Jugoslavije, Savremena galerija Kulturnog centra, Vršac: Self Made Urbanism Rome, NGBK, Berlin i Kraljević Galerija, Zagreb; Places of memory – Fields of vision, Contemporary Art Center of Thessaloniki, Solun; O2, Red House, Sofija; Absolute Democracy, Rotor, Grac; Oktobar XXX, 15. Pančevacko bijenale; The Housing Agenda, Cable Factory Gallery, Helsinki and La maison Folie Wazemmes, Lile; Moving Forwards, Counting Backwards, MUAC, Meksiko Siti, i mnogim drugim. Izlagali su na Oktobarskom salonu, samostalno u Kulturnom centru Srbije u Parizu i samostalno u Muzeju savremene umetnosti Vojvodine i Remont galeriji. Njihovi umetnički radovi se nalaze u kolekcijama:Thessaloniki State Museum of Contemporary Art, Van Abbe museum, Eindhoven, MUDAM,Luxemburg, and Museum Reina Sofia, Madrid.

http://raedle-jeremic.net/

http://raedle-jeremic.net/raedle-jeremic-archive-2014/index.html

Zorana Simić, studentkinja master studija na Katedri za opštu književnost i teoriju književnosti Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Jovan Bukimira, student master studija na Katedri za opštu književnost i teoriju književnosti Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Ana Simona Zelenović, studentkinja master studija na Odeljenju za istoriju umetnosti Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Ana Knežević, studentkinja master studija na Odeljenju za istoriju umetnosti Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

https://diskontinuiteti.files.wordpress.com/2016/04/program-konferencije1.pdf

https://diskontinuiteti.files.wordpress.com/2016/04/plakat1.pdf


Razgovori o Jugoslaviji: Uvod u (post) jugoslovenske studije novi je program Muzeja istorije Jugoslavije, pokrenut 2014. Kroz predavanja, svedočanstva, tribine, debate, seminare, radionice i čitalačke grupe, bavimo se transdisciplinarnom kulturološkom analizom jugoslovenskih fenomena, društvenih praksi i odnosa. Program uređuje i vodi Tatomir Toroman, etnolog-antropolog, kustos MIJ.


Više o programu http://razgovori.mij.rs/
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty Kako je fotograf Hielscher video Jugoslaviju.

Komentar  Valter Sun Jan 29, 2017 4:36 pm

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? F74c47a8a2ed9d1179dd629bab664eda


ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Cafd38d51ee2e2ccabbe9cf6d21dddc1


ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? 2e43a970a135133d072e5511f4c1f3c4
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty Re: ZAŠTO SI TI ZA SFRJ?

Komentar  Valter Sun Jan 29, 2017 4:37 pm

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty SFRJ SE NIKADA NEMOZE USPOREDJIVATI S ICIM DRUGIM!

Komentar  Valter Tue Feb 21, 2017 9:07 pm

SFRJ se nemoze nikada usporedjivati sa svim ostalim drzavama koje su bile pod ruskom vladavinom.

Smatram da je ispravno sto su se sve drzave koje su bile pod Rusima nakon drugog svetskog rata distancirale od tog rezima.

To i jeste bio rezim.

Ali SFRJ izjednacavati sa istocnim blokom je samo dokaz neznanja onih koji to cine.

Postoji i mogucnost "znanja" istih ali osvetnicko delovanje.

U sustini uopste nije bitno st ce neko danas reci o SFRJ.

Oni koji su ziveli u njoj i imaju zdrav mozak u glavi veoma dobro znaju sta je istina.

Da radnicku klasu ni ne spominjem.

RADNICKA KLASA je danas pretvorena (od kako je demokratija uvedena) u moderno roblje.

Dokazite mi da je drugacije i ja cu vam cestitati.

Moze biti da " SILA BOGA NEMOLI" ali kad tad svi dobiju svoj "racun" serviran.

Trenutna situacija u svetu jasno pokazuje da nema ni "brige ni pameti" kada su vecina politicara u pitanju.

Situacija u svetu se ne opusta.

Dogadja se upravo suprotno.

Situacija je sve "zategnutija" i tragicnija.

Pored toga se ni jedan svetski politicar ne pocinje boriti za promenu stanja.

Naprotiv,sve se vise govori o ratovima i pretnjama drugim drzavama.

Jasan dokaz "kratkovidosti".

Tragicne "kratkovidosti" politicara koje ce dalekosezno osetiti ceo svet.

Pored svega toga,se raspravlja sta je bilo "pre"......a nevidi preteca tragedija, sada ovoga trenutka.

Dali je potreban komentar.

Onima koji i malo mozga u glavi imaju nije.

Onim "drugima" ni nevredi objasnjavati,jer nemaju dovoljno "veliki vidokrug" da bi uopste shvatili tragediju koja ce uslediti i zbog njihovog udela.  

"NEZNANJE NE OSLOBADJA OD ODGOVORNOSTI"

Sta reci na sve ovo.

Dok se sa jedne strane istrazuje svemir,ljudsko bice nije u stanju da shvati osnove koji obezbedjuju mir i stabilnost na nasoj planeti.

Miroljubiva koegzistencija.

Tolerancija.

Postovanje drugih naroda i narodnosti.

Dali je potrebno dalje nabrajanje?  



Valter


Surprised
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty Re: ZAŠTO SI TI ZA SFRJ?

Komentar  Valter Thu Feb 23, 2017 6:51 pm

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

ZAŠTO SI TI ZA SFRJ? Empty Re: ZAŠTO SI TI ZA SFRJ?

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Stranica 1/2 1, 2  Next

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu