SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".
SFRJ4EVER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» MUZIKA KOJA POGAĐA U DUŠU...
KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 EmptySun Mar 17, 2024 1:07 am by Valter

» DOKAZI, CEGA ....
KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 EmptySat Jan 20, 2024 10:57 pm by Valter

» "KUD PLOVI OVAJ BROD?"
KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 EmptyMon Jan 15, 2024 12:48 am by Valter

» DALI ZNATE ZA OVO?
KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 EmptySat Jan 06, 2024 1:01 am by Valter

» TKO SNOSI NAJVEĆU ODGOVORNOST?
KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 EmptyMon Dec 25, 2023 11:43 pm by Valter

» KRIVI SMO MI!
KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 EmptyMon Dec 25, 2023 12:38 am by Valter

» ISTORIJA JUGOSLAVIJE
KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 EmptyTue Nov 28, 2023 11:15 pm by Valter

» GOVORI DRUGA TITA
KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 EmptyTue Nov 28, 2023 10:48 pm by Valter

» TEžINA LANACA(BORIS MALAGURSKI)
KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 EmptyTue Nov 28, 2023 10:40 pm by Valter

Gallery


KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Affiliates
free forum
March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

KLOPKA OKO SRBIJE

4 posters

Stranica 4/8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Valter Sun Aug 05, 2018 3:38 pm

[url=/www.express.hr/top-news/pad-krajine-ustase-usle-u-knin-bez-borbe-11664]/www.express.hr/top-news/pad-krajine-ustase-usle-u-knin-bez-borbe-11664[/url]

Pad Krajine: "Ustaše ušle u Knin bez borbe..."
Piše Express

Donosimo nevjerojatne transkripte razgovora između srpskih zapovjednika za vrijeme akcije Oluja koji su pokazali njihovu potpunu neorganiziranost

Pobjegli su ko zečevi, a sada traže da ih Jugoslavija brani - obrušio se Slobodan Milošević na Milana Martića i krajinsko vodstvo na sjednici Vrhovnog savjeta obrane Jugoslavije 14. kolovoza 1995. godine poslije operacije Oluja.

"Više su izginuli u bežaniji sa stanovništvom, nego što bi izginuli držeći linije!", rekao je tada Milošević.

Prema navodnom transkriptu razgovora, Milošević i generali imali zajednički stav da su krajinski Srbi sami krivi za Oluju jer su odbili sve mirovne predloge. Milošević, navodno, nije znao tko je naredio povlačenje iz Krajine.
Na Mitnici postavljen banner dužine 210 metara s imenima Heroja Vukovara
Transkripti Top News
Dramatična snimka: Vukovar pred padom, a Tuđman spava

"Molim vas, 6.000 Hrvata je branilo Vukovar pola godine; napadala je cela Prva armija, vazduhoplovstvo, čudo, sva sila koju je imala JNA, a oni nisu odbranili Knin, kojem se može prići samo iz tri pravca; nisu ga mogli braniti ni 12 sati!? Oni ga nisu branili, jer po svim izveštajima koje smo dobili od policajaca, građana i ostalih, čim je prestala artiljerijska priprema u sedam uveče, oni su naredili - bežaniju! Prema tome, tu nije bilo nikakvog otpora niti je bilo borbenog dodira sa hrvatskim snagama. (...) Tamo je palo naređenje da svi izađu iz Krajine istog dana, čak bez stvorenog kontakta sa hrvatskom vojskom na najvećem delu fronta. Da smo istog tog dana napravili idiotsku glupost da im pomognemo, ko bi to stigao do Knina do večeri da im pomogne?! Pa, tamo ne bi moglo da se stigne od njihovih kolona kojima su zakrčili sve puteve u bežaniji zajedno sa stanovništvom. (...) Pitanje je ko je, zaista, doneo odluku da krajiško rukovodstvo napusti Krajinu? Takva odluka, kada su imali sve uslove da se brane, izazvala je egzodus. Sada to treba da bude razlog da Jugoslavija jurne tamo da brani te teritorije, sa kojih su oni pobegli kao zečevi?!", navodno je rekao Milošević na sjednici Vrhovnog saveta odbrane.

Kakvo je stanje vladalo među srpskim vojnicima najbolje pokazuju transkripti razgovora objavljenih u knjizi Dušana Vire "Slobodan Milošević - Anatomija zločina".
Na Velebitu su specijalne policijske postrojbe RH održale vježbu, 13.3.1998.
Pobjednik iz Oluje Top News
Stipetić: "Tuđman je htio da se prerušim u ženu"
05. 08. 1995. 07:35 h

Razgovor generala Momčila Perišića s pukovnikom Đakovićem, u transkriptima piše "načelnikom stožera 15. korpusa SVK", u kojem se po prvi puta spominje "pad Knina". Vjerojatno je riječ o pukovniku Mirku Radakoviću, zapovjedniku 18. pješadijske brigade iz Korenice, a koja je sastavni dio 15. Učkog korpusa kojim zapovijeda general Stevo Ševo. Perišić: Jel držite situaciju pod kontrolom? Radaković: Dosta teško, vrlo teško. Perišić: Pa možeš li ustrajati šta? Radaković: Ma jednostavno nema, civili ne dozvoljavaju nikom, to diglo sve kompletno traktore i napušta teritoriju kompletno. Perišić: Civili? Radaković: Kompletno, nema nigde, vela Lika, nema to. Od noćas mi uspostavljamo liniju, ovaj, za obezbeđenje na onoj granici gde je naređeno i tu je ljudstvo za obranu. Trenutno niko ne dejstvuje po jedinicama, jedino što su Muslimani jutros izvršili napad dole na Željavu. Perišić: Dobro, je li vojska na svojim mestima? Radaković: Vojska je na svojim mestima samo tamo gde je naređeno da skratimo front. Tu se sad vojska nalazi, a civili jednostavno nema šanse da ih neko zaustavi. To su nepregledne kolone. Ja mislim da opština Lapac toliko da ima, negde preko 25 000 ljudi. Perišić: A kakvo je stanje, nemaš vezu sa susedom levim? Radaković: ...ne znam, ne znam, nezvanično saznajem za Knin, ali ne znam. Perišić: A šta Knin? Radaković: Da je pao nezvanično. Perišić: Dobro, drži te linije i ne daj vojsci da ide. Radaković: Jasno, gospodine generale. Perišić: I javi se povremeno, srećno! Damir Krstičević i James Mattis Zbog Oluje Top News Ova je fotka razbjesnila Vučića 05. 08. 1995. 09:36 h Razgovor između generala Mile Mrkšića i generala Milorada Stupara, zamjenikom zapovjednika tzv. Operativne grupe Kordun. Stupar: Loše ide sa plaščanskom brigadom. (70. br. op. ob.) Mrkšić: Znam, sad sam ja razgovarao sa potpukovnikom Kozlinom. Stupar: Neko im je naredio bez veze izvlačenje, šta je to bilo šefe? Kažu da je to naredio Ković, a on kaže da je naredio Lončar. Mrkšić: Ne treba to, drži to da se ne spoje ,,Turci“. Nek ide to prema Rakovici dole, neka to blokiraju da se narod može izvući iz Plaškog. Stupar: Ma, narod se izvukao iz Plaškog. Mrkšić: Onda ih postavi bočno jer su „Turci“ upali u Ličko Petrovo Selo. Stupar: Znam i napali su ovamo Tržačka Raštela prema meni. Mrkšić: Blokiraj to i znaš onu zamisao u duhu onog dogovora. Radi ti 21. kKS90 i 39. bK591, jesi li slao ono tamo išta? Stupar: Pa, ako bi ja povukao, sve bi palo ovo ovde. Mrkšić: Dobro, u Lici ima velikih problema. Stupar: Pa Lička nam je izgleda pukla, šefe. Mrkšić: Puklo je, pukle su sve veze tamo sa Ševom, a i nemam veze više pošto sam izmešten, ovde sam u Srbu. Nemam veze sa 21. kK i 39. bK, pa im ti prenesi šta treba. Stupar: Problem što će se spojiti preko Ličkog Petrovog Sela i Plitvica sa 5. Korpusom! Mrkšić: To je opasno, to treba sprečavati! Stupar: Pa ja sam to stalno govorio, a oni idu na to. Probajte Ševu, pošaljite nekoga da spreči pad Plitvica. Mrkšić: Otišao je gore načelnik i Bane. Stupar: Lončar je napravio čudo sa izvlačenjem civila. Ko je naredio izvlačenje? Svi mi vuku žene, svi mi vuku žene, svi idu da vide gde su im 21. kK je vratio položaje, nema ništa samo panika i dezinformacije. Mrkšić: Dobro, imaš Čerkezovce, šta ti treba uzimaj! Stupar: Znam, ali dajte sprečite spajanje sa 5. Korpusom. Mrkšić: To zatvori gore koliko možeš i tu brigadu što se izvlači stavi u borbeni raspored Milivojevića. (70. brigade, op. ob.)595 Stupar: Eee, jebi ga, ko će da je stavi, kako vas mogu dobiti? Mrkšić: Ja sam na 23-32, to je jedina veza za sada. Stupar: Dobro, zdravo!

Pročitajte više na: https://www.express.hr/top-news/pad-krajine-ustase-usle-u-knin-bez-borbe-11664 - www.express.hr
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Valter Sun Aug 05, 2018 3:38 pm

Razgovor generala Milana Mrkšića i Momčila Perišića u kojem se Mrkšić raspituje hoće li se u sukob umiješati i jugoslavenska vojska. Mrkšić: Idu i prema Dvoru, opasnost je za put i za most i morate nam reći šta da radimo. Hoćete nam pomoći ili šta da radimo? Perišić: Halo, Mićo, ne znam šta pitaš. Mrkšić: Pa hoće li biti kakve pomoći ili šta da radimo? Ovako samo gubimo ljude i mrcvarimo se. Perišić: Ja što mogu da pomognem - pomažem. Imaš li vezu sa tvojim imenjakom? Mrkšić: To znači, nakon svih ovih stvari koje su se desile, mi smo ostavljeni sami sebi? Perišić: Pa, jebo ga, valjda ti znaš mene. Mrkšić: Pa, znam ja tebe lično, ali činjenice su činjenice. Perišić: ... Mrkšić: A nama je 5000 izbjeglica iz Plaškog zakrčila put, a ako ovo popusti, da pukne, a može da pukne, onda će da zakrče sve... A ako ne pojačamo linije, neće biti dobro, a ja rezervu nemam. Tako da znate. Perišić: Rekao je onaj Bijeli da će on nešto poslati. Mrkšić: Ma, ne verujem ja njemu. Perišić: Imaš li vezu sa onim susedom desnim i drugima? Mrkšić: Nemam. Ovo je jedina veza koju ja imam, i to otvorena. Al jebi joj mater, ja druge nemam. Eto, tako da znaš, brate, kakva ti je situacija. Perišić: Dobro, živio, zdravo! Obitelj Milošević Obiteljski razgovori Top News Slobin sin: "Zubar mi je Hrvat, ustaša, priča kao Tuđman..." 05. 08. 1995. 17:25 h Razgovor Momčila Perišića i generala Mile Mrkšića u kojem ga Mrkšić moli za pomoć i izvještava o gotovo potpunom slomu svoje „krajinske" vojske. Mrkšić: Ovo ovde, brate, je tragedija. Perišić: Je li? Mrkšić: Tamo kod Tarbuka (Slobodan Tarbuk, potpukovnik JNA, kasnije general VSK i zapovjednik banijskog korpusa) preti presecanje onog puta koji nam je glavni. Petrinja mu je okružena. Ovo gde ja sedim ljulja se, razumeš me? Perišić: Da. Mrkšić: Ljulja se. Ja ovde imam 150 000 ljudi svega skupa. Putevi su zakrčeni izbjeglicama i njih gađa avijacija. Kod Tarbuka je haos, a ovo na Kordunu se sve drži. I u smrtnoj opasnosti je sve. To je 150 000 ljudi, Momo. A, jebi ga, jeste 1’ nas osudili na smrt ili šta je? Perišić: Pa, Mile, sunce mu krvavo, šta ja da uradim? Mrkšić: Pa, pitaj glavnog šefa šta da se radi. Mi smo ovde, brate moj, velim ti tako kako. Perišić: Evo, ja u sedam imam sastanak s njim upravo za to. Mrkšić: Pa dobro, Momo, jel nitko ne može za nas da učini ništa, da nam pomogne. Ne možemo mi samo da se držimo nikako. Ja idem krpat te linije, ostavljam mrtve nesahranjene, putevi zakrčeni izbjeglicama. Vidiš ti šta je to! Ovo ovde gde sam se ljulja, i ja verujem da ću večeras biti odsečen od gore (ili od Dvora, nerazumljivo) i onda smo - kaput. Perišić: Dobro, Mićo, javit ću ti se oko osam sati. Mrkšić: E, molio bih te da glavnom šefu preneseš tako. Predizborne kampanje i skupovi u BiH, 10.11.1990.

Pročitajte više na: https://www.express.hr/top-news/pad-krajine-ustase-usle-u-knin-bez-borbe-11664 - www.express.hr

Razgovor Momčila Perišića i generala Mile Mrkšića u kojem ga Mrkšić traži da krene „na Vinkovce i na Osijek". Perišić: Nije samo kod tebe, nego kod sviju, razumeš? Mrkšić: Znam, ali znaš šta mi je najgore? Sto mi je, i tako dalje. Perišić: Ja sam jednom pretio prst da bude sad u sedam, znaš. Mrkšić: Slušaj ti mene dalje, ako ti sada ne kreneš na Vinkovce i na Osijek, ovo je sve u kurcu. Perišić: Dobro. Mrkšić: E, tako ti stvari stoje. Perišić: Dobro, idem sad. 05. 08. 1995. 18:27 h Razgovor generala Ratka Mladića s nepoznatom osobom. Mladić: Sve ide ono iz Knina i ostalog dole. X: Pa, jesu ušli u Knin? Mladić: Ušli su oni bez borbe u Knin, jebi ga. Narod neće da brani to. X: Pa ušli su i u Benkovac. Mladić: Pa verovatno su ušli, jer to izgleda o nečem se radi. X: Kako ti, ovaj, se osećaš? Mladić: Pa, umoran sam, ko mrtav. Biće bolje jednog dana. X: Pa reci mi ovako, nećete ih pustiti dalje? Mladić: Koga, ove izbeglice? X: Ne, nego ustaše. Mladić: Ustaše nećemo, ali treba da pomogne svaki Srbin. Oni su sa pola sveta krenuli na nas. X: Čuvaj se ti. A reci mi jel ti treba neka pomoć, ovo što ja mogu? Mladić: Ne bi loše bilo da malo pošalješ goriva. X: Bio je Duga Puška, pa ja tamo, ovaj... Mladić: Ma nemoj preko Duge Puške, ne bi loše bilo nekoga ovamo direktno poslati. Ili u 2. korpus ili u vazduhoplovstvo. Ili ovde u školski centar u Banja Luci. X: A kome to da dadnem? Mladić: Treba tamo dati, ili generalu Ninkoviću ili generalu Boriću. 05. 08. 1995. 20:40 h Prijepis razgovora Milorada Lukovica Legije, zapovjednika tzv. Crvenih beretki i bivšeg zapovjednika 101. nastavnog centra Arkanove srpske dobrovoljačke garde u Erdutu sa Željkom Ražnatovićem Arkanom. Legija se u vrijeme akcije „Oluja" nalazio negdje u okolici Dvora, a Arkan u Bosni. Legija: Jel Željko? Arkan: Reci, Legi. Legija: Jel možeš hitno da mi pošalješ 100 ljudi? Neka dođu pravac Velika Kladuša. Arkan: Dobro. Legija: Pazi, veoma je hitno. Gotovo sam u okruženju. Arkan: Kažu da ti prelaze na stranu ustaša. Legija: Ma jok, bre. Arkan: Ali slušaj, i kod mene tuku, tako da ovo što tražiš trenutno je impossibly oće reći nemoguće, razumeš? Legija: Pa, vidi, jel ne mogu to tu ti da ti rade? Arkan: A tko, bre? Legija: Pa, Jugoslavija je tu. Arkan: Pa, to ćemo da vidimo večeras. Legija: Brate, mnogo mi je hitno. Arkan: Jel ne možeš da izađeš? Legija: Ne znam, al narod mora da spašavamo. Arkan: Razumem. Legija: Ajde, vidi šta se može. Arkan: Znam, znam, ali razumeš? Legija: Ajde, čekam ih ujutro

Pročitajte više na: https://www.express.hr/top-news/pad-krajine-ustase-usle-u-knin-bez-borbe-11664 - www.express.hr
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Valter Sun Aug 05, 2018 3:41 pm

www.express.hr/top-news/nepoznati-transkripti-srpskog-poraza-u-akciji-bljesak-15462

Čak i srpski izvori su iznimno kritični prema "Srpskoj vojsci Krajine" i stavlju joj na teret mnoge propuste i nedostatke

Bljesak i Oluja dvije su riječi koje su ušle u hrvatski jezik kao neizbrisivo povezane. Dvije su riječi koje su označile prekretnicu, a s vremenom i kraj Domovinskog rata.

Bljesak je počeo 1. svibnja 1995. godine, oslobođena je zapadna Slavonija i nagoviješten je konačni pad Republike Srpske Krajine nekoliko mjeseci kasnije u Oluji.

Tako je to izgledalo s hrvatske strane, ali vrijedi doznati i kako je srpska strana doživjela sve te pothvate. Tek tada ćemo vidjeti koliko su zapanjujuće uspješno provedene operacije 1993. godine (Maslenica, Peruća) i koliko je uspješna bila modernizacija hrvatske vojske tijekom Domovinskog rata, a posebno 1994. godine. Da bismo vam bolje dočarali koliko je '94. bila presudna iskoristit ćemo događaje s početka ožujka te godine koje opisuju određeni srpski izvori i to izvori nimalo blagonakloni prema Hrvatskoj ili međunarodnoj zajednici. Takvi izvori Bljesak nazivaju agresijom, a Vance-Owenov plan mira nazivaju presudnom prevarom srpskog naroda.

Oslobađanje Okučana u operaciji Bljesak | Author: Davor Višnjić/Pixsell/History
Davor Višnjić/Pixsell/History

"Jedna jača diverzantska grupa hrvatske vojska ubačena je u područje Trba-Kuzmanovača, u zoni odgovornosti 18. brigade. Zapovjednik izvještava Glavni stožer Srpske vojske Krajine da je jedna njegova patrola 5. ožujka u 7:30 naišla na ustaške snage u području Trba i da je tom prilikom došlo do borbe. Jedan vod zauzeo je objekt Trla. Jedna grupa neprijateljskih vojnika otkrivena je na području repetitora na Čukovcu. Navedeni objekti pali su Hrvatima u ruke bez borbe. Naime, vojnici 18. brigade koji su čuvali te objekte noću su ih napuštali, a danju se vraćali. To su Hrvati doznali i jednostavno se noću pojavili tu gdje nije bilo nikoga", piše jedan srpski izvor.
Zarobljeni Srbi
Domovinski rat Top News
Martić: Počela Oluja, što da radim?; Slobo: "Ubij se!"

Brojni drugi izvori navode manjak vojnika u srpskim redovima, iznimno nizak moral nakon pretrpljenih gubitaka u borbama oko Velike Kladuše i Bihaća, ali i gotovo nezamislivu lakomislenost vodstva pobunjenih Srba. I dok je Zapadna Slavonija bila gotovo nuđena na pladnju, Hrvatska se žestoko pripremala za buduće napade. Prije operacije Bljesak, u najvećoj tajnosti, podijeljeno je oko 1.000 domovnica Srbima na okupiranom području. Određeni srpski izvori će ih nazivati petom kolonom, izdajnicima vlastitog roda i sličnim epitetima, ali to samo pokazuje koliko dobro je bilo pripremljeno tlo za Bljesak.

Borislav Mikelić, predsjednik Vlade samozvane RSK, uvjeravao je stanovništvo da neće doći do napada ako se ne ometa korištenje autoceste i pruge te ako se podrži politika pregovora s Hrvatskom. I što je krajiška vrhuška napravila prvom prilikom? Zatvorila autocestu i onda odugovlačila s njenim ponovnim otvaranjem. Upravo to je bio okidač za Bljesak.

Oslobađanje Okučana u operaciji Bljesak | Author: Davor Višnjić/Pixsell/History
Davor Višnjić/Pixsell/History

1. svibnja, kad su prve granate pale, rezultat Bljeska je bio gotov zajamčen. Zajamčen koliko je to moguće u ratnim uvjetima. Gardijske brigade, specijalci MUP-a, artiljerija, zrakoplovstvo, sva ta sila se sručila na pobunjene Srbe i u 32 sata oslobodila značajan dio hrvatskog okupiranog teritorija.

Kako je prošao Bljesak najbolje je pogledati što piše Milisav Sekulić u knjizi Knin je pao u Beogradu. On cijelo vrijeme kritizira sve i svakoga, ali kad počne priča o Bljesku, on sam mora priznati koliko je to profesionalno provedena operacija.

"Kao po nekom pravilu, gdje je god koja hrvatska jedinica nailazila na otpor, napad je obustavljen. Uslijedilo je razdoblje 'omekšavanja' u kome su se odvijali napadi artiljerijom, ubacivanje grupa, pokušaji obuhvata i obilazaka. Tek kada bi ocijenili da je obrana Srba dobro uzdrmana, kretali su dalje, bez žurbe i improvizacije", piše Sekulić.

Nastavak pročitajte na idućoj stranici.

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Valter Sun Aug 05, 2018 4:20 pm

www.express.hr/top-news/srbi-u-cudu-zasto-je-knin-pao-za-24-sata-17010

Srbi u čudu: Zašto je Knin pao za 24 sata?
Piše Express

Vojno redarstvena operacija Oluja iznenadila je sve vojne i sigurnosne analitičare

Više od 20 godina se pišu knjige i radovi na temu Oluje, a ni srpski autori ne mogu se pomiriti s činjenicom da je nakon četiri godine ratovanja, čitav teritorij "Krajine" oslobođen za samo nekoliko dana. Prenosimo isječak knjige "Sudbina Krajine" autora Srđana Radulovića gdje on opisuje kako je pala Krajina.

U petak, 4. kolovoza, na Krajinu se sručila „Oluja“, kako je nazvana hrvatska vojna operacija. Hiljade granata, mina, raketa zasulo je u 5 sati ujutru krajinske gradove i prve linije obrane. Hrvatske trupe u subotu 5. kolovoza ulaze u Knin, a već narednog dana slomljen je otpor posljednjih branitelja Krajine na Baniji.

Više od 200 tisuća Srba moralo je napustiti zapadnu Krajinu. Bila je to najveća srpska „seoba“, ali bez svjetovnih i duhovnih vođa na čelu kolone.

Da li je Knin morao pasti za 24 sata, zbog čega je izostala vojna pomoć iz RS, zašto je izdato naređenje za evakuaciju stanovništva, tko je odgovoran što nije izvršeno naređenje o artiljerijskim i raketnim udarima po ciljevima na hrvatskoj teritoriji…?
Razoreni Vukovar
Otkriće Top News
Dokument koji je 1971. najavio srpsku agresiju na Hrvatsku

Ova pitanja bit će još dugo aktualna. Dosadašnji pokušaji da se odgovori na njih imali su uglavnom dnevnopolitičku upotrebnu vrijednost, čiji je cilj da se isključivim krivicama proglase tadašnji krajinski rukovodioci. Naravno, oni ne mogu biti amnestirani od dijela odgovornosti, kao što ni svi među njima ne snose isti teret krivice.

Događaji koji su prethodili hrvatskom napadu potvrdili su da zapadni dijelovi RSK više nemaju veliku važnost za međunarodnu zajednicu, ali ni za globalne srpsko-hrvatske odnose, niti za međusrpske odnose. Hrvatska nije kažnjena zbog počinjenih zločina i napada na zonu pod zaštitom UN, kao ni kasnije zbog neizvršavanja obaveza iz rezolucija Savjeta sigurnosti. Doda li se ovome ponašanje Pala i službenog Beograda, vlasti u Kninu su morale izvući neke zaključke i pokušati ponuditi kompromisna politička rješenja, čija bi podloga bila Plan Z4.

Milan Martić i Milan Babić su, naime, i prije pada zapadne Slavonije, u razgovoru koji nije bio „za novine“ pokazivali, doduše rezervirano, razumijevanje za mogućnost (kon)federalnog rješenja statusa RSK. Među kontraargumentima takve opcije, kako je Martić u jednom razgovoru rekao, bilo je njegovo pitanje: „A tko da, poslije svega, stane pred narod i kaže da će ponovo biti u Hrvatskoj?“

Politički profitabilnije bilo je igranje na kartu svesrpskog ujedinjenja, pa čak i nakon što bi sami inicijatori ocjenjivali kako za ujedinjenje „još nije vrijeme“ ili da će se proglašenjem ujedinjenja dati povod međunarodnoj zajednici da „podrži hrvatske planove za napad na Krajinu“. Posebno je pitanje koliko su krajinski rukovodioci uopće mogli utjecati na razvoj događaja s obzirom na (ne)samostalnost u donošenju ključnih odluka ili na pretpostavku da su i sami bili sudionici u provođenju eventualnog scenarija žrtvovanja Srba zapadno od Une.
Dragan Vasiljković
Kapetan Dragan Top News
"Kad mlatite Hrvate, radite to kako treba"

Ilustrativan je i razvoj događaja na ratištima RS i RSK. Naime, krajem 1994. godine zajedničkom akcijom jedinica hrvatske vojske i Hrvatskog vijeća obrane probijena je linija obrane RS kod Kupresa i između Livna i Grahova, a ubrzo je pao i Kupres, mjesto od strateške važnosti, pa je hrvatskim snagama bio otvoren put za prodor prema Glamoču i Grahovu. Desilo se to nakon čvrstih uvjeravanja rukovodstva RS da Kupres neće biti prepušten Hrvatima, a pominjan je i dogovor s predstavnicima hrvatske tvorevine Herceg-Bosne o nenapadanju.

Prema izjavama srpskih boraca angažiranih na obrani pravca Livno—Grahovo, u trenutku hrvatskog napada na položajima je bilo svega dvadesetak vojnika. Srpska obrana se raspala i već u prosincu hrvatske snage zauzimaju desetak sela i stižu na 20 kilometara od Grahova, istovremeno zauzimajući visove na Dinari.

Početkom ožujka , hrvatske snage pojačavaju djelovanja i ugrožavaju sjeveroistočne linije obrane Knina kod Peručkog jezera. Hrvati dovlače nove trupe, a njihova inženjerija probija planinske puteve na sjevernim obodima Dinare, na teritoriji RS, i ovim pravcem se hrvatske snage uklinjuju između RS i RSK. Prema konfiguraciji terena, prodor hrvatskih trupa mogao se zaustaviti jedino kontraofenzivom jedinica RS.
Odlazak Srba iz Krajine nakon Oluje
Ostali na planini Top News
Srpski vojnik: "12 dana nismo znali da se dogodila Oluja"

Snage Srpske vojske Krajine, prema tumačenju vojnih analitičara, mogle su u tom slučaju, da se uključe u akciju udarima po južnim bokovima hrvatskih snaga s prijetnjom da se presjeku linije opskrbe hrvatskih trupa na Dinari. Samostalna akcija krajinske vojske nije dolazila u obzir, jer su hrvatske snage kontrolirale dominantne visove i imale bolje linije opskrbe, pa bi komanda SVK morala angažirati daleko veći broj vojnika na, do tada, sasvim sigurnim granicama i da oslabi južne linije obrane Knina.

Zanimljivo je, međutim, da je uoči hrvatskog osvajanja Kupresa i prodora prema Grahovu i Glamoču, došlo do tajnih pregovora predstavnika Srbije i Hrvatske u Grazu, koji su trajali nekoliko dana, a oku kamere nije promaklo ni prisustvo predsjednika RS Radovana Karadžića. Tom prilikom su dogovoreni osnovni elementi ekonomske i političke reintegracije RSK, koji će postati sastavni dio ekonomskog Sporazuma i Plana Z 4.

Ovu informaciju „provalio“ je beogradski tjednik „Telegraf“, a ubrzo je potvrđena u tekstovima u pojedinim hrvatskim novinama. Beogradske „Večernje novosti“ su to demantirale objavljivanjem teksta o tajnim pregovorima delegacija RS i Hrvatske, koje su se, prema ovom izvoru, sastale dva puta, krajem rujna 1994. godine u Dvoru na Savi, na hrvatskoj teritoriji, i 14. listopad u Srpcu, na teritoriji RS. „Večernje novosti“ su demantujući održavanje tajnih pregovora između Beograda i Zagreba u Grazu, tvrdile da su predstavnici RS i RH dogovorili podjelu zapadnih dijelova RSK.

Navodno su predstavnici RS pristali da zapadna Slavonija i najveći deo zapadne Krajine pripadnu Hrvatskoj u zamjenu za izlaz RS na more i „aranžman“ vezan za opskrbu RS streljivom i naftom iz hrvatskih izvora. Koliko je u ovim tekstovima bilo istine teško je zaključiti bez konkretnijih podataka, ali je indikativno da se solucija izlaza RS na more pominjala u pregovorima u Daytonu tijekom novembra i da se Hrvatska odrekla većine teritorijalnih zahtjeva vezanih za područje bosanske Posavine (izuzev Orašja i Odžaka).
Policija Krajine
Oluja Top News
UNPROFOR: "Da ti pamet stane kako su Srbi nesposobni"

Također je izvjesno da su predstavnici RS i Herceg-Bosne, odnosno Hrvatske tijekom rata imali ekonomske (vojne) aranžmane, bilo da je riječ o direktnoj vojnoj pomoći snaga RS hrvatskim snagama u sukobima s muslimanskim trupama u centralnoj Bosni i propuštanju konvoja preko teritorije RS za hrvatske enklave u ovom djelu Bosne ili i opskrbu gorivom Republike Srbije preko Hrvatske i Herceg-Bosne tijekom ekonomske blokade RS na Drini.

Sumnje u mogućnost tajnih dogovora pojačane su ponašanjem Pala i Beograda za vrijeme hrvatskog napada na zapadnu Slavoniju, kao i kasnijim razvojem događaja na ratištu na Dinari.

Pri tome, vlasti RS mogu imati djelomično opravdanje za vojnu neefikasnost u suprotstavljanju hrvatskim trupama, koje su nadirale prema Glamoču i Grahovu, u činjenici da je riječ o prostorno velikim općinama s malim brojem stanovnika (Grahovo je bilo najveća općina u BiH sa samo 10 tisuća stanovnika). U sličnom položaju su bile i susjedne općine Drvar i Petrovac, odakle su borci bili angažirani na bihaćkom ratištu.

Međutim, ostaje činjenica da je za vrijeme najžešćih hrvatskih napada na Glamoč i Grahovo, vojska RS na čelu s generalom Ratkom Mladićem bila angažirana u operacijama na istočnom dijelu RS, kod Žepe i Srebrenice, a da su u pomoć braniteljima Grahova i na bihaćkom ratištu bile angažirane jedinice krajinske vojske, po cijenu slabljenja jugozapadnih linija obrane Knina i južne Krajine.

Učešće krajinske vojske na bihaćkom ratištu bilo je provod za proširenje „nadležnosti“ avijacije NATO snaga na RSK, što je odmah iskorišteno za bombardiranje krajinskog vojnog aerodroma u Udbinama, ali je imalo dalekosežnije posljedice u eventualnom „opravdanom“ pripremanju uvjeta za slabljenje obrambene moći RSK, kao što je učinjeno zračnim udarima na vojne, strateške, komunikacijske i civilne ciljeve u RS.
Stanje u Kninu nakon Oluje
Oluja Top News
Pad Krajine: "Ustaše ušle u Knin bez borbe..."

Konačno, posljedica višemjesečnog ispredanja političke i vojne mreže za „hvatanje“ Knina bilo je hrvatsko osvajanje Grahova (i Glamoča) 28. srpnja. Krajinski borci koji su sudjelovali u borbama za obranu Grahova tvrdili su kasnije da je opskrba municijom, gorivom i hranom bila nedopustivo loše organizirana.

Artiljerci SVK na položajima na planini Šator, važnoj koti za obranu pravca hrvatskog prodora prema Grahovu i Glamoču, ostali su bez municije. U obrani Grahova bila je angažirana i jedinica, koju su popunili uglavnom vojnici, porijeklom iz RSK i RS, a koji su mobilizirani u Srbiji i upućeni na ratište bez vojničkog iskustva.

Padom Grahova, Knin i njemu gravitirajuće područje sjeverne Dalmacije i Like ostalo je bez vitalne komunikacije s Banjalukom i Beogradom. Banija i veći dio Korduna mogli su računati na vezu s RS i Srbijom kod Dvora na Uni, koji je od Knina bio udaljen oko 300 kilometara. Krajinski vojni inženjerci počeli su danonoćni rad na osposobljavanju jedne rezervne prometne veze, seoskog puta koji je spajao ceste Knin — Srb — Donji Lapac, i Drvar — Petrovac — Banjaluka, preko Martinbroda na izvoru Une.

Istovremeno, krajinska vojska je dobila desetine kilometara novih linija fronta, i to na području gdje do tada nije bio angažiran nijedan krajinski vojnik i koje je u vojnim planovima tretirano kao rezervno područje za organiziranje obrane Knina.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty NIKAD NATO!

Komentar  Slaven Mon Aug 20, 2018 10:32 am

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Nismo-10


Slaven: komentar modifikovan dana: Sat Apr 25, 2020 3:36 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Valter Sat Sep 29, 2018 4:07 pm

www.blic.rs/vesti/politika/saznajemo-vucic-naredio-stavljanje-vojske-srbije-u-stanje-najvise-borbene-gotovosti/pbfxp59

SAZNAJEMO Vučić naredio stavljanje Vojske Srbije u stanje najviše borbene gotovosti
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić naredio je načelniku generalštaba Milanu Mojsiloviću stavljanje kompretne Vojske Srbije u stanje najviše borbene gotovosti zbog napada albanskih specijalaca na Srbe na severu KiM, saznaje "Blic".

Vučić sa Mosjilovićem na posebnoj lokaciji obavlja konsultacije sa načelnikom Generalštaba Vojske Srbije, rekao je nakon incidenta Direktor kancelarije za KiM Marko Đurić, preneo je Tanjug.

Specijalci ROSU zauzeli su danas veštačko jezero i hidrocentralu Gazivode.

Ovako je izgledao Vučićev obilazak brane na Gazivodama:
Šezdeset specijalaca ušlo je u Centar za ekologiju i razvoj sporta, u neposrednoj blizini hidroelektrane. Oni su opkolili jezero i vezali naše ljude zaposlene u hidrocentrali.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Valter Fri Oct 26, 2018 12:41 pm

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Valter Tue Nov 13, 2018 11:07 pm

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Valter Sat Nov 24, 2018 12:38 pm

[url=/www.blic.rs/vesti/politika/predsednice-klinton-nemojte-da-dolazite-ovi-ljudi-su-divlji-tajne-dejtona-sporazuma/ehs3fd8]/www.blic.rs/vesti/politika/predsednice-klinton-nemojte-da-dolazite-ovi-ljudi-su-divlji-tajne-dejtona-sporazuma/ehs3fd8[/url]

"Predsedniče Klinton, nemojte da dolazite, OVI LJUDI SU DIVLJI": Tajne Dejtona, sporazuma koji je doneo mir u BiH
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Valter Thu Dec 27, 2018 10:25 pm

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/balkanci-odbacili-jugoslavenstvo-da-bi-bili-srbi-i-hrvati

Balkanci odbacili jugoslavenstvo da bi bili Srbi i Hrvati
Jugoslaviju su, kažu historičari, najprije smislili (stvorili) intelektualci, potom političari i najzad velike sile.
Piše:
Dragan Banjac


Prema raspoloživim informacijama stogodišnjica osnivanja Kraljevine Srba Hrvata i Slovenaca – bez uplitanja državnih institucija i predstavnika vlasti – u beogradskom hataru obeležila / pominjala se poslednjeg novembarskog dana na promociji knjige Božidara Jezernika, profesora etnologije Balkana i kulturne antropologije na Univerzitetu u Ljubljani (Jugoslavija, zemlja snova), i 24. decembra u kući Krsmanovića na Terazijama (mestu gde je osnovana KSHS), gde je grupa istoričara – Dubravka Stojanović (Filozofski fakultet Beograd), Hrvoje Klasić (Filozofski fakultet Zagreb), Petar Todorov (Institut za nacionalnu istoriju Skoplje), Vlatko Sekulović (Univerzitet Donja Gorica – Podgorica) – brojnu i pretežno mlađu publiku podsetila na nekadašnju jugoslovensku zajednicu.

Iako je najavljen, debati nije prisustvovao Amir Duranović (Filozofski fakultet Sarajevo), a predstavnika Slovenije i Kosova nije bilo ni u najavi. I Srpska akademija nauka i umetnosti (SANU) bavila se stogodišnjicom osnivanja Kraljevine, ali iz sasvim drugog, (veliko)srpskog kuta gledanja, organizujući skup pod nazivom "Kraj rata, Srbi i stvaranje Jugoslavije". Jer, bogati, mi smo je gradili i zato smo imali najviše prava da je razrušimo.
Stvaraoci zaboravili 'proizvod'

Jugoslavijom su se na jednom ozbiljnom naučnom skupu bavili oni koji su je prvi napustili – Slovenci, Hrvatska je sve prećutala, a Srbija je – spomenikom kralju na konju u Novom Sadu – obeležila ne ujedinjenje već prisajedinjenje Vojvodine. Bivši stvaraoci oglušili su se o datum stvaranja prve južnoslovenske zajednice iako su mogli da se ugledaju na Češku i Slovačku, koje su ove godine oslobođenje od Austro-Ugarske proslavile zajedno.

Čemu strah od novog eventualnog stvaranja kod Srba, Hrvata i Slovenaca? Zašto se, kako reče istoričarka Dubravka Stojanović, "ponašaju kao da su izašli iz nekog lošeg braka, pa za propast krive brak, a ne razmišljaju o svojoj odgovornosti, o tome kako su se oni sami ponašali"?

Jezernik u svojoj knjizi pominje da je reč Jugoslavija prvi upotrebio jedan Slovenac, Bukovšek, da je jezik već tada nazvan jugoslovenski književni jezik (dakle, zajednički), da je ban Jelačić u trenutku kad ga postavljaju za bana rekao: "Mi smo jedan narod", da je 1850. napravljeno Društvo za jugoslovensku povesnicu i starine, kome je knez Mihajlo dao značajan finansijski prilog...

Prva napuklina javila se već po izbijanju Prvog svetskog rata, kada su se budući jugoslovenski narodi našli sa dve strane fronta, prvi put direktno u ratu zahvaljujući, smatra Jezernik, austro-ugarskoj propagandi, koja je jačala to neprijateljstvo "upravo da ne bi došlo do nekih ideja o zajedništvu".
Trohimna, praznici, spomenici... i srpski monopol

Za današnje uslove izgleda neverovatno što je ondašnja zvanična pesma bila skrpljena od tri himne glavnih naroda, ali to nije pomoglo da se zajednica učvrsti. Prve ljutnje počele su sa praznicima i spomenicima. Kraljevina SHS, što će se nastaviti i u drugoj (Titovoj), ostatku je nametala srpski monopol. Žrtvama Prvog svetskog rata podizala je obeležja, ali samo srpskim i one su jedine bile poštovane. To su bile "jedine dozvoljene žrtve" i jedino je te spomenike plaćala država. Narodi sa druge strane fronta nisu imali pravo na spomenike svojim mrtvima i sami su prikupljali novac da bi na neki način obeležile njihovo stradanje.

Muka se javila i sa praznicima jer je, osim dana ujedinjenja (1. decembra) za centralni praznik proglašen Vidovdan, datum sa kojim, osim srpskog naroda, ostali nisu imali nikakvu "kopču", pogotovo sa tom mitskom (lažnom) svešću koja redovno, i danas, prati taj 28. jun. Veoma brzo i u Sloveniji, Hrvatskoj i drugim krajevima Jugoslavije pojavio se tihi bojkot: prestalo je kačenje državnih bandijera u krajevima izvan Srbije, a to je naročito bilo mučno za ondašnje Muslimane.

Jugoslavija nije stvorila Jugoslovene, najviše zbog interesa njenih naroda, hrvatskog i naročito srpskog, koji su "držali jugoslovenstvo kao smokvin list, koji je trebalo da sakrije njihove lične interese, da pokore narode oko sebe" (Dubravka Stojanović). Reč je o jednoj monolitnoj političkoj kulturi u kojoj se drugi ne vidi, ne poštuje i u kojoj se ne razmišlja kako će se taj drugi osećati kada mu nametneš Vidovdan. Taj praznik bio je zapravo glavni praznik zajedničke države iako je uz njega išlo pozivanje na osvetu i rat...

Pripajanjem Makedonije Srbija je represijom i asimilacijom (žandarmerijom i obrazovanjem!) odigrala presudnu ulogu na učvršćivanju makedonskog identiteta. Petar Todorov pominje da 1913. Srbija nije priznavala Makedonce i zvala ih je "Južnosrbijancima" i na pomen Jugoslavije većina današnjih Makedonaca misli na "drugu", koja ih je ugnjetavala manje od prethodne.
Sanjari nedostojni 'zemlje snova'

Jugoslaviju su, kažu istoričari, najpre smislili (stvorili) intelektualci, potom političari i najzad velike sile. Sanjale su je generacije, ali se pokazalo da su savremenici obe jugoslovenske tvorevine nedorasli toj državi, da su, kako voli da kaže Dubravka Stojanović, bili mali, nikakvi, da su provincijalni, zatvoreni, ljuti, besni i da su je u krvi rušili dva puta. "I čini mi se da ćemo takvim malim, besnim, gorkim provincijalnim životima živeti sve dok nam se Jugoslavija ne vrati, makar u snove."

Jugoslovenska ideja, mišljenja je Hrvoje Klasić, nastala je prvenstveno među katoličkim klerom i "pravašima". Vek kasnije ovaj istoričar im je u jednom tekstu spočitnuo da su (katolička crkva i pravaši) razorili ono za što su se najviše zalagali. Hrvati su, tvrdi Klasić, imali federalistički pristup jer su smatrali da će ulaskom u Jugoslaviju "biti ravnopravni", što nije bio slučaj u zajednici (Austro-Ugarska) sa Austrijancima i Mađarima i želeli su da budu "ravnopravni sa svojom južnoslavenskom braćom".

Moguće je vizionarsko bilo upozorenje Stjepana Radića kada je Hrvatima govorio da, ako ne mogu da dobiju garancije za tu ravnopravnost, "ne srljaju kao guske u magli". Klasić je na debati u Beogradu ("na Badnju večer govoriti o Jugoslaviji usred Beograda!") pomenuo i planirani atentat na kralja u Zagrebu (1933), kada je egzekutor iz emigracije (Petar Oreb), u trenutku kada je suverena imao na nišanu, odustao i vratio revolver u džep jer su u Zagrebu svi oko njega glasno klicali kralju.
Jugoslavenska nacija izostala

Zašto nije stvoren (jači) jugoslovenski identitet? Istoričari pre svega smatraju da je druga jugoslovenska zajednica "bila sve, ali nije bila demokratska" (Dubravka Stojanović) i da su njene elite igrale na nacionalnu kartu. U svim republikama postojale su jake nacionalne komunističke partije i pretendenti na funkcije morali su da budu predstavnici Srba, Hrvata... Nije bilo "jugoslovenskih rukovodilaca".

Što se, pak, raspada tiče, eksperti smatraju da je prevaga na strani nacionalizama, kako bi se sprečio razvoj, evropeizacija, demokratizacija i u toj raboti najviše (negativnih) poena odlazi na tas srpske strane: SANU, SPC, Udruženje književnika... Klasić sa pravom ističe razliku između Jugoslavije i Italije, Nemačke i Francuske, gde su najpre nastajale države, potom stvarane nacije. U Jugoslaviji je bilo obrnuto; ovde su dosta izgrađene nacije stvarale državu. Počem je nacionalizam, kao glavni razlog raspada, išao ruku pod ruku sa bratstvom i jedinstvom i to su, smatra Klasić, bili "paralelni svjetovi kojih neki nisu bili svjesni, neki jesu i žmurili su cijelo vrijeme, a neki su bili itekako svjesni i čekali su trenutak da to osvijeste na jednoj višoj razini".

Jugoslovenska nacija nije stvorena! Ali, i pored te činjenice, ne znači da nije bilo jugoslovenskog identiteta. Da smo imali više sluha (da ne kažem: nečeg drugog!), mogli smo da preuzmemo švajcarski model – da budeš i Italijan i Švajcarac, i Nemac i Švajcarac... Balkanci su se odrekli jugoslovenstva zarad onog užeg, sitnijeg pripadanja – da budu pre svega Srbi i Hrvati...
Bez treće Jugoslavije

Titova smrt i nacionalizmi svakako su presudno uticali (nisu to pomogle / uradile svetske sile iako su mogle da spreče!) na raspad druge Jugoslavije. Na debati u Beogradu na pitanje zašto je prilikom njenog raspada bilo toliko krvi Dubravka Stojanović odgovara da "nije mogla da se raspadne bez primene toliko nasilja, uključujući i genocid. Toliko krvi je dokaz da se ona teško raspala."

Treće zajednice Srba, Hrvata, Slovenaca, Makedonaca, Crnogoraca, kosovskih Albanaca, Bosanaca i Hercegovaca posle svega (!) teško da će da bude, ali možemo da budemo dobre komšije i sarađujemo u svim domenima jer, kako reče Hrvoje Klasić, "nikada Bugari, Mađari, Austrijanci neće biti bliski Hrvatima onoliko koliko su nam to po puno stvari bliski Srbi, Makedonci, Crnogorci..."

O jugoslovenstvu i zajedništvu i razumevanju izvan balkanskih prostora najbolji sud izrekla je Beograđanka koja već dugo živi u Nemačkoj. Tamo se, kaže, ne delimo i ne prebrojavamo kao vi ovde. "Svi smo zajedno i dobro se razumemo. Razlozi našeg odlaska su isključivo ekonomski, ali smo otišli i zbog 'psihoterora' koji vlada na ovim prostorima, naročito u mojoj zemlji."

Izvor: Al Jazeera
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Slaven Tue Jan 01, 2019 8:59 am

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Slaven Tue Jan 22, 2019 11:34 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty NESTO DRUGO

Komentar  Valter Mon Jan 28, 2019 12:01 am

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty PUNO VAZNOGA IMA

Komentar  Valter Thu Jan 31, 2019 10:17 pm

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Valter Wed Feb 06, 2019 10:48 pm

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/srbija-opozicija-usvojila-prijedlog-sporazuma-s-narodom

Srbija: Opozicija usvojila prijedlog Sporazuma s narodom
Predstavnici opozicijskih stranaka obavezali su se da će napustiti sve parlamente i da neće učestvovati na izborima dok ne budu ispunjeni uvjeti za slobodno i pošteno glasanje.
Predstavnici opozicionih stranaka u Srbiji usvojili su predlog Sporazuma sa narodom, u kojem se obavezuju da neće učestvovati na izborima sve dok ne budu ispunjeni uslovi za slobodno i pošteno glasanje, kao i da će posle slobodnih i poštenih izbora obrazovati vladu stručnjaka.

"Kada se izborimo za slobodne i poštene izbore, zajedno ćemo raditi na formiranju zajedničke izborne liste, na kojoj bi, pored stranačkih kandidata za narodne poslanike, uzeli učešće i predstavnici sindikata, strukovnih i građanskih udruženja, studenata, profesora, akademika i javnih ličnosti. Obavezujemo se da niko od potpisanika neće formirati parlamentarnu većinu na nacionalnom, pokrajinskom i lokalnom nivou sa strankama postojećeg režima", navodi se u dokumentu pod nazivom Sporazum sa narodom.

U Vladi stručnjaka, obavezuju se potpisnici, koja bi bila formirana posle slobodnih i poštenih izbora, neće biti niko od aktuelnih čelnika opozicije, a biće oročena na godinu dana i ona će, zajedno sa Narodnom skupštinom, ispuniti preduslove za vraćanje demokratskih načela i vladavine prava u Srbiji, posle čega će biti raspisani slobodni izbori.

Vlada stručnjaka bila bi formirana od "odgovornih i stručnih ljudi na čelu sa nestranačkim premijerom".
Ponuda i predstavnicima protesta

Sporazum će biti ponuđen predstavnicima protesta "1 od 5 miliona", ali i ostalim građanima Srbije, a ostaje otvoren za pristupanje drugih potpisnika.

Potpisnici su se, kako je navedeo u dokumentu, obavezali na zajedničku borbu za slobodne medije i slobodne i poštene izbore na način koji su definisali u zajedničkim uslovima opozicije za slobodne i poštene izbore, koji su sastavni deo tog sporazuma.

Takođe su se obavezali da će, kao opozicija, napustiti rad skupština u kojima je režim ukinuo demokratska načela i temelje parlamentarizma – Skupštine Srbije, Vojvodine, Grada Beograda i drugih lokalnih samouprava i gradskih opština – i time "oduzeti bilo kakav legitimitet režimu".

Izabrani poslanici i odbornici će na drugi način štititi interese građana Srbije na svim nivoima, navedeno je u dokumentu.

Potpisnici su se obavezali da će "obelodaniti i preispitati sve akte koji su do sada usvojeni i koje bi sadašnji nedemokratski režim usvojio, a koji ugrožavaju državne, nacionalne i ekonomske interese", kao i da će nastaviti borbu svim raspoloživim legalnim sredstvima za demokratizaciju Srbije.

U Sporazumu sa narodom, uz nabrajanje ovih osnova za uspostavljanje novog sistema, navodi se da će se njegovi potpisnici boriti sa građanima za političke promene, sa ciljem da se smeni lični režim Aleksandra Vučića i uspostavi sistem u kojem buduća diktatura neće biti moguća.
Specijalni tužilac za korupciju

U Sporazumu sa narodom navedeno je 12 preduslova koje treba da ispune vlada stručnjaka i novoizabrana Skupština Srbije, kao što je uspostavljanje nezavisnog sudstva i samostalnog tužilaštva, uvođenje specijalnog tužioca za korupciju, organizovani kriminal i trgovinu uticajem.

Takođe su predviđeni lustracija, ispitivanje porekla imovine, izmena izbornog zakonodavstva i utvrđivanje kriterijuma za izbor javnih funkcionera.

Potpisnici Sporazuma "garantuju" ispunjenje ovog dokumenta i spremni su da prihvate svaku ocenu javnosti i sud građana, i politički i moralni.

Potpis na taj dokument stavili su osnivači Saveza za Srbiju – Dragan Đilas, Boško Obradović iz Dveri, Zoran Lutovac iz Demokratske stranke, Nebojša Zelenović iz Zajedno za Srbiju, Milan Stamatović iz Zdrave Srbije, Borko Stefanović iz Levice Srbije, Vuk Jeremić iz Narodne stranke, Slaviša Ristić iz Narodnog pokreta Srba sa Kosova i Metohije Otadžbina, Janko Veselinović iz Pokreta za preokret i Željko Veselinović iz USS Sloga.

Sporazum su, takođe, potpisali Jovan Jovanović iz Građanske platforme, Zoran Živković iz Nove stranke, Sergej Trifunović iz Pokreta slobodnih građana, Boris Tadić iz Socijaldemokratske stranke, Tatjana Macura iz Stranke moderne Srbije, kao i samostalne poslanice Ana Stevanović i Marinka Tepić.

Predlog Sporazuma sa narodom podržali su i profesor Čedomir Čupić i bivši sudija Vrhovnog suda Zoran Ivošević.

Izvor: Agencije
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Propaganda...

Komentar  Slaven Sat Feb 09, 2019 10:06 am

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Usa_pl10



KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Srbi10


Slaven: komentar modifikovan dana: Sat Apr 25, 2020 3:38 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Valter Sun Feb 10, 2019 11:52 pm

[url=/www.logicno.com/vijesti/vode-neovisnog-oporbenog-pokreta-u-srbiji-u-drustvu-s-americkim-duznosnicima-video-foto.html]/www.logicno.com/vijesti/vode-neovisnog-oporbenog-pokreta-u-srbiji-u-drustvu-s-americkim-duznosnicima-video-foto.html[/url]

Vođe “neovisnog” oporbenog pokreta u Srbiji u društvu s američkim dužnosnicima (VIDEO-FOTO)

U Beogradu se tjednima održavaju prosvjedi navodno neovisne skupine aktivista, intelektualca i umjetnika Srbije protiv vlade Aleksandra Vučića.

Ne ulazeći u razloge prosvjeda, jesu li opravdani ili ne, objavit ćemo fotografije i snimke koje je objavio portal Novi Standard koji nedvojbeno dokazuju tko stoji iza skupine koja sebe naziva Pokretom slobodnih građana, a koju predvodi glumac Sergej Trifunović. Vođe prosvjeda su se s predstavnicima američkog veleposlanstva u Beogradu u Hotelu Hilton sastale više puta, što govori da Pokret slobodnih građana niti je neovisan, niti može predstavljati slobodnu Srbiju, neovisno o svim bivšim i sadašnjim grijesima aktualnih vlasti.

Na fotografijama i snimkama sastanaka, u Hotelu Hilton se vide čelnici prosvjeda i više dužnosnika američkog veleposlanstva u Beogradu.

Portal Govori Srbiјa јe nekako došao u posjed ekskluzivnih fotografiјa i video materiјala koјi neupitno dokazuјu da tko stoji iza demonstratsiјa u Beogradu koјe se od prosinca održavaju pod sloganom “Stop krvavim košuljama” i “1 od 5 miliona”.

Materijal nedvojbeno dokazuje da američko veleposlanstvo u Beogradu koordinatora rad i dajemo upute organizatorima demonstranata.

U Hotelu Hilton u Beogradu je bila organizatorica prosvjeda Jelena Anasonović, koje ja slušala upute treće tajnice američkog veleposlanstva Katherine Virginije Walczak.
Sergej Trifunović je snimljen u društvu Davida Lindgrena Gehrenbecka, suradnikom američkog veleposlanstva, te Natanom Albaharijem iz euroatlantske zaklade ISAC.

Sastanak oporbenih čelnika i američkih specijalnih agenata je koordinirao Denis Ibišbegović, član inicijative “Ne davimo Beograd”, također zaposlen u američkom veleposlanstvu, kao i savjetnik Kyle Randolph Scott, zadužen za veze s oporbenim strankama i nevladinim organizacijama.

Očigledno je da su prosvjedi u Beogradu kontrolirani i vođeni izravno iz američkog veleposlanstva i da čelnici oporbenog saveza varaju građane da se bore za svoje interese, jer je po svemu sudeći razumljivo da isključivo slušaju upute svojih mentora i financijera kojima je zadaća miješanje u unutrašnje poslove Srbije i destabilizacija zemlje.

Čak i oni koji su imali i najmanju sumnju, sada shvaćaju da ovdje nema govora o građanskim, nacionalnim ili spontanim prosvjedima. U sredini je izravna sprega američkih struktura u Srbiji i takozvanih neovisnih oporbenih lidera koji su spremni prodati i predati interese države i naroda za malo moći i šaku dolara.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Slaven Mon Feb 11, 2019 9:45 am

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Valter Mon Feb 11, 2019 10:40 am

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/suocavanje-sa-zlocinackom-prosloscu-kao-nemoguca-misija

Suočavanje sa zločinačkom prošlošću kao nemoguća misija
Većinska Srbija živi u blaženom neznanju o zločinima koji su počinjeni u njeno ime, a istina se nigdje se spominje.
Piše:
Tomislav Marković

U Srebrenici nije bilo genocida. Tako bar tvrde predsednik Srbije Aleksandar Vučić, premijerka Vlade Srbije Ana Brnabić, silni državni funkcioneri, Narodna skupština u svojoj Deklaraciji, impozantan deo intelektualne elite, skoro svi mediji i najveći deo običnih građana.

Srebrenica? To je onaj grad u kojem su zli Bošnjaci pokušali da ubiju našeg voljenog Vučića. Tako to vide režimu odani tabloidi i kabloidi. Koga briga šta piše u presudama Haškog tribunala? Ti sudski spisi su samo još jedan dokaz da se čitav svet - po ko zna koji put u našoj tragičnoj istoriji - zaverio protiv Srba.

Opsada Sarajeva? Šta to beše? Prema prošlogodišnjem istraživanju Demostata, više od 70 posto građana Srbije nije čulo da je neki grad tokom devedesetih bio četiri godine pod opsadom. Šta bi tek bilo da su ih pitali za masakr na Korićanskim stijenama ili za logore po Bosni i Hercegovini? Omarska, Keraterm, Trnopolje – to su i dalje strane reči i nepoznati toponimi za većinsku Srbiju.

Bele trake u Prijedoru? Nikad čuli, a i da smo kojim nesrećnim slučajem načuli za tako nešto, nedavno je profesor Filozofskog fakulteta u Beogradu Slobodan Antonić lepo dokazao da nikakvih belih traka nije bilo, da je cela priča jedna obična izmišljotina. A kome će pošten građanin Srbije pre da veruje: uglednom profesoru doktoru, osvedočenom patrioti ili nekim tamo žrtvama i svedocima koji čak nisu ni Srbi? Tu nikakve dileme nema niti sme da bude.
Poricanje zločinačke prošlosti

Napad na Dubrovnik, razaranje Vukovara, etnička čišćenja u Podrinju, spaljivanje živih ljudi pod komandom Milana Lukića, masovna silovanja u hotelu Vilina Vlas, stotine srušenih džamija, svakodnevno granatiranje i snajperisanje civila, DJ Max koji šutira mrtvu ženu u glavu na ulici u Bijeljini, masakri u Račku, Podujevu, Suvoj Reci, masovna grobnica u Batajnici, deca i starci u hladnjačama, operacija Potkovica, pokolj u Drenici, otmica putnika iz voza u Štrpcima, otmica u Sjeverinu, opsada Bihaća, napad na Kozarac, prisiljavanje ne-Srba da se odreknu svoje imovine pre proterivanja, masovna pljačka sela i gradova – sve su to nepoznanice za srpsku javnost.

Većinska Srbija živi u blaženom neznanju o zločinima koji su počinjeni u njeno ime. Istina o ratovima devedesetih godina koje je pokrenuo režim Slobodana Miloševića, o agresiji na Bosnu i Hercegovinu, o razaranju hrvatskih gradova, o zlostavljanju i proterivanju Albanaca, istina o nebrojenim zverstvima – nigde se ne pominje u školskim udžbenicima, u univerzitetskim programima, u mejnstrim medijima, u knjigama vodećih intelektualaca, u televizijskim programima na nacionalnim frekvencijama, u govorima srpskih političkih zvaničnika. A o nekom spomeniku žrtvama srpske soldateske ili o muzeju posvećenom zločinačkim pohodima na susedne zemlje možemo samo da sanjamo.

Samo pojedine nevladine organizacije poput Fonda za humanitarno pravo, Helsinškog odbora za ljudska prava, Inicijative mladih ili Žena u crnom podsećaju na mračnu istinu o nedavnoj prošlosti ove zemlje. I retki časni pojedinci, novinari, istoričari, intelektualci, građani kojima je stalo do istine i savesti. Svi ostali uronjeni su u dobrovoljno neznanje i ravnodušnost prema tuđim patnjama koje su upravo pripadnici njihovog naroda skrivili. Za većinsku javnost u Srbiji devedesete godine obavijene su velom ćutanja ili, što je još gore, poricanjem zločinačke prošlosti. I kad se povede razgovor o tom istorijskom periodu, to se uvek odvija u autoviktimizacijskom maniru, sve se pretvori u priču o nevinim Srbima koji stradaju uvek i svuda, a nikada se ne govori o srpskoj krivici.
Šta si radio u ratu, čukundeda?

Proces suočavanja s prošlošću stoji na mrtvoj tački, a zvanična državna politika Srbije je negiranje genocida i poricanje zlodela koja su počinili Miloševićev režim i njegovi sateliti. Ovladavanje prošlošću nas ne zanima previše, skloniji smo tome da prošlost i dalje vlada nama. Kod nas ono čuveno pitanje "Šta si radio u ratu, tata?" – nikada nije ni postavljeno. Kako je krenulo, srpska verzija tog pitanja glasiće: "Šta si radio u ratu, čukundeda?" A i to ako budemo imali sreće i ako nas budu pritiskali sa strane, sami od sebe teško da ćemo priznati ikakvu krivicu, suočiti se sa sopstvenim zločinstvom, iskreno se izviniti žrtvama i vratiti se u ljudsku zajednicu.

Sa ovakom vlašću teško je očekivati da suočavanje s prošlošću uopšte počne, pošto je Miloševićev ministar informisanja danas predsednik Srbije, portparol Miloševićeve stranke je ministar spoljnih poslova, a potrčko Mirjane Marković je ministar odbrane. Kad bi oni priznali istinu o prošlosti, morali bi da daju ostavke, da se samolustriraju i zauvek izađu iz politike.

Mnogo je gore što ni opoziciji nije stalo do suočavanja s prošlošću. Boško Obradović je radikalni nacionalista, Vuk Jeremić nešto umereniji, a Dragan Đilas, dok je bio na vlasti, propovedao je okretanje budućnosti bez mnogo osvrtanja na prošlost. Čak i oni koji nisu učestvovali u Miloševićevoj ratnoj politici ne pokazuju nameru da se distanciraju od njegove zločinačke ideologije niti da se obračunaju sa zlim duhovima tog vremena, naprotiv.
Nesposobnost za suočavanje sa stvarnošću

Najveći problem leži u tome što je strah od suočavanja sa neprijatnom stvarnošću, i to u mnogo bezazlenijem obliku od zločina i genocida, kod nas maltene tradicija. Zapravo je krajem 80-ih čitavo zlo i počelo nesposobnošću da se sagleda realnost. Većinska Srbija pre 30 godina nije bila u stanju da se suoči ni sa kudikamo lakšim stvarima: sa sopstvenim zazorom od sveta, sa pogubnom težnjom ka izolaciji, sa neodložnom potrebom da se društvo transformiše i prilagodi savremenoj civilizaciji.

Za razliku od Nemačke, fašizam u Srbiji se nije pojavio nakon izgubljenog rata, nakon burnog perioda konstantnih društvenih nemira, nakon hiperinflacije, siromaštva, izvrtanja svih vrednosti i sveopšte nestabilnosti, naprotiv. Ideologija krvi i tla u Srbiji je postala dominantna u trenutku ekonomskog blagostanja i prosperiteta, u vreme kad se u Srbiji najbolje živelo, od doseljavanja Slovena na Balkan. U vreme otvorenosti prema svetu, pogotovo u sferi kulture i umetnosti, u vreme kad su mediji bili šaroliki i prilično slobodni dok ih Milošević nije pridavio, u vreme kad se polako prelazilo na tržišnu privredu, a desetine hiljada ljudi otvarale svoja privatna preduzeća. Kada je pao Berlinski zid, kada je kucnuo trenutak za priključenje savremenom civilizovanom svetu – Srbija je zakazala.

Oni koji su, poput Anta Markovića, nudili suočavanje sa stvarnošću i rešavanje realnih problema, otvorenost prema svetu i okretanje Zapadu – neslavno su prošli. Pobedio je Slobodan Milošević koji je nudio izolaciju od sveta, zatvaranje u svoj mali topli brlog, nacionalnu mitomaniju, sukobe sa komšijama, rat i užas. Ako Srbija tada nije imala snage za elementarnu orijentaciju u vremenu i prostoru, kako će danas - nakon tri decenije nacionalističke propagande, nakon što je do balčaka ogrezla u teorije krvi i tla - biti u stanju da se suoči sa genocidom i silnim zločinima protiv čovečnosti koje je počinila?
Kompleks manje vrijednosti

Veliki graditelj i pisac Bogdan Bogdanović, jedan od najvećih intelektualaca koje je ova zemlja ikad imala, u to vreme je govorio o osećanju osujećenosti i prikraćenosti koje vlada srpskim društvom i iz kojeg bi svakakva zla mogla da se izrode. U intervjuu iz decembra 1989. godine Bogdanović je govorio da treba "izvući iz srpske nacije to osećanje frustriranosti koje je sada eksplodiralo u suprotnom pravcu, u pravcu osećanja pune neke superiornosti".

Bogdanović pokušava da utvrdi koren tog problema, pa kaže: "Kada to počinje? Ne počinje to ni sa Osmom sednicom, ne počinje to ni sa Perom Stambolićem, ni sa svima redom unatrag. Ne počinje ni sa Dražom, ni sa AVNOJ-em. To počinje negde, verovatno, od prvih formiranja moderne srpske države. Razloga za kompleks manje vrednosti ima. Ako uzmete da od hatišerifa do sada, moderna srpska državnost postoji vek i po, naši rezultati nisu dobri. Mi smo mogli da budemo bar jedna Mađarska, ako ne i jedna Švajcarska, a mi to nismo. Mi osećamo da mi nešto nismo postigli, da nešto nismo uradili, da se u nešto nismo uključili, da smo nešto dužni sami sebi, i onda, razume se, traže se krivci spolja. Onda su svi redom krivi. Kriva jedna carevina, kriva druga carevina, pala jedna carevina, pala druga carevina, a mi ni makac ni na mestu".

Umesto da se suoče sa sopstvenom frustracijom, sa razlozima loših istorijskih rezultata, većinska Srbija je udarila u kompenzaciju samouzdizanjem i veličanjem sebe, predstavljanjem Srba kao naroda koji ima neka posebna prava, koji je iznad drugih, a sve iz tog osećanja niže vrednosti. Osećanje prikraćenosti samo je produbljeno da bi poslužilo kao osnova za kreiranje ideologije koja će dovesti do najsramnijeg perioda u istoriji Srbije.

Ni sa tim osnovnim problemom društvo nije moglo da se uhvati u koštac, a kako će danas sa svim počinjenim zlodelima. Stiče se sablasan utisak da smo devedesetih godina toliko duboko potonuli u zlo samo da bismo zauvek zacementirali svoje vancivilizacijsko stanje, da bismo sebi onemogućili bilo kakvo pomeranje s mrtve tačke. Nacionalisti su tako postigli svoj cilj: zločinom su čitavu zemlju otcepili od sveta i stvarnosti, pretvorivši je u zlikovačku jazbinu.

Stavovi izraženi u ovom tekstu autorovi su i ne odražavaju nužno uredničku politiku Al Jazeere.

Izvor: Al Jazeera
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Slaven Mon Feb 11, 2019 2:53 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Valter Thu Feb 14, 2019 10:25 pm

/www.espreso.rs/vesti/politika/350485/pocelo-stvaranje-velike-albanije-dokument-od-50-strana-je-uvod-u-radjanje-monstrum-drzave

POČELO STVARANJE VELIKE ALBANIJE!!! Dokument od 50 STRANA je uvod u rađanje MONSTRUM DRŽAVE!

Albanci će imati nova prava
Objavljeno: 14.02.2019. 09:25h

Status granice između tzv. Kosova i Albanije biće "interno", ako zaživi sporazum na kojem rade dve vlade.

Na ovoj budućoj granici građani Kosova i Albanije neće prolaziti kontrole.

- Koha Ditore je u sredu objavila kopiju konačnog nacrta sporazuma, koji iz milošte naziva "mini Šengen".

Dokument je opširan, ima više od 50 stranica, a počinje sa preambulom i članovima koji se bave ukidanjem kontrola na granici, kao i uvođenjem viza za treće strane, te odredbama vezanim za teretni saobraćaj.

Podsetimo, Velika Albanija je suludi projekat albanskih nacionalista čiji plan je da se na teritoriji Balkana.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Valter Wed Feb 20, 2019 11:32 pm

www.alo.rs/vesti/politika/dilasova-televizija-probala-da-spasi-opoziciju-pa-napravili-katastrofalnu-gresku/213112/vest

IGRAJU KAKO IM SE SVIRA! Đilasova televizija probala da spasi opoziciju, pa napravili KATASTROFALNU GREŠKU!
AUTOR: Alo!; DATUM I VREME: 20.02.2019. 17:56 - 20.02.2019. 18:06

Između pojedinih grupa koje su se priključile protestima "1 od 5 miliona", već duže vreme vlada nepoverenje, zbog čega umeju da sevnu i varnice.
Poslenjih nedelja na protestima je dolazilo i do sukoba, kada su redari protesta opkolili pa izvikali pripadnike Levog bloka.

U svu tu zbrku uključila se i televizija Dragana Đilasa, N1, jednog od lidera Saveza za Srbiju, koja je probala da za sukobe okrivi, kako je navela, fašističke grupe.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Valter Sun Mar 17, 2019 10:30 pm

/www.maxportal.hr/vijesti/uzivo-prosvjednici-upali-u-zgradu-rts-a-specijalci-ih-izbacuju-oni-im-vicu-ustase-ustase/?utm_source=Midas&utm_medium=Widget&utm_campaign=Razmjena%2bprometa

UŽIVO: Prosvjednici upali u zgradu RTS-a, specijalci ih izbacuju, oni im viču ‘Ustaše, ustaše’
Tijekom 15. po redu prosvjeda “1 od pet milijuna” u Beogradu skupina prosvjednika predvođena vođom Pokreta “Dveri” Boškom Obradovićem i jednim od osnivača Saveza za Srbiju Draganom Đilasom ušla je večeras u zgradu Radio-televizije Srbije (RTS), zahtijevajući da “vrate RTS narodu” i da se izravno uključe u program.



U zgradu RTS-a ušle su oko 21.30 sati i policija i žandarmerija MUP-a Srbije. Nakon pregovora specijalci su krenuli iznositi prosvjednike iz zgrade, javlja N1. Tisuće građana ispred zgrade RTS-a negoduju i viču “Uhapsite Vučića”, “Ostavke, ostavke!”, i “Ustaše, ustaše!”.

Oko 22.30 sati vođe prosvjednika su izbačeni iz zgrade RTS-a.

U jednom trenutku došlo je do naguravanja specijalaca i prosvjednika ispred zgrade. Nakon što su izbačeni iz zgrade, prosvjednici su sjeli pred ulaz.

Prosvjednici tvrde da su specijalci pretukli jednog od organizatora te da su ih nasilno jednog po jednog izvlačili iz zgrade. S druge strane, ministar policije tvrdi da su pretučeni neki novinari u zgradi televizije.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Valter Sun Mar 17, 2019 10:40 pm

http://hr.n1info.com/Video/Info/a378264/I-danas-visoke-tenzije-na-ulicama-Beograda.html?utm_source=Midas&utm_medium=Widget&utm_campaign=Razmjena%2bprometa

I danas visoke tenzije na ulicama Beograda
Autor:
Matea Dominiković
Faktograf logo

Podijeli:
1
Link je kopiran

Prosvjedi, suzavac, živi lanac oko zgrade Predsjedništva Srbije današnja je slika iz Beograda. Nakon sinoćnjeg upada u zgradu Radiotelevizije Srbije prosvjedi nastavljeni danas ispred zgrade predsjedništva - u kojoj je Aleksandar Vučić u tom trenutku igrao šah. Nemam straha, poručuje onima koji uporno traže- njegovu ostavku

Tagovi:
jedan od pet milijuna
Beograd
rts
POVEZANE VIJESTI
Komentari (0)
SLJEDEĆI VIDEO
RTS od operatera u inozemstvu traži veće naknade






13.03.2019. Vijesti
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Valter Wed Mar 20, 2019 9:28 am

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

KLOPKA OKO SRBIJE - Page 4 Empty Re: KLOPKA OKO SRBIJE

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Stranica 4/8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu