SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".
SFRJ4EVER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Similar topics
    Latest topics
    » MUZIKA KOJA POGAĐA U DUŠU...
    MOSTAR-DANAŠNJA SITUACIJA EmptySun Mar 17, 2024 1:07 am by Valter

    » DOKAZI, CEGA ....
    MOSTAR-DANAŠNJA SITUACIJA EmptySat Jan 20, 2024 10:57 pm by Valter

    » "KUD PLOVI OVAJ BROD?"
    MOSTAR-DANAŠNJA SITUACIJA EmptyMon Jan 15, 2024 12:48 am by Valter

    » DALI ZNATE ZA OVO?
    MOSTAR-DANAŠNJA SITUACIJA EmptySat Jan 06, 2024 1:01 am by Valter

    » TKO SNOSI NAJVEĆU ODGOVORNOST?
    MOSTAR-DANAŠNJA SITUACIJA EmptyMon Dec 25, 2023 11:43 pm by Valter

    » KRIVI SMO MI!
    MOSTAR-DANAŠNJA SITUACIJA EmptyMon Dec 25, 2023 12:38 am by Valter

    » ISTORIJA JUGOSLAVIJE
    MOSTAR-DANAŠNJA SITUACIJA EmptyTue Nov 28, 2023 11:15 pm by Valter

    » GOVORI DRUGA TITA
    MOSTAR-DANAŠNJA SITUACIJA EmptyTue Nov 28, 2023 10:48 pm by Valter

    » TEžINA LANACA(BORIS MALAGURSKI)
    MOSTAR-DANAŠNJA SITUACIJA EmptyTue Nov 28, 2023 10:40 pm by Valter

    Gallery


    MOSTAR-DANAŠNJA SITUACIJA Empty
    Navigation
     Portal
     Index
     Članstvo
     Profil
     FAQ
     Pretraľnik
    Affiliates
    free forum
    April 2024
    MonTueWedThuFriSatSun
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    2930     

    Calendar Calendar

    Affiliates
    free forum

    MOSTAR-DANAŠNJA SITUACIJA

    3 posters

    Go down

    MOSTAR-DANAŠNJA SITUACIJA Empty MOSTAR-DANAŠNJA SITUACIJA

    Komentar  CrveniSokol Thu Sep 03, 2015 5:11 pm

    (Predstavljam da bih mogao ponekad pogriješiti padeže zato što sam iz dijaspore, ali nadam se da neću)

    Povratak na našoj ( nasu ) temi ( temu ): situacija u Mostaru.
    Pisati ću ono što mislim i što sam vidio, što sam čuo ili što znam, o mom gradu: Mostar.
    Nakon prvog pogleda mog povratka u Mostaru, trebam reći da mi se svidjelo da se u starom gradu još prikazuju JU zastave i da mnogo ljudi nose majice sa sliku Tita, itd.
    To jest, imao sam veliku nadu nakon toga, ali mi se ta nada brzo izbrisala iz mozga. Zašto? Zbog dovoljno razloga.

    Ti isti ljudi koji pozitivno cijenu i podsjećaju Jugoslaviju i Titovo doba su itekako te osobe koje se iznenade kad pređem na takozvanoj Hrvatskoj strani, i koje me uvijek probaju napuniti straha prema njima: "nemoj tamo, opasni su" "ubit će te" i sve više ovakvih gluposti. Brane jedinstvo, pa prvi stavljaju prepreka između nas i njima, kao što se sigurno dešava i istočnije, blizu Srpskog područja. Ne kažem da te opasne nacionaliste ne postoje, ali situacija sa te strane nije ni malo drugačija nego sa naše. Dnevno sam bio kod njih i nijednom nije mi se išta desilo.

    Ti isti ljudi kojima je drago živjeti zajedno, ili koji barem tako kažu, su prvi koji pljuju svakome čim imaju mogućnost i koji provociraju podjele i mržnju.

    Pa neka bude javno, Bosna i Hercegovina nije Muslimanska zemlja niti će ikada biti (i to kažem ja, takozvan "bošnjak") niti će ikada biti Pravoslavna ili Katolička. Bosna je zemlja svakoga što u njoj živi bio on Srbin Hrvat ili Bošnjak.

    Još nešto, podjela između "Hrvatske" i "Bošnjačke" škole. Ozbiljno? Ovo mi toliko glupo izgleda da neću ni govoriti o tome. Riječ je vama.
    CrveniSokol
    CrveniSokol

    Broj postova : 5
    Age : 24
    Location : Mostar
    Registration date : 2014-11-16

    https://www.jugoslaven.com

    Na vrh Go down

    MOSTAR-DANAŠNJA SITUACIJA Empty Re: MOSTAR-DANAŠNJA SITUACIJA

    Komentar  CrveniSokol Fri Sep 04, 2015 5:56 pm

    MOSTAR-DANAŠNJA SITUACIJA N5jbd
    CrveniSokol
    CrveniSokol

    Broj postova : 5
    Age : 24
    Location : Mostar
    Registration date : 2014-11-16

    https://www.jugoslaven.com

    Na vrh Go down

    MOSTAR-DANAŠNJA SITUACIJA Empty Komentar

    Komentar  Valter Fri Sep 04, 2015 9:31 pm

    CrveniSokol (citat):(Predstavljam da bih mogao ponekad pogriješiti padeže zato što sam iz dijaspore, ali nadam se da neću)

    Pa neka bude javno, Bosna i Hercegovina nije Muslimanska zemlja niti će ikada biti (i to kažem ja, takozvan "bošnjak") niti će ikada biti Pravoslavna ili Katolička. Bosna je zemlja svakoga što u njoj živi bio on Srbin Hrvat ili Bošnjak.

    Još nešto, podjela između "Hrvatske" i "Bošnjačke" škole. Ozbiljno? Ovo mi toliko glupo izgleda da neću ni govoriti o tome. Riječ je vama.


    To mora da udje u srca svih.

    Tako je bilo u YU.

    Ocito da to nekome smeta.

    Kome?

    Onima koji imaju profit od toga sto je "onim" drugima lose.

    Koji je to vjernik?

    A u BIH su svi (verovatno)  vijernici.

    I ubedjeni su da ce bas "njihov bog" da ih zbog te "inteligencije" koju svakodnevno "serviraju" nagraditi.

    Koja tuga i zalost.

    U YU su svi ljudi (bez obzira na vjeru) ziveli zajedno.

    Svako je postovao svoje,i svi su se medjusobno postovali.

    Procitao sam ovou recenicu (negde) : "Ono sto nam treba su par ludih ljudi,pogledajte dokle su nas ovi normalni doveli".

    Napisao George Bernard Shaw.

    Kad se malo bolje razmisli,ima tu necega.

    Zato ja i podvlacim: "Samo oni ljudi koji drugacije misle,menjaju svet".

    Sigurno ne oni koji samo "klimaju" glavom.

    Najvaznije je da "mi" svi ukljucimo svoj mozak.

    Nije uvek lako zastupati svoje misljenje.

    U svakom slucaju netreba "iztrcavati" pred rudu".

    To moze biti jako "demokratski" procenjeno.



    Valter


    Rolling Eyes
    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    MOSTAR-DANAŠNJA SITUACIJA Empty Odgovor

    Komentar  Slaven Sun Sep 06, 2015 4:52 pm

    CrveniSokol (citat):Ti isti ljudi koji pozitivno cijenu i podsjećaju Jugoslaviju i Titovo doba su itekako te osobe koje se iznenade kad pređem na takozvanoj Hrvatskoj strani,i koje me uvijek probaju napuniti straha prema njima:"nemoj tamo, opasni su" "ubit će te" i sve više ovakvih gluposti.
    Brane jedinstvo,pa prvi stavljaju prepreka između nas i njima


    Nepovjerenjenje prema dvostrukim rušiteljima Jugoslavije 1941 i 1991 Hrvatima od strane Bošnjaka i Srba je sasma logično.Surprised

    Ko to ne priznaje živi u "Branka kockica svijetu gdje su kuće od marmelade,a prozori od čokolade." tongue
    Slaven
    Slaven

    Broj postova : 6432
    Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
    Registration date : 2008-08-23

    https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

    Na vrh Go down

    MOSTAR-DANAŠNJA SITUACIJA Empty O MOSTARU

    Komentar  Valter Thu May 12, 2016 11:19 am

    http://dnevni-list.ba/web1/dobrocudne-ljude-toliko-velikog-srca-ne-bismo-nasli-nigdje/

    Dobroćudne ljude toliko velikog srca ne bismo našli nigdje

    Što Vam se najviše sviđa u Mostaru?
    Obzirom da je Mostar grad gdje sam rođena, gdje sam odrasla i gdje živim, u njemu mi se apsolutno sve sviđa, počevši od samog izgleda grada klime i ljudi. Dobroćudne ljude toliko velikog srca ne bismo našli nigdje. Sve su te osobine koje krase i naš grad i ljude u njemu. To je grad kojeg volim. Mostar volim i zbog klime kao što sam već navela. Rijetkost je da se dogodi snježna mećava poput one iz 2012. godine. Naš grad krasi sredozemna klima sa jako ugodnim zimama i toplim ljetima. Na neki način, manje-više, onaj tko živi u Mostaru navikao je na ljetne vrućine.
    Kada se radi o mentalitetu, Mostarci su većinom spremni na šalu i na svoj i na tuđi račun, skloni su „liskalucima“, po čemu nas i u okruženju prepoznaju. Ljudi u Mostaru pružaju svima koji dođu u grad jedno toplo i iskreno gostoprimstvo i dobrodošlicu. Mislim da se ovo vrlo rijetko može sresti u nekim drugim gradovima i nekim drugim područjima kako u okruženju, tako i dalje. To su te neke osobine koje krase grad Mostar, i koje zasigurno svi koji dođu u grad osjete.

    Što Vam se ne sviđa u Mostaru?
    U Mostaru mi se ne sviđa, kao i većini građana, trenutna politička situacija. Ona traje od 2012. godine od dana kada je prestao mandat u Gradskom vijeću. Dosta bi se stvari trebalo učiniti na raznim poljima, često se potencira problem čistoće grada, njegove uređenosti i komunalnih djelatnosti. Kada bi se u tome segmenti neke stvari uredile to bi se odrazilo i na kvalitetu života građana. Kada govorimo o onome što mi se ne sviđa u Mostaru tu je i zamjerka neotvaranja novih radnih mjesta.
    Svi smo svjedoci hiperprodukcije mladih kadrova i obrazovnih ljudi koji su nažalost prinuđeni da idu iz BiH, kao i iz grada Mostara. To su pojave na koje bi trebalo početi utjecati kako bi se u Mostaru i cijeloj BiH stvorilo jedno bolje poslovno okruženje i čime bi se zaustavio trend odlaska mladih ljudi.

    Kakva je trenutačna situacija u Mostaru?
    Za svaku situaciju postoji rješenje ali samo ukoliko su ga odgovorne osobe i ljudi na pozicijama spremni, uz određene kompromise i iznaći. To je po mom mišljenju u Mostaru upitno. Edukaciju mladih ljudi bi trebalo intezivirati i podići na jednu veću razinu. Na području grada djeluju pojedine organizacije koje rade na tome da se mladi ljudi educiraju, ali sve to zajedno treba podići na veći stupanj. Ali ipak, sve ovisi i od zainteresiranosti mladih ljudi da prihvate takve vidove edukacije.

    Da li biste ikada napustili Mostar?
    Ne bih. Nalazim se u nekim srednjim godinama života kada nije vrijeme za stvaranje novih početaka negdje drugdje. Bez obzira na izazove, mogućnosti i šanse koje bi mi se možda mogle ukazati za eventualni odlazak ostala bih u Mostaru, mome gradu.

    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 72
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    MOSTAR-DANAŠNJA SITUACIJA Empty Re: MOSTAR-DANAŠNJA SITUACIJA

    Komentar  Sponsored content


    Sponsored content


    Na vrh Go down

    Na vrh

    - Similar topics

     
    Permissions in this forum:
    Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu