SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".
SFRJ4EVER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» MUZIKA KOJA POGAĐA U DUŠU...
HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 EmptySun Mar 17, 2024 1:07 am by Valter

» DOKAZI, CEGA ....
HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 EmptySat Jan 20, 2024 10:57 pm by Valter

» "KUD PLOVI OVAJ BROD?"
HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 EmptyMon Jan 15, 2024 12:48 am by Valter

» DALI ZNATE ZA OVO?
HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 EmptySat Jan 06, 2024 1:01 am by Valter

» TKO SNOSI NAJVEĆU ODGOVORNOST?
HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 EmptyMon Dec 25, 2023 11:43 pm by Valter

» KRIVI SMO MI!
HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 EmptyMon Dec 25, 2023 12:38 am by Valter

» ISTORIJA JUGOSLAVIJE
HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 EmptyTue Nov 28, 2023 11:15 pm by Valter

» GOVORI DRUGA TITA
HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 EmptyTue Nov 28, 2023 10:48 pm by Valter

» TEžINA LANACA(BORIS MALAGURSKI)
HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 EmptyTue Nov 28, 2023 10:40 pm by Valter

Gallery


HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Affiliates
free forum
March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

HRVATSKA 1 DO 2019god.

2 posters

Stranica 5/20 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Next

Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty Re: HRVATSKA 1 DO 2019god.

Komentar  Valter Mon Dec 28, 2015 2:08 pm

Samo  "VI" i dalje cutite.

Doci ce dan kada cete gorko zaplakati.

Bas kao i mi nekada.

Samo za nas to nece biti radostan dan.

Zato sto mi znamo sta iza toga sledi.

Niste nam verovali.

Zato cete proci "istim" putem.






Valter


silent
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty Re: HRVATSKA 1 DO 2019god.

Komentar  Valter Wed Dec 30, 2015 9:56 am

http://www.znakovi-vremena.net/hrvatska_eutanazija.htm


Hrvatska EUtanazija


Naivni ljudi tvrde da nam EU treba da se riješimo domaćih zlatoustih lopova. Financijski moćnici koji se skrivaju iza maske EU upravo takve lopove podržavaju.


Političke elite su nam po nalogu stranih bankara oduzele besplatne stanove, besplatna odmarališta, besplatno zdravstvo i školstvo, za sitniš su prodale sve banke i najbolja poduzeća, a spremaju se privatizirati vodoopskrbu, HEP, HŽ i Hrvatske šume. Radnici željezara štrajkaju glađu, a u Hrvatske autoceste nije ugrađen niti centimetar domaćeg željeza, ribari su na rubu egzistencije dok Talijani izlovljavaju ribu u našem moru, poljoprivrednici i stočari su na koljenima i masovno prodaju zemlju, dok uvozni lobi trlja ruke.
U vegeti su svi sastojci iz uvoza, čak i sol. Inker je nekad proizvodio pločice, porculan i sanitariju i zapošljavao 2500 radnika. Otkad je prodan, redom je zatvarana sva proizvodnja i tako danas samo prodaju mađarske pločice, rumunjske školjke i španjolske umivaonike, nova tvornica porculana je prevezena u Španjolsku gdje proizvode porculan s Inkerovim žigom i prodaju ga pod hrvatski. A Inker je Hrvatska u malom.

Radikalna kriza zahtjeva radikalna rješenja. Elite nam govore o novim tehnologijama za izlaz iz krize, ali oni su plaćeni da nam lažu. Tehnologiju imamo - trebamo samo ocariniti uvoz. I nacionalizirati banke. Naravno na civiliziran način. Francois Mitterand je 1982. nacionalizirao sve francuske banke... Samo je pozvao narod da podigne ušteđevinu - banke su propale - država ih je otkupila. Jakob Rohschild se osobno žalio da mu je trebalo skoro 10 godina da ponovno povrati francuske banke.

Kako nacionalizirati banke...

Tekst s jednog foruma...

Prije Uskrs-a, na Žalosni petak bio sam na križnom putu u Mariji Bistrici i jedna rečenica vlč. Korena me ponukala da napišem ovaj tekst.

Bilo je veoma lijepo i svečano, s tisućama upaljenih svijeća, vjernici su se polako, u molitvi kretali kalvarijom. Na kraju križnog puta jedna rečenica, izrečena mirno, staloženo s puno ljubavi dala je prisutnom puku temu za duboko razmišljanje. Naime za kraj vlč. Koren je rekao Molimo boga da LIJEPA NAŠA ostane lijepa i naša.

Mislim da je ta rečenica za mene imala puno dublji smisao nego za većinu prisutnih. Naime, put kojim je krenula politika naše vlade, je put koji je zacrtala EU, a na tom putu ćemo po mom mišljenju veoma brzo ostati bez lijepe naše. Možda u svojim razmišljanjima nisam u pravu, ali razgovarao sam sa mnogo ljudi iz tranzicijskih zemalja (Česi, Mađari, Bugari i Poljaci, iako Nijemci, Nizozemci i Talijani imaju isto mišljenje) i oni me svi uvjeravaju da običan puk živi puno gore nego što je živio prije nego su ušli u EU, jedino što vlasnici tvornica, menageri i političari tvrde da im je bolje. Ja mislim da političari nisu kompetentni da u ime naroda govore da je narodu bolje, da taj narod najbolje zna da li mu je bolje ili ne. Međutim narod ne može doći do medija da kaže što misli, dok se nama mažu oči kako je u svim zemljama EU bolje nego što je bilo prije. Mislim da nas lažu i da nas obmanjuju, jer običan čovjek ne može na medijima reći što misli i kako mu je, jer su mediji u vlasništvu krupnog kapitala ili države, a njima ne odgovaraju takva mišljenja, jer ona ugrožavaju vlast (koju opet drže vlasnici kapitala), politiku te vlasti, kao i krupni kapital.

Vozač kamiona iz Slovenije me uvjerava kako radi dnevno po 16-18 sati za golu plaću, bez plaćenih prekovremenih sati, bez plaćenog toplog obroka, bez plaćenog puta na posao. Kada sam mu rekao što se ne buni rekao je da to njegov gazda jedva čeka, jer bi ga poslao na burzu i uzeo Rumunja koji bi mu vozio u pola cijene, ali gazda istovremeno priča kako je u EU super, jer svaki mjesec kupi novi kamion.

Bugar (poslovni partner) mi priča kako je Bugarska živjela od izvoza voća i povrća, a sada sve uvoze iz EU, dok se država sve više zadužuje.

Mađari pričaju kako su postali najamni radnici u (do jučer svojim) vinogradima, jer su ih Francuzi najprije uništili s niskim (dampinškim) cijenama, da bi, kada Mađari nisu više mogli vračati banci kredite, od banaka kupili za sitan novac gotovo sve vinograde. Tako se sada najpoznatiji Mađarski vinogradi (Tokajac) nalaze u vlasništvu Engleza.

U Češkoj je EU prisilila vlasnike šećerana da zatvore tvornice, dok su radnici završili na burzi, a sve zato jer EU ima previše šećera, a previše šećera ima zato jer ga EU uvozi iz Kube i na njemu je puno veća zarada. Njemačka je zbog prekoračenja kvote dozvoljenog zagađivanja, prema sporazumu iz Kijota, veliki dio prljave industrije prebacila u Češku. Jedini čovjek koji je zbrojio dva i dva je predsjednik Klaus koji tvrdi da je ulazak Republike Češke u EU čisti promašaj i u znak protesta ne dozvoli da se zastava EU izvjesi na njegovu rezidenciju.

Prošle godine u veljači mjesecu sam jedne nedjelje u vijestima na radiju u osam sati čuo u špici krajnje uznemirujuću vijest U Mađarskoj građani nezadovoljni EU izišli na ulice, krenuli prema parlamentu, policija napravila barikade, očekuje se ono najgore. Išao sam u lov i cijelo vrijeme u lovu sam razmišljao o tome da je u Mađarskoj došlo do krvoprolića. U petnaest sati sam došao do automobila uključio radio prijemnik da čujem vijesti, međutim Mađarska se nije više spominjala. Navečer sam s nestrpljenjem čekao dnevnik na TV, o spomenutom događaju ni riječi. Znači da je saborska komisija za informiranje već reagirala. Nakon par dana stjecajem okolnosti sreo sam se s nekim Mađarima pa sam upitao što je to bilo.

Najprije nisu shvaćali na što mislim, a kada sam im objasnio što je bilo na vijestima, odmahnuli su rukom i rekli Ma kod nas su stalno neke demonstracije protiv EU. E pa sada se pitam gdje je demokracija, gdje je sloboda štampe, kojom se toliko busamo u prsa. Tvrdim da je to zato jer bi protiv EU bilo ne 50% građana RH, već 90% da ovakve vijesti prikažu na našoj televiziji. Bojim se da na kraju građani neće niti glasovati o ulasku u EU, već će do tog vremena Sabor promijeniti Ustav, pa će Sabor mjesto nas donijeti najbolje rješenje, a to je ulazak u EU, jer znaju da su im izgledi da narod glasa za EU veoma mali. Tako je bilo u Nizozemskoj i Sloveniji, kada su kroz ispitivanje javnog mijenja shvatili da će narod biti protiv ulaska u EU. Kada se puk pobunio što se nije izišlo na referendum, odgovor je bio Vi ste glasali za našu stranku, koja je u svom programu imala ulazak u EU i mi sada samo izvršavamo ono što smo vam u predizbornoj kampanji obećavali.

Nadalje, zašto Ustav EU nije prošao u Francuskoj i Nizozemskoj, zašto su pribjegli Lisabonskom sporazumu, zašto Lisabonski sporazum prihvaćaju parlamenti, zašto ga ne dadu na referendum? Zato jer bi prošli kao u Irskoj, a u Irskoj znamo nisu prošli.

Da li su naši političari svjesni toga što čine ovom narodu? Da li su svjesni toga da će ulaskom u EU u vrlo kratkom roku sva dobra preči u vlasništvo Svjetske mafije (bankara) i da će naš narod biti najamna radna snaga, bolje rečeno robovi. Oni nisu svjesni da kada vlasnik plati porez na dobit, ostatak dobiti završava van granica RH, dok ako je vlasnik Hrvat ta dobit se opet investira u RH. Znam dobro o čemu pričam, jer sam donedavno radio u stranoj tvrtci i znam koliko novca je svake godine vlasnik odnosio iz RH.
Krešimir Mišak: Svatko tko se ikada bacio, primjerice, u kupnju stana, uvidom u otplatnu listu može vidjeti da je kamata koju će u dvadeset godina platiti banci tek nešto manja od vrijednosti stana. Dakle, jedna stan njemu, jedan banci.

Uopće ne vidim razlog zašto država ne bi mogla davati ljudima kredite za stanove, bez kamate? Ili s nekom malom kamatom, možda tek pola posto ili jedan posto? Tako se ljudima njihov novac ne bi transformirao u profit banke, nego bi se vraćao u državni proračun, stanovi bi bili svima dostupni, a da pri tom koštaju jednako kao i sada (zamislite da možete kupiti stan, a da, umjesto četiri ili pet tisuća kuna, mjesečna rata ne prelazi dvije tisuće kuna), građevinari i cijeli lanac njihov partnera bi dobro zarađivao, ljudima bi ostajalo više novca kojim bi, trošeći ga, opet doprinosili državnom proračunu kroz PDV i druge poreze. Država bi tako vršila svoju izvornu funkciju – da radi i postoji isključivo u korist svojih građana. Ona nema nijednu drugu svrhu i trebala bi se suprotstaviti bankarskom sustavu koji iskorištava njene građane. - - -

Dug koji se ne može nikada vratiti...

Što je to potaklo sve naše stranke da u svojim programima gotovo svi (osim nekih malih stranaka) imaju ulazak u EU. Kao jedini logični odgovor nameće mi se misao da su kupljeni, jer bogatoj EU (s velikim osjećajem za pronalaženje zlatnog rudnika) nije problem podijeliti našim političarima stotinjak milijuna eura da bi ovi napravili sve što se od njih traži. Njima investirati taj novac je kao meni dati prosjaku 5 kuna.
Zar nitko ne vidi da su vodeće članice EU (Engleska, Francuska, Nizozemska, Portugal, Španija i Njemačka), sve od reda bile kolonijalne sile, da su kolonije osvojili ratom, da su u tim ratovima poubijali milijune ljudi i opljačkali sve što se opljačkati moglo. Ali sve što su oružjem dobili, oružjem su i izgubili. Sada imaju muzeje pune umjetnina, zlata, bjelokosti i dragulja ali imaju i izdajnike (one koji su za njih ratovali u vlastitoj domovini protiv vlastitog naroda), koji su im sada problem (U Francuskoj: Marokanci, Tunižani, Alžirci, Mauri i.t.d., London ima preko 50% obojenog stanovništva, a da ne pričamo o tome na što liči Nizozemska) i izvor su kriminala. Sada imaju i jedno veliko iskustvo, pa su poučeni Aljaskom, koju su SAD kupile od Ruskoga cara došle do zaključka: što se otme oružjem, oružjem se može vratiti, ali što se kupi, može se samo kupnjom vratiti, pa su sada krenuli osvojiti svijet na novi način: globalizacijom.

I sada su te zemlje lansirale priču o globalizaciji.

Što se to krije iza globalizacije

Globalizacija je kolonizacija bez ispaljenog metka.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty Re: HRVATSKA 1 DO 2019god.

Komentar  Valter Wed Dec 30, 2015 9:58 am

I mi nasjedamo tim hohštaperima, koji nas uče što je to demokracija, što je dobro, a što je zlo, a do jučer su sijali smrt širom svijeta. Istrijebili su cijele civilizacije. Najveći demokrati na ovome svijetu SAD donedavno su imali robove, a do jučer se nisu vozili u istim autobusima sa crncima, dok je Dubrovačka republika 1642 godine donijela zakon o ukidanju ropstva, dakle u vrijeme kada je Sjeverna Amerika još bila engleska kolonija i nije postojala kao država (SAD su oformljene kao država 1776 godine).

I sada im je taktika da žrtvu najprije bace na koljena (najčešće kroz financijska zaduženja), a onda dolaze s kovčezima novca, odvjetnicima i ugovorima, pa sve vrijedno kroz kratko vrijeme promijeni vlasnika, naravno za sitan novac, jer i kralj u pustinji, kada umire od žeđi, daje kraljevstvo za kap vode.

Ja jesam za EU, ali ne EU s ovakvom politikom, politikom koju vode kapitalisti, a ne političari. Kakva je to politika kada su kapitalisti zbog svoje gramzljivosti, pohlepe i nepresušne želje za što većim bogatstvom svoj kapital radi veće zarade prebacili u Kinu (gdje radnik radi za 1 $ dnevno), a radnike uz čiju pomoć su stekli taj isti kapital šalju na burzu, da bi robu proizvedenu u njihovim tvornicama u Kini, dopremili u EU i da je prodaju svojim dojučerašnjim radnicima, koji sada žive od socijalne pomoći.

Tako su do sada uništili tekstilnu industriju u EU, obućarsku industriju, načeli drvno prerađivačku industriju, automobilsku industriju i.t.d. Tvrdim da ovakva politika EU nije dobra, da se bazira samo na kapitalu, a za čovjeka više nitko ne brine. Sada više nije dovoljno raditi radnim danom što bi rekli Zagorci od ve do ve, već je potrebno raditi i subotom i nedjeljom, ali to samo kod nas, dok ti isti centri u svojim matičnim državama nedjeljom ne rade (Austrija i Njemačka). No, ta politika je politika rezanje grane na kojoj sjede i kada 50% radnika u EU završi na burzi, a druga polovica više ne bude mogla plaćati socijalu radnicima na burzi, ponovo će poteći krv potocima. Da li će se to krvoproliće zvati Oktobarska ili Francuska revolucija nije bitno ali to je s ovakvom politikom EU neminovno.

Bogataše u EU kod nas najviše zanima Slavonska ravnica, izvori pitke vode i naša obala zajedno sa otocima. Industrija ih ne zanima, to imaju kod sebe u Koreji, Kini, Vijetnamu, Turskoj i Indiji. Njih naša industrija koja im konkurira smeta. Nju treba uništiti. Pogledajte samo kakav pritisak rade na našu vladu u vezi brodogradilišta. Naša brodogradilišta im smetaju jer konkuriraju Korejskim, koja su u njihovom vlasništvu. To opravdavaju slobodnim tržištem i zaštitom tržišnog natjecanja. Kad smo već kod slobodnog tržišta da kažem i to da je njihova teorija da sve što nije profitabilno, dakle što ne može na tržištu opstati, treba propasti. Ali to pravilo važi samo za neke, iako tvrde da smo svi jednaki (sve svinje su jednake samo su neke jednakije, Orwel), pa pitam se zašto onda sada u ovoj krizi nisu pustili da propadnu sve banke u EU i SAD-u, jer su po toj logici trebale propasti, zašto su automobilskoj industriji dali financijsku injekciju, zašto je samo Amerika, da spasi svoje gospodarstvo žrtvovala preko tisućupetsto milijardi USD. Zar mi dotacijama ne spašavamo svoje gospodarstvo? Zar nije bolje da im pomognemo sa dva tri milijuna USD, nego da ti radnici završe na burzi, gdje će koštati proračun desetak puta više.

Dakle mi sve slijepo vjerujemo tim bjelosvjetskim lažovima. Možda ćete reći da sam pregrub u iznošenju svojih ocjena. Ne nisam pregrub, ja sam očajan, mogu ovo pismo poslati i u novine ali one ga neće objaviti, jer su sve novine nadzirane. Pokušao sam na internetu kritizirati EU, nakon tri dana moje računalo je na internetu zblokirano i moji komentari više nisu izlazili.

Goebbels, Hitlerov šef propagande je za ove današnje managere propagande bio dječji vrtić. Ovi danas su učenici Američkog agresivnog marketinga rođenog u potrošačkom društvu (Marketing, što je to ustvari? Jedna definicija kaže da je potrošačko društvo izgradilo marketing, koji je sposoban čovjeka uvjeriti da kupi nešto što mu ne treba, za novac koji nema-karticu). To pak znači da čovjeka treba nagovoriti da se što više zaduži, jer je onda s njime lakše vladati. Ako čovjek nikome ništa ne duguje, tada si može puno toga dopustiti, ali ako duguje, za auto, za kuću ili stan, dovoljno mu je priprijetiti otkazom i čovjek šuti jer ako ostane bez posla ostat će bez svega, a nitko ne želi ostati bez egzistencije i dobara koje je stjecao mukotrpnim radom, pogotovo kada iza sebe ima obitelj, koja je svakom radniku svetinja.

Koliko su lažljivi, sjetit ćete se i sami, kada Vas podsjetim na obećanja stranih banaka. Dok nisu imali pristup u RH, onda su nas uvjeravali, da ako im otvorimo vrata, da ćemo imati kamatu, istu kao i u njihovim matičnim državama (kod njih je sada kamata 3%, a kod nas 13%), kada su ušli obećavali su tvrtkama, koje pređu k njima iz tadašnjeg SDK, da će im platni promet raditi besplatno. No naše tvrtke na to nisu nasjedale, pa su onda dr. Šošić i dr. Đodan javno popljuvali SDK, nazvavši SDK komunističkim nostrodontom, koji treba ukinuti, (jer takvo što ne postoji nigdje u svijetu), a poslovne subjekte prebaciti u poslovne banke. Napokon su donijeli zakon koji je tvrtke prisilio da račune i novac prebace u poslovne banke, ali tog časa više nijednoj banci nije palo na pamet održati obećanje o besplatnom platnom prometu, štoviše cijena platnog prometa je poskupjela otprilike pet puta. U tim istim bankama danas možete dobiti kredit za auto, kamion ili bilo što drugo proizvedeno na zapadu u roku par sati do par dana, dok za recimo farmu krava kredit će naš seljak ganjati par godina.

Naša vlast je po meni učinila najveći propust 1992. godine, kada je u pred pristupnim ugovorima s EU potpisala da će otvoriti naše tržište Evropskim proizvodima i da će prodati banke. Tim potezom smo uništili domaću industriju, poljoprivredu i tržište novca ili rečeno šahovskom terminologijom, poklonili smo protivniku kraljicu i topove. Da nastavim sa šahovskom terminologijom: naša vlada igra šah s EU, a ima znanje početnika, koji zna samo kako se vuku figure, dok protivnik zna desetak poteza unaprijed i unaprijed zna gdje će nas navući na tanki led i matirati, odnosno postići sve ono što su naumili. Za ulazak u EU najprije su nam uvjetovali suradnju sa Haškim sudom. Zatim smo morali izručiti generala Gotovinu, pa smo morali odustati od ZERP-a, sada ćemo morati dati Slovencima 90% onoga što traže i tako malo po malo, najednom ćemo se naći na koljenima bez hlača. Ako se samo malo suprotstavimo izvući će asa iz rukava, a to je da će preko noći zatražiti povrat svih dugova, a to je ovoga časa oko 50 milijardi USD. I što mislite što nas onda čeka? Čeka nas jedino moguće, a to je uvođenje maksimalnih poreza na sve moguće i nemoguće, od poreza na rogatu stoku za seljake, porez na višak stambenog prostora, porez na vikendice, aute (neke od njih već imamo ali će sada biti nekoliko puta veći), porez na porez i do čega će to dovesti? Dovest će do drastičnog pada cijena nekretnina i do općeg kolapsa u zdravstvu, školstvu i trgovini.

I sada je jasno zašto EU inzistira na brzom sređivanju gruntovnice i zemljišnih knjiga. Prošle godine, naš premijer je rekao da je Hrvatska jedna velika obitelj, s čime se ja u potpunosti slažem, samo se pitam da li je u njegovu malu obitelj dolazila policija i centar za socijalni rad raditi reda ili je taj red radio sam, pa se pitam zašto mu u velikoj obitelji EU treba raditi reda?

Nadalje, mnogi besplatni programi EU su izmišljeni za to da pripreme teren za dan D. Npr. program po kojem emisari EU uče naše lumene, kako gospodariti društvenom imovinom, a za to im trebamo dati popis društvene imovine s procjenom vrijednosti. Da li Vam to što govori?

Prije točno 100 godina 1909. godine A.G. Matoš je napisao "Jer Hrvatsku mi moju objesiše, K'o lopova, dok njeno ime briše, Za volju ne znam kome, žbir uzama". Da je Matoš kojim slučajem danas živ vjerojatno bi napisao "Jer Hrvatsku mi moju raščerupaše, strancima je prodadoše, na križ je k'o Isusa raspeše da djeci svojoj budućnost u blagostanju osiguraše".

DOLAZAK HRVATA U EUROPSKU UNIJU

NAKON 19 GODINA Ni hrvatske puške, ni hrvatske lisnice...

u nastavku...

KRATKI VODIČ KROZ EU


1. EU nije zastupnička demokracija.

2. Premijeri zemalja-članica kojima su njihove stranke dale vlast čine Vijeće EU.

3. Vijeće EU odabire predsjednika EU komisije.

4. Predsjednik EU komisije sam odabire članove EU komisije ( Vlade EU ).

5. Jedino EU komisija predlaže i provodi zakone u EU.

6. Zakone za EU komisiju stvara 3000 radnih grupa birokrata za koje nitko ne glasa i nitko ne zna tko su.

7. U EU možete glasati samo kako bi izabrali zastupnika pri EU parlamentu. A zakone odobrava Vijeće Ministara.

8. EU parlament nema pravo veta na zakone, nema praveo donositi – ni predlagati zakone u EU.

9. Vaši EU zastupnici mogu samo raspravljati o već predloženim zakonima i davati svoje mišljenje o njima.

10. Da bi prijedlog zakona prošao u Vijeću ministara, za njega moraju glasati prestavnici barem 65% stanovništva.

11. Da bi stavili veto na prijedlog zakona u EU morate imati predstavnike 35% stanovništva.

12. Time velike zemlje mogu usvajati koje god zakone požele i zabranjivati sve zakone koji im ne odgovaraju.

13. S Lisabonskim sporazumom EU postaje federalna država i njeni zakoni su jedini zakoni.

14. U toj EU – tvrtke iz siromašnijih zemalja mogu obavljati poslove u bogatijim zemljama plaćajući svoje radnike koliko ih plaćaju u domovini.

15. U toj EU vas npr. V. Britanija može optužiti za terorizam bez ikakvih dokaza i iz HR će vas morati izručiti u britanski zatvor gdje možete ostati zatočeni i do 4 godine bez da vam se pročita optužnica.

16. EU će imati jednog vođu – europskog predsjednika.

17. Europski predsjednik se – NE IZABIRE - i njega postavlja EU Komisija.

18. Jednom kada uđete u EU – nije predviđeno da iz nje ikada izađete.

19. A HR Vlada i Sabor već pripremaju izmjene Ustava da vam oduzmo pravo na REFERENDUM o pridruženju EU.

David Icke - Agenda i porijeklo Europske Unije...


KNJIGA MARJANA BOŠNJAKA "EU - NE HVALA"

VOLIM HRVATSKU - NE U EU
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty Re: HRVATSKA 1 DO 2019god.

Komentar  Valter Tue Jan 05, 2016 9:33 am

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/otkrivamo-sve-politicare-u-oreskovicevoj-strucnoj-vladi-877443


OTKRIVAMO SVE POLITIČARE u Oreškovićevoj stručnoj vladi!

Autor: I. Delić/7Dnevno/31. prosinca 2015.
Ponedjeljak, 04. Siječanj 2016. u 10:55


Premda je Hrvatska napokon na korak do sastavljanja Vlade, ni Karamarko ni Petrov nemaju vremena za slavlje. Svijeće tinjaju pred Mostovim odajama i jasno je da je ulazak u koaliciju dobivanje bitke, ali ne i rata. Najteži zadatak tek slijedi - podjela fotelja!

Vruće splitsko ljeto ne tako davne 1998. godine donijelo je Hrvatskoj predizborni koalicijski sporazum SDP-a i HSLS-a, koje su predvodili Ivica Račan i Dražen Budiša. Nekoliko godina poslije u vodu su pala sva obećanja, a Budiša se pretvorio u najvećeg SDP-ova kritičara.

Na tron se zatim sa splitske rive uzdigao bivši predsjednik HDZ-a Ivo Sanader, koji je narodu obećavao brda i doline. I “veliki ćaća” je imao problema s koalicijskim partnerima, doduše tek u drugom mandatu kada mu se o glavu obila suradnja s HSS-om i HSLS-om. Treba podsjetiti da je njegovu koaliciju napustio HSS-ov Božidar Pankretić dajući ostavku na mjesto ministra poljoprivrede, jer je odbio mljekarima obećati veće poticaje, što je Sanader na kraju učinio.

Ni u posljednjoj vladi Zorana Milanovića nisu cvjetale ruže, pa se tako, primjera radi, HNS usprotivio uvođenju poreza na nekretnine na kojem je “partija” inzistirala.

Da retorika ostaje ista, dok se lica mijenjaju, svjedočimo i posljednjih tjedana. Častio nas je tako metkovski psihijatar Božo Petrov raznim ćušpajizima iz svoje kuhinje, koji je na koncu rezultirao suradnjom s Domoljubnom koalicijom.

Premda je Hrvatska napokon na korak do sastavljanja vlade, ni Karamarko ni Petrov nemaju vremena za slavlje. Osim svijeća koje tinjaju pred Mostovim odajama, više je nego jasno da je ulazak u koaliciju dobivanje bitke, ali ne i rata. Najteži zadatak koji ih očekuje jest preraspodjela fotelja kojom svi moraju biti podjednako zadovoljeni. Takvo što će biti izuzetno teško, jer uzde države u ruke preuzima najšira koalicijska vlada u povijesti Hrvatske, a taj prvi korak mogao bi izazvati najveće trzavice.

Kako će izgledati podjela fotelja?

Predsjednika Vlade Domoljubna koalicija već je odabrla i predstavljen je javnosti. Riječ je o Tihomiru Oreškoviću, nestranačkom stručnjaku kojeg su iz HDZ-a kontaktirali dva mjeseca prije izbora. Ovog Hrvata iz Kanade krase brojne laskave titule te je mnogo onih koji su ovih dana pohvalili njegove kompetencije.

“Zamislite koja je to razina da čovjek svom poslodavcu vrijedi mjesečne plaće od preko 400.000 kuna bruto. Pozicija premijera njemu nije ostvarenje materijalnog ili čak društvenog prestiža. Budu li ga zaje…, otići će. Takvi ljudi naprosto nisu navikli gutati s…. ili sudjelovati u nekakvim balkanskim muljažama. Sjetimo se samo što su radili i kakvu su plaću imali naši prethodni premijeri prije političke karijere”, napisao je tako na svojem Facebook profilu Tomislav Bauer, koji je, usput rečeno, sudjelovao u kampanji Mosta.

S druge strane, Orešković se našao na meti kritičara ponajviše ljudi iz udruge “Zajedno Hrvatska”, koji njegovo ime vežu uz sumnjive poslove u Plivi. Naime, novi mandatar do sada je bio direktor Teve za Europu, a ta tvrtka vlasnik je Plive. Ove funkcije Orešković se domogao baš iz Plive, na čijem je čelu bio do 2014., kad se odvijala se sumnjiva privatizacija tvrtke.

Službeni razgovori o foteljama nakon Nove godine

Dok novi mandatar planira što će raditi, sitne duše hrvatskih političara planiraju gdje će se smjestiti kako bi mu što bolje puhali za vratom. Više je tako opcija, jer svatko bira što bi mogao i želio biti. Karamarko se tako nada da bi on mogao biti kontrolni zamjenik premijera. Ne uspije li ta opcija, za sebe ima i neke druge ideje. Vođa HDZ-a se vidi i u fotelji prvog potpredsjednika Vlade za nacionalnu sigurnost, ali i u onoj ministra unutarnjih poslova. Jedan od potpredsjednika Vlade mogao bi biti iz HSS-ovih redova, a to će po svemu sudeći biti Branko Hrg. Predsjednik Sabora je hadezeovac Željko Reiner. To pak znači da HDZ-u pripada utjecajna pozicija u Saboru, koji postaje središtem moći jer 15 zastupnika Mosta s lakoćom može rušiti Vladu u svakom trenutku.

Službeno, o ministarstvima se razgovara nakon ovotjednog konstituiranja Sabora. Neslužbeno, o njima se već naveliko razgovara. Mostu, prema trenutnom dogovoru, pripada trećina ministarstava. Doznajemo i kako bi se o sporazumu koji bi trebali potpisati svi članovi Domoljubne koalicije s Mostom trebalo početi razgovarati već sljedećeg tjedna, kada počinju i ozbiljniji razgovori o podjeli resora koji bi trebali potrajati sljedećih 30 dana. Problemi po novu vladajuću koaliciju mogli bi se pojaviti i u vidu afera.

Ustoliči li se Karamarko u fotelju ministra policije, iz priče ispada bliski mu prijatelj i glavni tajnik stranke Milijan Brkić, kojem se nudi tek ravnateljska fotelja. Rezultat je to višemjesečnog sukoba između dvaju hadezeovaca, u koji se prema glasinama iz stranke uključila čak i predsjednica Republike.

I Božo Petrov za sebe je pronašao mjesto u samom vrhu vlasti – bit će potpredsjednik Vlade za društvene djelatnosti, dok se ime Ivana Domagoja Miloševića spominje kao ono budućeg potpredsjednika Vlade za gospodarstvo i ekonomska pitanja. Milošević, jedan od naših najbogatijih političara, uživa u plodovima rada svojeg oca Radenka, jednog od osnivača HDZ-a, koji je odgovoran za privatizaciju Pastora. Radenko Milošević zatekao se u pravo vrijeme na pravom mjestu te zajedno s još desetak ljudi 1994. kupuje 45 posto dionica Pastora, iako njegova ponuda nije bila najpovoljnija. Sin Domagoj imao je tada samo 24 godine, a direktorom postaje šest godina kasnije kada otac na njega prenosi svoje dionice. Sa sinom velikog hrvatskog biznismena Danijelom Šternom postaje većinski vlasnik Pastora, a plod njegova rada vrišti iz njegove prebogate imovinske kartice.

U novoj vladi naći će se mjesta za potpredsjednika za manjinska pitanja, a tu funkciju mogao bi dobiti Mirko Rašković, koji je zbog ove pozicije zaratio sa SDSS-om i napustio mjesto dožupana Šibensko-kninske županije. Nije to jedina novost po pitanju nacionalnih manjina, jer se potpredsjedničkoj fotelji pripaja Ured za ljudska prava i prava nacionalnih manjina.

Ministarstvo obrane trebao bi preuzeti general Damir Krstičević, te ono time pripada HDZ-u, a pripojit će mu se Ured za razminiranje. Krstičevićevo ime vezalo se uz pogodovanja u poslu s državom tvrtke King tvrtke kćeri kompanije M SAN, koja je prihode stjelaca raznim sumnjivim poslovima s državom. Krstičević je bio u njenoj Upravi, general je od 2001. do 2004. direktor kompanije, a sjedio je i u njezinu Nadzornom odboru. Zanimljiva je i poveznica između Mostova Ivana Lovrinovića i poduzetnika Stipe Matića, jer oba su članovi udruge Prsten koja okuplja Hrvate iz BiH i koja se na svojim internetskim stranicama prezentira kao najjača hrvatska lobistička organizacija. Neobično puno slučajnosti, zar ne?

Čorić novi ministar financija

Ministarstvo financija vodit će mladi i javnosti relativno nepoznati Tomislav Čorić čijem će se resoru pripojiti Ured za unutarnju reviziju. S tog je trona gurnuo omiljenog HDZ-ova stručnjaka za financije Gorana Marića, kojemu šef stranke nije sklon, a koji je pak poznat po tome što se ne da pokolebati pred bankarskim lobijima

Dva se imena spominju kao mogući ministri vanjskih poslova, jedan od njih jest HDZ-ov Miro Kovač, dok je drugi bivši Sanaderov ministar prosvjete Dragan Primorac. Kako bi se svi apetiti zadovoljili, formiraju se još neka ministarstva poput onoga znanosti i tehnologije koje bi preuzeti trebao HDZ-ov Damir Jelić. Karlovački gradonačelnik bio je profesor hrvatskog prije nego li je stupio u politiku za što je osjetio poziv. Sada stranačke kolege podučava vjeri i vodi na duhovne obnove, a politički uzor mu je papa Ivan Pavao II.

Ministarstvo obrazovanja dodjeljuje se HSP AS, odnosno predsjedniku stranke Ivanu Tepešu, koji je donedavno u stopu pratio Ružu Tomašić. Pravosuđe preuzima HDZ-ov Dražen Bošnjaković, a pripaja im se Ured zastupnika RH pred Europskim sudom za ljudska prava i Ured Komisije za odnose s vjerskim zajednicama. Ministar pravosuđa trebao bi biti Dražen Bošnjaković, koji se ranijih godina prozivao zbog sukoba interesa stoga što je kao manjinski suvlasnik tvrtke CK u sukobu interesa jer ona posluje s Plinacrom u kojem je bio zamjenik predsjednice NO-a.
Što će pripasti omladincu Kosoru?

Ministarstvo uprave vodit će (a tko drugi) nego Davorin Mlakar iz HDZ-a, koji je bio ministar i u Tuđmanovoj i u posttuđmanovoj eri, a nije lišen ni drugih neugodnosti. Trojica političara, među njima i on, prema pisanju Jutarnjeg lista te podacima iz istrage u Austriji dobila su po 210 tisuća eura za prenamjene zemljišta u građevinsko. Njegov kolega Krunoslav Zmaić vodit će Ministarstvo regionalnog i ruralnog razvoja, šumarstva i vodoprivrede, a do sada je bio u HDZ-ovom odboru za poljoprivredu. Državni tajnik za šumarstvo bit će netko iz HSS-ovih redova.

Razočaranja bi pak moglo biti u HSLS-ovim redovima jer njihovom Josipu Budimiru pripast će Ministarstvo turizma, premda se ovaj nadao da će voditi financije. I on se, pak, našao pod istragom zbog povećanja plaće šefu Zračne luke Zagreb. Što će u biti s HSLS-ovim omladincem Darinkom Kosorom još nije poznato, ali muku bi mogao mučiti zbog potpore koju Domoljubna koalicija odnedavno uživa od Bandićevih zastupnika u sabornici u zamjenu za potporu gradskom proračunu kojeg su poduprli hadezeovci, ali ne i Kosor – dugogodišnji Bandićev potrčko.

Jure Martinović – ministar rada i mirovinskog sustava?

Mostov nesuđeni ministar rada i mirovinskog sustava trebao bi biti Jure Martinović, u čijoj je biografiji značajan tek podatak kako je odvjetnik u Odvjetničkom uredu Martinović i Adžić, te dolazi iz Lovrinovićevih krugova, odnosno član je Predsjedništva udruge Promijenimo Hrvatsku. Zamjenik ministra bit će iz BUZ-ovih redova, što je i više nego puno znajući da je njihov predsjednik Milivoj Špika preferencijalno osvojio smiješnih 300 glasova.

Ministarstvo zdravlja vodit će Zlatko Vlajčić, član Mosta, što je razočaranje za HDZ jer su taj resor gotovo javno davali svojem Anti Ćoriću. Riječ je o plastičnom kirurgu iz inicijative Promijenimo Hrvatsku. Ministarstvom zaštite okoliša trebala bi upravljati HSS-ova Marijana Petir, a uz nju se spominje i nekoliko hadezeovaca, što je realnija opcija s obzirom na to da je ona europarlamentarka. Ministarstvo gospodarstva vodit će Milošević, a Željko Dilber mogao bi preuzeti braniteljski resor.

Ministarstvom socijalne politike nagrađena će biti bivša kninska gradonačelnica Josipa Rimac. A to bi pak po koaliciju mogao biti veći problem jer su ovu hadezeovku pravosudne ustanove već načele zbog nesrazmjera u njenoj imovinskoj kartici i imovine koja ne odgovara njenim primanjima. Uskok, naime, sumnja da je raznim malveracijama, u koje je opleten i suprug Rimac, državu oštetila za najmanje 72 tisuće eura. Ali ona, unatoč najavama, s političkih dužnosti nije odstupila, već je od gradonačelnice postala voditeljicom HDZ-ove kampanje i saborskom zastupnicom. Neki šuškaju kako je to ponajviše stoga što je bliska prijateljica Karamarkove nove supruge Ane Šarić.

Anji Šovagović Despot Ministarstvo kulture

Ministarstvo poljoprivrede pripast će HDZ-u, odnosno kako se zasad nagađa ovaj važan resor vodit će njihov Davor Horvat.

Mostov Bruno Iljkić, za kojeg se znade tek da je poduzetnik vodit će Ministarstvo obrta, malog i srednjeg poduzetništva. Kao ministar prometa prije izbora spominjao se Ivan Mišetić iz HDZ-a, ali tu će fotelju morati prepustiti Mostovoj Marijani Rajsman, o kojoj se također malo toga znade. Muškarac koji vjeruje samo svojoj ženi – Gordan Jandroković iz HDZ-a spominje se kao jedan od mogućih za preuzimanje Ministarstva gospodarstva, dok bi sektor kulture trebala povesti Anja Šovagović Despot. Ministarstvo europskih fondova također dobiva HDZ, a vodit će ga Ivana Maletić.

Formira se navodno i Ministarstvo za migracije, a sve to kako bi se udovoljilo Mostovim željama jer će ga voditi Stjepan Šterc, a pripojit će im se i Državni ured za Hrvate izvan RH. Inače, Šterc je profesor na zagrebačkom Prirodoslovno-matematičkom fakultetu i ujedno je poznati demograf. Državni ured za upravljanje državnom imovinom također pripada Mostu, premda su se hadezeovci nadali kako će na tu funkciju postaviti svojeg Ivana Šukera. I mjesto guvernera pripast će Mostu, odnosno neobjašnjivo imućnom Ivanu Lovrinoviću. Agenciju za poljoprivredno zemljište voditi će jedna dama, točnije Mostova Ljubica Ambrušec, znana i kao načelnica općine Gradac. Ines Strenja Linić potencijalni je kandidat za čelo HZZO-a, a i ona dolazi iz Mostovih redova. Most i HDZ imenovat će i svoje ljude na čelo Hrvatske radiotelevizije, a već sada šuška se da bi tu titulu mogla ponijeti bivša urednica Informativnog programa Nove TV Iva Gačić, što i nije pretjerano loša vijest. Inače, Ministarstvu prometa nadao se Oleg Butković, a kao buduća ministrica prometa spominjala se Nikolina Babić. Domoljubna koalicija usto mora zadovoljiti i bandićevce, a dogovara potporu i s Radimirom Čačićem, čovjekom velikih apetita koji za svoj mandat traži najmanje jedno ministarsko mjesto.

Nezadovoljnici ne samo da se počinju buditi unutar HDZ-a, već na noge ustaju i mostovci kojima se ponuda SDP-a i Zorana Milanovića čini neodoljivom te se već sada počinju pitati jesu li se priklonili krivom igraču. A ono što im je Milanović nudio, tvrdeći da je iskren, zaista nije malo: tražili su osam ministarstva, a dobili ih sedam: ministarstvo uprave, poljoprivrede, policije, gospodarstva, prometa, pravosuđa, zaštite okoliša.

Koalicija je vreća u kojoj ponekad nema mira, rekao je jedne prigode prvi čovjek HSS-a. Po svemu sudeći, doista je tako. Domoljubna koalicija, u suradnji s Mostom, zaista bi mogla biti vreća u kojoj će se vragovi veoma brzo probuditi kidajući je na bezbroj sitnih komadića, dok ona do kraja ne pukne.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty Re: HRVATSKA 1 DO 2019god.

Komentar  Valter Thu Jan 07, 2016 7:16 pm

http://www.dnevno.hr/planet-x/tehnokratski-svjetski-puzajuci-drzavni-udar-877422


Tehnokratski svjetski puzajući državni udar


Autor: Anima Mundi / 7Dnevno / 31. prosnica 2015.
Nedjelja, 03. Siječanj 2016. u 18:05


Europska vladajuća elita priprema buduće vladare u kolonijama tako da se uspješni studenti prava pripremaju za vodeće pozicije u europskim institucijama, u UN-u, Svjetskoj trgovinskoj organizaciji, MMF-u, diplomaciji i privatnom sektoru. Tamo se provodi 'skauting', tamo je odgajalište ili 'programiralište', rasadnik budućih promicatelja politike nadnacionalnih struktura .
Otkad je Hrvatska dobila novog šefa vlade, često se u medijima spominje pojam “tehnokrat”. Prema šturoj definiciji, tehnokracija je društveno–ekonomski pokret koji se razvio u SAD–u za vrijeme ekonomske krize 1929.-1933., sa zahtjevom da se sva vlast u gospodarstvu i politici preda tehničkoj inteligenciji, da na sve sfere bude primijenjeno mjerilo tehnike i da se sveukupni društveni život organizira po načelima tehnike.

Izraz tehnokracija prvi je upotrijebio pronalazač i inženjer William Henry Smith iz Berkeleya u časopisu “Industrial Management” 1919. godine. Ti članci bili su pretiskavani kao pamflet i zajedno s nekim drugim člancima, objavljeni u “Berkeley Gazette”, u većoj nakladi. Izraz je preuzeo Howard Scott, direktor istraživanja za Industrial Workers of the World, a izraz je populariziran 1933.-1934., kada je nakratko bljesnuo kao pokret i lijek za ekonomsku depresiju. Preko Scotta, izraz “tehnokratizam” vezan je i uz ime Thorsteina Veblena s kojim je surađivao na obrazovnom pothvatu u New School for Social Research u New Yorku. No, upravo u trenutku kada je izraz “tehnokracija” stekao popularnost u cijeloj Americi, autor pojma William Smith ga je – odbacio. Isticao je da je Scott taj pojam upotrijebio u značenju vladavine tehničara koji ne odgovaraju nikome, dok je Smith izvorno podrazumijevao vladavinu naroda, koja postaje efikasna putem agencija njihovih slugu, znanstvenika i tehničara.

U knjizi “Absentee Ownership”, Veblen je zaključio da bi se suprotnost interesa biznisa i rada mogla prevladati kada bi upravljanje preuzeli kompetentni tehničari, rukovođeni samo jednim racionalnim kriterijem: maksimalnim povećanjem produktivnosti u općem interesu, tj. u interesu cjelokupnog stanovništva. Zastupajući tezu, prema kojoj neprestani i sve brži napredak tehnologije stvara novi poredak, ne naglo, već postupno i to kroz prevlast financijskog kapitala, on je zasluge za tehnološki napredak pripisao isključivo tehničarima rukovođenim objektivnim i racionalnim kriterijima.

Tehnokratski manifest

Kada bi se njima prepustilo i upravljanje industrijom, smatrao je, nestalo bi svih problema, jer bi se upravljalo prema objektivnim kriterijima u interesu svih. Iako nije upotrijebio izraz tehnokracija, taj njegov tehnokratski kredo i raniji rad “The Engineers and the Price System”, u kojem je izgradio “socijalističko-utopijski projekt tehnokracije u novom društvu”, a koji mnogi smatraju tehnokratskim manifestom, snažno su utjecali na H. Scotta i tehnokratski pokret kojim je rukovodio.

Prema tom projektu, u novom Društvu novu bi upravu činili – sovjeti tehničara. Oni bi odlučivali o lokaciji industrije, korištenju prirodnih izvora i radne snage, te o primjeni znanosti u tehnologiji. O svojoj djelatnosti morali bi informirati javnost. Uz sovjet tehničara postojao bi i središnji direktorat, u obliku tripartitnog izvršnog savjeta, sastavljenog od inženjera resursa, transportnog sustava i raspodjele dobara, a taj bi organ trebao biti sastavljen od ljudi izuzetne inteligencije i natprosječne savjetodavne moći.

Kako je to sročio jedan autor još prije gotovo pedeset godina: “U tebnokratskom pristupu ciljevi su postali jednostavni: efikasnost i output. Tehnokratski pristup bio je uveden zato što je to efikasan pristup proizvodnji, programima, ‘obavljanju stvari’. Zbog toga se tehnokratski pristup proširio u našem društvu. No, hoće li sami tehnokrati postati dominantna klasa i na koje načine tehnokratski pristup može biti izazvan, druga su pitanja.“

U časopisu “Politička misao” iz 1981., Davor Rodin je pak napisao: “Pogrešno je, stoga, tehnokraciju poistovjetiti s vladavinom stručnjaka, jer tehnokrat nije stručnjak u tradicionalnom smislu specijalista za takozvano pojedinačno ili općenito znanje. Tehnokrat je stručnjak koji zna sve što je izvorno pretvoriti u informaciju i tajnu te u takvoj proizvodnji čija je sirovina izvorno znanje i iskustvo utemeljiti svoju vlastitu, grupnu statusnu moć.”

Zanimljivo je gledati kako teorijske postavke postaju stvarnost.

Prije pet godina, tehnokrat Mario Monti, postao je predsjednik prijelazne talijanske vlade, a o njemu se svuda pisalo da je vrhunski i neovisni stručnjak. Ali, zapravo je pitanje – može li se “neovisnim” stručnjakom nazvati nekoga tko je do srži bio, a i danas je, čovjek Europske unije? Tijekom čak deset godina, od 1994. do 2004., obnašao je dužnost europskog komesara za tržišno natjecanje. “The Economist” ga je 2000. u uvodniku naslovljenim “Super Mario”, ocijenio kao “jednog od najmoćnijih europskih birokrata”. To je pravi naziv za tog čovjeka „bez mane”.

Tehnokrati stižu

Europskim komesarom, valja imati na umu, postaju samo osobe koje su duboko odane nedemokratskim idejama Unije. Komesari predlažu sve zakone Unije (i brinu se da ih Vijeće, a ne Parlament, usvoji), a Europska komisija je neizabrani tehnokratski diktatorski komitet čije je prijedloge vrlo teško (recimo gotovo nemoguće) oboriti u Parlamentu, pa je tako Komisija pravi motor Unije, a njeni komesari njeni pravi vladari.

Monti je i član Upravnog odbora grupe Bilderberg, bio je i prvi predsjednik think-tank organizacije Breugel, a Trilateralna komisija koju je 1973. osnovao David Rockefeller, za predsjednika europske sekcije izabrala je istog tog Montija, sina bankara iz Lombardije, međunarodnog savjetnika Coca Cole, a također i zloglasne globalne investicijske banke Goldman-Sachs. I kakve li podudarnosti i kako je svijet nevjerojatno mali, za tu banku radio je i direktor Europske centralne banke – Mario Draghi.

A za banku Goldman-Sachs radio je i tadašnji grčki tehnokratski premijer Lukas Papademos, koji je nosio etiketu „bruxelleskog guvernera”. I Monti i Papademos su članovi Trilateralne komisije; jedan je tada bio bivši viceguverner Europske središnje banke, a drugi bivši europski komesar. S obzirom da globalna elita ne reagira na događaje, nego slijedi scenarij, zanimljivo je zapitati se i – zašto su ove organizacije otvoreno stupile na europsku scenu?

Jer tehnokrati stižu. Kako je glasio jedan naslov iz srpnja 2015: „I europski ljevičari protiv Tsiprasa: Martin Schulz: ‘Nadam se da će Grčka dobiti vladu tehnokrata‘”. Inače, to da je taj Shulz „ljevičar”, objesite mačku o rep.

A evo i posve „friškog” naslova: “Nova vlada: Rumunjskom će sada upravljati EU tehnokrati”. “Rumunjski premijer Dacian Ciolos”, pisalo je, “objavio je novu vladu sastavljenu od tehnokrata koji su iskustvo stekli u ustanovama EU ili u privatnom sektoru. Nova vlada treba donijeti proračun za 2016. na bazi deficita što ga je odobrio Bruxelles. Nova ministrica financija Anca Paliu-Dragu i pravosuđa Cristina Guseth radile su za Europsku komisiju, bivši rumunjski veleposlanik pri EU Mihnea Motocnovi je ministar obrane, a savjetnik rumunjskog izaslanstva u Bruxellesu Achim Irimescu preuzima ministarstvo poljoprivrede. Aura Raducu iz Europske banke za obnovu i razvoj preuzima ministarstvo europskih fondova…”

Na web-siteu advance.hr osvanuo je naslov: “Strani tehnokrati preuzimaju kontrolu? Državljani SAD-a, Gruzije i Litve dobivaju visoke pozicije u ukrajinskoj Vladi na temelju kontroverznog zakona”.

Naime, državljanima Gruzije, SAD-a i Litve, ukrajinska vlada je po hitnom je postupku odobrila preuzimanje ukrajinskog državljanstva kako bi mogli početi obnašati ključne poslove u ukrajinskoj vladi koju je parlament prihvatio ovog utorka. Primjerice, Natalie Jaresko, koja trenutno vodi kijevski investicijski fond Horizon Capital, obnašat će dužnost ukrajinske ministrice financija, a ministarstvom ekonomije upravljat će Litvanac Aivaras Abromavicius, koji je partner East Capital, 3,6 milijardi dolara vrijedne kompanije za upravljanje imovinom.

Agencije o Oreškoviću

I konačno su i nas „dohvatili! slični naslovi. Strane agencije o novom hrvatskom premijeru Tihomiru Oreškoviću pišu: “Novi hrvatski mandatar – tehnokrat bez političkog iskustva.” Agencija Reuters napisala je: “Most je inzistirao na tehnokratskom premijeru jer smatra da će on ojačati vjerodostojnost u provedbu reforma u vrijeme kada se jedno od najslabijih gospodarstava Europske unije bori da ojača slabašan rast i smanji fiskalnu neravnotežu”.

Na mjesto premijera, Orešković je došao iz korporacije Teva, u kojoj je 1. rujna prošle godine došao na mjesto glavnog financijskog direktora Teve u Europi, a u travnju ove godine imenovan je glavnim financijskim direktorom globalnog generičkog poslovanja sa sjedištem u Amsterdamu. Na toj poziciji odgovoran je bio za poslove čija prodaja premašuje 10 milijardi dolara godišnje, a Teva je inače najveći proizvođač generičkih lijekova u svijetu, najveća izraelska tvrtka i vlasnica hrvatske Plive, a lani je ostvarila 20,3 milijarde dolara prihoda i dobit od tri milijarde dolara.

I sad smo tu. Kada se zna kuda se želi stići, lako je shvatiti logiku zbivanja, a ako se ne zna unaprijed, može se pokušati događaje reinterpretirati unatrag. S rizikom dovođenja u situaciju da se čovjek mora zapitati koliko se daleko u budućnost planiraju „neoočekivani” prevrati na političkoj sceni.

Recimo, kada se događaji pokušaju sumirati unatrag, moguće je krenuti od postavke da je bivši hrvatski premijer, izabran „skautingom”, većini ljudi ogadio i politiku i navodnu ljevicu centra, barem kako se može vidjeti iz tekstova većine analitičara, a i čuti iz razgovora među ljudima. Je li to tako moralo biti?

Nakon za SDP pobjedničkih izbora 2011., prosvijetljujućih se momenata između redaka moglo naći u jednom političkom tjedniku, u tekstu „Milanovićeve nepoznate briselske godine“. „Ja sam zagrepčanac, ali i briselac“, citirana je na samom početku izjava novog premijera. U tekstu je pisalo da je „Bruxelles važno mjesto u životnom i profesionalnom putu Zorana Milanovića“, jer je „trogodišnji boravak u glavnom gradu Belgije, od 1996. do 1999., bio je prekretnica u njegovu životu. Kada se vratio u Zagreb, odlučio se učlaniti u SDP i Milanović diplomat postaje Milanović – budući premijer.“

Zanimljive informacije o tome kako europska vladajuća elita priprema buduće vladare u kolonijama, nalazile su se u odlomku znakovitog naslova: „Priprema za vodeće pozicije“. Bivši premijer je bio student na postdiplomskom programu međunarodnog i europskog prava u akademskoj godini 1998/99., koji je „specijaliziran upravo za to da bi se uspješni studenti prava pripremili za vodeće pozicije u europskim institucijama, u UN-u, Svjetskoj trgovinskoj organizaciji, MMF-u, diplomaciji i privatnom sektoru“, kako je jedan od sugovornika objasnio autoru teksta. Tamo se, dakle, provodi “skauting”, to je odgajalište ili “programiralište”, rasadnik budućih promicatelja politike nadnacionalnih struktura. Možda je njegova narav bila upravo ono što se tražilo, samo ju je trebalo staviti na pravo mjesto i pričekati da se manifestira?

‘Štednja i reforme’

Na čelu tzv. “desnice”, u istom se razdoblju našla osoba koju analitičari sustavno opisuju kao nekarizmatičnu, nespretnu i nedorečenu, pustu suprotnost svojim prethodnicima, te navode da čak i u njegovoj stranci mnogi nezadovoljno smatraju da je njihova stranka baš zbog njega skoro izgubila ono što su, u postojećim konstelacijama i raspoloženju, trebali biti unaprijed dobiveni izbori. Puno se pisalo i o njegovoj obavještajnoj prošlosti, pa ga se u svim tim konteksima doista ne doživljava kao neovisnog, slobodnomislećeg čovjeka.

Dvojica vođa, s ljevice i desnice centra, udruženim snagama stvorili su prilično nezadovoljstva i time otvorili prostor za neku novu opciju, tzv. “treći put”. Kao da taj izraz već nije dovoljno puta upotrebljen u nekim drugim zemljama i kao da se nije već pokazao kao obični marketinški trik. Ali dobri trikovi su i dobri baš po tome što uvijek “pale”. Tako je hrvatski “treći put” dobio lice MOST-a, koji je u predizbornoj kampanji inzistirao na svim pojmovima koje predstavljaju i refren kojim globalne financijske institucije već desetljećima pritišću države i uništavaju ekonomije – “štednja” i “reforme”.

Malo se ljudi pita u što se svijet oko nas zaista “reformira”, ali nuspojave su uvijek privatizacija, rasprodaja javnih dobara i službi, smanjenje plaća i radničkih prava itd.

Taj “treći put”, naravno, nije uspio pobijediti glasačku inerciju, ali nije bilo ni potrebno jer je svejedno postao ključni faktor izbora Vlade. S obzirom da je na izbore izašao kao deklarirana protuteža postojećim dvama blokovima, zahvaljujući MOST-u sada nemamo stranačkog, nego tehnokratskog korporatističkog premijera, što prije ove situacije nitko živ ne bi prihvatio, a najmanje od svega bi se s time slagali građani, koji su, kao i uvijek, i na ovim izborima baš fino izmanipulirani.

Nije nevažno što je novog premijera predložila nepobjednička strana, ali brojčano ipak dominantna desna – ”domoljubna” strane, za koju se računalo da će preuuzeti vlast, što možda ukazuje da ništa od tih “premijerskih” iznenađenja nije palo preko noći, pogotovo imajući u vidu da je MOST često isticao da želi tehnokratskog premijera, tj. “stručnjaka”.

No, u koju se to školu mora ići i kako se uopće postaje stručnjakom za vođenje države? Ne nužno kroz iskustvo managementa u korporaciji, s obzirom da su država i društvo isprepleteni, te svakako daleko kompleksniji od tvrtke, a i s drukčijom svrhom. Državi ne bi trebao biti cilj samo financijske naravi, a dobrobit građana, pokazalo se, često se ne poklapa sa statistikama i financijskim brojčanim tablicama.

Situacija se izgradila tako da korporatist postane dobrodošlo rješenje i da ga odobravaju, ako ga već nisu i prizivali. Mediji ga opisuju uspješnim, što on doista jest u korporativnom napredovanju. No, znači li visoka pozicija u korporaciji nužno da se radi o nekom vrhunskom svjetskom poslovnom stručnjaku poduzetnog duha koji „vuče” stvari? Zapravo su to najčešće suprotstavljeni pojmovi, kao što može potvrditi svatko tko je imalo upoznao duh korporacijskog ustroja.

Poduzetništvo i korporacije

Tamo gdje se kod poslovnog poduzetništva traži inicijativa i kreativnost, u korporacijama se traži ukalupljivanje i poslušnost. Tamo gdje se kod uspješnog poslovnog čovjeka krije poduzetnost, kod napredovanja na više razine korporatističkog svijeta računa se odanost šefovima i plesanje po taktu. Dok kod vlasnika neke jake tvrtke koju je sam stvorio, u čovjeka može biti ugrađeno svo njegovo ljudsko iskustvo i od prije nego što je postao imućan, a s tim i doza razumijevanja da uspješnost njegove tvrtke doista počiva na kvaliteti pojedinaca-zaposlenika, iz čega proizlazi respekt prema njima (no, ljudi tog kova rijetko idu u politiku – na našu žalost), u korporacijama ljude se često doživljava kao nužno zlo, otegotnu okolnost, prepreku još boljem financijskom poslovanju. Zato su mnoge korporacije ozloglašene zbog odnosa prema zaposlenicima, institucionaliziranog mobbinga i psihološkog inženjeringa i marketinga (ispiranja mozga zaposlenicima) prema unutra.

Ako se čovjek želi uspinjati hijerarhijama korporacije, kako je to sročio jedan moj poznanik, poželjno je da ne bude previše empatičan, da mu dobrobit ljudi ne bude od prevelike važnosti, te da bude poslušnik prema gore i diktator prema dolje. Naravno, uglađen, s osmijehom i manirima.

Ne znači da sve navedeno vrijedi i za izraelsku tvrtku Tevu, ali nekako se čini jasno da tako jaka tvrtka (podsjetimo – najveća izraelska kompanija) barem mora imati bliske veze s izraelskom Vladom, što može značiti da je mreža iza površinskih političkih događaja možda puno dublje razgranata nego što smo naučeni misliti.

Ali i ne mora značiti.

Ostanimo kod toga da činjenice nikad nisu sporne, već su sporne njihove interpretacije. U ovom slučaju, činjenice su samo da će korporatist, tehnokrat koji odavno ne živi u Hrvatskoj ali je visokopozionirani financijaš u najvećoj izraelskoj farmaceutskoj tvrtki, biti šef hrvatske vlade, odrekavši se “vrtoglavih menadžerskih zarada u izraelskom farmaceutskom gigantu Tevi”, te će se “u usporedbi s dosadašnjim milijunskim primanjima, na novoj poziciji morati zadovoljiti mrvicama iz državnog budžeta”, kako je pisalo na jednom portalu. Svakako, činjenica je i to da nikad nećemo saznati kako je tekao niz sugestija, poziva i prijedloga koji su doveli do toga da HDZ predloži baš tog premijera, niti tko je sve u tu piramidu bio uključen.

U našem političkom mikrosvemiru tehnokrati nisu nova pojava, ali nakon glavnih institucija poput središnje banke, televizije itd., novost je imati jednog i na čelu vlade. Brzezinski je prije nekoliko desetljeća u naslovima knjiga zazivao “postdemokratsko društvo”, a sada se može reći da se taj pojam otkriva kao istoznačnica za vladavinu neizabranih tehnokrata, što već postaje svjetska epidemija i pojava koju se počelo smatrati normalnom.

No, za prava značenja potrebno je zagledati se u samo tkivo svijeta koji nas okružuje. I uvidjeti da su njegove niti satkane od naših uvjerenja o tome kako stvari stoje.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty Re: HRVATSKA 1 DO 2019god.

Komentar  Valter Fri Jan 22, 2016 1:11 pm

http://www.tportal.hr/vijesti/parlamentarni-izbori-2015/413160/Platforma-112-Hrvatska-nece-biti-fasisticka-Njemacka-i-Sjeverna-Koreja.html


Platforma 112: Hrvatska neće biti fašistička Njemačka i Sjeverna Koreja


Nijekanje vrijednosti kao što je antifašizam apsolutno je nedopustivo i Zlatko Hasanbegović je apsolutno neprimjerena osoba za položaj ministra kulture, upozorila je prosvjednom akcijom i konferencijom za medije na Markovu trgu Platforma 112 koja još jučer otvorenim pismom mandataru Tihomiru Oreškoviću poručila da povuče nominacije Hasanbegovića i Mije Crnoje zbog njihovih očitih antidemokratskih stavova. Danas na Markovu trgu ispred Sabora Platforma 112 upozorila je kako nam, budu li Hasanbegović i Crnoja ministri, slijedi ono što smo zadnji put imali u fašističkoj Njemačkoj. Za ratni zločin optužen HDSSB-ov saborski zastupnik Branimir Glavaš prosvjednicima i prosvjednicama pokazao je srednji prst

Uoči predstavljanja Vlade pred parlamentom Platforma 112 održala je na Markovu trgu ispred zgrade Hrvatskog sabora konferenciju za novinare i prosvjednu akciju 'Smrt slobode izražavanja' zatraživši od mandatara Oreškovića da povuče nominacije Hasanebgovića i Crnoje.

'Predloženi ministar s kulturom nema nikakve veze, i 99 posto ljudi u kulturi nije nikad čulo za njega. Rekao je i da je antifašizam floskula i da prezire salonske umjetnike. Ne možemo biti kreativni ako mislimo što ministar odobrava. Kao i ministar branitelja koji bi napravio registar izdajnika. To je primjerenije Sjevernoj Koreji', kazala je Sanja Sarnavka iz Platforme 112.

'Događa se nešto što se nije smjelo dogoditi. Pobjednička strana ima pravo birati ministre, ali neke granice se ne smiju prijeći. Nedopustivo je da ministar kulture bude osoba koja kaže da prezire aktiviste koji hodaju na Prideu. To je potpuno gušenje slobode izražavanja', upozorila je Sarnavka i dodala: 'Ta osoba određivat će sve što ćemo gledati i slušati na televiziji. To što nam slijedi zadnji put smo imali u fašističkoj Njemačkoj' Mislimo da nas, ako bude potvrđen, čeka mrkli mrak'.

'Karamarko je napravio nepopravljivu štetu predloživši ovakvog čovjeka za ministra kulture i nema što napraviti osim da ga povuče. Svaka opcija ima pravo birati svoju izvršnu vlast u skladu sa svojim svjetonazorom, ali osoba koja kaže da je Hrvatska izgubila u Drugom svjetskom ratu ne može biti ministar. Koalicija će, nadamo se zamijeniti ga s adekvatnijom osobom', naglasio je glumac Vili Matula dodavši: 'Svi normalni ljudi će se dići i to ne smije proći. I dalje će biti prosvjeda. Sve je to posljedica huškačke kampanje'.

Aktivisti su Hasanbegovića pred Saborom dočekali zvižducima, a netko je i podviknuo 'Goebbels'. Za ratni zločin optužen HDSSB-ov saborski zastupnik Branimir Glavaš prosvjednicima i prosvjednicama pokazao je srednji prst.

Nešto ranije na drugom kraju grada na zgradi Ministarstva kulture osvanula je nova ploča i poruka 'uzrujane građevine Ministarstva kulture Republike Hrvatske mandataru i budućem premijeru Timu Oreškoviću da ne želi postati građevina tzv. NDH'. 'Neće proći.

Otvoreno pismo mandataru Platforma 112, neformalna koalicija nekoliko desetaka organizacija civilnog društva, koje se niz godina bave zaštitom ljudskih prava i demokratizacijom te izgradnjom mira, poslala je još jučer istaknuvši kako 'ne niječe činjenicu da svaka politička opcija koja sastavlja Vladu ima pravo i legitimitet birati izvršnu vlast u skladu sa svojom vrijednosnom orijentacijom, koja je u slučaju ove Vlade nedvosmisleno konzervativna, ali su sigurni da postoje granice koje nitko u demokratski uređenoj državi ne smije prekoračiti'.

U tom kontekstu obraćaju se Oreškoviću kako bi ga upozorili da je 'kandidat za ministra kulture Zlatko Hasanbegović apsolutno neprimjerena osoba za položaj na koji ga želi imenovati. Nijekanje vrijednosti kao što je antifašizam apsolutno je nedopustivo i samo je jedna od izjava koje pokazuju kako je osoba koja će imati moć određivati tko će u kulturi i medijima dobivati sredstva isključiva, a time i nepodobna za vođenje područja u kojem je sloboda izražavanja ključna pretpostavka stvaralaštva'.

Hasanbegović je, naime, 'u više navrata posprdno govorio o 'ideologiji ljudskih prava', pokazujući, za jednog građanina s akademskom titulom povjesničara, nevjerojatno neznanje o međunarodnom pravnom poretku i ključnoj tekovini naše civilizacije. Iskazao je i izraženu netrpeljivost prema zagovaranju ljudskih prava proglašavajući ga protudržavnom aktivnostšću te mu ona uz njegovo javno djelovanje i kao predsjednika Nadzornog odbora Počasnog bleiburškog voda, i člana HOP-a (utemeljitelj Ante Pavelić), i kao povjesničara čije izjave i tekstovi imaju malo veze s istinom, a puno s ostrašćenim revizionizmom, moraju biti nedvosmislenom zaprekom za imenovanje na čelnu poziciju Ministarstva kulture', smatraju u Platformi 112.

Naposljetku, ističu da je i 'revizionistički orijentiran Mijo Crnoja jednako problematičan odabir za ministra branitelja, ali je njegova potencijalna šteta i doseg djelovanja ipak ograničen na braniteljsku populaciju. Najava izrade Registra izdajnika Republike Hrvatske, sigurni smo, primjerenija je državnom uređenju Sjeverne Koreje, a ne demokratskoj državi, članici Europske unije'. Stoga pozivaju Oreškovića da povuče ove nominacije, a zastupnike da 'uskrate povjerenje ovim osobama s očitim antidemokratskim stavovima'.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty Re: HRVATSKA 1 DO 2019god.

Komentar  Valter Wed Feb 03, 2016 5:58 pm

http://www.24sata.hr/politika/porezne-prijave-tko-ih-i-dalje-mora-predavati-i-na-koji-nacin-459469


Porezne prijave: Tko ih i dalje mora predavati i na koji način

Jedna od novosti je uvođenje postupka utvrđivanja poreza zbog čega većina građana više ne mora podnositi porezne prijave. Ipak, neki će je morati podnijeti

Porezna uprava objavila je upute o sastavljanju i podnošenju godišnje porezne prijave te sastavljanju i podnošenju Zahtjeva za priznavanjem prava u posebnom postupku za 2015. Jedna od novosti je uvođenje posebnog postupka utvrđivanja poreza zbog čega većina građana više ne mora podnositi porezne prijave.

Obračun poreza obavljat će se automatski u Poreznoj upravi na osnovi podataka prikupljenih u protekloj godini.
Tko više ne treba podnijeti poreznu prijavu?

1. Zaposleni koji su primali plaću od više poslodavaca istodobno

2. Građani koji su primili dohodak iz inozemstva, a nisu platili porez tijekom godine

3. Umirovljenici s inozemnom mirovinom za koju su dužni platiti porez u Hrvatskoj, a nisu to učinili tijekom godine

4. Porezni obveznici koji su imali pravo dobrovoljno podnijeti poreznu prijavu radi povrata poreza
Tko i dalje mora podnositi prijavu?

1. Građani koji su ostvarili dohodak od samostalne djelatnosti (obrtnici, slobodna zanimanja i ostali obveznici koji dohodak utvrđuju na temelju poslovnih knjiga), osim onih koji plaćaju porez na dohodak u paušalnom iznosu

2. Pomorci (članovi posade broda u međunarodnoj plovidbi koji su ostvarili dohodak od nesamostalnog rada

3. Građani za koje Porezna uprava ne raspolaže podacima o njihovom ostvarenom dohotku odnosno porezni obveznici koji su u 2015. ostvarili oporeziv dohodak o kojem poslodavac, isplatitelj primitka ili sam porezni obveznik nije izvijestio Poreznu upravu

4. Porezni obveznici koji mogu ostvariti povrat poreza na temelju poreznih olakšica koje nisu prijavljene Poreznoj upravi

Detaljnije informacije o poreznim prijava možete pronaći ovdje.



http://www.porezna-uprava.hr/HR_publikacije/Lists/mislenje33/Display.aspx?ID=19378&Source=http%3a//www.porezna-uprava.hr/HR_publikacije/Lists/mislenje33/Sva%2520miljenja.aspx?GroupString%3D%253B%2523Porez%2520na%2520dohodak%253B%2523%26IsGroupRender%3DTRUE&ContentTypeId=0x0100EC713B67E7E91E4CB070B8F49D6747B1
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty Re: HRVATSKA 1 DO 2019god.

Komentar  Valter Wed Feb 03, 2016 6:01 pm

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty Blaiburg

Komentar  Valter Mon Feb 08, 2016 8:03 pm

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/organizator-bleiburga-odbrusio-vesni-pusic-ne-velicamo-ndh-mogla-se-bolje-informirati-891328


Bože Vukušic

Organizator Bleiburga ODBRUSIO Vesni Pusić: ‘Ne veličamo NDH, mogla se bolje informirati’


Autor: T. P.
Ponedjeljak, 08. Veljača 2016. u 12:03


"Smatram da se bivša ministrica vanjskih poslova mogla informirati o dostojanstvenim komemoracijama u Bleiburgu kod svojeg austrijskog kolege te kod austrijske policije. Da je itko provocirao ili nosio neka nedopuštena obilježja, uvjeren sam da bi austrijska policija reagirala", dodao je Vukušić.

Glavni tajnik i glasnogovornik Počasnog bleiburškog voda (PBV) te organizator komemoracije u Bleiburgu istaknuo je za tportal da se pripreme za obilježavanje središnje komemoracije bleiburškim žrtvama i žrtvama Križnog puta, koja se u svibnju održava u Austriji, kao i svake godine dogovaraju s austrijskim vlastima i tamošnjim zakonima.

Naime, Vesna Pusić je gostujući u ‘Otvorenom’ izjavila da je ta komemoracija “uvreda za nevine žrtve” i da se “pod krinkom te fraze skupi gomila ljudi noseći ustaške uniforme i kape, veličajući ustaštvo i sramoteći Hrvatsku”. Bože Vukušić komentirao je njezinu izjavu rekavši da “tijekom dosadašnjih komemoracija bleiburškim žrtvama nije zabilježen ni jedan incident, o čemu ponajbolje govore videosnimke iz razdoblja od 1997. do danas koje posjedujem i na kojima se ne može pronaći ijedan izgred ili slično” te da Pusić nije u pravu. Vukušić dodaje da se iz svih dostupnih videosnimki može vidjeti da “sudionici komemoracije ne veličaju ustaštvo, već dolaze u Bleiburg isključivo se pokloniti žrtvama”.

“Smatram da se bivša ministrica vanjskih poslova mogla informirati o dostojanstvenim komemoracijama u Bleiburgu kod svojeg austrijskog kolege te kod austrijske policije. Da je itko provocirao ili nosio neka nedopuštena obilježja, uvjeren sam da bi austrijska policija reagirala”, dodao je Vukušić koji je detaljnije pojasnio i organizaciju komemoracije:

“Budući da iz godine u godinu raste broj sudionika komemoracije i hodočasnika koji se prisjećaju desetaka tisuća žrtava na Bleiburškom polju, kao organizatori obavezni smo o svemu obavijestiti austrijsku policiju i ravnati se prema tamošnjim zakonima. Budući da brojka onih koji dolaze u Bleiburg pokloniti se žrtvama premašuje nekoliko tisuća, dužni smo angažirati austrijsku zaštitarsku službu, ali i sanitetsku službu koja se brine o medicinskoj pomoći. Kao i svih dosadašnjih godina, usko surađujemo s austrijskim vlastima, posebice s austrijskom policijom koja uz zaštitare osigurava komemorativni skup. Dio novca za obilježavanje osigurava Sabor te iz tog novca mi kao organizatori preusmjeravamo novčana sredstva na službe koje moramo osigurati prema zakonu”, itiče Vukušić.



Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty Zaključak

Komentar  Valter Mon Feb 08, 2016 8:23 pm

Moglo bi se sada nastaviti sa prikazima "druge strane",ali to bi samo uvecalo mrznju medju nasim narodima.

To nasa zelja nije.

Smatam da je potrebno izneti sve sto treba kako bi se konacno razcistilo sve ono sto bilo kome smeta.

Pri tome zelim naglasiti da se nesme zaboraviti ko je sve poceo.

Zelim takodjer naglasiti da licno zalim za svakom nevinom zrtvom,bez obzira sa koje strane ona bila.

Takodjer smatram da je potrebno dopustiti da sve istoriske cinjenice traze i iznose neutralni ljudi.

Ako je to u ovakvim okolnostima uopste moguce organizovati.

Postavlja se i pitanje dali postoji interes "zainteresovanih" strana da se stvarno iznese prava istina.

Potpuna istina,do kraja.

" Mi trazimo istinu,ali je uvek zelimo naci u onom delu koji nama odgovara" je zakljucila jedna knizevnica.

Zato apelujem na sve "zainteresovane" da istina mora biti cela,ma koliko ona bolna bila.

Jedino tako se moze rascistiti,za buduci napredak celoga drustva.

Nedopustivo je da se okarakterisu kao "NASI VOJNICI" oni koji su se borili na strani okupatora.

To je samo jedan od primera pogresne istine.

Takvih primera ima vise.

Zakljucite i sami.



Valter


cyclops
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty Re: HRVATSKA 1 DO 2019god.

Komentar  Valter Sat Feb 13, 2016 8:37 pm

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/nevideno-na-hrvatskim-televizijama-potpuno-raskrinkan-bankarski-sustav-video-892602


Neponovljivo!

NEVIĐENO NA HRVATSKIM TELEVIZIJAMA: Potpuno raskrinkan bankarski sustav! (VIDEO)

Autor: Z. K.
Petak, 12. Veljača 2016. u 10:43


U nastavku pogledajte emisiju jer ono što je ovdje izrečeno, teško da možete vidjeti na nekoj drugoj 'hrvatskoj' televiziji.

S obzirom na ogromnu zavjeru koja je isprepletena oko čovječanstva, a opet toliko je banalna da ljudi pored zdravih očiju ne vide, dogodilo se nešto neviđeno na hrvatskim televizijama. Emisija Klopka, novinara Ratka Martinovića koja se emitira na SB-TV u potpunosti je raskrinkala čitav bankarski sustav, otkrila tko su pravi vlasnici banaka, te zapravo Hrvatskoj približila banalnu istinu o robovlasničkom društvu u kojem smo se našli.

Gosti emisije su Marko Francišković, književnik i aktivist koji je na jednostavan način objasnio kako se  čitav sustav bankarstva provlači još od drevnog Babilona, dok su ga Feničani putem koncepta crnog plemstva doveli u Veneciju. Interesni karteli i obitelji poput Rothschilda i Rockefellera bankarskim inženjeringom osigurali su višestoljetnu vlast, a globalne krize poput one iz 2008. godine samo su najnoviji načini oduzimanja građanske imovine poput ‘Bailout’ i ‘Bailin’ sustava. Cilj čitave priče je jedinstvena elektronska valuta, a ukoliko sustav krahira ti isti karteli osigurali su si držanje vlasti otkupljivanjem velikih količina zlata. Francišković je raskrinkao i mit o kvazi suverenitetu jer kako tvrdi suverenitet ne postoji ako država ne stvara svoj novac.

Gost emisije Klopka bio je i Pašk Kačinari koji je otvorio čitavu paletu tema vezanu uz nastanak tehnomenadžerske struje 1965. godine, te njihovu ekspanziju tijekom raspada države, prodaje banaka i zatvaranja Ive Sanadera za kojeg tvrdi da je zatvoren isključivo zbog toga jer je zahtijevao istragu nad Zagrebačkom bankom.

U emisiji je sudjelovao i Darko Petričić  kao autor knjige ‘Hrvatska bankarska mafija’ te mafijaše potvrdio kao ‘bankstere’, zbog gangsterske metodologije rada, dok je Damir Trnačić pak poentirao s teorijom novca kao duga koji pomoću kamata ljude dovodi u dužničko ropstvo. Ulazak u kredit je tako poput nekog potpisivanja ugovora s vragom u kojem svi igraju rulet ne znajući da je sve namješteno, piše Brod portal.

U nastavku pogledajte emisiju jer ono što je ovdje izrečeno, teško da možete vidjeti na nekoj drugoj ‘hrvatskoj’ televiziji.


Autor: Z. K.
Petak, 12. Veljača 2016. u 10:43
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty Re: HRVATSKA 1 DO 2019god.

Komentar  Valter Mon Feb 15, 2016 12:28 am

http://flash.hr/aktualno/dario-nakic-uvodi-americko-zdravstvo-po-nalogu-osiguravajucih-kuca-farmaceuta-i-banaka/


NOVI ministar zdravlja Dario Nakić spomenuo je uvođenje nadstandarda u zdravstvo, tj. “ono što ne spada u osnovna prava”, kako je sam ministar objasnio. Prema njegovoj ideji, građani bi trebali dodatno plaćati sve usluge izvan osnovnih zdravstvenih pregleda – dijagnostiku, specijalistički pregled, lijekove… Plaćali bi ih gotovinom ili dodatnim osiguranjem, možda i u privatnim osiguravajućim tvrtkama. No, što je sve uključeno u nadstandard kojeg spominje, nije sasvim jasno.

Vjerojatno niti zubarske usluge neće biti besplatne kao nekad, pa ćemo morati kod zubara odlaziti u Bosnu ili Srbiju, kao to Talijani i Englezi dolaze u Hrvatsku jer si u svojoj zemlji ne mogu priuštiti zubara.

Spomenka Abveršek iz Samostalnog sindikata zdravstva kaže kako je ministar mislio da će “kroz osnovnu košaricu zbrinuti svakoga građanina”. A to znači da će vas, ako vam je ugrožen život, zbrinuti. NO, iza toga postoje i rehabilitacije, i lijekovi i stvari koje građanin, da bi se doveo u potpunu funkciju, mora koristiti u javnom zdravstvu. E to ćemo rješavati kroz police, objasnila je.

U ovakvom nakaradnom i amerikaniziranom zdravstvu, ljudi su samo brojke. Obogatit će se osiguravajuće kuće i banke jer će se ljudi morati zaduživati i rasprodavati svoju imovinu da bi se mogli liječiti. Nakon svakog pregleda, polica osiguranja će korisniku biti sve skuplja i skuplja, a osiguravajuće kuće će uvijek pronaći neku rupu u zakonu i tako se opravdati zašto vam u potpunosti neće platiti trošak određenog liječenja.

Već smo jednom napisali kako se novi model zdravstva zove: PLATI ILI UMRI!

Hitno nam je potreban referendum s kojim ćemo zabraniti privatzaciju zdravstvenog sustava. Zdravlje nije roba i ljudskim životima se ne smije trgovati!

Ministar zdravstva je puno opasniji od Crnoje i trebalo bi ga hitno smijeniti. Svojevremeno je napravio veliki milijunski gubitak u zadarskoj bolnici, tako da od njegove stručnosti nema niti S. On je samo neoliberalni potrčkalo, kao i ostatak naše korumpirane Vlade.

Autor: Josip Novosel
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty Re: HRVATSKA 1 DO 2019god.

Komentar  Valter Tue Feb 16, 2016 1:56 am

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/hrvatska-je-u-raljama-najrigidnijeg-neoliberalnog-kapitalizma-894077


DR. DRAGO JAKOVČEVIĆ EKONOMIST U EMISIJI 'BITNO' MREŽE TV

HRVATSKA JE U RALJAMA NAJRIGIDNIJEG NEOLIBERALNOG KAPITALIZMA


Autor: Dnevno.hr
Ponedjeljak, 15. Veljača 2016. u 22:02


Dr. Jakovčević jako je skeptičan oko rasta BDP-a u Hrvatskoj.

„Hrvatska je u raljama najrigidnijeg neoliberalnog kapitalističkog koncepta na svijetu. Imamo milijun gladnih ljudi dok njih 1% posjeduje 64 milijarde kuna. Gdje su ih molim vas lijepo zaradili ako ne u pretvorbenoj pljački? Mi moramo imati socijalnu državu. I neka nas ne plaše nekakvim bolnim rezovima. Kakvi bolni rezovi kada već sada osim Rumunjske imamo najmanju minimalnu plaću. Tko to može normalno živjeti od tri tisuće kuna?“

Na pitanje gledatelja treba li smanjiti plaću političarima, dr. Jakovčević odgovara:

„Apsolutno sam protiv. Ne želim da mi Sabornik ili ministar ima malu plaću pa da se bavi koruptivnim radnjama. Neka premijer ima i 50 000 Eura plaće, ali ako ga uhvatimo u krađi, teško njemu.“

Dr. Jakovčević jako je skeptičan oko rasta BDP-a u Hrvatskoj.

„Mislim da će se mnogi razočarati. Naš rast posljedica je dramatičnog pada cijene nafte, a ne naših gospodarskih postignuća. Čim cijene nafte porastu mi ćemo se naći u problemima.“

Osvrnuo se i na rad HNB-a.

„Ma o kakvoj mi samostalnosti govorimo? Pa gazda je onaj tko je vlasnik kapitala. Mi nemamo ni hrvatsku ni narodnu banku sve dotle dok zadovoljavamo interese kapitala. I da vas na nešto upozorim. Stalno pričamo o nekom stranom kapitalu. Kakvu smo korist od stranaca imali? Čim kupe neko naše poduzeće počnu otpuštati ljude i sebi dijeliti nagrade za uspješan rad.“

Ima i recept za uspješan oporavak.

„Plaće moraju narasti do minimalnih četiri tisuće kuna, treba smanjiti poreze na dohodak, a poslodavce zakonom natjerati da ljudima daju dostojanstvene plaće. Sramotno je da nam ljudi gladuju, da su umirovljenici na rubu očaja i da nam odlaze najbolji i najsposobniji u inozemstvo. Drago mi je zbog njih, lijepo je živjeti u Njemačkoj, ali ja sam Hrvat i želim bogatu i sretnu Hrvatsku.“

Autor: Dnevno.hr
Ponedjeljak, 15. Veljača 2016. u 22:02
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty Re: HRVATSKA 1 DO 2019god.

Komentar  Valter Fri Feb 19, 2016 10:43 pm

http://www.dnevno.hr/domovina/dramaticna-reakcija-iz-vukovara-po-nasem-gradu-haraci-se-smisljeno-naoruzano-poduceno-894713


"NE NAPADAJTE NAŠU MLADOST"

DRAMATIČNA REAKCIJA IZ VUKOVARA: ‘Po našem gradu harači se smišljeno, naoružano i – podučeno!’

Autor: S. Vučković
Srijeda, 17. Veljača 2016. u 18:53


"Za ovakvo barbarsko i užasavajuće ponašanje snose odgovornost također njihovi predstavnici u Saboru Republike Hrvatske - Milorad Pupovac, Vojislav Stanimirović, te cijela jedna svita njihovih pristaša tzv. zaštitnika ljudskih prava, npr. Stazić, Milanović, Matić, Ostojić....", kaže se u priopćenju.

Koordinacija udruga proisteklih iz Domovinskog rata grada Vukovara priopćenjem se oglasila vezano uz napade mladića srpske nacionalnosti na tamošnje građane:

“U Vukovaru se tijekom proteklog vikenda odvijala prava drama. Naoružani, pijani i neintegrirani potomci Pupovčevih i Stanimirovićevih glasača, naoružani vatrenim oružjem, haračili su Vukovarom  sa ciljem traženja žrtava nad kojima bi se mogli iživljavati,te na taj način iskazati  svu svoju mržnju prema Hrvatskoj, svemu što je hrvatsko i vukovarsko.

Ta trojica balavaca, upitnog kućnog odgoja ( ako se to može nazvati odgojem), dva su dana pijani terorizirali Vukovarce, ponajprije mladež, ne razmišljajući uopće o tome o kojem se spolu radi. Kako je poznato, u tom svom pohodu, kojeg su nazvali navijačkim, napali su i mladića, mladog vukovarca, dijete hrvatskog branitelja, logoraša, te mu nanijeli teške fizičke povrede, zbog kojih je mladić hospitaliziran. To im naravno, nije bilo dovoljno, nego su samo koji sat-dva kasnije, vatrenim oružjem i zastrašivanjem, na raskrižju, napali automobil sa još nekoliko hrvatskih mladića i jednom djevojkom, koji su uspjeli pobjeći na vrijeme te sve odmah prijaviti policiji u Vukovaru. Policija je pohvatala bagru, koja se bez imalo kompleksa uputila u taj ubilački i zastrašujući pohod, bez imalo osjećaja odgovornosti, bez imalo razmišljanja kako to samo po sebi može završiti, ne samo po žrtve, nego i po njih same.

Ili možda ipak i nije tako? Tko kaže da su oni to radili bez razmišljanja?

Ne, radili su vrlo smišljeno, vrlo organizirano, naoružano i primjereno podučeno. Kada kažem primjereno podučeno, tada prije svega govorim o roditeljskom odgoju, kojega u ovakvom obliku već Hrvatska i Vukovar vidješe devedesetih. Međutim, za ovakvo barbarsko i užasavajuće ponašanje snose odgovornost također njihovi predstavnici u Saboru Republike Hrvatske – Milorad Pupovac, Vojislav Stanimirović, te cijela jedna svita njihovih pristaša tzv. zaštitnika ljudskih prava, npr. Stazić, Milanović, Matić, Ostojić….

U posljednjih nekoliko godina sa saborske govornice mogli smo se naslušati takvih gnjusnih izjava, koje su pod krinkom ugroženosti u stvari bili “Katedra za obuku” ovakvih barbara, a sve u cilju huškanja određenog korpusa srpske nacionalne manjine, kako bi činili upravo ovako užasne i zabrinjavajuće stvari, kao što su se zbivale proteklih dana. Zaključak se sam po sebi nameće – gospodo vi ste izravno odgovorni za ovako nešto, jer Pupovac i Stanimirović su dvije glave, koje su za to dobro plaćene.

Postavlja se pitanje, što bi se dogodilo da je sve ovo završilo sa smrtnim ishodom, s obzirom da je u igri i pištolj? Tko bi ovoga puta bio kriv – rakija, kretenski odgoj ili možda čak i vi? Jeste li se ikada zapitali što vaši postupci i izjave mogu imati za posljedicu?

Ne, vi ste vrlo svjesno išli na ciljanu skupinu mladih ljudi, koja će biti indoktrinirana vašim bolesnim i ne ostvarenim ciljevima. Podlo, nema što!

Teorija po kojoj posiješ strah i onda kako bi zavladao ideš gradom i vičeš -to je vuk, to je vuk- a sve pod krinkom ugroženosti, samo je dokaz koliko ste jadni, pokvareni, maliciozni i zli, kada ste u stanju žrtvovati i “svoju” mladost. Fuj, može vas biti sram, jer niste ljudi, vi ste potomci demona nekih prošlih vremena, a svim tim vremenima ste bili gubitnici. Očekivali ste reakciju koja bi u sebi sadržavala osvetu od strane Hrvata, od strane svih onih koji Hrvatsku doživljavaju svojom istinskom domovinom, onih koji ju poštuju i vole, bez obzira kojoj naciji pripadali.
Hrvatsku je branilo i više od 10 000 pripadnika srpske nacionalne manjine, te ste vi i ovi balavci, svojim ponašanjem, svojim riječima i ne-djelima, ponizili (po ne znam koji puta) i njih, a i oni su porezni obveznici.

Dokazali ste kako mirna reintegracija nije poslužila ničemu osim vašim idejama i pretenzijama , ali ste se malo preračunali – niste baš očekivali da će se pošten svijet vratiti u svoj Vukovar, da će tu stvarati novi život. Niste očekivali novu generaciju mladosti, koja ne mrzi, koja je ponosna i časna.

Onu koja voli Hrvatsku i Vukovar.

Niste očekivali, što samo potvrđuje sve teze po kojima ste bijedni, jadni gubitnici, po kojima ni nakon krvavog razaranja Vukovara, masakriranja i ubojstava, egzekucija na Ovčari i drugim masovnim grobnicama,zatočenjima po logorima smrti, pravi domoljub ne umire, ne osvećuje se, ali pamti. Ta ista mladost je sada napadnuta, djeca zatočenika srbočetničkih logora, djeca silovanih majki, djeca bez jednog ili čak oba roditelja…. Ta ista djeca odgojena su na način u kojem se poštuje pravni poredak Republike Hrvatske, odgojena su tako da u njega vjeruju i da se na njega mogu osloniti, iako u samom Vukovaru situacija sa aboliranim četnicima i dalje nije riješena…No ta su djeca otišla u Policijsku postaju i prijavila napad..

To je odgoj, to je razum to je ono što ste zaboravili uzeti u obzir- jer sudite svijet po sebi.

Kada bi bilo onako kako vi sudite svijet, tada bi se normalan svijet spustio na vašu razinu, na razinu napadača, na razinu njihovih ne-roditelja, tada bi bili kao vi- krv za krv..No to se nije i neće dogoditi, jer nismo vi, jer Hrvatska nije natopljena krvlju naših domoljuba, djece, majki, staraca, očeva, zato da bi se mi upecali na vaše udice. Mi svoje mrtve poštujemo, svoju djecu volimo, a vas boli briga i još potpirujete vatru.

Što hoćete? Očekivali ste kako će se u Podunavlju Hrvati i domoljubi reintegrirati vama !?

Hrvatska ima institucije, pravni sustav, sustav kazne i odgovornosti… Počnite poštovati taj sustav, kojega ste pokušali izopačiti na sebi svojstven način, no nije vam uspjelo, u protivnom napustite ovu zemlju, jer ne zaslužujete ni disati ovaj sveti zrak.

Zločinci, tako ih slobodno možemo nazvati, biti će kažnjeni, nadam se tako rigorozno, da više nikada i nikome ne padne na pamet ovako nešto, jer mi vjerujemo pravnoj državi i njezinim polugama vlasti.

Od vas očekujemo  da odstupite sa položaja i dužnosti koje obavljate, ali i ispriku svima onima kojima ste nanijeli štetu  svojim izopačenim riječima, svojim djelima, svojom poganošću i sramoćenjem ne samo Hrvatskog Sabora, nego i svih onih časnih ljudi koji žive u Lijepoj našoj. Ispričajte se i onom časnom dijelu pripadnika srpske nacionalne manjine koje ste sustavno, godinama jednako tako vrijeđali i zastrašivali.

Naša je mladost doživjela strašan šok, željeli ste getoizirati jedan grad, sijati strah u 21 stoljeću, a niste se maknuli sa stupnja kromanjonaca…Vaša “pesmarica bit će mesa bit će mesa klat ćemo hrvate” vaš je krimen, za kojega će te ubrzo odgovarati, jer kopaste rupu u koju ste sami upali.

Našoj napadnutoj mladosti svi možemo samo skinuti kapu kako su reagirali,Ponosni smo na njih…rane će proći, ali zaboraviti neće. Uz nas je Bog, pravda i poštenje- uz vas… eto, tako vam Bog pomogao i dobri odvjetnici, jer vrijeme je reintegracije u civilizaciju…”

Koordinacija udruga proisteklih iz Domovinskog rata grada Vukovara

Autor: S. Vučković
Srijeda, 17. Veljača 2016. u 18:53
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty Konstatacija

Komentar  Valter Fri Feb 19, 2016 11:16 pm

Kao prvo zelim naglasiti,da "mi" najostrije osudjujemo ovako "kratkovido" neinteligentno) ponasanje.

Kao drugo se nemoze osudjivati neki narod ili politicar zog ponasanja pojedinca.

Zatim,nije jasno kako je moguce da neko dva dana (u navodu) terorise grad,a da niko od organa zaduzenih za red i mir ne reaguje?

Dobija se "blagi" utisak,da je to neko "mozda" i izrezirao da bi se upravo stvorio takav utisa kod "Ovaca" koje odmah "bleje" kada se nesto dogodi.

Citat: " U Vukovaru se tijekom proteklog vikenda odvijala prava drama. Naoružani, pijani i neintegrirani potomci Pupovčevih i Stanimirovićevih glasača, naoružani vatrenim oružjem, haračili su Vukovarom  sa ciljem traženja žrtava nad kojima bi se mogli iživljavati,te na taj način iskazati  svu svoju mržnju prema Hrvatskoj, svemu što je hrvatsko i vukovarsko. Ta trojica balavaca, upitnog kućnog odgoja ( ako se to može nazvati odgojem), dva su dana pijani terorizirali Vukovarce, ponajprije mladež, ne razmišljajući uopće o tome o kojem se spolu radi. Kako je poznato, u tom svom " Zaversen citat

Sledeca stavka. Citat:"U posljednjih nekoliko godina sa saborske govornice mogli smo se naslušati takvih gnjusnih izjava, koje su pod krinkom ugroženosti u stvari bili “Katedra za obuku” ovakvih barbara, a sve u cilju huškanja određenog korpusa srpske nacionalne manjine, kako bi činili upravo ovako užasne i zabrinjavajuće stvari, kao što su se zbivale proteklih dana. Zaključak se sam po sebi nameće – gospodo vi ste izravno odgovorni za ovako nešto, jer Pupovac i Stanimirović su dvije glave, koje su za to dobro plaćene.


Jednostavna analiza teksta moze dovesti i do zakljucka da se sve sto se desilo,uklapa u neke "planove" za "zastitu od onih drugih".

Smatram da ovako brzopleti zakljuci mogu da proizvedu jednako negativne posledice u drustvu,kao i sam postupak "kratkovidih" mladica.

I da ne nabrajam dalnji tok teksta zelim jos jednom naglasiti:

"Nijedan normalan covek se tako ne ponasa u svojoj (osim u SAD-a) a kamoli ako je nacionalna manjima.

Logican zakljucak je: "Ili su ti "mladici" bili "u ogromnoj meri kratkovidi" ili su bili deo plana (bez obzira sa koje strane koji samo donosi zaostravanje i onako zategnute situacije.

Posebno kada je "manjina" u pitanju.

Prema tome smatram da sve treba prepustiti organima drzave za red i mir,a ne "raznim" nagadjanjima takve "mladice" sa druge strane "zvati na pozornicu".

To samo vodi do... onoga cega bi trebaklo da nam je svima dosta.

Zato apelujem na inteligenciju svih gradjana.

Nedopustite da vas provociraju neki "mladici".

Sve provokatore treba prijaviti organima reda u drzavi.

Zato su u drzavi,neka urade svoj posao,bez obzira o kojim "mladicima" da se radi.

Moram iskreno reci da sam shvatio da nama jedino moze EU da (na zalost) pomogne.

Ocito da je nivo inteliegncije kod nas toliko "kratkovid" da nismo u stanju (vecina) da shvatimo da se nemoze napredovati, ako se stalno bacaju "kolci pod noge".

Bez obzira ko baca,i kome se baca pod noge.

Napredak se moze jedino stici radom,radom i radom.

Zakljucite i sami,na koji nacin se kod nas "radi".

Tuzno,veoma tuzno.

Nazalost,ali istinita.




Valter


Sad
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty JOS MALO I EVO "DEMOKRATSKE" INKVIZICIJE

Komentar  Valter Sat Feb 20, 2016 12:45 pm

http://m.tportal.hr/vijesti/417100/Prijavili-ucenike-policiji-jer-su-se-maskirali-u-pionire.html

TITO I JOVANKA U PAKRACU
Prijavio učenike policiji jer su se maskirali u pionire


Pokladni utorak u pakračkom kraju obilježili su srednjoškolci koji su se maskirali u 'Tita i pionire'. Njih dvadesetak obukli su bijele košulje, crvene marame i 'Titovku' te su predvođeni 'Titom' i 'Jovankom' u VW Bubi prošli put od pakračke Venecije do Srednje škole Pakrac gdje su imali prisegu, Titov ovor, predavanje štafete te ples malih pionira. Za Compas.com.hr rekli su da su na ideju došli sasvim slučajno i radi zabave. Kod prolaznika su, kako kažu, izazavali smijeh, a neki su pljesakali i govorili kako je bilo vrijeme da se kapice vrate. No Tito, Jovanka i pioniri na pakračkim ulicama nisu se baš svima svidjeli
Od pionirske povorke na pakračkim ulicama prošlo je već devet dana, no danas je na stranicama Compasa objavljena i učenička isprika. Iako naglašavaju da su reakcije građana bile pozitivne, učenici 5.bm razreda Srednje škole Pakrac odlučili su se javno ispričati za masku Tita i pionira nakon što su bili izloženi pritisku jednog pojedinca.

'S obzirom na to da smo prozvani na sva zvona kao grupa pakračkih učenika koja se povodom maškara u školi maskirala u male pionire, Tita i Jovanku, javno se ispričavamo svima koje je naša maska uvrijedila.

Nije nam bila namjera ikome stajati na žulj ili povrijediti ikoga. Nismo se nadali da će biti negativnih komentara kao ni to da je povorka kroz Pakrac prekršajno djelo.

Potaknuti pojedinčevim prijavama pakračkoj policiji kao i prekršajnom sudu, još jednom se ispričavamo svim građanima Pakraca i Hrvatske koje smo nenamjerno uvrijedili', naveli su učenici.

Dugo je vremena prošlo, više od četvrt stoljeća otkako su se zastave Jugoslavije viorile Pakracom, od kad su pioniri šetali pakračkim ulicama.

Pokladni utorak u našem kraju obilježila je i skupina 5bm razreda koja se maskirala u "Tita i pionire". Njih dvadesetak obukli su bijele košulje, crvene marame i "Titovku" te predvođeni Titom i Jovankom u VW Bubi prošetali od pakračke Venecije do Srednje škole Pakrac gdje su imali prisegu, Titin govor, predavanje štafete te ples malih pionira. Rekli su nam kako su na ideju došli sasvim slučajno i radi zabave. Kod prolaznika su, kako kažu, izazavali smijeh, a neki su pljesakali i govorili kako je bilo vrijeme da se kapice vrate.
Doznajemo kako su i za svoj trud u srednjoškolskim maškarama nagrađeni trećim mjestom, a ispred njih kao pobjednici bili su Miki mausi te Bebe kao drugoplasirani.

Dodajmo ovome i malu povijesnu zanimljivost. Vezano za prolazak Tita Pakracom ima jedna anegdota za koju još nismo utvrdili je li u potpunosti istinita. Kažu kako kad je Tito svojedobno krajem šezdesetih prolazio Pakracom, kad je išao 1968. na otvaranje spomenika u Kamensku da se mjesecima ranije znalo kojim će putem proći te kako su fasade kuća tih ulica trebale biti obnovljene. Upravo tad su neke od starih pakračkih vila izgubile svoje štukature i prepoznatljiv izgled. Ovog puta se za Tita i družbu ništa posebno nije uređivalo. Prošli su gradom bez posebne pompe i otišli sasvim tiho u legendu gdje i pripadaju...
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty Komentari

Komentar  Valter Sat Feb 20, 2016 12:49 pm

Ovo su komentari,ispod teksta.

Ban Kurtonović
19.02.2016 / 23:43

Super ih je bilo vidjeti ! Sjetih se prekrasnih vremena kad smo slobodnom trčali livadama i na tv nismo gledali idiote i kretene koji veličaju ndh i fašizam ! Naprijed Titovi pioniri !

IdiotBuster
20.02.2016 / 01:22

e pioniri, pisat cete krv da vratite sto su "domoljubi i demokrati" prozdrli. nama je bilo lako, mi smo naslijedili dobar zivot iz titove drzave.

IdiotBuster
20.02.2016 / 01:44

i nemojte se nikome ispricavati. tito je bio najbolje sto su hrvati imali u svojoj povijesti. mi smo druga tita zvali najvecim sinom nasih naroda i narodnosti. naime, titova drzava je okupljala sve hrvate u jednoj drzavi. bili smo u bratskim odnosima sa nasom krvnom bracom: srbima, bosancima, slovencima, makedoncima. sigurno ste primjetili da mi i srbi govorimo istim jezikom, dijelimo ista imena i prezimena. povijest i uvozne vjere nas razdijelise i zavadise. u stoljecu sedmom bijasmo isto pleme, ista krv, od iste majke rodjeni, u istoj cergi doselili iz nase pradomovine, rusije. nakon tisucljeca ujedini nas nas kralj karadjordjevic. nas je jer iako nominalno srbin, karadjordjevic je i hrvat. jednostavno zato jer srbi = hrvati. car dusan, kralj tomislav, franc presern, njegos, selimovic svi su i srbi i hrvati, slovenci i bosanci istovremeno. nekad smo se svi zvali jugoslavni jer smo slaveni juga. nas voljeni drug tito sacuva nasu drzavu jugoslaviju i zalijeci rane koje domaci izdajnici, nacionalisti raznih denominacija, stvorise sluzeci stranim drzavama. i nas posljednji bratoubilacki rat izazvase pokvareni korumpirani elementi unutar komunisticke partije. udbasi potpomognuti stranim agentima zavadise nas i odrzavaju mrznju da bi oni vladali, da bi se sami uspjesno transformirali iz "komunista" u kapitaliste. jugoslavija bijase socijalisticka zemlja. sve sto vidite, vecina, izgradjeno je u socijalizmu. bili smo samostalni, suvereni, imali svoju vojsku i nismo se bojali ni rusa ni amerikanaca. njihove vojske nije bilo na nasoj zemlji. tvornice, skole, ceste, struja, vodovodi, stanovi, bolnice, privatne kuce i zajednicka odmaralista na moru, sve je izgradio narod u drzavi u kojoj je vladala narodna vlast. otkad zlo zavlada, nasa drzava propada, rasprodaje se i zaduzuje. zivimo od kredita, nista svoga nemamo. ostavljamo vam nezaposlenost, iseljavanje, glad, pakao dok su nasi roditelji nama ostavili raj.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty Radnička fronta poručuje...

Komentar  Slaven Sun Feb 21, 2016 1:14 am

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty STA SAM REAKAO

Komentar  Valter Sun Feb 21, 2016 12:19 pm

http://www.jutarnji.hr/prerasta-li-verbalni-sukob-politicara-u-fizicko-nasilje--u-okucanima-premlatili-mladica-zbog--krive--pjesme---napali-su-ga-jer-je-srbin-/1525124/


PRERASTA LI VERBALNI SUKOB POLITIČARA U FIZIČKO NASILJE? U Okučanima premlatili mladića zbog 'krive' pjesme: 'Napali su ga jer je Srbin'

Autor: Matija Mesić



Došao sam u gostionu kako bih se sreo s prijateljicom. Nikome nisam smetao, a nisam ni sklon nasilju. Prišao sam džuboksu na kojem sam pustio pjesmu, a odjednom mi se u lice unio jedan od gostiju kojem je smetala pjesma - tvrdi Jovan Matijević (23) iz Pakraca, mladić srpske nacionalnosti.
VEZANE VIJESTI
Vijesti

   PUPOVAC OSUDIO NAPAD NA MLADIĆA U VUKOVARU Čelnik SNV-a progovorio i o pismu majke pretučenoga koja je za napad okrivila njega
   NAPAD NA MLADIĆA U VUKOVARU: JEDAN DELIJA U PRITVORU, DVOJICA PUŠTENA Slijedi žalba na odluku suca, svu trojicu terete za pokušaj teškog ubojstva

Šakom u lice

- Dobio sam šakom u lice. Pokušao sam se braniti, ali nisam dugo izdržao, posebno nakon što sam dobio koljenom u glavu. Ne sjećam se točno što se poslije događalo. Osvijestio sam se tek vani nakon što mi je u pomoć priskočio prijatelj, inače Hrvat - kaže Jovan.

Prijatelj o kojem govori njegov je susjed Daniel s kojim se poznaje već dvadeset godina.

- Nismo nikome smetali, a nismo ni htjeli probleme. Napali su ga jer je Srbin, ali uspio sam ih nagovoriti da prestanu - dodaje Daniel.

Jovan je u napadu zadobio ozljede lica i modrice na oba oka. Jedno oko mu se potpuno zatvorilo pa su mu liječnici prepisali antibiotike i tablete protiv bolova. Najviše se boji, kaže, da će zbog ozljeda morati mirovati, odnosno da će izgubiti posao.

Jovan i Daniel pričaju da se druže unatoč tome što drugi kažu da ne bi trebali.

- Znamo se već jako dugo, a ideja da bismo se trebali mrziti zbog prošlosti je luda. Obojica smo premladi, nismo sudjelovali u ratu i smatramo da se to nas nimalo ne tiče - ističe Daniel.

Novinari Jutarnjeg jučer su posjetili i kafić u kojem se dogodila tučnjava. Gosti koje smo tamo zatekli potvrdili su nam da je došlo do tučnjave, međutim negiraju da se radi o mržnji prema nacionalnoj manjini.

Tvrde da je mladić pretučen jer “njegovo ponašanje nije doličilo zemlji u kojoj se nalazi”. Također tvrde da ne gaje mržnju prema Srbima, a to su potkrijepili pjesmama u džuboksu od kojih je većina srpskih, a hrvatskih nacionalnih pjesma, kažu, kod njih nema.
‘Dobio je što je tražio’

- Evo, kao što vidite, nema niti jedne Thompsonove pjesme, a ovaj jučer dobio je batine jer se bahatio. Čak smo na Fejsu vidjeli njegovu sliku s kokardom na glavi - rekao nam je jedan od gostiju koji je priznao da je bio u gostioni tijekom tučnjave, ali navodi da nije sudjelovao u njoj.

Na pitanje zašto mu je toliko zasmetala pjesma, odnosno o kojoj je pjesmi zapravo riječ i zašto smatra da je Jovan zaslužio biti pretučen zbog pjesme u džuboksu, nismo dobili odgovor. Kratko su tek rekli: “Ne sjećamo se pjesme, ali gdje je našao baš nju?”

“Ja popio jesam, al nisam budala” navodno je naslov pjesme Krajišnika Žareta i Gocija i radi se o ljubavnoj pjesmi.


Policija još istražuje prirodu sukoba

U Policijskoj upravi požeško-slavonskoj potvrdili su nam da su primili dojavu o fizičkom sukobu koji se dogodio dvadesetak minuta nakon ponoći, u noći sa petka na subotu, a u kojem je sudjelovalo više osoba. - Napad se dogodio na području Okučana, no 23-godišnji hrvatski državljanin koji je zadobio lakše tjelesne ozljede je s područja općine Pakrac - rekla je glasnogovornica PU Ivana Radić. Navela je kako policija ispituje osobe povezane s događajem te kako još utvrđuju okolnosti. Mladić je zadobio lakše tjelesne ozljede, koje se ne gone po službenoj dužnosti, no ako se utvrdi kako je riječ o sukobu na nacionalnoj osnovi, počinitelji će biti kazneno prijavljeni zbog zločina iz mržnje.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty ?!

Komentar  Valter Sun Feb 21, 2016 12:26 pm

Dokle tako ?

Ocito je da je "kratkovidost" velikog broja gradjana ogromna.

Naravno ima i onih drugih.

Nazalost se za njih malo ko interesuje.

Za "kratkovide" je bitno da se pokaze "muskost i domoljublje".

To je jedan od razloga zasto smatram da je Jugosloven na jednom visem nivou.

Posebno kada je buducnost zemlje u pitanju,su potrebni ljudi sa malo "sirim" pogledom na svet.

"Republikanci" su u danasnje vreme kocnica napredka.

U takvim okolnostima,se postavlja pitanje koliki su "Republikanci"(nasilnici) domoljubi.

Moglo bi se nakon svega zakljuciti da su upravo oni kocnica celoga napredka.

Procitajte,razmislite i zakljucite i sami.



Valter


Like a Star @ heaven
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty I OVO...

Komentar  Valter Sun Feb 21, 2016 12:36 pm

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty Re: HRVATSKA 1 DO 2019god.

Komentar  Valter Sun Feb 21, 2016 8:19 pm

http://www.dnevno.hr/vijesti/crna-kronika/otkrivamo-jovan-nije-pretucen-zato-sto-je-srbin-nego-zato-sto-je-cetnik-896290


JOVANE,ZAŠTO SI LAGAO?

OTKRIVAMO! ‘Jovan nije pretučen zato što je Srbin,nego zato što je četnik’

Autor: T. Budak
Nedjelja, 21. Veljača 2016. u 13:34

Procijenite,je li Jovan pretučen zbog džuboksa ili fotografije na Facebooku..
.

Svi hrvatski, ali i regionalni mediji preplavljeni su naslovima kako je “Jovan Matijević, mladić iz Pakraca, brutalno pretučen jer je kao pripadnik srpske nacionalnosti preko džuboksa poželio čuti srpsku pjesmu ‘Ja popio jesam, al nisam budala’ Krajišnika Žareta i Gocija”.

Pojedini su se mediji svojski potrudili pa im u “potrazi za istinom” nije bilo teško otići do kafića u kojem se incident dogodio.

Iako su tamo zatečeni gosti tvrdili kako nisu nacionalisti, kako ih ne muči činjenica da džuboksom dominiraju srpske pjesme te kako napad na Jovana nije bio rezultat činjenice da je riječ o Srbinu, mediji su ipak zaključili da jest.

Na riječi prisutnih gostiju kako se Jovan na Facebooku hvali fotografijama svoje bake Borke okićene četničkim obilježjima, nije se osvrnuo – nitko.

Ipak, prije nego što je Jovan Matijević uspio obrisati sporne fotografije koje ljute njegove hrvatske vršnjake, jedan je od njih bio brži…


Sta bi se desilo da se ispostavilo da je Jugosloven?

Svakoga dana dobijamo dokaze "kratkovidosti" nasih ljudi.

Mislim da nije potrebno dalje komentirati.

Moglo bi tako da se raspravlja u nedogled.

"Kratkovidima" (bez obzira sa koje strane "obale") oni bili se nemoze dokazati da "nevide" dalje od "nosa" svoga.

Tako je kod gradjana.

Tako je kod dnevne stampe i tako je kod politicara.

Razvoj licnosti mora da prodje odredjeni period.

Neki uspeju pre da "sazru",a kod nekih to traje,traje traje t.........

Sva sreca sto nada umire zadnja.

"Mi danas stojimo na rubu provalije.

Nacinimo korak napred... i unapredimo sve."



Valter


Suspect
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty I OVO..

Komentar  Valter Sun Feb 21, 2016 8:47 pm



http://www.vecernji.hr/premium/notorna-je-laz-da-je-jugoslavija-bila-drzava-u-kojoj-se-zatiralo-sve-sto-je-hrvatsko-pa-tako-i-hrvatska-kultura-1062001

Notorna je laž da je Jugoslavija bila država u kojoj se zatiralo sve što je hrvatsko,pa tako i hrvatska kultura

Već u prvoj poslijeratnoj sezoni zagrebačkog HNK 1945./46. na pozornici se pjevala opera “Zrinjski”


Kada bi ljudi samo malo zeleli da shvate (to naravno nije lako) bi sve bilo puno bolje.

Samo zasto da bude jednostavno,kad moze i komplikovano.....



Valter


Twisted Evil
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty Odgovor

Komentar  Slaven Sun Feb 21, 2016 10:22 pm

Valter (citat):Dokle tako ?

Ocito je da je "kratkovidost" velikog broja gradjana ogromna.

Valter


Do sudnjeg dana. Rolling Eyes

Valjda više nije teško zaključiti da nikad s Balkancima(pogotovo Hrvatima,iako glume da su zapad Razz )nikad na "zelenu granu".

Hrvatima smeta sve srpsko,pa ga poistovječuju s četničkim,smeta im sve rusko,naročito pravoslavno,smeta im sve slovensko,sve bošnjačko,ali im ne smeta ništa zapadno pogotovo njemačko. Twisted Evil

Prema susjedima,naročito Srbima iskaljuju bijes,a prema onima koji ih šišaju(čobani zapadni,domaći,popovski)manji su od makova zrna. Evil or Very Mad

Ušli su s figama u džepima u obje Jugoslavije s ciljem da ih iskoriste pa odbace,onda se vrijeđaju kad im se to kaže. Mad

Nisu kratkovidni,nego tašti Twisted Evil ,jel iza njih stoji moćni zapad,još k tome lagano zarađuju pare od turizma i misle da su nedodirljivi,ali sve do jednog dana... clown
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty INTERESANTNO

Komentar  Valter Tue Feb 23, 2016 2:22 pm

http://www.24sata.hr/tech/hrvati-napravili-aplikaciju-koja-rjesava-iritantan-sum-u-usima-462307

Hrvati napravili aplikaciju koja rješava iritantan šum u ušima Tim hrvatskih znanstvenika, liječnika i inženjera je izradio aplikaciju koja uz pomoć muzičke terapije navodno pomaže otkloniti tinitus, odnosno šumu u ušima koji muči 200 mil. ljudi

Pročitajte više na: http://www.24sata.hr/tech/hrvati-napravili-aplikaciju-koja-rjesava-iritantan-sum-u-usima-462307 - 24sata.hr

Tim hrvatskih znanstvenika, liječnika i inženjera je izradio aplikaciju koja uz pomoć muzičke terapije navodno pomaže otkloniti tinitus , odnosno šum u ušima. Tinitus muči oko 200 milijuna ljudi. Stručnjaci koji su došli do ovog rješenja, Natko Beck i Raphael Bene, osnivači start up Core Interfacea , za RTL Direkt pojasnili su kako aplikacija radi.

-  Prvo morate prepoznati frekvenciju tinitusa, ta frekvencija iz uređaja se spaja sa onim šumom kojeg vi čujete. Jednom kad se prepozna to stapanje, 'sejvate' to na mobitel i počnete slušati glazbu. Iz te glazbe smo izvukli frekvenciju šuma, a mozak se onda remodelira. Bitno je da ljudi slušaju muziku koju vole i na taj način mozak bude više potaknut i veća mu je ugoda slušati tu muziku - objasnili su Beck i Bene.

  http://www.24sata.hr/tagovi/tinitus-105444

http://www.24sata.hr/lifestyle/zvuci-piskutave-glazbe-mogu-izljeciti-tinitus-zujanje-u-uhu-205836

Zvuci piskutave glazbe mogu izlječiti tinitus - zujanje u uhu Terapija koja kombinira električnu stimulaciju vagus živca uz istovremeno slušanje visokih i piskutavih tonova olakšat će tinitus i povećati kvalitetu života, tvrdi studija

Pročitajte više na: http://www.24sata.hr/lifestyle/zvuci-piskutave-glazbe-mogu-izljeciti-tinitus-zujanje-u-uhu-205836 - 24sata.hr


Tinitus je osjet zvuka u uhu, koji se može očitovati kao zujanje ili šum. Može biti prisutan u oba ili jednom uhu, a znanstvenici tvrde kako su razvili lijek za njegovo izliječenje. U testiranjima su uspjeli zaustaviti iritantan zvuk u ušima stimuliranjem živca u vratu dok su im puštali visoke i piskutave tonove preko slušalica.

Stručnjaci vjeruju kako se zvuk javlja jer mozak nastoji kompenzirati zvučni signal koji nedostaje. Pokušali su utjecati na primarni slušni korteks, dio mozga koji reagira na zvuk. Električnom stimulacijom vagus živca pomoću elektrode, velikog živca koji se kreće na području od glave preko vrata pa sve do abdomena te uz istovremeno puštanje visokih piskutavih tonova - uklonili su tinitus kod miševa. Prva testiranja na ljudima biti će u istočnoj Europi, a sastojati će se od bežičnih elektroda za stimuliranje lijevog vagus živca te puštanja glazbe visokih tonova.

- Ključ izlječenja je u "uštimavanju" mozga kako bi uklonili izvor tinitusa - izjavio je autor istraživanja dr Michael Kilgard.
Uzroci tinitusa

Tehnika koja uzrokuje "resetiranje mozga" uspješno je testirana na miševima, a klinička ispitivanja na ljudima započet će u sljedećih nekoliko mjeseci. Sam tinitus može biti simptom brojnih stanja poput upale uha, no i nuspojava određenih lijekova poput aspirina. Može ga uzrokovati i izlaganje jakoj buci, jer uništava stanice unutarnjeg uha koje prenose signal zvuka do mozga. Postoji velik broj ljudi kod kojih nije ustanovljen uzrok tinitusa a utječe na smanjenu kvalitetu života.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

HRVATSKA 1 DO 2019god. - Page 5 Empty Re: HRVATSKA 1 DO 2019god.

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Stranica 5/20 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Next

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu