SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".
SFRJ4EVER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» MUZIKA KOJA POGAĐA U DUŠU...
SAD - Page 4 EmptySun Mar 17, 2024 1:07 am by Valter

» DOKAZI, CEGA ....
SAD - Page 4 EmptySat Jan 20, 2024 10:57 pm by Valter

» "KUD PLOVI OVAJ BROD?"
SAD - Page 4 EmptyMon Jan 15, 2024 12:48 am by Valter

» DALI ZNATE ZA OVO?
SAD - Page 4 EmptySat Jan 06, 2024 1:01 am by Valter

» TKO SNOSI NAJVEĆU ODGOVORNOST?
SAD - Page 4 EmptyMon Dec 25, 2023 11:43 pm by Valter

» KRIVI SMO MI!
SAD - Page 4 EmptyMon Dec 25, 2023 12:38 am by Valter

» ISTORIJA JUGOSLAVIJE
SAD - Page 4 EmptyTue Nov 28, 2023 11:15 pm by Valter

» GOVORI DRUGA TITA
SAD - Page 4 EmptyTue Nov 28, 2023 10:48 pm by Valter

» TEžINA LANACA(BORIS MALAGURSKI)
SAD - Page 4 EmptyTue Nov 28, 2023 10:40 pm by Valter

Gallery


SAD - Page 4 Empty
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Affiliates
free forum
March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

SAD

3 posters

Stranica 4/11 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next

Go down

SAD - Page 4 Empty Re: SAD

Komentar  Valter Fri Jan 26, 2018 8:15 pm

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Re: SAD

Komentar  Valter Fri Jan 26, 2018 8:16 pm

Valter (citat):


Druzite se. Ne ratujte jedni protiv drugih. To koriste samo "TRECI".
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Re: SAD

Komentar  Valter Fri Jan 26, 2018 8:25 pm

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Re: SAD

Komentar  Valter Sun Jan 28, 2018 10:03 pm

http://www.xxzmagazin.com/i-have-a-dream

Govorio: Martin Luter King
Na današnji dan, 15. januara 1929. godine, rođen je veliki borac za ljudska prava Martin Luter King. Tim povodom donosimo njegov najčuveniji govor, održan 28. avgusta 1963. pred 250.000 ljudi u prestonici Sjedinjenih Država. Taj govor je bio kruna Marša na Vašington, protesta u znak okončanja rasne segregacije i promocije jednakih prava za sve

Radujem se što danas zajedno s vama sudjelujem u jednom događaju koji će u povijesti naše nacije biti zabilježen kao najveća demonstracija za slobodu. Prije sto godina jedan veliki Amerikanac, u čijoj sjeni danas simbolično stojimo, potpisao je proklamaciju o emancipaciji. On je nakon dugih godina zatočeništva došao kao svjetlo dana. Ali sto godina kasnije crnci još nisu slobodni. Sto godina kasnije crnci su još uvijek sputani lancima rasne podjele i lancima diskriminacije. Sto godina kasnije crnci još kaskaju na margini društva i u vlastitoj su zemlji u egzilu.

Zbog toga smo mi danas i došli ovdje, da pokažemo dramatiku situacije koja je štetna za sve nas. U određenom smislu mi smo došli u glavni grad naše države da unovčimo jedan ček. Kad su arhitekti naše Republike potpisali Ustav i Objavu nezavisnosti, zapravo su potpisali priznanicu koju mi trebamo unovčiti, a to je ravnopravnost svih Amerikanaca. Ta priznanica sadrži obećanje da je svim ljudima - da svima, crncima jednako kao i bijelcima - zajamceno neotuđivo pravo na život, slobodu i sreću.
Danas je jasno da Amerika nije odgovorila na ono što stoji u ovoj priznanici, barem što se tiče crnaca. Umjesto da ispuni sveto obećanje, Amerika je crncima dala ček na kojem piše: "bez pokrića". Ali mi ne želimo vjerovati da je ova banka pravednosti bankrotirala. Ne želimo vjerovati da nema dovoljno novca u velikim sefovima mogućnosti ove zemlje.

Tako smo se ovdje okupili da unovčimo taj ček koji će nam dati pravo na zahtjev bogatstva slobode i sigurnosti. Ovdje smo došili i kako bismo Ameriku podsjetili na neizbježno SADA. Sada je vrijeme u kojem si nitko ne može dopustiti "razdoblje u kojem bi se strasti trebale stišati" ili pokušati sredstvima umirivanja usporiti proces koji kreće korak po korak prema naprijed. Sada je vrijeme da obećanja demokracije postanu stvarnost. Sada je vrijeme da se izađe iz mračne doline rasne podjele i da se krene svijetlim putem pravednosti za sve rase. Sada je vrijeme da se naša nacija iz tapkanja rasističke podjele izdigne i učvrsti u bratstvu svih rasa. Sada je vrijeme da se dopusti da pravednost postane stvarnost za svu Božju djecu. Za ovu bi naciju bilo užasno kad ne bi spoznala hitnost trenutnog položaja. Ovo vruće ljeto opravdanog nezadovoljstva crnaca neće doći kraju prije nego počne živuća jesen slobode i pravednosti.

1963. nije kraj nego početak. Za one koji se nadaju da su crnci sada zadovoljni, nakon što je puštena para, uslijedit će loše osvještenje kada se nacija nastavi i dalje ponašati kao i do sada. Neće biti ni mira ni odmora u Americi dok crncima ne budu dostupna osnovna građanska prava. Oluje ustanka i dalje će uzdrmavati tvrđave naše nacije dok ne dođe svijetli dan pravednosti. I to moram reći svom narodu, dok stoji na pragu vrata koja vode u palaču pravde: dok pokušavamo ostvariti i dobiti svoja prava, ne smijemo nikako biti nepravedni prema drugima.

Ne dopustimo sebi da pijemo iz pehara gorčine i mržnje kako bismo utažili žeđ za slobodom. Svoju borbu stalno moramo voditi dostojanstveno i disciplinirano. Ne smijemo dopustiti da naš stvaralački protest potone u fizičkoj sili. Uvijek se iznova moramo dizati u one izvrsne visine na kojima se fizičkoj sili možemo suprotstaviti snagom svoje duše.

Photo: huffpost.com

Predivni novi borilački duh koji je obuhvatio sve crnce ne smije nas odvesti do toga da na bilo koji način ne poštujemo bijelce. Jer mnoga naša bijela braća - a to dokazuje i njihova prisutnost danas ovdje - došli su do zaključka da je njihova budućnost neodvojivo povezana s našom. Došli su do zaključka da se njihova sloboda ne može odvojiti od naše slobode. A ni mi ne možemo marširati sami.
I kada marširamo, moramo se obvezati da ćemo i dalje nastaviti marširati. Ne možemo se okrenuti i vratiti. Postoje ljudi koji pitaju one koji za sebe zahtijevaju građanska prava: "Kad ćete konačno biti zadovoljni?" Nikako ne možemo biti zadovoljni dok god su crnci žrtve užasne brutalnosti policije.

Nikako ne možemo biti zadovoljni dok god naša umorna tijela nakon dugog putovanja ne mogu naći smještaja u seoskim motelima ili u gradskim hotelima. Nikako ne možemo biti zadovoljni dok god se sloboda kretanja crnaca sastoji u tome da iz jednog malog getoa smiju prijeći u veći. Nikako ne možemo biti zadovoljni dok god je našoj djeci oduzeta sloboda i dostojanstvo natpisom na kojem stoji "Samo za bijelce". Nikako ne možemo biti zadovoljni dok god crnac u Mississippiju nema pravo birati, a crnac u New Yorku nema nikoga tko bi za njega glasovao. Ne, nećemo biti zadovoljni sve dok pravo ne prožubori kao voda, a pravednost ne zahuči kao jaka struja.

Photo: www.scholastic.com

Ja dobro znam da su neki od vas ovamo došli zbog velike tuge. Neki od vas su došli izravno iz zatvorskih ćelija. Neki su došli iz podrucja u kojima ste zbog svog zahtjeva za slobodom i pravdenošću predmet policijskih istraga i brutalnosti. Vi ste predstavnici stvaralačke patnje. Radite to tako i dalje i vjerujete u to da nezaslužena patnja ima kvalitetu razrješenja. Idite natrag u Mississippi, idite natrag u Georgiju, idite natrag u Louisianu, idite natrag u getoe velikih gradova na sjeveru sa spoznajom da sadašnja situacija može biti promijenjena. Ne dopustite da padnemo u dolinu očajanja.

Danas vam kažem, prijatelji moji, unatoc poteškoćama današnjice i sutrašnjice, ja imam san. To je san koji je duboko ukorijenjen u američkom snu. Imam san da će se jednoga dana ova nacija izdići i da će živjeti po pravom kredu svoga postojanja: "Za nas je ova istina sama po sebi razumljiva: da su svi ljudi stvoreni jednakima".

Imam san da će jednoga dana na crvenim brdima Georgije sinovi prijašnjih robova i sinovi prijašnjih robovlasnika sjediti zajedno za istim bratskim stolom.
Imam san da će jednog dana i sama država Mississippi, u kojoj vlada nepravda i koja s plamenom tlačenja živi svojim punim bićem, imam san da će se i ta država jednog dana pretvoriti u oazu slobode i pravednosti. Imam san da će moje četvero djece jednoga dana živjeti u društvu u kojem se nitko prema njima neće ponašati ovako ili onako zbog boje njihove kože, nego da će ih se tretirati onako kako to oni svojim karakterom zasluže. Imam danas jedan san...

Photo: wikimedia.org
Imam san da će jednog dana Alabama sa zlokobnim rasistima, sa svojim guvernerom s čijih usana su silazile riječi kao "intervencija" i "anuliranje rasne integracija"..., da će točno tamo u Alabami jednoga dana mali crni dječaci i male crne djevojčice pružiti ruke malim bijelim dječacima i djevojčicama kao braći i sestrama. Imam san da će se jednoga dana uzdignuti sve doline, a svi bregovi i planine da će se smanjiti. Da će se bregovita mjesta poravnati, a neravna izglačati. I dobrota Gospodara bit će svima vidljiva i svatko će je spoznati.

To je naša nada. S ovim uvjerenjem vratit ću se natrag na jug.

S ovim uvjerenjem bit ću sposoban od brijega očajanja načiniti kamen nadanja. S ovim uvjerenjem mi ćemo biti sposobni neskladnosti naše nacije pretvoriti u zvukove predivne simfonije.

S ovom spoznajom bit cemo sposobni zajedno raditi, zajedno se moliti, zajedno se boriti, zajedno ici u zatvor, zajedno ustajati za slobodu, ss spoznajom da ćemo jednoga dana biti slobodni. A to će biti dan kad sva Božja djeca u ovoj zemlji ovoj pjesmi budu mogla dati novo značenje: "Moja zemljo, o tebi, tebi zemljo slobode ja pjevam. Zemljo, gdje su moji očevi umirali, ponosu nacije, dopusti slobodi da siđe sa svih bregova." Ako Amerika treba postati velika nacija, onda ovo mora biti istina.

Tako dopusti slobodi da dođe sa silnih visina New Hampshira. Dopusti joj da dođe s moćnih bregova New Yorka, dopusti slobodi da dođe iz Pennsylvanije. Dopusti joj da dođe sa snjegom pokrivenih Rocky Mountains iz Colorada. Dopusti joj da dođe iz Californije. Ali ne samo to, dopusti joj da dođe s Georgias Stone Montaina. Dopusti joj da dođe iz Tennesees Lookout Mountaina. Dopusti joj da dođe sa svakog brežuljka Mississippija, dopusti joj da dođe sa svake uzvisine.

Kad joj dopustimo da dođe, kad joj dopustimo da prođe kroz svaki grad i gradić, tada ćemo ubrzati dolazak dana na kojem će sva djeca Božja - crni i bijeli ljudi, židovi i pogani, protestanti i katolici - jedni drugima pružiti ruke i moći pjevati stare crnačke duhovne pjesme: "Konačno slobodan! Konačno slobodan! Veliki svemogući Bože, mi smo konačno slobodni!"
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Lista

Komentar  Slaven Mon Mar 05, 2018 7:49 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Imperija stvorena na krvi Indijanaca!

Komentar  Slaven Sun Mar 25, 2018 12:58 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Re: SAD

Komentar  Valter Wed Apr 04, 2018 8:44 pm

www.logicno.com/politika/sad-predlazu-povratak-60-novih-ruskih-diplomata-i-vracanje-americkih-u-moskvu.html

SAD predlažu povratak 60 novih ruskih diplomata i vraćanje američkih u Moskvu
Rusija može poslati zamjenu za 60 diplomata koji su u znak solidarnosti Washingtona s Londonom oko navodnog slučaja Skripal protjerani iz Sjedinjenih Država, izjavio je predstavnik State Departmenta za CNN. Prema riječima dužnosnika, Washington se nada kako će Moskva prihvatiti i nove američke diplomate u zamjenu za prognane Amerikance.

Ova odluka američke administracije nema objašnjenja i može značiti samo da SAD nisu dobile nikakav dokaz od saveznika iz Londona o ruskoj krivnji.

State Department je za CNN potvrdio da Sjedinjene Američke Države i Rusija mogu zamijeniti protjerane diplomate. Ured je napomenuo da je to uobičajena praksa u slučajevima deportacije osoba koje se proglase “persona non grata”.

“Kao u slučaju sličnih incidenata u prošlosti, ruska vlada ima pravo zahtijevati akreditaciju za popunjavanje slobodnih radnih mjesta u diplomatskoj misiji. Svaki od tih zahtjeva razmatrat će se na individualnoj osnovi”, rekao je glasnogovornik State Departmenta za CNN.

Službenik je dodao da Moskva još nije obavijestila Washington o smanjenju ukupnog broja osoblja diplomatskih misija u Rusiji.

“Stoga Sjedinjene Američke Države očekuju da će i Rusija biti spremna prihvatiti nove američke diplomate u zamjenu za prognane”, dodao je.

Prošlog tjedna je Bijela kuća protjerala 60 ruskih diplomata, navodeći da su oni zaposlenici ruskih obavještajnih službi. Zatvoren je i ruski konzulat u Seattleu. Uprava Donalda Trumpa je priopćila kako će ova odluka povećati sigurnost Sjedinjenih Američkih Država, a sada poručuje da se vrati isti broj diplomata koliko ih je protjerano, te da se od ruske strane očekuje da primi isti broj natrag u Rusiju.

Osim Sjedinjenih Američkih Država, više od 20 zemalja je protjeralo ruske diplomate sa svog teritorija. Tako su podržali Veliku Britaniju u optužbama protiv Kremlja da je kriv za trovanje bivšeg obavještajnog agenta Sergeja Skripala i njegove kćeri Julije, objašnjava CNN.

Tijekom odlaska 46 ruskih diplomata koji su protjerani iz Sjedinjenih Država je u dvorištu Veleposlanstva Rusije u Washingtonu grmjela glazba slavnog marša “Oproštaj sa Slavenkom”.

Riječ je o kompoziciji koju je napisao Vasilij Agapkin zbog divljenja ženama iz Srbije i s Balkana koje je upoznao dok se kao dragovoljac borio u Prvom balkanskom ratu. Pjesma nije odabrana slučajno, jer se “Oproštaj sa Slavenkom” tradicionalno svira na Crvenom trgu u Moskvi od 7. studenoga 1941. godine, kada su vojnici Crvene armije, dok su Nijemci prilazili gradu, išli na front kako bi obranili svoje domove. Od tada se ova himna izvodi na svim paradama ruske vojske na Crvenom trgu u znak pobjede nad fašizmom, ali i kao izraz ponosa i prkosa ruskog naroda prema neprijatelju.

Još uvijek nema odgovora iz Moskve prihvaća li rusko Ministarstvo vanjskih poslova američku “velikodušnu ponudu” za prihvaćanjem zamjenskih diplomata.

CNN

VIDEO – Odlazak ruskih diplomata iz Washingtona uz zvuke poznate vojne pjesme “Oproštaj sa Slavenkom” i verzija s prijevodom
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Re: SAD

Komentar  Valter Sat Apr 07, 2018 9:32 am

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Oduvijek u ratu...

Komentar  Slaven Sun Apr 15, 2018 10:04 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty INTELIGENCIJA "JACI ..."

Komentar  Valter Mon Apr 16, 2018 4:27 pm

www.blic.rs/vesti/svet/cime-su-gadjali-siriju-tramp-je-putinu-i-asadu-obecao-lepe-rakete-koriscene-i-u/4wn3w41


ČIME SU GAĐALI SIRIJU? Tramp je Putinu i Asadu obećao "lepe rakete", korišćene i u bombardovanju Srbije 1999.


Američki predsednik Donald Tramp poručio je predsednicima RUsije i Sirije da ima "lepe i inteligentne rakete". Reč je o "tomahavk" krstarećim projektilima, kojima je između ostalog gađana i Srbija 1999. godine:


Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Re: SAD

Komentar  Valter Fri Apr 20, 2018 9:13 pm











Dokaz da je svetska politika dostigla najnizi stupanj.

Ako je moguce da se na sve sto se oko nas dogadja, niko od politicara sveta ne upita, "KUDA IDE DEMOKRATIJA" je to samo dokaz da dmeokratije vise ( ako je i postojala ) nema.


Nije ni cudo, sto se neki danasnji politicari svom silom trude da gurnu svu krivicu na "ONE" kojih vise nema. Lakse je prebacivati krivicu na druge, od borbe protiv nepravilonsti u svetu.
Nepravilnosti koje proizlaze iz ovog jedinog sistema koji je sve oko sebe do sada unistio. Tako ce unistiti i celu zemaljsku kuglu, kako bi dokazao da je jedino "DEMOKRATIJA" ispravan put.
Put u ....





Valter
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Re: SAD

Komentar  Valter Sun Apr 22, 2018 9:00 pm

https://100posto.hr/news/zovu-ga-antikristovih-10-zapovijedi-a-prva-je-treba-biti-manje-od-500-milijuna-ljudi-na-svijetu



najmisteriozniji američki spomenik Zovu ga 'Antikristovih 10 zapovijedi', a prva je: Treba biti manje od 500 milijuna ljudi na svijetu

Ružica Matić

facebook

22.04.2018.18:00

Usred Amerike, u Elbert Countyju u državi Geogiji, 1980. godine podignut je spomenik težak gotovo 110 tona i očito zamišljen kao ostavština čovječanstva koja bi trebala preživjeti nuklearni rat ili neku drugu kataklizmu, a da do danas nije otkriveno tko je to učinio.

Georgia Guidestones (Stijene vodilje iz Georgije, op.a.) odmah je dobio nadimak 'američki Stonehenge', a teoretičari zavjera nazivaju ga i „Antikristovih Deset zapovijedi“ ili „Manifestom Novog svjetskog poretka“.

Granitni monument sastoji se od središnjeg bloka okruženog s četiri masivne ploče (teške su po 19,2 tone) i jednom pločom na vrhu koja ga povezuje u cjelinu. Na pločama je napisano deset zapovijedi čovječanstvu na osam najvećih svjetskih jezika: engleskom, španjolskom, kineskom, ruskom, hindskom, arapskom, hebrejskom i svahiliju.

Na vrhu konstrukcije je napisana poruka na četiri drevna jezika - starogrčkom, sanskrtu te babilonskom pismu i staroegipatskim hijeroglifima.
„Neka ovo budu stijene vodilje u Doba razuma“, piše na dodatnoj granitnoj ploči postavljenoj na tlu nekoliko metara od monumenta. Na toj ploči navedeni su podaci o veličini, težini i astronomskim značajkama monumenta (uz pomoć ploča se može pratiti kretanje Sjevernjače i sunca kroz godinu, odrediti celestijalni pol, vidjeti kad je podne i koji je dan u godini itd.) te se navodi da je „autor R.C. Christian“, a sponzori „mala grupa Amerikanaca koji tragaju za Dobom razuma“.

Piše i da se ispod nalazi vremenska kapsula, no datumi kad je zakopana i kad bi trebala biti otvorena nisu navedeni. To nije jedini nedostatak Georgia Guidestones - na zapisima na monumentu ima više pravopisnih grešaka i nejasnoća.
Deset zapovijedi sa stijena vodilja iz Georgije

Održavaj čovječanstvo ispod populacije od 500 milijuna u stalnom skladu s prirodom.
Mudro usmjeravaj reprodukciju – poboljšavajući kondiciju i raznolikost.
Ujedini čovječanstvo novim živim jezikom.
Vladaj strašću-vjerom-tradicijom i svim stvarima s odmjerenim razumom.
Zaštiti ljude i narode pravednim zakonima i pravičnim sudovima.
Dopusti svim narodima samoupravu, a razmirice neka rješavaju na svjetskom sudu.
Izbjegavaj sitničave zakone i beskorisne službenike.
Uravnoteži osobna prava sa društvenim obavezama.
Cijeni istinu-ljepotu-ljubav – tražeći sklad sa beskonačnim.
Ne budi rak na Zemlji – ostavi prostora prirodi.

S većinom ovih smjernica mnogi bi se vjerojatno složili, samo da nema prve – održavaj ljudsku populaciju ispod 500 milijuna. Na Zemlji danas živi 7,6 milijardi ljudi, a u vrijeme podizanja Georgia Guidestones bilo ih je gotovo 4,5 milijardi.

Screenshot YouTube
Screenshot YouTube

Upravo ta 'prva zapovijed' razlog je ozloglašenosti najmisterioznijeg američkog spomenika. U više navrata granitni monument bio je vandaliziran grafitima koji spominju vraga, Novi svjetski poredak, iluminate i slično, a posljednjih godina čak i ISIS. No, ima i onih koji su javno podržali njegovu poruku, poput Yoko Ono.
Kako je podignut 'američki Stonehenge'

U lipnju 1979. godine čovjek koji se predstavio pseudonimom Robert C. Christian kontaktirao je tvrtku Elberton Granite Finishing Company i naručio izradu granitne konstrukcije. Rekao je kako predstavlja „malu grupu lojalnih Amerikanaca“, i da bi monument trebao služiti kao kompas, kalendar i sat, te moći izdržati katastrofalne događaje.

Predstavnik Elberton Granite Finishing Company, Joe Friendly, ispričao je kasnije kako je mislio da ima posla s luđakom i pokušao ga odgovoriti od projekta navodeći mu previsoku cijenu i razne dodatne radove, te stručnjake koje treba platiti, no Christian je pristao na sve. Rekao je Friendlyju kako predstavlja grupu ljudi koji postavljanje ovog monumenta planiraju već 20 godina.

R.C.Christian kupio je u jesen 1979. zemljište u blizini grada Elbertona na kojem će spomenik biti postavljen od lokalnog farmera kojem je ostavio pravo da tamo i dalje pase njegova stoka. Vlasništvo nad zemljištem i monumentom Christian je kasnije prebacio na okrug Elbert.

Georgia Guidestones predstavljeni su 22. ožujka 1980. pred skupom u kojem je prema nekim izvještajima bilo 100 ljudi, a prema nekima i 400. Lokalni svećenik izjavio je kako je spomenik namijenjen "obožavateljima sunca, pripadnicima kulta i obožavateljima vraga".
Tko stoji iza spomenika i čemu on služi?

Gotovo nevjerojatno zvuči da se do dana današnjeg u 'najotvorenijoj državi svijeta' nije uspjelo doznati tko su zapravo „Robert C. Christian“ i „mala grupa lojalnih Amerikanaca“ iza ovog spomenika.

Teoretičari zavjera odabir pseudonima R.C.Christian povezuju s rozenkrojcerima, ezoterično-mističnim društvom koje je, prema legendi, osnovao Christian Rosenkreuz u srednjovjekovnoj Njemačkoj, a koje je imalo veliki utjecaj na stvaranje masonskih loža.

Nedavno se pojavila i teorija da su „R.C.Christian“ zapravo dva čovjeka – predstavnik eugeničkog pokreta Robert Carter Cook i medijski magnat Ted Tuner.

„Ovo kamenje treba razbiti u milijun komada i ruševine iskoristiti za izgradnju nečeg“, ustvrdio je američki aktivist Mark Dice tvrdeći kako su Georgia Guidestones „duboko sotonističkog podrijetla“, a Robert Christian pripadnik „luciferijanskog reda koji želi Novi svjetski poredak“.

Voditelj Alex Jones snimio je film Endgame: Blueprint for Global Enslavement u kojem tvrdi kako je monument manifest samoprozvane elite koja želi istrijebiti većinu ljudske populacije.

Najšire prihvaćena teorija o 'američkom Stonehengeu' je da monument predstavlja naputak kako ponovo izgraditi civilizaciju nakon kataklizme.

Poznati 'razbijač mitova' Brad Meltzer u svom dokumentarcu o stijenama vodiljama iz Georgije ističe kako je spomenik podignut na vrhuncu hladnog rata te je najvjerojatnije zamišljen kao poruka preživjelima nakon nuklearnog rata, a kojih ionako teško da bi bilo više od 500 milijuna.
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Re: SAD

Komentar  Valter Tue Apr 24, 2018 7:24 am

www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/konacno-uhicen-goli-ubojica-iz-nashvillea-upao-u-restoran-i-izresetao-cetiri-osobe-hrabri-civil-ga-sprijecio-da-pocini-jos-veci-masakr/7277610/



TRAVIS REIKING
KONAČNO UHIĆEN GOLI UBOJICA IZ NASHVILLEA Upao u restoran i izrešetao četiri osobe, hrabri civil ga spriječio da počini još veći masakr

AUTOR:

Hina, Jutarnji.hr

OBJAVLJENO:

23.04.2018. u 20:39


Policija iz Nashvillea preko Twittera je objavila da je uhitila čovjeka kojega sumnjiče za pokolj u jednom restoranu u Tennesseeu. Policija je skoro dva dana tragala za 29-godišnjim Travisom Reikingom koji je ubio četiri osobe u restoranu Waffle House i potom se skrivao sve do danas. Policija još uvijek nije objavila detalje lova na 'golog napadača', samo su napisali da je u pritvoru.
Reinkingov (29) zločin posljednji je u nizu masovnih pucnjava u kojima su napadači koristili poluautomastrku pušku AR-15. Nacionalna rasprava o kontroli oružja intenzivirala se od veljače, kada je bivši učenik tim tipom oružja ubio 17 ljudi u srednjoj školi u Parklandu na Floridi.

U Nashvilleu je dvoje ljudi ustrijeljeno ispred, a drugih dvoje u restoranu. Reinking je pobjegao nakon što se mu je gost James Shaw oteo oružje i, kažu u policiji, time spasio nekoliko života.

- Samo sam čekao priliku, i kad sam vidio da je spremnik ispao, napao sam ga - rekao je Shaw i dodao da je pušku bacio iza šanka.

Reinking je otprije poznat policiji. U srpnju 2017. tajna ga je služba uhitila u širem području oko Bijele kuće nakon što je preskočio zaštitnu ogradu.

Nakon toga vlasti u Illinoisu povukle su mu dozvolu za nošenje oružja i zaplijenile četiri komada, uključujući AR-15 kojom je počinio zločin. Ta je puška kasnije vraćena Reinkingovu ocu koji je priznao da ju je dao sinu, kažu u policiji.

Žrtve u Neshvilleu su kuhar Taurean C. Sanderlin (29) i troje gostiju, Joe Perez (20), DeEbony Groves (21) i Akilah Dasilva (23).
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Licemjerje bez premca!

Komentar  Slaven Sat May 05, 2018 8:50 am

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Ko je idući na redu?

Komentar  Slaven Mon May 07, 2018 6:22 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Re: SAD

Komentar  Valter Fri May 11, 2018 1:35 pm

Dok su jedni sretni sto su Ameri "zacin" u svakoj supi, se drugi zgrazaju zbog istog.

Mogli bi otvoriti raspravu o tome, ko je u pravu. Mada je "nama" sasvim jasno ko je u pravu a ko nije, bi neki drugi radu uscestvovali u toj raspravi.


" Sila boga nemoli". Posebno kada su interesi "demokratije" u pitanju. Posto ameri, "brane" demokratiju bez obzira na posledice, se malo ko danas usudjuje nesto da kaze proziv njih.

Zato nam i jeste ovako kako nam je.



www.express.hr/life/cia-placala-doktora-da-pacijentima-lsd-em-ispire-mozak-15533
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Re: SAD

Komentar  Valter Tue May 22, 2018 10:42 am

[url=/www.express.hr/top-news/nikad-gori-sukob-europe-i-amerike-ovo-su-posljedice-15828]/www.express.hr/top-news/nikad-gori-sukob-europe-i-amerike-ovo-su-posljedice-15828[/url]

Nikad gori sukob Europe i Amerike - ovo su posljedice
Piše Express

Skupa su izgrađivali svijet još od 1945., zahvaljujući Trumpu tome je kraj, na korist Rusije i Kine

Prvo je u doba Georga Busha mlađeg prije 15 godina invazija na Irak bilo ono što je stalo između EU-a i SAD-a. Deset godina poslije između dva velika, tradicionalna saveznika ispriječilo se otkriće da je SAD prisluškivao mobitel Angele Merkel. Foreign Policy podsjeća da dvije sile, dva nosiva stupa svjetskog poretka, uspostavljenog nakon Drugog svjetskog rata, nisu uvijek slijedili isti politički put, što se ogledalo i u praksi.

No, nikada do sada rascjep nije bio tako dubok kao odluka Donalda Trumpa da povuče SAD iz nuklearnog sporazuma s Iranom i da stane uvoditi protekcionističke trgovinske mjere čak i svojim bliskim saveznicima. Ovaj put raskol je toliko dubok da je u pitanje doveo desetljećima dugo razdoblje stabilnosti i prosperiteta na Zapadu, a dovodi već i do toga da iz toga profitiraju druge dvije svjetske sile; Rusija i Kina. U korijenu svega su odluke Bijele kuće s Trumpom unutra, ali to ide i dalje.
Donald Trump
Put u kataklizmu Top News
Trump gura cijeli svijet u ratni pakao Izraela i Irana

Dvije strane se sukobljavaju oko osnovnih principa, dovodeći u pitanje zajedničke vrijednosti i pristup svijetu koji je definirao odnose Europe i Washingtona od 1940-ih. "U ranijim razmimoilaženja oni se nisu slagali oko načina za postizanje cilja", kaže Charles Kupchan, koji je bio zadužen za praćenje europske politike u Nacionalnom sigurnosnom vijeću u Obaminoj administraciji.

"Ovo je prvi put da se razmimoilaze oko ciljeva", kazao je. Europski državnici Trumpom su bili zabrinuti još od dana njegove kandidature za predsjedničke izbore, kada je propitivao NATO savez i bunio se protiv onoga što je nazivao nepoštenom trgovinom europskih zemalja. No, tijekom prve godine njega u uredu ipak je po EU vladao osjećaj olakšanja da njegovi postupci nisu slijedili njegovu retoriku.

A onda se dojam normalnosti raspao nakon poruka potpredsjednika Mikea Pencea, ministra obrane Jamesa Mattisa, pa i bivšeg državnog tajnika Rexa Tillersona i bivšeg savjetnika za nacionalnu sigurnost H. R. McMastera. Orijentacija administracije, ispostavilo se, odlaskom Tillersona i McMastera postala je još i agresivnija. Europljani, koji sada rade na krpanju iranskog nuklearnog sporazuma, ostali su, kažu, zatečeni Trumpovim naglim povlačenjem iz sporazuma i uvođenjem ekonomskih sankcija Teheranu, sve to unatoč tome što se Iran potpuno pridržavao uvjeta iz sporazuma iz 2015.

Donald Trump | Author: Molly Reilly/DPA/PIXSELL
Molly Reilly/DPA/PIXSELL

"S ovakvim prijateljima, kome trebaju neprijatelji?", napisao je na Twitteru prije nekoliko dana predsjednik Vijeća Europe Donald Tusk. Julianne Smith, koja je potpredsjedniku Joe Bidenu u njegovo vrijeme bila zamjenica savjetnika za nacionalnu sigurnost, a sada je među vodećim ljudima u Centru za novu američku sigurnost, kaže da se europski saveznici osjećaju izdanima i da su gnjevni. "Neki od njih sada već drže posmrtna slova odnosima SAD-a i EU-a", kazala je.

U četvrtak su državnici Velike Britanije, Njemačke i Francuske istaknuli svoju potpunu odlučnost da se i dalje pridržavaju sporazuma s Iranom i obećali su da će nastaviti raditi s preostalim sudionicima sporazuma kako bi ga držali na životu. To su poručili jedan dan nakon samita EU-a o tome da se sporazum zaštiti unatoč povlačenju SAD-a. Europa se, čini se, priprema na još dramatičnije poteze protiv onoga što mnogi državnici vide kao jednostrani američki pokušaj da usmjeri cijelu svjetsku diplomaciju.

Predsjednik EK Jean-Claude Juncker kazao je da će Bruxelles u petak početi aktivirati mjere kojima će štititi europske kompanije od udara američkih sankcija zbog poslovanja s Iranom. Takve mjere aktivirale su se već i u 1990-ima kao odgovor na sankcije SAD-a Kubi i drugim zemljama, ali zapravo nikada nije bilo potrebe da se i primijene. Juncker je rekao i to da će Europska investicijska banka biti na raspolaganju kako bi pružila podršku europskim investicijama u Iranu.
Angela Merkel, Donald Tusk i Donald Trump
DONALD VS DONALD Top News
Tusk nazvao Trumpa neprijateljem Europe

Trump prijeti europskom vanjskopolitičkom suverenitetu, rekao je bivši švedski premijer i ministar vanjskih poslova Carl Bildt na konferenciji u petak. Europa je posebna ljutita i zbog toga što Trump, dok pravi probleme oko nastavka poštivanja ugovora s Iranom, istodobno navodno obećava kineskim tele-operaterima poslove, unatoč tome što su te tvrtke godinama kršile režim sankcija tako što su poslovale s Iranom. "Iranski sporazum je kap koja je prelila čašu", komentirao je Kupchan.

"Za razliku od Pariškog sporazuma, kada su Europljani naprosto rekli: 'Mi ćemo ostati', ovdje je slučaj da podrška Iranu znači postavljanje Europe protiv SAD-a", kazao je. Sukob oko Irana došao je u vrijeme kad su EU i SAD od mogućeg trgovinskog rata udaljeni samo nekoliko tjedana. To je nevjerojatno stanje, jer su Washington i Bruxelles prije samo dvije godine bili u intenzivnom pripremanju sporazuma o slobodnoj trgovini koji je sada na umoru.

Predsjednik i mnogi njegovi ljudi uporno su napadali europske trgovačke običaje i prijetili su da će uvesti dodatne tarife na niz europskih proizvoda. Ovog proljeća Trumpova administracija uvela je visoke carine na uvoz čelika i aluminija iz niza zemalja, uključujući i iz nekih NATO-ovih članica. Trump je za EU uveo odgodu do 1. lipnja, no dogovor se ne nazire. Trump, zapravo, posebno napada Njemačku, tražeći od nje da povuče svoju podršku velikom energetskom projektu Rusije, i to kao uvjet za stalno izuzeće od carina na čelik. Trump čak prijeti i europskim tvrtkama koje sudjeluju u tom projektu. U međuvremenu Europa kopa rovove. U četvrtak Emmanuel Macron rekao je da ne može biti ozbiljnih bilateralnih razgovora sve dok Washington ne da Europi stalno izuzeće od carina na čelik. A i Bruxelles priprema vlastite protuudare carinama u vrijednostima od milijardi dolara na kultne marke američkog izvoza poput Levi's traperica ili Harley-Davidsona. Donald Trump Vraćanje sankcija Top News Što nas čeka nakon Trumpovog raskida sporazuma s Iranom? Veleposlanik EU-a u SAD-u David O'Sullivan rekao je za FP da je EU ta koja nastoji sklapati nove sporazume diljem svijeta. "Mi smo oni koji otvaraju nova tržišta. Mi smo oni koji će biti u središtu najveće mreže slobodne trgovine koju je svijet ikada vidio." Sa svojim fiksacijama na kvote i deficite u trgovini, te fokusiranjem na stare industrije poput čelika i automobila, Trumpova administracija slijedi mentalitet koji je doveo do protekcionizma u 1930-ima, rekao je O'Sullivan. "Ne vidimo kako bismo mogli izbjeći sukob u trgovini sa SAD-om", kazao je. Sukob oko trgovine ne odnosi se samo na čelik, viski ili BMW-ove automobile, nego na prirodu svjetske ekonomske arhitekture koju je SAD pomogao graditi na ruševinama Drugog svjetskog rata. A čak i unatoč ovakvom sukobu, SAD i EU još uvijek imaju zajednički interes u suzbijanju kineskih trgovačkih praksa koje su kršenje pravila Svjetske trgovinske organizacije. Primjerice, dampinške cijene svega, od čelika o solarne energije. U takvom stanju Trumpova administracija trpa tržišnu ekonomiju EU-a u isti koš s kineskim državnim kapitalizmom i na oboje primjenjuje istu žestoku retoriku. Riječ je o izjavi američkog ministra za trgovinu Wilbura Rossa iz ovog tjedna po kojem su "i Kina i EU daleko protekcionistički pozicionirane od SAD-a". Smith, bivša službenica iz Obamine administracije, kazala je da sve to skupa razbija veze koje su branile i izgrađivale svjetski poredak dulje od 70 godina. Hitler, Mussolini, Staljin Prepoznajte sranja! Life Kako zaustaviti Hitlera, Staljina, Trumpa, Putina...? Ona je rekla da je u Obaminom uredu naučila da je predsjednikov prvi telefonski poziv u slučaju krize skoro uvijek bio prema Londonu, Parizu ili Berlinu. To je vrijedilo čak i u mračnim danima nakon američke invazije na Irak. Unatoč gorkim osjećajima oko tog rata, takvo se raspoloženje nije širilo na druga pitanja, nije odražavalo promjenu u sveukupnoj filozofiji. "Ovo sad je gore od tog stanja, a može postati i prokleto puno gore", kazala je Smith. Ako se tradicionalni saveznici definitivno raziđu, oni kojima će to koristiti bit će Rusija i Kina. Obje zemlje imat će puno lakši posao u prekrajanju svjetskog poretka. "Putin se osjeća privremenim pobjednikom ovakve nove situacije", kazao je Norbert Röttgen, predsjednik vanjskopolitičkog odbora u Bundestagu za Financial Times. "On čak ne može sasvim vjerovati koliko je imao sreće." A nije sasvim niti sigurno da će novi američki predsjednik biti u stanju popraviti štetu, kaže Kupchan, jer populističke struje postoje s obje strane Atlantika koje se protive suzbijanju nacionalizama, liberalnoj demokraciji, ljudskim pravima, većem ekonomskom povezivanju. Stranica 2/2

Pročitajte više na: https://www.express.hr/top-news/nikad-gori-sukob-europe-i-amerike-ovo-su-posljedice-15828?page=2 - www.express.hr
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Maltretiranje Amiša...

Komentar  Slaven Thu May 24, 2018 8:49 am



Slaven: komentar modifikovan dana: Mon Apr 27, 2020 6:44 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Re: SAD

Komentar  Valter Thu May 24, 2018 5:31 pm




Zivela "AMRIKA" i njena politika.

A neki se kod "nas" ponose sto su im ameri prijatelji.

Znam ja da ni ruja nije bog zna koliko bolji. Samo da njega nema, bi ameri bili vec odavno na sibiru.


Valter
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Re: SAD

Komentar  Valter Wed Jun 06, 2018 10:18 pm

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Re: SAD

Komentar  Valter Sun Jun 10, 2018 12:49 pm

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Američka vrhuška smatra da su 6,5 milijardi ljudi višak!

Komentar  Slaven Tue Jun 12, 2018 11:59 am

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty "SKROMNOST"...

Komentar  Valter Tue Jun 19, 2018 11:21 am

www.24sata.hr/news/zelim-svemirsku-vojsku-mi-moramo-zavladati-svemirom-578674

'Želim svemirsku vojsku, mi moramo zavladati svemirom' Trump je još prije bio rekao da je sklon osnutku šestog roda vojske, uz kopnenu vojsku, zrakoplovstvo, ratnu mornaricu, pomorski korpus i obalnu stražu...

Pročitajte više na: https://www.24sata.hr/news/zelim-svemirsku-vojsku-mi-moramo-zavladati-svemirom-578674 - 24sata.hr

Američki predsjednik Donald Trump potvrdio je u ponedjeljak želju da se osnuje šesti rod američkih oružanih snaga, "svemirske snage" ("space force") koje bi bile neovisne o zrakoplovstvu, ali ih još treba odobriti Kongres.

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Re: SAD

Komentar  Valter Tue Jun 19, 2018 11:23 am

Valter (citat):www.24sata.hr/news/zelim-svemirsku-vojsku-mi-moramo-zavladati-svemirom-578674

'Želim svemirsku vojsku, mi moramo zavladati svemirom' Trump je još prije bio rekao da je sklon osnutku šestog roda vojske, uz kopnenu vojsku, zrakoplovstvo, ratnu mornaricu, pomorski korpus i obalnu stražu...

Pročitajte više na: https://www.24sata.hr/news/zelim-svemirsku-vojsku-mi-moramo-zavladati-svemirom-578674 - 24sata.hr

Američki predsjednik Donald Trump potvrdio je u ponedjeljak želju da se osnuje šesti rod američkih oružanih snaga, "svemirske snage" ("space force") koje bi bile neovisne o zrakoplovstvu, ali ih još treba odobriti Kongres.



Veoma "skromno" gospodine predsednice. Da nekazem, veoma demokratski.

Nije mu dovoljno, sto vladaju svetom. A "neki" im zato jos i tapse....

pa nastavite samo tako.

Valter
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

SAD - Page 4 Empty Re: SAD

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Stranica 4/11 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu