SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".
Traži

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Latest topics
» HRVATSKA
Yesterday at 1:03 pm by Valter

» KRITIKA KAPITALIZMA
Yesterday at 12:55 pm by Valter

» U ZDRAVOM TELU,ZDRAV JE I DUH
Yesterday at 12:50 pm by Valter

» TEžINA LANACA(BORIS MALAGURSKI)
Fri Dec 02, 2016 7:12 pm by Slaven

» VIJESTI BiH
Fri Dec 02, 2016 6:34 pm by Valter

» JEDNO PITANJE...
Fri Dec 02, 2016 6:30 pm by Valter

» DANAŠNJA OMLADINA
Fri Dec 02, 2016 6:06 pm by Valter

» NOVI SVJETSKI POREDAK
Fri Dec 02, 2016 5:20 pm by Valter

» GRIJESECI UCIMO
Fri Dec 02, 2016 5:16 pm by Valter

Gallery

Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 FAQ
 Pretraľnik
Affiliates
free forum
December 2016
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

TITOVA JUGOSLAVIJA U SRCIMA BOSANACA I HERCEGOVACA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Jedan komentar

Komentar  Lune on Tue Jul 16, 2013 3:02 pm

Poslao : TNT
Datum : 29.10.2004.

Volio sam ga, volim ga, i voljet cu ga. Zasto?Jednostavno,kad smo ga imali, imali smo SVE. I slobode, i para, i
najjaci pasos, i bezbrizno djetinjstvo, i lijepu mladost.Boli me sto to nasa djeca nikad nece imati.Ko od nas ima na
zidu sliku SVOG predsjedika? Kojeg? Ja ga imam. Da me sjeca.Jer niko mi ne moze izbrisati moja bezbrizna ljetovanja na moru bez kinte, moj dusevni mir (koji sam mislio da MORA biti tako), a on je tome bio zasluzan. Mozda ove mladje generacije ne misle tako, ali uz duzno postovanje, tako je bilo. Nije nama bilo bitno u Cajevcu, KAB-u, basti doma jnaitd. i td. kako se ko zove, ko mu je otac, mati iz kojeg su kraja, bili smo RAJA. Kad su dosli njegovi robijasi na vlast, sve se usralo. Zasto nasa djeca nisu imali to sto mi,zasto ne kontove kod parkica, kod kina Palas, Kozare? Zivot tece dalje, sve se promijenilo i mijenja. Pricajte djeci o nasoj lijepoj mladosti. A mi? Samar na ledja, i vozi dalje.Sve kao neki neodsanjani san i teska mora. Nemojte se zavaravati. Nije nama dobro. Dobro JE BILO.

Sad Sad Sad

Lune

Broj postova : 402
Registration date : 2013-05-17

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Sarajevo..

Komentar  Lune on Sat Aug 09, 2014 1:05 pm

A drugi, meni nepoznat, dodao je: “Nek je vlast i u rukama crnog vraga samo da nije u rukama komunista“. Pamtim i da sam, kad sam odlazio kući, pred zgradom Skupštine vidio čovjeka koji je nosio veliku Titinu sliku. Meni je Tito ubio oca informbirovca, ali nisam zaboravio da sam ga od tog trenutka počeo malo drukčije gledati. Docnije, nije se jednom dešavalo, kad vidim šta radi demokratska ološ koja Titu naziva diktatorom, da javno kažem: “Đe si, diktaturo, stope ti ljubim!“  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Cool

Lune

Broj postova : 402
Registration date : 2013-05-17

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Odgovor

Komentar  Valter on Mon Aug 11, 2014 5:13 pm

Lune (citat):Poslao : TNT
Datum : 29.10.2004.

Volio sam ga,volim ga,i voljet cu ga.Zasto?Jednostavno,kad smo ga imali, imali smo SVE. I slobode, i para, i
najjaci pasos, i bezbrizno djetinjstvo, i lijepu mladost.Boli me sto to nasa djeca nikad nece imati.Ko od nas ima na
zidu sliku SVOG predsjedika? Kojeg? Ja ga imam. Da me sjeca.Jer niko mi ne moze izbrisati moja bezbrizna ljetovanja na moru bez kinte, moj dusevni mir (koji sam mislio da MORA biti tako), a on je tome bio zasluzan. Mozda ove mladje generacije ne misle tako, ali uz duzno postovanje, tako je bilo. Nije nama bilo bitno u Cajevcu, KAB-u, basti doma jnaitd. i td. kako se ko zove, ko mu je otac, mati iz kojeg su kraja, bili smo RAJA. Kad su dosli njegovi robijasi na vlast, sve se usralo. Zasto nasa djeca nisu imali to sto mi,zasto ne kontove kod parkica, kod kina Palas, Kozare? Zivot tece dalje, sve se promijenilo i mijenja. Pricajte djeci o nasoj lijepoj mladosti. A mi? Samar na ledja, i vozi dalje.Sve kao neki neodsanjani san i teska mora. Nemojte se zavaravati. Nije nama dobro. Dobro JE BILO.

Sad Sad Sad

Druze Lune,
razumem te.

I to je bas ono sto je najtuznije u celoj nasoj tragediji.

Toliko je "Jugoslovena" koji su postali " "Ovce" i to velike.

Ćute i trpe "demokraciju".

Naravno i sve ono sto sa njom ide.

Kada bi samo pogledali one izjave druga Tita (na YOU TUB) bi videli (u stvari svi i znaju ) da nije bila njegova "politika" ta koja nas je u sve ovo uvalila.

Nedavno sam cuo,da je Tito napravio ugovor sa amerima da nasa juga traje 50 god i zatim .....?

To je izjavila jedna osoba koja je iz pedeset i neke.

I sa takvima je trebalo izgradjivati radnicko samoupravljanje. Rolling Eyes 

Ma (sto rece jedan moj prijatelj ) :"Ma nema sanse".

I tako i jeste.

Ocito je da diploma Fakulteta nije merilo nivoa inteligencije. Surprised 

Ako nema urodjene,prirodne inteligencije i patriotizma u coveku je sve uzalud. cyclops 

Zato se sve u " ovom" pravcu i krece.

Ako ni sada nije jasno u kom pravcu,ukljuci (citaoce) tv

Pogledaj vesti i samo ce ti se kazati

( sto rece Djoka B).

Valter

Suspect

Valter
Admin

Broj postova : 3183
Registration date : 2008-01-11

Vidi profil korisnika http://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down