SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".
SFRJ4EVER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» MUZIKA KOJA POGAĐA U DUŠU...
"OBIČNI" LJUDI O TITU... EmptySun Mar 17, 2024 1:07 am by Valter

» DOKAZI, CEGA ....
"OBIČNI" LJUDI O TITU... EmptySat Jan 20, 2024 10:57 pm by Valter

» "KUD PLOVI OVAJ BROD?"
"OBIČNI" LJUDI O TITU... EmptyMon Jan 15, 2024 12:48 am by Valter

» DALI ZNATE ZA OVO?
"OBIČNI" LJUDI O TITU... EmptySat Jan 06, 2024 1:01 am by Valter

» TKO SNOSI NAJVEĆU ODGOVORNOST?
"OBIČNI" LJUDI O TITU... EmptyMon Dec 25, 2023 11:43 pm by Valter

» KRIVI SMO MI!
"OBIČNI" LJUDI O TITU... EmptyMon Dec 25, 2023 12:38 am by Valter

» ISTORIJA JUGOSLAVIJE
"OBIČNI" LJUDI O TITU... EmptyTue Nov 28, 2023 11:15 pm by Valter

» GOVORI DRUGA TITA
"OBIČNI" LJUDI O TITU... EmptyTue Nov 28, 2023 10:48 pm by Valter

» TEžINA LANACA(BORIS MALAGURSKI)
"OBIČNI" LJUDI O TITU... EmptyTue Nov 28, 2023 10:40 pm by Valter

Gallery


"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
Affiliates
free forum
March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Affiliates
free forum

"OBIČNI" LJUDI O TITU...

3 posters

Stranica 1/3 1, 2, 3  Next

Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty "OBIČNI" LJUDI O TITU...

Komentar  Slaven Thu Sep 11, 2008 7:16 am

"Mi što živimo u kapitalističkim zemljama i možemo realno da sagledamo ogromnu razliku u vrijednostima dva sistema.

Kapitalizam ima za cilj samo novac za bogate preko bespoštedne danonoćne međusobne borbe svih za taj novac.

Titova ideja da je
ČOVJEK najveća vrijednost našeg društva je dostignuće univerzalne i kosmičke vrijednosti."



...........................................................................................................


"JOSIP BROZ-DOBAR SKROZ-TITO"


"Prošlo je 26 godina od odlaska Josipa Broza Tita,partizanskog komadanta,doživotnog predsjednika SFRJ i jednog od saosnivača pokreta nesvrstanih.

Kao što smo učili,otišao je da bih se preselio u legendu.

Današnjica je možda najbolje potvrdila ove riječi.

Do 90-tih su se narodi i narodnosti SFRJ svake godine sjećali njegove veličine uzdižući ga do velikih visina,kletući se u njegovo ime.

I poslje Tita Tito,govorilo se.

Bio je legenda,ustvari malo je reći,bio je mnogo više,uzdignut na pijadestal malog "božanstva" gledao je sa visine na svjet ispod sebe,onako za sve nedostižan,strogog pogleda.

Danas poslje 90-tih ímam osjećaj da mu baš takva pozicija priliči možda više nego ikada prije.

Baš zbog inih koji su ga time napravili.

Danas poslje 90-tih stvarnost onih koji su došli poslje njega,rušeći njegovo djelo ( i sve pred sobom) izgleda ,a šta drugo reći nego tragično.

Svašta su nam ispričali o njemu,toliko toga da se danas niko od njih više ne usuđuje ni spomenuti njegovo ime.

Valjda se plaše da će ih progutati njegova veličina.

Ne znam,ali ,poredeći Tita sa onima koji su došli 90- tih na vlast u bivšim bratskim republikama i koji su rušili njegovo djelo i sve što je SFRJ bila ,Tito zaista izgleda visok i nedostižan.

Mjereći ga sa idelima humanizma ili sa religioznim poimanjenjem shvaćenog ideala Tito je čovjek sa svim stranama koje jedan takav čovjek može da ima.

No mjereći sa sa onim koji su došli poslje njega?

Mjereći ga sa današnjim svjetskim političarima?

O čovjeku najviše pričaju njegova djela.

Djelo Tita je bila: SFRJ,nesvsrtani,miroljubiva koegzistencija itd…

Sa svime sto SFRJ znači,ekonomija,prava radnika,seljaka,kvalitet života itd.


Poredeći to sa djelom njegovih protivnika Tuđmana,Miloševića,Izetbegovića itd i sa svima koji su ove nasljedili šta reći,osim svaka čast majstore bio si bolji.


I ne samo to,nego divlja balkanska plemena,poimenice Srbi,Hrvati, Muslimani,Crnogorci i ono malo kulturnije Slovenci,bili su možda prvi i jedini put u svjetskim razmjerama neko i nešto.

Bili su sila koja se pita.

A sada??

Šta reći.

Možda jednostavno ti narodi nisu bili zreli za jednu takvu poziciju,iako su mogli,nisu znali,ili šta li??!!

Ovdje sam namjerno izostavio Makedonce,oni su možda bili jedini spremni za takvu ulogu.

Ostalo tuga,jad i bjeda.


I tek za one koji se još stide:

čega se lud stidi sa tim se pametan ponosi."



.......................................................................................................................................................


"CVIJET ZA DRUGA TITA

Rodio sam se sedamdesetih godina prošlog vijeka,u neko sasvim drugo,sretno i bezbrižno vrijeme.

Odrastao sam okružen ljubavlju,zajedništvom i učili su me da poštujem svoje drugove,da uvažavam starije,da učim slavnu prošlost svoga naroda i da čuvam tekovine NOB.

Rođen sam u vrijeme druga Tita.

Teško je danas nekome objasniti koliko smo samo voljeli druga Tita i koliko je sretno bilo to doba,koje sada izgleda kao neka vrsta "utopističke iluzije",kada se poredi sa posljednjih petnaest godina straha,pakla,nesigurnosti i nepovjerenja.

Teško je nekome objasniti da nije bilo podjela,da su sva djeca išla skupa išla u školu,da je nas pasoš bio jedan od najjačih na svijetu,da na moru nismo bili stranci i da nas je sve skupa grijalo sunce slobode.


Tada nije svako drugi govorio:"Joj, da mi je otici odavde
",kao što to danas čine mnogi,a pogotovo mladi.

Nisu tada roditelji tražili da im djeca ne idu u školu sa Hrvatima,ni Romima, nije tada graničar na granici sa Italijom gledao u nas pasoš kao u dokument,koji nas poistovjećuje sa teroristima,kriminalcima i izbjeglicama.

Amerikanci nisu mogli kada god im je ćeif svratiti u neki od naših gradova i tamo automatski zagospodariti.

Nije nam tada državu vodio i stvarao njene zakone Nijemac,niti je neka strana policija krstarila našim ulicama.

Nismo znali šta je mržnja,nacionalizam,ksenofobija,etničko čišćenje,genocid i svi drugi pojmovi,koje ce nas naučiti nacionalističke stranke 1990-ih.

Mi smo bili Titovi pioniri,pupoljci jedne snažne,jedinstvene i zajedničke Jugoslavije.

Da,tada smo punih srca pjevali:

"Hej, Slaveni" i "Od Vardara,pa do Triglava".

To je neko divno vrijeme prošlo,i ja ga čuvam na posebnom mjestu u svom srcu.

I to vrijeme i druga Tita.


Četvrtog maja otisao sam da spustim jedan cvijet na bistu druga Tita,ne zato što pripadam nekoj stranci,ili zato što podržavam neku političku ideologiju,već zato što nas je on učio ljubavi i što nam je neprestano govorio da budemo skupa,da smo zajedno jači i da su bratstvo i jedinstvo jedina nada i spas za sve nase narode i narodnosti.

Spustio sam cvijet,jer sam živio u jednoj sretnoj zemlji,u kojoj je rudar bio heroj u našim očima,a ne socijalni problem,u kojoj smo svojim rukama gradili mostove,a ne tražili kredite,u kojoj nas nije razdvajala mržnja,već nas je spajala štafeta i u kojoj je moja porodica živjela zajedno i sretno.

Spustio sam taj cvijet,jer volim druga Tita."



BOJAN NOŽICA-SARAJEVO


.......................................................................................................................................................


Texas Ranger (citat):"Matorog nešto nisam naročito volio za zivota a sad što više vrijeme ide sve ga više cijenim i poštujem.

Nekad sam zelio postati član partije valjda ko i većina klinaca tog doba,šetao po radnim akcijama itd itd ali sa podugačkim jezikom nikad nisam prošao kod drugova koji su odlučivali i od kojih se sada većina zaklinje ili da nije bila u partiji ili da nisu imali drugog izbora.


Sad me ta želja prošla,ostala su sjećanja na jedno doba prohujalo sa vihorom.

Al' evo,nekako svaki dan svraćam na ovaj sajt,nešto me vuče,sve priželjkujem da se iza njega kriju neki novi,jaki momci širokih pogleda koji će da preokrenu utakmicu u svoju korist."


Slaven: komentar modifikovan dana: Mon May 09, 2016 3:58 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Pjesma Titu...

Komentar  Slaven Thu Sep 11, 2008 7:16 am

"Danas,više nego ikad,

želim ispjevati pjesmu o Titu.

Lako je bilo pisati mu ode onda,

kad je bilo dobro i poželjno slaviti ga i veličati mu lik.


Kad je religija bila Partija,

a Tito Prorok i Spasitelj.

Ja ne znam da li je pripadnost religiji bila nametnuta

dekretom,

ili su to naše sitne duše samo htjele da se dopadnu.

Jesmo li bili samo meke vlati trave što poliježu

u pravcu vjetra koji puše


ali,Tito je meni uvijek bio čovjek –

i ništa više

i ništa manje,

a Partija,društvo dobrih ljudi.

Sad,nisu sva vjerovanja ostala ista.

Tito je silom guran u svece.

Ljudi su listom hrlili u svetilište.

Vjernici novog kulta nisu vjerovali,nego su

skupljali poene.

Otvorile su mi se oči tek puno poslije.

Bijaše mi jasno da su ljudi bili dobri

zato što se isplati.

Da su prihvatali i ravnopravnost,

i bratstvo,i humanizam,

zato što su imali koristi od toga,

a u srcima njihovim skrivalo se zlatno tele.


Danas,vremena su druga.

Danas se isplati pljuvati Tita.

Odricati se Partije,to je najkorisnija rabota.

Smijati se bratstvu naroda,nosi naročite povlastice,

a štovati "Boga",najviše se plaća...


Danas ja vidim zašto je Tito bio velik.

Vidim njegovu vrijednost jače nego ikad!

Ne bi ti taj sageo glavu pred silnim

ni za hiljadu godina,

a narod za tuđe interese ne bi prodao nikad.

Nikad on pod pritiskom ne bi klimnuo glavom,

niti bi potpis stavnio svoj na neki sramni čin.

On bi se,ako treba, i svojim poigrao životom

da ne bi izdao neki ljudski princip.


Jest,mačem je kad-kad i on znao da sudi,

(protiv sam mača i sile,daleko od tog).

Ali,kažu,klin se klinom izbija,

i ko mačem siječe,od mača gine,

a kosa kad korov kosi,

koristan posao obavi,mada i neka pitoma travka

uz korov strada.

Koga je taj mač sjekao?

I čije je interese on mačem štitio,

odgovoriti prvo treba.

Ali o tome treba da promisli svako

ko ljudski i pošteno traži istinu.

Ne znam da li se zlo moglo ubiti čim drugim.

Ne znam da li se hljebom treba baciti na onog

ko tebe kamenom baš uvijek,

ali znam,rijetko se taj mač podizao onda,

i milosti je bilo puno u osudi optuženog.

Vremena su se promjenila.

Danas više niko ne štiti sirotinju,

a zemlja se rasprodaje na hvate.

I nema te sramne pogodbe i čina izdajstva narodnog

kojeg neko od vlastodržaca nije već potpisao.


Na žalost,uzalud je krv prolivena.

I žrtve strašne podnesene su uzalud.

Tito je mrtav.

A meni se sve čini,da nas pogled njegov prijekorno

prati

dok koračamo u propast i poniženje

ujući oglabanu kost

koju ti Švabo eventualno baci

prethodno oglabavsi ono mesa

koje si mu ti svojim radom stekao.

Ako te pak pita

za tvog "brata" Srbina il´Muslimana,

kakvi su to ljudi!?,

da mu ti ne odaš sliku zaostalih i nevrijednih "komšija"

iščekujući od Švabe kredit

koji ćeš mu krvavo vraćati!?

Na kraju dali si,

ikad smogao hrabrosti da se pogledas u ogledalu

i uporediš sa tim istim Švabom

te zapitaš jesam li ja njegov rob!?

Dal´je sva ta njegova svjetlost

stečena tvojim radom,

veća i vrijednija od istine,

od tvoje braće i tvoje zemlje!!!!!!??????"



ESMA SADIKOVIĆ
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Razmišljam...

Komentar  Valter Sun May 10, 2009 8:50 am

Cuo sam da je kuca cveca zatvorena vec u 16h pa su ljudi koji su nakon toga vremena dosli morali da ostave svoje cvece ispred vrata. Suspect

Zalosno. Sad


To je po meni jako zalosno i smatram da bi trebalo podneti zahtev organizatorima odrzavanja kuce cveca,da objekat bude otvoren bar do 19h. Exclamation

Mislim da bi organizator odrzavanja kuce cveca trebalo malo vise da ima "osecajnog smisla" za ljude koji dolaze iz cele Jugoslavije da se poklone najvecem sinu nase zemlje. bounce

Pored toga smatram da bi trebalo apelovati na posetioce da bar polovinu novca predvidjenog za cvece daju kao novcani prilog u kuci cveca (ako je otvorena) Rolling Eyes

Odrzavanje te zgrade kosta dosta i verovatno da sredstva za odrzavanje nisu sasvim dovoljna. Surprised

Valter
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Kreće stafeta...

Komentar  Slaven Wed May 13, 2009 3:23 am

Štafeta kreće iz Istre i kroz Istru i preko Rijeke i Kvarnera do Kumrovca sve uz krajeve uz granicu sa Slovenijom Wink preskače Wink s punim pravom Surprised ostatak Hrvatske. Razz


"Kreće Titova štafeta od Umaga do Beograda

Društvo Titova Republika iz Rijeke u suradnji s Radovanom Ilićem,sekretarom centralnog komiteta KPH u osnivanju i Socijalističkom radničkom partijom SRP i ove godine organiziraju hrvatsko-slovenske štafete pod nazivom "Bratstvo i jedinstvo".

Kako navode u priopćenju,štafeta će krenuti iz Umaga u petak 15. svibnja,i to iz kafića Tito točno u 12.44 sati.

Nadalje,hodogram je u minutu precizan - nakon prolaska kroz Umag uputit će se prema Novigradu kamo će, ako je predviđeno,stići točno u 13.15 sati,a nakon toga proći će kroz Brtoniglu u 13.45. i Buje u 14.15 sati.

Potom odlaze za Buzet,Rijeku,Kumrovec i Beograd gdje će 25. svibnja ispred Kuće Cvijeća u 12 sati stići štafete iz svih republika bivše Jugoslavije.

Primit će ih predstavnici Društva Josip Broz Tito Srbije,a nakon toga bit će izložene u tamošnjem muzeju."


Slaven: komentar modifikovan dana: Fri May 15, 2009 3:39 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Odgovor

Komentar  Valter Wed May 13, 2009 8:37 am

Ova akcija je sasvim sigurno jedan dobar nacin za "budjenje naroda". bounce

Nadam se samo da ce biti dovoljno obavestenja o ovome dogadjaju i da ce dovoljno gradjana izaci na ulice da prati ovu lepu tradiciju. Cool

Valter
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Anti-Jenki o Titu

Komentar  Slaven Wed Jun 02, 2010 10:00 pm

Anti-Jenki (citat):Dezintegracija zemlje koja mu se odigrala pod nosom,losa ustavna resenja,ukidanje funkcije Predsednika Republike,kult licnosti, nedemokraticnost sistema i konstantna popustljivost pred ucenama republickih i pokrajinskih birokratija bili su svakako veliki minusi Titovog dozivotnog mandata.

No bilo je i pozitivnih stvari.

Za mene dve najznacijnije:

Tito je uspeo sacuvati nezavisnost zemlje i nije dozvoljavao stranim silama da se mesaju u unutrasnje poslove Jugoslavije.

Strancima tada nije padalo na pamet da nam sole pamet a evropski "komesari" u Titovo doba nisu mogli da dolaze u Beograd,Zagreb ili Sarajevo,lupetaju o "evropskim vrednostima" i "evropskom putu" i lupaju samare lokalnim politicarima.

Visoki predstavnici tada nisu postojali.

Strani ambasadori se nisu ponasali kao gaulajteri i bili su srecni i presrecni ukoliko bi sa Titom prozborili par reci na prijemu povodom Dana Republike.

Americki ambasador bio je manji od makovog zrna i nije mogao da prisustvuje sednicama Vlade kao u doba prvog srpskog "tranzicionog" premijera.

Sve su to stvari koje treba ceniti i postovati.

Bilo je naravno jos toga pozitivnog.

Recimo ispravna Titova odluka da pojjaca saradnju sa zemljama Treceg sveta stvorila je od Jugoslavije sestu gradjevinsku silu sveta.

Misljenje da se Jugoslavija moze nositi sa razvijenim zemljama samo ukoliko se industrijalizuje je takodje bilo ispravno.

Tito je sa svim greskama koje je pocinio u procesu imao barem neki plan industrijalizacije za razliku od danasnjih balkanskih neoliberala koji nemaju pojma sta da rade sa posrnulom industrijom.

Proces industrijalizacije pedesetih i sezdesetih zaista je bio impresivan i Jugoslavija je tih godina belezila astronomske stope ekonomskog rasta (pedesetih jedna od najvecih u svetu).

Steta sto zbog komunisticke ortodoksije tada nije bila dozvoljena privatna inicijativa, siguran sam da bi te stope bile i vece...

Ne treba smetnuti s uma ni zastitu domace privrede od nelojalne inostrane konkurencije sto je takodje bilo veoma pozitivno.

Da nije bilo toga Jugoslavija se verovatno ne bi ni industrijalizovala a stopa nezaposlenosti bila bi daleko veca nego sto je bila.

Dakle,bilo je gresaka ali i dobrih poteza.

Nazalost greske su bile kardinalne tako da svi ovi dobri potezi blede pred njima ali svejedno,treba se objektivnosti radi i njih nekad setiti...
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Titonostalgija

Komentar  Slaven Thu Sep 30, 2010 6:43 pm

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Lenin-october-revolution


Naravno,komunizam kao sistem nije nigde ni postojao.
Samo kažem da bi uz malo fleksibilnosti možda dostigli taj nivo.
Što se tiče kulta ličnosti njega su stvarali ljudi iz neposreednog okruženja a Titova slabost je bila što je to prihvatio.
Daću posebno i kritiku njegovih poteza jer mislim da je to fer i da tek tada možemo malo bolje sagledati njegov lik i delo.
Naravno vidjeno iz mog ugla.
Dodao bih još ovo :
"Pušio je Tito,pušili i mi, na kraju sage popušili svi.
Malo brezobrazno (sory) ali kratko i ubitačno tačno.
Evo vam za kraj i priča jednog mog drugara.
Nadam se da će vam se svideti.


Tito je isto bio ljudski stvor ali mogu da kažem da nas je dobro reklamiro u svetu.
Mnogi su nas poznavali to potvrđuje i broj državnika na njegovom sprovodu (ako vredi ona poslovica da se vidi koliko je velik čovek bio tek na njegovom sprovodu).
Meni se nije dopalo što je bilo mnogo milicije na svakom čošku.
Nisi mogao da mrdneš i još mi se nije dopadalo što nisi mogao slobodno da lunjaš po noći.
Odma te zaustavio i legitimiso.
Danas je to mnogo bolje uređeno.
Mladi slobodno izađu i dočekaju jutro u gradu pa možemo svi zajedno bezbrižno da se družimo.
Tito je dozvolio da besplatno studiraju deca iz celog sveta,a pogotovo nerazvijenih zemalja (Afrika,bliski istok,Azija).
Mnogo smo imali stranih studenata pa su neki i ostali da rade.
To sam hteo da kažem da je bilo priljeva mozgova,a ne odljeva.
Nije mi se sviđalo što nas je varao na taj način da smo čekali njegov plavi vlak kraj pruge i mahali mu, milicija bila na svakih 100 metara, a on uopšte nije bio u vlaku.
E to nije lepo od njega.
To što je imao mnogo žena,to netreba da mu se zameri.
Vidimo da i danas neki poitičari misle kurcem ,a ne glavom.
Znamo da je pre rata još kao dete pomago svima kome je mogao.
Skinuo je glavu sa tavan i skuvao te nahranio braču i sestre.
Posle rata skido je seljacima žito sa tavana i to je istina,ali nije uzimo za sebe već je opet podelio sa svima.
To seljačko žito je ustvari hranilo razvoj gradova i industrije pa bi mogli da kažemo da je seljak ustvari na svojoj grbači bio zaslužan što je recimo jugoslavija imala najveći bruto domaći proizvod posle 2sv.rata.
Dizo je kredite i delio ih svima podjednako pa smo svi to zajedno trošili.
Nije bilo dobro što se u tvornice zapošljavalo i više radnika nego što je trebalo.
Tako je bilo dovoljno da imaš nekoga pa da on zamoli direktora i bio si primljen.
Uz golemu birokraciju,bio je golem broj i radnika.
Radilo se efektivno 2-3 sata,a ostalo se kartalo,jelo i pilo.
To mu nije valjalo.
Uljenili se ljudi pa sada kada treba raditi svi kukaju.
Meni se nesviđa što je bio lovac i javno se slikao sa ubijenim životinjama.
To mu nevalja jer znamo da danas i životinje imaju svoja prava.
Ne sviđa mi se što je nakon rata dozvolio osvetu, ali možemo to da pripišemo tome što je obolio od ptsp-a.
Nije za zanemarit sve one bitke i ofenzive ipak smo svedoci da su danas pojedini bolesni od ptsp-a a bili u pozadini.
Znači njegovo poremečeno duševno stanje i krvničku osvetu mogli bi da pripišemo ptsp-u i propačenih 5 godina.
Takođe stotinama tisuća žrtava.
Čoveku se jednostavno smračilo pred očima i bilo je to što je bilo.
Uvek nakon rata imamo tako neka sranja.
Nije mi se sviđalo što nisi smeo a da se nesložiš sa njegovim odlukama.
Imao je preveliki autoritet na mase.
Što zbog palice,što zbog divljenja prema njemu.
Javno reći u ono vreme da je Tito lažov bilo bi isto kao da si sam prepišeš smrtnu presudu.
Nije mi se sviđalo to što su pojedinci koristili njegovo ime i provodili samovolju,mislim da jeTito više trebo da se informiše i takve pošalje u zatvor.
On to nije nije trebao da dopusti.
To su bile pljačke pojedinaca.
Oni su pod izgovorom da je to potrebno narodnoj vlasti i Titi odnosili sve što su hteli.
To mu zameram što nije malo bolje pazio ko šta radi u njegovo ime.
Nije bilo u redu što su pojedini imali u vreme par-nepar vožnje automobila aute sa parnim i neparnim registracijama pa su se vozili svaki dan.
Neki nisu imali uopšte auto,a neki dva.
Bilo je u redu što plata nikad nije kasnila i nije bilo da je nije bilo,barem kod mene.
Uvek se naštampalo love ili je urgiro ckskj ako neka firma nekoj drugoj nije platila.
To se na partijskom nivou rešavalo.
Znači, nema da nema para.
Para je uvek bilo.
Ne sviđa mi se što je upotrebljavo reć drugovi i drugarice pa sada kada to ja kažem odma kažu da sam komunjara i jugonostalgičar.
Nije lepo da je prisvojio reć drugar,drugarstvo i povezao to sa partijom i Jugoslavijom. Drugarstvo je bilo i pre njega i njegove partije.
To mu isto zameram.
Ne sviđa mi se što je imao crn mercedesbilo bi mnogo lepše da je bio bele boje.
Ne sviđa mi se što mu se brod zvao galeb.
Za galeba su govorili da je mladić koji hvata strankinje i prodaje svoju ljubav.
Nemožeš onda svoj brod da nazoveš galeb,pa nije to drpaona.
Trebo je da da neko drugo ime brodu i tu se vidi da nije bio dovoljno informiran što mu se dešava po državi.
Meni se sviđalo što je balansirao između istoka i zapada, severa i juga.
Što je hodao po špagi, vukao za nos jedne i druge i što je bio nesvrstan,a u stvari svrstan u nesvrstane.(Tito,Nehru,Naser).
Još mi se nije sviđalo što je bio poreklom iz Zagorja.
To mi uopšte ne leži.
Nemam ja ništa protiv Zagorja, čak što više sviđaju mi se zagorski "bregi" ali jednostavno Zagorci mi nisu za politiku.
To su više muzikaši nego političari i veseljaci tako da pri samom spomenu da je Tito iz Zagorja ako tko i malo zna o dobrim ljudima Zagorcima,vazda veselim i za popevku onda im ime kao Tito i poreklo iz zagorja nikako ne leži.
Sviđa mi se kod Tita što je pušio.
Pušio je kube.
To mi se sviđa kod predsednika kada puši kube.
Znamo da su Čerčil i ostali veliki državnici pušili.
Dok recimo Hitler nije pušio, io je vegetarijanac šetao i bavio se telovežbom.
Volim kada je predsednik običan čovek.
Radnik, pušač,ponekad da malo cugne i tako,a ne neki uštirkani tip.
Sviđa mi se što nije vukao sve u Hrvatsku i u Zagreb već je bio pošten.
Više je pomago ostale da mu se nebi moglo iole išta da zameri.
Niko mu nije nikada mogao da kaže da je recimo nešto pre učinio za svoje Zagorje i nešto preko veze.
Mi smo u Bosni imali struju prije nego Zagorci.
Tako da što se toga tiče bio je pošten.
Otkido od svojih usta i davo drugima.
Pre podmirio druge a onda sebe.
Ne sviđa mi se što je tek u ustavu od 1974 priznao muslimane pa je tako recimo pokojni Alija Izetbegović morao da se izjasni kao Srbin po nacionalnosti jer nije u to vreme po ustavu mogao da e izjasni kao musliman.
Da je živeo u Zagrebu a ne u Beogradu verovatno bi se morao da izjasni kao Hrvat. Dobro, ećićete vi sada da se Alija mogao da izjasni kao jugoslaven.
o ste u pravu jer mnogi su se muslimani (Bošnjaci) izjasnili kao jugoslaveni i danas ta populacija drži do Tita više od ikoga ali budimo realni, ljudi su mislili da je jugoslaven državljanstvo a ne narodnost pa nisu to svi uzimali za narodnost.
Ne sviđa mi se što su u savez komunista primani neki preko rodbinske veze i pečenih odojaka pa se srozao taj kpj,rejting mu pao kada su kojekakvi došli da vode radničke sastanke a nisu blage veze imali.
Takođe su drugovi iz komiteta primali svoje sekretarice u kp,a to Tito nije smeo da dopusti.
Žene nisu smele da ulaze u partiju osim ako nisu radnice ili učiteljice te visoko obrazovane.
To isto nije u redu od Tita.


Nikad se ne raspravljaj sa budalom,prvo te spusti na svoj nivo a onda te dotuče iskustvom!

Pametan se rodiš, a iskustvo se već moraš da se pomučiš!

BOLJE UMRIJETI OD METKA NEGO CRKNUTI OD GLADI!




Slaven: komentar modifikovan dana: Mon May 09, 2016 4:01 pm; prepravljeno ukupno 2 puta
Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Odgovor

Komentar  Valter Mon Oct 04, 2010 8:42 am

Kada danasnje generacije uvidjaju,oni koji su u stanju samostalno da misle,da je Josip Broz bio politicar koji je ostvario velika dela je zalosno da oni koji su ziveli u njegovo vreme nisu u stanju to da uvide.

Zasto je to tako??

Vecina onih koji su ziveli u vreme Tita su nakon Tita trcali za nekim nacionalistima koji su uskogrudo gledali samo republicke interese,zaboravljajuci da je povezanost svih republika tako jaka da ce se sve "rasuti" i unistiti ako se Jugoslavija unisti.

Tako se i desilo.

Danasnje gneracije,polako samostalno uvidjaju i sve vise se same informisu o onime sto je bilo i onome sto je sada.

Sve je jasnije da su svi oni uskogrudi,nacionalisticki interesi najvise bas tim narodima i stetili.

Steta je tako velika da se postavlja pitanje dali je uopste moguce tu kratkovidost politicara nakon Tita, ispraviti.

Umesto da oni koji su dosli nakon Tita nastave i unapredjuju sistem,oni su vratili celu drzavu odnosno sve republike za stotine godina unazad.


Valter

Sad

No
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Moje misli o titu

Komentar  Valter Mon Dec 31, 2012 9:53 am

Sto ljudi,sto cudi.

To je stvarno tako.

Pa eto da i ja kazem sta mislim o drugu Titu.

Kao prvo zelim istaci da je najbitnije ono sto covek iza sebe (nakon smrti) ostavi.

Josip Broz je ostavio puno iza sebe.

Zelim takodje naglasiti da je Josip Broz bio radnik,gradjanin i strateg.

Covek koji je ziveo i ceo svoj zivot ulagao u ostvarenje boljeg zivota za sve gradjane a time i radnicke klase.

Josip Broz je sasvim sigurno bio covek koji je pravio i greske.

Samo pogledajte politicare (danas) drugih drzava u Evropi (da one van Evrope ni nespominjem)pa recite iskreno ko je bolji?

Josip Broz,koji je rodjen u vreme kada nije bilo ni tehnike ni visokih skola ili oni koji su rodjeni u veme najsavremenihjih tehnoloskih napredaka i svi do jednoga imaju fakultetsko obrazovanje.

Pri tome zelim samo da pomenem  italijanskog politicara Berslusconia....

Ma moze se danas uziti bilo koji od nasih ili stranih politicara kao primer.

Koji politicar danas gleda interes gradjana??

No da se vratim na temu Josip Broz.

Licno smatram da pravo na osudu bilo koga ima samo onaj ko je bolji od onoga koga osudjuje.

Radnika klasa bi (to je moje licno misljenje) trebalo vecno da bude zahvalna Josipu Brozu sto je imala mogucnost bar jedan deo svoga zivota da zivi kao "ljudsko bice" na ovom tako zalosnom planetu.

Kada se danas usporedi prosirivanje EU,sto je u sustini samo plagijat (bleda kopija) SFRJ se  moze samo reci :"Metalac je bio bolji".

Kapitalisticki sistem nikada nece moci da dostigne onu popularnost medju gradjanima kao sto je imala SFRJ radnicko samoupravljanje) ciji tvorac je Jospi Broz (radnik metalac).

Prema tome,neka prvi baci kamen onaj ko je cist i nema "fleku" na svojoj odeci.

Nikada nece ugnjetavanje i robovlasnicki sistem moci da pruzi svojim gradjanima ono sto je pruzalo radnicko smaoupravljanje.

A to je prvenstveno osmeh na licima svojih gradjana koji su zadovoljni onim sto su postigli.

Nazalost je kao uvek i ovoga puta misljeno (od vecine) da ce sistem opstati vecito.

Bez obzira sta ko ucinio.

Nazalost nista nije vecno ako se ne cuva.

Josip Broz je znao ponavljati:"Cuvajte bratstvo i jedinstvo kao zenicu oka svoga".

Danas je svakome jasno sta je time hteo da kaze.

Zalosno je da je coveku bitniji lazni sjaj,materijalisticki interes od drustvene srece i slobode.

Na ovakvo ponasanje mase ja nemem odgovor,samo suze i zalost.

Zato cu,kao covek koji zna sta znaci raditi i gresiti,uvek ceniti ostvarenje radnicke revolucije i delo Josipa Broza.

Samo onaj ko je u stanju da prizna svoje greske je u stanju i da ih ispravi i krene napred u bolji zivot.

Sta nama (radnickoj klasi) pruzaju danasnji politiacri?

Robovanje i dugove.

To nemoze da zadovolji radnicku klasu i vodi jednu drzavu ka boljem sutra.

Cutanje je odobravanje.

To znaju svi,pa ipak cute.

Zasto?
To je kao da testerite granu na kojoj sedite.

Nemogu da verujem da je nas narod tako neinteligentan.

Zato vas molim pomozite mi da svi zajedno dokazemo da mozemo da se vratimo na staze koje nam je drug Josip Broz pripremio.

Vratimo svi zajedno,cast i dostojanstvo na ono mesto na koje ga je podigao drug Josip Broz.

Zivelo bratvo i jedinstvo svih naših naroda i narodnosti.

Nedopustimo da nam "sole pamet" oni koji nisu ni do "kolena" onome ko nas je izdigao medju najpostovanije zemlje sveta.

Ukljucimo mozak i krenimo zajedno ka boljem sutra.

Cinjenice danasnje kao i cinjenice iz proslosti nam pokazuju da je jedini ispravan put,put bratstva i jedinstva.

Svaki suprotni pokret nas vodi u ropstvo.

To je takodjer cinjenica,koju svakoga dana prezivljavamo i dozivljavamo.


Valter

No
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty KAKO SE ZIVELO U VREME TITA

Komentar  Valter Thu Apr 11, 2013 8:41 am

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Re: "OBIČNI" LJUDI O TITU...

Komentar  Lune Mon Apr 14, 2014 2:54 pm

Lune
Lune

Broj postova : 430
Location : Beograd
Registration date : 2013-05-17

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Re: "OBIČNI" LJUDI O TITU...

Komentar  Valter Tue Apr 15, 2014 9:46 am


Izvod iz gornjeg priloga.

"Tito je bio veliki u malim stvarima"

Tito je voleo da poklanja

Dobio sam od njega zlatan sat kao dar za 85-godišnjicu.

On je u malim stvarima bio veliki i nikada nije glumio neku veličinu,neku nedodirljivost.

Izađe on tako iz rezidencije i priđe Francu koji je brinuo o cveću,oslovi ga po imenu,pita ga za porodicu i kako se živi.

Sećam se,1975. kada se vratio iz mirovne konferencije u Finskoj pozvao je Metku i mene i dao joj je poklon.

Kaže: “Metka,lično sam ga izabrao i kupio za vas”.

Brinuo se o običnim ljudima,a ne kao ovi sad.

To je ono sto cini pravog coveka.

Samo oni koji imaju osecaj za svoju okolinu i ljude mogu pravilno i da ih vode napred.

"Samo oni ljudi koji drugacije misle,mogu da promene svet."

Ovu recenicu sam negde cuo i bio odusevljen njome.

Nemojmo dopustiti da nas "reka" nosi kud ona hoce.

Uzmimo svoju sudbinu u svoje ruke.


Valter
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Nisu uvek bile "male stvari"...!

Komentar  Lune Sun Apr 27, 2014 9:34 pm

"...:Већ 1956. год. када је друг Тито возом путовао у СССР и успут држао митинге, у Украјини и Русији било је мртвих, изгажених људи у "стампеду" када је маса трчала да види већ тада легендарног вођу југословенских партизана, то је историјска чињеница, као и да је Микојан на вечери у Сочију буквално заплакао од среће на Титовом рамену, када су из зајебанције у Стаљиновој дачи играли валцер. Приликом те посете Тито је добио на поклон авион ИЛ-14, значи исти модел који је тада користило и совјетско руководство. У совјетским школама учило се да у Европи има девет земаља које граде социјализам - значи осам у Варшавском пакту, плус СФРЈ; да су односи са Москвом били толико лоши односно да је Титова Југославија била "неформално у Нато", како сада многи желе лажно да прикажу (све користећи као "аргумент" регионални војни пакт Југославије, Грчке и Турске) у школама у СССР деца сасвим сигурно не би учила о Југи као о социјалистичкој земљи. ..."  affraid affraid affraid 
Lune
Lune

Broj postova : 430
Location : Beograd
Registration date : 2013-05-17

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Pozajmljen komentar

Komentar  Lune Fri May 02, 2014 10:47 am

doroslovac
Četvrtak, 01. 05. 2014. 16:06h
neregistrovan korisnik
Tile je isao puno dalje. Hteo je stvoriti "Balkanski pakt" posto je Tile sve, samo ne glup. Znao je da male drzave nemaju nikakve sanse protiv velikih sila, sem da se ujedine. Tadasnju SFRJ je hteo u savezu sa Rumunijom, Bugarskom, Grckom i Albanijom. Ne bi bilo to nimalo za podcenjivanje. Ali su Rusi napravili "cistke" u Rumuniji i Bugarskoj a Grcku je brzo preuzela tadasnji EVG (danasnji EU) da ne bi i Grcka pala u ruke Rusima posto su Grci imali jaku komunisticku partiju u to vreme. Bilo kako bilo, pogotovo Balkan, su samo pijuni u partiji saha.
Lune
Lune

Broj postova : 430
Location : Beograd
Registration date : 2013-05-17

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty "Tamo daleko"...?

Komentar  Lune Sat May 10, 2014 9:32 pm

Ovih dana u Sidenju se mnogi Srbi pitaju da li je došlo vreme da SPC “kanonizuje” “narodnog” heroja Savu Kovačevića.
piše: Predrag Vučinić, Australija
Pre par godina je crkva “Sveti Sava” u sidnejskom predgradju Flemington proslavila 50 godina postojanja. Na tabli ispred crkve (jos uvek) piše :
“Spomen hram Draži Mihailoviću i svim Srbima izginulim za krst časni i
slobodu zlatnu . Podigao sveštenik Milenko sa srpskim narodom. 1953 – 1954″
Ova naša crkva je već pedeset godina mesto u kome se Bogu mole srpske patriote i nacionalisti i u njoj se uvek u službama pominjao i djeneral Mihailović. Posle crkvenog pomirenja polako su se stvari menjale pa je u crkvu za paroha stigao iz crkve Sveti Nikola u Djilongu izbačeni sveštenik Vladislav Djordjevic, a koji po običaju u srpskim crkvama u Australiji vrlo brzo sebi postavlja odanu i poslušnu crkvenu upravu. Pri svetom hramu postoji mala škola srpskog jezika. Roditelji su bili zaprepašćeni kada su im iz crkvene škole deca donela nove bukvare u kojima je za slovo H napisano Heroj, a primer heroja Sava Kovačević (uz obaveznu sliku), radoznala deca mogu da u istom bukvaru nadju i sliku narodnog heroja Ive Lole Ribara, a u pesmi “Naši djaci” je i strofa :

Čujte deco cele zemlje
Druga Tita glas :
Svi u škole, svi u škole,
Jugoslavija šeka nas

Odmah je nekoliko roditelja otrčalo do sveštenika da ukaže na tragičnu grešku jer su verovali da je “slučajno”, nepažnjom, takav bukvar stigao u crkvu. O. Vladislav ih je izbacio iz kancelarije uz pogrde i pretnje. Onda su naivni roditelji otišli kod tadašnjeg sekretara eparhije o. Djura i pokazali su mu bukvar, a ovaj je odgovorio ; “I ja sam učio iz istog bukvara, pa šta mi fali!”.
Ploča ispred crkve u kojoj se uči da je S. Kovačević bio herojO tvorcu pasijih groblja, glavnom akteru “lijevih skretanja”, ubici rodjenog strica . narodnom heroju Savi Kovačeviću sigurno više detalja znaju mnogi vaši čitaoci. U Srbiji su nekada mnoga naselja, ulice, škole, preduzeća. nosile njegovo ime, ali sada koliko saznajem u velikoj meri je sve to promenjeno (pretpostavljam da je u nekim zabitima još ostalo nešto od njegovog imena). Na sreću jugoslovenskih komunista i još uvek živih prvoboraca ime narodnog heroja Save Kovačevića se ipak slavi u belome svetu i to u crkvi koju su podigli četnici u od Otadžbine dalekom Sidneju.
Prvoborci polako izumiru, ali tu su popovi školovani od Verske komisije da nastave i sačujavu svetle tradicije narodno oslobodilačke borbe i da sećanje na druga Tita, Ivu Lolu, Kardelja, Krcuna, prenesu na mlade srpske generacije koje dolaze u škole srpskoj jezika pri svetim srpskim hramovima.

Predrag Vučinić, Australija  affraid affraid affraid affraid Cool Cool Cool Cool Very Happy 
Lune
Lune

Broj postova : 430
Location : Beograd
Registration date : 2013-05-17

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Odgovor

Komentar  Valter Sat May 10, 2014 11:37 pm

Lune (citat):doroslovac
Četvrtak, 01. 05. 2014. 16:06h
Bilo kako bilo,pogotovo Balkan,su samo pijuni u partiji saha.


Onaj ko nezna da ceni ono sto ima(da nekazem ko hoce vece izgubi iz vrece) taj postaje sluga tudjinu.

I sad ja vas pitam, zar je to nama trebalo?

Razmislite pre nego odgovorite.

Sta smo imali,a sta sada imamo?

Zbog cega i zbog koga to sve ?

Zbog nacionalista i visoke "inteligencije" njihove.

K A T A S T R O F A.

Ta nasa katastrofa (tu posebno mislim na radnicku klasu) se slobodno moze usporediti sa izumiranjem dinosaurusa.

Toliko je velika za,ne samo nasu radnicku klasu vec i svu radnicku klasu sveta.


Valter

 No 
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Re: "OBIČNI" LJUDI O TITU...

Komentar  Valter Thu Sep 21, 2017 10:14 pm



Valter: komentar modifikovan dana: Wed Jan 24, 2018 11:57 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Re: "OBIČNI" LJUDI O TITU...

Komentar  Valter Fri Oct 20, 2017 5:29 pm




Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Kod Tita u raju :)

Komentar  Slaven Tue Dec 12, 2017 8:37 pm

Slaven
Slaven

Broj postova : 6432
Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
Registration date : 2008-08-23

https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Re: "OBIČNI" LJUDI O TITU...

Komentar  Valter Thu Jan 25, 2018 1:30 pm

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Re: "OBIČNI" LJUDI O TITU...

Komentar  Valter Sun Feb 11, 2018 12:09 am

http://www.xxzmagazin.com/gonjen-i-ucijenjen-solidan-kandidat-smrti

Gonjen i ucijenjen, solidan kandidat smrti
Pisao: Miroslav Krleža
Istorija odnosa Miroslava Krleže i Josipa Broza Tita bila je burna, poput epohe u kojoj su živeli, od prijateljstva u mladosti, preko "sukoba na ljevici" tridesetih godina, kada su stajali na suprotnim stranama, do pomirenja u posleratnoj Jugoslaviji. U predvečerje Drugog svetskog rata, partijski intelektualci poput Milovana Đilasa ili Radovana Zogovića optuživali su grupu pisaca okupljenu oko Krležinog "Pečata" za trockizam, što je bilo ravno smrtnoj presudi. U svoju odbranu Marko Ristić i Krleža ispisali su obilje antologijskih polemičkih tekstova, između ostalog tada nastaje i glasoviti Krležin "Dijalektički antibarbarus". U polemiku se uključio i sam Josip Broz, stajući na stranu partijaca, sipajući drvlje i kamenje na pečatovce. Onda kad je sukob na levici već bio završen, nakon rata, neki komunistički intelektualci su bili spremili nove tekstove protiv Krleže, želeći nastaviti obračun, sve dok Tito nije javno stao u njegovu odbranu proglasivši ga najzaslužnijim intelektualcem za revoluciju koji se za nju borio još od godine 1919. u "Plamenu". To je istovremeno zaustavilo uklanjanje Krležinih drama s repertoara u pozorištima i izbacivanje njegovih knjiga iz biblioteke, što se događalo tek nakon rata, ali i donelo Krleži izvanredan status najvažnijeg državnog pisca i najmoćnijeg intelektualca. Tito će kasnije redovno posećivati Krležu u njegovoj kući na Gvozdu što će mediji s pažnjom pratiti. Takvo spasavanje njegova lika i dela Krleža Titu nikad nije zaboravio. Krležine tekstove o Titu donosimo u nekoliko nastavaka.

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Re: "OBIČNI" LJUDI O TITU...

Komentar  Valter Sun Feb 11, 2018 12:11 am

http://www.xxzmagazin.com/tito-je-poslednji-zivi-velikan-naseg-doba

Retro intervju: Orson Welles

Tito je poslednji živi velikan našeg doba
Razgovarao: Danilo Štrbac
Jedino što ne volim u Jugoslaviji je isuviše masna hrana, koja mi ne prija jer imam veoma slabu jetru. Da, ima još nešto - belo vino vam je suviše jako...
Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Re: "OBIČNI" LJUDI O TITU...

Komentar  Valter Sat Sep 22, 2018 11:01 pm

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Re: "OBIČNI" LJUDI O TITU...

Komentar  Valter Sat Sep 22, 2018 11:05 pm

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty DA SE PODSETIMO

Komentar  Valter Wed Dec 12, 2018 9:11 pm

Valter
Valter
Admin

Broj postova : 9623
Age : 71
Location : schweiz
Registration date : 2008-01-11

https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

Na vrh Go down

"OBIČNI" LJUDI O TITU... Empty Re: "OBIČNI" LJUDI O TITU...

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Stranica 1/3 1, 2, 3  Next

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu