SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".

Join the forum, it's quick and easy

SFRJ4EVER
"SAMO ZAJEDNO SMO JACI"

Ako niste registrovani posjetilac foruma, kliknite na "registracija" na dnu ovog prozora, a ukoliko ste registrovani član, kliknite na "login".
SFRJ4EVER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Similar topics
    Latest topics
    » MUZIKA KOJA POGAĐA U DUŠU...
    PROROČANSTVA EmptySun Mar 17, 2024 1:07 am by Valter

    » DOKAZI, CEGA ....
    PROROČANSTVA EmptySat Jan 20, 2024 10:57 pm by Valter

    » "KUD PLOVI OVAJ BROD?"
    PROROČANSTVA EmptyMon Jan 15, 2024 12:48 am by Valter

    » DALI ZNATE ZA OVO?
    PROROČANSTVA EmptySat Jan 06, 2024 1:01 am by Valter

    » TKO SNOSI NAJVEĆU ODGOVORNOST?
    PROROČANSTVA EmptyMon Dec 25, 2023 11:43 pm by Valter

    » KRIVI SMO MI!
    PROROČANSTVA EmptyMon Dec 25, 2023 12:38 am by Valter

    » ISTORIJA JUGOSLAVIJE
    PROROČANSTVA EmptyTue Nov 28, 2023 11:15 pm by Valter

    » GOVORI DRUGA TITA
    PROROČANSTVA EmptyTue Nov 28, 2023 10:48 pm by Valter

    » TEžINA LANACA(BORIS MALAGURSKI)
    PROROČANSTVA EmptyTue Nov 28, 2023 10:40 pm by Valter

    Gallery


    PROROČANSTVA Empty
    Navigation
     Portal
     Index
     Članstvo
     Profil
     FAQ
     Pretraľnik
    Affiliates
    free forum
    March 2024
    MonTueWedThuFriSatSun
        123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031

    Calendar Calendar

    Affiliates
    free forum

    PROROČANSTVA

    2 posters

    Go down

    PROROČANSTVA Empty PROROČANSTVA

    Komentar  Slaven Wed Sep 10, 2008 4:43 am

    NATO U PROČANSTVIMA U SVETOM PISMU


    http://www.duhovnaizgradnja.net/stranice/tekstovi/nasi_pogledi/nato_prorocanstva.htm


    "NATO kao oružana sila trenutno vodećih svjetskih državnih tvorevina (kojima YU nikako nije bila po volji),se od samog početka previranja na ovim prostorima vrlo aktivno uplitao i imao svoje prste u praktično svim događajima vezanim za raspad Jugoslavije.

    Prije svega NATO je obavještajno rovario,pružao podršku,naoružanje i obuku svima koji su htjeli da se otcijepe od SFRJ.


    Poznata je afera od prije rata,kada je zbog špijunaže uhapšen i osuđen slovenački oficir Janez Janša,i od te afere Slovenija je sve otvorenije iskazivala namjeru da se otcijepi.

    Nimalo slučajno,Janša je postao prvi ministar odbrane otcijepljene Slovenije,i nimalo slučajno Slovenija se prva otcijepila.

    U svemu tome NATO je imao velikog udjela.

    Ali je time i počeo da udara sebi pečat koji mu je odavno spreman i zapisan u Svetom Pismu.


    "I vidjeh iz usta aždajinih,i iz usta zvjerinih,i iz usta lažnog proroka,gdje iziđoše tri nečista duha kao žabe,jer su ovo duhovi đavolski koji čine čudesa,i izlaze k carevima sveg vasionog svijeta da ih skupe na boj za onaj veliki dan Boga svedržitelja.

    Evo idem kao lupež;blago onome koji je budan,i koji čuva haljine svoje,da go ne hodi i da se ne vidi sramota njegova.

    I sabra ih na mjesto,koje se jevrejski zove armagedon." (Otkr. 16:13-16)


    Ovdje se spominje da iz usta aždajinih izlazi jedan od tri nečista duha da okupi sve silnike svijeta za konačni obračun na mjesto zvano A r m a g e d o n.

    Prostom premetaljkom ovog imena na srpskohrvatskom dobijamo vrlo zanimljiv razultat:

    g r a d E m o n a,a poznato je da se u rimsko doba današnja Ljubljana zvala baš Emona!

    A upravo u Ljubljani je započeo raspad SFRJ.


    Inače ovi isti stihovi se mogu na još jedan način primijeniti na tri člana NATO saveza (SAD,Veliku Britaniju i Španiju) i to u vezi prošlogodišnjeg Iračkog rata,još iz jednog ugla potvrđujući da prisustvujemo ključnim događajima za dalju sudbinu naše planete.

    Sada prije svega o umješanosti NATO u raspadu SFRJ.

    Znamo šta se govori u 12. poglavlju Otkrivenja o pojavi Republike Srpske,pa samo da podsjetim na mjesta koja se neposredno tiču NATO-a.

    "I pokaza se drugi znak na nebu,i gle,velika plameno-crvena aždaha,koja imaše sedam glava,i deset rogova;i na glavama njezinim sedam kruna; " (Otkr.12:3)

    10 rogova se mogu pronaći grafički kao "izrasline" na obrisima granice sjeverne Italije kojih ima upravo 10,ali i simbolički (rog = moć,sila - po simbolici Svetog Pisma) kao 10 silnih zemalja,članica NATO vojnog saveza,učesnica vojnih manevara koji su održani na Jadranu u prvoj polovini 1992. čiji je naziv bio "zmajev čekić" (dragon hammer).


    Cilj tih manevara bio je da se impresionira i zaplaši živalj ovog područja,u prvom redu Srbi i tada još postojeća JNA (Jugoslovenska Narodna Armija) koja je intervenisala protiv otcjepljenih republika.

    I inače,najava svih ovih događaja i neposrednog miješanja NATO vojnog saveza u događaje u YU bilo je uplovljavanje američke 6. mornaričke flote u vode Jadrana,nešto ranije.

    Nakon namještenog i od NATO-vih stručnjaka isplaniranog incidenta u ulici Vase Miskina u Sarajevu,31.05.1992. godine SR Jugoslaviji su uvedene ekonomske i vojne sankcije,uvedena je zona zabranjenog leta iznad BiH,a NATO avioni su bili ti koji su provođenje zone zabranjenog leta kontrolisali,stalno patrolirajući i nadgledajući (iz aviona i satelita) zbivanja na tom prostoru.


    Odavno je Isus Hrist najavio:

    "Gdje bude strvina,ondje će se skupljati orlovi." (Matej 24:28,Luka 17:37)

    kada su ga učenici pitali o posljednjim vremenima i pojavi Sina Čovječijeg.

    Strvina je SFR Jugoslavija koju već 15-tak godina raspada,komada i prekraja je kako ko stigne,a i orlovi su se skupili:američki,njemački,francuski,engleski,austrijski,albanski..."



    SAD U PROROČANSTVIMA



    http://www.duhovnaizgradnja.net/stranice/tekstovi/nasi_pogledi/sad.html


    "Perl Harbur je označio početak dominacije SAD kao istinske svjetske sile,događaji od 11.09.2001. označavaju kraj tog perioda.

    Mnogi tumači Svetog Pisma su takođe pronašli SAD u Svetom Pismu,ali ih obično vezuju za Veliku Britaniju i zajedno ih zovu Anglo-Američka sila.

    U velikoj mjeri ta otkrića se slažu sa našim,ali ovdje ćemo u prvom redu iznijeti ono što nisu iznosili drugi (barem ne na ovakav način).


    Sve ovo iznosimo jer je ono što se sada pokušava nametnuti svijetu kao ispravan i poželjan način razmišljanja u stvari samo prividno zasnovano na hrišćanskoj nauci i Svetom Pismu,a u stvari je zasnovano na uzdizanju ljudskih tzv.vrijednosti (stručnosti,"naučnih" dokaza,tehnologije,taštine) i nečemu što bi naš narod prosto opisao ovako "okolo gladac,unutra jadac".

    Trenutno nam se putem mnogih sredstava,a prvenstveno masovnih medija bukvalno diktira kakve su nam potrebe,kako treba da živimo,šta je poželjno a šta nepoželjno,šta je dobro a šta zlo i ko su dobri momci,a ko loši momci.

    U pozadini svega stoje intrige sračunate na to da se svijet na jednostavan način i prividno bez upotrebe sile stavi pod kontrolu i učini plodnim tlom za dominacijom relativno malog broja onih koji posjeduju materijalnu i intelektualnu moć nad ostatkom svijeta koji živi nevidljivom a strogo određenom i kontrolisanom kolotečinom.

    Oni misle da imaju moć i da nečim upravljaju,ali nisu svjesni da iznad njihovih intriga i kombinacija ima Onaj koji će mreže koje su ispleli iskoristiti u nešto sasvim drugo,a učiniti da na kraju sami u svoje jame upadnu.

    Već je ranije naglašeno da je ono što zavarava ljude prividna moć,a taj osjećaj moći još i više od obilja materijalnih dobara daje znanje i osjećaj čovjeka da je umom iznad drugih.

    Takvi ljudi vrlo brzo upadaju u iskušenje da kroje sudbinu svijeta po svojim aršinima i tu vrlo brzo ne biva nikakvih obzira.


    Naprotiv,sredstva kojima se postižu mračni ciljevi su sve groznija iako sve teže primjetna i naizgled manje brutalna.

    Govorim o magiji najgore vrste kojom se od čovjeka pravi nečovjek - zombi.


    Da budem jasniji,ako prihvatimo definiciju da se magijom naziva svako djelovanje na čovjeka putem energetskih impulsa raznih vidova usmjereno na to da u čovjeku proizvede promjenu u svijesti,jasno je da se mnogi danas normalni postupci u suštini mogu označiti kao čisto magijski.

    Tipičan primjer su reklame i druga marketinška oružja kojima smo svakodnevno izloženi.

    Htjeli to ljudi prihvatiti ili ne to je u svojoj suštini čaranje.

    I gle čuda,upravo u modernom svijetu uspjeh mnogih je zasnovan na marketingu,u suštini na čaranju ili psihologiji i parapsihologiji ako vam to zvuči prihvatljivije.

    A odakle potiče sadašnji svjetski trgovačko-marketinški trend?

    Iz SAD.

    To Isaija i potvrđuje."


    Slaven: komentar modifikovan dana: Wed Sep 10, 2008 4:45 am; prepravljeno ukupno 1 puta
    Slaven
    Slaven

    Broj postova : 6432
    Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
    Registration date : 2008-08-23

    https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

    Na vrh Go down

    PROROČANSTVA Empty Globalno zatopljenje i utjecaj mas medija na psihu čovjeka

    Komentar  Slaven Mon Sep 15, 2008 1:33 am

    "Razgovarao sam sa starijim ljudima prije par godina,i kažu mi,da se sjećaju,kao djeca,(prije 60,pa i 70 godina) da su rijeke,velike naše i poznate rijeke,bile onda,puno veće,šire,dakle,masivnije... a sad... sad ih kad je ljetna suša,možete PREGAZITI!

    A ni u jesen nisu nešto... preko ljeta po Lici presuše male rječice,koje,vele stari mještani,nikada prije nisu nestajale... sablasno djeluju suha,razna korita... nekako čovjek osjeti... jezu i strah...

    Neki znanstvenici zlogugo kažu:

    "Idemo ka Marsu!"

    Tj. na zemlji se dešavaju procesi koji su Mars (na kojem je nekoć- po znanstvenim dokazima - tekla voda) pretvorili u beživotnu crvenu pustinju... i zanimljivo je da je trenutno i na Marsu - otpoljvanje... tope se zaleđene polarne kape.

    U tom ledu je - kisik,odnosno... zrak...

    I na nekim drugim planetima sunčeva sustava zamjećeno je - ono što bi mogli naznačiti kao - zatopljenje.

    Neki znanstvenici zato vjeruju... da se radi o nekom ogromnom solarnom vremenskom ciklusu!

    Ali... to nama nije utjeha.

    'Idemo ka Marsu' ne trebaju nam rakete...


    Zemlja se definitivno kao živi planet - gasi.

    Ima i razlog... već 6000 godina NITKO ovaj stroj ne puni gorivom niti ga navija niti ga obnavlja... a ruši se i razara,iscrpljuje i uništava,truje itd. SVAKODNEVNO...
    jer na ovom divnom i velikom letećem sustavu... žive drski...crvi u prašini svoje ludosti,gmazovi u blatu svojih izmetina taštine... gamad... koja je vlasniku i graditelju ove letjelice svemirske- kazala "ostavi nas na miru" faktički - "odjebi od nas"

    "I mi hoćemo biti bogovi"!

    Pa dobro... hadje... da vidimo dokle ćete... reče im Vlasnik..."



    "TELEVIZIJA JE HIPNOZA"

    "Čovjek već nakon jednog sata gledanja televizije,počinje mijenjati ponašanje,mozak počinje mijenjati frekvenciju rada,k pasivnom hipnotičkom... nakon tri sata gledanja televizije,mozak radi na frekvencijama veoma sličnima kod hipnotiziranih ljudi i filtri svijesti su gotovo isključeni,tako da- "izvanjski sadržaji nekontrolirano prodiru u svijest i podsvijest i mijenjaju ponašanje!"


    Sad razumijemo... jedna mala grupa ljudi na ovom planetu,ide žurno naprijed... raste u SLOBODI,oslobađa im Bog um... da sagledaju realnost kakva jest, (i da sve više shvaćaju velike istine i tajne) dok većina odlazi u tamu - bez povratka - hipnozu (kontrola uma od strane zlih političkih okultnih sila svijeta)
    Slaven
    Slaven

    Broj postova : 6432
    Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
    Registration date : 2008-08-23

    https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

    Na vrh Go down

    PROROČANSTVA Empty Anti-Jenkiju

    Komentar  Slaven Sat May 23, 2009 5:02 am

    Anti-Jenki (citat):Pa lako je na Kubi doziveti stotu.

    Ne jedes meso,ne jedes masno,citav zivot vitak si ko jela (nemas od cega da se ugojis),ne znas sta je kolesterol (nemas od cega da ga dobijes) itd.

    Daj im mesa i slanine pa da vidis sto ce doci do stote...


    Nepoznati (citat):POST i VOĆE KAO TEMELJ ZDRAVLJA


    Jeste li primjetili... na slikarijama na kojima se prikazuje moćnog faraona u Egiptu nema baš nešto mesine i to... nego kao simbol blagostanja i moći - puno voća i povrća... pune one velike zdjele prekrasnog grožđa,lubenice,jabuka itd.

    Je li čovjek od onih dana faraona,ostaje sve gluplji... očito, da!


    Namjerno prekinem jesti kad mi je najslađe,jer upravo tada je želucu DOSTA!

    Zapamtite ovo!

    Suvremeni čovjek bi trebao jesti 2/3 manje nego jede!

    Hranu koja je odstojala - uglavnom bacim... ma kako mi oči bile gladne.

    Trudim se u prvom redu SEBE DISCIPLINIRATI!

    Dati reda guzici.

    Radije biti gladan cijeli dan nego popuštati apetitu... jer guzica (apetit) je veliki i prijevarni filozof!)


    Već bizu mjesec dana sam na najstrožoj većinski siroj prehrani... oko 70% sirovo voće i povrće,samo 30% - tak posto kuhano povrće i kruh...

    Ništa umjetni sokovi,nikakav alkohol,ništa kava,ništa šećer,sol veoma malu količinu,otprilike - jednu trećinu u odnosu koliko sam prije uzimao soli... ništa umjetna sladila,ništa osim čiste vode i čaja od domaćeg bilja... krećem se više nego prije... osjećam se bolje nego ikad u zadnjih 5 godina.

    Imao sam jaku prehladu itd. i vidim,kad uzmem post po dva dana i opet samo sirovo voće i povrće - smiri se prehlada... a primjetim i da se organizam rješava taloga... čak i na - znoj... interesnatno je promatrati to sve na sebi... vidjeh i VJERUJEM - najsavršeniji liječnik na ovom planetu, poslije Isusa,Sina Božjeg - je - NAŠE TIJELO! (savršen božanski stroj)

    Samo ga ostavimo na miru da radi svoj posao!


    Moram priznati:I Židovi i muslimani bolje se i ispravnije hrane od kršćana i bijelaca!

    Nigdje degeneriranosti od pogrešne prehrane kao na zapadu i među tzv. "kršćanima" čiji popovi u gnjevu protiv ispravne prehrane s propovijedaonice kažu DRSKO i BOGOHULNO,da će oni s pečenim pilećim batakom u ustima - u raj!

    Kršćanstvo je danas postalo neprijatelj Kristu i sablazan dušama diljem svijeta!

    Zato će ih Gospod odbaciti kao što je dobacio i Židove!


    Jučer popodne sam malo nešto skuhao i jeo,lagano,fine šparoge itd. međutim,što je ostalo,jutros sam - bacio... neću da mi guzica naređuje što imam činiti,jer imam činiti ono što je po razumu ispravno.

    I onda sam za ručak napravio izvrsno jelo... u veću finu,porculansku zdjelu... nasjeckao na krupno voća... jabuke,banane,naranče,mandarine,limun,kiwi... itd. i sve to lijepo polio jednom,jednom i polio žlicom meda... domaćeg,najboljeg,laganog,od akajcije... i najeo se... da mi je još i ostalo,nisam mogao više... i... osjećam se ŽIVAHNO,zdravo... poletno,a ne tromo i pospano.

    O da,popio sam i dvije čaše soka od nara i crnog ribizla!

    Jutros sam upravo osjetio... kako mi se i ne jede ovo kuhano...


    I da znate ima ljudi koji su tako odgojili svoju djecu... samo na 90% sirova voća,povrća,orašastih plodova.

    Ti ljudi i izgledajau i funkcioniraju drugačije,efikasnije,daleko su zdraviji od ostalog svog naraštaja... i tijelo im je i do 100% mlađe nego u njihovog naraštaja!

    Ljudi pokušavaju Biblijom opravdati svoj apetiti tj. želje svoje guzice!

    Bogumili su prije više od 8 stoljeća zapisali:

    "Jesti meso ne traži tijelo,nego zli duh u tijelu".

    POST i prehrana samo sirovim voćem i povrćem te orašastim plodovima - zahtijeva veliku samodiscilinu!

    Jer ne zaboravite:

    borite se protiv najvećeg neprijatelja!

    VAS SAMIH!

    A apetit je naš neprijatelj!

    Apetiti u prenesenom smislu - guzica!

    Koja hoće izmišljati "užitke" a ti znaš da su opasni i da ti upravo ti užitci,oštećuju zdravlje!


    Puno ljudi se zaleti pa kaže,ma mogu ja... ali nakon nekog vremena shvati (da se bori i s natprirodnom silom) da se zaista treba BORITI s guzicom koja je pravi 'filozof' u navlačenju na žderačinu i na pogrešno... jer zna guzica da smo od malena POGREŠNO odgojeni i na pogrešnom načinu prehrane!

    O da,doista ćete se uvjeriti,ako pokušate zdravo živjeti... da je guzica veliki filozof... i da zna prenemagati se... biti lukava,a po potrebi i vikati da ti sebi "oštećuješ zdravlje" ne unoseći važne sastojke u prehrani - upravo one - koje ne trebate unositi... a koje guzica tako voli... a vas UNIŠTAVAJU!

    Da,kad pokušate izvući se iz opasne provalije... vidjet ćete da se ne borite samo protiv svoje guzice,niti samo protiv neprijateljske okoline,nego i - protiv natporirodne sile grijeha koja je začarala ovaj svijet.


    U toj borbi,potrebna vam je i natprirodna pomoć - vjere u Boga!

    Trebate znati - koji je naš cilj i vidjeti taj cilj.

    Znati da je cilj tako visoko... a mi tako pali... čovjek bi postao malodušan da nema Božjeg obećanja!

    CILJ je tako uzvišen,veličanstven i blistav da nas obuzme strah kad to gledamo... strah...

    MOŽEMO LI TO?

    Kao da stojite u podnožju ogromne planine... čiji vrhunci se bijele i blistaju na suncu...veličanstveni,nedostupni vrhunci... a vi morate gore uzići i pobjediti za vječni život... ili tu u dolini zablude - umrijeti... zavijek.

    Uvijek samo mali broj ljudi ide uskim putem koji vijuga uz planinu prema gore... velika većina bira široki i naizgled lakši put... koji vijuga nehajno i bez obaveza,prema dole - u vječnu propast!


    Za promjenu prehrane trebate početi od malih ali važnih stvari.

    Jedna faza prijelaza... početi više u svakodnevnu prehranu ubacivati sirova voća povrća i orašastih plodova a smanjivati kuhano,kruh,alkohol itd.

    Nakon dva - tri tjedna do mjesec dana- preći na samo voće za doručak... i to po mogućnosti kasniji doručak.(iza 10 sati)

    Za ručak pomalo još nešto iz "starog života" (navika) kuhano ali sa što više prijesne salate itd.

    Iza ručka i između večere... opet malo sirova povrća ili voća... pa za večeru vrlo malo nešto svježe kuhano a više voća...

    Inače,sirove sezonske slate za ručak su pravi lijek.

    Salate u većoj količini,smanjujući kuhano iz dotadašnje prakse.

    Salate potiču i probavu.

    Kruške također potiču bržu prbavu.

    (naravno da većina ljudi im paadove i uspone u tom putu... ali ne treba nikada odustati,to je važno)

    Poslije postova od 4-5 dana samo na voćnim sokovima i vodi,osjećao sam se lagano i super,mada je bilo vruće ljeto,mogao sam trčkarati svuda uokolo ne umarajući se.

    Tako sam probao razne tehnike,postova,prehrane itd.

    Tako da sam glede toga stekao veliko iskustvo.

    Zato me veseli da vam mogu prenijeti važno i korisno.

    U prvom redu:

    ne treba se plašiti kratkog posta.

    Čovjeku se ništa neće dogoditi da tri dana ništa ne jede,samo vode pije.

    BIT ĆE MU KORISNO!


    Čuo sam da kad je Sarajevo bilo opkoljeno i one godine gladi... da se broj oboljelih od raka drastično smanjio (više nego prepolovio) tako i do šećerne bolesti itd.

    Blagostanje je prokletstvo naše civilizacije!


    Razgovaram često sa ljudima od 80-tak godina pa ih pitam kako se hranilo "u ono vrijeme" svi mi kažu... puno se manje jelo mesa... to je bila poslastica za bogatije ili za SVEČANOST!

    Jelo se puno zelenog... sezonske čega ima... voća,povrća,orašasto,mlijeka... žitarice...

    A danas???

    Hoće se meso na jelovniku svaki dan!

    A mi nemamo enzim koji pomaže probaviti meso... kao što taj enzim imaju životinje mesožderi!

    Nemamo ni vlastiti proizvodnju vitamina C.

    Što većina životinja ima!!!

    Zato ja kažem: uz voće i povrće te orašasto moramo uzimati i dodatno vitamine.

    er ova zemlja i ove jabuke nisu rajska zemlja I RAJSKE JABUKE... zemlja je opasno devastirana... mnogo minerala nedostaje u tlu..."



    http://otvoreniforum.com/showthread.php?t=4090


    MASONSKO-ILUMINATSKE ZAVJERE O HRANI


    http://sijelo.com/index.php?option=com_content&view=article&id=401:hrana-zdravlje-politikazavjera&catid=2:opcenito&Itemid=2


    Slaven
    Slaven

    Broj postova : 6432
    Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
    Registration date : 2008-08-23

    https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

    Na vrh Go down

    PROROČANSTVA Empty Za sve mesoždere

    Komentar  Slaven Sat May 23, 2009 5:03 am

    MESOŽDERSKA CIVILIZACIJA


    "Prolaze ljudi i nose u svojim mračnim crijevima skuhane kokošje glave,žalosne ptičje oči,kravlje butove,konjska stegna,a sinoć još te su životinje veselo mahale repom i kokoši kvocale su u predvečerje svoje smrti u kokošinjcima,a sada se sve svršilo u ljudskim crijevima,  to se micanje i žderanje u jednu riječ zove:

    život po
    zapadnim evropskim gradovima u sutonu jedne stare civilizacije. (1932)



    MESOŽDERI


    U mesožderu javlja se sućut nad krvavom pasjom strvinom samo zato,jer nije »apetitlih«,jer se ne da pojesti,kao isto tako odvratno razmesareno prasence,na primjer. 1917-19


    MEĐU ZVIJERIMA


    Među zvijerima koje nas sile da i sami budemo zvijeri,da bismo mogli ostati siti,tu je koeficijent svega što je ljudski dostojno čovjeka sveden na minimum! (1958.)


    STRAH l TREPET ŽIVOTINJA


    Od religioznog straha pred takozvanim »veličanstvom prirode« do dekadentne,ateističke slike o svijetu čovjek se giba još uvijek kao strah i trepet životinja slabijih od sebe,i, pišući danas lirske pjesme o tihim životima čovjek još uvijek jede ribe,krave,svinje,srne,kokoši i razne druge životinje,a ti su animalni motivi još uvijek neobično draga tema našeg suvremenog slikarstva.

    Od altamirske špilje do svojih poznatih junaštava između četrnaeste i osamnaeste,čovjek je još uvijek lovac i ratnik,a umjetnost koju pronosi sobom kroz ove mračne vjekove neprekidno je krvavo i žalosno ogledalo bitaka,rasparanih utroba, dsječenih glava i mesarskih klaonica:

    od Homera do Stendhala patos gologa noža stoji u prvom planu književne i likovne historije

    To ljudsko u nama još je uvijek krvavo od utrobe naših bližnjih,koje ubijamo po svom životinjskom nagonu,i od toplih crijeva slabijih životinja kojima se hranimo kao pravi ljudožderi i lovci:

    Cromagnardi i Zapadnjaci,Kanibali i civilizirani Evropljani,gospodari strojeva i oklopnjača i otrovnih plinova,koji u glavi nose gitare Pabla Picassa. (1933.)



    JAKA ŽIVOTINJA


    Čovjek je nevjerojatno jaka životinja:

    pojeo je sve druge životinje oko sebe,i samoga sebe ždere,i spava u blatu i u vodi,a gavrani mu kljucaju oči. (1934.)



    ŽIVI OD KRVI


    Čovjek živi od krvi životinja,čiju krv pije bez obzira na to da li su četvoronožne ili dvonožne.

    Ovo, kako dvonošci loču krv svog vlastitog čopora,to je vučje od vučjeg. (1919.)



    GASTRONOMSKI IDEALI


    U tom našem blatu,kroz koje pretječu vode masne i guste kao krvava juha,gdje se sve davi u svojim vlastitim izmetinama,sve naše ideje prilagodiše se sitoj,malograđanskoj stvarnosti:

    pečeni piceki,prasetina na ražnju,srnetina na lovačku svrhnjem i brusnicama,šljuke,fazani,jarebice,janjci,purani,rizling,rojička,gemišt,šnapsl,»pe.-ve.-veltanšaung«. (1938.)



    OD BILJOŽDERA DO MESOŽDERA l NATRAG


    Čovjek se hrani mesom (danas),da bi iz mesa izjeo sve one vegetativne supstancije,što su ih krave ili ptice izjele iz trave.

    Da bi se počeo hraniti izravno biljnom hranom,za to čovjeku,kao rođenom biljožderu očito još uvijek nedostaje dovoljno mudrosti i snalažljivosti.

    Ako je historijska istina da se je čovjek jednoga dana odvojio od svoje majmunske obitelji zaputivši se vlastitom stazom (ljudskom),to je bila nesumnjivo velika, ndividualno smiona,da, upravo junačka odluka,kao što se kasnije nesumnjivo pokazalo,od historijskog značenja.


    Pitamo se zašto je čovjek,kao tipičan biljožder (majmun),postao karnivor?

    Našao se iz tropske u nordijskoj klimi,i to po svoj prilici ne tako iznenada,ali to je bilo još na početku njegove ovozemaljske egzistencije,kada mu memorija kao ni pticama nije bila naročito jaka strana,te tako u vrtlogu vremenskih protjecanja nije odmah ni primijetio da su minula stoljeća i da se sunce polagano gasilo i da su njegove tropske šume uslijed izmjene klime prerasle u crnogoricu.

    Šta se dogodilo s njim?

    Bez njegove vlastite krivnje,u novonastalim klimatskim,nordijskim relacijama,njegova se tropska majmunska narav prilagodila kanibalskim prilikama iz klimatskih imperativa,i on je iz nužde počeo da peče meso na žaru i tako postao ovo što je i danas:

    lovac,strijelac,ratnik,vojskovođa,političar,u jednu riječ: »čovjek brbljavac«, »čovjek majstor«, »čovjek glupan« i u posljednjoj konzekvenciji »natčovjek Drugog svjetskog rata«.


    U dilemi da li da krepa od gladi ili da se hrani svojim bližnjima,on se priklonio kanibalizmu,a to je, po svoj prilici,bila jedna od prvih,ljudski praktičnih primjena razuma i logike.

    Kao razumno biće ovaj kanibal zapravo je izumio mesožderstvo,jer mu je njegova »zdrava ljudska pamet« objasnila da će prezimiti samo u onom slučaju bude li izjeo nekoliko svojih spiljskih sustanara,što je kasnije kao »miles gloriosus« primijenio i na sve svoje susjede.

    Isto tako kao što mu danas njegova »zdrava ljudska pamet« imperativno nalaže,da mu kao »čovjeku« nije više u interesu da se uzajamno proždire,on će po zakonu tromosti svoga duha na razmišljanje o toj dilemi,nažalost,po svoj prilici,izgubiti još nekoliko slijedećih stoljeća.

    No ipak će jednoga dana doći vrijeme kada će ga njegova ljudska pamet vratiti u predstanje u kome se već nalazio dok još nije bio mesožder i tako mu osigurati njegove majmunski bezazlene i naravne životne uslove.

    I onaj zvjezdani put,u svakom slučaju progresivan i antiprogresivan istodobno,put je blijedog majmuna od biljožderstva do kanibalizma i opet natrag,od kanibalizma do vegetarijanstva,kada će umjesto u bečkim šniclima uživati u pudingu od trave.

    Na taj način vjerojatno je da će se ovaj progresivno začarani krug jednoga dana po svoj prilici ipak zatvoriti u obliku harmonične sinteze.

    Iz retrospektive od nekoliko slijedećih desetaka milenija pokazat će se da je čovjeku pod zvijezdama bilo suđeno samo to da se u tropskim klimatskim relacijama kao majmun hrani bananama i smokvama,da bi se u jednom »prelaznom periodu«,kada je u glacijalnim prilikama zapeo u ledu na nekoliko milijuna godina,pretvorio u mesoždera,i tako rezigniravši ponovno našao svoju stazu do vegetarijanstva u jednom »boljem« ili »najboljem« leibnizovskom raju zemaljskom. (1940.) "




    POSTOM DO ZDRAVLJA


    http://www.sirovahrana.com/postom%20do%20zdravlja.htm




    Slaven: komentar modifikovan dana: Sat Oct 08, 2016 9:53 am; prepravljeno ukupno 1 puta
    Slaven
    Slaven

    Broj postova : 6432
    Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
    Registration date : 2008-08-23

    https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

    Na vrh Go down

    PROROČANSTVA Empty Probuđenje...

    Komentar  Slaven Mon Dec 10, 2012 5:16 pm

    GEORGE ORWELL:"U SVIJETU POSVEMAŠNJE OBMANE,GOVORITI ISTINU JE REVOLUCIONARAN ČIN."


    http://www.4dportal.com/hr/paranormalno/3231-montague-keen-poruke-s-one-strane-o-manipulaciji-covjecanstva-16


    Slaven: komentar modifikovan dana: Fri Apr 10, 2020 12:10 am; prepravljeno ukupno 1 puta
    Slaven
    Slaven

    Broj postova : 6432
    Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
    Registration date : 2008-08-23

    https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

    Na vrh Go down

    PROROČANSTVA Empty Majka Rusija!

    Komentar  Slaven Sun Aug 18, 2013 9:17 pm

    Rusija sa svim svojim carevima je bila konsolidovana i zatvorena,čuvala svoje granice i čuvala unutar sebe svoj Pravoslavni duh.
    Petrov dolazak je doveo do nečuvenog širenja horizonta-vidika i u tome je Petrov podvig.
    Ruski duh,za vrijeme Petra i nakon bar sto pedeset godina je prihvatio Francuze,Njemce i sve ostale narode evropske kao braću,i, pored toga što nikad nisu voljeli Ruse,kao i danas i odlučili da Ruse nikad ne vole.
    Ali kroz tu ljubav prema čovjeku evropskom Rusija je stekla takvu širinu duha,kao ni jedan narod do tada,pored te širine koja je proistekla iz dubine i visine Ruskog duha za svoju otadžbinu,Rusija nosi u sebi blago kojeg više nigdje nema - Pravoslavlje,da je Ruski duh čuvar Hristove istine,ali prave istine i pravog Hristovog lika,koji je u svim drugim vjeroispovjestima izblijedio.


    Nažalost danas je Srpski duh u raspadu,koji je imao tu širinu i imao taj uzvišeni zavjet u odbrani otadžbine.
    Ruski narod je po svom duhu prosto nevjerovatan u očovječenju i odbrani svoje otadžbine,i stoga je istorija Rusije velika,kao i njen duh,kao i ona sama.


    http://ruskivjesnik.com/politics/2013/07/12/posljednji_car_kako_se_mijenjao_lik_nikolaja_ii_u_dvadesetogodisnjoj_20667.html


    Helder Camara(brazilski kardinal)

    "Dok sam govorio da treba pomagati siromasima,smatrali su me svecem,ali kad sam počeo pitati odakle toliki siromasi,tretirali su me kao komunistu"


    Slaven: komentar modifikovan dana: Fri Apr 10, 2020 12:10 am; prepravljeno ukupno 1 puta
    Slaven
    Slaven

    Broj postova : 6432
    Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
    Registration date : 2008-08-23

    https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

    Na vrh Go down

    PROROČANSTVA Empty David Icke

    Komentar  Slaven Wed Apr 12, 2017 6:41 pm

    Slaven
    Slaven

    Broj postova : 6432
    Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
    Registration date : 2008-08-23

    https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

    Na vrh Go down

    PROROČANSTVA Empty Re: PROROČANSTVA

    Komentar  Valter Thu Nov 23, 2017 6:49 pm

    www.express.hr/znanost/prognoza-oluje-koje-dolaze-bit-ce-vece-od-hrvatske-13116

    Prognoza: Oluje koje dolaze bit će veće od Hrvatske
    Piše:Klara Glavač


    Znanstvenici su napravili zastrašujuću projekciju koje pokazuju da će današnji uragani u usporedbi s olujama budućnosti izgledati kao proljetna kiša

    Padaline su jako važne, ne samo zbog agrikulture već i jer nam 'govore' o klimi općenito, rekao je autor istraživanja na temelju kojeg je napisan članak Andreas Prein.

    Već sada je normalno da imamo oluje širine sto kilometara, čak veličine neke savezne države, poput Kansasa koje se jako sporo miču. To je i potopilo Houston, jer ta oluja nikako da ode – rekao je Prein.

    Kansas je inače po površini četiri puta veći od Hrvatske.

    U slučaju da se globalno zagrijavanje nastavi tempom kao do sada, dakle da temperatura do kraja stoljeća naraste 4 do 5 stupnjeva Celzijusa budućnost se čini još opasnijom.

    Preinova ekipa došla je do zaključka da će se broj oluja utrostručiti, da će se više njih 'spajati' u jednu, te da će u generalno toplijem svijetu količina kiše koja padne biti veća. Područje Kanade i Nove Engleske imat će do 40 posto više padalina, a u ostatku zemlje 20 posto više vode.

    To znači da će New York imati 60 posto više kiše unutar jedno sata nego što je to sada. Zamislite taj pritisak na rijeku Hudson, podzemne vode i odvodni sustav. Uz to, te će se oluje 'kretati' još sporije pa će njihova destruktivnost biti još jače izražena – rekao je Prein i napomenuo da oluje trebamo promatrati gotovo 'kao živa bića, te ih ne podcjenjivati kao što smo to činili do sada'.
    Valter
    Valter
    Admin

    Broj postova : 9623
    Age : 71
    Location : schweiz
    Registration date : 2008-01-11

    https://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08

    Na vrh Go down

    PROROČANSTVA Empty Re: PROROČANSTVA

    Komentar  Slaven Fri Jun 19, 2020 6:09 pm

    Slaven
    Slaven

    Broj postova : 6432
    Location : Arkadija(mitološka zemlja sreće iz grčke mitologije)
    Registration date : 2008-08-23

    https://sfrj4ever.forumieren.de/profile.forum

    Na vrh Go down

    PROROČANSTVA Empty Re: PROROČANSTVA

    Komentar  Sponsored content


    Sponsored content


    Na vrh Go down

    Na vrh

    - Similar topics

     
    Permissions in this forum:
    Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu